PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elİf tunİng'İn tİcaret anlayisi....

mertrs
15-12-2011, 18:01
Elif Tuning firmasının ticaret anlayısını çözemedim..bir ürün hakkında anlasıyorsunuz el sıkısıyorsunuz kendinizi ona göre ayarlıyorsunuz ve akşam teslim almaya gidiceksiniz.. Akşam o kadar yolu tekrar ürünü almak için gidiyorsunuz ve adam size sabahtan akşama kadar dolar fırladı 1.90 oldu, euro fırladı toptancı fiyatları arttırdı fiyat 2 katına çıktı diyor..YANLIŞ ANLAMADINIZ TAM 2 katı.. Biz anlaştık sabah başka yere gittiğim için almadığım dönüşte almaya geldiğim el sıkıştığım ürünleri anlaştığımız fiyattan verin dediğimde ise NAPAYIM SABAH ALSAYDIN O ZAMAN, ŞİMDİ BEN SANA NİYE ESKİ FİYATTAN VERİP ZARAR EDİYİM diye cevap aldım.. BÖYLE İŞ AHLAKI OLAN ELİF TUNİNG'İ, ve bana yaptığını kınıyorum ve sizlerlede paylaşmak istedim..

3 KURUSA BAKAN ADAMLAR İLE, VERDİĞİ SÖZÜN ÖNEMLİ OLMADIĞI SADECE PARAYA ENDEKSLİ BİR FİRMA İLE BİR DAHA İŞ YAPMİCAM..

BENİM İÇİN SÖZ EN ÖNEMLİ SEYDİR.. SÖZÜN AĞIZDAN ÇIKMASI..

Toptan aldığım ürünün yarısından çoğu dükkanda var iken bir kaç tane daha temin etti ve yenilerin fiyatı arttığı için sabahtan ayırdığımız ürünleride neden zarar ediyim diyerek 2 kat fiyata çıkarttı.. 88=>165

Ben sadece basıma gelen bir olayın sizlerinde basına gelmemesi için yazdım.. tedbirli olun..

Aslında firma hakkında olumsuzluk olmaması için konu açmıcaktım ama beni söz verdiği halde çok zor durumda bıraktı.. (maddi manevi)..

fatihcakin
15-12-2011, 18:03
Benzeri bana oldu spor yay için internetten sitesine bakıyorum 250 tl 4 ü 1 gün sonra akşamı sipariş vericem bi baktım 350 lira olmus fiyat aradım daha 24 saat önce 250 tl idi ne oldu fiyata
güncellendi dediler

Eray Yümsel
15-12-2011, 18:04
bende geçende malzeme almaya gittim 25 liraya anlaştık yolda dolar düşmüş 20 liraya verdiler... kısmet işi kardeşim

mertrs
15-12-2011, 18:04
ben sabah ürünü ayırdım eve gitmiceğim için akşam dönüşte alırım dedim ve 80 tl ye el sıkıstığım ürün için 160 tl oldu dedi.. ....

rebelh
15-12-2011, 18:05
3ün 5in peşine düşen adamdan hayır gelmez.. tecrübeyle sabittir.

edit: rakamlar 3-5 değil daha fazla aslında ama ticarette söz senettir..kaldı ki adam o malı ztn eski fiyatından almış yeni fiyatı yeni sipariş ürünlere yansıtmalı

mertrs
15-12-2011, 18:05
bende geçende malzeme almaya gittim 25 liraya anlaştık yolda dolar düşmüş 20 liraya verdiler... kısmet işi kardeşim

25 20 olmuş anlarım ama 80 160 nasıl oluyor sabahtan akşama kadar hemde el sıkısıp dükkanın arkadaşına kutu ile koyduk dönüşte alcam diye ..

Muharrem C.80
15-12-2011, 18:08
'İş ahlakı' önemli tabi...

berkay_aydin
15-12-2011, 18:09
Nedense fiyatları çok yüksek zaten

zıpzıp
15-12-2011, 18:10
:) Yazık ve büyük ayıp

LegenD-R
15-12-2011, 18:12
İlgisizlik en kötü huylarıydı, demek ki daha kötü huyları da varmış :)

mertrs
15-12-2011, 18:24
aslında konu açmıcaktım sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz :) ama benim basıma gelenlerin sizlerinde basına gelmemesi için açtım..

H22Power
15-12-2011, 18:25
Ben tuning işi yaparken develüasyon yüzünden 90 mark yani o zamanın parası ile 70tl olan Sparco pedal 140tl olmuştu birgün evvel 70tl ye fiyat verdiğimiz adam ertesi gün aynı ürünü 140tl gördü mecbur işlerin bu sebeple bıçak gibi kesilmesinden bıraktım ben o işi ama tabii sen sabah ürünü el sıkışıp aldıysan (parasını veyahut kaporasını vermek suretiyle) dursun akşam gelip alıyorum dediysen ve akşam geldiğinde dolar kuru sebebi ile iki katı fiyat çekilerek ürün teslim edilmediyse işte o zaman bu ticari ahlaka uymaz ödeme yapmadıysan eğer göreceli bir ticari kavrama dönüşür yani kişiden kişiye değişir ama adaletli olanı aynı gün içerisinde parasını vermediysende sen sözünde durup aynı akşam gitmişsin onlar sözlerinde durmamışlar ve ürünü teslim etmemişlerse bu ayıp ama aradan 1 iş günü geçerde kapora yada parasını vermediysen yapcak bişi yok orda da adamlar haklı birazda satıcının yerine koyun kendinizi bu ürünler dövizle geliyor size misal 70 tl ye satacağı ürünü 50tl ye alıyorsa sattıktan sora o ürünü yerine koymak için 120tl verip alıcak siz olsanız ne yaparsınız?

TheAce
15-12-2011, 18:40
Ben tuning işi yaparken develüasyon yüzünden 90 mark yani o zamanın parası ile 70tl olan Sparco pedal 140tl olmuştu birgün evvel 70tl ye fiyat verdiğimiz adam ertesi gün aynı ürünü 140tl gördü mecbur işlerin bu sebeple bıçak gibi kesilmesinden bıraktım ben o işi ama tabii sen sabah ürünü el sıkışıp aldıysan (parasını veyahut kaporasını vermek suretiyle) dursun akşam gelip alıyorum dediysen ve akşam geldiğinde dolar kuru sebebi ile iki katı fiyat çekilerek ürün teslim edilmediyse işte o zaman bu ticari ahlaka uymaz ödeme yapmadıysan eğer göreceli bir ticari kavrama dönüşür yani kişiden kişiye değişir ama adaletli olanı aynı gün içerisinde parasını vermediysende sen sözünde durup aynı akşam gitmişsin onlar sözlerinde durmamışlar ve ürünü teslim etmemişlerse bu ayıp ama aradan 1 iş günü geçerde kapora yada parasını vermediysen yapcak bişi yok orda da adamlar haklı birazda satıcının yerine koyun kendinizi bu ürünler dövizle geliyor size misal 70 tl ye satacağı ürünü 50tl ye alıyorsa sattıktan sora o ürünü yerine koymak için 120tl verip alıcak siz olsanız ne yaparsınız?
Kendi fikrim yerine koyacagimdan kazanacagim parayi degil eskiden aldigimdan elde ettigim kari dusunurdum

mertrs
15-12-2011, 18:41

abi sabah gittim almak için nakit verirsen iyi olur dedi o zaman okula gidicem elimde gitmiyim yakındada bankamatik yok zaten dönüşte 5'te nakitte çeker gelir 80'e alırım dedim.. 5'e 10 kala karttan nakit çektim ve gittim seninkileri ayırdım ama toptancı fiyat arttırmış sana 160 tl oldu dedi.. bende söz verdin kendimi ona göre ayırdım bari yeni gelenler değilde eski olan ayırdıklarımızı eski fiyattan ver zaten bunları eski fiyattan aldın sende dedim, SANA ŞİMDİ NİYE 80'E VERİP ZARAR EDİYİM Kİ DEDİ...(eski ucuz fiyattan almasına rağmen)..

kickbuttowski
15-12-2011, 18:41
Kendi fikrim yerine koyacagimdan kazanacagim parayi degil eskiden aldigimdan elde ettigim kari dusunurdum

aynen.. sonucta bir urunu alirken dolarin o gunku kuruna gore aliyorlar fiyatida o gunun kuruna gore sabit kalmali..

BaybuRtlu69
15-12-2011, 18:44
Adı geçen tuning mağazası , Evimin Az ilerisinde Fiyatları çok makul değil zaten bence normal olarak. Ve buna birde bu şekilde 'iş ahlak'ları eklenince çok ters oluyor

Ve şu da var; Madem dolarla iş yapıyorsun, sen bu malı zaten çok önceden alıp mağazana koyuyorsun o zaman kaç paraya getirdiysen ve zaten üzerine bir kar oranı koyup TL hesabı miktarını söylüyorsun.. sonrasında artan dolarla ne gibi bi işin olur ki ? ve bu birde daha sabahında konuştuğun kişiyle oluyorsa, çok ayıp...

darkred
15-12-2011, 18:46
şimdi bu ürün 40 dolar olsa dolarda 2 TL olsa ürün 80 lira eder...

Dolar demekki bugün 4 lirayı aşmışki ürünün fiyatı 160 TL ye çıkmış ...

Doları olanlar yaşadı valla :)

Geçmiş olsun...

63owen63
15-12-2011, 18:47
Kur artar mal pahalı gelir anlarım da, eski malı kur yükseldi diye kitleyen esnaf degildir, hele söz de satılmış malı. Zaten pek bir alışverişim olmadı ama artık olma ihtimalide kalmadı.

Elif tuning benim için bitmiştir :D

mertrs
15-12-2011, 18:47
şimdi bu ürün 40 dolar olsa dolarda 2 TL olsa ürün 80 lira eder...

Dolar demekki bugün 4 lirayı aşmışki ürünün fiyatı 160 TL ye çıkmış ...

Doları olanlar yaşadı valla :)

Geçmiş olsun...

benim coupe'de 16 dan 32 bin tl oldu mu acaba :D

H22Power
15-12-2011, 18:49
abi sabah gittim almak için nakit verirsen iyi olur dedi o zaman okula gidicem elimde gitmiyim yakındada bankamatik yok zaten dönüşte 5'te nakitte çeker gelir 80'e alırım dedim.. 5'e 10 kala karttan nakit çektim ve gittim seninkileri ayırdım ama toptancı fiyat arttırmış sana 160 tl oldu dedi.. bende söz verdin kendimi ona göre ayırdım bari bunları zaten önceki fiyattan almısın 80'e alıyım dedim SANA ŞİMDİ NİYE 80'E VERİP ZARAR EDİYİM Kİ DEDİ...(eski ucuz fiyattan almasına rağmen)..

Canım benim sen haklısın sonuna kadar ben ahmet mehmet savunmuyorum sakın yanlış anlama ticari ahlaka uygun mu değilmi objektif yazmaya çalışıyorum sizin düşünce tarzınız mantıklı olan ama mantık herzaman doğru değildir ona bakarsanız zam yapılmadan evvel tekelcilerde sigaraları saklıyorlar ellerindeki ürünleri de eski fiyattan aldılar niye satmıyorlar eski fiyattan? Yeni gelen ürünleri yeni alış yeni satış fiyatından piyasaya sürsünler değil mi? işin doğrusu bu aslında ama onlarda yapmıyor şimdi bütün tekel bayileri şerefsiz mi?

reddewill
15-12-2011, 18:51
ayıp etmişler çok hemde çok

kickbuttowski
15-12-2011, 18:53
benim coupe'de 16 dan 32 bin tl oldu mu acaba :D

yok abi euro yerinde sayiyor :D

svtec
15-12-2011, 18:53
: Sinir:: Sinir:: Sinir:: Sinir:

konunun dışında.. böyle ticaret ahlakına sahip insanların ticarette başarı olduğu ..
deveye diken insana s.... yarandığı için gayet normal bir durum... bu insanlar çok yadırganır ama tutuğunu öper türdedir.. paralı insanı sever ler .. parasına göre alışveriş yapcak olanı dükkanında itin g.tüne sokar.. adam yerine koymaz ilgilenmez.. + sattığı malın arkasında durmaz kesin bir bahanesi vardır bilmediğin konuda seni kandırır.. genel ticaretlerini ürünü sattığı yerde az bulunan veya her zaman bulunamayn şeyler olduğu için ilgi çekerler.. işlerini özveriyle yapmazlar takipsiz olurlar.. nasıl sitelerindeki fiyatlardan haberleri yoksa dükkanındaki malında alıcısı olduğunda sanki dükkanın en kıymetli imiş muamelesi yaparlar.. yazık ya biz ahlakımızla ticaret yaparken...bu durumlara düştük adamlar bu ekonomi durumnda müşterisine verdiği ufacık sözü tutamıyorlar..

mertrs
15-12-2011, 18:54
Canım benim sen haklısın sonuna kadar ben ahmet mehmet savunmuyorum sakın yanlış anlama ticari ahlaka uygun mu değilmi objektif yazmaya çalışıyorum sizin düşünce tarzınız mantıklı olan ama mantık herzaman doğru değildir ona bakarsanız zam yapılmadan evvel tekelcilerde sigaraları saklıyorlar ellerindeki ürünleri de eski fiyattan aldılar niye satmıyorlar eski fiyattan? Yeni gelen ürünleri yeni alış yeni satış fiyatından piyasaya sürsünler değil mi? işin doğrusu bu aslında ama onlarda yapmıyor şimdi bütün tekel bayileri şerefsiz mi?

tabiki oda bir bakış acısı ama ben onu arkadaşım için aldım ve ona söz verdim benim için ağzımdan çıkan söz önemli arkadaşım para gönderdi.. bende 80 tl ile almaya gittim 160 tl oldu dedi (4 saat içinde).. o paranın bana gelirken ki masrafı benim geri yolllama masrafım sabah ve akşam 30 km arabamın benzin masrafı benim değerli zamanım ve ciddiyetsiz sözüne güven olmayan bir firma :) evet mantıklıymış galiba :D

Tunç
15-12-2011, 18:56
aynen buyuk ayıp bende bundan sonra denk gelırse kesınlıkle bısey almam aldırmam

BRETE
15-12-2011, 19:00
burdan bişey almadım fiyat araştırırken bakıyordum arada en kol fiyatlar burda

Berkayy
15-12-2011, 19:16
Elif tuning bizim burda oldugu icin genelde ufak tefek seyler icin oraya gidiyordum. Babamın arabanın park ampulleri patlamıstı dedi varsa beyaz al yakın oldugu icin elif tuninge gittim.

