PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Romeo 159 1.9 JTD Görüşleriniz ??

Berkayy
13-12-2011, 21:45
Arkadaşlar merhaba

İkinci el Alfa 159 1.9 JTD almayı düşünüyorum. Bütçe max 50.000 tl yanlız bazı kaygılarım var. Araç hakkında bir kaç aydır araştırma yapıyorum. Motor olarak Vectra ve saab 9-3teki motor kullanılıyormus. Alıcagım araç yaklaşık 100.000 km civarı olucak. Bana arıza çıkarırmı? Yakıt tüketimi nasıldır? Aracı QTRONİC almayı düşünüyorum yanlız sanzıman hakkında hiç bir bilgim yok. Otomatige bulasmayıp duz vites mi baksam karar veremedim. Kısacası ciddi ciddi 159 almayı düşünüyorum. Tasarım ve Kullanım bakımından bana hitap eden bir araç ancak dedigim gibi araç hakkında pek fazla bilgi sahibi degilim:o

Sizce başka araçlara mı yönelsem bu bütçeyle yoksa 159 alınıp binilmeye deger bir arac mı ?:confused:

DOHC
13-12-2011, 21:52
Başka araçlara yönelmeden önce buraya yönel bence
Üyelerimiz - TechTurkey Forum (http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/)

Kadyr
13-12-2011, 21:55
Bi tanidgim tamirci var 159 almis bakimlarini yapiyodu ben bukadar karman corman araba gormedim diyo bu isin icinde olmasam almazdim:D

Berkayy
13-12-2011, 21:55
http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/104587-selamlar.html

DOCH sende buraya yönelirsen sevinirim :)

Berkayy
13-12-2011, 21:57
Bi tanidgim tamirci var 159 almis bakimlarini yapiyodu ben bukadar karman corman araba gormedim diyo bu isin icinde olmasam almazdim:D

Herkes farklı birşeyler söylüyor :) Kafam cok karısık tasarımı cok cezbediyor beni ancak o kadar para verilir mi diye düşünmemek elde degil...

SErhat.
13-12-2011, 21:57
Üzerinde zaten 1.9 Multijet motor var. Dediğin gibi Vectra'larda kullanıldı bu motor. Sorun çıkaran bir motor değil. Lâkin otomatik şanzımanı nasıl pek bilgim yok. F/P oranı uygun araçlardan birisi bana göre. Şu an aracımı satsam almayı düşündüğüm araçlardan birisi olurdu muhtemelen.

vodkan
13-12-2011, 21:59
şuan araba almak istesem hemen alfa bayisine gidip 159 alırdım :)

Kadyr
13-12-2011, 22:00
A4 vs alman bakarim ben olsam

BARR
13-12-2011, 22:01
Ekonomiklik hayal ediyosan şu şekilde söleyim ekonomik bir dizel değil özellikle son fiyatlardan sonra 2.0 benzinli gibi yakıyor.

Berkayy
13-12-2011, 22:02
A4 vs alman bakarim ben olsam

A4'te baktım yanlız düzgün 2.0 TDI lar bütçeyi aşıyor.. Alman olarak 159 olmassa Golf 1.6 TDI düşünüyorum..

Ozzy45
13-12-2011, 22:04
159 her zaman arkaya dönüp baktıran bir araç ve italyan ruhu. temizini bulursan al bence o konsol başka arabada zor bulursun :)

Kadyr
13-12-2011, 22:07
A4'te baktım yanlız düzgün 2.0 TDI lar bütçeyi aşıyor.. Alman olarak 159 olmassa Golf 1.6 TDI düşünüyorum..

Passat? Accord?

Berkayy
13-12-2011, 22:10
Passat? Accord?

Passat Yaş itibariyle bana agır kaçar. Accordun nedense tipi benim hoşuma gitmiyor:)

Aracım sedan spor ruhlu biraz dikkat çekici ve hızlı bir dizel olsun istiyorum. 159 Aradığım kriterlerin hepsine uyuyor ama almak biraz cesaret istiyor:)

powERS
13-12-2011, 23:30
Ekonomiklik hayal ediyosan şu şekilde söleyim ekonomik bir dizel değil özellikle son fiyatlardan sonra 2.0 benzinli gibi yakıyor.

1.9jtd motor 2.0 benzin kadarmı yakıyor ?? :eek::eek::eek:
biraz mantık dışı değilmi ?

159 gerçekten edinilmesi gereken bir araç bence. eğer içine sineni bulursan dakika durma derim.

Otomatikten se düz vites bence daha iyi genel olarak.

YAVUZ
13-12-2011, 23:38
araç 10 numara motor on numara lakin sorun çıkarır mı bilmem...

