PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : boş viteste direksiyonu çevirince dönüşlerde rölanti düşme sorunu stop etme!!

civic_ef
15-12-2011, 12:50
hidrolik direksiyon daha önce bu sıkıntı yoktu yenı başladı boştayken denedım sunun farkına vardım düz yolda keskın sağ sol direksiyon tepkımesınde rolantı düşme sorunuyla karşılaştım.aslında çok tehlıkelı aracım karburatörlu oldugundan bazen boşa sallayıp viraj alınca stop etme durumuna gelıyor sorun ne olabilir?

Trane46
15-12-2011, 12:58
Rölantin normalde kaç devirde. eline düz tornivida al 2 karbüratörün orad bir vida var onu saat yönüne çevir biraz rölantiyi arttır öyle dene.

Onamdar
15-12-2011, 13:07
hidrolik pompasından kaynaklı bi sorun olabilirmi acaba. Direksiyonu çevirdiğinde motor yüke binip stop ediyo olabilir.

0M42
15-12-2011, 13:28
Olabilir evet zor ihtimal ancak atf nin geçtiği yollarda tıkanıklık söz konusuda olabilir.Direksiyonu sağ sol yaparken farklı sesler duyuyormusun ?

senna
15-12-2011, 13:32
Yagi tammi ses varmi gaz verince rahatliyormu donerken

bLackModeL
15-12-2011, 19:27
direksıyon kutusu bozuk tamır takımı degısecekk veya yag yok yada bı patlak var araba yag akıtıyomu gecelrı durdugu yere .... yag akısıyosa kutusu bozuk tamır takımı degısecek

Schumi
15-12-2011, 20:04
Karbüratörlü arabadan anlamam ama şimdiki arabalarda hidrolik direksiyon sisteminin yüksek basınç hortumu üstünde bir sensör var. Arabanın beynine bağlı. Araç rolantide iken direksiyonu çevirince basınç farkını anlayıp sanki klima açılmış gibi ya avans açıyor yada rolanti sensöründen hafif gaz veriyor. Böylece rolanti dalgalanmıyor. Eski araçlarda olmayabilir yada karbüratörlü olanlar napıyor bilmiyorum.

timucintt
15-12-2011, 22:26
lpg demi yapıyor ? öyleyse havayı karburatörden aç lpgyide kıs...

civic_ef
16-12-2011, 08:28
Rölantin normalde kaç devirde. eline düz tornivida al 2 karbüratörün orad bir vida var onu saat yönüne çevir biraz rölantiyi arttır öyle dene.

rölanti 900 civarında düzeltemezsem biraz daha yukseltıcem tşkr ederim.

hidrolik pompasından kaynaklı bi sorun olabilirmi acaba. Direksiyonu çevirdiğinde motor yüke binip stop ediyo olabilir.

pompadan değildir umarım dün farkına vardım hidrolik yağı min. seviyeye ulaşmış üzerine ekleme yapamadım bugün yapıp denıyeceğim.dediğin gibi yüke binip stop etme sorunu oluyor tşk ederim.

Olabilir evet zor ihtimal ancak atf nin geçtiği yollarda tıkanıklık söz konusuda olabilir.Direksiyonu sağ sol yaparken farklı sesler duyuyormusun ?

direksiyonda ses yok duymuyorum çalışması aynı zorlama vs yok.

Yagi tammi ses varmi gaz verince rahatliyormu donerken

hidrolik yağım eksik dun akşam farkına vardım ses yok dönerken yüke biniyor yağı tamamlayıp deniyeceğim tşkr ederim.

direksıyon kutusu bozuk tamır takımı degısecekk veya yag yok yada bı patlak var araba yag akıtıyomu gecelrı durdugu yere .... yag akısıyosa kutusu bozuk tamır takımı degısecek

yağ akıtma gorunmuyor aklıma geldı kontrol ettım.

Karbüratörlü arabadan anlamam ama şimdiki arabalarda hidrolik direksiyon sisteminin yüksek basınç hortumu üstünde bir sensör var. Arabanın beynine bağlı. Araç rolantide iken direksiyonu çevirince basınç farkını anlayıp sanki klima açılmış gibi ya avans açıyor yada rolanti sensöründen hafif gaz veriyor. Böylece rolanti dalgalanmıyor. Eski araçlarda olmayabilir yada karbüratörlü olanlar napıyor bilmiyorum.

karb. aracta lpg de daha çok bellı oluyor dalgalanma olayı hava alma sorunu vs.

lpg demi yapıyor ? öyleyse havayı karburatörden aç lpgyide kıs...

benzınde denemedım lpgde yapıyor valla su hıdrolık yağını tamamlayıp denıyeceğim duzelmezse halen rolantıyı yukselteceğim tşklr.

mrtoncl
16-12-2011, 16:12
[QUOTE=benzınde denemedım lpgde yapıyor valla su hıdrolık yağını tamamlayıp denıyeceğim duzelmezse halen rolantıyı yukselteceğim tşklr.[/QUOTE]

ayni problemi bende w211 e 200 kompressorde yasadm , kompressorden cikan motora giren hava hortumunda patlak cikti degistirildi daha sonra ayni sorunu tekrar yasadim iyi bir lpg gaz ayari yapildik dan sonra hic bir sorun kalmadi ozellikle geri vitesde direksiyonu tam tur cevirdigin de yapiyordu.

Germanian
16-12-2011, 16:35
vitesle veya lpg ayarıyla bir alakası yok bu durumun pompanı ve kutunu kontrol ettir mümkünsede atf ni değiştir aynı problem bende de wardı pompam arızalı çıktı dandik atf pompa bıçakları arasında birikme yapmış

pENdor
17-12-2011, 18:02
bende de benzer bir durum var. motor ısınırken devir yüksekken direksyonu çevirdiğimde stop etmiyor ama devir düşüyor. direksiyonu durdurunca devir tekrar yükseliyor. Stop etmesi anormal bir durum ama devrin düşmesi normal mi?