PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Revo stage 1 Problemi

zafa38
25-12-2011, 14:24
Beyler arabaya yazılım yaptıralı 2 3 hafta oluyor.
En yakın arkadasımla ilk denediğimizde (Polo GTİ 180 hp) 3 boy civarı geçiyordum.
DÜn akşamki denememizde araba resmen stoga döndü. Polo ile aynı yürüyorum.
Hava sıcaklıgı 1-2 dereceydi.
Problem ne olabilir?
Başına böyle bişey gelen oldumu ?
Yarın powershop ile görüşücem aklıma hiç bir ihtimail gelmiyor hatta araba 5. vitesde resmen bayılıyor...

H22Power
25-12-2011, 14:26
Akünün kutup başını söktüyseniz stock a dönmüş olabilir yada herhangi bir sebepten limp mode a girmişse yine stock haline çevirmiştir arabayı bayçu abi halleder merak etmeyin yarına kadar sabretmeniz yeterli olucaktır bence..

zafa38
25-12-2011, 14:28
Akünün kutup başını söktüyseniz stock a dönmüş olabilir yada herhangi bir sebepten limp mode a girmişse yine stock haline çevirmiştir arabayı bayçu abi halleder merak etmeyin yarına kadar sabretmeniz yeterli olucaktır bence..

Yazılımı şöyle yaptık ben kendim garajda beyni söktüm kutup basını cıkarıp istanbula yolladık baycu abiye o çipleyi gönderdi.
Select cihazımda salı elimde olucak üzerine bidaha yazılım atıcam 97 modunu...
Teşekkürler...

CeM öZeR
25-12-2011, 14:29
Diğer konuda ki 3 mesajımın toplamı gerekli tüm açıklamalar mevcut. Buna göre mantıklı bir açıklama gelmez ise aklımda ki revoyla ilgili tüm düşünceler olumsuz hale dönüşüp direktman evotech yazılım yaptırırım. Gözümle bunları gördüm. Konuyu okuyan herkes aşağıda yazdıklarıma göz atsın ona göre yorum yapsın lütfen.
------------------------------
Hadi bakalım buyur burdan yak revo stage 1 li,ngk iridium bujili, orta susturucu iptalli, revo kutu ici filtreli ibiza cuprayla, zır stock fabrika çıkışı orjinal 4 kapı cam tavan polo Gtı denendi ve aracım kafa önde yürüyor. Var mı bunun mantıklı bir açıklaması ? 7-8 kere denendi hepsinde aynı sonuç.
---
2-3. Vites yanyana. 4. Vites Cupra kapımda, 5. Vites arka tamponda. Çözemedim bu işi. Normalde de 2 boy geciyordum. 1 boy mu farketti bu araba ?
Techturkey.com Post 181
---

Ya iyide dostum zart diye yırtılacak hali yok ya geçen hafta denediğimizde benim depom tam sıfıra yakındı araba range'de 0 giderim diyordu zorla ikna etti denedik 2.5 boy önümde yürüdü bu araba. Nasıl iş? Şimdiki denememizde ibiza kendini stoğa mı çekti? Safa boşu boşuna mı revoya 1750 lira para bayılıyor çözemedim bu işi. Buna bir açıklık gelmezse kimse kusura bakmasında hayatta revo yapmam kim ne derse desin ben gözümle gördüğümü bilirim. Bugüne kadar ben en az 20 defa roll yaptım safayla. Bu ibizaların kaderinde mi var bi ibnelik çözemedim. İzmir de bocanegrayla denedim ondada sonuç aynıydı stockken geçemiyor. + chip yapılıyor yine geçemiyor. Nasıl iş akıl sır erdiremedim ben.

H22Power
25-12-2011, 14:35
Polo şuan için zafa38 nickli arkadaşın aracını revo tuned olarak kıstas almasın bence akü kutup başı olayı gerçekten arabanın yazılımını oem e çeviriyor limp mode da kontak aç kapa düzeliyor ki kutup başı sökülmüş beyin sökülmüş bu pozisyonda deposu boş olan şöför ağırlığı az olan geçer şeklinde sonuçlar meydana gelir kanaatindeyim. Revo çok köklü bir firmadır ve vag grubunda şuan tr de 10 araçtan 6 sında ortalama revo var geri kalanı custom yazılıma ihtiyaç duyan custom setuplar..

zafa38
25-12-2011, 14:38
Revoya bende güveniyorum bakalım ama şaşırdım sorunu çözüceğiz inşallah...

alp1903
25-12-2011, 16:42
İki aracın standart olarak denenmiş videoları vardı nette polo zaten stock halde 2 3boy geçiyo diye biliyorum.

CeM öZeR
25-12-2011, 16:42
İnşallah kardesim. Bugüne kadar ki 100 denememizden birinde geçtin. Hadi bakalım :D :p seviyorum seni üstesinden gelicez o sıkıntının.

63owen63
25-12-2011, 16:48
polo cupradan daha iyi yürümüyor mu , yanlış mı biliyorum ?

Eger yanlış degilsem ve siz şuan poloyla beraber yürüyorsanız sonuç normal.

zafa38
25-12-2011, 18:22
Beyler polo cupradan soyle iyi 1 2 3. viteslerde cupra kafa onde 4 de polo kafayi cikarip 5 te 1. 1.5 boy geciyor sanziman oranindan.
Onemli olan cupra revolaninca poloyu 3 boy geciyordu suan araba stock gidiyor yani stockta polo ile ne oluyorsa o oluyor...
Aracta sikinti oldugunu dusunmuyorum Az oncede serviste cihaza bagladik revo yazilimi gorduk aracta yuklu ama araba neden stock gidiyor bunu anlamis degilim :S

zafa38
25-12-2011, 18:23
İnşallah kardesim. Bugüne kadar ki 100 denememizden birinde geçtin. Hadi bakalım :D :p seviyorum seni üstesinden gelicez o sıkıntının.

Neyse kankis stage 2 de bol bol gecerim seni sen olmasaydin bn arabami kimle olcucektim sen bnm dynomsun;)

zafa38
25-12-2011, 18:26
polo cupradan daha iyi yürümüyor mu , yanlış mı biliyorum ?

Eger yanlış degilsem ve siz şuan poloyla beraber yürüyorsanız sonuç normal.

yazilimla cupra saglikli denemede kanimca 4 boy civari polonun onunde olur. Yazilimla cupra polo ile 150 ye kadar ayni yuruyorsa sikinti var demektir.

Arasts61
25-12-2011, 18:44
Beyler polo cupradan soyle iyi 1 2 3. viteslerde cupra kafa onde 4 de polo kafayi cikarip 5 te 1. 1.5 boy geciyor sanziman oranindan.
Onemli olan cupra revolaninca poloyu 3 boy geciyordu suan araba stock gidiyor yani stockta polo ile ne oluyorsa o oluyor...
Aracta sikinti oldugunu dusunmuyorum Az oncede serviste cihaza bagladik revo yazilimi gorduk aracta yuklu ama araba neden stock gidiyor bunu anlamis degilim :S

peki 4. vites senin araçda daha kısa olmasına rağmen geri kalması olayı nasıl açıklandı?

zafa38
25-12-2011, 18:53
peki 4. vites senin araçda daha kısa olmasına rağmen geri kalması olayı nasıl açıklandı?

Mantikli bir aciklama olmadi bu konuda vwag ye mail bnce en temiz bilgiyi verir nedir bu polo cupra olayinin asli diye mail atmak lazim abi...

öskür
25-12-2011, 19:05
Kutup basini sokunce yazilim orjinalimi doner sacmalamayin ya:)
Sorun tamamen revo yazilimla alakali,limitorlerden dolayi araba 1-2 denemede hemen kendini kismaya baslio ve ne yaZikki tek sorun yazilimin tam oturmamis olmasi polo gtivda revo icin.30 tane falan program denemisizdir hepsinin sonucu dbn le belli:)

Arasts61
25-12-2011, 19:26
Sorun tamamen revo yazilimla alakali,limitorlerden dolayi araba 1-2 denemede hemen kendini kismaya baslio ve ne yaZikki tek sorun yazilimin tam oturmamis olmasi polo gtivda revo icin.30 tane falan program denemisizdir hepsinin sonucu dbn le belli:)

170lik tsi motorda da missfire sorunu yapıyor revo. bu forumdan bir arkadaş en son dayanamayıp stok yazılıma geçti. bobin buji ne varsa değiştirdi , başa çıkamadı.
en son gittiğinde 160lıklar için guncelleme var ama sizin motor için güncelleme yok diyip stok yazılımı atıp geri göndermişler. tabi geri ödeme filan yapmadan...

fangio
25-12-2011, 19:58
Ayrıca 220HP olduğunu iddia ettikleri yazılım ile kendinden 40HP düşük arabayı sadece 3 yada 4 boy geçebiliyorsa bence vaat edilenin altında güç üretiyor zaten.

zafa38
25-12-2011, 20:05
Ayrıca 220HP olduğunu iddia ettikleri yazılım ile kendinden 40HP düşük arabayı sadece 3 yada 4 boy geçebiliyorsa bence vaat edilenin altında güç üretiyor zaten.

