PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 206 lpg öneri

HarunToprak
15-12-2011, 23:16
206 xs aracıma sıralı lpg taktırmak için araştırıyorum bu ara netten bayilerden vs. gittiğim bir atiker bayisi sorunsuz olucağını söyledi ve 1000tl fiyat verdi. Daha sonra merter de koskanın karşısındaki yere gittim onlarda 206ya uyumlu ellerinde 3marka olduğunu ve en uygununun AKL olduğunu sıkıntısız kullanabiliceğimi 1350tl olduğunu söyledi.

Aramızda aracına taktıran bir çok kişi okumuştum forumda nerde en iyi işçilik vardır en uyumlu hangisi olur nedir ne değildir bilenlerden yardım istiyorum yer fiyat olarakta yazarsanız sevinirim,burdan da alıcağım bilgiye göre hareket edicem teşekkürler.

HarunToprak
15-12-2011, 23:58
güncel yokmu yardım edicek.

se®k@n
16-12-2011, 01:39
Ben tam 2 senedir Atiker LPG ile kullanıyorum. Gayet memnunum.

Fakat bendeki sistem klasik 1000 TL kampanya ile sattıklarından değil. Enjektörleri vs daha iyi olan bi sistemi var Atikerin, ondan takılı.. Onun fiyatı da galiba 1150 felandı.

2 sene boyunca sadece ısı sensörü bozuldu, kendiliğinden gazdan çıkıp tekrar 1 sn içinde gaza geçiyodu. O da sürekli olmuyodu, haftada bir felan. Onu da garantiden değiştirdiler.

Yakıt olarak ta şehir içi km de 18 krş felan yakıyor normal kullanımda. Ekonomi yaparsan 17 krş ları görüyor. (Motoru olduğu yerde tamamen ısıtarak, sadece LPG ile yaptığım km ye göre hesaplanmış değer.)

1.6 16v 110 hp olan motor için konuşuyorum. 1.6 8v 90 hp lerde değerler nasıl olur bilemiyorum.

Fiyatından, markasından, vs vs çok en önemlisi nasıl işçilikle montaj yapıldığı önemli bence. Yani referansı olan yerlere taktırmanı tavsiye ederim. En iyi markayı dandik yerlerde taktırıp, sorun yaşayan insanlar biliyorum...

HarunToprak
16-12-2011, 08:18
Tesekkur ederım bende ıscılıgın cok onemlı oldugunu bıldıgım ıcın ozellıkle ısını ıyı yapan bır yer arıyorum dedıgınız gıbı markadan cok ıscılık onemlı. Istanbul'da bu ısı yaptırmıs olanlardan ozellıkler tavsıyelerı beklıyorum ona gore c.tesı yada p.tesı taktırmayı dusunuyorum.

Low-Rider
16-12-2011, 08:45
Sefaköy'de Candan mühendislik'te taktırdım ben.İşçilikleri çok iyi temiz ve çok düzgün çalışıyorlar.

Hiç sıkıntı yaşamadım onlardan yada başka bir şeyden dolayı.

Bende lovato takılı ama aynı zamanda atiker montajıda yapıyorlar.

Tavsiye ederim

HarunToprak
16-12-2011, 10:45
Anladım tesekkur ederım tamda ıhtıyacım olan yorumlar bu sekılde. Buraları not alıp gıdıp gorusmeyı dusunuyorum,lpg olayı hassas bır konu halledıp sıkıntısız kullanırım.

multispace
16-12-2011, 11:08
Teleflex takin sıfır sıkıntı devam edin. 307 1.6 da kullanıyorum performans kaybı sıfır diyebilirim.

KADİR KIRIŞ
16-12-2011, 11:10
Arkadaşım romano derim ama yinede bilgi almanda yarar var eğer istersen arkadaşım var lpg ci numarasını verebilirim bilgi alman için tatırıp taktırmaman önemli değil

HarunToprak
16-12-2011, 11:12
Iyı olur vallahı numara veya adres verırsen. Romanoyuda duydum ama bıraz fıyatlıydı.

ykavcioglu
16-12-2011, 11:17
206'daki en önemli husus valf sayısı, 8 valflik motor kullanıyorsan düzgün montajlı atiker bile olur.
fakat 16v elektronik gaz kelebekli kullanıyorsan romano öneririm sana..

