PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ruhsat çıkmadan satış yapılırsa ne olur

ALPER-VNS
18-12-2011, 14:34
Bi arabaya kapora verdim sonunda.. galeri araç sahibinden satış almış fakat araba 34 plaka plaka da değişicek demişler noterde.. direk sana satış verebiliriz bizim ruhsat çıkarmamıza gerek yok diyolar ama ben plaka değişicek dendiği zaman ruhsat çıkarmadan satış yapılamıyo diye biliyorum.. yapılsa bile plaka 34 olarak kalır değişim iptal olur diye tahmin ediyorum ayrıca 34 plaka arabaya kesinlikle binmek istemiyorum hadi anlamlı bişey olsa neyse de 34 XX XXXX anlamsız bi plaka.. satışı direk alırsak ve plaka 34 kalırsa kabus olur benim için..

şimdi sizce galeriyi suhsatı çıkarın plakayı ankara yapın sonra bana satış verin yolunda mı zorlıyım sizce? ne yapmalıyım?

teoman_rpm
18-12-2011, 14:40
Ruhsatın cıkmasına gerek yok gecici ruhsatla aldıkları gunden 1 gun sonra satıs yapabilirler notere gittiginizde size zaten sorucaklar plaka degişsinmi diye siz evet diyince satıs yapılıp istedigin plakayı alabilirsin ... yani ruhsat cıkmasını vs. beklemeye gerek yok plaka degişimi için .

fatiii
18-12-2011, 14:42
unutmadan dip not yazalım geçici ruhsatın süresi 1 ay bu süre sonunda geçici ruhsatla astış yapılmaz

fatih(fb)
18-12-2011, 15:12
satış yaparken soracaklar yalnız normal satışla plaka değişimli satış fiyat farkı oluyor plaka çıkarma gibi. galeri 06 çıkarıp sizinde ondan direk almanız daha uygun olur bana göre:)

ALPER-VNS
18-12-2011, 15:21
Ruhsatın cıkmasına gerek yok gecici ruhsatla aldıkları gunden 1 gun sonra satıs yapabilirler notere gittiginizde size zaten sorucaklar plaka degişsinmi diye siz evet diyince satıs yapılıp istedigin plakayı alabilirsin ... yani ruhsat cıkmasını vs. beklemeye gerek yok plaka degişimi için .

ben gölbaşı ikametli olduğum için galeriye siz ankara plaka çıkarın diycem boşta güzel bi plaka olursa falan.. olmadı direk ben alırım satışı.. saolasın güzel haber..

unutmadan dip not yazalım geçici ruhsatın süresi 1 ay bu süre sonunda geçici ruhsatla astış yapılmaz

yok zaten daha 2 gün olmuş zaten satışı alalı adamlar..

satış yaparken soracaklar yalnız normal satışla plaka değişimli satış fiyat farkı oluyor plaka çıkarma gibi. galeri 06 çıkarıp sizinde ondan direk almanız daha uygun olur bana göre:)

zaten ben şuan ikamet yerim yüzünden 06 DXX XX plaka alabiliyorum sadece.. VNS plaka geçen hafta yoktu boşta.. bi ona bakıcam bi ALP bi de LAZ bakıcam çok para istemezlerse galeri bu plakayı takar sonra bana satış yapar.. o bahsettiğiniz farkı da galeri zaten ödemiş bu sebeple bizim için sorun yok ister sana verelim istersen sen değiştir dediler 1 2 gün zaman kaybımız olur sadece.. ben fazla tezcanlı olduğum için 1 2 gün büyük süre ama.. bakalım yarın görücez :)

ALPER-VNS
18-12-2011, 15:22

buarada alındığı günün ertesi günü mü satış yapılabiliyo yoksa 1 gün beklemek mi lazım özellikle?

ErenErdem
18-12-2011, 15:50
ertesi gün satışı yapılabilir, aynı günde bir satış yapılıyor sadece

TarikS
18-12-2011, 18:11
Sorun olmaz Alper, ben de bi arabami aldiktan sonra anneme satmistim ruhsati beklemeden. Kasko daha uygun oldugu icindi sanirim. Plaka degisimi yoktu bende ama senin icin de fark edecegini sanmiyorum.

ramo35
18-12-2011, 18:21
geçici ruhsatla satış yapıldıgını öğrendigim iyi oldu benimde bir sorum olucak
aracımın satışını veremiyorum sebep araç ablamın üzerine 2 yıl önce aldık fakat ablam 3 ay önce evlendi sadece nüfus cüzdanını değiştirebildi bu sürede aracın ruhsatında hala kızlık soyismi yer almakta noter ben satış yapamam bu durumda diyor sisteme tc kimlik vs girince şimdiki soyismi çıkıyor ruhsata bakınca farklı diyor noter bunu satışını yapabilirdemi yapmıyor yoksa illa ruhsatımı değiştirmem lazım?

ramo35
18-12-2011, 20:44
geçici ruhsatla satış yapıldıgını öğrendigim iyi oldu benimde bir sorum olucak
aracımın satışını veremiyorum sebep araç ablamın üzerine 2 yıl önce aldık fakat ablam 3 ay önce evlendi sadece nüfus cüzdanını değiştirebildi bu sürede aracın ruhsatında hala kızlık soyismi yer almakta noter ben satış yapamam bu durumda diyor sisteme tc kimlik vs girince şimdiki soyismi çıkıyor ruhsata bakınca farklı diyor noter bunu satışını yapabilirdemi yapmıyor yoksa illa ruhsatımı değiştirmem lazım?

güncelll beyler bilen varmıdır satışı vermem lazım bu hafta?

