PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolandırıldım yardımlarınıza ihtiyacım var

F.Dogan
17-12-2011, 10:49
arkadaşlar çarşamba günü burdur dan birisiyle görüştüm. sahibinden.com da notebook ilanı vardı. fiyatta anlaştık hesap numarasına parasını yatırdım. bana kargoyu verdiğinde arayacağını söyledi. ben de ondan haber bekledim. ertesi gün o aramadığı için ben aradım kargoyu verdiğini cuma günü elimde olacağını söyledi. bende tamam dedim takip numarası istedim mesaj atacağını söyledi ama atmadı. dün kargoya gittim adıma gelen bir kargo yada gönderici adına gönderilmiş bir kargo yok.

şuanda burdur daki adam hakkında sadece bir cep numarası ve isim soyisim var elimde..

ne yapmalıyım?

dedebeto
17-12-2011, 10:50
dolabi ac bir adet sise soguk su al ve 1 nefes te ic

imhotep
17-12-2011, 10:52
yapacagın tek sey savcılıga telefon numarasıyla sikayette bulun ama bosuna ugrasırsın telefonda ya tinercinin yada ölü birinin üstünedir :)

-HaKaN-
17-12-2011, 10:54
telefon da acaba o şahsın mı? bankadan belki hesap numarası bilgilerinden adresine ulaşabilirsin. ama eline ne geçer bilmiyorum. geçmiş olsun. bidahakine GET ilanı açtırın.

vodkan
keşke get ile alsaydınız :( numaradan bulun desek onun adına kayıtlı degildir büyük ihtimal. ispat etmeniz cok zor.

a.colak
o parayı unut bence de. en azından get ilanla falan alsaydın paran güvencede olurdu sen direk adama parayı yollayıp çekip harca demişsin. savcılığa git bence hemen ismi ilan numarasını tel numarasını ver bi ihtimal bulunur. geçmiş olsun üzücü bi durum

CRX
17-12-2011, 10:56
banka hesap numarasına yatırman iyi olmuş,
hesabın kime ait olduğunu zaten biliyorsun,
tc kimlik numarasını fln almışmıydın ?
parayı yolladığınla hesap sahibi aynı kişimiydi ?

ido
17-12-2011, 10:56
cok iyi niyetlımıssınız ya nasıl guvenıosnuz neys gecmıs olsun

mr.korhan
17-12-2011, 10:57
öncelikle geçmiş olsun ,sonrasındada kusura bakmayın da biraz kendinize oturup kızmakla hatta öfkelenmekle hatta nefret etmekle başlayın işe, hiç tanımadığınız birine para gönderilirmi ya ? birisi çıksa siteden hadi bana 500 yolla ,,veririm sana geri gelecek yıl dese mırın kırın ederler, dolandırıcıya gelince hemen para gider, 2008 den beri bu mevzu ortalıkta, tvler televizyonlar hadi onları bırak bizim sitemizde bile kaç tane konu oldu, bu tarz para gönderenler olduğu sürece bu şekilde dolandırıcılarda hep olacaktır, zira arz /talep meselesi, adam bakıyorki potansiyel var halkta, e ben dolandırayım diyor o zaman,,

sizin konunuzada gelince tek yapabileceğiniz şey savcılığa şikayet , umarım telefon ve isim soyad reel kişilik üstünedir de takibi ve yakalanması kolay olur, ama bu tarz adamların hiçbirşeyi gerçek değildir genelde tekrar geçmiş olsun.

freelife
17-12-2011, 10:58
burdan sürekli uyarılar yapılıyor ama yinede bu tarz olaylar yaşanıyor , bakalım bunuda okumayıp birdahaki olay kimin başına gelecek..

cliver
17-12-2011, 11:00
Aynısı geçen ay basıma geldı jant ve eksoz ıcın 500 lıra yatırdım ve uctu gitti telefonuda kapattı adam savcılıga suc duyurusunda bulundum beklıyorum yapabılıcek hıcbırsey yok aslında bundan sonra kımseye guvenıp kesınlıkle para yatırmam kapıda odemelı yada get siz işlem yapmayın!!!