KADİR KIRIŞ
16-12-2011, 11:17
ıyı olur vallahı numara veya adres verırsen. Romanoyuda duydum ama bıraz fıyatlıydı.

geldimi mesaj ara yardımcım olur:d

HarunToprak
16-12-2011, 11:35
Geldı arıcam tesekkur ederım :) bu arada arac 8v 90lık.

rodya
16-12-2011, 11:40
aynı araçta önce BRC sonra da Atiker kullandım. Atıker - lpg yakıt gösterge panelinin düzgün çalışmaması dışında - bir problem çıkartmadı.
Maslak oto sanayideki Çevre Otogaz'da takdırdım ikisini de. Esnaflıkları gayet iyidir.Tavsiye ederim.

Not : aracım elektronik gaz kelebekli. Brc'yi ilk taktırırken - bundan 5-6 yıl önce- ayar konusunda çok problem yaşamıştım. Size tavsiyem aracınız elektonik gaz kelebekliyse, öncesinde iyice araştırın.Sonrasında rolanti devri bilmem nesi derken baş agrıtmasın

HarunToprak
16-12-2011, 12:17
aynı araçta önce BRC sonra da Atiker kullandım. Atıker - lpg yakıt gösterge panelinin düzgün çalışmaması dışında - bir problem çıkartmadı.
Maslak oto sanayideki Çevre Otogaz'da takdırdım ikisini de. Esnaflıkları gayet iyidir.Tavsiye ederim.

Not : aracım elektronik gaz kelebekli. Brc'yi ilk taktırırken - bundan 5-6 yıl önce- ayar konusunda çok problem yaşamıştım. Size tavsiyem aracınız elektonik gaz kelebekliyse, öncesinde iyice araştırın.Sonrasında rolanti devri bilmem nesi derken baş agrıtmasın

Benımkı 8v lık model bunların elektronk gaz kelebegımı tam bılmıyorum onur bır arastırıcam bende bu rolentıdır stop etmedır bu sıkntılar yuzunden bıraz hassas yaklasıyorum cunku bıktırır ınsanı.

Bu arada gıttıgın bır yer aracın beynındekı bır kodun lpg de de olması gerektıgını ona gore uyum saglıcagını soyledı one gore akl,romana ve baska bır marka tavsıye ettı bu beyın muhabbetıyle ılgılı bılgısı olan varmı?

emrese
02-04-2012, 14:13
Konu açılalı çok olmuş ama yeni konu açmıyım dedim bende 206 2001 xt 110 olan aracıma lpg düşünüyorum taktırıp memnun olmayan varmı
Bu arada atiker düşünüyorum fikri olan varmı ?

paradox
02-04-2012, 14:24
Arkadaşmda tüplü 1.4 XR var tek sıkıntısı seri olmaması.

slave
02-04-2012, 15:13
bende senin gibi çok araştrdım kardeşim lpgden de çok çektim zamanında bu işi montajını yapan çok önemli benim sana tavsiyem atiker filan değil sakın şuan atiker eskisi gibi değil , lovatodan sakın şaşma kardeşim 300 fazla olsun lovato olsun emin ol , usta için esenyurt fatih sanyaiş sitesi nokta lpgyi sor orda rizeli ibr usta var adını unuttum sorarsan çok çok yardımcı olur ve işçilikte cidden çok iyi . umarım işine yarar

slave
02-04-2012, 15:16
şuan brc ve lovata kendi ayarlarını pc üzerinde otomatik yapabiliyor atiker daha sıkıntılı bu konuda özellikle şu gösterge bozulma olayı hala devam ve ayarım kaçtı olayı bile var ben 55 bi nkm oldu lovato kullanıyorum 1 kere tık demedi daha ve hergün 200-250 km yol yapıyorum .