Yalniz benzin kalitesi ve tr sartlarinida dahil etmek lazim not 3 4 boy geciorum ama.revo safe moddaydi yani orta ayarlarda bi ayardaymis bana.soylenene gore...

zafa38
25-12-2011, 20:07
Keske 1 2 deneme yapip gecip sonra geri kalmaya basladaydi ama araba sogukken 30 dk yavas gezip isitip alistira alistira bastik hava zaten buzz gibiydi kisma durumuda bana mantiksz geldi ama dediginiz gbi yazilim sanki tam oturmamis gbi biseyler ters gidiyor...

Oz`
25-12-2011, 20:08
170lik tsi motorda da missfire sorunu yapıyor revo. bu forumdan bir arkadaş en son dayanamayıp stok yazılıma geçti. bobin buji ne varsa değiştirdi , başa çıkamadı.
en son gittiğinde 160lıklar için guncelleme var ama sizin motor için güncelleme yok diyip stok yazılımı atıp geri göndermişler. tabi geri ödeme filan yapmadan...

170 liklerin Voltaj sikintisi var

zafa38
25-12-2011, 20:23

voltaj sorunu derken bobinlerle alakali sanirim?

fangio
25-12-2011, 20:46
Yalniz benzin kalitesi ve tr sartlarinida dahil etmek lazim not 3 4 boy geciorum ama.revo safe moddaydi yani orta ayarlarda bi ayardaymis bana.soylenene gore...

ben iddia ettikleri güçten bahsediyorum. Buradaki oktan ile belirtilen rakam kaçmış peki? Senin aracın 190HP olsa 3 boy önde olacaksındır zaten.

Özgün, mevzuyu biraz açar mısın?

CeM öZeR
25-12-2011, 20:48
Aga şu anda milletin başına gelen missfire problemi öyle daha gaza çökmeden basına gelecekse ve 2-3 denemeden sonra basına gelecekse ve her bastığımda ben aynı sorunsuz gücü hissedemeyeceksem s.kerler öyle işi :)

Oz`
25-12-2011, 21:01
ben iddia ettikleri güçten bahsediyorum. Buradaki oktan ile belirtilen rakam kaçmış peki? Senin aracın 190HP olsa 3 boy önde olacaksındır zaten.

Özgün, mevzuyu biraz açar mısın?

şimdi açarsam yayılır herkes ben yaptım Der :P

Oz`
25-12-2011, 21:02
Aga şu anda milletin başına gelen missfire problemi öyle daha gaza çökmeden basına gelecekse ve 2-3 denemeden sonra basına gelecekse ve her bastığımda ben aynı sorunsuz gücü hissedemeyeceksem s.kerler öyle işi :)

seni narabanda sikinti yokki

ilhan
25-12-2011, 21:33
şimdi açarsam yayılır herkes ben yaptım Der :PRevodan stock'a dönen benim arac. Yürütemedik aracı revo ile . Ateşleme kaçırıp duruyor. Stock cok daha iyi en azından her gaza bastığınızda aynı yürüyor. Sizin yazılım ile bu sorun yasanmıyormu ? Ben aracı değiştiricem ama diger arkadaslara bilgi olur.

997TT
25-12-2011, 21:39

Kutup basi sokunce stoga donen Ecu supermis!
Demekki aku bitmesin ;)
Bu yazilimdaki en buyuk sikinti fazla basinc,asiri isi yada ecu limitlerinin zorlanmasi ile aracin kendisini korumaya almasi...
Yani Ozgur tam oturmamis derken,revo nun buraz daha calismasi gerek diyor...
Buarada yazilim yukletebilmek icin buji sart kosulmasi garip,yani bujiye mi bagli hersey...

CRUEL
25-12-2011, 21:40
..........................

ilhan
25-12-2011, 21:59
Yazmıyacaktım ama dayanamadım. Ben tsi 170 aracıma revo yüklendi. O andan itibaren arac kesiklik yapmaya basladı. Aracı genelde ailece uzun yolda kullandığımız için ben sorunu ilk başlarda fazla takmadım çünkü zaten sıkmadan 120-140 seyahat ediyorduk çoğunluk. Ama tek sıktığımda aracın nasıl gideceği tam bir bilmece ya 10 numara yada hiç gitmiyor. Defalarca servise ve powershopa gittim. Log baktık parça değiştirdik (iridyum-bobin) olmadı. Arast61 nickli jetta tsi sahibi arkadaşımız aracın revolu yürürken revolu yürümezken ve stock halinin canlı şahitidir. Sonunda yapacak birşey olmadığını görüp stock döndüm ve araç 0 sıfır misfire-retard ile geri döndü. Bunun aracın kondüsyonu ilede hicbir alakası yok. Ben aracımı hic 15 de servise götürmedim 9bin tamamdır. En ufak ses vs hemen girer servise ne eksikse yapılır . Revolu yurtdışı forumlara bakarsanız rocco-polo-bocanegra millet ağlayıp duruyor misfire diye. Yazılım ayarsız maalesef. Yetkili servislere sorun kaç tane revolu rocco motoru yaptınız diye. Sadece Acarlar 5 diyor. Sonra ağlamasın kimse vay benim pistonum kırıldı yok kolum çıktı diye.

BMK TypeR
25-12-2011, 22:03
Kutup basi sokunce stoga donen Ecu supermis!
Demekki aku bitmesin ;)
Bu yazilimdaki en buyuk sikinti fazla basinc,asiri isi yada ecu limitlerinin zorlanmasi ile aracin kendisini korumaya almasi...
Yani Ozgur tam oturmamis derken,revo nun buraz daha calismasi gerek diyor...
Buarada yazilim yukletebilmek icin buji sart kosulmasi garip,yani bujiye mi bagli hersey...

yazılım sılınmıyo sadece harıta var basınc avans ve afr 9ar kademe, bende 9 6 9 ayarım kutup başı soktugunde, onları 1 1 1 cevırıyo stok ayar gıbı oluyo evet revo slect var ıcınde 5 tane harıta var methanolle avansım basınc afr ayarı bellı o harıtayı kullanıyorum, dıger ayar yakıt+methanol ayarım var, fılan 5 yazılım var gundelık kafama gore kullanıyorum daha nasıl gelıstırıcek sız yolda ayar yapıyomusunuz avans afr basınc:) benımde cupra var k04 cok cıddı gıdıyo yazılımdan ne beklıyosunuz yurtdısında hazır yazılım gelsın benzın ne oldugu bellı degıl burda kafana gore yazılım hazır at bumu ıyı yazılım gelışmış yada?

ilhan
25-12-2011, 22:10
yazılım sılınmıyo sadece harıta var basınc avans ve afr 9ar kademe, bende 9 6 9 ayarım kutup başı soktugunde, onları 1 1 1 cevırıyo stok ayar gıbı oluyo evet revo slect var ıcınde 5 tane harıta var methanolle avansım basınc afr ayarı bellı o harıtayı kullanıyorum, dıger ayar yakıt+methanol ayarım var, fılan 5 yazılım var gundelık kafama gore kullanıyorum daha nasıl gelıstırıcek sız yolda ayar yapıyomusunuz avans afr basınc:) benımde cupra var k04 cok cıddı gıdıyo yazılımdan ne beklıyosunuz yurtdısında hazır yazılım gelsın benzın ne oldugu bellı degıl burda kafana gore yazılım hazır at bumu ıyı yazılım gelışmış yada? 2.0 tfsi diycek bişey yok motorlarınız güzel yazılım oturmus sıkıntısız. benimde 2.0 olsaydı revo için tereddüt etmezdim ama 1.4 tsi olunca 2 değil 4 kere düşünmek gerek.

997TT
25-12-2011, 22:13
Aractan log alinir yazilimdan sonra.
Olmadi suphenilen parca degisir ve tekrar denenir.
Aracta ekstra mod/parca var ise ona gore yazilim yapilir,fine tune icin log alinir.
Gelistirmek derken,180 lik motor icin daha yazilimlarin gelistirilmesi gerrek diyorum,senin aracinla ilgili "tek" kelime gecmedi yazimda...
Hazir yazilimla bir yere kadar,log almadan olmaz.
Yabanci sirketleri yaptigi islerle kiyaslayin...

