PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : App plaka ve polis

AcA_1988
15-12-2011, 11:16
??????????????????????????

Fır@t
15-12-2011, 11:17
Şube'nin ve Cemiyetin vurduğu mühürler ise hic bi nane yiyemez...

Emitasyon mühürse hemen sök derim...

SekoLive
15-12-2011, 11:20
fırat bunları nasıl anlıcak ikisindede aynı şeyler yazıyor ise?

EK9
15-12-2011, 11:21
Emniyetin haricinde plaka basılması, hatta bu plakalara emniyetten başka bir yerde mühür vurulması sahte düzenlemedir. Emniyet isterse sizi savcılığa sevk edebilir.

Boost Up
15-12-2011, 11:21
orjinallerini takın bi kaç günlüğüne:)

AcA_1988
15-12-2011, 11:22
??????????????_?_

AcA_1988
15-12-2011, 11:23
orjinallerini takın bi kaç günlüğüne:)
daha önce mühürsüz vardı söküp takmaktan gına geldi çift mühürlü yaptırdık hala uğraşıyorlar anlamadım gitti

Bartu_evo
15-12-2011, 11:23
Bir app plaka için başınızın derde girmesine gerek var mı bilmiyorum ama bence değmez üstelik özel kullandığınız araçta değil bu plakalar. Bencede emniyette vurulmadıysa mühürler biran önce çıkarın sahtecilikten işlem yapabilirler

SekoLive
15-12-2011, 11:24
ya eğer bu otobus gerçekse plaka fontundan zaten sıkıntı cıkarmaya müsait. düz bi baskı olsan besiktas gibi cok problem olmazdı

bide beyler yanlıs hatırlamıyorsam ticarilere app kesinlikle basmıyorlardı yasakdı bu olay su ara suyu cıkms her ticaride var ondanda sıkıntı cıkmıs olabilir

yıl sonu itibariyle neredeyse aynadaki kolulara bahane bulup ceza yazmaya calısıyorlar dikkatli olun

onursumer
15-12-2011, 11:28
yeni bir plaka bastırın sadece cemiyet muhuru vurdurun

artık çift muhur kalkmış

daha 1 ay olmadı yeni araba aldım kız arkadaşıma sadece cemiyet muhru vuruyorlar okadar

Quantum
15-12-2011, 11:29
ya eğer bu otobus gerçekse plaka fontundan zaten sıkıntı cıkarmaya müsait. düz bi baskı olsan besiktas gibi cok problem olmazdı

bide beyler yanlıs hatırlamıyorsam ticarilere app kesinlikle basmıyorlardı yasakdı bu olay su ara suyu cıkms her ticaride var ondanda sıkıntı cıkmıs olabilir

yıl sonu itibariyle neredeyse aynadaki kolulara bahane bulup ceza yazmaya calısıyorlar dikkatli olun

ne kadar doğru çok araştırmamakla birlikte ticarilere app yapılmaması şeklinde ben de duymuştum.
mühürler orjinal olsa bile böyle bir kural olduğu için otomatik olarak sahtecilikten işlem görme ihtimali çok yüksek.

onursumer
15-12-2011, 11:32
bu arada benim soylediğim ozel araç içindi ticariler için durum farklı olabilir :D

Fır@t
15-12-2011, 11:36
fırat bunları nasıl anlıcak ikisindede aynı şeyler yazıyor ise?

Emniyetin Mühüründe ince 1-2 farklılık oluyo.

Bide Plaka Sacı Cemiyetin verdiği olacak (Gizli TR Barkodları ve dalgalı çizgi olan)

Emniyetin haricinde plaka basılması, hatta bu plakalara emniyetten başka bir yerde mühür vurulması sahte düzenlemedir. Emniyet isterse sizi savcılığa sevk edebilir.

Plakayı Emniyet değil T.Ş.O.F. basar.

Plaka sacını T.Ş.O.F. 'den alır istedğin yerde baskı yapabilirsin (Tabi diyalogla alakalı her sade vatandasa al sana plaka sacı demez ve baskı dan sonra mühürlemezler)

Baskı cok aykırı değil ve Trafik Şube'de mühür yaparsa (yine diyalog olacak :) ) sıkıntı yok...

