PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : meguiars,ziebart vs. markalarin bayiğilini almak

By_HaNNibaLL
13-12-2011, 03:15
Akhisarda sıradan oto yıkamalar var sadece araç iç diş temizlik yapiyorlar.
Würt bayisi var 1 tane önünde araçlar kuyruk oluyor bazen görüyorum ama acıkcasi yaptiklari işi pek beğenmiyorum koltuklarimi yıkatmak için gittiğimde 250 TL dediler.

2 ortak bir markanin bayiliğini alip yıkama acmak istiyoruz.
Ama ortaklarin cok fazla bilgisi yok bu konular hakkinda kendi araclarini yıkarlar o kadar.

Bu iş için ne kadar bi para gerekli
Araç yıkama temizle boya koruma vs yapmayi nerden öğrenebilirler firmalarin kurslari falan oluyor mu

mekani biz istediğimiz gibi tutup acabiliyormuyuz yoksa markalarin belirli kiriterleri varmi

JDMazda_GTR
13-12-2011, 03:47
Carwax Car Care System Boya Koruma, Otomobil Bakm, Boya Parlatma, Ara Koruma, Cam Filmi Sistemleri (http://www.carwax.com.tr/)
Fikir edinmene yardımcı olabilir.Diğerlerinin kriterleri nedir çok bir bilgim yok ama bu ve benzeri yerlerin frenchies için ciddi istekleri oluyor ve güzel paralar dönüyor.Fizibiliteyi iyi yapmak lazım.Sonuçta her bayii aynı meblayı kazanmıyor.Doğru zaman,doğru yer,arz talep dengesi,şans vs herşeyi iyi irdelemek gerekir.

Utku
13-12-2011, 10:00
kaportaya baktımı olmuş demek için en aşa turtlewax kalitesinde bi şamğuan kullanmak lazım oda en aşa diyorum değğişik değişik markalara girmeyin açıkcaksanızda

SekoLive
13-12-2011, 10:02
akihsarda megiuars fazla gelir gibi günay 70binden bahsediyolardı sırf açmak için.

By_HaNNibaLL
13-12-2011, 15:39
Yuh anasinin gözü 70bin liraya akhisarin yarisini alirim ben :D

zekky
13-12-2011, 20:01
Meguiars 1 sene önce falan 50bin istemişti vede parayı vermek yetmiyor açacağınız yeri inceliyorlar metrekare sınırları var vbvb..

PimPCaR
13-12-2011, 21:34
Manisa için sizden önce araştırmasını yapmıştık biz zaten :) potansiyeli zayıf oldugundan ötürü cok sıcak bakılmadı. üstelik frenchies için 70 bin ie 100bin arası rakamlar dönüyor. en az 500m2 kapalı alan muhabbeti filan var. Daha bir sürü detay tabi. Çalışacak kaliteli işi bilen elemanda zor. Kısacası normal yıkamalara devam edin yada kendinize bi yıkama makinesi alıp kendiniz yıkayın en mantıklısı bu..

F.Esen
13-12-2011, 21:37
Yuh anasinin gözü 70bin liraya akhisarin yarisini alirim ben :D

okumaya yolladık seni oraya kalkıp bana yıkama boya badana dion iki kireç kovası al ewlere exstraya git bari masrafını çıkartırsın....

yiit
13-12-2011, 21:38
yer tadilat işçi tabela *** püsür 130 140 liraya çıkıyor hesapladık. meguiars.

bskone
13-12-2011, 23:28
fiyatlar ortada bence meguiars,ziebart markaları yerine kendin bi dükkan aç güzel temiz iş cıkarttın mı müşteri her türlü gelir.

By_HaNNibaLL
13-12-2011, 23:55
Peki bu işten vazgeçtik diyelim marka değilde normal bi yıkama acsak istediğimiz markayi kullanmakta özgürüz değil mi ?

Birde yıkama detayli temizlik pasta polish için kurs veren yerler falan varmi 2 kişi göndersek işi cözse çalişacaklardan

By_HaNNibaLL
13-12-2011, 23:56
okumaya yolladık seni oraya kalkıp bana yıkama boya badana dion iki kireç kovası al ewlere exstraya git bari masrafını çıkartırsın....

Abi durumlari biliyon benim bi alacam yok çağlar abiler yıkama açmak istiyo bende araştiriyorum bişeyler yapmak lazim sigara param kalmadi cebimde

JumboAli
14-12-2011, 03:49
Benı yıka Bayılıklerıne bakın kıpa varmı akhısarda? yada Dırek yer bulun 17bın dolar bayılık yardımcı olmaya calısırım fıyatta araya gırıp

darkred
14-12-2011, 04:00
3 yıl kadar önce arkadaşım yıkamasını meguiars eskişehir bayisi yapmak için birkaç görüşmede bulunmuştu istenilen rakam o zaman 50 bin TL civarıydı.Bu rakam sadece meguiars tabelası ve bir seferlik bedelsiz şampuan cila wax gibi ürünleri içeriyordu yani biraz pahalıya mal oluyor bir markanın franchisi olmak...