BMK TypeR
25-12-2011, 22:17
2.0 tfsi diycek bişey yok motorlarınız güzel yazılım oturmus sıkıntısız. benimde 2.0 olsaydı revo için tereddüt etmezdim ama 1.4 tsi olunca 2 değil 4 kere düşünmek gerek.

arkadaşım bende aldım ılk basıncı bastık revo bastıgını 1.55peak anında bobınler koyverdı, yenı versyonu degıstık suan 2.2peak 2.0peak yapıyorum 1.6 1.7cont sorun yok, ateşleme neden kacırıyo onun sorunu cozmen lazım, bu işler ugrasmadan gelısmez bobınde degıscen bujıde, ben sıbob yaylarını bıle degıstım mısfıre verıyodu revo bulten yolladı haberımız oldu doğuşun bıle haberı yok yenı tıp değişin sıbob yaylarını arabam duzeldı yoksa bobın al bujı al bobın al bujı al arabanın heryerını sokucektık,

BMK TypeR
25-12-2011, 22:22
Aractan log alinir yazilimdan sonra.
Olmadi suphenilen parca degisir ve tekrar denenir.
Aracta ekstra mod/parca var ise ona gore yazilim yapilir,fine tune icin log alinir.
Gelistirmek derken,180 lik motor icin daha yazilimlarin gelistirilmesi gerrek diyorum,senin aracinla ilgili "tek" kelime gecmedi yazimda...
Hazir yazilimla bir yere kadar,log almadan olmaz.
Yabanci sirketleri yaptigi islerle kiyaslayin...

bende revodakı sıstemı antmaya çalıstım, müdür yazılım mı sılınır dıyınce onun acıklaması yaptım gıbı bişey:) olabılır sorunlar cıktıkca zaten gelişicektır bızde 2.0tfsi sorunlar gorduk aracın parcalarıyla ılgılı parcalarda geliştırmeler yaptık oturdu araba, demek ıstedıgım sorun cozulur, revoda olsa başka markada olsa sonucta para verıyoruz,

ilhan
25-12-2011, 22:24
arkadaşım bende aldım ılk basıncı bastık revo bastıgını 1.55peak anında bobınler koyverdı, yenı versyonu degıstık suan 2.2peak 2.0peak yapıyorum 1.6 1.7cont sorun yok, ateşleme neden kacırıyo onun sorunu cozmen lazım, bu işler ugrasmadan gelısmez bobınde degıscen bujıde, ben sıbob yaylarını bıle degıstım mısfıre verıyodu revo bulten yolladı haberımız oldu doğuşun bıle haberı yok yenı tıp değişin sıbob yaylarını arabam duzeldı yoksa bobın al bujı al bobın al bujı al arabanın heryerını sokucektık, Agresyon yok arkadaş falan değiliz henüz belki ilerde olabiliriz. Bunları zaten yaptık 2 set. Sorun şu ki kimse sorun şundan demiyor. Revo supporta yazdım ben oradan Carl isimli birisi cevap yazdı aracında hardware sorunu olabilir diye. Tamamda hangi hardware. Bayçu buji dedi değiştik olmadı. Sibop yayı bobin nerden bileceğiz . Neyse daha fazla uzatmayacağım iyi geceler herkes bildiğini okusun.

BMK TypeR
25-12-2011, 22:35
Agresyon yok arkadaş falan değiliz henüz belki ilerde olabiliriz. Bunları zaten yaptık 2 set. Sorun şu ki kimse sorun şundan demiyor. Revo supporta yazdım ben oradan Carl isimli birisi cevap yazdı aracında hardware sorunu olabilir diye. Tamamda hangi hardware. Bayçu buji dedi değiştik olmadı. Sibop yayı bobin nerden bileceğiz . Neyse daha fazla uzatmayacağım iyi geceler herkes bildiğini okusun.

zaten arkadaş degılız sende bende bılıyoruz, cümle başına yazılmış kelıme onamı takıldın:D nasıl anlıyosan, ıkı arabayla uğraşıp soguyosan modıfıye işıne gırme bence,, boyle kuçuk şeylerıde dıkkat eden kımseyle arkadaş olmaya gerek yokdur dımı?

Arasts61
25-12-2011, 22:43
zaten arkadaş degılız sende bende bılıyoruz, cümle başına yazılmış kelıme onamı takıldın:D nasıl anlıyosan, ıkı arabayla uğraşıp soguyosan modıfıye işıne gırme bence,, boyle kuçuk şeylerıde dıkkat eden kımseyle arkadaş olmaya gerek yokdur dımı?

ben şimdi gitsem bana yazılım yapın desem. 500 euroyu versem. adam bana şöyle mi diyecek? " missfire yaşayacaksınız, ama öyle hemen demotive olmak yok arayıp tarayıp bulacaksınız sorunun nerden kaynaklandıgını, hemen kusmeyeceksiniz"

adam vermiş parayı, yaptırmış yazılımı, sorun çıkınca kendince ugraşmış support una kadar yazmış, hatta burda bile konu açmış zamanında, çözen yok.
araca tekrar stok yazılım atıyolar geri ödeme vs zaten yok. adam suçlu oldu şimdi. şaka gibi:D

Fazıl T.
25-12-2011, 22:44
aküden elektrikten yazılım sililnseydi benm gti 100 hp olurdu heralde

kurtbil
25-12-2011, 22:47
Tfsi da var olan kesme sorununu vw avrupada hatalı oldugunu kabul ederek subab yaylarını degıstırerek gıdermıs oldu.Turkıyede dogusun bundan haberı yoktu Cupra kullanıcıları bırbırı arasında paylasarak ogrendı,bu sorunu cozdu.Yalnız revonun 1.4 lerdekı kesme sorunun 125 lık lerdede yaptıgını bılmek lazım.Arkadasımın 1.4 t 125 lık leonundada kesme sorunu yuzunden durmadan yazılım atıldı sorun cozulemedı en son revoya maıl attı sorunu uzun uzadıya yazıp cızıp kısık bır yazılım yolladılar bır sure o sekılde kullandı arabasını.Revonun tfsı dakı basarısı 10 uzerınden 10 alıyor kuskusuz.Vıdeolardan olcumlerden de malzeme ortada zaten ama aynı basarı 1.4 lerde soz konusu degıl.En azından bızım ulkemızde revo yuklu 1.4 lerın basarısı Tfsi kadar degıl

BMK TypeR
25-12-2011, 22:54
ben şimdi gitsem bana yazılım yapın desem. 500 euroyu versem. adam bana şöyle mi diyecek? " missfire yaşayacaksınız, ama öyle hemen demotive olmak yok arayıp tarayıp bulacaksınız sorunun nerden kaynaklandıgını, hemen kusmeyeceksiniz"

adam vermiş parayı, yaptırmış yazılımı, sorun çıkınca kendince ugraşmış support una kadar yazmış, hatta burda bile konu açmış zamanında, çözen yok.
araca tekrar stok yazılım atıyolar geri ödeme vs zaten yok. adam suçlu oldu şimdi. şaka gibi:D
her arabada sıkıntı cıkmaz 1.4tsi çok bilmem ama sonucta sorun çözülürdü, baycuyla bende çalışıyorum 100kere ayar yapmışdır gece çıkıp, sorun bendede oldu ılk mısfıre yapınca yazılımı sökup atmadık:) araştırdık baycuda bende sonuçta para vermış sorun eger yazılımdansa para ıade ederler, söyle örnek verıyım 2.0tfsilarda sibob yayları 2010/02 de yenılendı daha uzun sert yaptılar mısfıre hatası verıyodu her 2.0tfis vermedı bazısında verdı bazsında vermedı,ben ıkı cupra aldım benım aldıgım ıkı arabada 2ay ıcınde sıbob yaylarından dolayı ateşleme kacırmaya başladı ama 3senedırde eskı tıp sıbob yayları kullananda var,sıkıntısız

Arasts61
25-12-2011, 23:11
her arabada sıkıntı cıkmaz 1.4tsi çok bilmem ama sonucta sorun çözülürdü, baycuyla bende çalışıyorum 100kere ayar yapmışdır gece çıkıp, sorun bendede oldu ılk mısfıre yapınca yazılımı sökup atmadık:) araştırdık baycuda bende sonuçta para vermış sorun eger yazılımdansa para ıade ederler, söyle örnek verıyım 2.0tfsilarda sibob yayları 2010/02 de yenılendı daha uzun sert yaptılar mısfıre hatası verıyodu her 2.0tfis vermedı bazısında verdı bazsında vermedı,ben ıkı cupra aldım benım aldıgım ıkı arabada 2ay ıcınde sıbob yaylarından dolayı ateşleme kacırmaya başladı ama 3senedırde eskı tıp sıbob yayları kullananda var,sıkıntısız

sizin durum öyle olabilir. ama ilhan abi de kendince ugraştı. buralara konu vs açtı yukarda yazdım zaten. bobin buji vs değişti. sonuçta tekrar eski yazılımını yuklediler. para filan da iade edilmedi.
herkes sizin gibi ugraşmak zorunda mı. adam çoluk çocuk sahibi, iş gucu olan adam. sibop yayı peşinde mi koşacak?
neyse zaten olan olmuş, eski yazılıma çoktan dönülmüş. bitmiş mevzu..