burakN
02-04-2012, 15:26
Atikerin son çıkardığı sistem sıkıntısız ve hem ustası hemde parçaları bolca bulunuyor parça diğer sistemlere göre daha ucuz ve performans kaybıda olmuyor. Her aracımda atiker kullandım ve sıkıntısını görmedim tavsiyede ederim gidip mtm brc vs gibi markalara o kadar para verme derim yüksek performanslı bir araç olsaydı büyük ve performansa göre gaz yetiştirecek bir regülatöre ihtiyac duyacaktın. O zaman belki teleflex , mtm , brc gibi markalara daha çok yönelmeni tavsiye ederdim. Zaten Atiker sadece enjektörlerinden kaybediyor brc mtm prins ve teleflex kitlerinin enjektörleri tekli olarak takılıyor kolay kolay arıza yapmıyor ama yaptıgında 1 enjektör 150 - 200TL arası değişiyor ve bu ithal enjektör fiyatları işçiliğiyle beraber biraz tuzlu olabilir. Atikerin komple enjektörlerini aldığımız fiyat 70TL ve montajla beraber 200TL. Eğer arıza yaparsa enjektör onuda değiştirmeye gerek yok komparatör ile ayarlarını tam değerinde yaptığında sadece içindeki lastiklerini değiştirmenin maaliyeti 5tl yi geçmiyor işçilikle beraber 50TL ve sıfır enjektör gibi kullanabiliyoruz. Zaten enjektörün zarar görebileceği bir durum yok metal sonuçta. Herhangi bir bilgi lazım olursa seve seve yardımcı olabilirim

burakN
02-04-2012, 15:37
şuan brc ve lovata kendi ayarlarını pc üzerinde otomatik yapabiliyor atiker daha sıkıntılı bu konuda özellikle şu gösterge bozulma olayı hala devam ve ayarım kaçtı olayı bile var ben 55 bi nkm oldu lovato kullanıyorum 1 kere tık demedi daha ve hergün 200-250 km yol yapıyorum .

Gaz ayarı denen olay aslında sadece araç beyni fazla veya az yakıt okuduğunda ona müdahale etmektir o da %20 kadar olabiliyor. Zaten çalışma prensibi araç beyninin benzin enjektörlerine verdiği sinyale göre gaz akımı sağlamak yani araç beyni kensini gaz ayarı yapıyor biz sadece değerlerin normal olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer araç benzinde düzgün şekilde çalışıyorsa (hava , yakıt , ateşleme) lpg takıldığında ise araçda lpg de düzgün çalışıyor işin özü bu. Sadece beyin zengin , fakir okuduğu zaman arızaya geçiyor (yakıtı ona göre açıp yükseltmeye çalışıyor) o da güçlü bir motorsa regülatör ufak geliyor olabilir yada gaz enjektör meme uçları araca yetiştirecek mm açıklıkta değil. Atikerin kullandığı yazılım zaten aynı firmanın sadece landirenzo , lovato biraz daha gelişmiş enjektör ve yazılım kullanıyorlar. Atiker Safe Fast gayet başarılı Multi Fast de var ama sadece detay farkları var. Diğer firmaları kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın ancak parça servis bakımından uygun cep dostu ayrıca 55 ülkede patenti var diye biliyorum.

1.3 cdtı
02-04-2012, 15:40
brc my 11 istersen benzinde verebiliyorsun

burakN
02-04-2012, 15:55
yüksek sıkıştırmalı ve güçlü bir motoru olsa o sistemler tercih edilebilir. Bence uygun fiyatlı kitler bu araçlar için ideal.

Chn53
02-04-2012, 17:30
brc my 11 e hiç gerek yok , en mantıklısı atiker.

emrese
02-04-2012, 17:35
Atikerin son çıkardığı sistem sıkıntısız ve hem ustası hemde parçaları bolca bulunuyor parça diğer sistemlere göre daha ucuz ve performans kaybıda olmuyor. Her aracımda atiker kullandım ve sıkıntısını görmedim tavsiyede ederim gidip mtm brc vs gibi markalara o kadar para verme derim yüksek performanslı bir araç olsaydı büyük ve performansa göre gaz yetiştirecek bir regülatöre ihtiyac duyacaktın. O zaman belki teleflex , mtm , brc gibi markalara daha çok yönelmeni tavsiye ederdim. Zaten Atiker sadece enjektörlerinden kaybediyor brc mtm prins ve teleflex kitlerinin enjektörleri tekli olarak takılıyor kolay kolay arıza yapmıyor ama yaptıgında 1 enjektör 150 - 200TL arası değişiyor ve bu ithal enjektör fiyatları işçiliğiyle beraber biraz tuzlu olabilir. Atikerin komple enjektörlerini aldığımız fiyat 70TL ve montajla beraber 200TL. Eğer arıza yaparsa enjektör onuda değiştirmeye gerek yok komparatör ile ayarlarını tam değerinde yaptığında sadece içindeki lastiklerini değiştirmenin maaliyeti 5tl yi geçmiyor işçilikle beraber 50TL ve sıfır enjektör gibi kullanabiliyoruz. Zaten enjektörün zarar görebileceği bir durum yok metal sonuçta. Herhangi bir bilgi lazım olursa seve seve yardımcı olabilirim