Şuan arkadaşım bayilik almadan yıkama işine devam ediyor işleride gayet iyi.Yıkama düzgün ve güzel olduktan sonra müşteri gelir bence...

JumboAli
14-12-2011, 04:07
şuan arkadaşım bayilik almadan yıkama işine devam ediyor işleride gayet iyi.yıkama düzgün ve güzel olduktan sonra müşteri gelir bence...

+1912.........

kickbuttowski
14-12-2011, 04:17
Meguiar's in bayiligini almak zorunda degilsiniz bir suru marka var schoolconcepts, monstershine, carlack vs. vs.

FatihKahveci
14-12-2011, 07:12
meg 50-70 arası birşey oda doğru düzgün malzeme vermiyorlarmış ziebart bildiğim kadarıyla bayilik vermiyor kendi açıyor uygun yerlere.bir üstteki arkadaş doğru sölemiş bayilik açacağına ürünlerini kullanırsın yani nxt ve diğer cila uygulamaları gibi...

kickbuttowski
14-12-2011, 07:21
yok ben bayiligi alinacak cok marka var diyerek seettiydim :)

FatihKahveci
14-12-2011, 07:44
bende o tarafa çektim sıkıntı yok kanımca...:)

By_HaNNibaLL
14-12-2011, 15:02
Peki yukarda soru sordum ama kimse cevap vermemiş.

Biz kafamiza göre istediğimizi alip kullaniyorum ama dükkan oldugu için istediğimiz ürünleri kullanabiliyormuyuz bide eleman yetiştirmek için yardimci olabilecek kuruluşlar varmi ?

SekoLive
14-12-2011, 15:03
kullanırsın günay kimse neden benim ürünü kullandın diyemez. sadece sağa sola afiş asarsan meg v.s. marka olarak şikayet halinde sana gelirler.

By_HaNNibaLL
14-12-2011, 15:09
kullanırsın günay kimse neden benim ürünü kullandın diyemez. sadece sağa sola afiş asarsan meg v.s. marka olarak şikayet halinde sana gelirler.

Abi onu soruyorum şimdi gidip meg in ürünlerini toplasak nie kullaniyorsun bayiliğin varmi cart curt derler hır cıkar onun için dedim

SekoLive
14-12-2011, 15:11
ya yinede araştır ama kimse bişi diyemez sen ben megim bana gelin demedikden sonra :D

merve
14-12-2011, 15:14
bayilik işi biraz zor, bi ara biraz araştırmıştım meguiarsı falan,trabzonda olmadığı için özellikle. alırken sağladığınız şartlarla bitmiyo olması lazım. belli bi bütçeyi sağlamalısınız sürekli.
bazı yerler var, isim olarak almıyorlar ama ürünlerini kullanarak, tabelasına yazdıramasada kullandıkları ürünleri belirten reklam gibi şeyler asıyorlar, ürünleri sergiliyolar vs, insanlarda meguiars diye telafuz ediyo açıkçası..

By_HaNNibaLL
14-12-2011, 15:14
ya yinede araştır ama kimse bişi diyemez sen ben megim bana gelin demedikden sonra :D

Yer var sanirim bulmuşlar yıkama makinasi,köpük makinasi bide iyi bi hava komp. aldiktan sonra başlanir işe ama sonucta hepimiz kendi arabamizi yikiyoruz hortum kova köpük ile bilmediğimiz cok şey vardir illa ki

merve
14-12-2011, 15:18

ben mesela bu tarz bi yer biliyorum, şikayet etmeyi düşünmüştüm açıkçası :D resmen meguiars bayisi gibi davranıyorlardı çünkü. bi şirket isimlerine alamamışlar işte. ama sorsan meguiars burası derler o derece inanmışlar.

dediği gibi reklam vs yapmazsan kimse bişey diyemez. ürünlerini satın almak yasak değil sonuçta.

By_HaNNibaLL
14-12-2011, 15:21
ben mesela bu tarz bi yer biliyorum, şikayet etmeyi düşünmüştüm açıkçası :D resmen meguiars bayisi gibi davranıyorlardı çünkü. bi şirket isimlerine alamamışlar işte. ama sorsan meguiars burası derler o derece inanmışlar.

dediği gibi reklam vs yapmazsan kimse bişey diyemez. ürünlerini satın almak yasak değil sonuçta.