özgür67
17-12-2011, 11:02
Biz herkesi kendimiz gibi namuslu ve karakter sahipi zannettiğimiz için bu tarz olaylar yaşanıyor.Lütfen artık yapmayın böyle şeyler.Şerefsiz dolu etrafta görün artık arkadaşlar.Şeref haysiyet namusunu 3 kuruşa değişmek için sn. düşünmeyecek kadar aşağılıklar

Day Walker
17-12-2011, 11:02
Get neden açtırmadın arkadaşım.Geçmiş olsun.

F.Dogan
17-12-2011, 11:03
hesap numarası adamın bana verdiği isimle uyuşuyordu. bankadan gönderdiğime dair açıklamalı bir makbuz var elimde. turkcell den numara sorgulattığımda verdiğim ismin burdurda kayıtlı bir numarası olmadığı söylendi. banka hesap numarasından bir şeyler çıkarabilir miyim?

driftboy
17-12-2011, 11:03
Bide şöyle bi durum var, RC'yi sahibindene koydum biri aradı ertesi gün kardesim hesap numaranı pm'le hemen göndereyim paranı dedi gönderdim hesap numaramı para geldi adresi bekledim 2 gün. Adam ne aradı ne telefon açtı. En sonunda msj atmış bende gönderdim oraya. Ne aldım nede gelmedi diye haber geldi.. Buna ne diceniz ? :D

a.colak
17-12-2011, 11:04
Bide şöyle bi durum var, RC'yi sahibindene koydum biri aradı ertesi gün kardesim hesap numaranı pm'le hemen göndereyim paranı dedi gönderdim hesap numaramı para geldi adresi bekledim 2 gün. Adam ne aradı ne telefon açtı. En sonunda msj atmış bende gönderdim oraya. Ne aldım nede gelmedi diye haber geldi.. Buna ne diceniz ? :D

bunlarıda seçip vitrine koymak lazım

Evrenoz
17-12-2011, 11:06
Geçmiş olsun... Savcıya vs durumu anlatıp suç duyurusunda bulunabilirsin ancak reel anlamda paranı geri alman çok düşük bir olasılık..

Kusura bakma ama bu kadar dolandırıcının olduğu bir ortamda, tanımadığın bir adamın sözüne güvenip para yolluyorsan burada senin hatan var. Artık kişilerin kendilerini koruması, bilinçli olması lazım. Sahibinden kullanacaksam ya elden alış-veriş yapıyorum ya da GET kullanıyorum. Daha 1 kez başım ağrımadı

vodkan
hesap numarası adamın bana verdiği isimle uyuşuyordu. bankadan gönderdiğime dair açıklamalı bir makbuz var elimde. turkcell den numara sorgulattığımda verdiğim ismin burdurda kayıtlı bir numarası olmadığı söylendi. banka hesap numarasından bir şeyler çıkarabilir miyim?

burda zaman harcama en yakın karakola git ordan yönlendirirler.

Mutu
banka hesap numarasına yatırman iyi olmuş,
hesabın kime ait olduğunu zaten biliyorsun,
tc kimlik numarasını fln almışmıydın ?
parayı yolladığınla hesap sahibi aynı kişimiydi ?

Garanti'de yatırdığın dekontta paranın havale ettiği kişinin tc kimlik nosu oluyor.