Oz`
25-12-2011, 23:18
Revodan stock'a dönen benim arac. Yürütemedik aracı revo ile . Ateşleme kaçırıp duruyor. Stock cok daha iyi en azından her gaza bastığınızda aynı yürüyor. Sizin yazılım ile bu sorun yasanmıyormu ? Ben aracı değiştiricem ama diger arkadaslara bilgi olur.

ben 1 tek sorun yasayan duymadım 1 a4 1.8t vardı bobini palamıştı sonra değiştirdiler birdaha sıkıntı olmadı

BMK TypeR
25-12-2011, 23:20
sizin durum öyle olabilir. ama ilhan abi de kendince ugraştı. buralara konu vs açtı yukarda yazdım zaten. bobin buji vs değişti. sonuçta tekrar eski yazılımını yuklediler. para filan da iade edilmedi.
herkes sizin gibi ugraşmak zorunda mı. adam çoluk çocuk sahibi, iş gucu olan adam. sibop yayı peşinde mi koşacak?
neyse zaten olan olmuş, eski yazılıma çoktan dönülmüş. bitmiş mevzu..

boyle tahlıhsızlık olabılır sonucta sıbob yayı aracın ustundekı parca hatası,ılk cupramda oldu ıkıncısınde olunca dırek degıstık duzeldı zaten aynı yazılımla revo stg2+ kullananda var bozulanda örnek verdım ben sadece ustune durulsaydı cozum olurdu dıyorum, neyse olan oldu abınız memnun kalmamıstır yazılımsal olsa odenırdı dedım ben,sonucta butun 1.4tsi larda sorun yoksa cozumunu bulmak lazım,

Oz`
25-12-2011, 23:23
yaaa Reşit sakin ol insanlar problemlerini söylüyorsakinol insanlar müdifiye deil chip yapıo yahu

osman 1.8t
26-12-2011, 00:27
bendede revo var çok şükür sıkıntı yok akü olayınıda kafam basmadı bende aküyü söküp taksam yazılım eski halinimi alıcak şimdi :)

CeM öZeR
26-12-2011, 07:35
En iyisi ben yazılım mazılım yaptırmayım sonra araba 1.4 75 hp bud motora felan dönüşmesin. Azıcık aşım dertsiz başım. :D bu nasıl iş ya stoğa mı döndü missfire problemi mi nedir bu dava ? 2 kişiye tek kişi bile denedik arkadaslar ibiza tek ben iki kisi adam 2-3 önümde 4 de kapısındayım 5 de yakalayıp geciyorum. Revo acilen bu probleme el atmalı

onur_S
26-12-2011, 10:17

30-40 hp 3 boy kesinlikle etmez ,benim arabamda safe yazılım var 122 lik.stok olanla 50-180 arası 4 boy fark oluyor ve yazılım baya safe.ufak ufak acıyor ilk 3.vites,4 te sündürüyor zaten 4 sonu 180.ve benim aracımın 20 hp ekstrası sanmıyorum olsun stok olanından.++
ağırlık
ibiza 30 hp alınca 5 boy farkediyosa heralde benimki daha az farkeder benim araba a3.

onur_S
26-12-2011, 10:25
ayrıca,parça hatası varsa araçta neden stok yazılımda yapmıyor?ona göre yazılım yapsınlar,en ufak bi yazılım yüklendiğinde o golf gt nin orası burasımı cortlayacak hiç sanmıyorum ben,ki biraz kısık ama sorunsuz olan bı yazılımlada adam mutlu mesut binerdi.revo neden kolay olanı değilde zor olanı seçiyor müşteriyi uğraştırıyor?adamların yaklasımı su heralde ,o yazılım seve seve duracak arabanda ,subap yayını,bujini çar çöp değiş gel.böyle denileceğine sen accık güçten ödün versen ne olur mesela?kısa ve öz babama da sorsam der ki demekki o araç o gücü kaldırmıyor :D biraz kısılsa belki olmayacaktı öyle birşey.veya kısıldı edildi yine ayar tutmadı

H22Power
26-12-2011, 11:40
Ya Reşit abi bırak ne yardımcı oluyorsun ya kutup başı sökünce yazılım mı silinir miş hohoho
Hey Allahım yaa biz kutup başını sökün yada akünüz bitsin 1000-2000tl verdiğiniz yazılım çöpe gider mi dedik?Her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz mübarek alayınız Onno Ustasınız bilgi köşeniz var :D diyoruz ki revo yazılım yapıldığında akü bittiğinde yada kutup başı söküldüğünde araç orjinal yazılımına geri döner ama revo köşede durur gider revoya geçirtirsiniz tekrardan eğer böyle bir durum oldu da stock a döndüyse arabanız üzülmeyin diye yardımcı olmaya çalıştık gelde ol :( birde şuna tilt oluyorum arabada yazılım varsa üzerine kuş sıçsa yazılımdan biliyorsunuz yani sizin arabanızda asla sorun olmaz kesinlikle yazılımda olur değil mi? Bu cümleyi 2009 senesinde 2008 aracı olan ve başka firmadan yazılım yapmış ve aracı misfire yapan birine söyledim 1500tl lik yazılımda sorun yok benim 50bin tl lik aracımda sorun var değil mi kanka? dedi aradan yaklaşık 9 ay geçti bir mail geldi aracınızda fabrikasyon hata vardır sibob yaylarını yetkili serviste değiştirin die ;) yaylar değişti ve bilin bakalım ne oldu? MİSFİRE KESİLDİ :ofk:
Ben revo nun avukatı değilim onu savundum die de para filan almıyorum ama doğru bildiğim şeyden dönersem adam da değilim ;)

BMK TypeR
26-12-2011, 12:00
ayrıca,parça hatası varsa araçta neden stok yazılımda yapmıyor?ona göre yazılım yapsınlar,en ufak bi yazılım yüklendiğinde o golf gt nin orası burasımı cortlayacak hiç sanmıyorum ben,ki biraz kısık ama sorunsuz olan bı yazılımlada adam mutlu mesut binerdi.revo neden kolay olanı değilde zor olanı seçiyor müşteriyi uğraştırıyor?adamların yaklasımı su heralde ,o yazılım seve seve duracak arabanda ,subap yayını,bujini çar çöp değiş gel.böyle denileceğine sen accık güçten ödün versen ne olur mesela?kısa ve öz babama da sorsam der ki demekki o araç o gücü kaldırmıyor :D biraz kısılsa belki olmayacaktı öyle birşey.veya kısıldı edildi yine ayar tutmadı

araçın sagı solu koyverdı çünku 2.0tfsi bobınler, bujılerı,sıbob yaylarında,debrıyaj bılyası, trıger bilyası, ısmı aklıma gelmeyen tank, emme valve bı çok parca yenıledıler(wv ag) halıyle arabada yüklü çogu sorun yaptı bunu yapan revo değil wv ag yenısını yaptı:D, benım bahsettıgım şeyler bunlar:D yoksa yazılımsal sıkıntı yada parca degısmedık:) bende başıma gelen şeylerı anlattım yardımcı olmaya çalıştım sorun neden kaynaklanıyo hep beraber ögrenelım nerelere getırdınız olayları:)
dıp not sıbob yaylarının yenılenmesını revo bülten yolladı ögrendık yoksa bobın bujı ugrascaktık bende örnek verdım bunu

Oz`
26-12-2011, 12:15
Ya Reşit abi bırak ne yardımcı oluyorsun ya kutup başı sökünce yazılım mı silinir miş hohoho
Hey Allahım yaa biz kutup başını sökün yada akünüz bitsin 1000-2000tl verdiğiniz yazılım çöpe gider mi dedik?Her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz mübarek alayınız Onno Ustasınız bilgi köşeniz var :D diyoruz ki revo yazılım yapıldığında akü bittiğinde yada kutup başı söküldüğünde araç orjinal yazılımına geri döner ama revo köşede durur gider revoya geçirtirsiniz tekrardan eğer böyle bir durum oldu da stock a döndüyse arabanız üzülmeyin diye yardımcı olmaya çalıştık gelde ol :( birde şuna tilt oluyorum arabada yazılım varsa üzerine kuş sıçsa yazılımdan biliyorsunuz yani sizin arabanızda asla sorun olmaz kesinlikle yazılımda olur değil mi? Bu cümleyi 2009 senesinde 2008 aracı olan ve başka firmadan yazılım yapmış ve aracı misfire yapan birine söyledim 1500tl lik yazılımda sorun yok benim 50bin tl lik aracımda sorun var değil mi kanka? dedi aradan yaklaşık 9 ay geçti bir mail geldi aracınızda fabrikasyon hata vardır sibob yaylarını yetkili serviste değiştirin die ;) yaylar değişti ve bilin bakalım ne oldu? MİSFİRE KESİLDİ :ofk:
Ben revo nun avukatı değilim onu savundum die de para filan almıyorum ama doğru bildiğim şeyden dönersem adam da değilim ;)

senin revonmu var yardımcı oluyorsun ? neye göre konuşuyorsun revo kullanıcısımızın birda adam yazıyor adamı aşalayıp azarlıyorsun revo sölüyor zaten yayları değiştirin diye 2.0tfsi lari için geçerli bu resit güzel güzel cvplıyor REVO kullanıcısı olarak sana noluyo aq

Oz`
26-12-2011, 12:16
.....

reşo bilmediğimden soruyorum revo select olmayan bir makinada yazılan yazıldığı gibi kalmıyormu ?

