PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tubo yardım

LeKLeK
17-12-2011, 20:25
arkadas bı aracım var buna turbo takmayı dusunuyorum bılgısı olan yardım etsın bana neler almam gerektıgının bı lıstesı lazım hangı parcaları almalıyım marka model gıbı aracım citroen xantia 2.0i 16v 98 model turbo yok sonradantakacam 138 beygır orjınalı pejo uretmıs motorunu dohc motormus bayagı guclu bı motor sımdı bana lısteyı cıkarırmısınız kullanıma gelınce ben arabayı cok fazla yuksek devırlerde kullanmam ama gaza bastıgımda kafamı koltuga yaslasın ıstıyorum ortalama 180 200 220 beygır cıvarlarında olsa benı tatmın eder. ha ıllakı tubo olacak dıye kaıde yok superchargerda olabılır hangısı bu arabaya daha kolay olursa onu takacam ewet ustadlar araba bu amac bu sımdı sıralısteyı cıkarmakta :) ve tahrıbı bı fıyatlar kalem kalem sımdıden emegınıze yuregınıze saglık

LeKLeK
18-12-2011, 15:16
kımse yok mu yardım edecek

rebel
18-12-2011, 16:29
motor sağlıklımı önce ? sağlıklıysa motor içine girmeden 0.6 0.7 bar bassan seni tatmin eder daha risksiz olur hemde. bu araç için üretim yoktur büyük ihtimal o yüzden custom yaptırcaksın çoğu şeyi

custom turbo manıfoldu.
turbodan sona kadar custom egzoz . sona ucuz otto tarzı son susturucu
turbo td04 olabilir gayet sağlam ve bulunması kolay.
custom intercooler ve boruları
yeni yağ pompası ve yağ soğutucu ekipmanlar
daha büyük benzin pompası olabilir
elektirikli fanla büyük radyatöre geçersen soğutma problemin kalmaz
aracın sanırım enkjeksiyonlu . orta yollu piggyback.
oem enjektörlerin nekadar bilmiyorum ama enjektörleri büyütmen gerekebilir.
içerde optimum egt ve afr saati işini görür fazlasına gerek yok.
aklıma gelen şimdilik bukadar unuttuğum bişey varsa eklerim tekrar
artı olarak cai yaparsın. bu işin en önemli yeri tuner işi. günlük biniceksen üstündeki speclere göre yazılım yaptırırsan daha randımanlı kullanırsın

LeKLeK
18-12-2011, 17:11
aracı gunluk olarak kullanıcam bana garret starex kullan dıye bı tavsıye geldı ama konu hakkında fazla bılgım yok ne yazık kı bana almam gereken parcaların netten ılanlarını yazabılır mısın yada nasıl temın edecegım konusunda yardm

LeKLeK
18-12-2011, 17:46
su elektrıklı radyator olayını cozemedım bıtek

LeKLeK
18-12-2011, 19:00
motorun ne kadar saglıklı oldugunu bılmıyorum ama arabamın ustası olan akrabam bu ıse gırersen silver yatakk almam gerekıgını pıstonlar pıston kolları segmanlar falan degıstırmem gerektıgını solemıstı

alperx
18-12-2011, 19:50
ya bu işi yapan ve referansı olan iyi bir firmaya veya kişiye teslim et kendini
ya da
forumdan tavsiye bilgi alarak vs yapacaksan, öncelikle

bir motor nasıl çalışır onu ögren.
SoyleNasil.com (http://www.soylenasil.com/makine/benzinlimotor1.htm)

daha sonra da turbo nedir nasıl olur vs onları sor araştır.bu forumdan da bulunabilir tahminimce.

yoksa,

her kafadan bir ses çıkar, burdan birisi bişey der sonra gittigin ustan başka bişey der, karambolde büyük ihtimalle kulaktan dolma bilgilerle bir iş yaparsın ve elinde kırık bir motor olur, zamanın ve paran boşa gider.