Ama benim takıldığım o kadar açılan konulara rağmen hala insanların dikkatsiz şekilde alış-veriş yapmaları :s

F.Dogan
17-12-2011, 11:09
savcılığa suç duyurusunda bulunmuştum dün.
burdan başka çözüö önerileri olabilir diye size danıştım. teşekkürler.

darkmoon
17-12-2011, 11:14
geçen gün sahibindenden double din sattım.. arkadaş adanada idi sana nasıl güveniyim dedi güvenemessin dedim zaten gönlümde yok dedim sana satmaya niye dedi çünkü dedim yolda kargoda zarar görse yada beğenmesen geri dönmesi var ürünün dedim

ben parayı yollarsam ya ürünü yollamassan dedi.. bilemessin arkadaşım dedim haklısın dedim ben o riske giriyorum dedi neticede sahibindeki nickimde puanlarım yüksek çokda olumlu yorumlarım var sanırım o etki etti ona.. neyse parayı yolladı ürünü kargolattım kargoyuda özel köpüğe sardırdım 2 gün sonra eline geçdi aradı çok sağol aracıma uydu şahane oldu falan dedi arkadaşada dedim sen sen ol bir daha böyle kimseye güvenme dedim parayı alıp ürününü yollamayada bilirdim dedim bir daha bu tür bir riske girme dedim..

yani bu tür risklere asla girmeyin arkadaşlar.. eğer mümkünse o şehirden bir tanıdık arkadaşı araya sokun o gitsin alsın neyse arkadaşımıda geçmiş olsun inşallah bir aksilik olmuşdurda çocuk ondan geç yollamışdır birazda iyimser olalım inşallah öyle bir şeydir en kısa zamanda yollar..

Tunç
17-12-2011, 11:17
geçmıs olsun elındekı makbuzla sıkayetcı olablırısın

Trance-R
17-12-2011, 11:22
şu an için yapılacak sadece , savılığa başvurmanız.
bilişim suçlarına giriyor bu ..
mağdursunuz.

qulozet
17-12-2011, 11:23
Geçenlerde ben de ürünü almadan sahibindendeki birinin hesap nosuna parayı gönderdim. Ancak dikkat ettiğim birkaç husus vardı. Birincisi mesaj attığımda çok düzgün cevaplar veriyordu, herşeyi çok açıklayıcı ve Türkçesi düzgündü, paragraf düzeni bile yapıyordu hatta. Ben sormadan ürünün kusurunu söyledi direk. Bir ikincisi de şahsı ad-soyad olarak google'da aratın. Alışveriş yaptığım kişi Tübitak'ta çalışıyordu, araştırmaları vs varmış ordan öğrendim. Ya da bazen değişik forumlardan arkadaşlar çıkabiliyor, onların ulaşılabilirliği bi nebze daha rahattır onlara da güvenirim mesela. Ya da telefon numarasını google'da aratıyorum, dükkanı var mı başka ne gibi yerlerde aktivitesi olmuş onu öğrenmek için. Bu tip şeyleri kullanıyorum daha yüzümü kara çıkartan olmadı bu taktiklerden.

c20let
17-12-2011, 11:34
hiç tanımadığınız insana nasıl yollayabiliyorsunuz o parayı bu kadar mı kolay kazanıyorsunuz ?

yaşar
17-12-2011, 11:43
Dolandırıldım yardımınıza ihtiyacım var diye başlık açılmış,bana hesap sorun eleştirin denmemiş neden bu kadar üstüne gittiniz çözemedim ? :)

Elinizdeki cep numarası ve yatırdıgınız hesap bilgileri ile savcılıga suç duyurusunda mutlaka bulunun ergeç çıkıyor zati muhterem karşınıza ;)

Geçmiş olsun . . .

F.Dogan
17-12-2011, 11:57
eleştiren arkadaşlara hak veriyorum elbette.. hesap numarasından adresine ulaştım bankacı amcam sağolsun

savcılığa bilgileri ileteceğim pazartesi günü

asot
17-12-2011, 12:17
sahibindende 7-8 tane küçük elektronik ürün sattım. Hepsinde de parayı hesabıma peşin yatırdılar, aynı gün kargoya verdim. Karşı taraf beni tanıyor mu? hayır ama güveni nasıl verdiysem verdim. İşyerimi, ev telefonumu, cep telefonumu tüm detayları ayrıntılı olarak
verdim.

