PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benden habersiz aracım satılıyor..

YD627
17-12-2011, 02:42
Abilerim buraya üye olalı baya bi oldu sizden ilk defa bi yardım istiyorum..

Bu benim aracımın konusudur:

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/77939-yd627-fiat-fiorino-bolero-kirmizi.html

Buda sahibinden.com'da gördüğüm ilandır:

Fiat Fiorino 1.3 Multijet Combi Emotion Model 31.500 TL - 65656302 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-sifir-hata-full-donanimli-65656302/detay)

Farkettiyseniz fotoğraflar benim aracıma aittir ve plakayı arka camdaki YUSUF yazısı karalamıştır eğer o kişiyi gören bilen yada tanıyan biri varsa lütfen uyarsın benden izinsiz ve habersiz benim aracımın fotoğraflarını satılık araçlar sitesinde yayınlıyor..

Ve görünüşe bakılırsa o fotoğraflar benim burda açtığım konudan çalınmış.

CaNeR44
17-12-2011, 02:44
vay şerefsiz amacın ne be oç kimi dolandırmaya çalışıyosun bide bi güzel açıklama yapmış

timucintt
17-12-2011, 02:46
adamı arasana o numaradan derdi neymiş öğren...

SErhat.
17-12-2011, 02:48
İlanı şikayet et. Adamı da ara konuş..

YD627
17-12-2011, 02:53
Şikayet ettim zaten ama malesef yeni gördüm ilanı ve telefonumda TL yok yarın ilk işim arıyacağım bakalım derdi neymiş ?

kickbuttowski
17-12-2011, 03:05
alici gibi davranip adresini alin sonra gozunu korkutursunuz yapacak baska birsey yok gibi

onn_dear
17-12-2011, 03:08
abi bu zamanda kimseye güven kalmadı, dürüstlük hak getire

YD627
17-12-2011, 03:08
Bende sizden bi akıl istiyorum abilerim şimdi direk arayıpta sen niye benim arabamın fotoğraflarını çaldın diyemem heralde ne yapmam gerekiyor ?

Başıma ilk defa böyle bişey geliyor..

ALPER-VNS
17-12-2011, 03:34
arayıp da ilana benim arabamın fotolarını koymuşsun kaldır arkadaşım demen gerek aynen.. 5 serisini satarken benim ilanımdan foto çalıp kendi ilanına eklemiş birisi.. ben 32 istiyorum adam 25 istiyo vay arkadaş dedim aradım kaldır arkadaşım var mı öyle iş dedim kaldırdı hemen..

ama bu ilanda plaka kapalı arabanın da ayırt edici pek bi özelliği yok sanırsam.. belki de aynı arabadan var adamda üşenip çekmedi seninkileri koydu..

şikayet ediyorum yine de
"bu ilandaki fotolar bursa da bir tanıdığımın aracına aittir bu ilanı açan şahısla da hiçbirşekilde alakası yoktur bu aracın"

c20let
17-12-2011, 03:39
bende şikayet ettim ama bencede adamda aynı renk model fiorino var o yüzden senin fotolarda güzel çıkmış kullanmış adam

YD627
17-12-2011, 03:42
arayıp da ilana benim arabamın fotolarını koymuşsun kaldır arkadaşım demen gerek aynen.. 5 serisini satarken benim ilanımdan foto çalıp kendi ilanına eklemiş birisi.. ben 32 istiyorum adam 25 istiyo vay arkadaş dedim aradım kaldır arkadaşım var mı öyle iş dedim kaldırdı hemen..

ama bu ilanda plaka kapalı arabanın da ayırt edici pek bi özelliği yok sanırsam.. belki de aynı arabadan var adamda üşenip çekmedi seninkileri koydu..

şikayet ediyorum yine de
"bu ilandaki fotolar bursa da bir tanıdığımın aracına aittir bu ilanı açan şahısla da hiçbirşekilde alakası yoktur bu aracın"

Ya abim ayırt edici bi özellik olmasada o sonuçta bana ait bi araba en azından bi mail ile yada bi yerden ulaşıpta izin alması gerekmezmiydi ?

