PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : harici hard disk hakkında

turbo16
19-12-2011, 21:33
1.5 tb lık samsung hardisk dizi film seyrederken tak diye gitti

denediklerim

usb değiştirdim

bilgisayar laptop popcorn hicbirinde harddiski göremiyorum

var mı öneri veya kurtarabilecek program tsk ler şimdiden:)

onursumer
19-12-2011, 21:52
ses falan mı geldi hdd den ?

yoksa direk bağlantı mı gitti ?

kaç inç ? 3.5 ise adaptor veya güç girişini bir kontrol et istersen

veya hdd yi kutudan çıkar direk pc de dene

63owen63
19-12-2011, 21:55
harici degil de direk sürücü olarak takmayı deneyin, normal hdd 'inizi cıkarıp, düşürdünüz mü hic ? yada üzerine bir şey düştü mü ,döküldü mü ,darbe aldı mı? Umarım sıkıntı kablodan usb girişinden vs falandır.

turbo16
19-12-2011, 21:57
harici degil de direk sürücü olarak takmayı deneyin, normal hdd 'inizi cıkarıp, düşürdünüz mü hic ? yada üzerine bir şey düştü mü ,döküldü mü ,darbe aldı mı? Umarım sıkıntı kablodan usb girişinden vs falandır.

yok durup dururken oldu darbe sıvı hiçbirşey:mad:

turbo16
19-12-2011, 21:58
ses falan mı geldi hdd den ?

yoksa direk bağlantı mı gitti ?

kaç inç ? 3.5 ise adaptor veya güç girişini bir kontrol et istersen

veya hdd yi kutudan çıkar direk pc de dene

ses var çalışıyor görüntü yok simgesi gelmiyor

içinde bluray filmler diziler var dı geri gelirse süper olur

YsfTzcn
19-12-2011, 22:07
Kutudan Çıkarın, 3.5" Sanırım ... Bir Masaüstü Bilgisayara Takın SATA Bağlantıları İle Muhtemelen Görmesi Lazım ...

onursumer
19-12-2011, 22:29
ses normalse

kutu kaynaklı bir sorun olabilir ki inş oyledir :D

kutudan çıkarıp deneyin en kolay o şekilde anlarsınız sorunu

turbo16
19-12-2011, 22:33
ses normalse

kutu kaynaklı bir sorun olabilir ki inş oyledir :D

kutudan çıkarıp deneyin en kolay o şekilde anlarsınız sorunu

daha cok bir seye takılmış gibi kutuyu açarsam garanti gidicek:)

ef186
19-12-2011, 22:37
Bu ses biryere takilip tekrar ayni yere donen plak ignesi gibimi :D ( bendede ne tasvir yeteneksizligi varmis yahu )
Senkronlu sekilde kisaca TIK sesimi geliyor ?

onursumer
19-12-2011, 22:37
Bu ses biryere takilip tekrar ayni yere donen plak ignesi gibimi :D ( bendede ne tasvir yeteneksizligi varmis yahu )

eğer boyleyse geçmiş olsun :D

ef186
19-12-2011, 22:41
eğer boyleyse geçmiş olsun :D

Bi dur bi dur aaa insan takim arkadasindan top calarmi hiç :D

TolgaEsentepe
19-12-2011, 22:52
en çok korktuuğum mevzu harddisk hep tv ye takılı bigün giderse yandım bittim :D

onursumer
19-12-2011, 22:57
Bi dur bi dur aaa insan takim arkadasindan top calarmi hiç :D

tam ben yazıyordumki gorunce alıntı ypaim dedim :D

en çok korktuuğum mevzu harddisk hep tv ye takılı bigün giderse yandım bittim :D

ne varki içinde :D :hahaha:

TolgaEsentepe
19-12-2011, 22:58
amatör sesler var :D

bilalMW
19-12-2011, 22:58
kafa vuruyorsa Allah geri de kalanlara sabır versin.

turbo16
19-12-2011, 23:00

ahanda büyücü nerden bildin doktor hasta yasayacakmı

yoksa ruhuna el fatiha mı:soru:

_Emre_
20-12-2011, 00:21

aynen öyle :(

ef186
20-12-2011, 00:42

Artik çok geç Md House da gelse kurtaramaz senin vakkayı :)
Ammaaa dersenki parayi amerika merkez bankasi degil ben basiyorum icerdeki verilerimde paradan gıymetli ozaman iş değişir veriler başka bir diskte sana geri gelir :)