-HaKaN-
14-12-2011, 00:43
bir dönem bu arabaya çok baktım.. hatta youtube da bir test vardı 9-10 aracın katıldığı aralarında 3 serisi, c serisi, accord gibi araçlar vardı ve o testte 159 1.sırada geliyordu.. bence görüntüsü süper.. alınabilecek bir araç fakat yakıt konusunda diğer dizellere göre çok yaktığını söylüyorular.. zevk veren bir araç olduğu kesin.. ama alacaksanız siyah renk alın ;)

batucan
14-12-2011, 00:44
Benimde dusunduklerim icinde var yorumlara baktiktan sonra kafamdaki arabaya yarin bakmaya karar verdim...

Erdem K.
14-12-2011, 07:01
bence hem kasası hem de iç dizaynı dikkat çekici,güzel bir araç. km olarak bütçeniz sınırları içinde daha düşük km'de bulabileceğinizi düşünüyorum. eğer uzun yıllar kullanmayı hedefliyorsanız, çok gezerim km yaparım diyorsanız, satarken de sıkıntı çıkartmaması adına mümkünse daha düşük km'de 159 bakın.

levent
14-12-2011, 07:05

7-8 lt civarı yakıyor otm. şehir içi kasmadan baran, ki gayet normal değerler bence otm. olup o ağırlık ve hacimdeki araç için :icon_wack

Eriador
14-12-2011, 07:30
Motor unu kronik sorunu filan bilmem anlamam ama görünüşü yeter ... güzel bi jant seçimi ile tüm gözleri üzerine çeker

Mert-
14-12-2011, 07:34
7-8 lt civarı yakıyor otm. şehir içi kasmadan baran, ki gayet normal değerler bence otm. olup o ağırlık ve hacimdeki araç için :icon_wack

aynen 7-8 litre yakıyor otomatikleri. klasik ufak tefek alfa romeo sorunları dışında sıkıntı çıkarmıyor diye biliyorum. temizini ve yıpranmamışını bulursanız düşünün bencede.

hasan çağri
14-12-2011, 08:04
Ben 159 wagon olanlara bitiyorum. Fiyta performans olarak kendi klasmanindaki (3.20d c220 A4 tdi passat tdi accord 2.2 ) gibi araclara gore donanim olarak cok zengin distinictive pakedinde. Tanidigim herkeste manuel var, yazilimla kolay gucleniyor konforu super. Simdiye kadar agir sikinti yasayan olmadi tadigim arkadaslarda aile arabasi olarak kullaniyorlar.

Berkayy
14-12-2011, 15:40
Arkadaşlar değerli yorumlarınız İçin cok tesekkur ederim. Bugun babamı dinleyip 10.000 km'de 2011 1.6 TDI Comfotline golf baktık. 52.000 Fiyat istiyor. Çok Karasız kaldık kısacası Temiz bir 159 45 46 47 arası değişiyor 2006 2007 modeller.

Çok kararsız kaldım 159 mu almalıyım yoksa golf mü? Biri 2011 diğeri 2007. 159 Başımı ağırtır diye cok korkuyorum. Golf bana 159 kadar konforlu ve seri gelir mi bilemiyorum.. Fikirleriniz nelerdir ??

hasan çağri
14-12-2011, 15:42
Golf comfortline pakedi ile 159 Distinictive paketin kenarından uzundan. Birde hacim olarak farklı tabi performans olarak bilemiycem ama alfa iyi gidiyor.

Berkayy
14-12-2011, 15:46
Golf comfortline pakedi ile 159 Distinictive paketin kenarından uzundan. Birde hacim olarak farklı tabi performans olarak bilemiycem ama alfa iyi gidiyor.

159 tasarım olarak cok cezbediyor acıkcası :) Babamda az kullanılmış daha yeni birşeyler alma taraftarı. Motor olarak alfa cok üstün hacim olarakta.. Golf bana basit geliyor tasarım acısından ancak alıcagım aracı 6 7 sene kesin kullanıcagım ıcın karar vermek zor oluyor

Erdem K.
14-12-2011, 15:51
159 tasarım olarak cok cezbediyor acıkcası :) Babamda az kullanılmış daha yeni birşeyler alma taraftarı. Motor olarak alfa cok üstün hacim olarakta.. Golf bana basit geliyor tasarım acısından ancak alıcagım aracı 6 7 sene kesin kullanıcagım ıcın karar vermek zor oluyor

aracınızı belirttiğiniz gibi uzun yıllar kullanacaksanız, 2. el 100K km'lerde 2007 model 159 jtd almaktansa babanızı dinleyip daha üst model daha düşük km bir dizel (golf iyi bir seçimdir) almanızı tavsiye ederim.:icon_tup:

hasan çağri
14-12-2011, 15:52
Bende ailemi ısrarı ile o şekilde davrandım şimdi çok pişmanım. eski arabam annemin üstüne idi bunu da kaskosu devam etsin diye öyle yaptım satamıyorum :( içinde pişmanlık kalıyo insanın.

Tabi golf u al istediğin zaman sat o güzelliği var. 5-6 sene kullanılcak ise ben olsam gözünün yaşına bakmam.

Berkayy
14-12-2011, 15:58
3 sene garanti satmam diye düşünüyorum. Konustugum birkaç 159 kullanısıda sorun yapan bir araç degil diyorlar ama ben İçime sinen bir araç almak istiyorum.