işte meselede o biz yaptiğimiz iş iyi olsun diye kaliteli malzeme kullanmak istiyoruz ama markayada o kadar para vermek akhisar için cok cok mantiksiz ve geceksiz onun için normal bi yıkama açıp ürünleri kaliteli bişeyler kullanmak istiyoruz

merve
14-12-2011, 15:29
işte meselede o biz yaptiğimiz iş iyi olsun diye kaliteli malzeme kullanmak istiyoruz ama markayada o kadar para vermek akhisar için cok cok mantiksiz ve geceksiz onun için normal bi yıkama açıp ürünleri kaliteli bişeyler kullanmak istiyoruz

o şekilde yapan bi yerde biliyorum. onlar reklam vs yapmıyordu maguiars burası diyede geçinmiyolardı ama onun ürünlerini kullanıyolardı. çok tersime olmasına rağmen ben sürekli gidiyordum. bence müşterilere esas niyet hissettirildiği sürece çok mantıklı ve sorunsuz olacaktır. hayırlısı olsun

rebel
14-12-2011, 15:32
kardeşim sen adamların tabelayı asıp biz meg. demezsen yani distiribitör gibi haraket etmessen kimse sana niye benim malimı kullanıyosun demez,diyemez. gelen yeni müşterilere her seferinde küçük bi tanıtım yaparsın meg. ürünleri kullandığına dair ... eğer sen memnun gönderirsen aynı şekilde memnun geri gelir. busefer tekte gelmez eşi dostuyla gelir. kusursuz işcilik ve güzel bi misafirperverlikle olmucak şey yok. bide genelde bizim insanımız sıcak kanlı bi ortam arar böyle kanka gibi olursan (tabi bu çok içli dışlı olmak demek değil.öyle olursan zarar edersin,biraz mesafe olucak) işinden çok ortamı sevdirirsen tutunursun. memnuniyet en önemlisi

c20let
14-12-2011, 15:36
izmitte arabayı yıkattığım yerde aynen bu şekilde yapmıştı meg ürünleri kullanıyordu ancak bayisi değildi dükkanda bir kaç reklamı vardı ve meg bayisi gibi davranıyordu bi süre yanlarında da çalıştım lise zamanında gerçi o zaman meg vs kullanılmıyordu şimdi de tamamen halı yıkamaya geçtiler ay sonu gideceğim izmite aciliyeti yoksa sorar detaylı bilgi alırım kardeşim

şahsi fikrim bayisi gibi davranmayıp sadece meguiar's ürünleri kullandığını belirtirsen sorun olmaz ama elemanları nasıl yetiştirirsin bence asıl sorun bu

By_HaNNibaLL
14-12-2011, 15:38
kardeşim sen adamların tabelayı asıp biz meg. demezsen yani distiribitör gibi haraket etmessen kimse sana niye benim malimı kullanıyosun demez,diyemez. gelen yeni müşterilere her seferinde küçük bi tanıtım yaparsın meg. ürünleri kullandığına dair ... eğer sen memnun gönderirsen aynı şekilde memnun geri gelir. busefer tekte gelmez eşi dostuyla gelir. kusursuz işcilik ve güzel bi misafirperverlikle olmucak şey yok. bide genelde bizim insanımız sıcak kanlı bi ortam arar böyle kanka gibi olursan (tabi bu çok içli dışlı olmak demek değil.öyle olursan zarar edersin,biraz mesafe olucak) işinden çok ortamı sevdirirsen tutunursun. memnuniyet en önemlisi

Akhisar ufak bi yer oldugu için genelde taniniyoruz az cok o konuda sıkıntı olacağini sanmiyorum ama bu işleri öğrenmek için ne yapmak lazim boya koruma araç içi temizleme vs

By_HaNNibaLL
14-12-2011, 15:39
izmitte arabayı yıkattığım yerde aynen bu şekilde yapmıştı meg ürünleri kullanıyordu ancak bayisi değildi dükkanda bir kaç reklamı vardı ve meg bayisi gibi davranıyordu bi süre yanlarında da çalıştım lise zamanında gerçi o zaman meg vs kullanılmıyordu şimdi de tamamen halı yıkamaya geçtiler ay sonu gideceğim izmite aciliyeti yoksa sorar detaylı bilgi alırım kardeşim

şahsi fikrim bayisi gibi davranmayıp sadece meguiar's ürünleri kullandığını belirtirsen sorun olmaz ama elemanları nasıl yetiştirirsin bence asıl sorun bu

Evet bende onu merak ediyorum bu arada konusup bana dönersen sevinirim kardeşim

SekoLive
14-12-2011, 15:40
günay bunu öğrenmekl için youtubede videolar var detail işine kafaya kıranların forumları var ürün ürün araştırmalısın.

c20let
14-12-2011, 15:58
birde açtığınız mekanda temiz ( bazı yerlerde var temiz olmuyor genelde )ve şu soğuk kış günleri için sıcak bir bekleme odası yapın içerisine de 1 lira atınca çay kahve zımbırtıları veren makineden de konursa hem ek gelir olur hemde soğuktan kaba etimiz donmaz