PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bixenon sorusalı

darkless
18-12-2011, 12:25
slm fd6 ın refrektörlü farlarından ve mercekli angel aye gece aydınlatmasını beğenmediğimiim için orjinal farlara bixenon uygulatırmak istiyorum kendim yapabilceğimi sanmıyorum fiyat 500 tl ...

asıl sorum yaptıran varmı bu kadar ücrete değer mi .yardım pls....?

dark
18-12-2011, 12:30
kesinlikle değer biraz araştırma yaparsanız bununla ilgili siteler var kendiniz de yapabilirsiniz (el becerinize güveniyorsanız) yanlız 1 2 gününüzü alır.

Emre.E
18-12-2011, 12:36
Geçenlerde yıkamacıya gittim ondada fd6 var bostancı sanayide bir yerde yaptırmış orjinal farlara bi-xenon mercek koydurmuş çok hoş durmuştu.

dark
18-12-2011, 12:39
Sabır bu işin başka cevabı yok farı açtıktan sonra merceği sabitlemeye kalıyor olay onuda el becerisi olan herkez yapar. Başkalarına o kadar para vermeyin vaktiniz varsa kendiniz halledebilirsiniz. Mercek seçerken dikkatli olun birde ;)

Jön Türk
18-12-2011, 12:41
http://merceklifar.com/wgc_media/photos/Honda%20Civic%20Siyah%20002.jpg
http://merceklifar.com/wgc_media/photos/Honda%20Civic%202011%2003.JPG

biraz önce araştırıyordum denk geldi konu.

dark
18-12-2011, 12:46
bide bunlara ledli amerikan park devresi iş tamamdır :)

_Burak_
18-12-2011, 12:53
bende kendi aracım için
d1s bi xenon araştırıyorum
fiyatlar gerçekten yüksek

birde xenon takımı eklenince işin içine o iş 1000 TL yi bulur rahat

Xenon Mercek - Xenon Mercek sitesine hoşgeldiniz (http://www.xenonmercek.com/)

böyle bir site buldum
merceği alıp
garanti olsun diye başka far takımı alıp onlara kendim mi yapsam acaba
elime yüzüme bulaştırırmıyım

_Burak_
18-12-2011, 12:56
http://imagem.cdn.sahibinden.com/photos/15/77/37/53157737n3x.jpg

http://imagem.cdn.sahibinden.com/photos/15/77/37/53157737hwu.jpg

şu siyah aracınki daha hoş sanki
markadan mı öyle duruyor kapaklı diye mi gerçi önemli olan işlevi

konuyu açana teşekkürler bu arada :)

dark
18-12-2011, 12:59
bende kendi aracım için
d1s bi xenon araştırıyorum
fiyatlar gerçekten yüksek

birde xenon takımı eklenince işin içine o iş 1000 TL yi bulur rahat

Xenon Mercek - Xenon Mercek sitesine hoşgeldiniz (http://www.xenonmercek.com/)

böyle bir site buldum
merceği alıp
garanti olsun diye başka far takımı alıp onlara kendim mi yapsam acaba
elime yüzüme bulaştırırmıyım

d1s kullanana kadar d2s mercedes e 200 merceğini kullan araştır zaten bu işte tutlan en iyi aydınlatma bu merceklerde alırsın maliyetin söyle olur
mercek + mercek kapakları ortalama 150 tl.
d2s ampuller çiftini 40 50 tl ye bulursun 6000 k istersen (philips - osram 4300 k dersen 120 tl (adet )olması lazım sıfırı)
ampul dönüştürücü çifti 20 tl desen
2 adet te normal xenon balast 60 tl desen
silikon sprey boya zımparayada 20 tl versen
300 tl ye biter bu iş.