Beni ve aracımı tanıyanlar hemen anlar yani benim aracım olduğunu ki bi kaç arkadaşa gösterdim "Lan sen arabayımı satıyon ?" dediler.

ALPER-VNS
17-12-2011, 03:44
adam doğru bişey yapmış demiyorum ki :) dolandırıcı değil bence onu söylüyorum ;)

YD627
17-12-2011, 03:45
bende şikayet ettim ama bencede adamda aynı renk model fiorino var o yüzden senin fotolarda güzel çıkmış kullanmış adam

Çok teşekkür ettim..

Tamamda modeli 2011 değilki 2010 ve fiyatı baya yukarıda :)

O onun eski hali.

Bundan sonra fotoğraf falan çekmicem başa bela oluyor sonra..

OmerBLN
17-12-2011, 03:47
Bende şikayette bulundum kardeşim en kötü ihtimal temsili olarak işaretlemesi gerekirdi olmamış yaptığı bencede.

YD627
17-12-2011, 03:47
adam doğru bişey yapmış demiyorum ki :) dolandırıcı değil bence onu söylüyorum ;)

Tamam abim dolandırıcı değil ama tembel ve afedersiniz yavşak birisi 2 fotoğraf çekmekten aciz izinsiz başkasının fotoğraflarını kullanan malın biri demek istemiştim sadece :)

YD627
17-12-2011, 03:50
Her ne kadar cezalı olsamda seviyorum TechTurkey ailesini herkes birbirine yardım etmek için seferber oluyor ama aslında hiç biriniz beni yada ben hiç birinizi tanımıyorum ama burda farketmiyor sonuçta hepimiz abi kardeş gibiyiz hepinizden Allah razı olsun çok çok teşekkür ediyorum benimle bu saatte ilgilenen abilerime ve konuma sonra bakan abilerime ve kardeşlerime..

ramo35
17-12-2011, 03:55
bende ettim şikayet 2-3 fotoğraf çekse elinemi yapışır gidip netten foto bulup başka aracın fotoyu koyuyor

BRETE
17-12-2011, 07:03
şikayet ettim kardeşim ulan küfür edicem başımıza iş alcaz allahından bulsun

Maxi
17-12-2011, 07:08
böyleleri çok var
baktıki senin aracın fotoları kaliteli çekilmiş ,uğraşılmış onları kullanmış
senin aracın değil gidip italyada çekilmiş internette yayınlannmış bir fotoyuda kullanıyor olabilirdi.

Böyle durumlar için ilan verirken sahibinden de "temsili resim" diye seçenek vardır
bütün bu resimleri temsili olarak işaretlemesi gerekiyorduki ilana bakanların
aracın aslında bu araç değil ama rengine kadar aynı olduğunu anlayabilsin

tabiki böyle ezikler çok sahibindende evet ezik
gidip 2 tane foto çekemeyen, insanları kandırmaya çalışan ezikler

şikayet etmek lazım hemen kaldırırlar
sen aracın orjinal resimleri ile ruhsatın resmini sahibindene yolla
yani o aracın senin olduğunu kanıtla bir şekilde
belki plaka sorgulamasından isminde çıkıyor olabilir

eminim kaldıracaklardır.

boretto
17-12-2011, 07:21
bence yanlis... sahibinden yonetimi sikayet sonrasi hemen kaldirmali cunku kendi imzamizla kendi aracimizin fotosunu koydugumuzda bile direk ilani red ediyor...bence bu ilani da hemen askiya almali

ben de sikayette bulundum

3rk4n
17-12-2011, 07:52
Hehe benimde başıma geliyor 3 kere benim vti nin fotoları kullandılar sitemizde sahibinden.com da çalışan arkadaşlarımız var o konuyu görünce siler gerekli işlemi yapar benim çakmalarıda o silmişti.

