PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Araç

Arda K.
22-12-2011, 01:01
1 haftadır almaya çalıştığım corsa'mı sonunda aldım.Aracı yarın öğleden sonra teslim alıcam fakat dünden beri kulağıma aldığım bayiyle ilgili kötü haberler geliyor kazalı araçları yapıp sıfır gibi veriyolar gibi değişik söylentiler duyuyorum sizce bu ne kadar doğru olabilir böyleyse bile nasıl anlıyabilirim gece gece içime süphe düştü

enginetune
22-12-2011, 01:09
ben karşılaştım bu durumda ankara da 2002 senesinde eniştem sedn beyaz opel astra aldı sıfır o zman ufak bi arızadan dolayı servise götürdüler babamla ve servisin içindeki kaporta ustası iddaa etmiş bu araba devrik diye cihaza bağladıklarında araba gerçekten devrik çıktı . Bayilerde böle şeylerle karşılaşılıyor genellikle nakliye esnasında tırdan düşen araçları toplayıp sıfır araba olarak satıyorlar ..

Arda K.
22-12-2011, 01:22
sıfır araba alırkende usta götürücez artık gece gece moralim bozuldu

enginetune
22-12-2011, 01:24
moralini bozma birazda şans meselesi işte eryerde denk gelir diye biş iyok umarım canını sıkmazlar şansızlık bende genellikle servislerde iç sanşım yok :)

Arda K.
22-12-2011, 01:32
o şans bna hiç uğramaz gerçi bayi tanıdık çıktı ama yarın bakıcaz artık bugün sordum arabama bakabilirmiyim diye mumlu şu anda dedi dahada kuşkulandırdı bni:)

YEY®
22-12-2011, 01:33
ben karşılaştım bu durumda ankara da 2002 senesinde eniştem sedn beyaz opel astra aldı sıfır o zman ufak bi arızadan dolayı servise götürdüler babamla ve servisin içindeki kaporta ustası iddaa etmiş bu araba devrik diye cihaza bağladıklarında araba gerçekten devrik çıktı . Bayilerde böle şeylerle karşılaşılıyor genellikle nakliye esnasında tırdan düşen araçları toplayıp sıfır araba olarak satıyorlar ..

Cihaza baglayarak aracin devrilmis oldugunu anlamislar yani..

berkay_aydin
22-12-2011, 01:40
Nerdeki kazalı araçları yapıyorlar ? Kaç tane yeni corsa var ki kazalısını yapıp satacaklar :D :D
Hayırlı olsun bu arada, bence şüpheye bile gerek yok..

enginetune
22-12-2011, 01:42
Cihaza baglayarak aracin devrilmis oldugunu anlamislar yani..

evet tüketici haklarına gitti rapor yeniden sıfır araç vermek zorunda kaldılar.. aracın üzerinde 2 kat boya çıkmıştı ozaman

ondertopcu
22-12-2011, 01:42
Mumlu olması normal kuşkulanmana gerek yok Hayırlısı olsun

Arda K.
22-12-2011, 01:51
sorun ztn satılıp kaza yapılan araçlar değil tırlara bindirilip indirilirken oluşan hasarları yapıp veriyolarmış tabi bu ne kadar doğrudur bilmiyorum sadece etraftan gelen söylentiler teşekkür ederim berkay

Arda K.
22-12-2011, 01:53
Mumlu olması normal kuşkulanmana gerek yok Hayırlısı olsun

teşekkür ederim

mumlu olduğu için arabayı göstermediler bna garip geldi alıcagım arabayı göremedim

TünayK
22-12-2011, 08:25
onu bende duydum ya o bayii yapıyormus oyle seyler...

DOHC
22-12-2011, 08:28
Arabayı çıkarmadan önce servisten boya kalınlığı ölçüm cihazı iste, 5 dk kendin ölç, için rahat etsin.

Makinist
22-12-2011, 09:17
Araç nakliyesi sırasında birçok ufak kaza yaşanabiliyor arkadaşlar. Babam sıfır otomobil nakliyesinde çalışmıştı baya bir süre ordan biliyorum. Hiç istemesenizde aracı tıra yükleyip indirirken büyük-küçük temaslar yaşanabiliyor. Bayilerin bu tür arabaları onarıp uygun fiyattan (alıcıya kazalı olduğunu söyleyerek) sattığını duymuştum. Ancak sizde belki denk gelmişsinizdir geçen sene sahibindende bir Laguna ilanı vardı. Aracı sıfır almıştı adam ve satmak istediğinde aracınboyalı olduğu, cam değiştigi vb. gibi durumlarla karşılaştığını yazıyordu . Adam baya bir yakınmıştı ilanda. Hakkını aramak için yasal yollara başvurduğunu ama sonuç alamadığını falan yazmıştı. Sıfır araç alırken istediğiniz kontrolü yapma hakkına sahipsiniz arkadaşlar. Bence kontrollerinizi yapın başınız ağrımasın. Ayrıca hayırlı olsun güzel günlerde kullanın aracınızı.

RIDVAN
22-12-2011, 09:21
Öncellikle aracınız hayırlı olsun hakkınıza hayırlısı
Geçen gün sanayide arabamız ufak bir işini halletmeye gitmiştim boyacıya sıfır bayiden çıkmış direk sanayiye gelmiş passat geldi aracın boyasına baktırdılar hayret ettim demekki oluyormuş dedim ve geçen gün facede şöle bir fotoğraf gördüm ne günlere kaldık :)
http://b1112.hizliresim.com/s/q/18lc7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

misery1903
22-12-2011, 09:30
Biraz da şans işi inşallah bir şey çıkmaz. Biz alırken hiçbir kontrol yaptırmadık da hergün hergün böyle olaylar okuyunca yaptırmayı düşünmeye başlar oldum.