Gaz ayarı denen olay aslında sadece araç beyni fazla veya az yakıt okuduğunda ona müdahale etmektir o da %20 kadar olabiliyor. Zaten çalışma prensibi araç beyninin benzin enjektörlerine verdiği sinyale göre gaz akımı sağlamak yani araç beyni kensini gaz ayarı yapıyor biz sadece değerlerin normal olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer araç benzinde düzgün şekilde çalışıyorsa (hava , yakıt , ateşleme) lpg takıldığında ise araçda lpg de düzgün çalışıyor işin özü bu. Sadece beyin zengin , fakir okuduğu zaman arızaya geçiyor (yakıtı ona göre açıp yükseltmeye çalışıyor) o da güçlü bir motorsa regülatör ufak geliyor olabilir yada gaz enjektör meme uçları araca yetiştirecek mm açıklıkta değil. Atikerin kullandığı yazılım zaten aynı firmanın sadece landirenzo , lovato biraz daha gelişmiş enjektör ve yazılım kullanıyorlar. Atiker Safe Fast gayet başarılı Multi Fast de var ama sadece detay farkları var. Diğer firmaları kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın ancak parça servis bakımından uygun cep dostu ayrıca 55 ülkede patenti var diye biliyorum.

İlgin için teşekkür çok ederim
Az önce bıraktım yarın akşama teslim edeceklermiş daha önce polo aracım vardı ondada atiker kullanmıştım bir sıkıntı yoktu umarım bundada sıkıntı yaşamam
Usta çözülemiyecek bir sıkıntı olduğunda para iadesi olacağınıda söyledi tekrardan teşekkür ederim

burakN
03-04-2012, 16:02
İlgin için teşekkür çok ederim
Az önce bıraktım yarın akşama teslim edeceklermiş daha önce polo aracım vardı ondada atiker kullanmıştım bir sıkıntı yoktu umarım bundada sıkıntı yaşamam
Usta çözülemiyecek bir sıkıntı olduğunda para iadesi olacağınıda söyledi tekrardan teşekkür ederim

evet garantisi 2 yıl atikerin eğer çözemeyecekleri bir arıza çıkarırsa bilgim olsun iyi bir ustaya yol göstererek buradan yardımcı olurum :) hayırlı olsun.

emrese
03-04-2012, 16:51
evet garantisi 2 yıl atikerin eğer çözemeyecekleri bir arıza çıkarırsa bilgim olsun iyi bir ustaya yol göstererek buradan yardımcı olurum :) hayırlı olsun.

Teşekkür ederim 1 saat önce aldım ortalama 75km yaptım şuan gayet iyi bakalım performans kaybıda yok gibi

burakN
03-04-2012, 18:42
Teşekkür ederim 1 saat önce aldım ortalama 75km yaptım şuan gayet iyi bakalım performans kaybıda yok gibi

eger montajdan sonra lpg ayarlarını ve çalışmasını görmek için bilgisayara bağlandığında enjektör meme seviyesi , lambda değeri , benzin ile gaz basınçları ve süreleri doğru ise herhangi bir sıkıntı olmaz. Ancak otomatik olarak kalibrasyon yaptılarsa bazen düzgün yapamıyor otomatik kalibrasyonu o da benzin gaz geçişlerindeki sarsılmalardan falan belli olur zaten.

emrese
04-04-2012, 16:04
eger montajdan sonra lpg ayarlarını ve çalışmasını görmek için bilgisayara bağlandığında enjektör meme seviyesi , lambda değeri , benzin ile gaz basınçları ve süreleri doğru ise herhangi bir sıkıntı olmaz. Ancak otomatik olarak kalibrasyon yaptılarsa bazen düzgün yapamıyor otomatik kalibrasyonu o da benzin gaz geçişlerindeki sarsılmalardan falan belli olur zaten.

şimdilik geçişlerde hiçbir sıkıntı yok sadece gaz kelebeğinden dolayı arada gaz yemiyor (benzindede yapıyordu ) vakit bulurda temizletirsem daha iyi olacak iyişallah