cliver
17-12-2011, 08:57
geçede benim eski saxonun yandan bi resmini koymuş adamın biri satmaya çalısıydu arabasını aradım konuştum dedim araba resimdeki gibimi falan diye evet abi falan sıyırıyo arkadaşım dedim sil o resmi benim aracıma ait o foto pat kapattı telefonu :D

darkmoon
17-12-2011, 09:09
bunlar sanırım üşengeçlikden oluyor üşenmiş iki foto çekmeye bolero kırmızısıda sanırım nadir olan bir renk senin fotolarda afilli zaten plakalarıda silmiş belliki elinde aynı araçdan var..

dolandırıcı üç kağıtçı diye bence ağır laflarla yaklaşmamak lazım.. ama yapdığı tabiki doğru bir şey değil..

o kadar çok fotoğrafı kim çeker kim uğraşır şimdi onla bilgisayara atması bir dert falan birde güzel çekim olmassa o dahada kötü burda hazırı var işde al koy mantığında olan binlerce insan var nette ne yazık ki..

ulas
17-12-2011, 10:10
çok merak ediyom aracı bakmaya gitsek gerçek olmadığı anlaşılınca herifin tepkisi nolcak acaba:Deli:

kadir jdm civic
17-12-2011, 10:16
benım aracımada aynı sey olmuştu msj attım saihibinden hemen kaldırdi resmi. google görsel kısımda arattıgında sanal ortamda paylaştıgın resımleri tüm dünya görüyor o yuzden isteyen istedigi fotoyu alabilir....

Jön Türk
17-12-2011, 10:18
google a 'fiat fiorino bolero kırmızı' arattırdığında 2. sıradasın normal.
Şikayetin üzerine kaldırılır problem yok.

BLuEBoY
17-12-2011, 10:35
şikayet edildi :)

üşenmesin çeksin 2 foto kullanmasınlar kımsenın emegını ;)

YUNUS
17-12-2011, 10:37
kendisini arayanlara kaparoyu yatırtıp sırra kadem basanlardan da olabilir.

örnekleri var.

(şikayet edildi )

-HaKaN-
17-12-2011, 10:48
valla kardeşim senin fotolarda fiorino hakkaten güzel çıkmış. ben alıcı olsam bu resimlerle diğer fiorinolara bakmam :) adam da güzel resimler kim nerden bilcek onunki olmadığını düşünerekten seninkileri kopyalamış. ama senin açından çok kötü tabi ilerde arabanı satmayı düşündüğünde aynı fotoğrafları koyduğunda bu araba daha önceden de satılıktı imajı olcak. o yüzden bende şikayet ettim senin için büyük ihtimalle bu kadar şikayetten sonra ilan yakında kalkar sıkma sen canını ;)

a.colak
17-12-2011, 10:51
en azından plakayı kapatmış denyo az da olsa kafası çalışıyo. adam üşengeç yada evde pc yoktur internet cafede google dan bulup yüklemiştir ilan verirken

AşkınS.
17-12-2011, 10:52
Bu fotoğrafları buraya koyduysan sadece mutlaka aramızdan biridir,başka forumlarada koyduysan oralarıda bi araştır derim ;)

Redbull
17-12-2011, 11:02
Bence arabası temiz ve seninki ile aynı renk ise senin foto larını izinsiz ce kullanımış.

tremx
17-12-2011, 11:36
bu forumda böyle seviyesizlik yapıp senin aracının resimlerini koycak kişilikte insanlar olacağını düşünmüyorum ama eğer başka bi foruma veya facebook vs yüklediysen resimlerini alıp kullanmıştır..şikayeti basıyorum.

EMRair
17-12-2011, 12:46
Fiorino yazan fotoğrafa dikkat edersen iki fotoğrafta da yansıma yapan bir kız görünüyor.
araç aynı araçtır.

YD627
17-12-2011, 12:54
Fiorino yazan fotoğrafa dikkat edersen iki fotoğrafta da yansıma yapan bir kız görünüyor.
araç aynı araçtır.

O yansıma yapan kız benim kız kardeşim.