Peki emitasyon olduğunu nasıl anlayacağız ?

Mühürü gectim plaka sacın devletin verdiğimi?

dgoo
15-12-2011, 11:38
Maalesef bende app zedeyim
Sağolsun ilk defa efendi biri denk geldi amirine ceza yazdırtmadı
Yanlız memurlar bu çift mühür olayına şöyle diyor plaka baskısı cemiyet harici olduğu için emniyet bu plakalara mühür basmaz
Yani bu durumda yine yasal olmuyor
Polisine denk geldikten sonra çift mühüründe işe yarayacağını sanmıyorum.

AcA_1988
15-12-2011, 11:38
??????????????

SekoLive
15-12-2011, 11:39
Maalesef bende app zedeyim
Sağolsun ilk defa efendi biri denk geldi amirine ceza yazdırtmadı
Yanlız memurlar bu çift mühür olayına şöyle diyor plaka baskısı cemiyet harici olduğu için emniyet bu plakalara mühür basmazYani bu durumda yine yasal olmuyor
Polisine denk geldikten sonra çift mühüründe işe yarayacağını sanmıyorum.

borusandan cıkan arabaları sanrım bilmiyorlar bilseler böyle demezler

dgoo
15-12-2011, 11:42
Peki borusan farkı ne?

SekoLive
15-12-2011, 11:43
Peki borusan farkı ne?

genelde cıkan araçlar luks araclar ve coğu app besiktas baskı plakayla cıkıyor farkı bu :)

dgoo
15-12-2011, 11:44
..nelik paraylamı orjinal ferro eksozuna yazan onada yazar :D

onursumer
15-12-2011, 11:44
açıkcası herşey sizi çeviren polisin keyfine kalmış gibi gozukuyor :D

AcA_1988
15-12-2011, 11:48
?????????????????????????

Tunç
15-12-2011, 11:57
bence o plakalar illegal yollardan muhurlenmıs cunku emnıyet o yazı karakterlerıne muhurr vurmaz

Fır@t
15-12-2011, 11:58
Hologramlar yok her türlü sökücez gibi duruyor

Üzgünüm...

App'lerinle vedalas... :)

SHOCKİNG
15-12-2011, 12:03
Eğitim kesinlikle şart diyorum :D:.

AcA_1988
15-12-2011, 12:03
????????????????????????????????

AcA_1988
15-12-2011, 12:09
???????????????????????????????

Eray Yümsel
16-12-2011, 13:36
fransız baskıya ben mühür vurduramıyorum artık kesinlikle izin vermiyorlar bilginiz olsun sanada o yüzden takmışlar kafayı belli :) ve fıratında dediği gibi plakada hologram yoksa veya kesik çizgiliyse sıkıntılı dikkatli olun biraz kime bastırdıgını öğrenebilirmiyim

SHOCKİNG
16-12-2011, 13:39
Ne açıdan ?

Polis memurlarımız açısından..;)

_Burak_
16-12-2011, 13:44
plakanın karakteri ofsayt bir kere
hologram yok
emitasyon app gibi
fransız kesikli app
onda 2 değil 12 mühür olsa memur yine ok vermez

aynı sebepten bizim hatta bir araç bağlandı

ben bu işi yapan birine çift mühürlü bjk app yaptırtamadım gayrettepe çıkışlı plaka diye
o ara mali şube baskında yapmıştı onunda etkisi var
polisin buna kafayı takmasının nedeni
1. göze batan araçlar bunlar yolda
2. plaka çok göze batıyor orjinal olmaması açısından

BthnKrkt
16-12-2011, 13:48
valla fransız baskıya orjin mühürlerimi vurdurdum :) hatta mühür vurmayada makbuz bile kestirmiştim:D

AcA_1988
16-12-2011, 14:33
???????????????????????

mmustu
16-12-2011, 14:41
siteden bir arkadaşımıza yaptırtmıştım konyadan cihat

yanlış anlama dostum sözüm sana değil de ucuz etin yahnisi olmuş bu iş bangır bangır bağırıyordu o arkadaşlar e ne oldu şimdi derler adama

fa'R'uk
16-12-2011, 14:44
bende yorum yapayım içimde kalmasın ekmek teknesi ticari aracında app olmasa olmazmı polisle inatlaşmadan karlı çıkabilirmisin?

