PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Hakkında Yardım

emretektas
23-12-2011, 08:39
Arkadaşlar Günaydın
Sıkıntım dün saat 12 civarında kaza yaptım olay şöyle gerçekleşti sağ şeritte gidiyorum önümde sol şeritte giden conncet arabayı farklı bir araba sıkıştırdı oda ani şekilde şeridime kırdı ve frene asıldı bende arkadan çarptım bu durumda kim suçlu çıkar sizce

Onamdar
23-12-2011, 08:42
çarptığın arkadaş tutanağa beni sıkıştırdılar aniden sağ şeride kırdım frene asıldı derse bi sıkıntı olmaz senin hızında önemli limitlerdemiydin.

hasan çağri
23-12-2011, 08:42
Kaza raporuna bunu siz ve diger surucu bu sekilde guzelce anlatirsaniz belki karsi tarafa verirler ama sen arkadan carpan oldugun simistiran adam ortada olmadigi icin mechul

Tunç
23-12-2011, 08:44
arkadan vurduysan kesın haksızsın hıc bı sekılde acıklaması yok sıkıstırsalar bıle polisin dedıgı su takıp fren mesafesı bıraksaydın oluyor maleef

emretektas
23-12-2011, 08:48
tutanakta karşı tarafın yazdığı şeridimde giderken arkamdan gelen aracın beni sıkıştırmasıyla sağ şeride geçtim öndeki araç dörtlülerini yakmışpark halinde olduğundan ani fren yaptım arkadan araç bana çarptı

Benim yorumda önümde giden aracın aniden şeridime geçerek durması dolayısıyla arkadan çarptım.

emretektas
23-12-2011, 08:49
çarptığın arkadaş tutanağa beni sıkıştırdılar aniden sağ şeride kırdım frene asıldı derse bi sıkıntı olmaz senin hızında önemli limitlerdemiydin.

50-60 km fakat yerler yağmurlu olduğu için duramadım.

Tunç
23-12-2011, 08:51
dost acı söyler bana hıc kızma kesınlıkle sen kusurlu cıkacaksın yınede gecmıs olsun :(

BosphorusBoys
23-12-2011, 08:53
Arkadan Çarptığın için Suçlu sensin ne olursa olsun.
fren takip mesafesini koruman gerekli.

Tunç
23-12-2011, 08:54
gecenlerde önumuzdekı mınubusun hıc bır stop lambası calısmıyor trafıkde öyle hızlıda degılız anıden durmus fark etmedık bıle tabı bızde arkadan vurduk stopları çalısmıyor haklıyız bız kesın dedık kendı aramızda polıs cagırdık nolursa olsun sen haksızsın dedı mesafe bırakman lazım dıye adamada stopları yanmıyor dıye ceza kestı gönderdı

rebelh
23-12-2011, 08:55
50-60 km fakat yerler yağmurlu olduğu için duramadım.

geçmiş olsun

istanbul yoluyla eskişehir yolunu bağlayan ara yol canlandı gözümün önünde

nerede oldu? konu dışı ama merak ettim

barutçu
23-12-2011, 08:56
Malesef arkadan çarptığın için sen suçlusundur. Kaza tutanağındada ?/8 şekilinde kusur oranını görebilirsin.

emretektas
23-12-2011, 09:17
geçmiş olsun

istanbul yoluyla eskişehir yolunu bağlayan ara yol canlandı gözümün önünde

nerede oldu? konu dışı ama merak ettim

eskişehir yolunu konya yoluna bağlayan kısımda oldu bayındır hastanesini geçince

emretektas
23-12-2011, 09:18
Arkadan Çarptığın için Suçlu sensin ne olursa olsun.
fren takip mesafesini koruman gerekli.

ama sol şeritte giden araç şeridime kırıp frene asılıyor kurtama şansım hiç yokki :confused:

TünayK
23-12-2011, 09:20
arkadan vurmak her zaman suctur sadece kazalar ıcın gecerlı degıl:)

emrh
23-12-2011, 09:36

:):):D:icon_tup:

emretektas
23-12-2011, 09:51

birader hiç güleceğim yoktu yav :) ama canım çok sıkkın

EMD
23-12-2011, 09:57
Geçmiş olsun ama üzülerek söylüyorum Tunç'un dediğine bende katılıyorum, böyle talihsiz olay benimde başıma gelmişti suçlu biz olmuştuk yine. :(

rebelh
23-12-2011, 10:01

...........:d:d:d

Thracian
23-12-2011, 10:03
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/94305-maddi-hasarli-kaza-sonrasi-yapilmasi-gerekenler-acil.html

Benimde başıma aynısı geldi, Üstelik hafif tampon hasarına rağmen airbagler açıldı, arka kelebek cam patladı.