BMK TypeR
26-12-2011, 12:18
reşo bilmediğimden soruyorum revo select olmayan bir makinada yazılan yazıldığı gibi kalmıyormu ?
açıkladım zaten 2 sayfada

Oz`
26-12-2011, 12:20
açıkladım zaten 2 sayfada

okudum ama select li den bahsettin sende select yok diyelim 111 mi oluyor o

BMK TypeR
26-12-2011, 12:22
okudum ama select li den bahsettin sende select yok diyelim 111 mi oluyor o

elektırık kesersen aynen harıtayı 1 1 1 alıyo kı slect olmasa revo yazılım netten ındırısın pc ye yuklersın ayarını 9 4 9 neyse artık:) kaca acmak ıstıyosan yüklersın

ilhan
26-12-2011, 12:51
Anlaşamadığımız konu şu ki araçta mekanik parçada sorun olmaz demiyoruz. Parça değişmek gerekebilir tamam, tavsiye edilenleri yaptık ama sorun kesilmedi. Daha dedik, dahası yok bu böyle dendi. Ne yapcaz şimdi biz ? Revo orda gidip konuşabiliriz ? Ha şuda var ne Bayçuya nede başkasına paramı ver yürümedi olmadı diye tek kelime laf konuşmuşluğumuz çingenelik yapmışlığımızda yok. Problem olabilir araçta hardware'de veya yazılımda. Önemli olan çözüm üretmek. Çözüm üretilemeyince başka alternatifimiz varmıydı ? Sırf log bakabilmek için için vagcom aldım ,ne yapıyor araç diye. Stock yürürken misfire counter 1 tane bile atmıyor, tüm silindirler sıfıra yakın retard veriyor. Araç deli gibi devir çeviriyor. Yazılım varken arkamızı dumana boğuyoruz bu nasıl oluyor ? Yardımcı olacak birileri varsa ben dinlemeye hazırım. Laftan tavsiyeden anlayan insanız sıkıntı yok.

997TT
26-12-2011, 13:00
Bu da benim aracın hızlanma videosu Evotech Stage 2 1 . viteste çok sardı :mad:

vRgZv7M-WCs

PBox verılerınıde Post edebılırım.
Aracta Bujı-Bobın yada herhangı bır sey degısmemıstır,sadece kat ıptalı vardır...

BMK TypeR
26-12-2011, 13:05
Anlaşamadığımız konu şu ki araçta mekanik parçada sorun olmaz demiyoruz. Parça değişmek gerekebilir tamam, tavsiye edilenleri yaptık ama sorun kesilmedi. Daha dedik, dahası yok bu böyle dendi. Ne yapcaz şimdi biz ? Revo orda gidip konuşabiliriz ? Ha şuda var ne Bayçuya nede başkasına paramı ver yürümedi olmadı diye tek kelime laf konuşmuşluğumuz çingenelik yapmışlığımızda yok. Problem olabilir araçta hardware'de veya yazılımda. Önemli olan çözüm üretmek. Çözüm üretilemeyince başka alternatifimiz varmıydı ? Sırf log bakabilmek için için vagcom aldım ,ne yapıyor araç diye. Stock yürürken misfire counter 1 tane bile atmıyor, tüm silindirler sıfıra yakın retard veriyor. Araç deli gibi devir çeviriyor. Yazılım varken arkamızı dumana boğuyoruz bu nasıl oluyor ? Yardımcı olacak birileri varsa ben dinlemeye hazırım. Laftan tavsiyeden anlayan insanız sıkıntı yok.

bence yazılımla baycuya gıdın log alın, revo yollayın, bence bı cozum uretıceklerdır, zamanım olursa işten cıkabılırsem bende gelırım yardımcı olmaya çalışırım para vermışsınız bence sorun çözulmesı lazım,

BMK TypeR
26-12-2011, 13:06

vRgZv7M-WCs

Maşallah hızlı,

997TT
26-12-2011, 13:11
BU DA VMAX DENEMESİ

Qr11itrcWwc&feature

ilhan
26-12-2011, 13:15
bence yazılımla baycuya gıdın log alın, revo yollayın, bence bı cozum uretıceklerdır, zamanım olursa işten cıkabılırsem bende gelırım yardımcı olmaya çalışırım para vermışsınız bence sorun çözulmesı lazım,Araçta tamamen stock yazılıma döndüm, revonun ecusu kalmadı yani. Aracı değiştireceğim yakın zamanda, onun için bu haline dokunmayı düşünmüyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum. Para konusuna girmiyorum hiç, üzerinden zaman geçmese belki konuşulabilirdi ama baya bir zaman oldu. Sağlık olsun.

Oz`
26-12-2011, 14:03
ÖZGÜRRRRRRRRR koy video koyyyyyyyyyyyyyyyyyy:D

öskür
26-12-2011, 14:13
Yav disardayim doktor yOksa koyardim:)murat abinin araba hizli ama bizim yaptigimizdan hizli olani daha yok;)
Elinize saglik:)

997TT
26-12-2011, 14:34
Ozgurun surelerini zaten birlikte olcmustuk.
Sekerim resim cekmistik degil mi? Telde vardir ozaman,video yok,sende varsa koy.
Ozgun,sezarin hakki sezara,50-150 hizlanmam hizli ancak 100-200 de 0,3 sec daha hizli senin yaptigin gti ;)
Sureler cok esit birbirine.
Deniyecek araba bulamadik Rocco yada Polo baska yazilimli...
Sanirim videoyu koymicaktik,1 ay once koyduk millet istemedi.
Hatta Ozgur konu bile acmisti ;)

zafa38
26-12-2011, 15:28
Beyler Powershop ile görüşüldü.
Revonun özellikleri arasında beyinin elektrigi kesildiğinde HIRSIZLIK yani yazılım HIRSIZLIĞI önleme amaçlı kendini korumaya STOCK a çeviriyor...
Şöyleki beyin sunu diyor elektrik kesildiyse bir işlem yapılacak eger yazılım çalınacaksa stock değerlere ulaşılsın onlar çalınsın diyor REVO...
Elektrik kesildiğinde stocka dönermi saçmalık diyen arkadaşların birazdaha bu işi araştırmalarını öneririm.

Ayrıyeten aracımda elektrik kesilmedi olması orası tamamen ayrı bir konu. Kimse burda benzin kalitesini hesaba katmamış.
Bende düşünemedim.
Elektrik kesilmedi ise: 1. SOrun benzin kalitesiz oldugunda yine REVO nun özellikleri arasında arabayı korumaya alması var zarar görmemesi için. Bunu bilmiyorduk öğrenmiş olduk...
Benzinimi güvenilir bir yerden aldım ve tekrardan denicegim 1-2 gün içinde aracım suan garajımda...
Ayrıyeten VAGCOM dan loglar alınıp revoya yollanıcak teyit amaçlı ama sorun olugunu sanmıyorum Benzin kalitesi tek sebep gibi gözüküyor...
İlgilendikleri için Firmaya teşekkürlerimi burdan sunuyorum bilmediğim bir çok özelliğini öğrenmiş oldum Revonun güvenim böylece dahada artıyor....

tuFAN
26-12-2011, 15:36
ne marka kaç oktan benzin kullanıyordunuz da araba kendini korumaya aldı ?

zafa38
26-12-2011, 15:42
Yazmıyacaktım ama dayanamadım. Ben tsi 170 aracıma revo yüklendi. O andan itibaren arac kesiklik yapmaya basladı. Aracı genelde ailece uzun yolda kullandığımız için ben sorunu ilk başlarda fazla takmadım çünkü zaten sıkmadan 120-140 seyahat ediyorduk çoğunluk. Ama tek sıktığımda aracın nasıl gideceği tam bir bilmece ya 10 numara yada hiç gitmiyor. Defalarca servise ve powershopa gittim. Log baktık parça değiştirdik (iridyum-bobin) olmadı. Arast61 nickli jetta tsi sahibi arkadaşımız aracın revolu yürürken revolu yürümezken ve stock halinin canlı şahitidir. Sonunda yapacak birşey olmadığını görüp stock döndüm ve araç 0 sıfır misfire-retard ile geri döndü. Bunun aracın kondüsyonu ilede hicbir alakası yok. Ben aracımı hic 15 de servise götürmedim 9bin tamamdır. En ufak ses vs hemen girer servise ne eksikse yapılır . Revolu yurtdışı forumlara bakarsanız rocco-polo-bocanegra millet ağlayıp duruyor misfire diye. Yazılım ayarsız maalesef. Yetkili servislere sorun kaç tane revolu rocco motoru yaptınız diye. Sadece Acarlar 5 diyor. Sonra ağlamasın kimse vay benim pistonum kırıldı yok kolum çıktı diye.