Alper_
16-12-2011, 14:51
bende yorum yapayım içimde kalmasın ekmek teknesi ticari aracında app olmasa olmazmı polisle inatlaşmadan karlı çıkabilirmisin?

katılıyorum :)

m. ali öz
16-12-2011, 16:17
emniyetin mühür bastığı sizin yazı karakterinizle aynı karakterde olan plakama bile sök dediler.. çift mühürlüydü.. bence app için değmez :)

Eray Yümsel
16-12-2011, 17:12
fransız baskıya ben mühür vurduramıyorum artık kesinlikle izin vermiyorlar bilginiz olsun sanada o yüzden takmışlar kafayı belli :) ve fıratında dediği gibi plakada hologram yoksa veya kesik çizgiliyse sıkıntılı dikkatli olun biraz kime bastırdıgını öğrenebilirmiyim

siteden bir arkadaşımıza yaptırtmıştım konyadan cihat

yanlış anlama dostum sözüm sana değil de ucuz etin yahnisi olmuş bu iş bangır bangır bağırıyordu o arkadaşlar e ne oldu şimdi derler adama

ben daha fazla yorum yapmak istemiyorum :)

a.colak
16-12-2011, 18:20
o plakaya takması normal ben burdayım diyo zaten bangır bangır ki polis boşa atmaz her türlü iteler adama

KA®ANLIK
16-12-2011, 18:36
eray olm bizimkilerde hologram var da biraz zor gözüküyor hologramlar :D

sıkıntı yok demi

ahahahah :D

Tuncay
16-12-2011, 18:38
Çıkar gitsin çokta önemli değil halk otobüsü için

Eray Yümsel
16-12-2011, 18:38
kanka bu işin şakası bile hoş değil :)

metin
16-12-2011, 20:06
abidik gubidik karakterler yaparsanız sorun yaşarsınız
bütün arabalarımda beşiktaş baskı kullandım daha kımse plakaya bısey demedı

06vtc46
16-12-2011, 23:50
??????????

onurars
17-12-2011, 00:00
arkadaşlar ben konyadan cihat biraz geç kaldım konu dikkatimi çekti konuda benim adım geçtigi için app plakalarda kimse zaten eline plakayı alıpda emliyete yada cemiyete gidipde mühür yaptıramaz illaki illegal yollardan yapılıyor ordaki babanızda olsa gene yaptıramazsınız !!!
ve bu sitedeki eray yümsel arkadaşımızın ve benim plaka bastırdıgımız yer aynıdır polisin dikkat çekmesini normal çünki trafikde böyle bir plaka baskısı yoktur herkesin bildigi gibi mühür olayına gelince zaten trafik mühürü kalktı 9 ayda bunada bilmenizi isterim böyle bir plaka yaptıgımı hatırlamıyorum ama dogrudur normal bir araca taksan neyse hocamda otobüse takkış oldugun plaka resmen ben burdayım diyor yani bana söyleseydin otobüs oldugunu inanki yapmazdım bu plakayı
arkadaşımızın biri yorum yapmış fransız plakaya ben mühür yaptırmıyorum diye hikaye bu işler ikısaca söyle örnek veriyorum sizlere
app plakanın trafikde yada cemiyette hiç bir geçerliligi yok beşiktaş baskıya yapılıyorda niye fransız kesik yada yüz plakaya mühür yaptıramıyorlar acaba bunu merak ettim sonuçta buda app plaka yani

abi sana yaptırtılan plakaları kuzenim söktü attı düşününce görevli memurada hak verdik biraz benzese bari mühür çocugun başı belaya giriceğine giden app si olsun.not:beşiktaş baskı plaka

06vtc46
17-12-2011, 00:00
???????????????????

ahmetbaha-drs
17-12-2011, 00:03
Banada bu akşam Havaalanı girişinde ceza yazdılar ön plakayı söküp aldılar arkayı sökemedikleri için kaldı,Allah'tan orjinalleri duruyordu o yüzden en düşük cezayı kestiler kibar,güzelcede açıklama yaptılar o yüzden hak verdim açıkçası. Bikaç arabayıda bekletiyorlardı orada orj.plakaları gelsin diye ve bağlamak için.
+Tek mühür yeterli oluyor artık dedi orada ki polis.Ön tarafa yeniden yaptırmam gerek bakalım nerden halledebilirsek.