_Burak_
18-12-2011, 13:01
fakat d2s lerin selektör tepkimesinde geciktiği yazıyor bazı konularda
şıkır şıkır selektör yapması lazım :)

dark
18-12-2011, 13:02
d1s d2s in alakası yok ki kullanıcağın balans a bağlı o paraya kıyarda üst seri balans alırsan anında çakar :)
o kadar takılmayın bence o kunuya 1 ci sellektörde tam yanmasa 2 cide yanıyor
o probelemide söyle aşmıştım role yardımı ile farlar kapalı iken normal sarı uzunlar yanıyordu
farlar açıkkende normal sarı uzunlar iptal olup sadece merceklerle sellektör yapıyordum Az yanar demeyin öndekini kör ediyor :)
hem bu şekilde xenon kit in ömrü uzar hem daha hesaplıya çıkartabilirsiniz bu işi.

_Burak_
18-12-2011, 13:08
işte anında yanması lazım
takıntılıyım o konuda
çakar gibi yanacak

borada h4te öyle sorun yoktu
albeada h1 uzun berbattı devreye girene kadar oo...

d1s ile d2s optik olarak tamamen aynı. Sabitlemeyi başarırsan ikisini de aynı mercekte kullanabilirsin.
d1s'in en önemli farklı yüksek voltaj içeren kablo bağlantısını ortadan kaldırmış olması, balasttan 85V geliyor. d2s'te balasttan ampule yüksek voltaj (23.000 V) içeren kablo olması gerekiyordu ve güvenli değildi.
Senin asıl sorun selektörde ne kadar fark edeceğiydi sanırım, Muhammed cevaplamış. Ben d2s kullanıyorum (bixenon değil) ve sellektör pek kullanmadığımdan milisaniye hesabı yapmıyorum

d1s de ateşleyici ampule entegre edilmiş ampul patladığında maliyet yüksek ve ampulün arkası çok tombul genelde biyere sığmıyorlar mercek montajında, d2s ise ateşleyici ballastta saklanmış daha portatif sellektörü farketmeniz imkansız bir ara bende araştırmıştım aralarında 1 saniye bile yok diyebilirim d2s philips ampul ve oem bir d2s ballast alıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz performans demişsiniz şuanda oem olan bütün ballastlar neredeyse birbirlerine aynılar ben koito gen 2 kullandım onun hızı bile şimşek gibiydi şuanda gen5 hella lar falan var onlar daha iyiler.

bu tarz yorumlar var o yüzden d1s daha mantıklı geldi sanki

birde gen5 v.b olaylar var onlarıda açıklarsanız
gen4, gen3 balastla yapacağınız sellektörlerde kiremit rengini andıran pembe-kırmızı bir renk görürsünüz çakma anında. oysa gen5+d1s ile ne kadar sellektör yaparsanız yapın, her daim beyaz flaş patlaması gibi bir ışık elde edersiniz.böyle mi oluyor

greentooth
18-12-2011, 13:35
Daha önceden böyle bir tecrübeniz ve bir atölyeniz yoksa hiç tavsiye etmiyorum. Kolay gibi görünürken astarı yüzünden pahalıya geliyor. Ben iki çıkma farı heba ettim bu şekilde, tecrübe konuşuyor yani ;)

Anahtar teslim olarak yaptırıp, görüp, beğenip ödemesini yapın, sonra güle güle kullanının. Bi-xenon far kullandıktan sonra diğerleri el feneri gibi geliyor :icon_tup:

dark
18-12-2011, 13:36
Yazanlar doğru ama o kadar para verdiğine değicek bir fark olmuyor gen 5 balans la bu arada 2 ci yoruma katılmıyorum d2s le yapıcağın sellektör ü farketmiyicek adamın en gözüne ..... :) gündüz saati sellektör attığım adamın önümde 3 şerit gezdiği günü biliyorum kendine kaçıcak delik aradığı için :)
Attığın sellektörde hiçbir fark olmaz birinin tepkimesi yarım saniye ise diğerinin 1 sn . Takıntın varsa farların açık cebin dolu gez :)

dark
18-12-2011, 13:38
Daha önceden böyle bir tecrübeniz ve bir atölyeniz yoksa hiç tavsiye etmiyorum. Kolay gibi görünürken astarı yüzünden pahalıya geliyor. Ben iki çıkma farı heba ettim bu şekilde, tecrübe konuşuyor yani ;)

Anahtar teslim olarak yaptırıp, görüp, beğenip ödemesini yapın, sonra güle güle kullanının. Bi-xenon far kullandıktan sonra diğerleri el feneri gibi geliyor :icon_tup:

Tecrübe değilde biraz araştırma ve sabır olduktan sonra kimsenin yapamıyıcağı bir iş değil yapanların sizden bizden hiçbir farkı yok :icon_tup:
Bende bunlardan biriyim usta ellerden işi öğrenince şimdi gözüm kapalı korkmadan yapıcağım iş :)

FaBeRgE
18-12-2011, 13:53
romeo ilker var, bence onunla irtibata geçin...

