PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vınn Kullananlar ?

BaybuRtlu69
18-12-2011, 15:35
Merhaba arkadaşlar; Vınn kullanılarına sorum olcak cevaplarsanız sevinirim

Pek bi bilgim yok vıın hakkında aslında

Laptopum var, buna heryerde internet erişimi sağlamak içn vınn almayı düşünüyorum, Fakat Fiyatı ne kadardır ? Aylık ücretleri faturalandırmaları kotaları nasıl oluyor ? vınn'ı nerelerden açtırabilirim, neler gerekli ve sorunsuz internet erişimi sağlıyor mu, hangi operatör (turkcell, vodafone,avea) den almamı önerirsiniz ?

mertk
18-12-2011, 15:52
Bence cok gereksiz bisi en iyisi telefonunuzu laptoba yonlendirip girmek

BaybuRtlu69
18-12-2011, 15:56
Bence cok gereksiz bisi en iyisi telefonunuzu laptoba yonlendirip girmek

Telefonu, Laptopa yönlendirip Nete girmek nasıl oluyor ? Telefonumda bir internet paketi mevcut değil zaten :S

Vede Vınn hakkında okuduğum kadarıyla bir çok kişi şikayetçi, fiyatlarından dolayı sanırım

Kullanıcı varsa aramızda, olumlu olumsuz yönleriyle ele alıp bilgi verirse sevinirim

mad_max1978
18-12-2011, 16:00
cam açarsan kota çabuk bitiyor.kotanı 1 gb bile açsan + 40 liramı ne artı ücret yansıyor faturaya.

uluckaban
18-12-2011, 16:02
Turkcell diyorum. 7.2 mbit hızında 2 tane mantıklı paket var.

1. İlk 3 ay 29 TL daha sonra 1 yıl boyunca aylık 39 TL sabit fiyat garantisi(Kamu çalışanlarına sürekli 29TL) / Kota: 4gb/ 12 ay kontratlı/ modem ücretsiz. Eğer 4gb ı aşarsan 3G den 2G'ye düşüyor fakat 2G de msn e bağlanması bile 10 dk. sürüyor ona göre düşünebilirsin abi :)

2. Aylık 59 TL sabit fiyat garantisi/ Turkcell bayilerinde sınırsız derler fakat kotası 16gb dır aynı şekilde 16gb dan sonra 2G ye düşer. /24 ay kontratlı

Ben diğer eve geçince orda internet olmadığı için kamu vınn kullanıyorum nadiren gidiyoruz zaten işimi görüyor 7.2 mbit tam olarak sağlamıyor. Eğer sürekli olarak kullanmayı düşünüyorsan önermem abi. Aklında herhangi bir şey varsa sorabilirsin :)

uluckaban
18-12-2011, 16:04
Ayrıca eklemeyi unutmuşum kontratı bozarsan sadece 120 lira civarında olan modem ücretini alırlar.

emoro
18-12-2011, 16:04
ben turkcell kullanıyorum aylık 30 verıyorum gayet memnunum 4 gb kotası var hızıda oldukça iyi kopma falanda yapmıyor.

taytay
18-12-2011, 16:06
bende turkcell kullanıyorum 2 yıldır kontratım bitti 42 ödüyorum her ay çekim konusunda sıkıntı yok güzel de kotayı farkında olmadan aşıyosun