159 Aldıktan sonra abuk subuk arızalara dunya para vericeksem Uzak olsun..

wolrath
14-12-2011, 17:22
Arkadaşlar merhaba

İkinci el Alfa 159 1.9 JTD almayı düşünüyorum. Bütçe max 50.000 tl yanlız bazı kaygılarım var. Araç hakkında bir kaç aydır araştırma yapıyorum. Motor olarak Vectra ve saab 9-3teki motor kullanılıyormus. Alıcagım araç yaklaşık 100.000 km civarı olucak. Bana arıza çıkarırmı? Yakıt tüketimi nasıldır? Aracı QTRONİC almayı düşünüyorum yanlız sanzıman hakkında hiç bir bilgim yok. Otomatige bulasmayıp duz vites mi baksam karar veremedim. Kısacası ciddi ciddi 159 almayı düşünüyorum. Tasarım ve Kullanım bakımından bana hitap eden bir araç ancak dedigim gibi araç hakkında pek fazla bilgi sahibi degilim:o

Sizce başka araçlara mı yönelsem bu bütçeyle yoksa 159 alınıp binilmeye deger bir arac mı ?:confused:

1.9 motor sorunsuz.bakımları ozel servıste reno'dan ucuz..bostancı-sportıvo bu konuda tek ;) sogukken bıraz seslı olur ve fazla yakar.ısındıgında ıse normal dızel gıbı yakar.kısa mesafeler pek tercıh etme.uzunda 4.8-5.3'e kadar duser yakıt.s.ıcı trafıge gore 7.5-10 arası yakar.bu durkalk vsli.50-60 gıdebılırsen yıne 6-7'den fazla yakmaz.(benım aracım q-tronıc.manuel 0.5-1lt daha az yakar bu degerlerden.)

sanzuman da sorunsuz.sıkayetcı olan gormedım.dsg kadar hızlı degıl belkı ama sarsıntısız konforlu bır sanzuman.

yuruyenı sert.spor araba kıvamında.yol tutus muazzam.

trım seslerı bıraz fazla 3er-c'lere gore.

arac 1550kg. gorundugunden cok agır.cok daha tok.5.vıteste 230 yaptım.ıpte gıder gıbıydı.en ufak sapması yok dıreksıyonda vs'de.

aracın donanımı hayvani sevıyede muadıllerıne gore.50-60 lıraya o kadar dolu-temız-kmsiz premıum arac alamassın.

sekıl? yoruma acık degıl bence. 3er'den ınıp de aracıma bakmayanı gormedım. 3'er de ıddıalı dıye yazdım dıgerlerını yazmıyorum bıle.

aracın ıcıne otur.ozellıkle aksam.orgazm sebebı.s2k tadında.hersey sana donuk.boost gostergesı vs 3lu gomme pod kırmızı aydınlatma.. bı hısset. baska arabaya bakmassın...

(sımdıye kadar sahıp oldugum araclardan,yanımdan gecerken baska araclarda gozumun kalmasına ızın vermeyen tek araba...s2k dahıl ;))

hayırlı olsun sımdıden.alfa baskadır...

(bu arada aracımın konusu.http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/94173-amore-159-jtdm.html)

Berkayy
14-12-2011, 17:46
1.9 motor sorunsuz.bakımları ozel servıste reno'dan ucuz..bostancı-sportıvo bu konuda tek ;) sogukken bıraz seslı olur ve fazla yakar.ısındıgında ıse normal dızel gıbı yakar.kısa mesafeler pek tercıh etme.uzunda 4.8-5.3'e kadar duser yakıt.s.ıcı trafıge gore 7.5-10 arası yakar.bu durkalk vsli.50-60 gıdebılırsen yıne 6-7'den fazla yakmaz.(benım aracım q-tronıc.manuel 0.5-1lt daha az yakar bu degerlerden.)

sanzuman da sorunsuz.sıkayetcı olan gormedım.dsg kadar hızlı degıl belkı ama sarsıntısız konforlu bır sanzuman.

yuruyenı sert.spor araba kıvamında.yol tutus muazzam.

trım seslerı bıraz fazla 3er-c'lere gore.

arac 1550kg. gorundugunden cok agır.cok daha tok.5.vıteste 230 yaptım.ıpte gıder gıbıydı.en ufak sapması yok dıreksıyonda vs'de.

aracın donanımı hayvani sevıyede muadıllerıne gore.50-60 lıraya o kadar dolu-temız-kmsiz premıum arac alamassın.

sekıl? yoruma acık degıl bence. 3er'den ınıp de aracıma bakmayanı gormedım. 3'er de ıddıalı dıye yazdım dıgerlerını yazmıyorum bıle.

aracın ıcıne otur.ozellıkle aksam.orgazm sebebı.s2k tadında.hersey sana donuk.boost gostergesı vs 3lu gomme pod kırmızı aydınlatma.. bı hısset. baska arabaya bakmassın...

