PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : subaru kullanıcısı vtec ya da m3 e geçiş yaparsa

GC8 GT
14-12-2011, 18:56
Arkadaslar, subarunun masraflarından bıktım, atmosferik araba istiyorum. vtecler cok sempatik geliyor, m3 de olabilir. e36 kücüklügümün hayali. subaru dan sonra bana cok yavas geleceklerine hazırlıklıyım fakat ne derece pskolojik sorun yasarım? cok pişman olur muyum? Suby nin wastegate açışını ya da normal seyir halinde giderken verdigi hazzı cok arar mıyım?

TaGo
14-12-2011, 19:13
E36m3 alirsan cok yabancilik cekmessin. Simdiki gidisin kadar gider. Nosda basarsa
N harikalar yaratir

Orhan
14-12-2011, 19:40
bence honda alma bmw biraz daha uyar gibi sanki ama eski araçta her zaman masraf olur masrafsız olsun diyorsan gidip yeni bişeyler almalısın

sulhi
14-12-2011, 19:47
kardeşim ben senın denemek istedıklerini yaptım ac yı sattım cabrıo aldım sora kesme typeR yaptım olmadı.. 3 ay sor geri arabamı aldım ve daha baska bi arabadan tad almadım.. masrafa dayan tadına devam et...ve neye masraf yapıosun sureklı onu merak ettım...

bykarakus
14-12-2011, 19:54
E36 kullanicisi olarak bmw'nin tadi bambaska fakat yüksek motor tercih etmelisin bence denemekte fayda var :)

Fatih_
14-12-2011, 19:57
Gc8 in verdiği hazzı o paralara hiçbir araçtan alamazsın bence.

M3 mantıklı olur o da yanlarsın keyif verir :)

mmged_jan
14-12-2011, 19:57
2.0 yada 1.8 gc8 ler ne kadar yakıyor km de lpg takmayı düşünürmüsün subaruya lgp olurmu sizce

GC8 GT
14-12-2011, 20:50
kardeşim ben senın denemek istedıklerini yaptım ac yı sattım cabrıo aldım sora kesme typeR yaptım olmadı.. 3 ay sor geri arabamı aldım ve daha baska bi arabadan tad almadım.. masrafa dayan tadına devam et...ve neye masraf yapıosun sureklı onu merak ettım...

elbet biseyler cıkıyo. surekli gazlanan araba sonucta.

2.0 yada 1.8 gc8 ler ne kadar yakıyor km de lpg takmayı düşünürmüsün subaruya lgp olurmu sizce

Gc8 in tr de 2 versiyonu var. 2.0 turbo ve 1.6 atmosferik. 1.6 atmosferiklere 2.0 Turbo gorunumu verip, lpg ile piyasa yaparsın. sıkıntı olmaz. ama 2.0 turbo ile Lpg devredeyken boost acarsan neler olur bilemem. lpg tankına tolyen atarsın belki 97 oktan ayarına gelir :D

sulhi
14-12-2011, 20:57
kardeşim sanzumanı bastan daha alman lazımdı zaten.. o ilk yapılcak seydır..senkromec de o kadar zor bişey deil inan buna bana sorsaydın ben sana yollardırm..sanzuman indirmede tornacı olmaz işçilik ve conta olur..vesgeyt borusu ve up 0 da olmaz onu yaptırman lazım..

headersın ne marka bu arada eğer catlağı patlağı yoksa tik kaynak ile kaynattır daha ne kopar ne bişey..