eexelanss
18-12-2011, 16:07
Ben yaklaşık bir yıldır vınn kullanıyorum. Almadan önce dikkat etmen gereken en önemli nokta sürekli ikamet ettiğin veya bilgisayarını çoğunlukla kullanacağın yerde 3G nin çekip çekmemesi. Şayet bilgisayarınızla sürekli aktif olacağınız yerde 3G çekmezse edge hızıyla bağlanırsınız buda hiçbir işe yaramaz. 3G konusunda en kapsamlı olan Turkcell vınn diye biliyorum. Örnek vermek gerekirse iş yerim Ankaranın göbeğinde Aynı ofiste ben turkcell vın ile bağlanıyorum yanımdaki arkadaş aveanın ki ile bağlanıyor. Benimki full çekerken onun ki üç diş çekiyor. Tavsiyem turkcell vınndan yöne.
Benim kullandığım paket 4Gb kotalı kamu vınn paketi. Aylık 29tl ücreti var. Kota aşma derdi yok. Kotanız dolunca internetiniz kesiliyor. Taahütümün bitmesine 2 ay kaldı şimdi limitsiz vınn tarifesi çıktı sabit 59 tl 2yıl taahütle. Ona geçmeyi düşünüyorum. Bu arada normal kotalı bir vınn paketi alırsanız kota aşım ücretleri çok pahalı. Örneğin kota aştıktan sonra her 1Gb 50 tl olarak fiyatlandırılıyor. Ayrıca vınn da sadece dowlandlarınız değil upload larınızda kotaya yansıtılıyor. Eğer gününüzün büyük bir çoğunluğunu internette geçiriyorsanız ve video müzik tarzı şeyler izleyip dinliyorsanız kotanız çabuk dolabilir.. Ama her ne olursa olsun 3G internet bambaşka bişey 3G nin olduğu her yerde internettesin.. Sorcağınız aklınıza takılan birşey varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım

BaybuRtlu69
18-12-2011, 16:11
cam açarsan kota çabuk bitiyor.kotanı 1 gb bile açsan + 40 liramı ne artı ücret yansıyor faturaya.

iyi giydiriyorlar bizleree :)

Turkcell diyorum. 7.2 mbit hızında 2 tane mantıklı paket var.

1. İlk 3 ay 29 TL daha sonra 1 yıl boyunca aylık 39 TL sabit fiyat garantisi(Kamu çalışanlarına sürekli 29TL) / Kota: 4gb/ 12 ay kontratlı/ modem ücretsiz. Eğer 4gb ı aşarsan 3G den 2G'ye düşüyor fakat 2G de msn e bağlanması bile 10 dk. sürüyor ona göre düşünebilirsin abi :)

2. Aylık 59 TL sabit fiyat garantisi/ Turkcell bayilerinde sınırsız derler fakat kotası 16gb dır aynı şekilde 16gb dan sonra 2G ye düşer. /24 ay kontratlı

Ben diğer eve geçince orda internet olmadığı için kamu vınn kullanıyorum nadiren gidiyoruz zaten işimi görüyor 7.2 mbit tam olarak sağlamıyor. Eğer sürekli olarak kullanmayı düşünüyorsan önermem abi. Aklında herhangi bir şey varsa sorabilirsin :)

En azından bi 3 ay kadar kullanıcam sürekli, pek birşey indirilmeyecek genel olarak facebook , gazete siteleri ve konu anlatımlı bazı dersler dinlemek olucak iş.

Fiyat olarakta aylık 40 - 50 tl yi geçsin istemem, 4GB işimi görürmü acaba ? ve birde kontrat yaptıgımızda 3 aylık süre dolunca noluyor ? kendiliğinden iptal oluyor mu. ekstra ücret filan çıkarıyorlar mı karşımıza

BaybuRtlu69
18-12-2011, 16:21
ben turkcell kullanıyorum aylık 30 verıyorum gayet memnunum 4 gb kotası var hızıda oldukça iyi kopma falanda yapmıyor.

Vlla böyleyse iyiymiş, bende 4GB düşünüyorum. teşekkürler

bende turkcell kullanıyorum 2 yıldır kontratım bitti 42 ödüyorum her ay çekim konusunda sıkıntı yok güzel de kotayı farkında olmadan aşıyosun
Kotayı aşıp aşmadığımızı nasıl öğreneriz o konuda ? Ay sonu bitmeden, internetsiz kalmayalım