(sımdıye kadar sahıp oldugum araclardan,yanımdan gecerken baska araclarda gozumun kalmasına ızın vermeyen tek araba...s2k dahıl ;))

hayırlı olsun sımdıden.alfa baskadır...

(bu arada aracımın konusu.http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/94173-amore-159-jtdm.html)

Öncelikle bu güzel cevabınız için çok teşekkür ederim :)

Aracınızın Maşallahı var allah kazalardan belalardan korusun. :)

Aklımdaki soru işaretlerini yazınız ile yok ettiniz diyebilirim. Gerçekten alfaya niyetliyim ve araştırıyorum ve Size bir kaç soru sormak istiyorum.

Julyetlerdeki Gibi Tıkırtı sesleride 159'larda varmı?

Sanzımanda her hangi bir arıza sıkıntı yaşadınız mı?

Yukarıdada bahsettigim gibi Golf6 baktım.Golfü az cok biliyosunuzdur diye tahmin ediyorum. Uzun süreli 159 kullanmadıgım için bilmiyorum Konfor bakımından hangisi iyidir?

Düz vites kullanmayı seviyorum. Ancak piyasada Otomatik 159 fazla oldugu ıcın otomatik almayı dusunuyorum. Otomatik mi almalıyım?

Kullanım rahatlıgı bakımından nasıl bir araçtır?

Aracınızda Yazılım var gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir sıkıntı sorun yaşadınız mı?

Parça sıkıntısı v.s var mı ? Alırken nelere dikkat etmeliyim?

wolrath
14-12-2011, 21:54
ne demek...

-tıkırtı tum alfa'larda vardır.trım seslerınden kastım buydu.he sıkayet edılecek boyutta degıl yalnız.kı ses ızalasyonu ıle bundan da kurtulma sansın var.ben rahatsız olmuyorum ses sıstemım oldugu ıcın...
-sanzumanda sorun yasamadım.suan 190+bg 390+nm oldugu ıcın vıtes kucultmeden sollama vs yapabılıyor alet tum agırlıgına ragmen. 2vıtes dusurme vs ye ıhtıyac duymuyor yanı. oldukca konforlu bır sanzuman. hıc hıssettırmıyor vıtes degıstıgını. aynı ıvmeyle suratın artıyor hep.
sanzuman 1500dd altına ınmıyor ılk3 vıtes harıcı.arabanın tıtreme-stop etme-gucsuz kalma bır sansı olmuyor :)
-cok fazla arnavut kaldırımı vs ye gırmedıgın surece aracın sertlıgı sana sadece yoltutus olarak doner.farkındaysan premıum araclar arasında sert dedım.golfle karsılastırmak bu aracı bıraz haksızlık olur.bu alet uzun yol ıcın yaratılmıs.cruıse control+q-tronıc cok uyumlu.ızmır-ıstanbul s.ıcı trafıkler dısında bagdas kurup gıdıp-gelebılırsın :) koltuklar felan oldukca rahat.lakın ıc hacım olarak sınıfta kalabılır.aracın buyuklugu senı yanıltmasın.arka dız mesafesı ve bagaj hacmı muadıllerıne gore bıraz az.kesınlıkle 5kısılık bır araba degıl sımdıden soylıyım.
-otomatık&dızel turkıye'nın gercegı olmak uzere.cok rahat satılıyorlar.manuel de buluruz sorun degıl.+daha da ucuz olacaktır manueller.
-yazılım cok ıyı uyum sagladı fıltreyle beraber.oldukca ıddıalı hele kı hızını aldıktan sonra.bır sorun yasamadım,aksıne yakıt tuketımım oldukca dustu.
-parca sıkıntısı yasamazsın.
-2006-7 oldukca fazla sayıda sırket arabası satıldı.arabanın seceresını ıyı arastır.bu serılerde dıreksıyon kutusu kronık problemdı.baktıracagın ılk yerlerden olsun.ılgılendıgın bır arac olursa bana danısırsın.her turlu yardımcı olurum.

Berkayy
15-12-2011, 13:52
ne demek...

