PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nvidia ekran kartı sorunu!

TigeR
16-12-2011, 18:53
ekran kartımda bir sorun oluşmuş analayamadım ama olay şöyle oyunu ilk açtım şöyle bir ekran çıktı hata verdi:
http://img846.imageshack.us/img846/7992/oyunq.jpg
ardından nvidianın kontrol panelini açtım orda da bu hatayı verdi
http://img27.imageshack.us/img27/2255/nvidiahh.jpg
sonra denetim masasından aygıt yöneticisini açtığımda şu pencere çıktı
http://img207.imageshack.us/img207/4905/nvidia2b.jpg
sorun bildirildiğinden windows bu aygıtı durdurdu (Kod43) yazıyor
nvidiayı güncelleştirdim fakat sorun hala aynı kapattım açtım aynı arkadaşlar bir yardım ederseniz çok sevaba girersiniz şimdiden saolun :(
Bu arada ekran kartım Nvidia GeForce9500 GT

JumboAli
16-12-2011, 18:54
invidia dıe okudum oha dedım bılısım sektorunedemı gırmısler haha

tdipower
16-12-2011, 18:55
grafik işlemci veya bellekler çok ısınıyor olabilir mi?

YsfTzcn
16-12-2011, 18:55
Aygıt Yöneticisi Üzerinden Kontrol Ettiğinde Ne Yazıyor ?

TigeR
16-12-2011, 18:57
grafik işlemci veya bellekler çok ısınıyor olabilir mi?
sanmıyorum çünkü yaklaşık 1yıldır kullanıyorum ve ilk defa bugün bi hatayı verdi her zaman aynı şekilde kullanıyordum

TigeR
16-12-2011, 18:58
Aygıt Yöneticisi Üzerinden Kontrol Ettiğinde Ne Yazıyor ?

Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) yazıyor

doncarlo
16-12-2011, 19:05
DirectX'i yeniden yükle.Olmassa sürücüyü güncelle.

TigeR
16-12-2011, 19:08
DirectX'i yeniden yükle.Olmassa sürücüyü güncelle.sürücüyü güncelledim ama değişen birşey olmadı

doncarlo
16-12-2011, 19:10
@TigeR O halde DirectX'i yeniden yükle büyük ihtimal ondan kaynaklanıyor olay.

TigeR
16-12-2011, 19:11
@TigeR O halde DirectX'i yeniden yükle büyük ihtimal ondan kaynaklanıyor olay.
şimdi onu indiriyorum bir de öyle deniyecem inşallah hallolur saolasın

Kadyr
16-12-2011, 19:16
Directx olmassa hepten kaldir donanimlardan falan resetini at en bastan kuru ver bakalim olcakmi

KÖROĞLU
16-12-2011, 19:17
Muhtemel çözüm şu olabilir.

Önce aygıt yöneticisinden donanımı kaldırın, ekran kartınızın güncel driverını sitesinden indirin. (everest home edition programından donanım hakkında bilgi alabilrsiniz ) daha sonra kasadan ekran kartınızı sökün, muhtemelen pervane ve board üzerindeki soğutucu kısım toz içerisindedir. Saç kurutma makinasıyla temizleyin. (salonda falan yapmayın çok kötü oluyor :D ) Takın bilgiayarı başalttığınızda size yeni donanım bulundu sürücü yükleyin diyecek. İndirdiğin driver ın bulunduğu kısmı gösterin yükleme hedefi olarak. Kolay gelsin. Umarım çözülür.

işletim sisteminiz nedir ? win 7 - vista ?

TigeR
16-12-2011, 19:21
Directx olmassa hepten kaldir donanimlardan falan resetini at en bastan kuru ver bakalim olcakmidirectx olmazsa denerim saol

Muhtemel çözüm şu olabilir.