_Burak_
18-12-2011, 13:56
evet ilker kemal fakat tt ye toplu alımda çok fena güzellik yapması lazım :D

şeytan diyo git bağlat direk xenonu deniz feneri gibi gez yine :)

greentooth
18-12-2011, 14:12
Tecrübe değilde biraz araştırma ve sabır olduktan sonra kimsenin yapamıyıcağı bir iş değil yapanların sizden bizden hiçbir farkı yok :icon_tup:
Bende bunlardan biriyim usta ellerden işi öğrenince şimdi gözüm kapalı korkmadan yapıcağım iş :)

Elbette yapanların bizden farkı yok kişi olarak farkı yok, sadece el alışkanlığı ve alternatif malzemeleri, biraz da tecrübeleri var. ;)

Tek tek alınan malzemeleri fara ya da birbirine uyumsuz olması ihtimali var. Misal;
- mercekleri aldınız ama tasa sığmadı,
- tasa sığdı ama arkası farın kasasına dayandı, kapandıktan sonra ampul değiştirmek imkansız oldu.
- merceğe uygun ampul sabitleyici bulamadınız
- merceği yerleştirdiniz ama bu sefer mercek çerçevesı sığmadı
- ışık desenini ayarlamak için farı araç dışında çalıştıracak düzenek lazım
- reflektörü dramel ile keserken ortalık ciddi batıyor.

vsvsvs. Bunlar herkesin ev ortamında yapabileceği şeyler değil hani :rolleyes:

Yoksa bir işi kendi başına başarmanın keyfi paha biçilemez :icon_tup:

darkless
18-12-2011, 14:53
romeo ilker var, bence onunla irtibata geçin...
ta kendisiyle konuştum fiyatıda ondan aldım amerikan park far iiçi karartma ds2 6000k ampul kablo dünüştürücü 500 tl

darkless
18-12-2011, 14:55
evet ilker kemal fakat tt ye toplu alımda çok fena güzellik yapması lazım :D

şeytan diyo git bağlat direk xenonu deniz feneri gibi gez yine :)

aynen toplu alım yapalım herkes yararlansın

darkless
18-12-2011, 15:10
bide bunlara ledli amerikan park devresi iş tamamdır :)

derken acıklarmısınız bende yaptırcamda ledli kısmı pek anlamadım

dark
18-12-2011, 15:24
derken acıklarmısınız bende yaptırcamda ledli kısmı pek anlamadım

Pwm devresi ile parklarda kısık sinyalde kuvvetli yanması sağlanabilir. Direnç ilede ayarlanabilir. Ledli olursa daha parlak yanma ihtimali olur amerikan parkların hemde rengi daha güzel olur ampulden.

darkless
11-03-2012, 15:38
http://img515.imageshack.us/img515/7528/20120311012.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/515/20120311012.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

suprolla
11-03-2012, 17:43
mercek işi taş büyükse kolay 1 güne biter ama ufak tas ve buzlu camda ağır sıkıntı
1 aydır corolla farıyla uğraşıyorum bugün şeffaf camı döktüm kapattım farı bitti gitti...
500 lira işçilik bana göre çok yav....mercek zaten para etmiyor 100 lira falan kapaklarıyla....farları gönderdiğini var sayıyorum ve meercekleri usta alırsa+işçilikle 350 lira olsa normal olcak..
zaman varsa evde 1 günde çoook rahat şekilde yaparsınız :)
bu arada demon eye park yapılınca çok güzel oluyor

