PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OGS ve KGS geçiş ihlalleri muayene ye engel mi?

HLLVTECII
23-12-2011, 11:01
Arkadaşlar aracımın muayenesı geldı.. buna nazaran ogs ve kags ıhlalım var.. bunlar muayeneye engel oluyormu? bılgısı olan varsa benı aydınlatırsa cok sevınırım tesekkurler sımdıden..

darkmoon
23-12-2011, 11:02
evet daha dün aracımı muayeneye sokdum önümdeki adamın ogs borcu çıkdı adama ödeyin gelin öyle alabiliriz muayeneye dediler..

TheAce
23-12-2011, 11:03
köprülerden yaptığınız kaçak geçişler engel teşkil etmiyor diye biliyorum çünkü onlar ulaştırma bakanlığına bağlı muaynede sanırım onlar sorgulanmıyor.

HLLVTECII
23-12-2011, 11:10
anladım tesekkur ederım şemsiye misali yani:)

rahmi
23-12-2011, 11:12
Kaçak geçiş cezamız vardı vergi dairesine gittiğimizde orada çıktı,gelen ceza tebligatında da yazıyordu bunu ödemeden muayene ve satış gerçekleştiremezsiniz diye.

TheAce
23-12-2011, 11:19
Kaçak geçiş cezamız vardı vergi dairesine gittiğimizde orada çıktı,gelen ceza tebligatında da yazıyordu bunu ödemeden muayene ve satış gerçekleştiremezsiniz diye.

tebligat gelmediğinde sorun olmuyor, yani vergi dairesinde gözüken bir ceza yoksa sorunda yok demektir.

mami78
23-12-2011, 11:23
Tuvtürk randevu sisteminden,randevu alınırken kendi sorgu yapıp borcunuz var yada yok diye size bildiriyor.Oradan görebilirsiniz.
Eğer ogs,kgs veya başka trafik cezası var ise muayene olamıyorsunuz..

HLLVTECII
23-12-2011, 12:13
anlasılan bu ay yaptıramıcaz muayeneyı.. yılbasından sonra bırde ocak vergısı cıkıcak hayırlı olsun

bugra_0101
23-12-2011, 14:59
Tuvtürk randevu sisteminden,randevu alınırken kendi sorgu yapıp borcunuz var yada yok diye size bildiriyor.Oradan görebilirsiniz.
Eğer ogs,kgs veya başka trafik cezası var ise muayene olamıyorsunuz..

ben siteye baktım link göremedim ?

erhanarici18
23-12-2011, 16:51
ben aracı aldığımda vergi dairesinde trafik zcezası ve sigortası çıktı adam ödedi aracı aldım
ama bi kaç gün sonra aklıma gelince netten sorgulatınca ogs cezası çıktı 6 ay önceki bi tarihde peki ben nasıl aldım bu aracı

darkmoon
23-12-2011, 19:22
ogs cezası trafik le alakası yokdur karayollarına aittir.. aracı almadan önceki borcuda ödemek zorunda değilsiniz aracınızın ruhsatıyla en yakın ogs ödeme merkezine gidip 2.köprünün orda var tam girişinde arabayı yeni aldığınızı ve önceki sahibine ait ogs borcunun olduğunu söyleyip ruhsatınızıda verirseniz aracınız üstündeki ogs borcu önceki sahibine rucü eder siz ödemessiniz..

mami78
23-12-2011, 22:32
Vergi Borcu sorgulaması: TÜVTURK istasyonlarında, motorlu taşıt vergisine tabi olmayan resmi araçlar, traktörler ve römorklar da dahil olmak üzere tüm motorlu ve motorsuz araçların gerçek zamanlı borç sorgulaması yapılmaktadır. Vergi borcu, trafik para cezası ve OGS kaçak geçiş cezası çıkmaması durumunda muayene işlemleriniz başlatılmaktadır. İstasyonda yapılan sorgulamada aracınıza ait vergi borcu, trafik ve OGS geçiş cezası çıkması halinde muayene işlemleriniz başlatılmaz;

Yukarıda yazan Tuvturk sitesinden alıntıdır.
Arkadaşlar sizin dediğiniz araç alım satımında geçerlidir.Muayenede, borç varsa yaptırmazsınız.

İnternetten Randevu alırken plaka ve tescil no yazdıktan sonra alttaki ekran çıkıyor.Eğer burada borç vardır çıkarsa muayene yapılmıyor.

http://img21.imageshack.us/img21/5633/adsztcd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/21/adsztcd.jpg/)

crazydog
24-12-2011, 00:59
ben ogs den kaçak geçişlerim varken gayet soktum muayneye hiç bişe çıkmadı :) ne çarpık sistemler var şu ülkede ya :D:D