GC8 GT
14-12-2011, 21:00
GRIMMSPEED EXTERNAL WASTEGATE UP PIPE W/ DUMP TIAL MVS 38MM WRX STi - 059001 | eBay (http://www.ebay.com/itm/GRIMMSPEED-EXTERNAL-WASTEGATE-UP-PIPE-W-DUMP-TIAL-MVS-38MM-WRX-STi-059001-/200687837269)

sulhi
14-12-2011, 21:02
:) yerıne cuk die olcak mı ?

fatiii
14-12-2011, 21:05
gc8 in şanzumandan başka sureklılık gosterebılecek hiç bi arızası yoktur sanırım..takıosun STI şanzuman sonra sadece baskı balata parası verşyosun perıyodık olarak :)

stock gc8 de STI şanzumanla baskı balatanın ömrü normal 1.6 araba kadar olur heralde :)

kickboxer
14-12-2011, 21:10
Cok fazla gazlama yav ona baska arabada dayanmaz git bmw al alcaksanda

RSBurak
14-12-2011, 21:14
ben 91 legacyden kopamıyorum bağımlılık yapıyor subaru yeni araç düşünürken bile subaru ilk tercihim oluyor :D hazır subarucular toplanmışken çıkma EJ20T motoru ve impreza şanzımanı swap yapsam kendi aracıma tahmini ne kadar tutar :)

mad_max1978
14-12-2011, 21:16
ben olsam 2 . bir araç alırdım günlük binmelik.subaruyuda keyfe keder haftada bir çıkarırdım.

GC8 GT
14-12-2011, 21:19
Para olsa, dükkan hepimizin. dizeriz garaja, her aractan bi atmosferik bi turbo :)

sulhi
14-12-2011, 21:27
ben olsam 2 . bir araç alırdım günlük binmelik.subaruyuda keyfe keder haftada bir çıkarırdım.

yıllardır öle zaten...

Baran^
14-12-2011, 21:44
Subaru ve Evo lar şahane araclar,s2000 de aldım sıfır bmwde audide onuda bunuda ama hep içimde uktedir subiyle evolar.M3 de alsan sorun cıkartabilir km si yuksek olacak illa.Ne kadar ekmek o kadar köfte gerekirse dolmuşa otobuse bin haftada 2 cıkar arabanı ama satma..Artık gazlamıcam hevesimi aldım diyorsanda m3 al bin yapıcak birşey yok ama 4 cekere alısan arkadanda öndende zevk almaz :)

impreza_can
14-12-2011, 21:58
Dostum bencede honda veya bmw ye binemezsin en azından subarudan sonra alışamazsın.Diğer arkadaşların da dediği gibi 2.ucuz yollu bi araç bul mesela ben imponun yanında 92 model uno 70s kullanıyordum böylelikle hem suby nin yakıtı ile başım derde girmiyordu hemde hafta sonları bindiğim için aldığım zevk kat ve katına çıkıyordu yani özlüyordum arabamı bence sende bu metodla çöz sorunu madem m3 alacak bütçe var sıkıntı yapma aracın kalsın git bi uno al bnm gibi 4250 tl ye eşşşşşşşşek niyetine her yere fişekle :)

Emre İlbi
14-12-2011, 21:59
Subaru ve Evo lar şahane araclar,s2000 de aldım sıfır bmwde audide onuda bunuda ama hep içimde uktedir subiyle evolar.M3 de alsan sorun cıkartabilir km si yuksek olacak illa.Ne kadar ekmek o kadar köfte gerekirse dolmuşa otobuse bin haftada 2 cıkar arabanı ama satma..Artık gazlamıcam hevesimi aldım diyorsanda m3 al bin yapıcak birşey yok ama 4 cekere alısan arkadanda öndende zevk almaz :)

:hehe:
Türkçemizi çok seviyorum :hehe:

GC8 hayalim yaklaşık 5-6 yıldır var,
bi gün alacam, 400bin kilometredede olsa :)

GC8'i satacam diyorsan, M3 al derim :icon_tup:

aTaBeY
14-12-2011, 22:14
Benimde düşündüğüm araçlar arasında bu araç nekadar yakıyor ki böyle ikinci araç alınıyor merak ettim şimdi :( Ayrıca sorunuda çok çıkarsa sanırım Gaziantep gibi servisi olmayan bir yerde GC8 almak çokta mantıklı değil. Bilen abilerim kardeşlerimden cevaplar bekliyorum aklım karıştı tam 1-2 aya almayı düşünürken para biriktirirken :(