Ben yaklaşık bir yıldır vınn kullanıyorum. Almadan önce dikkat etmen gereken en önemli nokta sürekli ikamet ettiğin veya bilgisayarını çoğunlukla kullanacağın yerde 3G nin çekip çekmemesi. Şayet bilgisayarınızla sürekli aktif olacağınız yerde 3G çekmezse edge hızıyla bağlanırsınız buda hiçbir işe yaramaz. 3G konusunda en kapsamlı olan Turkcell vınn diye biliyorum. Örnek vermek gerekirse iş yerim Ankaranın göbeğinde Aynı ofiste ben turkcell vın ile bağlanıyorum yanımdaki arkadaş aveanın ki ile bağlanıyor. Benimki full çekerken onun ki üç diş çekiyor. Tavsiyem turkcell vınndan yöne.
Benim kullandığım paket 4Gb kotalı kamu vınn paketi. Aylık 29tl ücreti var. Kota aşma derdi yok. Kotanız dolunca internetiniz kesiliyor. Taahütümün bitmesine 2 ay kaldı şimdi limitsiz vınn tarifesi çıktı sabit 59 tl 2yıl taahütle. Ona geçmeyi düşünüyorum. Bu arada normal kotalı bir vınn paketi alırsanız kota aşım ücretleri çok pahalı. Örneğin kota aştıktan sonra her 1Gb 50 tl olarak fiyatlandırılıyor. Ayrıca vınn da sadece dowlandlarınız değil upload larınızda kotaya yansıtılıyor. Eğer gününüzün büyük bir çoğunluğunu internette geçiriyorsanız ve video müzik tarzı şeyler izleyip dinliyorsanız kotanız çabuk dolabilir.. Ama her ne olursa olsun 3G internet bambaşka bişey 3G nin olduğu her yerde internettesin.. Sorcağınız aklınıza takılan birşey varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım

ilginiz için teşekkürler. Alırsam zaten turkcell vıın düşünüyorum fakat, olumsuz o kadar yorum var ki insanı soğutuyor. ama şuanda da ille bi vınn a ihtiyacım var. 4GB kotalı alıcaz artık inş yeter. genel olarak ağırlı internetten video izlicez.. bu çok kotayı etkiliyyorsa ne yapayım ? sınırsız mı almalıyım. ve birde kota dolunca internette kesilme yokmuş sanırım, kota aşınca üzerine ekstra ücret geliyormuş

Burak E.
18-12-2011, 16:22
vodafonda kontürlü vınnn lar var eger yaparsanız sınırsız internet erişi 20 tl haftalık kopma felan olmaz rahattır vodafonda 1-1.5 sene kullandım

Ahmet Saraçoğlu
18-12-2011, 16:25
bi sene 8 gb vınn kullandım evdeki neti kapayıp , hayatımın hatasıydı , her ay 170 ödedim ,,, kota çok çabuk doluyo , evdeki neti kaparsanız mümkün değil yetmez...
Bu sene evdeki sınırsıza yardımcı telefona 4 gb paket aldım , evde sınırsız olduğu için hayatta dolmuyo.Gündelik neti kapama gibi bi hata kesinlikle yapmayın vınn için.

uluckaban
18-12-2011, 16:27
Abi madem 3 ay sürekli kullanıcaksın 3 aylık kontratlı al modem ücreti 39 TL ver daha sonra 3 ay 4gb ı 39 TL ye kullan 3 ay geçtikten sonra kontürlüye çevirirsin lazım olcağı zaman kontür yükleterek kullanırsın

emoro
18-12-2011, 16:28
kotanı turkcelın menusu var ordan nete gırıyosun zaten orda yazıyo 4 gb dan dusuyo devamlı ordan kontrol edebılırsın:)

uluckaban
18-12-2011, 16:30
kotanı turkcelın menusu var ordan nete gırıyosun zaten orda yazıyo 4 gb dan dusuyo devamlı ordan kontrol edebılırsın:)

O eskidendi :) Artık göstermiyor.. Ben vınn programının mesaj hanesine girip kalan yazıp 2222 ye gönderiyorum kalan kota mesaj ile geliyor

emoro
18-12-2011, 16:32
bende su an gosterıyo o pin kodu menusunde

uluckaban
18-12-2011, 16:35
bende su an gosterıyo o pin kodu menusunde

O zaman eski yazılım olduğundan olabilirmi ? Bendede eskiden gösteriyordu silip yeniden kurunca göstermemeye başladı

emoro
18-12-2011, 16:38
olabilir o konuda bı bılgım yok :) mesaj yollıyınca bı ucret kesılıyomu pekı?

uluckaban
18-12-2011, 16:40
olabilir o konuda bı bılgım yok :) mesaj yollıyınca bı ucret kesılıyomu pekı?

