PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camda ki leke sorunu !

megAkrep07
15-12-2011, 23:11
arka camda önceden sanırım film varmış sökmeye çalışmışlar sökmüşler ama sıcakdan dolayı erimiş ve şeffaf renkte bazı yerlerde izler var yapışkan gibi.. bunu ne ile çıkartabilirim?? (camsil ile denedim olmuyor) benzin veya tinerle çıkartmaya çalışsam camda buhar yapar mı?? şimdiden teşekkürler

Germanian
15-12-2011, 23:13
tinerle deniyebilirsin cama zarar wermez

edit: sentetik tiner olsun ama tdipower ın dediği gibi selülozik tiner rezistansları bozabilir

tdipower
15-12-2011, 23:14
tiner resistans çizgilerini sökebilir dikkatli olun

mad_max1978
15-12-2011, 23:15
gaz yağı...

|| CaNeR ||
15-12-2011, 23:15
Aynı sorun bende de var + olarak bu ön camda ki kılcal çiziklere yapılacak bişey varmıdır?
Akşam karşıdan gelen aracın farları ile çok belli oluyor bu çizikler .

megAkrep07
15-12-2011, 23:23
tinerle deniyebilirsin cama zarar wermez

edit: sentetik tiner olsun ama tdipower ın dediği gibi selülozik tiner rezistansları bozabilir

peki tiner buhar yapmaz mı?

İbrahim Erdem
15-12-2011, 23:25
genel temizleyici (vinet apc loc) gibi ürünler veya sticker sökmek için bi tane ürün vardı ATAS RESİNOL*ETİKET*KOLİ BANDİ*FOLYO YAPIŞKANI SÖKÜCÜ: satış, İstanbul'daa satın al. ERDEM BOYA ve KİMYA SANAYİ TİCARET şirketinin ATAS OTO YIKAMA VE BAKIM ÜRÜNLERİ**9-12 TAKSİTLE* (http://erdemboya.ticaretimiz.com/p37438-atas-resinoletiketkoli-bandifolyo.html) böyle birşey olabilir.

RSBurak
15-12-2011, 23:26
hazır cam konusu açılmışken araç bi okulun duvarında park halindeyken çocuklar taş atmış ve ön camda 1mm lik bir çizik oluşturmuş görüşü etkilemiyor ama yağmurlu havalarda silecek iz bırakıyor o çiziğin üstünden geçerken autoking gibi yerlerde bunu tamir ettirebilirmiyim bi çözümü yokmudur her şeyi denedim çizik giderici cila pasta cila ama nafile ?

İbrahim Erdem
15-12-2011, 23:34
hazır cam konusu açılmışken araç bi okulun duvarında park halindeyken çocuklar taş atmış ve ön camda 1mm lik bir çizik oluşturmuş görüşü etkilemiyor ama yağmurlu havalarda silecek iz bırakıyor o çiziğin üstünden geçerken autoking gibi yerlerde bunu tamir ettirebilirmiyim bi çözümü yokmudur her şeyi denedim çizik giderici cila pasta cila ama nafile ?

cam pastası denedin mi? cerium oksit içerenlerinden olsun. sonaxın bi ürünü vardı. yapı marketlerde satılan. ama makine ile uygulanmalı.

Germanian
15-12-2011, 23:36
peki tiner buhar yapmaz mı?

ben daha önce tiner kullandım camda hatta ön camda selülozik tiner bile kullandım hiç birşey yaptığını görmedim

kickbuttowski
15-12-2011, 23:55
Aynı sorun bende de var + olarak bu ön camda ki kılcal çiziklere yapılacak bişey varmıdır?
Akşam karşıdan gelen aracın farları ile çok belli oluyor bu çizikler .

polisaj yapilir giderilebilir

mcolgecen
16-12-2011, 00:37
honda aracımın camında pasta ve boya lekelerini benzinle temizlemiştim hiç birşey olmamıştı..

Baran^
16-12-2011, 06:40
Benzin guzel temizliyor.Ama kapılarını acıp öle temizle kafan trilyon oluyor :D

kelalper
16-12-2011, 08:48
Normal eczane alkolüde temizler.Uçup gider iz bırakmaz buharda yapmaz. %96 lık bi bidon al 10 liraya pamukla temizle bitti gitti.

RSBurak
16-12-2011, 09:24
cam pastası denedin mi? cerium oksit içerenlerinden olsun. sonaxın bi ürünü vardı. yapı marketlerde satılan. ama makine ile uygulanmalı.

teşekkürler.bi kutu alıp denerim. :)

kickbuttowski
16-12-2011, 09:35
teşekkürler.bi kutu alıp denerim. :)

cam pastasi polisaj olmadan bir ise yaramaz cok kolumu yordum onun icin ancak daha fazla kilcal cizik olusturursunuz..

RSBurak
16-12-2011, 09:43
cam pastasi polisaj olmadan bir ise yaramaz cok kolumu yordum onun icin ancak daha fazla kilcal cizik olusturursunuz..

o zaman bu işi yapan bir yere götüreyim.Autoking iyimidir camdaki çatlakları filan yok ediyoruz diyor ama :confused:

kickbuttowski
16-12-2011, 11:40
o zaman bu işi yapan bir yere götüreyim.Autoking iyimidir camdaki çatlakları filan yok ediyoruz diyor ama :confused:

uygulama yapan bir yere gidip cama polisaj istediginizi soyleyin.. kaportaya ne kullaniyorlarsa aynisini kullansinlar