Numan
14-12-2011, 22:18
bende turbo vtecten bmwye geçtim m3 olmasa bile alışamadım bildiğim bir kaç kişide subarudan typere geçti alışamayıp subaru aldılar tekrar subarucu subarucudur bmwci bmwcidir :) sorunlardan şikayetçiysen al temizinden sti yada wrx keyfine bak derim:)

10u-R
14-12-2011, 23:13
bn e46 m3 den gc8 e gectim... su an 250beygirlerde bi gucum var... inan bana, m3 vermiyodu bundaki keyfi...;) bide crx vtecim var... orjinal si-R dir ...:) ondaki tatda gc8 de yok... ama her ikiside m3 den iyi bnm gözümde...;) gc8 haftasonu atim, ee8 hafta ici essegim..:)

AEAlmas
14-12-2011, 23:20
Subarucu değilim ama Turbo araca alistinmi zor az yakan araçlarımda var ama s14 U günlük sürüyorum bence satma Gül'ü seven dikene katlanır hesabı ama benzinden sıkıntı çekmiyorum :)

Sh4rk
14-12-2011, 23:37
Vtec vardi typerim vardi ikisinede gozum gibi baktim amaaa STİ aldim dunya farkli geldi
Bundan sonra ne alirim mechul cunku bunun tadini vermezler benim tek istedigim arabaydi subi Allah sti nasip etti iyki almisim bence hic bulasma vtec felan

Erdem K.
15-12-2011, 08:18
arkadaşlarında bahsettiği gibi subi ayrı bi dünya. ben de arkadaşındaki sürdükten sonra tutkunu oldum:)
eğer mümkünse belirtildiği gibi bir uno almanı tavsiye ederim...:icon_tup:

ceco
15-12-2011, 08:56
sorun subarundan yana deılde kendı aracından yanaysa, daha saglıklı bi subaru alabılırsın. bende gc8 kullandım herhangı bı sorunu yoktu ufak defek perıyodık bakımların dısında.

bahsettıgın araclar subarunun tadını vermıycektır emın ol. ama illada degıstırcem dıyosan tercıhın m3 olsun ;)

bladerk
15-12-2011, 20:48
yanlama keyfi falan istiyosan m3 harika bi araba küçük hacimle büyük şeyler yapasın varsa ara ara gazlamayı seviyosan dolu vti ya da typer gayet keyifli gelecektir

erhanarici18
15-12-2011, 21:52
beyler yeni teknoloji 1,4 tsi 180 hp
ufak oynamalarla iyi güçler elde edilir

legacy
16-12-2011, 01:08
yanlış anlaşılma olmasın, subarudan inenler başka araçlara 4 çeker dahi olsa zor alışıyor geneldede alışamıyor :) çoğu arabalar için böyle fakat subaru gerçekten farklı bir yerde. 1.6 imprezamı yoksa e36 3.16 mı? donanım kalite bakımından farklı olsa bile tek cevabım subaru olur..

AG0463
16-12-2011, 03:00
para varsa bi vw'ci olarak golf R diyorum =)

GOLF R (http://binekarac.vw.com.tr/golfr-teknik-bilgi.aspx)

__FrK__
16-12-2011, 07:20
ben arabamı aldım sanayiye koydum 3 ayda a dan z ye herşeyini yeniiledim bi ortalama gc8 parası harcadım ve çok şükür maşallah cıktıgından berıde hıc sorun cıkarmadı gerçi az binebildim ama her bindiğimde de en az 15- 20 deneme toplam 2000km yaptım en az 12 - 13 yaşlarında arabalar bunlar bakımlı araba bakımsız araba arasındakı farkı anlatmaya gerek varmı bılmıyorum. Yani masraflarından bunaldım ağır bi itham kardeşim. Ha keza yakıtıda 100 lirayla bi deneme gecesi en az 160- 170 km yol yapıyorum bugun bi çok aracın yaktıgı gıbı vtı, typer, s2000, stı ile aynı cıvarlarda evo lardan az.vergisi yaşlarından dolayı uygun. m3 desen hacim var yakıt var vergi var motor yatak sarması an meselesı bı sarsa subarunun 2 katı para harcatır. vtı kimse kusura bakmasın subaruyla aynı cumlede kullanmam bile. Bence şuankı dıger baktıgın dusundugun araclara kıyasla soyluyorum macera arama arabanın ufak tefek ıhtıyacını karsıla sorunlarını gıder devam et. alıcagın performanslı bı cok ıkıncı el araba sana zaten para harcatacaktır bu sefer daha cok pışman olacaksın ve o tadı da alamayıp kafanı vurucaksın. Nacizane bi abi tavsiyesi...