Hayır kesmiyor :)

taytay
18-12-2011, 16:44
O zaman eski yazılım olduğundan olabilirmi ? Bendede eskiden gösteriyordu silip yeniden kurunca göstermemeye başladı
su an bendede gösyeriyor en güncel versiyonu var. ama her zaman o dogru olmuyor ben aşmadım ordan takip ettim fatura ödemeye gittim süpriz fatura cıktı karsıma yok son 12 saat göstermiyor ıvır zıvır ayak yaptılar . video ve cam actıgınızda maşallah v12 gibi kota gidiyor kontratım bitti bende kullanmayı düşünmüyorum artık ..

taytay
18-12-2011, 16:45
O eskidendi :) Artık göstermiyor.. Ben vınn programının mesaj hanesine girip kalan yazıp 2222 ye gönderiyorum kalan kota mesaj ile geliyor

birde vınn menüsünde bağlanınca üstte turkcell 3g mi yazıyor edge mi yazıyor sizin ?

emoro
18-12-2011, 16:46
bende turkcell 3g yazıyor

taytay
18-12-2011, 16:47
bende turkcell 3g yazıyor

arkadasımdada aynı versiyon var onda edge yazıyor oda göremiyor kota bilgisini ondan sordum tam kapsamlı çekmeyen yerlerde o bilgiyi göstermiyor sanırım

emoro
18-12-2011, 16:49
ewet mantıklı oyuzden olabılır:)

uluckaban
18-12-2011, 16:50
arkadasımdada aynı versiyon var onda edge yazıyor oda göremiyor kota bilgisini ondan sordum tam kapsamlı çekmeyen yerlerde o bilgiyi göstermiyor sanırım

3g yazııyor ama garip göstermiyor :D

taytay
18-12-2011, 16:52
3g yazııyor ama garip göstermiyor :D
:beuj: komple kaldırın turkcellin sitesinden indirin olması lazım :)

uluckaban
18-12-2011, 16:53
:beuj: komple kaldırın turkcellin sitesinden indirin olması lazım :)

pc diğer tarafta gidince denicem abi teşekkürlerimi bir demet halinde sunarım :D

onurdestan
18-12-2011, 17:04
örneğin haftada 1-2 gün ananeme yada yazlığa gittim orda netsiz kalmamak için nasıl bi paket almalıki kontürlü baya iyi gibi ama fiyatlar ne şekilde acaba aylık sabit ödersem bi anlamı yok 1 ayda gidemeyebilirim hafatda 2 günde gidebilirim böyle bişey için kontürlü en iyisi sanırım giderken biyerde yükleterek

uluckaban
18-12-2011, 17:11
örneğin haftada 1-2 gün ananeme yada yazlığa gittim orda netsiz kalmamak için nasıl bi paket almalıki kontürlü baya iyi gibi ama fiyatlar ne şekilde acaba aylık sabit ödersem bi anlamı yok 1 ayda gidemeyebilirim hafatda 2 günde gidebilirim böyle bişey için kontürlü en iyisi sanırım giderken biyerde yükleterek

Günlük 500MB : 5 TL
Haftalık 1GB : 12 TL
Aylık 1GB :29 TL
Aylık 4GB: 39 TL
3 Aylık 1 gb: 39 TL
3 Aylık 3 gb : 59 TL
3 Aylık 10 gb: 79 TL