-tıkırtı tum alfa'larda vardır.trım seslerınden kastım buydu.he sıkayet edılecek boyutta degıl yalnız.kı ses ızalasyonu ıle bundan da kurtulma sansın var.ben rahatsız olmuyorum ses sıstemım oldugu ıcın...
-sanzumanda sorun yasamadım.suan 190+bg 390+nm oldugu ıcın vıtes kucultmeden sollama vs yapabılıyor alet tum agırlıgına ragmen. 2vıtes dusurme vs ye ıhtıyac duymuyor yanı. oldukca konforlu bır sanzuman. hıc hıssettırmıyor vıtes degıstıgını. aynı ıvmeyle suratın artıyor hep.
sanzuman 1500dd altına ınmıyor ılk3 vıtes harıcı.arabanın tıtreme-stop etme-gucsuz kalma bır sansı olmuyor :)
-cok fazla arnavut kaldırımı vs ye gırmedıgın surece aracın sertlıgı sana sadece yoltutus olarak doner.farkındaysan premıum araclar arasında sert dedım.golfle karsılastırmak bu aracı bıraz haksızlık olur.bu alet uzun yol ıcın yaratılmıs.cruıse control+q-tronıc cok uyumlu.ızmır-ıstanbul s.ıcı trafıkler dısında bagdas kurup gıdıp-gelebılırsın :) koltuklar felan oldukca rahat.lakın ıc hacım olarak sınıfta kalabılır.aracın buyuklugu senı yanıltmasın.arka dız mesafesı ve bagaj hacmı muadıllerıne gore bıraz az.kesınlıkle 5kısılık bır araba degıl sımdıden soylıyım.
-otomatık&dızel turkıye'nın gercegı olmak uzere.cok rahat satılıyorlar.manuel de buluruz sorun degıl.+daha da ucuz olacaktır manueller.
-yazılım cok ıyı uyum sagladı fıltreyle beraber.oldukca ıddıalı hele kı hızını aldıktan sonra.bır sorun yasamadım,aksıne yakıt tuketımım oldukca dustu.
-parca sıkıntısı yasamazsın.
-2006-7 oldukca fazla sayıda sırket arabası satıldı.arabanın seceresını ıyı arastır.bu serılerde dıreksıyon kutusu kronık problemdı.baktıracagın ılk yerlerden olsun.ılgılendıgın bır arac olursa bana danısırsın.her turlu yardımcı olurum.

Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz icin :)

Alfa Romeo / 159 / 1.9 JTD Distinctive / ALFA ROMEO 159 JTD DISTINCTIVE - KAZASIZ DİZEL OTOMATİK sahibinden.com'da - 66993864 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-159-jtd-distinctive-kazasiz-dizel-otomatik-66993864/detay/#)

Bu araca bakmayı düşünüyorum. sahibiyle daha görüşmedim ama ilanda 3 parçada boya olduğunu söylüyor donaım olarakta iyi sayılır..

Yanlız merak ettigim 1 konu daha var Bazı 159larda cift cıkıs egzoz mevcut bazılarında ise tek cift olanlar ve tek olanların farkı nedir ?

Birde yazılımı kaç km'dir kullanıyorsunuz?

sportwagon
15-12-2011, 15:19
Alfa romeo alıcaksan hele hele 159 alıcaksan kimseden yorum almadan yüreğinin sesini dinliyerek hariket et pişman olmazsın emin ol sana 1 golften cok daha farklı duygular tattırır:)

Berkayy
15-12-2011, 15:27
Alfa romeo alıcaksan hele hele 159 alıcaksan kimseden yorum almadan yüreğinin sesini dinliyerek hariket et pişman olmazsın emin ol sana 1 golften cok daha farklı duygular tattırır:)

aynen öyle düşünmeye başladım. :) ilk seferde kaygılarım vardı ama artık koydum kafaya temiz 159 arıyorum kısmette varsa alıcam inş :)

yasin_R
15-12-2011, 16:02
çok uzun zamandır 159 un peşindeyim. Bütçemin uygun olduğu ilk an kaçırmadan alıcam. Gecen bahcelievlerde vardı siyah 50bin km 2007 50 milyar full artı full kaçırdık:) nasip kısmet... Alırsan pişman olucağını hiç sanmıyorum. Sınıfında yol tutuşu olarak üzerine yok...

-HaKaN-
15-12-2011, 16:10
Alfa Romeo 159 - better car than BMW 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek)

ilk mesajımda bahsettiğim test buydu.. :icon_tup:

Berkayy
15-12-2011, 16:38
Yasin dedigin arac galerideki konsoluda bej rengi olan 159du galiba uygun fiyata birazda temiz olunca aninda satiliyor :) yol tutus olarak videodanda belli oldugu gibi super..

Mert-
15-12-2011, 16:40
Arka koltukta oturunca ön koltuklar aşağıda kalıyor biraz, yukarıdan bakıyorsun oda benim çok hoşuma gitmişti :)

Berkayy
15-12-2011, 16:51
Arka koltukta oturunca ön koltuklar aşağıda kalıyor biraz, yukarıdan bakıyorsun oda benim çok hoşuma gitmişti :)

Mert abi julyetten memnunmusun? Butceyi asmiycak fiyata duzgun julyet dizel bulursam alabilirimde :) 159 ile kiyaslarsan sence arti ve eksileri neler?

BARR
15-12-2011, 17:34
Valla benim bindiklerim 8-9lt den aşağı yakmıyordu otomatik şehir içinde. Ki bende 2.0 Laguna ilede aynı değerlerde kullanıyordum.

