PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : f20a4 turbo projesi !!!

emre_
19-12-2011, 12:14
f20a4 motora sahip 93 model prelude ümüzü turbolamaya karar verdik ancak sizlerden fikir yardım her türlü desteğe açığım :)
mantıklımıdır değilmidir giriştiğimiz bu iş
araba bi abimin kafasına ben girdim turboluyalım diye :D
gerekli parçalar
76mm son susturucu
76mm ara borular
intercooler boruları (cooler mevcut front maunth)
turbo manifoldu
enjektörler 500cc veya 750 cc
benzin pompası benzin basınç
blow off
boost saati
short sift
safc
kelebek ve emmeyi polishleyip takıcaz yerine belki kapağıda söküp işlerim
0,5 gibi bir basınç düşünüyoruz araca motor içine girilmicek

AEAlmas
19-12-2011, 12:47
Üst kapak polish yapın fazla masraf olmaz hem piston segman durumunu gormuş olursunuz

emre_
19-12-2011, 13:00
Piston sekman duru gayet duzgun arabanin kompresyon testleride arabayi aldiklari gibi conta degismislerdi oradan biliyoruz :) ama polish icin acicam

vtecturbo
20-12-2011, 21:32
evo nun manifolduyla beraber turbosunu alıp ufak bı ıslemden sora uydurabılırsın.
ecu ve tesısat obd 1 zaten.kendı ecun chıplenıyorsa bı chıp yazdırıp devam edersın yoksa bıde p28 alırsın kendı enjectorlerın 0.5 e yeterlı olur dıye dusunuyorum.yoksa walbro ıle beraber azcık benzın basıncını yukseltırsın.

AlperMVS
20-12-2011, 21:55
f20a4 dediniz bir duraksadım.
Atmosferik beslemede bir konu açmıştım aslında.
Fazlada arkadaşlar ilgilenmedi gibi birşey oldu.
Bende aynı araca sahibim.Yapacağınız araç kaç binde? Ve bu saydığınız tesisatı turbo işlemini araca koymak ne kadar bir bütçe ve zaman istiyor.
Benide bilgilendirirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürederim.:)

vtecturbo
22-12-2011, 10:30
f20a4 dediniz bir duraksadım.
Atmosferik beslemede bir konu açmıştım aslında.
Fazlada arkadaşlar ilgilenmedi gibi birşey oldu.
Bende aynı araca sahibim.Yapacağınız araç kaç binde? Ve bu saydığınız tesisatı turbo işlemini araca koymak ne kadar bir bütçe ve zaman istiyor.
Benide bilgilendirirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürederim.:)
butce olarak bırsey soyleyemem acıkcası bu ıslerde butce hesabı yapamassın.
fakat cok yuksek gucler beklemedıgınden cok extrem parcalar yanı pahalı parcalar almana gerek yok.o yuzden Turkıyede bulabılecegın ve uydurabılecegın dogru parcalarla yapmak en ucuz ve en mantıklı yolu bence.
PARCALARA GELINCE:
oncelıkle ecu p28 işini gorecektir.(aracındakı ecu da obd1 fakat chıplenebılıyor mu bılmıyorum)
cıp yazdıracaksın
walbro pompa
enjektor yada fmu (0.5 e kadar kendı enjektorlerı yeter sanırım)
turbo manıfoldu ve turbo(4g63 yani evo manifold ve turbolarını f20 ye uydurup takanları forumlarda gormustum)
turbo yaglama hortumları
blowoff
ıntercooler ve borular.
wideband ve egt
egzost sıstemı.
bunlar mınımum gereksınımler fakat 0.5-07 icin yeterli
tabiki motorun kondisyonu cok onemli.turbo olayına baslamadan once motorun kompresyonuna,krank -kol yataklarının durumuna,yag pompasının basıncının ve cızık durumunun ne olduguna bakmak motoru kucagına alıp senın yolda kalmanı engeller.bunlar uzatmak mumkun hatta sınırı bıle yok dıyebılırız.ama en azından bunların yapılması lazım.

brutal
22-12-2011, 10:57
4G63 manifold isterseniz sembolik bir rakama verebilirim :)