Mtech'in Xenon gazlı beyaz park ampulleri var bilirsiniz. Gittim Aldım dedim fiyat 15 TL dedi dışarıda 7 8 liraya satılıyor. Biliyorum fiyatlarıda 10 tl bana 15 tl dedi. Dedim internet sitenizde bu fiyat degil. Bakalım o zaman dedi baktık 10 liraya aldım çıktım.

Bunlar ufak seyler ama müşteriyi rahatsız eden şeyler. Acıkcası ben ufak tefek isler dahi olsa artık ugramıyorum.

YEY®
15-12-2011, 19:23
ben sabah ürünü ayırdım eve gitmiceğim için akşam dönüşte alırım dedim ve 80 tl ye el sıkıstığım ürün için 160 tl oldu dedi.. ....

iyide hicbir zaman euro dolar 2 katina firlamadi ki ? Bunlar bariz aclik yapmislar..

Yiğit G.
15-12-2011, 19:24
Bende ticaret yapıyorum , bi keresinde x ürününe bakıcam diye y ürünün fiyatın bakmısım e tabi o fiyatı verdim , neredeyse x ürününden %40 ucuz.1-2 gün sonra ürünü almaya geldiler bi baktım yanlış fiyat vermişim.. bu arada 100-200 tl lerden değil binlerce lira dan bahsetiyorum.Verdim tabi o fiyata söz agızdan bi kere çıkar.Kendilerinede durumu belirttim cok memnun oldular.Ve 2 müşteri daha getirdiler bana.Ticarette söz şereftir bence.

mertrs
15-12-2011, 19:28
Bende ticaret yapıyorum , bi keresinde x ürününe bakıcam diye y ürünün fiyatın bakmısım e tabi o fiyatı verdim , neredeyse x ürününden %40 ucuz.1-2 gün sonra ürünü almaya geldiler bi baktım yanlış fiyat vermişim.. bu arada 100-200 tl lerden değil binlerce lira dan bahsetiyorum.Verdim tabi o fiyata söz agızdan bi kere çıkar.Kendilerinede durumu belirttim cok memnun oldular.Ve 2 müşteri daha getirdiler bana.Ticarette söz şereftir bence.

Keşke herkez böyle sözüne güvenilir olsa :) benim durumda yanlışlık bile yok olsa birşey demicem :)

sinan-s
15-12-2011, 19:30
Değişik bir ticaret anlayışı :D

ykavcioglu
15-12-2011, 19:43
mecbur kalamadıkça kapısından içeri girmem, 30 cm boru için 50 tl + işçilik kimse istemedi benden

metin
15-12-2011, 19:45
: Sinir:: Sinir:: Sinir:: Sinir:

konunun dışında.. böyle ticaret ahlakına sahip insanların ticarette başarı olduğu ..
deveye diken insana s.... yarandığı için gayet normal bir durum... bu insanlar çok yadırganır ama tutuğunu öper türdedir.. paralı insanı sever ler .. parasına göre alışveriş yapcak olanı dükkanında itin g.tüne sokar.. adam yerine koymaz ilgilenmez.. + sattığı malın arkasında durmaz kesin bir bahanesi vardır bilmediğin konuda seni kandırır.. genel ticaretlerini ürünü sattığı yerde az bulunan veya her zaman bulunamayn şeyler olduğu için ilgi çekerler.. işlerini özveriyle yapmazlar takipsiz olurlar.. nasıl sitelerindeki fiyatlardan haberleri yoksa dükkanındaki malında alıcısı olduğunda sanki dükkanın en kıymetli imiş muamelesi yaparlar.. yazık ya biz ahlakımızla ticaret yaparken...bu durumlara düştük adamlar bu ekonomi durumnda müşterisine verdiği ufacık sözü tutamıyorlar..

aynen noktasına kadar doğru

Ahmet Saraçoğlu
ürün elinde olmadığı için öyle bi ayağa baş vurmuş olabilirmi?

freelife
Bunların ticaret ahlakı bu ve bunu herkes biliyor hemen hemen ama yinede ordan alınıyor çoğu zaman herşey çünkü anadolu yakasında başka bu tip yer yok ve uzağa gidip benzin yakacağıma ordan alırım diye düşünülüyor ve adamlar haliyle geçirior fiyatlarda..

exca-
her şeyi geçtim dolar 4liralara falan gelmiş heralde o sırada ki fiyat iki katına çıkmış,vay anasını ticaret ahlakına bak arkadaş..

ERK_RS
15-12-2011, 19:46
80tl den 160 tl ye..

Ve bu insanlr ticaret yapiyor..
Sabaha birakmayacaksin boylelerini.

mertrs
15-12-2011, 19:49
ürün elinde olmadığı için öyle bi ayağa baş vurmuş olabilirmi?

aynı üründen toplu bir kaç alıyordum.. yarısından çoğu elinde vardı onu ayırıp odasına kaldırdık eksik olan 3-4 tane içinde toptancısı ile konusup akşam alabilirsin dedi.. bende diğer ayırdıklarımda kalsın akşam zaten gelicem toptan alırım diyip odasına koydum hemde nakit istediği için parar çekip getirdim.. ve akşam yeni gelenler 2 kat zamlandı dedi eski ayırdıklarımıda niye sana anlaştımız fiyattan verip zarar ediyim ki onlarıda pahalıdan satarım dedi :)

Firat.M3
15-12-2011, 19:49
madem dolarla alıyorsun, dolarla sat o zaman. bu yaptıkları ticarete değil insanlığa sığmaz. azcık yüzü kızarır insanın, utanır. Tekele zam gelecek diye 1 gün önceden sigara satmayan zula yapanlarda şerefsizdir ayrıca.. gayet net..

2000HC
15-12-2011, 19:54
madem dolarla alıyorsun, dolarla sat o zaman. bu yaptıkları ticarete değil insanlığa sığmaz. azcık yüzü kızarır insanın, utanır. Tekele zam gelecek diye 1 gün önceden sigara satmayan zula yapanlarda şerefsizdir ayrıca.. gayet net..

+1 katılıyorum,market market dolaşıp sigara aramıştım memleket fırsatçı dolu :ofk:

mertrs
15-12-2011, 19:56
Firma'yı kötüleme gibi bir amacım yok.. sadece ticaret anlayışlarını ve kendime yapılan haksızlığı dile getirdim..

sasuuke
15-12-2011, 19:58
Bu yaptıgı hiç etik değil,Elif tuningle bir alışverişim olmadı ama artık mecbur kalsamda olmaz.
Ticarette söz ağızdan çıktımı bitmiştir.nerede kaldı güvenilirlik.

Dayı
15-12-2011, 20:03
aynen.. sonucta bir urunu alirken dolarin o gunku kuruna gore aliyorlar fiyatida o gunun kuruna gore sabit kalmali..

O zaman sattığı malı tekrar rafına koyamaz ki adam.

Ama söz de ağızdan 1 kere çıkar...

GokhanRS
15-12-2011, 20:03
techturkey dahil bir çok sitede bu firma hakkında açılan kaçıncı konu ben sayamadım doğrusu. çok şikayetçi adam vardı. bende geçmişte resimlerde çok güzel görünen bir body kiti aldım. resimlerde süper görünüyordu işçilik süperdi.

malı almaya gittim malda güzeldi. montaj sırasında azına mıctılar. bildiğiniz mundar ettiler o güzelim body kit i? benim 1500 liram buna mı gitti dedim. bu paraya bu kadar diyip arkalarını döndüler. yeminle hepsini oracıkda domaltıp dükkanlarını dağıtmak istemiştim o an. sonra sakinleştim. haram edip çıktım. bi malı beğendiremediysen müşterine sökersin. malı toptancına yollarsın işçiliğinede çizgi çekersin. bunlarda o ahlak yok. bizim yaptığımızı yapmıyorlar. biz müşterimizi memnun edemedikmi 3 günlük işçilikte olsa siler atarız onlar böyle değil malesef.

evet sigaraya yada bir mala zam geleceğini duyduğunda zam tarihi gelene kadar o malı saklayan her esnaf tekel bayi market şirket farketmez hepsi şerefsizdir. şerefli olanları bunu yapmıyor. fiyatın değiştiği gün önceden kalın malında tabiki fiyatı artar. ama burda sabah verilen bir söz var akşama yutulan gün geçmemiş daha. söz verdin tut. madem zararda etmiceksin.

Evrenoz
15-12-2011, 20:23

Sabahtan akşama dolar ya da euro kaç kuruş fırladı ki fiyat 2 katına çıktı?

baha38
15-12-2011, 20:31
inş. bu firmayıda savunan birileri çıkmaz bu gibi firmalarında bu piyasada sürekli kalacağına inanmıyorum. Bizim burdada var 15*20 cm vinile 50 TL isteyenler ama ne kendim nede tanıdıgım kimseyi oraya göndermem.

BurakCengizhanoğlu
15-12-2011, 20:38
inş. bu firmayıda savunan birileri çıkmaz bu gibi firmalarında bu piyasada sürekli kalacağına inanmıyorum. Bizim burdada var 15*20 cm vinile 50 TL isteyenler ama ne kendim nede tanıdıgım kimseyi oraya göndermem.

Katılıyorum.Ayrıca bostancı sanayide 20 cm boruya 90 lira isteyen ekzoscular mevcut..

CaNeR44
15-12-2011, 20:42
kur farkı yansıtılır hadi anladık iki katı neymiş üçkağıtçı

erkin006
15-12-2011, 20:44
herkesi kendine muhtaç zannediyor belliki...bi gün iş yapamaz hale gelir o zaman anlar...

onurars
15-12-2011, 20:51
ürün neyse ona yatırım yapmak lazım gün içinde %100 değer kazanıyor:D

kickbuttowski
15-12-2011, 21:00
O zaman sattığı malı tekrar rafına koyamaz ki adam.

Ama söz de ağızdan 1 kere çıkar...

iyide zaten 3e alinip 5e satilan mallar bunlar.. zam gelirse bu sefer 5e alip 7ye satmasi gerek.. 3e aldigi mali 7ye satmaya calismasina bizim lugatta serefsizlik diyorlar

SErhat.
15-12-2011, 21:09
Katılıyorum.Ayrıca bostancı sanayide 20 cm boruya 90 lira isteyen ekzoscular mevcut..

Savunduğumdan değil de; ucuz işçilik yapanı da görmedim ki.. Kendimiz de babadan bu otomotiv işinin içindeyiz. Neyin ne kadar olduğunu az çok biliyoruz. Lâkin İstanbul'da fiyatlar kol gibi mübarek!

Arabaya 3 sefer egzos taktırıp söktürdüm. 3'ünde de Şirinevler civarı egzosculara gittim. 2'si 20 TL aldı; biri 30 TL! Alt tarafı orijinal egzosu saplamalarıyla söküp; yerine yeni aldığım egzosu saplamalarıyla bağladılar!

Kendim zaten yapardım ama aletim edevatım yok burada; mecbur gittim ellerine.. Soruyorsun ne bu fiyat; biz de iş yaptırıyoruz diyoruz. Adam başlıyor sıralamaya dükkan kirası-elektrik vs vs.

Sanki bir İstanbul'da var bu giderler! Tamam gider fazla da; 2 saplama söküp takmaya da 20 TL-30 TL istenmez!

Sonra Şirinevler'de yine dandik tuningçinin birisine girdim; beyaz park ampulu almak için. Kalitesiz çin malı led ampule tam 25 TL fiyat çekti. Neymiş; karub özelliği varmış ta; sönmezmiş..Yuhh dedim artık ya! Babam parayı sokaktan toplamıyor abi dedim, çıktım. Anladıysa ne âlâ..

Netten 4 ledli dipsiz park lambalarını 5 TL'ye almıştım. Üstelik yanında başka şeyler de aldım ve 30 TL'yi geçtiği için de kapıma kadar ücretsiz kargo yapmışlardı..

Demem o ki adı geçen firmayı tanımam etmem ama İstanbul'da özellikle de bu araba işinde millet diğerini yontmak için uğraşıyor..

Düzgün esnaf neredeyse yok bu şehirde!