HDİ Sigortadan yaptırmıştım kaskoyu, başta araçta dıştan hasar olmadığı için ödemek istemediler. Sonra şahit, diğer araç sürücüsünün ifadesi, ford dan alınan teknik yazıyla ödediler

Geçmiş olsun

Onamdar
23-12-2011, 10:05
Yav adam geliyo önüne kırıp fren yapıyo adam nası ayarlıcak takip mesafesini.

ahk
23-12-2011, 10:50
arakadan çarpmak %100 suç diye birşey yok en azından öyle olmadığını kötü bi tesadüfle öğrendim :
Kız kardeşim araba ile kırmızıda bekliyor yeşil yanıyor hareket ediyor diğer yoldan kırmızıda geçerek aniden bi araba önüne fırlıyor ani fren yapıyor ve arkadaki çarpıyor. Tutanakta bu olay aynen yazılıyor sonuç iki tarafda %50 suçlu olarak çıkıyor.

emretektas
03-01-2012, 12:49
arkadaşlar sonuç belli olduğu çoğunluğunda bahsettiği gibi suçu bana verdiler adaletini senin tramer

SifirinciMurat
03-01-2012, 12:57
pek çok kişi arkadan çarptın suçlusun diye ezbere cevaplamış geçmiş. takip mesafesi aynı şerit içindeki araçları bağlar. yan şeritte gidenlere de takip mesafesi bırakacak olsak sollama diye bir kavram olmazdı.

trafiği tehlikeye atacak şekilde şerit değiştirmek diye bir ceza maddesi var, 46/2-c mi öyle bir şeylerdi. çarptığın arabanın bu maddeyi ihlal ettiğini ispatlayabilirsen ceza almadan kurtulma olasılığın var.

Owner89
03-01-2012, 12:59
sen eğer rapora doğru şekilde yazsaydın sen haklı çıkabilirdin arkadaşımn başına da geldi Sol şeritte ilerlerken sağdaki araç sola geçip ani fren yapmştı Suçu öndeki araca verdiler senin dediğinde aynı şekilde olmuş Sen sol şerittesin önünde araç yok yani takip mesafesi koycagın kimse yok o senin önüne atlamış sen duramamş vurmşsn keşke rapora daha açıklayıcı bu şekilde yazsaydın zira adamlar o yazdıkalrına göre kusur veriyolar yine bi arkdşm makas atarken otobüsse kıçını çarptı suçu otobüse verdiler :D

emretektas
03-01-2012, 13:27
bende şans yokki gökten bişler yağsa bana farklı bişeler geliyor anlarsınız ya

emretektas
03-01-2012, 13:28
şeridimde giderken bana arkadan vursalar yine bana ceza gelirdi ne bitmez sıkıntım varmış arkadaş

E46
14-09-2018, 21:07
Ani şerit değiştirmek suçtur ve boyle bir durumda takip mesafesi oluşturmak diye bisey söz konusu değildir. benim arkadaşım motordan kaçarken ani şerit değiştirmiş ve arkada gelen çarpmış suçlu ani serit değiştiren arkadaş oldu. anca raporda ani şerit değiştirdiğini kabul etmişti.

Nightfish
14-09-2018, 22:22
Ani şerit değiştirmek suçtur ve boyle bir durumda takip mesafesi oluşturmak diye bisey söz konusu değildir. benim arkadaşım motordan kaçarken ani şerit değiştirmiş ve arkada gelen çarpmış suçlu ani serit değiştiren arkadaş oldu. anca raporda ani şerit değiştirdiğini kabul etmişti.

Mevzunun üzerinden 7 yıl geçtikten sonra yaptığınız açıklama ve verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederiz.

E46
15-09-2018, 20:40
Mevzunun üzerinden 7 yıl geçtikten sonra yaptığınız açıklama ve verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederiz.

Mevzunun üzerinden 7 yılda geçse trafik kuralları değişmiyor. Konuyu okuyan olursa bilgi bulunsun diye yazdım. Forumların bir özelliğide budur yoksa konunun uzerinde belirli bir süre geçince silinecek şekilde ayarlarlardı. Saygı ve sevgilerimle.

jeffy
15-09-2018, 21:11
Valla 15 yıl aradan sonrada yazmakta mahsur yokta konuyu nasıl buldun hocam bravo valla.

G.U.Z.
16-09-2018, 11:58
Arac bize geçti, lütfen konuyu kaldıralım :))))))))