Bizde 1.9 JTS 160hp manuel versiyonu vardı sıfır aldık ve sattık şehir içi 12lt civarı yakıyordu..

wolrath
15-12-2011, 18:18
Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz icin :)

Alfa Romeo / 159 / 1.9 JTD Distinctive / ALFA ROMEO 159 JTD DISTINCTIVE - KAZASIZ DİZEL OTOMATİK sahibinden.com'da - 66993864 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-159-jtd-distinctive-kazasiz-dizel-otomatik-66993864/detay/#)

Bu araca bakmayı düşünüyorum. sahibiyle daha görüşmedim ama ilanda 3 parçada boya olduğunu söylüyor donaım olarakta iyi sayılır..

Yanlız merak ettigim 1 konu daha var Bazı 159larda cift cıkıs egzoz mevcut bazılarında ise tek cift olanlar ve tek olanların farkı nedir ?

Birde yazılımı kaç km'dir kullanıyorsunuz?

cıft cıkıs standart sadece tı paketlerde var.dıgerlerı hep sonradan yapılma ;)

yazılımı 2000km dir kullanıyorum.

arac hakkında daha sonra goruselım.

mertrs
15-12-2011, 19:42
159 hakkında pek fikrim yok ama dısı çok hoşuma gidiyor büyük ihtimal bidahaki arabam olucak :)

tool
15-12-2011, 19:50
motor sesini begeniyorum,
boxer gibi ;)

Nightfish
13-11-2012, 16:40
Selamın aleyküüüm :D

Bi hortlatalım şöyle. Ofiste işler pek yoğun olmayınca elim ayağım rahat durmadı ben de ilanları kurcaladım haliyle :D Şöyle bişi denk geldi

Alfa Romeo 159 1.9 JTD Distinctive 2006 Model 38.700 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 99782279 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-gercek-sahibinden-en-dolusu-en-temizi-99782279/detay/?favorite=1)

Manuel şanzıman olması hoşuma gitti, tek eksiği sunroof gibi görünüyor. Kmden dolayı başım çok ağrır mı acaba dersiniz ? En fazla 1 yıl biniyorum bi araca, maksimum 20.000 km sonra satarım zaten.

Kızdırma bujileri arızalıydı onları değiştirdim, aküsü yeni, baskı balata yeni, park sensörleri bile yeni değişti falan dedi sahibi. Telefonda da 37.500 dedi fiyata, biraz daha iner gibi. Ne dersiniz ?

Nightfish
13-11-2012, 17:25
Beyler bilgileriniz, yardımlarınız lazım cidden.

Tuning055
13-11-2012, 19:05

Bi hortlatalım şöyle. Ofiste işler pek yoğun olmayınca elim ayağım rahat durmadı ben de ilanları kurcaladım haliyle :D Şöyle bişi denk geldi

Alfa Romeo 159 1.9 JTD Distinctive 2006 Model 38.700 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 99782279 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-gercek-sahibinden-en-dolusu-en-temizi-99782279/detay/?favorite=1)

Manuel şanzıman olması hoşuma gitti, tek eksiği sunroof gibi görünüyor. Kmden dolayı başım çok ağrır mı acaba dersiniz ? En fazla 1 yıl biniyorum bi araca, maksimum 20.000 km sonra satarım zaten.

Kızdırma bujileri arızalıydı onları değiştirdim, aküsü yeni, baskı balata yeni, park sensörleri bile yeni değişti falan dedi sahibi. Telefonda da 37.500 dedi fiyata, biraz daha iner gibi. Ne dersiniz ?

36 gibi alırsan her zaman o fiyatlara satılır.. İyice baktırmadan alma.. yaz başı olsaydı ben bile düşünürdüm araç sunroof hariç full bu fiyatlara böylesi pek düşmez..

Nightfish
13-11-2012, 19:13
Çok yüksek ihtimalle o fiyatlara alırım. Evet araç cidden dolu. Sanırsam otomatik vites ve sunroof dışında full. 37.500'e de fitim ben aslında :D

Tuning055
13-11-2012, 23:17
Çok yüksek ihtimalle o fiyatlara alırım. Evet araç cidden dolu. Sanırsam otomatik vites ve sunroof dışında full. 37.500'e de fitim ben aslında :D

Tek diyeceğim düzgünse kaçırma:D

brs852
14-11-2012, 06:32
Satış esnasında sıkıntı yaşata bilir sana sanaalfa golf ii arabadır konforu gideri olsun astra j baka bilirsin

FB10ur
14-11-2012, 06:47

kesinlikle katılıyorum bir alfa kullanıcısı olarak alfadan alacağın zevki golften alamazsın...

Nightfish
14-11-2012, 07:26
Satış esnasında sıkıntı yaşata bilir sana sanaalfa golf ii arabadır konforu gideri olsun astra j baka bilirsin

Şimdi 3.5 motor Chrysler verip 1.3 fındık, hacim ve güç yoksunu Astra J'yi ne yapayım ki :)

Golfle de en ufak işim olmaz, 159'la Golf'ü yan yana park etsek 159'un karizmasından erir Golf oracıkta zaten :)

O yüzden 159 konusunda bilgi gerekli bana, diğer araçlarla ilgilenmiyorum...