EfeTopcu
17-12-2011, 00:11
Bence bi app için ekmek teknenizi riske atmaya değmez. Geçmiş olsun.

131mirafiori
17-12-2011, 01:00
app nin kralı trafiğin verdiği tip olandır :D Ne mühür ne başka bir şey var bende 2 senedir kullanıyorum :)

Ekmek teknesi söz konusu olan sökün gitsin...

mmustu
17-12-2011, 10:18
kardeşim ben burdayım bir yere kaçtıgım falan yok kimsede kaçtı gitti falan demesin sakın beni bilen bilir
burdaki konuyuda eray arkadaşımız istedigi için kaldırdım seninde yakın arkadaşın olur kendisi ona sorabilirsin konuyu niye sildigimi gene söylüyorum
konuyu silmemi eray yümsel istemiştir herkez bilsin hatta erayın kendisi silmiştir benim konumu
konuşduk anlaşdık eray yümsel,le konu onun için silinmiştir bu kadar basit konuyu uzatmanın bir mantıgı yoktur
ben gene devam ediyorum app plaka işine tecturkey hariç ???

başkan beni forumdaki konun ilgilendirmiyo ister aç ister sil sat satma bana ne :)

bak adam ne diyo orada plaka sacı farklı hologram yok vs deniyor sen bunu kabul ediyormusun ?(Bide Plaka Sacı Cemiyetin verdiği olacak (Gizli TR Barkodları ve dalgalı çizgi olan)

yoksa düz saca basıp mühürletip gönderiyomusun ?

Baran^
17-12-2011, 10:57
Ben onu bunu bilmemde net güzel okunan plaka varken neden inatla okunmayan agzı burnu kaymış silik plakaları taktırıyorlar anlamıyorum tam salaklık.Babam bile araba alırken app bastır buna iyi okunuyor temiz temiz dedi :) ayrıca o havaalanı girişinde plaka sökme olayıda cok kötü olmuş allah muhafaza benım ön bantlı onu öle tutup sökse karakolluk olurum

06vtc46
17-12-2011, 11:00
????????????????????

mmustu
17-12-2011, 11:11
beni eray bağlamıyo eray ahmet mehmet takılma :)

işin teknik yönünüde bilmem ben aldım app plaka eraydan hologramıda ayna gibi gözüküyo aracım günde en az 300 km yol yapıyo istanbul trafiğinde tık demedi daha :)

darkmoon
17-12-2011, 11:22
benim bildiğim trafik hiç bir şekil app plaka basmaz.. app plakalar dışarda yaptırılıyor haliyle dışarda yapılan plakalarda ne kadar mühürleri gerçek olsaki oda tartışılır sahte plakaya giriyor..

bir arkadaşımın z4 ünde var 3 yıldır bir ceza yemedi bir arkadaşımın leonunda var 3 kez ceza yedi çıkkarttı attı en sonunda.. bu işler kısmet işide..

a.colak
17-12-2011, 11:25
valla eski corsamda 2 yıl mühürsüz app ile gezdim istanbulda kimse durdurmadı sattım aracı sattığım elemanı 1 hafta sonra durdurmuşlar allahtan orj plakaları bagajdaymış söküp kurtulmuş

zafa38
17-12-2011, 11:43
beni eray bağlamıyo eray ahmet mehmet takılma :)

işin teknik yönünüde bilmem ben aldım app plaka eraydan hologramıda ayna gibi gözüküyo aracım günde en az 300 km yol yapıyo istanbul trafiğinde tık demedi daha :)