Oysa ben bu sahibindenden kesinlikle bir şey almadım, kimseye güvenmiyorum, ortam çok kötü maalesef.

Get olayına ise hala kafam yatmıyor.

Yapabileceğiniz tek şey savcılığa vermek, tabi sonuç çıkar mı bilinmez.

c20let
17-12-2011, 13:26
sahibinden.com %7 alıyor sanalpazar.com %5 alıyor alışverişlerde satıcıyı sanalpazara yönlendirip komisyonuda yarı yarıya ödemeyi teklif ediyorum hem daha uyguna geliyor hemde güvenli alışveriş oluyor

bora1311
17-12-2011, 13:37
gecmis olsun...

turbo&quattro
17-12-2011, 17:14
Gectigimiz haftalarda biri dolandirilmisti ve pesine dusmustu ( foto mak. galiba ) . O kiside Burdur daydi sanki...

Gecmis olsun

63owen63
17-12-2011, 17:38
geçmiş olsun, hesap bilgilerinden ulaşmaya calışın, savcılıga başvurun

CRX
17-12-2011, 17:53
Gectigimiz haftalarda biri dolandirilmisti ve pesine dusmustu ( foto mak. galiba ) . O kiside Burdur daydi sanki...

Gecmis olsun

bayburttaydı o

kickboxer
17-12-2011, 17:55
arkadaşlar çarşamba günü burdur dan birisiyle görüştüm. sahibinden.com da notebook ilanı vardı. fiyatta anlaştık hesap numarasına parasını yatırdım. bana kargoyu verdiğinde arayacağını söyledi. ben de ondan haber bekledim. ertesi gün o aramadığı için ben aradım kargoyu verdiğini cuma günü elimde olacağını söyledi. bende tamam dedim takip numarası istedim mesaj atacağını söyledi ama atmadı. dün kargoya gittim adıma gelen bir kargo yada gönderici adına gönderilmiş bir kargo yok.

şuanda burdur daki adam hakkında sadece bir cep numarası ve isim soyisim var elimde..

ne yapmalıyım?

lan oglum bı yapmadıgın bu kalmıstı buda oldu adam acmıyomu telefonu sımdı ne kadar verdın

F.Dogan
17-12-2011, 17:58
lan oglum bı yapmadıgın bu kalmıstı buda oldu adam acmıyomu telefonu sımdı ne kadar verdın

başka ne yaptımki abi :)

200 tl verdim notebook tu. hesap bilgilerinden adamın kırıkkalede oldugunu anladım adresini de elde ettim. :)

kickboxer
17-12-2011, 18:01
adam telını acmıyomu yada kapadımı

F.Dogan
17-12-2011, 18:33
kapalı abi. ulaşamıyorum.

fa'R'uk
17-12-2011, 19:55
bu tarz kişiler genel olarak küçük anadolu illerini seçiyorlar elden teslim etme riski daha az olduğu için, kesinlikle tanıdık araya koyun hiç bir tanıdığınız yoksa buradan yardım isteyin o ildeki gidip elden alsın kesinlikle ne kapora nede bedelini yatırmayın bir garip bulup hesap numarası açtırıyorlar yarın param gelecek diye ilanıda o adamın adına açıyorlar 2 günde 10 kişi yatırsa yetiyor ne parayı çekerken görüntüsü oluyor nede hiçbir evrakta asıl dolandırıcının adı geçiyor
geçenlerde ipad konusunda denizlinin ilçesinden ilan açmıştı get açamıyorum dedi aradım oradaki karakolu git dedim polise teslim et ben paranı karakolda çalışan birinin adına çıkaracağım dedim adam kayboldu :)

Mutu
17-12-2011, 19:59
Dolandırıldım yardımınıza ihtiyacım var diye başlık açılmış,bana hesap sorun eleştirin denmemiş neden bu kadar üstüne gittiniz çözemedim ? :)

Elinizdeki cep numarası ve yatırdıgınız hesap bilgileri ile savcılıga suç duyurusunda mutlaka bulunun ergeç çıkıyor zati muhterem karşınıza ;)

Geçmiş olsun . . .