TigeR
18-12-2011, 17:26
ben tavsiye etmem turkcell vınn var birkaç video izleyince kota doluyor ***** artık videolar daha kaliteli ve mb sayısı yüksek.bir ara ttnetin vardı evdeki normal internetin yanına aynı internet üzerinden vınn gibi bağlanabiliyordun o noldu?

onurdestan
18-12-2011, 17:37
bu listedeki tarifeler turkcell inmi?

samet_61
18-12-2011, 17:38
baglantı bu ara cok kotu zırt bırt dusuor bosver vınnn mınnn

uluckaban
18-12-2011, 18:23
bu listedeki tarifeler turkcell inmi?

evet turkcell

fevzi
18-12-2011, 19:43
3 aylık t.cell VINN kullandım yazın keşke almasaydım dedım en mantıklısı Vodafone dakı ınternet paketlerı Telefonu bagla PC ye o şekılde gır bırçok arkadaşım o şekılde gırıyor aylık 16 TL mı ne dıyorlardı sınırsızmıymıs neymıs tam bılmıyorum ama bı vodafone bayıınden bılgı al dedıgım gibi yap bence

sasuuke
18-12-2011, 19:49
yeni evimize taşındıgımda telle falan ugraşmamak için kamu vını aldım 4 gb dan sonra kendisi kesiliyor
internet kötü değil ama kablolu gibi de değil rahatlıkla işini görüyor ama nette film falan izleyeceksen kotalıtyı kullanmamanı tavsıye ederım

uluckaban
18-12-2011, 19:49
Yeni birşey daha öğrendim telefondaki hattınızda internet paketi varsa vınn modemine bağlayıp internete giriş yapabiliyormuşsunuz mantıklı geldi.. Ucuza vınn modem bulunabilirse güzel olur :)

hLL
18-12-2011, 21:37
bende kamu vın kullanıyorum burda cok guzel cekiyor.450-500 kb ile dosya indirebiliyorum.4gb dolunca hızı kesiyor.programdan kotayı takip ediyorum.son 100 200 mb kaldığında indiriyorum bir film 500mb 600 mb lık :) hız kesilmiyor kota aşımıda olmadığı için faturaya ekleyemiyolar.turkcellin yıllardır attığı kazığa istinaden bende onlara kazık atıyorum :))

hLL
18-12-2011, 21:39
telefondan bağlanıp girmek işkence oluyor.maillere falan bakılır foruma girilir ama video izleme buyuk resimleri açma falan sıkıntı adamı bezdiriyor

LAST_ZZ
18-12-2011, 21:46
cok kullanıcam dıyorsan 8 gb kotalı olanı al...ben 4 gb olanı kullandım 15 bılemedın 20 gun zor dayanıyordu...ole download fılanda yapmıyordum...8 gb kotalı olanı al bence yoksa her ay kota asamında 110-170 arası ek para odersın

pENdor
18-12-2011, 22:10
geçen ay a kadar 2 senedir 4GB turkcell vınn kullanıyordum. Bağlantı muazzam değil. Yakınlarda çok 3G kullanıcısı varsa şebeke bulmakta zorluk çekiyorsun. Kimi zaman burdada çekmiyorsa nie bu kadar para ödüyorum dedirtip çıldırttığı oluyor insanı... kota kesinlikle diğer adsl paketlerine göre çok çok çabuk doluyor. sadece facebook, gazete ve bu forumda video fotograf bakarım. onun dışında müzik film program download um kesinlikle yoktur. 2-3 ayda bir 40 tl lik fatura 80-90 gelir. Fakat bunları çok sorun etmiyordum. taki geçen aya kadar.
Geçen ay eve sabit bir internet turktelekom adsl bağlatmaya karar verdim. tabi bu arada turkcell vınn ı sadece bir hafta kullandıktan sonra bir kenarar koydum öylece kaldı. hesap kesimine 5 gün kala cep telefonuma mesaj geldi. " kotanızın dolmasına 800Mb kalmıştır" die şok oldum. yarım saat geçmedi bi mesaj daha " kotanız dolmuştur" die. çok sallamadım nasıl olsa kullanmadım bi yanlışlık vardır dedim. faturam geldi 135tl. açtım telefon müşteri hizmetlerine anlattım durumu. "Beyfendi internet sitelernie girmişsiniz ben burdan görüyorum" şeklinde mantıksız bir cevap aldım. baktım böle olmayacak şubeye gittim yüzyüze konuşayım diye. ordakilerde saçma sapan cevaplar verince cayma bedeli fatura ne varsa ödedim. çıktım. bi dahada bu konularda turkcell le işim olmaz. umarım ellerine düşmem.