Çok tavsiye edilen Özel bir Honda Servisine gittim. Adam yağ filtresini sıkmayı unutmuş! Kendim sıktım fark edip te.. Düşünün artık. Tavsiye edilen yerler bile böyle. Çoğu esnaf; bana gücenmeyin de kızmayın da; laylaylom iş yapıyor burda..

Hakikaten "esnaf-usta" bir elin parmaklarını geçmez bana göre bu şehirde..

BurakCengizhanoğlu
15-12-2011, 21:12
Savunduğumdan değil de; ucuz işçilik yapanı da görmedim ki.. Kendimiz de babadan bu otomotiv işinin içindeyiz. Neyin ne kadar olduğunu az çok biliyoruz. Lâkin İstanbul'da fiyatlar kol gibi mübarek!

Arabaya 3 sefer egzos taktırıp söktürdüm. 3'ünde de Şirinevler civarı egzosculara gittim. 2'si 20 TL aldı; biri 30 TL! Alt tarafı orijinal egzosu saplamalarıyla söküp; yerine yeni aldığım egzosu saplamalarıyla bağladılar!

Kendim zaten yapardım ama aletim edevatım yok burada; mecbur gittim ellerine.. Soruyorsun ne bu fiyat; biz de iş yaptırıyoruz diyoruz. Adam başlıyor sıralamaya dükkan kirası-elektrik vs vs.

Sanki bir İstanbul'da var bu giderler! Tamam gider fazla da; 2 saplama söküp takmaya da 20 TL-30 TL istenmez!

Sonra Şirinevler'de yine dandik tuningçinin birisine girdim; beyaz park ampulu almak için. Kalitesiz çin malı led ampule tam 25 TL fiyat çekti. Neymiş; karub özelliği varmış ta; sönmezmiş..Yuhh dedim artık ya! Babam parayı sokaktan toplamıyor abi dedim, çıktım. Anladıysa ne âlâ..

Netten 4 ledli dipsiz park lambalarını 5 TL'ye almıştım. Üstelik yanında başka şeyler de aldım ve 30 TL'yi geçtiği için de kapıma kadar ücretsiz kargo yapmışlardı..

Demem o ki adı geçen firmayı tanımam etmem ama İstanbul'da özellikle de bu araba işinde millet diğerini yontmak için uğraşıyor..

Çok tavsiye edilen Özel bir Honda Servisine gittim. Adam yağ filtresini sıkmayı unutmuş! Kendim sıktım fark edip te.. Düşünün artık. Tavsiye edilen yerler bile böyle. Çoğu esnaf; bana gücenmeyin de kızmayın da; laylaylom iş yapıyor burda..

Aynen öyle .Adam 20 cm lik boruya dünyanın parasını isterken gebzede bir usta subaruya dümdüz boruyu 50 tl ye çekiyor :)

_AS_
15-12-2011, 21:14
Nasıl bir ürün bu aynı gün içinde fiyatı iki katına çıkmış. Söz bu ya esnafsın sen yazık.

TheAce
15-12-2011, 21:26
dip not olarak bahsi geçen yerden birkere bir far takımı almıştım, adamlara fiyatı ne kadar diyince bi saniye dedikten sonra internet sitesinden kontrol edip öyle verdiler fiyatı :)

neymiş mübarek görende imkbden hisse senedi alıyoruz sanır :D

Dayı
15-12-2011, 21:29
iyide zaten 3e alinip 5e satilan mallar bunlar.. zam gelirse bu sefer 5e alip 7ye satmasi gerek.. 3e aldigi mali 7ye satmaya calismasina bizim lugatta serefsizlik diyorlar

haklısın ben sadece dolar kurunu sabit tutmanın zor hatta imkansız olduğunu belirtmek istemiştim. daha önceki mesajınızda siz, kuru malı rafa koyduğu gunku kur bazında satsın demiştiniz. o şekilde satış yapılırsa saattığı malı tekrar rafa koyamaz kimse. yoksa ben -3 e almış beşe satmış 3 e almış 7 ye satmış- ilgili bir şey yazmadım.
bu arada belirtim ben tarafların hiç birini tanımıyorum, kimseyi savunma niyetim de yok.

miniks
15-12-2011, 21:30
Saçmalama güzel kardeşim

adam sattıgı malın yerine pirinç mi koyucak

sende sabah gidip alsaydın yada havalesni yapsaydın

kapora vermemişsin akşam gelip alcam demişsin

kaç kişi akşam gelip alıcam diyip başka yere gidip alıyor o malı 5 tl uyguna verdi diyue biliyormusun

günde senin gibi kaç kişi ile muhatap oluyorlar farkındamısın

değilsin nerden biliceksin

bu camiadaki müşteri öle bir müşteri ki başka hiç bir malın müşterisi böyle 1000 yere sorup 1 yerden almıyor

mertrs
15-12-2011, 21:43
Saçmalama güzel kardeşim

kaç kişi akşam gelip alıcam diyip başka yere gidip alıyor o malı 5 tl uyguna verdi diyue biliyormusun

bu camiadaki müşteri öle bir müşteri ki başka hiç bir malın müşterisi böyle 1000 yere sorup 1 yerden almıyor

söyle izah ediyim :) ben herkez değilim oradan gün asırı ürün alan ve sözüne güvenilir birisiyim......... gittim 1 üründen toplu alıyorum ve ürünlerin istediğim sayıdan yarısından çoğu var bunları aldım diyorum ve akşama bir kaç tane daha getiriceğini temin ediyor.. ayırdıklarım satılmasın diye odasına koyuyoruz ve 80 tl anlasıyoruz.. akşam 5 te gel diyor ben 4 te orda olduğum halde yeni gelen (aynı üründen) toptancıda 2 katı olmuş diyor.. ve ben o zaman sabah anlaştığımız ayırdığımız olanları o fiyattan alıyım bari dediğimde sana simdi niye o fiyattan veriyim 2 katına satarım diyor :) ben arkadaşıma alıyordum ( havale ücreti benim ona geri havale etmem sabah akşam 30 km benzin yakmam vaktimi boşa harcayıp trafikte sınirimi bozmam ve en önemlisi arkadaşıma veridiğim sözü tutamadan ona mahcup olmam) bumudur sizin görüşünüz? bu ise saygı duyuyorum..

benim o firmayı kötülediğim yok.. fiyat pahalıdır söyler alırım/almam.. ama el sıkıştıysak ben kendimi ona göre ayarladıysam, sonrada 80 160 oldu derse beni zor duruma düşürmüş olmaz mı? zaten adamda çok rahat bir adam yorum yapmıcam daha..

BU DÜŞÜNCEDE İSENİZ İLERİDE İŞİM DÜŞERSE EMİN OLABİLİRSİNİZ SİZİNLEDE İŞ YAPMAM..

131mirafiori
15-12-2011, 21:45
Yaklaşık 3-4 senedir internetten ve mağazadan sürekli alış verişler yapıyorum bir çok yerle alış veriş yaptım Elif tuning ile hiç yapmadım onunda nedeni bir gün aradım adam s.kine takmadı sallamadı resmen. Dedim maldan mal alınmaz boşver ;) Takma kardeşim olur bunlar...

SekoLive
15-12-2011, 21:47
:) ya tuning camiasının sucunu bu adam mi cekmeli böyle anlayıs olurmu herkes bireydir kendinden sorumludur

arkadaşa yapılan büyük ayp olmus

zam geldiyse bile bi türlü tolere eder insan durumu anlatır.

smtkrglu
15-12-2011, 21:52
İnternet üzerinden tuning işi yapan bir çok firmada bu olaylar yaşanıyor pejo 308 e helezon siparişi verdim ben helezonum gelecek diye beklerken 3 gün sonra telefon geldi stoklarda kalmamış diye istediğim ürünle alakası olmaya bir markayı yollamaya kalktılar ve onun gibi tam 3 tanesi ile aynı mevzu yüzünden uğraştım alay konusu oldum gelmeyen helezonlar diye :D

freelife
15-12-2011, 21:57
Saçmalama güzel kardeşim

ilk defa o malı almıyor bu arkadaşımız ordan hergün gün aşırı gidip alıyor , sence elifin yaptığı dorğu yani senin ticaret anlayışına göre.

reckor
15-12-2011, 22:00
100%100 haklisin bu adamlar acayip kazikci bizede fena itelediler gec uyandik ama bidaha tobe inanmayanlar internet ten bi fiyat kiyaslasin

freelife
15-12-2011, 22:01
yaw fiyatı yükseldi dediği ürün hala heryerde aynı fiyat , baktı arkadaşımız hergün alıyor ticarettende anlamıyor öğrenci bir genç kekliyecek ya başka yerden bulamıyacak ya :)

Evrenoz
15-12-2011, 22:02

20-30' yaptırdıysan bu işi dua et..

Geçen hafta 4 jant-lastiği ( lastik janttan ayrılmadı, sadece bijonlar sökülüp jant çıkarıldı ) 2 defa söktürüp çıkarttım 40 tl aldılar..

Evrenoz
15-12-2011, 22:05
Saçmalama güzel kardeşim

Çok yanlış, bunca yıllık hukukumuz var.. Sana telefon açtığımda x malı ne kadar desem, sen bana 100 TL desen ve 4 saat sonra sana malı almaya geldiğimde 200 TL fiyat çeksen bu normal midir? Doların ve euro söz konusu ise ikisi de 4 saatte 10'ar kuruş artmış olsun..

Böyle düşünüyorsan hukuk ayrı ama işim düşerse ben de iş yapacağımı sanmam.

SekoLive
15-12-2011, 22:06
yaw fiyatı yükseldi dediği ürün hala heryerde aynı fiyat , baktı arkadaşımız hergün alıyor ticarettende anlamıyor öğrenci bir genç kekliyecek ya başka yerden bulamıyacak ya :)

en acısıda bu... insanlar cocuklarına para verip bide peşine mi gitsinler... insan ayıran tip yaş vb. durumlara göre iş yapan adamlara ayar oluyorm...

Low-Rider
15-12-2011, 22:06
20-30' yaptırdıysan bu işi dua et..

Geçen hafta 4 jant-lastiği ( lastik janttan ayrılmadı, sadece bijonlar sökülüp jant çıkarıldı ) 2 defa söktürüp çıkarttım 40 tl aldılar..

iyi düdüklemişler valla:D

Evrenoz
15-12-2011, 22:08
iyi düdüklemişler valla:D

Tanıdık yer bi de.. Hata bende, bosch serviste iş yapılırsa elbette pahalı olur :D

mertrs
15-12-2011, 22:08

ozan abi gün aşırı gidip alıyordum, öğrenciyim ve üzerine 1-2 tl koyarak bir şeyler yapmak boş zamanlarımı değerlendirmek istiyordum.. ben totalde 20-30 tl kar edicektim ( git gel 30 km gidip ordan ürünü alıp kargo sirketine götürerek ve geri dönerek aslında değmez ama boş vakitlerim değerlensin istedim) adam bana 80'i 160 yaptım diyince sok oldum resmen hemde gönderceğim arkadaşlardan paraları almıştım.. onlarada çok mahcup oldum ve paralarını geri ödemedede havale ücreti ödemek zorunda kaldım ayrıca sabah akşam o kadar benzin yaktım.. inanın kazancağımın 3 katını cebimden karşılamak zorunda kaldım ve 20-30 lira öğrenci harçlığı derken cebimdeki paramdanda oldum..

RSBurak
15-12-2011, 22:09
en acısıda bu... insanlar cocuklarına para verip bide peşine mi gitsinler... insan ayıran tip yaş vb. durumlara göre iş yapan adamlara ayar oluyorm...

burda bi serviste aksların iç ve dış körüğü değiştirdim 4tane körüğe 180 lira para aldılar bir daha gitmiyorum oraya

Low-Rider
15-12-2011, 22:11
Tanıdık yer bi de.. Hata bende, bosch serviste iş yapılırsa elbette pahalı olur :D

bosch servis ve tanıdık hmmm.. aynı senaryoyu bende yaşamıştım güzel bir düdüklemişlerdi:)araba işinde ilk tecrübemdi:D

freelife
15-12-2011, 22:11
ozan abi gün aşırı gidip alıyordum, öğrenciyim ve üzerine 1-2 tl koyarak bir şeyler yapmak boş zamanlarımı değerlendirmek istiyordum.. ben totalde 20-30 tl kar edicektim ( git gel 30 km gidip ordan ürünü alıp kargo sirketine götürerek ve geri dönerek aslında değmez ama boş vakitlerim değerlensin istedim) adam bana 80'i 160 yaptım diyince sok oldum resmen hemde gönderceğim arkadaşlardan paraları almıştım.. onlarada çok mahcup oldum ve paralarını geri ödemedede havale ücreti ödemek zorunda kaldım ayrıca sabah akşam o kadar benzin yaktım.. inanın kazancağımın 3 katını cebimden karşılamak zorunda kaldım ve 20-30 lira öğrenci harçlığı derken cebimdeki paramdanda oldum..

biliyorum kardeşim nasıl bir firma olduğunu merak etme sen :), söyleyecek çok şey varda yeri burası değil .
herşeye var derler gidersin oraya aaa yokmuş derler kaç km gittin ne yaktın umurlarında değil bunlar tam terbiyesizler ...