En iyisi sen garantinden faydalan bozulduu bu diye gotur herhangibir suphe olusmamasi acisindan da bu yazdiklarimizdanda bahsetme :)

turbo16
20-12-2011, 00:48
Artik çok geç Md House da gelse kurtaramaz senin vakkayı :)
Ammaaa dersenki parayi amerika merkez bankasi degil ben basiyorum icerdeki verilerimde paradan gıymetli ozaman iş değişir veriler başka bir diskte sana geri gelir :)

En iyisi sen garantinden faydalan bozulduu bu diye gotur herhangibir suphe olusmamasi acisindan da bu yazdiklarimizdanda bahsetme :)

cok tsk ler bilgiler için

en fazla iyi bilirdik deyip gömecez:(

Yiğit G.
20-12-2011, 12:22
Şöyle bir sesse geçmiş olsun kafa vuruyor cihaz iptal.Yeniden yerine oturtulabiliyor o kafa ama içinde cok önemli seyler yoksa verecegiz paraya değmez.

XmXr6WKTjPc

turbo16
20-12-2011, 13:01
aynen bunun daha yavaş olanı:):)

Mutu
24-01-2012, 12:28
Yeni konu açma gereği duymadım. Wd3200bmvv harddiskim var. Taktığımda ışık yanıp sönüyor, bilgisayarım dahil kitleniyor, usbden çıkardığımda herşey normale dönüyor. İçinde resimler vs. vardı acaba kurtarma gibi bir imkanımız olabilir mi?

onursumer
24-01-2012, 12:34
Yeni konu açma gereği duymadım. Wd3200bmvv harddiskim var. Taktığımda ışık yanıp sönüyor, bilgisayarım dahil kitleniyor, usbden çıkardığımda herşey normale dönüyor. İçinde resimler vs. vardı acaba kurtarma gibi bir imkanımız olabilir mi?

kutusunda sıkıntı olabilir garantisi yoksa

hdd yi kutudan çıkarıp normal bağlamayı dene pc ye

veya yakınlarında bi macbook varsa ilk onda dene :)

Mutu
24-01-2012, 12:39
kutusunda sıkıntı olabilir garantisi yoksa

hdd yi kutudan çıkarıp normal bağlamayı dene pc ye

veya yakınlarında bi macbook varsa ilk onda dene :)

Garantisi yok kutudan çıkardım, o şekilde taktım yine hayat yok. :D Yakınlarımda macbook sahibi de yok. Durup dururken gitti aynı konu sahibinin dediği gibi. :) Birgün önce yuvarlanmıştı ama benim ki. :D

_FrKn_
24-01-2012, 15:28
bende harici disk ' te fotoğrafları falan saklamayı düşünüyordum.pek sağlıklı birşey değil heralde.

Burak-Akın
24-01-2012, 17:03
benimde bu aralar bi harici harddisk niyetim vardı. Gözüm korktu şimdi :D

Mutu
24-01-2012, 18:51
bende harici disk ' te fotoğrafları falan saklamayı düşünüyordum.pek sağlıklı birşey değil heralde.

benimde bu aralar bi harici harddisk niyetim vardı. Gözüm korktu şimdi :D

Tamamiyle şans işi benim ablama 5 sene önce aldığımız philips çalışıyor mesela. Ben 2-3 kere düşürdüm ondan kaynaklı sanırım arıza. Bugünlerde de resimleri flan dvdye yedeklemeyi düşünüyordum :(

Gunes G.
24-01-2012, 19:24
Dvd daha dandik bir media yedekleme icin. Optic herseyden uzak durun yedeklemede.

En iyi media solid state olandir. Alin bir SSD yedekleyin, bakin bakalim bir daha birsey oluyor mu :)

Mutu
24-01-2012, 19:26
Dvd daha dandik bir media yedekleme icin. Optic herseyden uzak durun yedeklemede.

En iyi media solid state olandir. Alin bir SSD yedekleyin, bakin bakalim bir daha birsey oluyor mu :)

VATAN COMPUTER - SANDISK - 60GB Ultra SATA 2.0 SSD ( Okuma 280MB - Yazma 270MB) - Solid State Disk (http://www.vatanbilgisayar.com/sandisk-sdssdh-060g-g25-60gb--ultra-sata-20-ssd-(-okuma-280mb---yazma-270mb)/productdetails.aspx?I_ID=56803)

:soru:

ef186
24-01-2012, 21:11

Yanlis bilgi .