arabasızadam
18-12-2011, 22:14
Ben 3 ay kullandım 4gb tahhahütlü 39 liraydı ,80liradan aşşağı hiç fatura ödemedim ve kotayı aşınca inanılmaz yavaşlıyo foto bile açmak 5dk sürüyo hiç tavsiye etmem .

BaybuRtlu69
19-12-2011, 14:23
Arkadaşlar Yorumlarınızı şuanda okuyamadım, acelem var..

bugün şunu öğrendim, şunun cevabınıda verebilirmisinz acaba

Turkcell VIIN 10 GB kotalı ay taahhütlü açılış modem filan ücreti 147 Tl imiş, sonrası kontörlüymüş, kendimiz ne kadar yükletirsek işte..

Faturasız hatta vınn almak çok daha pahalıya mal oluyor yani anladğım kadaryla.

Faturalı hat 24 AY limitsiz 59 TL imiş.. bunu düşünüyorum şuanda, faturalı hattım yoktu ama bulup birini yapıcam artık vede araştırmalara devam ediyorum

önerilerinizi bkliyorum. teşekkürler

uluckaban
19-12-2011, 14:37
Arkadaşlar Yorumlarınızı şuanda okuyamadım, acelem var..

bugün şunu öğrendim, şunun cevabınıda verebilirmisinz acaba

Turkcell VIIN 10 GB kotalı ay taahhütlü açılış modem filan ücreti 147 Tl imiş, sonrası kontörlüymüş, kendimiz ne kadar yükletirsek işte..

Faturasız hatta vınn almak çok daha pahalıya mal oluyor yani anladğım kadaryla.

Faturalı hat 24 AY limitsiz 59 TL imiş.. bunu düşünüyorum şuanda, faturalı hattım yoktu ama bulup birini yapıcam artık vede araştırmalara devam ediyorum

önerilerinizi bkliyorum. teşekkürler

Abi demiştim sana limitsiz dediklerine bakma 16gb kotası var diye :) Faturalı hattınada gerek yok araba ruhsatının fotokopisi veya ikametgah belgeside iş görüyor

BaybuRtlu69
20-12-2011, 12:46
Abi demiştim sana limitsiz dediklerine bakma 16gb kotası var diye :) Faturalı hattınada gerek yok araba ruhsatının fotokopisi veya ikametgah belgeside iş görüyor

Valla eğer dediğin gibi ikametgahla filan çözülüyorsa tamamdır :)

Toul
20-12-2011, 13:18
İlk 3 ay 29 TL daha sonra 1 yıl boyunca aylık 39 TL sabit fiyat garantisi(Kamu çalışanlarına sürekli 29TL)
kullanıyorum ben ama keyfi keder almak niyetindeysen tavsiye etmiyorum.
toplantıda şirket dışında mail ve önemli rapor durumlarında takıp kullanıyorum, idareten iş görüyor onun dışında kullanılacak güzel özellik yok ve agır işliyor gerçekten. :)

BaybuRtlu69
11-02-2012, 18:39
Turkcell kotasız yani 16 gb kotalı aldım, pişman oldum..