Mesela arabasının resmini koyan kişi de birisinin arabasının geçmişini söylemesi için koymuyor ama değil mi abicim.

İnsanlar görüşlerini belirtmiş sadece, zaten bu duruma düşen kişi de bunu normal karşılarken konunun dışından birinin tepki göstermesi çok gereksiz.

poseidon
17-12-2011, 20:07
1 damacana yaklaşık 7 tl afiyet olsun.
bu kadar da iyi niyetli olma

F.Dogan
17-12-2011, 22:33
iyiniyetimin kurbanı oldum arkadaşlar da daha önce de aynı konuların açıldığını ve dikkat etmem gerektiğini belirttiler.

sadece şu damacana al su iç yok buzluğa koy vs yazanları dikkate almadım o kadar.

yapıcı yorum ve görüşlerini bildiren herkese teşekkür ederim inşallah kimse böyle bir duruma düşmez.

darkmoon
18-12-2011, 06:41
insanlık hali arkadaşım kimse ben akıllıyım kurnazım düşmem bu tuzaklara demesin anlık bir boşluğumuza gelir akıl tutulması yaşarız bizimde başımıza gelebilir büyük laf etmemek lazım.. tekrardan geçmiş olsun.. ama haram yiyenin boğazından kursağından fazla fazla gelir.. hayatı boyuncada iflah olmaz..

yucelebeci
18-12-2011, 11:13
abi ben insanların bu güvenine şaşırıyorum dogrusu, sen hiç tanımadıgın görmediğin birine güvenipte nasıl para gönderirsin aklım almıyor açıkcası

Chatin
18-12-2011, 11:16
fiyatta anlaştık hesap numarasına parasını yatırdım.

şu forumda kaç defa bu gibi olaylar oldu. mal gelmeden birinin hesabına para yatırmak neymiş? bir değil beş değil. nasıl böyle bir hata yapabiliyorsunuz?

yapacağın şey savcılığa gitmek ve yaşadığın durumu dilekçe ile belirtmek. ama bir sonuç çıkmayacaktır kesin. umarım az para yatırmışsındır da bundan sonra böyle bir hata yapmaman gerektiğini hatırlatır.

poseidon
18-12-2011, 11:37
iyiniyetimin kurbanı oldum arkadaşlar da daha önce de aynı konuların açıldığını ve dikkat etmem gerektiğini belirttiler.

sadece şu damacana al su iç yok buzluğa koy vs yazanları dikkate almadım o kadar.

yapıcı yorum ve görüşlerini bildiren herkese teşekkür ederim inşallah kimse böyle bir duruma düşmez.

Arkadaşım yapıcı yorum yapmak istiyorum ama olayın tutulacak yanı yok.
Ha cüzdanını taksim meydanının ortasına bırakıp gitmişsin,
ha adamın hesabına parayı gönderip karşılığını beklemişsin farkı yok.

Bizim önerebileceğimiz savcılığa git demek olacak ama bunu zaten sen de biliyorsundur.

Yıl 2011 Mekan Türkiye
sen kendine dikkat etmezsen adamın afedersin donunu çalarlar haberi olmaz ki
senin konun farklı direkt adamın hesabına yollamışsın parayı.
Bunları eleştiri olarak değil öneri olarak iyi niyetimle söylüyorum.
Üstüne su iç kelimesinin anlamı şu: savcılık da sana çok yardım edemeyecektir.
Çünkü ortada zorlama yok. Kendi rızanla parayı göndermişsin adamın hesabına.
Tekrar geçmiş olsun.