Sizin motorunuz zaten stock 20bin kmde iflas eden motor değilmi Golf GT?
motorunuz zaten hatalı üretimse bu düzen tutmazki?

zafa38
26-12-2011, 15:43
ne marka kaç oktan benzin kullanıyordunuz da araba kendini korumaya aldı ?

Yalan olmasın BP 97 almıştım 50 liralık tüketimi ölçmek amaçlı.
Ardından Shell aldık 97 hakkaten shell bir farklı...

zafa38
26-12-2011, 15:48

Tamamen katılıyorum abi size. Benim sıkıntımda ben istanbulda olmadıgım için bana orta ayarlı bir yazılım geliyor fakat firma attıgı yazılımın kontrollerini vs yapamıyor Arac kayseride oldugundan... Testleri ben gerçekleştriyorum.. Karşılıklı paslaşılarak sorunların üstesinden geliniyor...

zafa38
26-12-2011, 15:52
En iyisi ben yazılım mazılım yaptırmayım sonra araba 1.4 75 hp bud motora felan dönüşmesin. Azıcık aşım dertsiz başım. :D bu nasıl iş ya stoğa mı döndü missfire problemi mi nedir bu dava ? 2 kişiye tek kişi bile denedik arkadaslar ibiza tek ben iki kisi adam 2-3 önümde 4 de kapısındayım 5 de yakalayıp geciyorum. Revo acilen bu probleme el atmalı

İsmail saçmalamakta sınır tanımıyosun yine. Bu motorlar 20 30 yıllık motorlar değil abicim. Sen yine yat kalk bana dua et senin önünden gidip kılavuz oluyorum sana bu işe kalkıştıgıma dua et :) 1.4 tsi revolu yaklaşık 10 araba biliyorum bunlardan 2 yada 3 ü sorun yaşadı onlarında sorunları giderildi örneğin Mert abinin Kırmızı ibiza cuprası :)
Hemen umutsuzluga kapılmamak lazım sana çözeceğimizi söylüyorum inanmıyosun bana :D

zafa38
26-12-2011, 16:00

vRgZv7M-WCs

PBox verılerınıde Post edebılırım.
Aracta Bujı-Bobın yada herhangı bır sey degısmemıstır,sadece kat ıptalı vardır...

Sizce hangisi mantıklı?
Elinde iyi malzeme olmadıgında bile aynı gücü ayar kısmadan motoru bitirmek pahasına almasımı yoksa?

Yoksa elindeki malzemenin kalitesiz oldugunu anlayıp arabanın ayarları kısıp aracın sağlıgını düşünen yazılımmı daha iyi?
Karar sizin....
Malzemeden kasıt Benzin diyelim...

997TT
26-12-2011, 16:12
Revoya olan bu denli bagliliginiz garip ama guzel...
Burada duzgun yapilan yerli yabanci yazilimlar var,bunlarda senin kullandigin benzini kullaniyorlar ve sorunsuz ayrica hizli sekilde yuruyorlar.
Makinayi hizli ancak limitlerde yurutmek Basari degildir. Zaten tsi lar hassas ve harmonisi cabuk bozulan bir yapiya sahip. Sorun yasansn cok fazla yerli ve yabanci yazilim marka var,neden sorun yasaniyor ona bakmak gerek.
Her kullanicinin tarzi bellidir,kendine uygun modu ve sirketi secer. Ancak adima konusmak gerekirse,3-5 hp eksik olsun ama sorunsuz olsun.
Ozellikle tsi larin beynini modlanak gercekten tecrube ve bilgi istiyor...

997TT
26-12-2011, 16:18
Bu gucleri hicbir sey degismeden alindi ve bir cok ornegi var...
Tabiki parca degismesi gerekiyorsa degissin ama sart kosulmasi hosuma gitmiyor.
Onceden dedigim gibi,polo gti in hizlanma videosu var,Pbox da koyarim ve degerler gayet tatminkar.
Baska sureler post edilirse gormek isterim.
Yapilan ise guvenmek gerek,eli kulagindaki isler bana gore degil...

Oz`
26-12-2011, 16:19
Yalan olmasın BP 97 almıştım 50 liralık tüketimi ölçmek amaçlı.
Ardından Shell aldık 97 hakkaten shell bir farklı...

bp nin 97 si shell inkinden iyi kusura bakmayın

CeM öZeR
26-12-2011, 16:24
İsmail saçmalamakta sınır tanımıyosun yine. Bu motorlar 20 30 yıllık motorlar değil abicim. Sen yine yat kalk bana dua et senin önünden gidip kılavuz oluyorum sana bu işe kalkıştıgıma dua et :) 1.4 tsi revolu yaklaşık 10 araba biliyorum bunlardan 2 yada 3 ü sorun yaşadı onlarında sorunları giderildi örneğin Mert abinin Kırmızı ibiza cuprası :)
Hemen umutsuzluga kapılmamak lazım sana çözeceğimizi söylüyorum inanmıyosun bana :D

TSI King Safa yürü beeee :hahaha:

Oz`
26-12-2011, 16:25
ya yapzmayayım dedim ama salak saçma konuşmayın ARABa kendini zaten koruyor salaokmı o araba Knockingi görünce kısıyor zaten Revo tamamen kendi yazılımı kopyalanmasın diye böyle bişiy yapmış anlayın işte...

her vag programdan kapamadığın sürece kendini korur bunu unutmayın

zafa38
26-12-2011, 16:33
Revoya olan bu denli bagliliginiz garip ama guzel...
Burada duzgun yapilan yerli yabanci yazilimlar var,bunlarda senin kullandigin benzini kullaniyorlar ve sorunsuz ayrica hizli sekilde yuruyorlar.
Makinayi hizli ancak limitlerde yurutmek Basari degildir. Zaten tsi lar hassas ve harmonisi cabuk bozulan bir yapiya sahip. Sorun yasansn cok fazla yerli ve yabanci yazilim marka var,neden sorun yasaniyor ona bakmak gerek.
Her kullanicinin tarzi bellidir,kendine uygun modu ve sirketi secer. Ancak adima konusmak gerekirse,3-5 hp eksik olsun ama sorunsuz olsun.
Ozellikle tsi larin beynini modlanak gercekten tecrube ve bilgi istiyor...
Revoya olan baglılıgım su olanlar ve bilinmeyen özellikleri oldugundan arttı. Kaliteli benzin olmadıgında kendini motoru korumaya alması vs.
Sizin araçta hangi yazılım var bilmiyorum ama ben yazılımlı 40 bin km binersem siz atıyorum 20 bin binersiniz. Olayın temelinde yatan bu.
Revo bültenleriyle ve mecburiyetleriyle daha sağlıklı bence mantıken. TSİ için dediklerinize harfiyet katılıyorum zaten...

zafa38
26-12-2011, 16:37
Şöyle bişey var aldıgımız benzin 95 olsa kimin haberi olcak. Nerden bileceğiz?
Pompadan pompaya bile fark eden güvenilmeyen benzin ve şirketler günümüzde *****.
Burası istanbul değilki herkesin aldıgı yerden alasın benzini.
Bu arada özür diliyerek düzeltiyorum arkadasla konustum yanlışlık olmuş.
Aldıgım benzin Shell 97 idi denediğimde şirketin ismi Sompet shell kayseri 97...
ilk geçtiğim denemede ise benzinim BP 97 idi.
Şimdi yine baska ve tavsiye edilen Shell 97 den aldım benzini yarın inş denemeyi gerçekleştiricegiz...
TSİ cılar burda iyi benzin diye kıvranıyor...
Ayrıyeten sonuç iyi çıkmassa 95 oktan ile yine deneyeceğim...

BlackEmperor
26-12-2011, 16:40

+1 bp kullanıyorum diye söylemiyorum ama suan bulunabilecek en temiz 97 bp ninki eğerki istasyonda bi yamukluk yoksa.

zafa38
26-12-2011, 16:43
ya yapzmayayım dedim ama salak saçma konuşmayın ARABa kendini zaten koruyor salaokmı o araba Knockingi görünce kısıyor zaten Revo tamamen kendi yazılımı kopyalanmasın diye böyle bişiy yapmış anlayın işte...

her vag programdan kapamadığın sürece kendini korur bunu unutmayın

Benim aracımda zaten elektrik gitmedi. Ben elektrik gittiğinde stockamı döner bole saçmalıkmı olur diyen arkadaslar için yazdım ve bu olay revoda var hırsızlık için yazılım hırsızlıgı...