Önce aygıt yöneticisinden donanımı kaldırın, ekran kartınızın güncel driverını sitesinden indirin. (everest home edition programından donanım hakkında bilgi alabilrsiniz ) daha sonra kasadan ekran kartınızı sökün, muhtemelen pervane ve board üzerindeki soğutucu kısım toz içerisindedir. Saç kurutma makinasıyla temizleyin. (salonda falan yapmayın çok kötü oluyor :D ) Takın bilgiayarı başalttığınızda size yeni donanım bulundu sürücü yükleyin diyecek. İndirdiğin driver ın bulunduğu kısmı gösterin yükleme hedefi olarak. Kolay gelsin. Umarım çözülür.

işletim sisteminiz nedir ? win 7 - vista ?win7 64bit olanından şu directx olmazsa bide dediğin gibi yaparım inşallah çözüm olur saol
elektirkli süpürgeyle alsak olmaz mı :D

TigeR
16-12-2011, 19:36
directxi yükledim olmadı :( şimdi bi önceki mesajdaki gibi sökücem başka yolunu bilen arkadaşlar varsa bi zahmet yardımcı olurlarsa çok iyi olur

onursumer
16-12-2011, 19:40
donanımsal bir problemde olabilir

pcyi kapat bi 10dk kadar kapalı tut gerekirse ekran kartını çıkarıp tekrar tak bi gozlemle

duzelir tekrar yaparsa ekran kartıyla alakalı bir sıkıntı var

TigeR
16-12-2011, 19:43
donanımsal bir problemde olabilir

pcyi kapat bi 10dk kadar kapalı tut gerekirse ekran kartını çıkarıp tekrar tak bi gozlemle

duzelir tekrar yaparsa ekran kartıyla alakalı bir sıkıntı varabi birde senden cevap bekliyordum arkadaşların dediği gibi yapacam driveri sildim şimdi bir daha indirip yükleyecem olmazsa sökecem takacam saol

gmalzays
16-12-2011, 20:14
Ekranda çizgiler oluşuyormu ?

TigeR
16-12-2011, 20:27
Ekranda çizgiler oluşuyormu ?
yok ekran normal

hondafit
16-12-2011, 20:40
bencede aşırı ısınmadan kaynaklanıyor sogutucuyu bir temizle ondan sonrada ekran kartının en son driverını yükle

TigeR
16-12-2011, 20:54
hepinize teşekkürler arkadaşlar sorun halloldu ekran kartını söktüm fanını elektrikli süpürgeyle vede fırçayla temizledim tozalrını sonra geri taktım driverı yükledim çalıştı

Kadyr
16-12-2011, 21:02
Sevindim peki kim doru bildi:D tek tek adim olarak deneseydiniz:D

TigeR
16-12-2011, 21:07
Sevindim peki kim doru bildi:D tek tek adim olarak deneseydiniz:D

saol :) valla hepsini denedim kim doğru kim yanlış bilmemde hepinizin dediğide işe yaradı diyelim :D

gmalzays
16-12-2011, 23:55
yok ekran normal

O zaman yazılımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum.Arkadaşların da dediği gibi ısınma problemi olabilir temizlemekte fayda var kartın uçlarını silgi ile temizleyebilirsin,sonra driveri sil ama tamamen silmen lazım bunun için programlar var sonra driveri tekrar yükle olmadı directx,olmadı çalıştırdan dxdiag yaz yukarıdaki sekmelerden ekrana gel geldiğinde ise

Directx Tanı Araacı
Ekran
Ad:Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı <<<<< burda ekran kartının modeli yazması lazım
Üretici:(Standart ekran türleri)
Yonga türü:NVIDIA
Yaklaşık top. bellek: YOK
Geçerli Görüntü Modu:1280 x 800 (32bit)(1Hz)
Monitör: Genel PnP Olmayan Monitör

eğer yazmıyorsa yazılımsal bir problem var demektir.

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UsbStor'u tıklayıp sağda ErrorControl diyeni çift tıklayın ve

3. Buradaki değer verisini 3 yazın, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf (usbstor.inf_x86_neutral_83027f5d5b2468d3) klasörünü tıklayın ve açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

olmaz ise format..

buda olmaz ise garantiye götür..ya da en iyisi yeni bir ekran kartı al :)

TigeR
17-12-2011, 00:30
saolasın ama halloldu sorun