Evrenoz
15-12-2011, 22:12
bosch servis ve tanıdık hmmm.. aynı senaryoyu bende yaşamıştım güzel bir düdüklemişlerdi:)araba işinde ilk tecrübemdi:D

3-5 defa ufak tefek şeylere para almamışlardı. Bu sefer de almazlar veya 3 kuruş alırlar sandım. Fena yanılmışım :D

aga81
15-12-2011, 22:14
Elif tunıng sayesınde ondan sıfır aldığım urunu 2. elde bakın bu fıyata cıkmış dıyerek kar ederek sattım :D

Low-Rider
15-12-2011, 22:17
3-5 defa ufak tefek şeylere para almamışlardı. Bu sefer de almazlar veya 3 kuruş alırlar sandım. Fena yanılmışım :D

:hehe::hehe:

3-5sefer ayak alıştırıp sonra dizinden kesiyorlar işte:D

reckor
15-12-2011, 22:20
Protesto etmek lazim bu site buyuk bi guc kendilerine ceki duzen verirler belki. eminim onlardan birileride burda konuya yaziyor burdaki herkez modifiye yi seviyor birlik olmali sonrada butun saticilar bu site ile iyi gecinmek zorunda kalir kazanan biz oluruz bence

sselcukk
15-12-2011, 22:22
bahsi gecen yerden 23 kasımda internet üzerinden havale ile honda crv için cam ve kaput rüzgarlıgı aldım 2 gün sonra kargo ile geldi sürat kargo ile göndermişler 3 parça ürünü hiçbir şekilde paketlemeden ölece büyük bi kolinin içine koyup göndermişler ürünleri almaya gittigimde koli baya hırpalanmıştı teslim almadan açtıgımda içindekiler komple kırılmış. kargo hasar raporu tutmuyor elif tuningi arıyorum bi umursamazlık kargo firmasından ürünün ücretini alıp ondan sonra bana gönderceklermiş falan filan halledecez diye sallıyolar bakalım 2 haftayı geçti hala ses seda yok en son üşenmeyip karsıya geçip ortalıgı karıştırmaktan başka care bırakmıyolar adamların işi gücü para müşteri memnuniyeti diye bişey yokk

_Burak_
insan sevgisi fazla bi firmaymış :)

darkred
Heryerde insan düdüklemeye çalışan 2 araba söküp takıp ben öğrendim artık bu işi diyerek dükkan açan adam cok...

Rot kolunu takarken diş atlatmısız tornacıya gittim makineye bağladı 5saniye sürmedi yapılan işlem dişlerin durumunu düzeltti ben zannediyorum at bişeyler der...Ne kadar usta dedim 20 lira versen yeter dedi :D :D

Edit rot kolunun sıfırı 35 TL hemde orjinali :D

GokhanRS
15-12-2011, 22:24
elif tuningi geçelimde bazı tuning firmalarında da şu laflarına tav oluyorum.

mesela diyorlarki xenon alıcakken 2 yıl garantili abi. yaw ampülün garantisimi olur. evet abi garantili bu. bizde böyle diyorlar.

sonra patladımı ampülün garantisimi olur diye onlar söylüyor bu sefer :D

volume81
15-12-2011, 22:28
Elif tunıng sayesınde ondan sıfır aldığım urunu 2. elde bakın bu fıyata cıkmış dıyerek kar ederek sattım :D

hain domdom zaten 3 metre lavaş'ıda yemişsin tek başına acısını fena çıkarıcam haberin olsun :Deli::mad:

:D

erhanarici18
15-12-2011, 22:30
ya bu elif tuning i bi türlü sevemedim zaten bu konuda ateşe körükle gitti
sanki fiyatları piyasadan hep yüksek gibi geliyo yoksa normalde ben mi çok ucuza buluyorum

aga81
15-12-2011, 22:37
hain domdom zaten 3 metre lavaş'ıda yemişsin tek başına acısını fena çıkarıcam haberin olsun :Deli::mad:

:D
yarın 11 de gel yapıyım sana :D

gökan
15-12-2011, 22:38
x tunıng fırmasında wıdeband 800 tl:D

Vlkn
15-12-2011, 22:39
Hep çok kazanmanın peşindeler. hep atlamanın peşindeler.

powERS
15-12-2011, 22:51
dolar bu gun 1.9 lira bu amca ne zaman almis hangi kurdan almis o mali da sabahtan akşama %100 fark koyuyo ustune. Kaldiki sen anlasmissin urunu ayarlamissin yani aldigin fiyat belli sattigin belli dolarla kurla ne isin varda zarar edicem diyosun. Resmen müsteriyi dürtmeye calismis.

Esnaflik boylemi olur?

JDMazda_GTR
15-12-2011, 23:44
Mazda'ya filtre kiti için gittiğimde ordaki bir beyfendi Aem v2 önerdi.Cuk diye uyuyormuş:confused::heyoo::heyoo:

Eyüp
15-12-2011, 23:50
Bizde internet üzerinden yedek parça satışı yapıyoruz , müşteri kaçmasın , memnun kalsın diye binbir türlü uğraş veriyoruz..

Adamların demek müşteri umrunda değil :D

Fır@t
16-12-2011, 00:05
Özür dileyerek soruyorum Bahsi gecen Firmayla yada satıs elemanıyla kişisel sorununuz olabılır mı?

Bazı satıcılar vardır; Müşteri sıkıntılı yada sorunlu cinsdendir.Gelir,sorar,kurcalar gider.Satıcı da arkasından '' Geri gelecek bende bu sefer satmama mücadelesi vereceğim'' der. Dalga gecer ...

Kur artısı değil Amerikan Borsası çökse dahi ithal bi ürünün fiyatı bı kac saat de %100'lük bi artıs göstermez.

GokhanRS
16-12-2011, 00:11
Özür dileyerek soruyorum Bahsi gecen Firmayla yada satıs elemanıyla kişisel sorununuz olabılır mı?

Bazı satıcılar vardır; Müşteri sıkıntılı yada sorunlu cinsdendir.Gelir,sorar,kurcalar gider.Satıcı da arkasından '' Geri gelecek bende bu sefer satmama mücadelesi vereceğim'' der. Dalga gecer ...

Kur artısı değil Amerikan Borsası çökse dahi ithal bi ürünün fiyatı bı kac saat de %100'lük bi artıs göstermez.

adam oranın sürekli müşterisi. bence yanlış fiyat verdi. tabi kendini salak durumuna düşürmemek için üreticiye çamur atmıştır. alışımız bu gün yükselmiş 2 katına çıkmış muhabbeti yapmıştır onlar.

bende 2 sefer alışveriş yaptım 2sinde de sorun cıktı paramında peşine düşmedim. ki ben 4-5 yıl önce yaşadım bu sorunları allaha havale ettim keşke peşine düşüp konular açsaymışım bende forumlarda. şimdi daha az insan madur olurdu belki.

freelife
16-12-2011, 00:15
adam oranın sürekli müşterisi. bence yanlış fiyat verdi. tabi kendini salak durumuna düşürmemek için üreticiye çamur atmıştır. alışımız bu gün yükselmiş 2 katına çıkmış muhabbeti yapmıştır onlar.

bende 2 sefer alışveriş yaptım 2sinde de sorun cıktı paramında peşine düşmedim. ki ben 4-5 yıl önce yaşadım bu sorunları allaha havale ettim keşke peşine düşüp konular açsaymışım bende forumlarda. şimdi daha az insan madur olurdu belki.

fiyatta yalnışlık yok gökhan heryerde daha ucuz zaten o ürün ,elif tuning herzamanki gibi pahalı fakat bu seferk olay ne onu çözemedim bende halbuki almış olsaydı akşamı beklemeseydi ellerinden çıkmış olacaktı ve alacağını bildiklerinden odalarınada ayırmışlar ürünü .

Ö.öztüRk
16-12-2011, 01:07
zamanında bizde mal alıyoduk eliftuning'den ticaret anlayışları biraz farklı, sercan orda çalışıyor sanırım oda memnun değil ama ne yazıkki işi bu , söz senettir bu kadar konuşulmaktansa iyi bi düzen yapmaları gerekir

m. ali öz
16-12-2011, 05:14
sahipindenkom dan sıfır ürün alıp satsam eliften daha ucuza satarım :)
neden pahalı ki bu kadar.

cabrioleter
16-12-2011, 05:32
alem resmen p**t olmuş, bu yapılan şey ne etik açıdan doğru ne ahlaki açıdan. nefret ediyorum böyle insanlardan.

Baran^
16-12-2011, 06:36
Elif tuning hakkında 1 tane iyi şey duymadım.O kadar tuningci ve kargo imkanı varken elif tunıngten neden alışveriş yapılır onuda anlamıs değilim :)

mertrs
16-12-2011, 09:07

hayır kişisel en ufak bir sorunum yok.. hatta ben gün aşırı ürün alan sürekli müşterilerindenim böyle bir şey ile karşılastığımda inanın sok oldum.. AYRICA BENİM KIZDIĞIM BANA SÖZ VERİYOR ANLAŞIYORUZ KENDİMİ ONA GÖRE AYARLAYIP ARKADAŞTAN ÜCRETİNİ ALIYORUM AKŞAM 2 KATI OLDU DİYOR.. BEN KARŞIMDAKİ ARKADAŞIMA NE KADAR MAHCUP OLDUM BİR DÜŞÜNÜN.. GİTTİĞİMDE CEBİMDE 80 DEĞİL 160 TL OLSA İNANIN ALIP ARKADAŞA YOLLARDIM BENİM İÇİN AĞIZDAN ÇIKAN SÖZ ÖNEMLİ..

|| CaNeR ||
16-12-2011, 09:32
Ne aldıysam ya bozuk çıktı,ya da yanlış gönderdiler . Daha işim olmaz.

ToNy
16-12-2011, 09:32
Bu bahsedilen yer Kartalda ise benim biraderlerden biri bu elif tuningden stop angel far almıştı,
Mallar sorunluydu, kabul etmemişler sonra beraber gittik biraz papaz olup başka ürünler almıştık...
O günden sonrada bir daha ticaretimiz olmadı...

elpadre
16-12-2011, 09:38
Demekki sıkıntılı bı firmaymis

OnurD.
16-12-2011, 11:09
Mal ellerinde bayadir duruyorsa,eskiden dusuk kurdan almissa ve size verdikten sonra yerine koyacaklari 2katina cikmissa normal dicemde; hem verilmis ve soylenmis bi soz var tamam o konuda haklisiniz. o urunun baska yerlerdeki fiyatlari belliymis diyorsunuzda belkide o urun toptancida(yada tedarikcisinde) gercektende o fiyata yukselmistir(piyasadaki fiyatlarda stokta oldugundan dolayi eski fiyatlari olabilir).

Dedigim gibi olabilir ancak, gun asiri alis-veris yapan ve sozune guvenilir biriysen(hep ayni tarz is yapiyorsaniz) sana yapilan yanlis.

Kaparo vermek herzaman iyidir bu tarz yerlerle ;) yada hic ugramamak...

Anıl E.
16-12-2011, 11:11
206'nın body kitlerini oradan sipariş edecektim,inanır mısınız belkide ülkemizde en pahalı fiyatlar o sitede var ,zaten ilgilenen sallayan yok ..

Reform tuning emre abiden almıştım güzel fiyata bu yazıyı okuyorsa selamlar :)

Tuncay
16-12-2011, 11:35
karakter meselesi aslında:)

kickbuttowski
16-12-2011, 11:42
bu siteye yamuk yapilmaz ha 2 gunde cortlattik firmayi :D

bi vti fiyatlarina cozum bulamadik bide benzin zammina..

bide ozon tabakasindaki delik var ama ugrassak o olur ben biliyorum :D

elpadre
16-12-2011, 11:50
Bu isin toptancısı çok yakın arkadasım ürünü dolar bazında satar ve dolar bazında fiyat verir çünkü dolarla alım yapıyorlar dolarla satış yapıyorlar trdeki bütün firmalara 200 dolarlık mazeme firmaya satılır piyasada 220 dolar olarak perakende satış olur günlük dolar kuru belirlenir ona göre tl cevirilir ve öyle satış yapılır şimdi sizin konunuzda nasıl oluyorda 100/100 zam gelir onu anlamadım

darkmoon
16-12-2011, 11:53
bu firmadan memnun bir insan duymadım .. ama dükkanları açıksa biz nedesek boş demek ki alış veriş yapan insanlar var..

Emre Ekrem
16-12-2011, 11:53
Kur artar mal pahalı gelir anlarım da, eski malı kur yükseldi diye kitleyen esnaf degildir, hele söz de satılmış malı. Zaten pek bir alışverişim olmadı ama artık olma ihtimalide kalmadı.

Elif tuning benim için bitmiştir :D

zaten hiç yoktu ki, bir ton olayını biliyorum, düşününki vergisi de dahil bir çok parçayı İngiltere'den daha ucuza getirttim.
Boş verin böyle yerleri, sadece sinir bozukluğu.

delta0o
16-12-2011, 12:09
Bu adamlar demekki kur yukseldıgınde amerıcan dolarını yerıne avustralya doları ıle tl ye cevırıyorlar.Böyle iş ahlakı olmaz..