Daha aybaşı gelmeden bitiyor, hiç nerdeyse download yapılmıyor. sadece facebook ve arada ders anlatım videoları

Ayda 70- 80 tl ?

gurkanerkan
11-02-2012, 18:59
Elimde faturasiz hattiyle turkcellin 3g modemi var. Kutusu vs her seyi duruyor ilgilenirsen pm yollayabilirim.

alone
11-02-2012, 21:00
avea nın taraftar modemleri var onlardan kullan ben kullanıyorum bağlantısı falan çok güzel çok memnunum 8 gb limiti var artı takımının attığı her gol başına 100 mb verio mesela 8 gb ı kullanamadın diyelim kalanı diğer aya aktarıo fiyatıda 29 tl

_Burak_
23-07-2012, 21:12
geçen gün bimeksten bi tane netbook aldım samsungun ufak tefek olsun her yere benimle gelsin diye

neyse yanında bana bi 3g vınn modem hediye ettiler ve bir simkart
bugün denemek için onunla internete bağlanayım dedim

faturasız paket ama içinde 4gb lık internet varmış aktif olmuş şu an oradan yazıyorum

ama ben böyle nalet bir internet deneyimi görmedim video izlemek mümkün değil tech i bile zar zor açıyor

yok mu bunun çaresi bişeyi düzlükte gaz yemiyor resmen
chip mhip olmaz mı buna :D

Burak K.
23-07-2012, 21:14
Ben bugün aldım yurtta net yoktu. Vodafone'un. Vodem. 4 GB kotalı hesabını bilen 29 tl. 4 GB dolunca kapanıyor net otomatik olarak kota aşılmıyor.

_Burak_
23-07-2012, 21:31
buda aynı şekilde ama benim bulunduğum bölge an itibarıyle tam merkezde değil yerleşim birimi olsada

açana kadar başlıkları uzun bir sigara rahat bitiyo :D
abartı bi yana her yerde aynı şekilde değil mi bu meret
arkadaşımda vardı çatır çatır bağlanıyodu

yarın gezdireyim bi çocuğu artık bakalım sürekli 4 çeker mi awd mi quattro mu neyse artık :)

blumenberg
15-03-2015, 22:42
beyler bulunduğum bölgede fiber internet yok, abone olup internet bağlatma şansım da yok, vınn denilen internetten alsam, internete bağlanma ping vs yaşar mıyım? mümkünse kotasız almak istiyorum, arada bir lol oynuyorum onda da ping sorunu yaşıyorum ortak kullanılan netten bağlanınca.. Tavsiyeleriniz var mı?

onursumer
15-03-2015, 22:46
beyler bulunduğum bölgede fiber internet yok, abone olup internet bağlatma şansım da yok, vınn denilen internetten alsam, internete bağlanma ping vs yaşar mıyım? mümkünse kotasız almak istiyorum, arada bir lol oynuyorum onda da ping sorunu yaşıyorum ortak kullanılan netten bağlanınca.. Tavsiyeleriniz var mı?

bulunduğun bolgedeki şebekeye bağlı bolgesel hızda değişiklik oluyor çok fazla telefon uzerinden denemeden almanı tavsiye etmem

blumenberg
15-03-2015, 23:25
bulunduğun bolgedeki şebekeye bağlı bolgesel hızda değişiklik oluyor çok fazla telefon uzerinden denemeden almanı tavsiye etmem

işte bende daha çok çayyolu tarafında bu konu ile ilgili deneyim sahibi birileri vardır diye düşündüm, bir de turkcel avea vodafone harici bi şanşımız da yok galiba? normal internetim var ortak kullanımda, sürekli bir kullanım olmayacak, ping vs sorunu yaşadığımda vın'ı bağlıcam direk. bi arkadaşım kullanmış pek tavsiye etmem dedi, belki yüksek hızlı bir alternatif vardır diye düşündüm bende

Almanci Tane-R
16-03-2015, 16:41
Gecen ay vin-wifi aldım turkcellden 34,99'a...24 ay sozlesmeli 6 gb + ilk 6 ay 2 gb hediyesi var...

blumenberg
16-03-2015, 20:12
parası vs çok önemli değil, acaba oyunlarda ping sorunu yaşatıyor mu o çok önemli, bu konu hakkında bi bilgisi olan varsa çok sevinirim