özgür67
11-03-2012, 18:10
Orjinale bixenon taktırdınız galiba.Bende orjinal alayım dedim 4bin lira fiyat aldım.Size ne kadara mal oldu ve nerede yaptırdınız?

fevzi
11-03-2012, 21:26
aynen bende corollaya yaptırmayı dusunuyorum bi-xenon uygulamasını ama ıstanbulda bunu yapabılıcek saglam bı usta bulmam gereklı

darkmann
11-03-2012, 23:17
benimde kafamı kurcalıyor bi xenon işi yaza doğru yapıcam bende.sağlam bi ustamız var maltepede yaptırmayı düşünen olursa iletişim bilgilerini verebilirim

özgür67
12-03-2012, 14:40
bende böyle bir firma buldum irtibata geçip bilgi alıcam.
ALİA Bİ-XENON MERCEKLİFAR UYGULAMASI Bİ XENON BİXENON - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 59775834 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-alia-bi-xenon-merceklifar-uygulamasi-bi-xenon-bixenon-59775834/detay)

darkless
13-03-2012, 18:06
evet orjinal fara mercek takıldı istanbulda İlker KEMAL yaptı 600 tl aşa yukarı ekstra isteklere göre değişiyor fiyat

Ahmet.S
13-03-2012, 18:11
Cok paraymis murat makyajsiz fari 150 200 tl ye bulursun fari parcalar kendim denerdim ben olsam olmazsa olmasin 600 de vermezdim.

özgür67
13-03-2012, 18:14
evet orjinal fara mercek takıldı istanbulda İlker KEMAL yaptı 600 tl aşa yukarı ekstra isteklere göre değişiyor fiyat

işçilik olarak memnu kaldınız mı?öncam çıkartılıp mı işlem yapılıyor?xenon dahildir bu fiyata değil mi?
Birde kişiye ulaşabilecek tel.nosu alabilir miyim?
Çok soru sordum galiba kusura bakmayın:D

KwisatzHaderach
13-03-2012, 23:33
hocam bu işlemde kullanılan malzemelerin markası nedir ve xenon kit fiyata dahilmi? ve en önemlisi isçilik nasıl?

darkless
14-03-2012, 07:15
işçilik olarak memnu kaldınız mı?öncam çıkartılıp mı işlem yapılıyor?xenon dahildir bu fiyata değil mi?

hella bixenon mercek mercedes a kasa mercek kapagı osram 4300k d2s ampul cın malı beyıne ampul arası dunuştürücü dahıl beyın ıstersenız konusun ona fıyat alın angel led falanda ayarlıyor ben 6 ay araştırdım bu işi prof olarak yapan türkiyenin en 2 sinden biridir farları yakından bi gör orjinal dersin ben parayı helal ettım aydınlatma falan 10 numara

darkless
14-03-2012, 07:17

ön camı çıkarmadan olmaz zaten çın malları var ampul gıbı takıon sakın bulaşmayım hella bosh valeo sen ne dersen onu kullanıyo

darkless
14-03-2012, 07:26
Cok paraymis murat makyajsiz fari 150 200 tl ye bulursun fari parcalar kendim denerdim ben olsam olmazsa olmasin 600 de vermezdim.

ölede ahmet mercekler 100 tl mercek kapagı en dadiği 50tl ampül ds2 2.el 2tanesi 100tl balast dnüştürücü 25tl 275 far karartma yanlaraa power led sinyallere turuncu led ..silikon boya ben yapsam3 340 tl yapabılırsem oda hee ben 600 tl vermedım 5 ay pazarlık yaptım :):):)

Asimos
14-03-2012, 07:31
Orjinale bixenon taktırdınız galiba.Bende orjinal alayım dedim 4bin lira fiyat aldım.Size ne kadara mal oldu ve nerede yaptırdınız?

4bin liraya 2.el araba alırsın.
Fiyatı weren bildiğiniz saçmalamış

özgür67
14-03-2012, 08:17
4bin liraya 2.el araba alırsın.
Fiyatı weren bildiğiniz saçmalamış
yetkili servisten alınan fiyattır 4 bin tl