Alper
26-12-2011, 16:43
yeni nesil motor kontrol ünitelerinde ki 1.4 TSI larda kullanılan BOSCH MED17.5.5
motorun kendini koruması kötü benzin avans vb. nedenlerle yazılımı yapan firma ile alakalı değil STANDART olarak arabada gelen yazılımda bulunan bir özelliktir
yani X firma arabama chip yaptı da kötü benzin alınca araba yavaşladı onlar koruma koymuş diye bir mantalite bu ECU nun çalışma sistemini bilmeyen bir kişi tarafından üretilmiştir . . .

Oz`
26-12-2011, 17:06
Benim aracımda zaten elektrik gitmedi. Ben elektrik gittiğinde stockamı döner bole saçmalıkmı olur diyen arkadaslar için yazdım ve bu olay revoda var hırsızlık için yazılım hırsızlıgı...

kardesın stock a donmuyor basıncını kısıyor ama oben ınanmıyorum ona:D acıksöyleyeyım

erh
26-12-2011, 17:13
Revoya olan baglılıgım su olanlar ve bilinmeyen özellikleri oldugundan arttı. Kaliteli benzin olmadıgında kendini motoru korumaya alması vs.
Sizin araçta hangi yazılım var bilmiyorum ama ben yazılımlı 40 bin km binersem siz atıyorum 20 bin binersiniz. Olayın temelinde yatan bu.
Revo bültenleriyle ve mecburiyetleriyle daha sağlıklı bence mantıken. TSİ için dediklerinize harfiyet katılıyorum zaten...

bahsettigin yakıttan dolayı aracın kendini kısması 92 model opel calibra turboda bile vardı.. yeni veya revo nun yaptıgı birsey değil. siz daha once baska bir sekilde bunu duymamıs veya ogrenmemiş olabilirsiniz ama yeni birsey sanmayın piyasadaki yeni eski nerdeyse butun enjeksiyonlu araclarda mevcuttur bu..

BMK TypeR
26-12-2011, 17:15
bende 97bp kullandım 6kademede revoda avans aynı basıncla zorlandı suan shell97 kullanıyorum 6kademe avansta çok rahat gıdıyo:) çaglar kardeşimde(r35) test etmıstı 97lerın ıcınde oktanı en yuksek shell dedı 94.5oktan:) ama burası türkıye herzaman yakıtlar bır degıl malesef bütün fırmalarda
bu arada özgun neye inanmıyosun yazılım akü sokunce 1 1 1 almasına mı:) hatta sordum şimdı 1 0 0 yapıyomuş:) harıtayı oda stok yazılım harıtası.

zafa38
26-12-2011, 17:23
kardesın stock a donmuyor basıncını kısıyor ama oben ınanmıyorum ona:D acıksöyleyeyım

Stock oluyor dedim orjinal vw nin yazılımına dönmüyor Revonun stockuna donuyor basınc kısıyor yani.
İnanmıyorsunuz ama ben bunu suan yaşıyor durumdayım :)

zafa38
26-12-2011, 17:25
bahsettigin yakıttan dolayı aracın kendini kısması 92 model opel calibra turboda bile vardı.. yeni veya revo nun yaptıgı birsey değil. siz daha once baska bir sekilde bunu duymamıs veya ogrenmemiş olabilirsiniz ama yeni birsey sanmayın piyasadaki yeni eski nerdeyse butun enjeksiyonlu araclarda mevcuttur bu..

Haklısınız İllaki vardır. Bunun stock arabada olması önemli değil zaten stocktaki düşüşü yada artısı hissedemezsiniz... Veya stock arabaya kötü benzin aldınız aynı araç 2 3 boy geriye düşecek değildir. Önemli olan performans yazılımınında bu şekilde çalışmasıdır. Eğer performans yazılımı bunu yapmassa altından kalkmıcak sonuçlar dogurabilir.. Custom veya herhangi baska yazılımlarda bu koruma varmıdır
Bence olanda vardır olmayanda vardır...

997TT
26-12-2011, 17:31
Eger oktan testı ıstenıyorsa bu her zaman farklı cıkar, akaryakıt sırketlerının sıze sattıgı yakıt her zaman farklı olabılır.
Ama Shell-Opet ve BP gıbı gıbı fırmalar bellı bır standartı tuttururlar ancak yakıtın menseı boktan olunca,yapılıcak bıe sey yok!
Yanı Turkıye 2. sınıf ulke sayıldıgı ıcın,sırketler bıze pek onem vermıyor.Yakıtlarımızın cogu Rustadan ıthal gelıyor,bır kısmıda TR dekı rafınerılerden alınıyor.
3 sene once gozunu sevdıgımım yam yam Malıye,98 Oktanı zengınler ve pahalı araclar kullanıyor dıye EKSTRA OTV getırınce,mal satılmaz oldu ve sırketler kaldırdı.
Ozamankı yakıt gercekten guzeldı!
Artık 1.2 TSI motor bıle 98 oktan ıle daha verımlı calıstıgı halde,bu yakıt ulkemıze gıremıyor!
98 ıle arac daha az yakıcak-daha performanslı olucak ve herseyden onemlısı daha uzun omurlu olucak!(***** dusuk oktan ve kalıtesız benzın motor ıc ısısını artırıyor)
Yakıt ıle daha detaylı bılgıler ve arastımalar verebılırım,***** ısım bu...
Aracımdakı yazılım,dunya uzerındekı motoru olan herseye yazılım yapan bır fırma. Burada onemlı olan bulten yayınlamak yada sorunlar cıktıkca duzeltmekten cok,sorunlar cıkmadan onlemını alma yada bu ısın pesını bırakmamakla olur.
Yoksa Altın kaplama yazılımın olur,beygırler havada ucusur ama sonu guzel bıtmez hıkayenın...
Caglarla yenı bır projenın ıcındeyız,yakında paylasırım, ecu da nasıl Dr.Ecu varsa,oda Dr.GT-R ;)

erh
26-12-2011, 17:34
Haklısınız İllaki vardır. Bunun stock arabada olması önemli değil zaten stocktaki düşüşü yada artısı hissedemezsiniz... Veya stock arabaya kötü benzin aldınız aynı araç 2 3 boy geriye düşecek değildir. Önemli olan performans yazılımınında bu şekilde çalışmasıdır. Eğer performans yazılımı bunu yapmassa altından kalkmıcak sonuçlar dogurabilir.. Custom veya herhangi baska yazılımlarda bu koruma varmıdır
Bence olanda vardır olmayanda vardır...

eger tuner ozelligini iptal etmediyse (ki genelde edilmez) vardır..

BMK TypeR
26-12-2011, 17:36
Eger oktan testı ıstenıyorsa bu her zaman farklı cıkar, akaryakıt sırketlerının sıze sattıgı yakıt her zaman farklı olabılır.
Ama Shell-Opet ve BP gıbı gıbı fırmalar bellı bır standartı tuttururlar ancak yakıtın menseı boktan olunca,yapılıcak bıe sey yok!
Yanı Turkıye 2. sınıf ulke sayıldıgı ıcın,sırketler bıze pek onem vermıyor.Yakıtlarımızın cogu Rustadan ıthal gelıyor,bır kısmıda TR dekı rafınerılerden alınıyor.
3 sene once gozunu sevdıgımım yam yam Malıye,98 Oktanı zengınler ve pahalı araclar kullanıyor dıye EKSTRA OTV getırınce,mal satılmaz oldu ve sırketler kaldırdı.
Artık 1.2 TSI motor bıle 98 oktan ıle daha verımlı calıstıgı halde,bu yakıt ulkemıze gıremıyor!
98 ıle arac daha az yakıcak-daha performanslı olucak ve herseyden onemlısı daha uzun omurlu olucak!(***** dusuk oktan ve kalıtesız benzın motor ıc ısısını artırıyor)
Aracımdakı yazılım,dunya uzerındekı motoru olan herseye yazılım yapan bır fırma. Burada onemlı olan bulten yayınlamak yada sorunlar cıktıkca duzeltmekten cok,sorunlar cıkmadan onlemını alma yada bu ısın pesını bırakmamakla olur.
Yoksa Altın kaplama yazılımın olur,beygırler havada ucusur ama sonu guzel bıtmez hıkayenın...
Caglarla yenı bır projenın ıcındeyız,yakında paylasırım, ecu da nasıl Dr.Ecu varsa,oda Dr.GT-R ;)

yazdıklarınız çok dogru bende bp shell kullandım zamanla avans tutugu ıcın degıstım benzınlerı suan shell sonra bp opette kullandım aynı benzınlık bıle fark edıyo shell 100oktan ve opett 98 olsa cok daha ıyı olurdu araçlarımız,

zafa38
26-12-2011, 17:41

Verdiğiniz bilgiler için sağolun.
Zaten bu sorunların %50 si benzin kaynaklı...
Avrupa standartlarını hiçbir zaman yakalayamayacağız...
Hiç umudum yok bu kaliteli benzin için...
Sorunlar çıkmadan önlem alma işini yapan tanımıorum aracın üreticisi bile sorunlardan yola çıkarak düzeltme yapıyor. Sorun cıkmadan düzeltme yapabilecek olan varsa müneccim olabilir:)

zafa38
26-12-2011, 17:43
eger tuner ozelligini iptal etmediyse (ki genelde edilmez) vardır..