Alper_
16-12-2011, 12:28
seninkine benzer bir durum..
dün arabamın ön iki koltuğunu tamir ettirmek için oto döşemeciye verdim..daha önce pazarlığımızı yapmıştık..200 tl fiyat vermişti..işyerinden ayrılırken 100 lira verdim kalanını da iş bitince veririm dedim..sipariş fişine ücret olarak 250 yazmış..dedim biz seninle 200 e anlaşmıştık ?? işte ben seni memnun ederim vs vs..tek kelime ettim ve çıktım..vallahi vermem dedim..senin ağzından 200 lira çıktı ona da birşeyler yapabileceğini söylüyordun şimdi ise bindiriyorsun dedim..vermem dedim.

a.colak
16-12-2011, 13:03
Nefret ederim böyle esnaftan bir iki kere alışverişim oldu yay ve ampul almıştım çok ta ilgili gelmediler bana mecburiyetten gitmiştim zaten. adamlarda müşteriyi sallamayan bi hava var.

Tunç
16-12-2011, 13:04
bu gidişle bi aya kapanır orası :D

onursumer
16-12-2011, 13:08
o nasıl bir fiyat anlayışı ya

malın gelişi değişir ama elindeki mala yeni alıcağın ürünün farkını eklemek eğer sabah el sıkışmışsan esnaflığa yakışmaz terbiyesizlikten başka birşey değil

adam bugun fiyat alır gider ertesi gün gelir fiyat değişti dersin başka

bu şekilde sabah el sıkışıp akşam geçerken alırım dedikten sonra fiyatı farklı soylemek bambaşka birşey

ordadan hiç alışveriş yapmamıştım yapmamda bu saatten sonra...

Mutu
16-12-2011, 13:42
Sanayide de durum farklı değil, takım yay ne kadara değişirsin diye soruyorsun biri 150 diyor diğeri 80. :) Sanki farklı işi yapacaklar, 2 dükkan da boş. İş yapmak istiyorsan makul olmalısın, 3 kuruşa 5 köfte arayışı kaçırır müşteriyi. :)

Redbull
16-12-2011, 13:53
Arkadaşlar eskiden 10-15 sene öncesini bilen arkadaşlar anlar eskiden Merkez Bankası Devoliasyon yapar sabah Dolar, Mark iki katına çıkmış herkes perişan.
Şimdi böyle bir durum yok Allaha şükür dolar %3 %5 oynuyor hadi diyelim %10 oynadı peki ürünün fiyatı nasıl %100 zamlanıyor daha bişey demek istemiyorum.

Bülent76
16-12-2011, 14:02
Eski aracım için radyatör bakıyordum, İsmini burda telaffuz etmek istemediğim bir tuning firmasının internet sitesinden siparişi verdim, fiyatı 230 TL olarak görünüyordu, daha ucuza da bulamamıştım hiçbir yerde, hemen siparişi verdim. Ben siparişi verdikten bir ka saat sonra beni o sitenin yetkilisi olduğunu söyleyen bir kişi aradı ve biz yanlışlık yapmışız, siteye 230 Euro yazacağımıza 230 TL yazmışız dedi, bu durumda fiyat farkı vermeniz gerekmektedir dedi, ben de bu yaptığınız hiç etik değil, bunda benim ne suçum var gibisinden konuştum. Peki, o zaman kontrol edip biz size haber vereceğiz dediler. Ertesi gün bir telefon daha geldi, bu bizden kaynaklanan bir hata olduğu için biz size bu malı 230 TL'den vereceğiz, yanlış anlama için de çok özür dileriz dediler. Olması gereken budur aslında, sonra da o siteyi tüm arkadaşlarıma tavsiye ettim, ihtiyacım olduğu taktirde de hep ordan parça alırım.

Yogi
16-12-2011, 14:18
hangi site olduğunu bizde öğrenebilirmiyiz

onursumer
16-12-2011, 16:21
Eski aracım için radyatör bakıyordum, İsmini burda telaffuz etmek istemediğim bir tuning firmasının internet sitesinden siparişi verdim, fiyatı 230 TL olarak görünüyordu, daha ucuza da bulamamıştım hiçbir yerde, hemen siparişi verdim. Ben siparişi verdikten bir ka saat sonra beni o sitenin yetkilisi olduğunu söyleyen bir kişi aradı ve biz yanlışlık yapmışız, siteye 230 Euro yazacağımıza 230 TL yazmışız dedi, bu durumda fiyat farkı vermeniz gerekmektedir dedi, ben de bu yaptığınız hiç etik değil, bunda benim ne suçum var gibisinden konuştum. Peki, o zaman kontrol edip biz size haber vereceğiz dediler. Ertesi gün bir telefon daha geldi, bu bizden kaynaklanan bir hata olduğu için biz size bu malı 230 TL'den vereceğiz, yanlış anlama için de çok özür dileriz dediler. Olması gereken budur aslında, sonra da o siteyi tüm arkadaşlarıma tavsiye ettim, ihtiyacım olduğu taktirde de hep ordan parça alırım.

abi doğrusu odur zaten

1000tl lik ürüne 10tl etiket vurursan kanunen zaten 10 tl ye vermek zorundasın

kanunu geçtim bu kesinlikle müşteri olarak geri doner sizin yaptığınz tavsiyeler gibi

hangi siteyse paylaşabilirmisin en azından bizde bilelim

Bülent76
16-12-2011, 16:52
Yönetim açısından bir sorun olmazsa paylaşayım, hani reklam yapıyor gibi bir duruma girmeyeyim, yönetici arkadaşları da zor durumda bırakmayayım.

miniks
16-12-2011, 21:22
Çok yanlış, bunca yıllık hukukumuz var.. Sana telefon açtığımda x malı ne kadar desem, sen bana 100 TL desen ve 4 saat sonra sana malı almaya geldiğimde 200 TL fiyat çeksen bu normal midir? Doların ve euro söz konusu ise ikisi de 4 saatte 10'ar kuruş artmış olsun..

Böyle düşünüyorsan hukuk ayrı ama işim düşerse ben de iş yapacağımı sanmam.

kanka yapma Allah aşkına bunu sen söyleme bari

ben azımdan ne cıkarsa odur bilirsin benim ticaretim kimseye benzemezdi

varmı benden hiç şikayetçi olan bu gune kadar duydun mu :)

ama bunların olay farklı sen hala uyanamadın

bak bu arkadaş malı uygn alıp arkadaşlarına satıyor bence

işine gelmyen bişi olmuş ve şikayet ediyor

elif tuning benim babamın şirketimi banane ama ben bugune kadar Ordan şikayetçi kimse duymadım

ben dükkanı kapattıktan sonra maltepeye tek hakim adam onlar ve herkes memnun

AHmet abiye sormak lazım bu durumu bu arkadaş niye böle yaptı sen niye böyle yaptın diye

euro artması ile 80 tl mal 160 tl olmaz kanka bikere arkadaşın anlatımında abartı var

kimse 100 de 100 zamn yapmaz ülkede devalasyon olması lazım ben bu arkadaşları samimi bulmuyorum birde dikkat et arkadaşın yancıları da geldi konuya

miniks
16-12-2011, 21:26

arkadaşım Kul hata yapar

adam hata yapmış olabilir yanlış yazmıştır mecbur degil sana o fiyata vermeye ama adam esaflık yapmış helal olsun

bende agzımdan cok yanlış rakamlar cıkartıp zararına mal verdim ama o zararına verdigim mal bana müşteri memnuniyeti olarak kat be kat geri döndü başka müşterilerden bol kazanç sağladı

zaten demiyormuyuz ticaret bu kazanc da var kayıpta :)

ama müşteride satıcıda harbi delikanlı olucak öle alangirli yazılar yazmıcak

sen inanıyormusun hergün bir sürü malını sattıgın bir adamın 80 tl için altın yumurtluyan tavugu kesicegine

bana inandırıcı gelmiyor maalesef

Bülent76
16-12-2011, 21:33
arkadaşım Kul hata yapar

adam hata yapmış olabilir yanlış yazmıştır mecbur degil sana o fiyata vermeye ama adam esaflık yapmış helal olsun

Aynı şeyi söylüyoruz zaten. Helal olsun adama. Sonra teşekkür de ettim davranışlarından dolayı.

sselcukk
16-12-2011, 21:53
3 haftadır kargoda kırılan ürünün yerine yenisini bekliyoz ama her aramamda bi sallama var bakalım hayırlısı ne olacak adamların umrunda degil nede olsa parasını aldlar

mertrs
16-12-2011, 22:01
AHmet abiye sormak lazım bu durumu bu arkadaş niye böle yaptı sen niye böyle yaptın diye

euro artması ile 80 tl mal 160 tl olmaz kanka bikere arkadaşın anlatımında abartı var

kimse 100 de 100 zamn yapmaz ülkede devalasyon olması lazım ben bu arkadaşları samimi bulmuyorum birde dikkat et arkadaşın yancıları da geldi konuya

benim firmayı kötüleme niyetim asla yok zaten dünden beri yorumda yazmıyorum farkında iseniz.. ama benim kızdığım beni zor durumda bırakıp bana aldığım dediğim sey için akşam 2 katı fiyat söylemesi ve beni zor bırakması ve biraz rahat dalga geçer gibi konuşma tarzı ...daha yazmıcaktım ama siz yazdığınız için cevap vermek istedim..
ben 50 100 de değilim zaten ihtiyacımda yok beni tanımadığınız için bilmiyorsunuz..
"ama müşteride satıcıda harbi delikanlı olucak öle alangirli yazılar yazmıcak" ben başımdan geçeni yazdım sadece alangir nerede ? anlamadınız noktaları açıklıyım :) ben sizin yazdıklarınızı samimi bulmuyorum acıkcası..

1) sahibi ile görüşün tam olarak 88 tl anlaşıp aksam nasıl 165 tl diyor? doğru mu yanlış mı?
2) beni neden samimi bulmuyorsunuz acıklarsanız sevinirim..
3) arkadaşın yancıları derken kimlerden bahsediyorsunuz? ve yancıdan kastınız nedir?

mertrs
16-12-2011, 22:02
edit................

mertrs
16-12-2011, 22:15

benim firmayı kötüleme niyetim asla yok zaten dünden beri yorumda yazmıyorum farkında iseniz.. ama benim kızdığım beni zor durumda bırakıp bana aldığım dediğim sey için akşam 2 katı fiyat söylemesi ve beni zor bırakması ve biraz rahat dalga geçer gibi konuşma tarzı ... daha yazmıcaktım ama siz yazdığınız için cevap vermek istedim..
ben 50 100 de değilim zaten ihtiyacımda yok beni tanımadığınız için bilmiyorsunuz..
"ama müşteride satıcıda harbi delikanlı olucak öle alangirli yazılar yazmıcak" ben başımdan geçeni yazdım sadece alangir nerede ? anlamadınız noktaları açıklıyım :) ben sizin yazdıklarınızı samimi bulmuyorum acıkcası..

1) sahibi ile görüşün tam olarak 88 tl anlaşıp aksam nasıl 165 tl diyor? doğru mu yanlış mı?
2) beni neden samimi bulmuyorsunuz acıklarsanız sevinirim..
3) arkadaşın yancıları derken kimlerden bahsediyorsunuz? ve yancıdan kastınız nedir?

güncel..

GokhanRS
16-12-2011, 22:16
mertrs yi bende destekledim ama inanki elif tuning zamanında banada yamuk yaptı bu yüzden inanırım onlar yapar yazdım. yoksa mertrs kimdir necidir tanımam bile miniks. seni tanırım telefonlaşmışlığımız vardır ama onu tanımam yüzünü gördümmü sesini duydummu onun bilmiyorum.

ki bence sende elif tuningin bir çok forumda hakkında yazılanları şunları bunları zamanında ne haltlar karıştırıdığını bildiğine çok eminim. ama onlardan yana olmana şaşırmadım diyemem. çünkü şaşırdım.

freelife
16-12-2011, 22:40
vay be yancıda olduk bu yaştan sonra hemde 80 tl için :D

mertrs
16-12-2011, 22:44
Bu ülkede böyledir zaten böyle gelmiş böyle gider..
yalancı durumunada düştük ne diyelim :)
Benim anlatamadığım enayi yerine koyulmak.. yasımdan dolayı herhalde 2-3 lira için konusuyor çocuk diye anlasılmam.. 80 tl ufak bir para yeri gelir kaç katını bir yemekte harcarım benim sıkıntım anlaşılan bir şeyin sonunda bana dalga geçer gibi rahat bir tavırla 2 katı oldu istersen al istersen alma demesidir..

yukardaki yorumların %90 'ı şikayet hepsi mi yalan söylüyor diyorsunuz yani ?

freelife
16-12-2011, 22:47
mertrs yi bende destekledim ama inanki elif tuning zamanında banada yamuk yaptı bu yüzden inanırım onlar yapar yazdım. yoksa mertrs kimdir necidir tanımam bile miniks. seni tanırım telefonlaşmışlığımız vardır ama onu tanımam yüzünü gördümmü sesini duydummu onun bilmiyorum.

ki bence sende elif tuningin bir çok forumda hakkında yazılanları şunları bunları zamanında ne haltlar karıştırıdığını bildiğine çok eminim. ama onlardan yana olmana şaşırmadım diyemem. çünkü şaşırdım.

ben şaşırmadım gökhan ,baksana bu kadar kişinin şikayeti yalan oldu bir anda :)...