RottingChrist
22-12-2011, 09:42
adam güzel yazmış arka cama. ben olsam gider istinye giriş kapısının önüne park ederdim. ilk gelene de dalardım.

Yogi
22-12-2011, 09:46
benım arabamda sıfır galerıdeyken kaputu çizik şekilde alınmış. bayide bunu araç faturasına indirim olarak boya hasarı olarak düşmüş.

onursumer
22-12-2011, 09:46
mumlu ise sorun yoktur ama neden gostermiyorlar aracı onu anlamadım

beni vw den aracınız tırdan iniyor isterseniz gorun diye bile aradılar geçen ay alırken

mumlu iken gordum bindim :D

Yiğit G.
22-12-2011, 10:00
Nerdeki kazalı araçları yapıyorlar ? Kaç tane yeni corsa var ki kazalısını yapıp satacaklar :D :D
Hayırlı olsun bu arada, bence şüpheye bile gerek yok..

Bizde 2-3 sene önce sıfır citroen c2 aldık anadolu yakasında en büyük citroen bayiden..Başka bir serviste aracın boyalı oldugunu söylediler.Kontrol ettirdiler boyalı cıktı araç.Dava mava açılacaktı sonra bu olay üstüne baya bi indirim yaptı o citroen bayi sıfır araba olayında .2011 c2 alındı indirimle..

merruse
22-12-2011, 10:04
Arabayı alırken ikinci eldeki adamı şağırın boya kalınlığını tek tek ölçsün.
Eğer hasar görüp tamir edilmiş aracı size muvafakatname imzalatmadan satarlar ve sizde makul süre içinde başvurursanız aracı geri iade etme hakkınız doğar.

SONE-R
22-12-2011, 10:08
boya ölçüm cihazı bile yanılabilir ama iyi bir ustanın gözü asla yanılmaz.. ;)

bence bildiğin iyi bir kaportacıyla teslim almaya git.. ardından ustaya güzel bir yemek ısmarla :D :D oldu bitti.. hayırlı olsun güle güle kullan.. ;)

F.Dogan
22-12-2011, 10:12
vw den 2008 de araç almıştık sıfır..

araç servise varmadan aradılar çağırdılar. gittiğimizde tır daha gelmemişti 10 dk sonra tır geldi indirdiler arabayı :D

göstermemeleri anlamsız bence siz kontrol ettirin ustanızla gidin derim

RIDVAN
22-12-2011, 10:12
Boya Ölçüm Cihazı Benim Gözümde Hiç Birşey Sadece Boyanın Kalınlığını Ölçüyor.
Sıfır Parçayı Al Tak No Promlem ;)
İşin Ehli Usta Gibi Usta Oldukdan Sonra En Kral Serviste Yapsa Araç Sıfırda Olsa Eğer Varsa Bir Katekolli Meydana Çıkar ;)

onursumer
22-12-2011, 10:54
İşin Ehli Usta Gibi Usta Oldukdan Sonra En Kral Serviste Yapsa Araç Sıfırda Olsa Eğer Varsa Bir Katekolli Meydana Çıkar ;)

iyide parçalar boyasız geliyor

fabrikasyon boyalı bir aracın boya kalınlığı ile

serviste boyanan bir parçanın boya kalınlığını tutması mümkün değil

SONE-R
22-12-2011, 10:57
fabrikasyon boyalı bir aracın boya kalınlığı ile

serviste boyanan bir parçanın boya kalınlığını tutması mümkün değil

kalınlığı polisajla, güzel bir boyama yöntemi ile tutturabilirler.. kalınlık ölçme cihazlarına fazla güvenmemek lazım.. misal ben araba satarken usta yerine check'up'cılara götürmelerini tercih ederim :D :D

senna
22-12-2011, 10:59

Ne Yazıyorsun AnLamıyorum KatekoLLi FaLan O Ne Demek

RIDVAN
22-12-2011, 11:34
Ne Yazıyorsun AnLamıyorum KatekoLLi FaLan O Ne Demek

yalan,dolan demek onun ne demek olduğunu sende biliyorsun abicim ama neden böyle yapıyorsun iyiye değilde farklı yerleye çekiyosun yinede sevgiler saygılar bu laf için ceza puanı verdiğin için ayrıca teşşekür ederim.

Arda K.
22-12-2011, 13:17
herkeze yardımları için çok teşekkür ederim birazdan almaya gidicem arabayı kesinlikle expertize sokucam arabayı bu olay baya gündemde olan bişeymiş tamamen terbiyesizliktir sorunsuz olsun diye sıfır araç alan insanlar madur oluyor umarım şans bize gülerde problem çıkmaz

derece43
22-12-2011, 13:45
Arkadas aldı terakkiden Honda civic 2011 model 1 senedir dava sürüyor kazanmak üzere.. git baktır ustana dostum

merruse
22-12-2011, 13:57
Boya ölçüm cihazında kolay kolay hata olmaz. İstediği kadar usta olsun robot gibi homojen dağıtamaz boyayı. Pasta cila ile falanda aynı kalınlığa getiremezsiniz.

senna
22-12-2011, 14:01
yalan,dolan demek onun ne demek olduğunu sende biliyorsun abicim ama neden böyle yapıyorsun iyiye değilde farklı yerleye çekiyosun yinede sevgiler saygılar bu laf için ceza puanı verdiğin için ayrıca teşşekür ederim.

keşke o kelime için vermediğimi anlasaydın güzel kardeşim

İbrahim33
22-12-2011, 19:03
Aracı teslim almaya giderken güvendiğiniz bir kaportacı ustanız ve boya ölçüm cihazınız ile gidin.