GC8 GT
16-12-2011, 07:59
Bi headers alayım diyorum. 120$ a da gayet düzgün gözüken up pipe li kitler var, 750$ a da tomei ya da hks markalı olanlar da var. Adi olan cabuk mu çatlar:?

EM-RE
16-12-2011, 09:42
Bende eski bir subaru kullanıcı yeni bir m3 kullanıcısı olarak kısa yorum yapıyım.

Subarunu satarsan zaman zaman aracını ararsın.Ama m3 (e46 için konusuyorum)inanılmaz rahat prestijli 100 km den sonrası çok çok çok daha zewkli bir araba yeri oturması iç donanımı tartışılmaz.
Subaru bildiğin kütük ama arababanın şöförüne verdiği haz ve tepkiler gerçekten çok iyi.
Ben subarumu polislerden bıktıgım için sattım açık sölemek gerekirse çok seviyordum fakat şuda acı bir gerçektirki çogu kişi subaruyu piç arabası olarak görüyor bunu çok yaşadım kendi ailem çevresinden aldığım tepkilerde böleydi babam bile m3 ü aldıgımda heehhhh şöle adam akıllı efendi arabasına bin dedi.Yaşın sanırım 19 bu yasta gc8 e bınmen bile bence buyuk bır nimet onun için ben m3 için daha biraz daha zaman geçsin biraz daha olgunlasıp daha böle bir adam havasına girdiğin zaman binersin diye düşünüyorum m3 te çok güzel bir araba sonuçta...ama yaşının ve arabanın şimdilik kıymetini bil.
Ayrıca subarunun bir artısı civata taksan beygir alıyorsun m3 te bu konuda belli şeyler yapablirsin ama subaruda setup ın haddi hesabı yok bildiğin gibi.Nasıl kullanmak istiyorsan twinscrollundan en gec dolan turbosuna kadar herşey senin gönlün ve maddiyatına baglı.

kickboxer
16-12-2011, 10:30
Bi headers alayım diyorum. 120$ a da gayet düzgün gözüken up pipe li kitler var, 750$ a da tomei ya da hks markalı olanlar da var. Adi olan cabuk mu çatlar:?

Bence almisken tomei un equal yada gt spec un equal al bide sana beyin alalim hem catir patir yapar arabani ayri bi seversin

sulhi
16-12-2011, 10:31
zaten dog almiş... en cok masraf cıkartıcak malzemeyı gerisi hıkaye yani..