Subi-Emre
16-12-2011, 23:10
325 lira yazan gc8 kanadını elif tuningden online olarak satın aldım ve havalesini yaptım 4 gun sonra kargolayabiliceklerini söyleyen elif tuning ürünü 1 haftada gönderemedi arayıp bizim kanat ne oldu dedim kusra bakmayın fiyatı yanlış olmuş isterseniz 450 lira olur dediler bende paramı geri istedim bende esnafım işyeri çaliştırıyorum böyle bir ticaret anlayışı böyle bir kıvırma şekli yok yorumu size bırakıyorum

Mutu
16-12-2011, 23:11

Abicim, "o" arkadaşın yaptığı birşey yok ki, ürün için fiyat alıyor, akşama fiyatın fazla söylendiğini belirtiyor burada sadece. Burada mevzu karşı tarafın neden böyle yaptığı.

mertrs
16-12-2011, 23:29
Abicim, "o" arkadaşın yaptığı birşey yok ki, ürün için fiyat alıyor, akşama fiyatın fazla söylendiğini belirtiyor burada sadece. Burada mevzu karşı tarafın neden böyle yaptığı.

benim yazma amacım sadece bu idi.. benim haksız oldugumu veya başka "miniks" gibi düşünen var ise kendimde hata aramam için konuya yazabilir..

VTec_king
17-12-2011, 00:04
kartalda oturuyorum nerdeyse evime çok yakın ama gidip 1 kere bile parça almadım çünki daha bunlar kokucu koltuk döşemesi satarken bir çok şey duydum yakın çevresinden..uzak durun derim.

ulasoztas1
17-12-2011, 00:40
arkadaşım orada çalışıyor ama açıkçası bende pek sevmiyorum orayı. Hem pahallı hem müşteri memnuniyeti ilk planda değil

.::EmrE::.
17-12-2011, 00:43
Beş para etmez bir dükkan,uzak durun derim.. İlgi yok,alaka yok,fiyatlar dansöz gibi oynak ve inanılmaz abartı. Bu arada şikayetvar.com ' a yazabilirsiniz başınıza geleni.
Bana OTTO kutusunda,OTTO diye sattıkları egzoz çakma çıkmıştı,daha ne olsun ki..

Evrenoz
17-12-2011, 01:23
kanka yapma Allah aşkına bunu sen söyleme bari

ben azımdan ne cıkarsa odur bilirsin benim ticaretim kimseye benzemezdi

varmı benden hiç şikayetçi olan bu gune kadar duydun mu :)

ama bunların olay farklı sen hala uyanamadın

bak bu arkadaş malı uygn alıp arkadaşlarına satıyor bence

işine gelmyen bişi olmuş ve şikayet ediyor

elif tuning benim babamın şirketimi banane ama ben bugune kadar Ordan şikayetçi kimse duymadım

ben dükkanı kapattıktan sonra maltepeye tek hakim adam onlar ve herkes memnun

İşte o yüzden şaşırdım ya, bunca yıllık hukukumuz var duymadım böyle şey senden:)

Ha olay dediğin gibiyse 80'den 160'a çıkma yoksa o zaman konuyu açan arkadaş külliyen suçlu olur.

Spawn
17-12-2011, 01:27
evimini önünde dükkanları , fakat daha önce hiç alışverişim olmadı, geçen sene ufak bişey lazım olmuştu evde arabayla uğraşırken dükkana girip sorduğumda ben yokmuşum gibi davranmışlardı onu hatırlıyorum ..

söz hakkı verilmeli bence dükkan sahibine yargısız infaz yapmamak lazım suçlu bile olsalar

mertrs
17-12-2011, 07:10
İşte o yüzden şaşırdım ya, bunca yıllık hukukumuz var duymadım böyle şey senden:)

Ha olay dediğin gibiyse 80'den 160'a çıkma yoksa o zaman konuyu açan arkadaş külliyen suçlu olur.

aşağıdaki yazıda (miniks) bu artış olmaz gibi kesin cümleler kullanılıp beni yalancı durumuna düşürüyorlar.. x ürüninden 11 adet alıcam.. 7 adet rafta var 8*11=88'e anlaşıyoruz.. ve akşama sadece 4 adet daha yeni gelicek ve dediğim saatte geldiğimde bana 15*11=165 oldu ister al ister alma diyip gidiyor.. raftan sabah indirip ayırdığımız 7 adet'i zaten eski fiyattan rafa koymusunuz o zaman onları o fiyattan alıyım dediğimde ise bana neden o fiyattan verip zarar ediyim ki diyor.. rafa koycak yeni fiyattan satıcak zaten.. bende suç var mı acaba :confused:

kimse 100 de 100 zamn yapmaz ülkede devalasyon olması lazım ben bu arkadaşları samimi bulmuyorum

miniks
17-12-2011, 07:26
Evet kardesim sende suc gar bak hala yazdiklarin yazdiklarinla uyusmuyor sen beni yuz yuze tanisaydin bee ticaretin olsaydi anlardan neden once esnafi hakli buldugumu bende yaptim bu isi yillarca bak simdi olayi kendi acindan gorme hep baska arkadaslarin yasadigi problem seninki gibi degil mesela subaru kanadi adam hakli onu musteriye yollucaksin senin sucun musteriyi alakadar etmez nete ucuz yazdigi icinde baska esnafi da bitiriyorsun sonucuna katlanicaksin

Ama senin olayinda kucuk parali bisi belliki ampul falan tarzi bisi bunlara toptancilar genelde cok zam cakar 3 tl 5 tl oyuzden sana bukadar zam yansitmasi normal he diyorsunki rafinda 7 tane vardi eski fiyattan aldi onu toptancidan zaten bana eski fiyattan vermeli

Ama adam yenisini alirken yeni fiyattan alicAk toptancidan zarar eder ozaman niye versinki ?

Hesapla sende cok basit bir hesap bende bunu acikliyorum

Yanci olayina gelince gelirde biri sunun paraya ihtiyaci yok falan filan savunucu mesaj atarsa yan i olur

Selamlar kardesim

mertrs
17-12-2011, 07:36
Evet kardesim sende suc gar bak hala yazdiklarin yazdiklarinla uyusmuyor sen beni yuz yuze tanisaydin bee ticaretin olsaydi anlardan neden once esnafi hakli buldugumu bende yaptim bu isi yillarca bak simdi olayi kendi acindan gorme hep baska arkadaslarin yasadigi problem seninki gibi degil mesela subaru kanadi adam hakli onu musteriye yollucaksin senin sucun musteriyi alakadar etmez nete ucuz yazdigi icinde baska esnafi da bitiriyorsun sonucuna katlanicaksin

Ama senin olayinda kucuk parali bisi belliki ampul falan tarzi bisi bunlara toptancilar genelde cok zam cakar 3 tl 5 tl oyuzden sana bukadar zam yansitmasi normal he diyorsunki rafinda 7 tane vardi eski fiyattan aldi onu toptancidan zaten bana eski fiyattan vermeli

Ama adam yenisini alirken yeni fiyattan alicAk toptancidan zarar eder ozaman niye versinki ?

Yanci olayina gelince gelirde biri sunun paraya ihtiyaci yok falan filan savunucu mesaj atarsa yan i olur

Selamlar kardesim

yazdıkların yazdıklarına uyusmuyor derken nereden bahsediyorsunuz?
Hayla sok içerisindeyim.. Yanlış anlamayın ama çok sabit fikirlisiniz ( yanlış anlamayın kötü olarak değil en ince sekilde açıklamama rağmen hayla aklınızdan gecen sekilde yazıyorsunuz ) beni tanımadığınız için nasıl birisi olduğumu bilmiyorsunuz.. isterseniz özelden bir forum ismi veriyim orada beni istediğiniz kişiye sorun 81 ilden herkez benim nasıl biri olduğumu bilir.. yancı olayına gelince benim 3 e 5 e ihtiyacım yok diye ben söyledim zaten :) bizde ticaret yaptık hemde dünyanın her yerine mal yolladık 3 5 deil 100 bin 200 bin 500 bin...
benim haksız olduğumu düşünen var mı acaba 1 kişi daha :confused:
saygılar abi

mertrs
17-12-2011, 07:45
Ama senin olayinda kucuk parali bisi belliki

evet küçük paralı birşey ama o küçük para için benden (angel eyes 3 xenon ve stop lambası) arkadaşımı oraya ben yönlendirmiştim hiç olmazsa az çok tanıdığım yer ordan al sonra bir şey olursa diye ondanda megane 2 LSD kapı kiti satmayı kaybetti...

paradan daha önemli seylerde var..

onat
17-12-2011, 08:49

Selamlar kardesim

moruk

arkadaşın istediği üründen stocklarında olmasa ve akşama 5 te elinde olucak üründen dese ve toptancının sabahki fiyatından anlaşsalar. arkadaş akşam gittiğinde aynı şekilde ürün dolar artışı sebebiyle satıcıya yüksek maliyet sağlasa o zaman satıcı haklı olur. o zaman bile ben satıcı olsam ticari adımı kötülememek akıllara kötü birşey gelmesin diye o malın bana maliyetini gösteren fatura vb bir belge gösteririr.

ama bu noktada stocklarda olan malın mal ediliş rakamı belli. yeni gelen ürünleri yeni fiyatından satarsın ona eyvallahta stocklarda olan ürünün sana mal oluşu ortada. mal olmuş bitmiş. konsinye ticaret yapmıyorsun. adamdan çoktan almışsın malı transportu vs si herşeyi ödenmiş daha hangi hakla arttırıyorsun o malın fiyatını derler adama.

burda arkadaşta sürekli yeni bilgilerle yazıyor ürün rakamları küsüratları, daha sonra kendisi değil başkası adına almış olduğunu sölemesi ve sonrasında bu işten para kazandığını sölemesi falan da yanlış. baştan ne varsa yaz ki böyle miğde bulundırmış olma ;)

mertrs
17-12-2011, 08:51
konu hakkında bir daha yorum yapmicam...

dip not: arkadaşım o kadar yol geldiğinde hayla sitelerinde olan 80 liralık xenon'a neden yok 5 ay sonra gel al ama istersen 190 liralık takıyım demeside ayrı bir soru işareti..

benim derdim para değil.. para iyi bir uşak kötü bir efendidir.. parayı siz kullanırsanız para sizin uşağınız para sizi kullanırsa siz paranın uşağı olursuznuz.. benim derdim sadece insanı enayi yerine koymaları..................konu hakkında daha fazla yorum yapmıyorum..

edit: onat abinin dediğine aynen katılıyorum.. (evet kendime almam ile arkadaşıma almam arasında bir fark yok bence :) en ufak bir yanlışlık olmaması için kuruşuna kadar küsüratıda söyledim :)

beni suçlu gören 1 KİŞİ oldu suana kadar...150 kişide :)

darkmoon
17-12-2011, 08:58
arkadaşlar bizde esnafız yapı malzemeleri satıyoruz kur değişimi esas en çok bize etki ediyor ama elimizdeki mallar eski kurdan almışsak zamda gelse yeni fiyattan vermiyoruz asla insanlara zam gelmiş ama bunlar elimizdeki eski ürünler ondan bu fiyattan veriyoruz diyoruz dürüstüz söylüyoruz o yüzden dükkanımızda allaha bin şükür boş kalmaz millet sinek avlar bizimki dolar taşar.. yeri gelir ustası gelir bir fırça alır gider 1 tl 2tl dir parasını istemeyiz bile.. birine söz vermişsek belli bir fiyat üstünden a malzemesi için bizim aklımızdaki birim fiyatından fazla çıkarsa o ürün mesala karşı tarafıda mağdur etmemek için gene almıyoruz o malı zamlı fiyattan elimizde yok diyoruz.. bu sefer çünkü zamlı fiyattan getirtsek adam diyicek ki bana şu fiyat demişdiniz bu fiyata çıkardınız malı işde bunla muhattap olmamak için nazik tatlı bir dille abicim elimizde yok diyoruz..

poseidon
17-12-2011, 09:01
Arkadaşlar işim gereği bankalarla çalışıyorum.
Şirkette muhtelif zamanlarda çok yüklü miktarlarda döviz alımı yapıyoruz.
Kimi zaman milyon dolarlara yakın oluyor.
Telefon açıp bankadan döviz kuru alıyoruz ve bir kurdan parayı bağlıyoruz
bilirsiniz kurlar anlık değişim gösterir ben aynı gün içinde ne zaman gidersem gideyim
anlaştığım kurdan bu dövizi verir.

Şimdi bu işten en çok para kazanan bankalar böyle yaparken bu küçük işletme neden bunu yapmaz.

He şöyle olsa: Satıcı olarak ürün elinde yoktur ve sipariş üzerine çalışırsın.
buraya mal veren toptancı da o anki kurdan dükkana satış yapar. Anlarım.

ama bildiğim kadarıyla ***** dükkan stoklu çalışan bir yer ve ben de derim ki sana stoğuna girdiği döviz kurundan sat ürünü...

Yanlışsam düzeltin.

civic@ef
17-12-2011, 09:05
ticaretten anlıyan bilen esnaf kalmadı nerdeyse.

Yiğit G.
17-12-2011, 09:10

Konuyu açan arkadaşın pek suçlu oldugunu sanmıyorum baksana tek değilki 50 tane yorum oldu orayla ilgili 1 taneside iyi değil.Birde 80 tl den 81 tl ye bile cıksa konustugun rakamın ustune cıkmak ticaret ahlakına sıgmaz.1 tl fark bile olsa müşteri haklıdır.