Ssd de veri kaybi yaşandığında içindeki verileri büyük oranda kurtaramazsiniz .
Ssd kolay kolay bozulmaz ama bozuldugundada geçmiş ola ;)

Mutu
24-01-2012, 21:22
Yanlis bilgi .

Host vs. barındırma olayında hangisi kullanılıyor abi :soru:

Mutu
24-01-2012, 22:14
Kullandığım usb telefonun usbsi ondan da kaynaklanıyor olabilir mi? Elinde wd orjinal usb(usb 2) kablosu olan varsa denemek için verebilir mi?

ef186
24-01-2012, 22:22
Host vs. barındırma olayında hangisi kullanılıyor abi :soru:

Biz sunucularimizda sas kullanmaktayiz .

Mutu
25-01-2012, 00:04
Taşınabilir harddiskin garantisini buldum, daha 2 ayı varmış kutusuna yerleştirip garantiye göndereyim, şansımı deneyim bari. :D

aniL43
25-01-2012, 00:58
abi zaten benden önce söylemişler ama meşhur tık tık sürtme sesi varsa büyük ihtimal senin harddiskin sela sı verilmiş geçmiş olsun :(

Burak-Akın
25-01-2012, 01:22
Tamamiyle şans işi benim ablama 5 sene önce aldığımız philips çalışıyor mesela. Ben 2-3 kere düşürdüm ondan kaynaklı sanırım arıza. Bugünlerde de resimleri flan dvdye yedeklemeyi düşünüyordum :(

yeni bi harddisk için ne marka önerirsin

deeperblack
25-01-2012, 02:36
Arşiv manyaklığı çocukluktan beri mevcut. Eğer disk alacaksam hep 2 tane alırım. Biri yedek diğeri yedeğin yedeği :) Birbirine periyodik aralıklarla clone layında sorun kalmıyor... Geçmişte dizk arızalarıyla çok uğraştım. Hatta şirket arşivinde wd nin bir diski beni 3 ay uğraştırdı. Neyseki sorunu diskin üzerindeki kontrol kartındaymış. Aynı diskten birtane daha alıp kartlarını düzelterek çözmüştüm. Peeh ne günlermiş. SSD konusunda buğra beye katılıyorum. Zaten şuanki fiyatlarıyla yedekleme için mantıklı bir çözüm değil. Buarada disk diagnose yada recover programı olarak yıllardır Easy Recovery kullanırım. Hiç yarı yolda bırakmadı...

Mutu
25-01-2012, 05:18
yeni bi harddisk için ne marka önerirsin

Alırken bana en iyilerden biri wd diye satmışlardı çok araştırmadım. Dosya gönderim hızı falan gayet iyiydi. Ama artık büyük taşınabilirler usb3'e geçmiş daha da pahalanmış. Eğer usb3 girişin varsa çok hızlı dosya aktarırsın. Bir daha alırsan Toshiba alırım, şimdiye kadar şikayeti olan duymadım. :icon_tup:

VATAN COMPUTER - TOSHIBA - 2.5" 500GB StorE Art4 USB3.0 / USB2.0 Kırmızı Taşınabilir Disk - Harici Harddisk (http://www.vatanbilgisayar.com/Harici%20Harddisk/toshiba-e05a050sau3er-25-500gb-store-art4-usb30--usb20-kirmizi-tasinabilir-disk/productdetails.aspx?I_ID=55385)

Gunes G.
26-01-2012, 13:37
Yanlis bilgi .

Nesi yanlis abicim :) SSD mi uzun dayanir, optic disk mi?

SSD'de veri kaybedene tam 100 bin lira veriyorum ;)

Ben veri kaybi olunca hangisi kolay kurtarilirda degilim ki, hangisinde daha zor veri kaybi olurdayim.

Yani,

Senin dediginde dogru, benim dedigimde. Tek fark baska yonlerden ele almis olmamiz konuyu :icon_tup:

onursumer
26-01-2012, 13:45
evet ssd de veri kaybetmek çok zordur ama eğer bi problem çıkarsa diskte içindekileri unutmak lazım :D

normal hdd de bişekilde kurtarma imkanları daha geniş oluyor tabi bozulma oranlarına bakıldığında

ssd de oran çok düşük

Mutu
14-02-2012, 13:16
Harddisk sorunum halledildi 2 haftada sürdü. Garanti yenisini göndermiş. Olan eskisnin içindeki dosyalara oldu, gerçi onu düşünüp 180 gb üstünü ve usb3 özelliği olanı göndermişler sağolsunlar. :)