Tuning055
14-11-2012, 09:50

Araban temiz oldumu satarsın hiç merak etme.. Bir mekanın önünde veya caddede peş peşe 10 tane golfü yarım saatte görürüz.. Alfa ise günde bir kaç kereden fazla geçmez ve o hırçın ruhu, yol tutuşu alfa kullananların farkı ve yaşam tarzıdır.. Ve bu fark için aracı 1 ay geç satmaya değer.. Ki geç satma durumuda yok eğer araban temiz sorunsuzsa alfa almaya gelen adam alır götürür..

21. Yüzyılda hala jant kapağıyla satılan araçlara hiç bir şekilde ilgim olamıyor..

Mert-
14-11-2012, 10:04
Golf'ü bi 10 sene sonra 33-34 yaşında alırsın.

Alfa güzeldir kullanımı zevk verir bazen ufak tefek saçma sorunlar çıkarır ama yoldaki insanların bakışlarını fark ettinmi unutursun. kapının önüne park ettinmi arkanı döner bir daha bakarsın.

yani temizse ağır sorunları yoksa al pişman olmazsın.

wolkanku
14-11-2012, 10:29

1 ay önce ben de 159 1.9 jtd aldım.
almadan önce bu araç sahibi ile de görüştüm. çok samimi avukat bir adam. düzgün bir insan. tek kızdırma bujisinde sorun var demişti o da zaten 40 TL , problem değil.halledildiyse de sorun yok.

bu araçla , daha düşük donanımdaki 68.000km'deki bir araç arasında gidip geldim.
çünkü deri koltuk istemiyordum. ön arka park sensörüne ihtiyacım yoktu, zira baktığım araçta geri görüş kamerası vardı. jantları 17" ama her halukarda 18" geçeceğim için 16 " jantlı olanı da alabilirim dedim.
bordo renk pek düşünmedim siyah istiyordum. alacağım araca her halukarda yazılım yaptıracaktım, aldığım siyah araçta megachips var.

eğer kriterlerim üzerinde değişiklik yapmadan binebileceğim full bir araç olsa idi ve bordo renk de ok deseydim bu aracı kaçırmazdım.
JTDm motor'un daha az gelişmiş hali 1.9 doblolarda sıkça kullanılıyor ve bu aracı esnaflar 300.000km kullanıyor. gönül rahatlığıyla alınır.

bu benim 2. alfa romeo'm..
159 bildiğiniz bir alman otomobili. Audi tt den 159'a geçince bir kere inanılmaz bir konfor gördüm. Sürüş pozisyonu tabi biraz daha farklı. Trafiğe biraz daha hakim bir pozisyonu var.
konsolun yapısı çok çok güzel, kullanırken keyif veriyor. içine her bineni şaşırtan bir otomobil. tertemiz bir 159'un dışarıda çektiği bakışlar hep olumlu yönde.
nasıl oluyorsa polis çevirmelerde hiç durdurmuyor. her zaman çevirmeye girdiğim yerlerde daha 1 kere girmedim :)

150 hp'lik halini hiç bilmiyorum ama söylenen şu, yazılım yaptırınca güç arttığı gibi , yakıtta bariz düşme oluyor 159'da çünkü kasa 1500 kg.
chipli şekilde 320d 'ye yakın yürüyor. ama geçebileceğini sanmıyorum. e60 520d ile aynı ya da bir adım öndedir belki . f10 ile şansı yok, 8 ileri ZF , f10'u çok iyi yürütüyor.

Manuel vitesi çok keyifli, TT'imde manueldi ama bu aracın manueli daha keyif veriyor nedendir bilmiyorum.

Yakıt tüketimi olarak da, marşa bastığım andan itibaren bağdat caddesi trafiğine iniyorum malesef evim caddebostanda olduğu için. sürekli dur kalk ve soğuk motorla, dikkatsiz ve aracın chipli oluşunun verdiği hevesle her boşlukta basarak 9.4'ü geçemedim. 50 TL bir yakıtı da dikkatli kullanarak 8.2 lerde gezindim.

eviniz güzergahında açık yollar vb. varsa ve dikkatli kullanırsanız 7.5-7.8 civarında bir şeyler yakacaktır. 1.5dci ile 5.5-6 yakıldığını varsayarsanız , 1,5-2 lt fazla yakıt 159 için değer diyorum.