Burak Mehmet
03-01-2012, 17:11

değiştirmen lazım dostum...Aynısı geldi başımıza evlendikten sonra 1 ay içerisinde olabiliyormuş,ayrıca evlenince adreside değişti ve senin bunu emniyete bildirmen gerekiyor..

srdralc
03-01-2012, 17:15

Bizim uçak biletinde sistem Evlilik Cüzdanı ibrazıyla çözülebiliyor aslında böyle birşey olabilir diye düşünüyorum.

Sonuçta aslı gibidir yapıp ek olarak koyabilir dosyaya.

SekoLive
03-01-2012, 17:27
ramonun başına gelen tamamen saçmalık. bu insanın tc numarası var değişmiyor anne adı baba adı d.tarihi d.yeri değişmiyor . Ne hakla adamın bidaha ruhsatını değiştirtiyorsn yok yere hem insanlara iş hem memurlara. zaten araba satılıyo ruhsat değişicek para kazanıcan bari satan adamı bidaha derde sokma. resmen saçmalık...

nakayama
03-01-2012, 17:35
Benimde satışla ilgili bir problemim var bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yeni araç alacağım arabanın ruhsatının 1 nüshasına 9 ay once polis el koymuş ve aracı trafikten men etmiş şimdi ben aracın muaynesini yaptıracagım fakat aracın ruhsatınının 1 yaprağı anamur ilçesinde almışlar ben antalyadayım oraya gitmeden ruhsatın 1 nüshasını almadan aracın satışını alabilirmiyim yada başka nasıl çöze bilirim bu sorunu.

ramo35
03-01-2012, 18:38
ramonun başına gelen tamamen saçmalık. bu insanın tc numarası var değişmiyor anne adı baba adı d.tarihi d.yeri değişmiyor . Ne hakla adamın bidaha ruhsatını değiştirtiyorsn yok yere hem insanlara iş hem memurlara. zaten araba satılıyo ruhsat değişicek para kazanıcan bari satan adamı bidaha derde sokma. resmen saçmalık...

abi sattım geçen hafta ya çok şükür:D ablam kimligini değiştirdi emniyete gittim 2 gün sonra aldım ruhsatı verdim satışı saolasın abi sende bilgiler için

ek bilgi acil paraya sıkışsak allah korusun daha beter bişi olsa arabayı satamıcaktık böle şey olur mu ya

Runo
15-05-2017, 17:29
Yeni konu açmiyim dedim çok acil birkaç sorum var. Bilgilendirirseniz çok sevinirm

1- geçiçi ruhsatımın 1 aylık süresi dün doldu, aracı satabilir miyim. Şu an sigorta yok
2- eğer satamazsam yarın hemen sigorta yaptırsam ruhsatı elime almadan satabilir miyim
3- eğer yine satamazsam yarın sigortayı yaptırsam ruhsatı hemen alma şansım var mı

turkerrr
15-05-2017, 17:34
Yeni konu açmiyim dedim çok acil birkaç sorum var. Bilgilendirirseniz çok sevinirm

1- geçiçi ruhsatımın 1 aylık süresi dün doldu, aracı satabilir miyim. Şu an sigorta yok
2- eğer satamazsam yarın hemen sigorta yaptırsam ruhsatı elime almadan satabilir miyim
3- eğer yine satamazsam yarın sigortayı yaptırsam ruhsatı hemen alma şansım var mı

1 aylık süre dolduğunda geçici tescil geçerliliğini yitiriyor dolayısı ile satış olmaz.

Satış yapabilmek için sigorta kestirip ruhsatı çıkarman gerekiyor.

Runo
15-05-2017, 18:14
1 aylık süre dolduğunda geçici tescil geçerliliğini yitiriyor dolayısı ile satış olmaz.

Satış yapabilmek için sigorta kestirip ruhsatı çıkarman gerekiyor.

Teşekkürler, inşAllah çıkar ruhsat yarın hemen

süleymann
15-05-2017, 18:25
çarşamba bi araba alıp pazartesi sattım geçici ruhsatla. Sgorta dahi kestirmedim.

darkmoon
15-05-2017, 18:37
plaka değiştirme gibi bir zorunluluk ben duymadım ..

redbull35
15-05-2017, 18:39
Geçici ruhsat süresi dolmuş satış yapamazsınız. Sigortayı kestirip trafikten hemen ruhsatı alabilirsiniz.

Yigit-Y
15-05-2017, 18:58
Araç aynı günde iki defa satmıştım geçen sene

Onu bir notere sorun

Plaka aynı ilçe ise değişmez

İlin bir önemi yok

AliGizda
16-05-2017, 08:12
Geçici ruhsatın süresi dolmuşsa sigorta kestirip ruhsatı alıp satış yapmak gerekiyor. Ruhsatı herhangi bir trafik şubeden çıkarabilirsiniz, 2 dakikada çıkarıyolar.

turkerrr
16-05-2017, 08:21
çarşamba bi araba alıp pazartesi sattım geçici ruhsatla. Sgorta dahi kestirmedim.

sabit plakalı satışlarda 30 gün içinde geçici tescil ile satış oluyor.

plaka değişikliği varsa veya 30 gün geçtiyse ruhsatı çıkarmadan satış yapamazsın.

süleymann
16-05-2017, 12:19
sabit plakalı satışlarda 30 gün içinde geçici tescil ile satış oluyor.

plaka değişikliği varsa veya 30 gün geçtiyse ruhsatı çıkarmadan satış yapamazsın.

plaka degişikligi yapmadım alırken.