khan
17-12-2011, 01:29
subaru dunyanin heryerinde iki farkli dusunce yaratir. subaru sevenler ve subaru sevmeyenler ortasi yoktur. subaruyu seven adamlar genelde mekanik, teknik bilgesi yuksek bir kesimdir, bu tip adamlara arabanin muhendisligi ve teknigi verdigi surus zevkinden bile daha cok zevk verir genelen, bu tarz bir tayfada sadece rotary severlerde mevcuttur subarudan baska benim gordugum birde motorcularda. subaru sevmeyen farkli markalari seven adamlar ise arabaciligin daha cok yarisma, gazlama tarafindadir onlara yaris yapmak, adam gecmek araba surmekten daha cok zevk verir ama ben onada saygi duyarim oda bir dusunce tarzi sonucta. benim maddi imkanim cokta dusse cokta artsa arabam oldugu surece bir subarum her zaman olacak sadece modeli, yili degisir, yanina ikinci marka eklenir veya degisir ama subaru degismez. mesala biz her zaman 911 turboya bizim arabanin abisi deriz ama misal subarum yokken 911 im olmaz, ama subarum varken 911 turbom olabilir. ben gunluk sti motor, yuruyen ivir zivirli forestera biniyorum cunku subarunun tipi benim icin birsey ifade etmiyor beni teknigi, torku tatmin ediyor. kendimi sadece subarunun icinde arabayla butun olarak hissediyorum diger butun arabalar sadece kullaniyorum gibi geliyor. iste mevzu boyle birsey ya subarucusundur ya degil ortasi olmaz. cevremde cok abim, arkadasim var;10 kere artik yeter deyip satip porschesinden bmwsine binbir turlu araba deneyip, 11. kez telefon acip hangi arabayi aliyim, bu zikkim alkolden sigaradan beter onlari biraktim subaruyu birakamiyorum diyen.
bizim bakimlarini yaptigimiz hakan ustanin eski outback musterileri var adamlara inanamazsiniz, belki 10,15 tane arabasi olan adam var ama hepsi yatiyor ve adam hryere sadece outback ile gidiyor ve yeri geliyor normal arabaya 10 15 lira para harciyorlar sirf bakim, cunku adam arabasindan vazgecemitor, 2,3 tane babasindan miras kalan adam var babamin tek vazgecemedigi sey bu arabaydi o yuzden bende satmiycam ogluma birakicam diyor adam:)

Vlkn
17-12-2011, 01:30
e36 kasa m3 benimde hayalimdeki araçlardan biridir. görüntü gidiş en önemliside BMW :)

GC8 GT
17-12-2011, 01:56
bugün arkadaşın vti sine bindikten sonra vtec defterini kapattım. bildigim kadarıyla filtre eksoz headers var. neredeyse hic gitmiyo. araba oldugu yerde sayıyo. hem yere cok yakın bi araba. sürekli eksozun, headersin ya da ön lip in fln sürtmesini canımı sıkar. m3den de cesitli sebeplerden dolayı vazgectim. bi beyin, ayar, sonra devam :)

JDMazda_GTR
17-12-2011, 02:10
Ben de aynen senin gibi masraf vs acayip bunalmıştım.Bi nevi subaru benimki de:) Yeter artık canıma tak etti dedim gittim aynısından bir tane daha aldım:D:D Sorun falan kalmadı:D Sen git bir subaru daha al :D

http://img217.imageshack.us/img217/1396/29092011028.jpg

kickboxer
17-12-2011, 09:16
bugün arkadaşın vti sine bindikten sonra vtec defterini kapattım. bildigim kadarıyla filtre eksoz headers var. neredeyse hic gitmiyo. araba oldugu yerde sayıyo. hem yere cok yakın bi araba. sürekli eksozun, headersin ya da ön lip in fln sürtmesini canımı sıkar. m3den de cesitli sebeplerden dolayı vazgectim. bi beyin, ayar, sonra devam :)

Headers yp pipe meth de koy tam olsun kardesim dogru secim bend type r i surdgumde ogle demistim

darkmoon
17-12-2011, 09:22
bmw iyidirde temizini bulmak ciddi mesele.

e'to
17-12-2011, 10:20
en doğru kararı vermişsin..

zaten aracının sıkıntı çıkartabılecek yerlerını çözmüşsün(forged,dog)

şimdi ufak ufak uzerıne koyarak keyıf alacağın zaman...

subarunun bence tek alternatifi var oda başka bir subaru :icon_tup:

sulhi
17-12-2011, 10:23

radıkal bi karar almissin tebrıkler kardeşim..

AHMET1907
17-12-2011, 12:27
en doğru kararı vermişsin..

zaten aracının sıkıntı çıkartabılecek yerlerını çözmüşsün(forged,dog)

şimdi ufak ufak uzerıne koyarak keyıf alacağın zaman...

subarunun bence tek alternatifi var oda başka bir subaru :icon_tup:

:icon_tup: