PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dvd teyp getirtmek

darkmoon
16-12-2011, 11:13
2007 sonata 2.0 crdi ye orjinal yuvasına uyan teyp getirtmek istiyorum ebaydan falan almak istiyorum ama gümrük ayağı ile uğraşmadan nasıl getirte bilirim getirten birileri varmı.

Yogi
16-12-2011, 11:15
ebayden gelen mallar çok yuksek fiyatlı olmadığı sürece takılmıyor. kaldıkı teyp çerçevesinin gümrükte kalıcağını düşünmüyorum

Asimos
16-12-2011, 11:26
ebayden gelen mallar çok yuksek fiyatlı olmadığı sürece takılmıyor. kaldıkı teyp çerçevesinin gümrükte kalıcağını düşünmüyorum

Teyp yazılmış çerçewe nerden çıktıki:D

Bence ebaydan ilkdefa alışweriş yapacaksanız bu araba teyb i olmasın , önce ufaktefek şeylerle başlayın iyicene öğrenin işi çözün sonra teyp olur.

darkmoon
16-12-2011, 11:30
ebaydan yıllardır alış veriş yaparım puanımda yüksek orda onda sıkıntı yokda şimdi teybi getiriticem bir sürü gümrükde sıkıntı çıkartıcaklar elektronik ürün neticede.. hani zaten teyp getirten birileri varsa yardımcı olursa sevinirim yada gümrük işleriyle uğraşan birileri varsa..

Yogi
16-12-2011, 11:44
pardon
"orjinal yuvasına uyan " yerini okuyunca çerçeve düşündüm:) eğer paket posta ile getiricekseniz gümrükçülerle irtibata geçip çok ucuz fiyatlara paket posta gümrüğünden çekebilirsiniz.

darkmoon
16-12-2011, 11:48
normal posta ile getirtmeyi planlıyorum zaten sağolun larry de güzel oyundu :)

Yogi
16-12-2011, 11:53
rica ederim benim gümrükçü bir arkadaşım var isterseniz irtibata geçip fiyat alabilrilrm

darkmoon
16-12-2011, 11:54
iyi olur aslında acelesi yok öyle hemen bir ara görüşürseniz fiyat alırsanız sevinirim..

dark
16-12-2011, 12:29
Bu arada yurt dışından cihaz getirirken Türkiye radyo frekansları ile tutuyormu diye kontrol edin Mesela ben kendi aracımda premier kullanıyorum amerikan versiyon radyo kanallarının sadece sonu tek rarkam olan ları dinleyebiliyorum Bilerek aldım mutluyum gerçi ama bilmeyen çok radyo dinleyen biri bunu problem edebilir :)

darkmoon
16-12-2011, 12:41
Bu arada yurt dışından cihaz getirirken Türkiye radyo frekansları ile tutuyormu diye kontrol edin Mesela ben kendi aracımda premier kullanıyorum amerikan versiyon radyo kanallarının sadece sonu tek rarkam olan ları dinleyebiliyorum Bilerek aldım mutluyum gerçi ama bilmeyen çok radyo dinleyen biri bunu problem edebilir :)

evet sonata ***** en çok amerikada satıyor o yüzden amerikan her şeyi. biliyorum bununda büyük ihtimal öyle :) yani ara kanallar yok galiba.. birde ek bir ücret karşılığı rds takılıyormuş amerikaya yollanan teyplerde rds özelliğide çoğunda olmuyormuş nedense ek bir ücret verilirse 10 dolar gibi teybe ekleniyormuş.. :beuj:
gerçi radyoyla pek işim olmuyor ama bende bunu bilerek alıcam artık ana kanalları dinleriz :)

poseidon
16-12-2011, 12:54
Ebay de kural şöyle.
Yasaklı ürünler harici alışverişin gümrüksüz geçme sınırı kargo hariç 150 EUR'dur.

Yasaklı ürünler kozmetik, cep telefonu, sporcu gıdaları, ilaçlar diye devam ediyor liste.

Fakat ürün 150 eur altı olsa bile kimse gümrüğe takılmayacağını garanti edemez. Burada memur
paketin şekline ve ağırlığına takılır çıkarmaz.

Ama teyp hiç deneme bile derim.

darkmoon
16-12-2011, 13:10
ben gümrüğe takılmasın demiyorumki takılsın gümrüğü neyse vericemde ne kadar tutar birde oyalamasınlar beni bir oraya git buraya git falan filan olmasın.

gökhan
16-12-2011, 14:35
150 avro sınırı aşşağı çekildi, ayrıca gelen ürüne vergi + TRT bandrolü ödemelisiniz. ben getirtmek istediğimde gümrük memuru trt bandrolünü kesin yapıştıracağını söylemişti. yanlış hatırlamyorsam iyi de bir fiyat söylemişti. türkiye fiyatlarına yaklaşıyor yani hemen hemen, şiping, vergi, bandrol ve ürün fiyatı...

Yogi
16-12-2011, 14:45
gümrükçüyü bağlarsanız her şey çok kolay olur paket posta gümrüklerinde:)

darkmoon
16-12-2011, 15:21
:) türkiyede olsa zaten yurtdışından almam ben yurtdışından ucuz diye almıyorum türkiyede yok diye alıyorum..

gokcell13
30-12-2011, 10:43
GUmrukle ugrasamadan en guzel yol America ya giden bir arkasından felan rica et.Ben 2 sene once JVC KW AWX 820 getirdim.Maşallah tas gibi de kullanıyorum.