Canselmo
14-11-2012, 10:53
Cok yakın bir abinn 159 u var 1.9 jtdm koltuklar deri .. 2008 model en son 60.000 km civarı olması lazım.

sahibi cok titiz ufak bir sesde bile servisden cıkarmıyor aracını ..

bir ara turboda bir arızası vardı gecen sene servisde hallettiler..

onun dışında hiçbir sorunu yok .. hergün yatıyor aracı ..

isterseniz konuşabilirim ..

fiyat olarkda tahmini diyeceği rakam 50.000 tl dir

Nightfish
14-11-2012, 10:56
1 ay önce ben de 159 1.9 jtd aldım.
almadan önce bu araç sahibi ile de görüştüm. çok samimi avukat bir adam. düzgün bir insan. tek kızdırma bujisinde sorun var demişti o da zaten 40 TL , problem değil.halledildiyse de sorun yok.

bu araçla , daha düşük donanımdaki 68.000km'deki bir araç arasında gidip geldim.
çünkü deri koltuk istemiyordum. ön arka park sensörüne ihtiyacım yoktu, zira baktığım araçta geri görüş kamerası vardı. jantları 17" ama her halukarda 18" geçeceğim için 16 " jantlı olanı da alabilirim dedim.
bordo renk pek düşünmedim siyah istiyordum. alacağım araca her halukarda yazılım yaptıracaktım, aldığım siyah araçta megachips var.

eğer kriterlerim üzerinde değişiklik yapmadan binebileceğim full bir araç olsa idi ve bordo renk de ok deseydim bu aracı kaçırmazdım.
JTDm motor'un daha az gelişmiş hali 1.9 doblolarda sıkça kullanılıyor ve bu aracı esnaflar 300.000km kullanıyor. gönül rahatlığıyla alınır.

bu benim 2. alfa romeo'm..
159 bildiğiniz bir alman otomobili. Audi tt den 159'a geçince bir kere inanılmaz bir konfor gördüm. Sürüş pozisyonu tabi biraz daha farklı. Trafiğe biraz daha hakim bir pozisyonu var.
konsolun yapısı çok çok güzel, kullanırken keyif veriyor. içine her bineni şaşırtan bir otomobil. tertemiz bir 159'un dışarıda çektiği bakışlar hep olumlu yönde.
nasıl oluyorsa polis çevirmelerde hiç durdurmuyor. her zaman çevirmeye girdiğim yerlerde daha 1 kere girmedim :)

150 hp'lik halini hiç bilmiyorum ama söylenen şu, yazılım yaptırınca güç arttığı gibi , yakıtta bariz düşme oluyor 159'da çünkü kasa 1500 kg.
chipli şekilde 320d 'ye yakın yürüyor. ama geçebileceğini sanmıyorum. e60 520d ile aynı ya da bir adım öndedir belki . f10 ile şansı yok, 8 ileri ZF , f10'u çok iyi yürütüyor.

Manuel vitesi çok keyifli, TT'imde manueldi ama bu aracın manueli daha keyif veriyor nedendir bilmiyorum.

Yakıt tüketimi olarak da, marşa bastığım andan itibaren bağdat caddesi trafiğine iniyorum malesef evim caddebostanda olduğu için. sürekli dur kalk ve soğuk motorla, dikkatsiz ve aracın chipli oluşunun verdiği hevesle her boşlukta basarak 9.4'ü geçemedim. 50 TL bir yakıtı da dikkatli kullanarak 8.2 lerde gezindim.

eviniz güzergahında açık yollar vb. varsa ve dikkatli kullanırsanız 7.5-7.8 civarında bir şeyler yakacaktır. 1.5dci ile 5.5-6 yakıldığını varsayarsanız , 1,5-2 lt fazla yakıt 159 için değer diyorum.

Açıklama için çok teşekkürler, bi pm atıyorum. Çok yardımcı oldunuz, teşekkürler.

Nightfish
14-11-2012, 10:59
Cok yakın bir abinn 159 u var 1.9 jtdm koltuklar deri .. 2008 model en son 60.000 km civarı olması lazım.

sahibi cok titiz ufak bir sesde bile servisden cıkarmıyor aracını ..

bir ara turboda bir arızası vardı gecen sene servisde hallettiler..

onun dışında hiçbir sorunu yok .. hergün yatıyor aracı ..

isterseniz konuşabilirim ..

fiyat olarkda tahmini diyeceği rakam 50.000 tl dir

Bu fiyatlara çıkmayı düşünmüyorum. Teşekkürler.

kadioglu
30-10-2015, 19:38
Konuyu bir de ben hortlatayım dedim kusura bakmayın. Benim kafama takılan konu, bu 159'un farları çok küçük gibi. Aydınlatması nasıl acaba? Bir de 1.9 jts'si nasıldır. Binen ya da bilen birileri bilgilendirirse sevinirim.

Canselmo
30-10-2015, 19:54
Konuyu bir de ben hortlatayım dedim kusura bakmayın. Benim kafama takılan konu, bu 159'un farları çok küçük gibi. Aydınlatması nasıl acaba? Bir de 1.9 jts'si nasıldır. Binen ya da bilen birileri bilgilendirirse sevinirim.

Jts kesinlikle onermem sehir ici 11 12 litre assagi cok zor ve arac 1500 kg ve perfonmansida 160 hp kadar gitmiyor.

dietpepsi
31-10-2015, 12:17
ben her gun sehır ıcınde suruyorum .ayagım cok yumusaktır ve 8.5lt yı gecmıyor.
dızel arabayı spor araba gıbı surmeye kalkarsan 12 yakar.
baska turlu ne yaparsan yap 9 lt yı gecmez sehır ıcınde.