ENGean
17-12-2011, 09:22
Konuyu açan arkadaşın pek suçlu oldugunu sanmıyorum baksana tek değilki 50 tane yorum oldu orayla ilgili 1 taneside iyi değil.Birde 80 tl den 81 tl ye bile cıksa konustugun rakamın ustune cıkmak ticaret ahlakına sıgmaz.1 tl fark bile olsa müşteri haklıdır.

aynen..

konuyu acan arkdsı hadi geçtık, onun harıcınde hıc olumlu bı yorum gormedıkki.

adamların kalitesı demekkı ortada..

rodya
17-12-2011, 09:27

Şu konuyu okumanız kafi. 1-2-3 değil, sizin dışınızdaki kimse memnun değil.
Bence kimin arkasında duracağınıza dikkat edin.Ticaretinden memnun olunmayan birinin arkasında, bi şekilde kendi ticaretinizin ismini geçirirseniz, bi zaman sonra diger esnafla eş tutulursunuz.

freelife
17-12-2011, 09:47
o satılan ürün heryerde hala aynı fiyat neden değişmedi fiyatı merak ediyorum....kur artışı olmasına rağmen hatta eliftende ucuza satılıyor...

Blackbird
17-12-2011, 10:10
Elif tuningi tanımam alışverişim olmadı ama benim aklıma takılan 5 yıldan fazla olmuş ayakta duruyorlar kötü esnaflıklarıya, ya bu adamlar gerçekten iyi esnaflar yada piyasa böyle esnafları hak ediyor.

miniks
17-12-2011, 10:11
Şu konuyu okumanız kafi. 1-2-3 değil, sizin dışınızdaki kimse memnun değil.
Bence kimin arkasında duracağınıza dikkat edin.Ticaretinden memnun olunmayan birinin arkasında, bi şekilde kendi ticaretinizin ismini geçirirseniz, bi zaman sonra diger esnafla eş tutulursunuz.

Kardesim ben kimsenin arkasinda dumuyorum elifin avukatida degilim burda bu konuyu acmislar ama adamlarin haberi yok burde onlardan dinlemek lazim diye dusunuyorum

Musteri musteriyi getirir prensibim budur benim baskasi ile beni kiyaslama burda iki cumle yazdim diye bnim ticaretim bunlar gibi olucak degil

Ben sunu soluyorum farzedwlim elim 4 tane aem filitre var ve fiyati 100 tl biri beni aradi dediki kac para dedimki 120 tl
20 tl kar ettim dogrumu

Sonra toptanciyi aradim dedimki filitre kac para dediki zam geldi senin alisin 140 tl

Simdi sattigimin yerine aynisindan koyabiliyormuyum hayir
Aynisindan koyabilmem lazim mi dukkana evet

Ozaman min 140 a satmam lazim ki ayni maldan stoga koyabileyim

Bakkalar sigaraya zam geldiginde neden saklarlar zarar etmemk icin cok kazanmak icin degil bende bunu aciklamaya calisiyorum

Yoks su haksiz bu hakli demedim

Olayin raconu bu stockan cikan malin yerine aynisi konmali yoksa firma iflas eder hep boyle yapsa

Bu elif olur mehmet olur ahmet olur farketmez

Firinci ekmege zam yaptigi zaman bilki uncu zam yapmistir ona gore bakkalda zam yapar

mertrs
17-12-2011, 10:18
Kardesim ben kimsenin arkasinda dumuyorum elifin avukatida degilim burda bu konuyu acmislar ama adamlarin haberi yok burde onlardan dinlemek lazim diye dusunuyorum

Musteri musteriyi getirir prensibim budur benim baskasi ile beni kiyaslama burda iki cumle yazdim diye bnim ticaretim bunlar gibi olucak degil

Ben sunu soluyorum farzedwlim elim 4 tane aem filitre var ve fiyati 100 tl biri beni aradi dediki kac para dedimki 120 tl
20 tl kar ettim dogrumu

Sonra toptanciyi aradim dedimki filitre kac para dediki zam geldi senin alisin 140 tl

Bakkalar sigaraya zam geldiginde neden saklarlar zarar etmemk icin cok kazanmak icin degil bende bunu aciklamaya calisiyorum

Olayin raconu bu stockan cikan malin yerine aynisi konmali yoksa firma iflas eder hep boyle yapsa

Firinci ekmege zam yaptigi zaman bilki uncu zam yapmistir ona gore bakkalda zam yapar

yani ben simdi size geldim 5 tane aem filtre aldım bana 100'den 500 tl dediniz el sıkıştık eksik olan 1 adet'ide akşam getiriyorsunuz ve bende akşam gelip alıyorum.. akşam geldiğimde bana 1 adet fiyatı 200 tl olmuş toptancıda sana neden zararına veriyim senin 500 1000 oldu ister al ister alma mı diceksiniz siz ?

1 adet fiyatı artsada o ayrılan 4 adet'i konusulan fiyattan vermek gerekmez mi?

siz bana simdi o fiyatı verdiniz için sizden el sıkıştım başka firmadan almadım aem filtreleri ve siz başka firmanın iş yapmasını engellediniz.. ve akşamda bana böyle bir cevap mı vereceksiniz.. nerede İŞ AHLAKI :confused:

burada benim suçum ne onu söyleyim tamam... ben bişey demiyorum adam fiyat söylüyor alıyorum sonrada yok 2 katına al diyor... benim burada git gel masrafım ne oluyor yorulmam ne oluyor ???

fırıncı ekmeğe zam yapar o günden itibaren 1 ise 2 den satar.. benim aldığım ürüne sonradan zam yapılırmı ? şimdi bakkal gelip benim önceden aldığım ekmek için benden para isterse..:D

poseidon
17-12-2011, 10:27
Herkes kendi karını düşünecek tabi ki
ama ortada bir el sıkışma varsa ve bu anlaşmada
kurlara göre fiyatı değiştirebilirim denmemişse
satıcı o fiyattan vermek durumundadır.
Ya da döviz cinsinden fiyat ver olsun bitsin.
Kaldı ki kurlar düşünce o satıcı bize ürünü düşük fiyattan vermeyecek.

Yiğit G.
17-12-2011, 11:08
20 tl kar ettim dogrumu

Güzelde bu verdiğin örnek yanlış.Ya satmadan önce aricaksın toptancını sorucaksın musteriye oyle fiyat vericeksin yada musteriye 120 tl dediysen o fiyata satıcaksın.Şahsen bir satıcı bana oyle davransa once x dese sonra yok zam gelmiş y dese ben birdaha hayatta ondan alısveriş yapmam.Ama bana bunu acıklayıp yinede sana ilk verdiğim fiyatı veriyorum dese ben ona 5 kişi daha götürürüm dürüstlüğünden ve verdiği sözü tuttugundan. Ben hergün mal satıyorum 2 günde bir sürekli kontrol ediyorum fiyatları.Ki dediğin örnekler 10 tl 20 tl ben yeri geliyor adamın 20 tl si cıkmıyor tamam kardeşim diyorum cnn sagolsun. Daha öncede söyledim 3900 tl lik ürüne 3500 tl cektim ve vermek zorunda kaldım yanlış fiyat verdiğimden.Ben esnaf olmayı geçtim insan olarak utanırım 2 kere farklı fiyat çekmekten.Ama bundan sonra gelenlere tabiki normal fiyatı neyse onu veririm

volume81
17-12-2011, 12:03

20 tl kar ettim dogrumu

Ticaret herzaman risk işidir.

bir mal'ı aldıysanız satamama zararına satma vs gibi birçok risk'e girmiş olursunuz

100 liraya aldığınız fitreyi 120 liraya satıcaksınız akşam arıyorsunuz toptancı fiyat düştü 50 lira diyor 70'e mi vericeksiniz ? hayır yine kârınızı ön planda tutup 120 olmazda 105-110 liraya baktınız olmadı 100 liraya verebilirsiniz size kalmış bişey

ama ticaret'in kuralı budur müşteriye fiyat'ı verdikden sonra iş bitmiştir.Alsın almasın sorun değil ya fiyatı verirken kendi ticari çıkarınızı düşünüp ona göre fiyat vericeksiniz alan alır almayan almaz diceksiniz yada verdiğiniz fiyat'dan müşteriye vericeksiniz.

ticarette fiyat vermek söz vermektir söz'den dönülmez.

ben yıllardır babamın yanında büyüdüm pazarlarda yumurta/tavuk bile sattığımız zamanlar oldu benim ticaret'den öğrendiğim budur.Herkes kendi ticaretini yapar kimsenin ticari ahlakını tartışmak kimseye düşmez orasıda ayrı bir konu ya neyse.

vtecburhan
17-12-2011, 12:14
orjınal crx sol camurlugunu (sıfır posedınde)50 tl ye okey dedim sattım sonradan ogrendımkı (daha kargoya vermedim ve parası hesabıma yatmadan ögrendim ) pahalıymış ama agzımdan söz cıkdı okey diye 50 tl ye verdim

söz senettir namusdur şerefdir

svtec
17-12-2011, 12:20

hala arkasındayım deveye diken insana :D yaranır...

dirk
17-12-2011, 12:32
fiyatlarının normal'e göre yüksek olduğu görüyorum coğu üründe :P Ama hiç biyerde bulamadığım şeyleri onlarda bulduğum için bikaçkez alışverişim oldu..

Adam'ı ararsın ben 10 ekmek alacam varmı geliyorum ona göre dersin Adam VAR derse. eğer oraya geldiğinde fırın bile yansa buğday bile yetişmese o ekmeği bulman gerekir. 7 tane war fiyat şu 3 tanesine zam geldi die bişey olabilirmi olmayan malı sattığı için burda Satıcı suçludur.. Eğer telde 7 tane mek war 3 tane fırından alırız dediyse alıcı bunu kabul ettiyse alıcıda biter olay. alır veya almaz

rebelh
17-12-2011, 14:20
satıcıyı ahlaklı ya da ahlaksız bulmak kişiye göre değişir bu konuda alıcının yapacağı 2 şey var

ya paşa paşa boyun eğip ödicek ve adam naapsın dicek

ya da el sıkıştığı rakamı değiştirdiği için satıştan vazgeçip, satıcıyla bağlarını kesip etrafındaki insanları bu durumdan haberdar edicek..

ben arkadaşın yaptığı gibi 2. yolu seçerdim

onurars
17-12-2011, 20:54
Bayadır düşündüğüm sparco kısa anten vardı nette 25 liraya bulmuştum ebayde 35 tl ye falan geliyordu bugun herzaman alışveriş yaptığım aksaray bys ye giderken tam yanındaki daha önce hiç girmediğim dükkanda cam kenarında sparco antenleri gördüm içeri sordum ordaki çocuk 5 tl dedi direk atladım tabi parayı kasaya verirken kasadaki abi 25 lira bu dedi 5 lira dedi arkadaş diyince ne dediyse mecbur vericez dedi 5 tl ye sparco anteni aldım buda farklı bir esnaflık örneği

azrail
17-12-2011, 21:28
Bu elif tuning ten kimse nete girmiyormu ya da bi tanıdıkları bu konuyu haber vermedimi ?
Cevapları ne çok merak ediyorum

freelife
17-12-2011, 21:31
şikayetim var.com dan alışıklar muhtemelen onlarla ilgili şikayet dolu..

HkN
17-12-2011, 21:48
Bahsi geçen firmanın fiyatları gerçekten komik olacak derecede yüksek Hatta bir iki örnek

KICKER ES 12 30CM SUBWOOFER (http://www.aktepesound.com/?urun-1941-KICKER-ES-12-30CM-SUBWOOFER.html)

KICKER ES 12 30 CM SUBWOOFER - eliftuning (http://www.eliftuning.com/KICKER-KICKER-ES-12-30-CM-SUBWOOFER_8817.html#0)

KICKER COMP 12 30CM SUBWOOFER (http://www.aktepesound.com/?urun-1945-KICKER-COMP-12-30CM-SUBWOOFER.html)

KICKER COMP 12 30 CM SUBWOOFER - eliftuning (http://www.eliftuning.com/KICKER-KICKER-COMP-12-30-CM-SUBWOOFER_8821.html#0)

Tabiki fiyatlara bir şey diyemezi serbest piyasa isteyen istediği fiyatlardan satar.

Söz vermek ayrı bir konu o fiyattan satmak zorunda.

Şimdi hani arkadaşlar diyorlar o ürünü yerine koymak için yeni fiyattan alışveriş yapacağım.

O yeni fiyattan aldığınız ürünüde yeni fiyata göre karlı fiyattanm vermeyecekmisiniz ?

Bence gerçekten esnaflık düşünceleriniz benimle uyuşmuyor.

ARkadaşada geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

HkN
17-12-2011, 21:50
şikayetim var.com dan alışıklar muhtemelen onlarla ilgili şikayet dolu..