İlla nazar değdircen sen kendine abi :D

atarktan
17-12-2011, 12:43
Adını hatırlamıyorum numarası hala durur telefonumda 3 yıl önce ankara'dan bi abimden almıştım applerimi gelir gelmez babam çift mühürünü vurdurmuştu, 2 kere durdurdular birinde arabadan

inmeden devam et dedi, birinde de o plakalar yasak dedi mühürüne bakmasını söylemiştim sorun olmadı yani.Kaç kere de çevirmeden geçtim.Durdurup hemen işlem yapmaya kalksalar ilk

savunmam madem yasak siz neden vurdunuz mühürünü olurdu sanırım.Eğer mühürünüz gerçekse mahkemeden haklı ayrılabilirsiniz bence.Kişisel bi araç için

mücadele edilebilir ama ticari aracınız, kötü olduğunuza değmez.Geçmiş olsun.

ErenErdem
17-12-2011, 15:34
eliniz de mühürlerin ve plaka saçının makbuzları yoksa zaten ispat etmeniz çok zor, sökün derim hiç inatlaşmayın.

TarikS
18-12-2011, 02:34
kardeş app plakalardaki saç zaten cemiyetten gelmez kimseye bunu plaka işi yapan herkez bilir app plakadaki gizli hologramlar zor gözükür zaten orj plakalardaki gibi belli etmez kendini varsa elinde app plaka al bak anlarsın zaten yazmışın ya oraya bangır bangır bagırıyordu diye ben gene bagırıyorum tecturkey hariç olarak burayı eraya bıraktım onun çevresi çünki

Benim aracimdaki sonradan bastirdigim APP'lerimin TC logolari ve dalgali cizgileri 10 metre oteden isiga gore parlayip kendini gosteriyor :) Yapan yapiyor yani :icon_tup:

Ben onu bunu bilmemde net güzel okunan plaka varken neden inatla okunmayan agzı burnu kaymış silik plakaları taktırıyorlar anlamıyorum tam salaklık.Babam bile araba alırken app bastır buna iyi okunuyor temiz temiz dedi :) ayrıca o havaalanı girişinde plaka sökme olayıda cok kötü olmuş allah muhafaza benım ön bantlı onu öle tutup sökse karakolluk olurum

O plakalarda hic muhur yokmus Baranim, muhurlulere bir sey dememisler

VW6R
18-12-2011, 03:03
Ben 3 ay önce eraydan yaptırdım plakaları ve yaptırırken eraya özellikle sen nası bilirsen öyle yap ama kesikler hoş duruyor dedim. Eray hiç gerek yok polisler kelime yapıyor dedi ve hiç bir şekilde müdahale etmedim. Plakalardaki mühürler ve gizli TR ler orjinaldeki kadar belli oluyor. haftada en az 2 kere çevirmeye giriyorum filmler yüzünden takan adamlar plakamı ezberlemelerine rağmen 1 kere app plaka kullanıyorsun onları çıkar demedi. Polisin gözüne sokarcasına saçma sapan yazı karakterleriyle plaka bastırıp sonradan polisler şöyle böyle demeye gerek yok..

SekoLive
18-12-2011, 08:14
Benim aracimdaki sonradan bastirdigim APP'lerimin TC logolari ve dalgali cizgileri 10 metre oteden isiga gore parlayip kendini gosteriyor :) Yapan yapiyor yani :icon_tup:

Bu konudan sonra baktım direkt belirgin dediğin gibi orjinalle yan yana koydum aynı sekilde parlıyorlar

bu konuda ahmetin yazdıgını okudukdan sonra appleri söktüm en azından yılbasına kadar uğraşmak istemiyorm camdan önce plakadan ceviriceklerinden yılbasına kadar standart plaka bana zarar vermez :)

ÜSTÜNERC
18-12-2011, 11:24
arkadaslar bıldıgım kadarıyla artık plakalar tek muhur hatta arkadas yenı araba aldı yenı plakası tek muhur vurdular

umutckr
18-12-2011, 11:42
Bende araci yeni aldim tek muhurlu 2. Muhur kalkti