Herkese teşekkür ederim bu arada bugün arayım bakayım bi derdi neymiş :)

Güzellik başa bela :o

burak35-
17-12-2011, 13:18
Katılıyorum böyleleri çok var biraz dikkat etmek gerek...

mmged_jan
17-12-2011, 13:28
dostum arabana dikkat et çalınmasın araban yarında ara görüş sanki alıcıymış gibi

ensoztrk
17-12-2011, 13:54
Bende şikayet ettim.

emirzukak
17-12-2011, 14:06
arkadaşım yardımcı olmak için bende şikayette bulundum .

rebelh
17-12-2011, 14:08
adamla konuştum ilanı kardeşi açmış bilgisi yok galiba onun arabanın plaka 01 act 84 müş ilana hiç bakmamış hatta pazarlık sordum kardeşim ne yazmış ilana dedi 30.500 dedim(ilanda 31.500) tmm yaparız bi güzellik gelirsen dedi..

sonrada arabayı tanıdığımı söledim sahibi savcılığa verirse sıkıntı olur falan dedim arabanın orj fotoları için msj istedi bende google a yd627 techturkey yazınca çıkıo dedim şimdi msj attı kardeşini aramış kaldıracakmış ilanı.. amma uzun konuşmuşum ha :D

umarım haddim olmayan bişi yapmamışımdır amacım yardımcı olmaktı..

edit: ilandan kaldırılmış :)

darkmoon
17-12-2011, 16:12
savcılık kısmı biraz ağır olmuş adam bir suç işlememiş neticede..

YD627
18-12-2011, 02:19
adamla konuştum ilanı kardeşi açmış bilgisi yok galiba onun arabanın plaka 01 act 84 müş ilana hiç bakmamış hatta pazarlık sordum kardeşim ne yazmış ilana dedi 30.500 dedim(ilanda 31.500) tmm yaparız bi güzellik gelirsen dedi..

sonrada arabayı tanıdığımı söledim sahibi savcılığa verirse sıkıntı olur falan dedim arabanın orj fotoları için msj istedi bende google a yd627 techturkey yazınca çıkıo dedim şimdi msj attı kardeşini aramış kaldıracakmış ilanı.. amma uzun konuşmuşum ha :D

umarım haddim olmayan bişi yapmamışımdır amacım yardımcı olmaktı..

edit: ilandan kaldırılmış :)

Hayy Allah razı olsun be abim hakkını helal et valla ne desem az sana..

Bursa'da olsaydın yemeğe götürürdüm seni :)

Bu arada herkesten Allah razı olsun klavyeye basan parmaklarınız dert görmesin..

Tech Turkey :love:

131mirafiori
18-12-2011, 02:21

Bu arada herkesten Allah razı olsun klavyeye basan parmaklarınız dert görmesin..

Kardeşim duygusala bağlama aman diyim bu foruma 2. cliver fazla gelir :D :D

zübeyir
18-12-2011, 02:22
bana bugun 3 tane maıl gelmiş şikayetinizi incelemeye aldık dıye :D

YD627
18-12-2011, 02:29
Yok Koray kardeşim ya ne duygusalı :D Allah korusun :D Ben bi odun halimi seviyorum :)

Zübeyir abim çok teşekkür ettim :D

rebelh
18-12-2011, 12:04

önemli değil dostum düzgün bi konuşmayla çekti ztn ilandan :)

bursaya gelince pm atarım bi iskender ısmarlarsın :D:D

YD627
19-12-2011, 02:22
önemli değil dostum düzgün bi konuşmayla çekti ztn ilandan :)

bursaya gelince pm atarım bi iskender ısmarlarsın :D:D

Ne demek abim her zaman beklerim gel kapım açık :)

Bi alo demen yeter :)

can2k
19-12-2011, 02:24
neyse cozulmus olay :)

Burak-Akın
19-12-2011, 03:07
işsiz sapsız adam çok var neyazıkki ilanı gördügün yerde şikayet edip kaldırabilirsin...