Onada baktım ve aksi gibi 2 tane şikayet var :)

freelife
17-12-2011, 23:41
Onada baktım ve aksi gibi 2 tane şikayet var :)

pardon o zaman 2 adet varsa ben googledan baktım demekki birkaç kez aynı konular karşıma çıktı :D

HkN
17-12-2011, 23:45
pardon o zaman 2 adet varsa ben googledan baktım demekki birkaç kez aynı konular karşıma çıktı :D

Olabilir abicim. Bende şaşırdım 2taneyi görünce. Demekki herkes şikayetçi ama kimse dillendirmiyor :)

miniks
18-12-2011, 00:04
yani ben simdi size geldim 5 tane aem filtre aldım bana 100'den 500 tl dediniz el sıkıştık eksik olan 1 adet'ide akşam getiriyorsunuz ve bende akşam gelip alıyorum.. akşam geldiğimde bana 1 adet fiyatı 200 tl olmuş toptancıda sana neden zararına veriyim senin 500 1000 oldu ister al ister alma mı diceksiniz siz ?

1 adet fiyatı artsada o ayrılan 4 adet'i konusulan fiyattan vermek gerekmez mi?

siz bana simdi o fiyatı verdiniz için sizden el sıkıştım başka firmadan almadım aem filtreleri ve siz başka firmanın iş yapmasını engellediniz.. ve akşamda bana böyle bir cevap mı vereceksiniz.. nerede İŞ AHLAKI :confused:

burada benim suçum ne onu söyleyim tamam... ben bişey demiyorum adam fiyat söylüyor alıyorum sonrada yok 2 katına al diyor... benim burada git gel masrafım ne oluyor yorulmam ne oluyor ???

fırıncı ekmeğe zam yapar o günden itibaren 1 ise 2 den satar.. benim aldığım ürüne sonradan zam yapılırmı ? şimdi bakkal gelip benim önceden aldığım ekmek için benden para isterse..:D

Kardesim sende haklisin simdi daha iyi anladim seni ama bak simdi adam sunu dusunmus olabilir stokta 4 tane var sana 5 tane lazim

4 unu sana vercek stoktaki daha pahaliya 5 tane alicak toptancidan neden dukkan stogunu sabit tutmasi lazim dogrumu

Simdi senin hatan aslinda yok ama bence ticarette soz senettir

Bunlarin yaptigi ahlaka uymamis verdim senin diyip vermemezlik ayip

Ben fabrikadaydim tomruk kesiodum Yeni dondum okudum telrar dikkatlice ben sen fiyat aldin aksam gittin farkli fiyattan satmaya calisiolar anladim kusura bakma

mertrs
18-12-2011, 07:56
Kardesim sende haklisin simdi daha iyi anladim seni ama bak simdi adam sunu dusunmus olabilir stokta 4 tane var sana 5 tane lazim

4 unu sana vercek stoktaki daha pahaliya 5 tane alicak toptancidan neden dukkan stogunu sabit tutmasi lazim dogrumu

Simdi senin hatan aslinda yok ama bence ticarette soz senettir

Bunlarin yaptigi ahlaka uymamis verdim senin diyip vermemezlik ayip

Ben fabrikadaydim tomruk kesiodum Yeni dondum okudum telrar dikkatlice ben sen fiyat aldin aksam gittin farkli fiyattan satmaya calisiolar anladim kusura bakma

abi önemli değil :) kendileri kaybeder zaten insanları enayi yerine koymaları ayıp, anlasıp aksam almaya gidince o kadar da uzak yere git gel yaptıktan sonra bunu söyleyince küfür ediyor gibi hissediyor insan :D

TT_BOY
18-12-2011, 20:05
Kazıkçı ..

free-hifi
14-11-2012, 14:08
güncel olsun :D

rebelh
14-11-2012, 14:13
güncel olsun :D

bişi mi oldu?

Blackbird
14-11-2012, 14:16
Google da aratınca kendi sitelerinin hemen altında şikayet konuları çıkıyor, rezilliğin bu kadarı. Bu konuyu okuyorsanız gidin firmanızın ismini falan değiştirin. :)

Seven7
14-11-2012, 14:20
Hort da yeni moda oldu.

_Burak_
14-11-2012, 15:01
Hort da yeni moda oldu.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/108691-elif-tuning-montaj-rezaleti-ben-yandim-siz-yanmayin.html ;)

HondatugraL
14-11-2012, 15:11
bi karta bu konunun lınkı yazıp elıf tunınge verın belkı akılları başlarına gelır :) Bu dükkan hakkındakı 2. konu bu gerçekten sıkıntı var demekkı

rebelh
14-11-2012, 15:14
konunun neden güncellendiği hakkında bi fikri olan yok mu?

ztn başka konular vardı burada amaç ne? bu konu için mağdur olan kim?

SOMEONESPECIAL
14-11-2012, 15:16
Bu hafta 3. Elif tuning vakası

Mechanix
14-11-2012, 15:17
Valla bu ükede şahış olsun , bir tabela asıp iyi kötü bir dükkan açan herkes tuning ci olursa bu iş bu kadar ilerler zaten.İyi bile ilerledi aslına bakarsanız.
Piyasadaki kötü , iş bilmez servis ve tuning shoplardan çok olan bir şey varsa o da 3 kuruş için düzgün firmaları tercih etmeyen müşterilerdir. :)

Konuyu hortlatmışsınız ya , bende güncel bir konu sandım da yazdım. :D

rebelh
14-11-2012, 15:29
Bu hafta 3. Elif tuning vakası

yok abi 3. değil bi arkadaş konuya güncel atmış

amacını çözmeye çalışıyorum :soru:

free-hifi
14-11-2012, 15:46
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/108691-elif-tuning-montaj-rezaleti-ben-yandim-siz-yanmayin.html ;)

bu arkadaşın açtığı konu için hortlattım

Trance-R
14-11-2012, 15:47
Valla bu ükede şahış olsun , bir tabela asıp iyi kötü bir dükkan açan herkes tuning ci olursa bu iş bu kadar ilerler zaten.İyi bile ilerledi aslına bakarsanız.
Piyasadaki kötü , iş bilmez servis ve tuning shoplardan çok olan bir şey varsa o da 3 kuruş için düzgün firmaları tercih etmeyen müşterilerdir. :)

Konuyu hortlatmışsınız ya , bende güncel bir konu sandım da yazdım. :D

doğru söze hiç bişey denmez,eklenmez.

free-hifi
14-11-2012, 15:48
konunun neden güncellendiği hakkında bi fikri olan yok mu?

ztn başka konular vardı burada amaç ne? bu konu için mağdur olan kim?

zevkine konuyu hortlatmadım

hüseyinnn nickli arkadaş yeni mağdur olmuş bende bölünmesin dedim

"Elif tuninge bayram öncesi cam filmi yaptırmaya gittim 2 saat sürecek dedikleri montaj 11'den öğle 3'e kadar 4 saatte zor bela bitti camlarda benek benek nokta nokta birkaç yerindede kıvrım yerler kalmıştı heralde 2-3 güne kuruyunca geçer dedim ama 3 hafta geçti geçmedi telefonla aradım getir bakalım dediler götürdüm arabayı ne deseler beğenirsiniz:
senin araban eski model (bu arada aracım 99 model passat) biz cam fitillerini söküyoruz camı temizleyip filmi yapıştırıyoruz ondan sonra fitilleri takıyoruz senin fitiller eski olduğu için içinde çok toz var filmin aralarına ister istemez giriyor ne yaparsan yap o noktacıkları gideremeyiz ama o kıvrım yerleri o camları yeniden yaparız dediler inanmadım Bostancı LLumara gittim arabayı gösterdim kesinlikle işçilik eksikliği dikkatsiz özensiz yapılış böyle olmasına neden dedi firma çalışanı
ne yapayım bu adamlara anlamadım forumdada baya eliftuning zede çok zannedersem
alışveriş yapacaklara tavsiyem kesinlikle bu firmadan uzak durmaları esnaflık insanlık sıfır malın arkasında durmuyorlar herşey satana kadar daha semtine uğramam bu firmanın"

SOMEONESPECIAL
14-11-2012, 15:49
Hayır o değilde böylesine tuningin ticaretin içine eden bi firma
hala nasıl iş yapıyor anlamak mümkün değil.

ÜSTÜNERC
14-11-2012, 15:53
forumda daha oncedende konuları var baya ozensiz ve kötü calısıyorlar belli.her giden memnıyetsız sekılde cıkıyormus.

AtmoSpheriC
14-11-2012, 17:06
stogundaki mallarada mı zam geldi yani niye anlaştıgın fiyata vermiosn ticaret insanı :)

Met
14-11-2012, 17:14
Bu Elif te reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı mı var?

freelife
14-11-2012, 17:21
Bu Elif te reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı mı var?

bence elif kimmiş diye bakıp sonra aa buda varmış diye malzeme alan kişiler kesin vardır , reklam işte :)

rockford34
14-11-2012, 17:27
arkadışım bu adamlar minisbüslere ısık satmaktan gelip cogu malzememnin cidden ne işe yaradıgını bilmeden sadece satmak için olur olur deyip gecirmenin peşinde olan insanlar esnaflık zor kazanılan bir sey bizde esnafız malzeme satıyoruz yeri geliyor yanlış fiyat veriyoruz teklif geciyoruz zarar etsek bile ses cıkarmıyoruz esnaflık kolay degil... Artı sattıkları hiç bir ürün ucuz degil mecburda kalsam ordan alana kadar dısardan almayı tercih ediyorum

ilkerist
14-11-2012, 17:56
2 adım aşağımda dükkanları diyeceğim sakız bile almayın :D

huseyinnn
15-11-2012, 12:26
Hort diyen arkadaşlar site yöneticileri yeniden konu açıp kirlilik olmasın diye kendileri bu linkleri verdiler burdan devam edin diye bilginiz olsun kimsenin hortlattığı yok

Sam
18-11-2012, 03:56
Hazır konu hortlamış bende yazayım.3-5 ay önce yarım kaput koruma yaptırmıştım neyse geçenlerde çıkardım koruyucu folyoyu.Sağolsun arkadaş boydan boya cizmiş arabayı.Ama allahı var şimdi hakkını yemicem dümdüz gitmiş gram oynama yok helal olsun :mad: Sırf kavga etmemek için gitmiyorum oraya.

alfonso4474
18-11-2012, 07:06
elif tuning zaten fiyatları ucuz flan değilki yani şikayetçiside çok kendilerini değiştirmedikleri sürece nasıl iş yapıyolarsa bu şikayet oldugu halde

bora-feat
18-11-2012, 07:29
Esnaflık çok farklıdır satılan tekel ürün değildir anlaştıysanız eğer sizin anlaştığınız fiyata almanız gerekir SÖZ ağızdan bir kere çıkar aynı gün içinde farklı bir fiyat verilmesi çok yanlış bu firmanın ayıbı ...

GokhanRS
18-11-2012, 08:58
Hazır konu hortlamış bende yazayım.3-5 ay önce yarım kaput koruma yaptırmıştım neyse geçenlerde çıkardım koruyucu folyoyu.Sağolsun arkadaş boydan boya cizmiş arabayı.Ama allahı var şimdi hakkını yemicem dümdüz gitmiş gram oynama yok helal olsun :mad: Sırf kavga etmemek için gitmiyorum oraya.

nasıl çizmiş? folyoyu yoksa kaputun üstünde mi kesmiş?

gurkanerkan
18-11-2012, 09:41
Sitesinde ki fiyatı takip etmeyen bir firma döviz kurunu bu kadar takip etmesi ayrıca şaşırtıcı..

Oznsrl
18-11-2012, 10:16
Adamlar zamanında internet alışverişleri bu kadar yaygın değilken kaymağını yedi bu işin büyük ihtimalle onun rahatlığı var elif tuning çünkü kör e sorsan gösterir durumdalar.Ben yıllar önce arkadaşıma için filtre almaya gitmiştim o zaman anladım esnaf olmadıklarını o gün bu gün hiç işim olmadı olmazda çünkü öyle esnaflık olmaz.

Mert aynısını alp e de yaptılar o bide parasını verdi 160 tl kolçak için mal geldi almaya gitti 40 tl daha istediler 20 tl falan verdide kavga dövüş aldı kolçağı

immortalboss
18-11-2012, 10:48
Konuyu baştan sona okudum arkadaşlar.Alışveriş yapan arkadaşlara geçmiş olsun diyelim.Benim babam da esnaflık yapıyor.Yumurta fiyatlarını biliyorsunuzdur.Pazartesi günü başmakçı belirler.Herkes o fiyattan alır yumurtayı.Kârını zararını hesaplar ona göre fiyat yazar.Biz de yumurtayı pazar günü aldık.1 kamyon yumurta.Pazartesi olduğunda fiyat düşerse 1 kamyon yumurta nasıl zarar eder siz düşünün.Ama yapacak bir şey yok.Bazen de tam tersi olabiliyor.Burada önemli olan anlaşma yapıldıysa yapılmıştır.Böyle çook zarar ettik zamanında.Ama Allah'a şükür şimdi kimse dürüstlüğümüze laf edemez.;)

Sam
18-11-2012, 11:29
nasıl çizmiş? folyoyu yoksa kaputun üstünde mi kesmiş?

Heralde öyle yapmış.Başka türlü yaptıysa büyük başarı yani emek vermişde çizmiş dicem artık.Bide yan tarafta odaya alıyorlarya aracı kimse göremiyor o müthiş işçiliklerini.Bizde göremedik işte nasıl yaptığını...

*AddO*
18-11-2012, 11:48
Eliftuningden hiç alışverişim olmadı ama ara sıra girer bakardım ne var ne yok diye. Bu yazılanlardan sonra bi daha girip bakmam bile...