Ozaman demekki her şartta her benzinde her koşulda iyi yürüyen bir araçta bu özellikler devre dısı bırakılmıştır diyebiliriz... Buda araca zarar. O yuzden bildiğimiz güvendiğimiz bir firma şart...

BMK TypeR
26-12-2011, 17:48
Yakıtla İlgİlİ yenİ testlerİ paylaşırsanız sevınırız Murat bey,

erh
26-12-2011, 17:49
Ozaman demekki her şartta her benzinde her koşulda iyi yürüyen bir araçta bu özellikler devre dısı bırakılmıştır diyebiliriz... Buda araca zarar. O yuzden bildiğimiz güvendiğimiz bir firma şart...

benzin kotu olursa arac illa kendini kıstıgı için kotu gitmez.. Beninin kotu oldugu için de gitmemesi dogaldır ;) siz retard count esigini yukarı alırsınız o retardlar gorunmez.. ama araba kotu benzinden dolayı zaten ne duzgun guc uretebilir ne de stabil gidebilir..

BlackEmperor
26-12-2011, 17:54
kol gibi vergi ödüyoruz bari aldığımız yakıt iyi olsun arkadaş ben 3 kuruş fazla vermeye razıyım

gurlekyasin
26-12-2011, 17:57
bendede revo yazılım var ve akü sokme durumu gibi birşey olduğunda değerler 1.1.1 oluyor sps yi takıyosun ve tekrar yerine geliyor,yazılımın çalınmamasıyla alakalı bi durum olduğunu biliyorum..

BMK TypeR
26-12-2011, 17:59
bendede revo yazılım var ve akü sokme durumu gibi birşey olduğunda değerler 1.1.1 oluyor sps yi takıyosun ve tekrar yerine geliyor,yazılımın çalınmamasıyla alakalı bi durum olduğunu biliyorum..

1 0 0 yapıyo kanka:)

öskür
26-12-2011, 18:03
Iyi yuruyen araba niye sorunlu olucak kaidesi var onu anliyamadim:)kulaktan dolma bilgilerle degilde ecu tune isini bu isle direkt ugrasan kisilerle paylasin bence.

997TT
26-12-2011, 18:04
Indırımlı satılan benzınlerden uzak durmaya calısın...(yerlı ve kontrolu ınsıyatıfe dayalı)
Istasyonun ısletıcısı ana merkez olsun....(Hıle sansı azalır ama bıtmez)
Avrupa yakasından benzın almaya calısın.(ıthal benzın olur genelde)
Cok fırtınalı gunlerın ardından benzın almayın..(Gemıler gec gelıyor)
Opetın oktanı yuksek ancak kalıntısı fazla.
Bp nın oktanı cok yuksek degıl ama kalıntı ve tortu az.
Shell ınkı ıse ıkı ucu mokokolu degnek,bazı zamanlar ıkı tarafıda ıyı,bazen ıkı tarafıda kotu(Ithal ve yerlı mal curcunası)

zafa38
26-12-2011, 18:10
Indırımlı satılan benzınlerden uzak durmaya calısın...(yerlı ve kontrolu ınsıyatıfe dayalı)
Shell ınkı ıse ıkı ucu mokokolu degnek,bazı zamanlar ıkı tarafıda ıyı,bazen ıkı tarafıda kotu(Ithal ve yerlı mal curcunası)

Murat bey ithal benzin yerli benzin ?
Hangi firmalar ithal tercih eder hangileri yerli kullanır.
Hangi firmanın 97 si diyelim? Güç ve temizlik olarak

997TT
26-12-2011, 18:21
Ithal benzın yanı dunyanın en kotulerınden bırı olan Rus benzını.Sebebı ıse naklıyesı ucuz yanı yakın ve malın malıyetıde ucuz...
Butun fırmalar tercıh eder ancak genelde buyuk fırmalar yapar,cunku gemılerı vardır yada naklıye yaptırıcak kadar gucludur.
Opet/Shell/Bp duzgundur.
Yerlı benzınde kalıtelı ama bır turlu standart tutmuyor...

BMK TypeR
26-12-2011, 18:24
teşekkurler bılgıler ıcın ıstasyon kendı merkezı olmasına dıkkat edıyorum, ama anadolu yakasında oturuyorum malesef çok nadır gecerım karşıya, shellden sonra bp alıcam dedım bp aldım bu sefer avans bı ıkı kere gerı cektı shell dondum, karar veremedık kımden alacagımıza oyle kaldık ortada:)

ACYV
26-12-2011, 18:31
Reşit Maslak opet için iyi diyorlar ben hep oradan alıyorum.

zekirdek
26-12-2011, 18:34
Shellin sağı solu belli olmuyor sanki.. İstanbul da hep cevizlibağ shellden 97 oktan alıyorum.. bazen 95 koyuyorlar gibi performansta bariz azalma oluyor..Günahlarını almıyim..

alp1903
26-12-2011, 18:37
Konu benzine gelmiş, bende bi soru sorayım. Bu benzin kalitesizliginden dolayı bi cok araçta yeni nesil motorlarda sorun cıkartıyor ve bunun olmaması için otomobil firmaları neden devlete baskı yapmıyor denetlemelerin düzgün olması için? Yada otomobil firmaları bu denetlemeyi kendileri yapamazmı devlet izinleri ile ve bayilerin benzin firmaları anlaşması ile bir yola girilse? Bence kalite böyle artar diye düşünüyorum.

BlackEmperor
26-12-2011, 18:42
bursa için shell olsun bp olsun kendi merkezi olduğunu nasıl anlayacağız ?

BMK TypeR
26-12-2011, 18:47
Reşit Maslak opet için iyi diyorlar ben hep oradan alıyorum.

kanka maslaga gıt gel küçükyalıdan sıkıntı:)

zafa38
26-12-2011, 18:51

Abi damacanalari kap bi gttignde doldurt ne war ne yok:)

Eyup Duygun
26-12-2011, 18:51
Bostancı köprüsünün hemen yanındakı Shell var karsılıklı E-5'in her iki tarafında firmanın kendi istasyonları onlar doko istasyon yani..Bu işlerle ugrasan bir tanıdıgımın önerisidir.

hasan çağri
26-12-2011, 19:25

Küçükyalıda neredesiniz acaba Merkez tarafında mı hiç görmedim arabayı :)

Bostancı köprüsünün hemen yanındakı Shell var karsılıklı E-5'in her iki tarafında firmanın kendi istasyonları onlar doko istasyon yani..Bu işlerle ugrasan bir tanıdıgımın önerisidir.

Bende de bostancı münübüs yolu üstündeki shell den alıyorum benzini sürekli,çok nadir kızıltoprak shell. İki sefer BP den alayım dedim kızıltoprak arabanın gidişi değişti direk shell e döndüm.

Oz`
26-12-2011, 20:55
Bp iyir

Aslında biliyoruzki hepsininin çıkışı rafineriden aynı hepsi aynı yerden alıyorlar :Dikitellide PO var 1 tane ben öyle benzin görmedim ne koyuyorlarsa oktanı97 den yüksek eminim :D

BMK TypeR
26-12-2011, 21:18
[QUOTE=hasan çağri;2907076]Küçükyalıda neredesiniz acaba Merkez tarafında mı hiç görmedim arabayı :)

araba pek çıkarmıyorum e-5 kenarında mutluhan orda,

997TT
26-12-2011, 21:42
Benzinin cogu ithal malesef...
Rafineri yakiti azaldi cunku opet(tupras=Koç) bile disaridan getiriyor bir kismini,ucuza geliyor.

TGY
27-12-2011, 07:15
Ithal benzın yanı dunyanın en kotulerınden bırı olan Rus benzını.Sebebı ıse naklıyesı ucuz yanı yakın ve malın malıyetıde ucuz...
Butun fırmalar tercıh eder ancak genelde buyuk fırmalar yapar,cunku gemılerı vardır yada naklıye yaptırıcak kadar gucludur.
Opet/Shell/Bp duzgundur.
Yerlı benzınde kalıtelı ama bır turlu standart tutmuyor...

Ben moskovada yasıyorum su an.Burda sadece bp var oda merkeze dogru gorebilirsiniz onun dısındakiler girip benzin bile alınmıycak türden yerler.. fakat arabaların tr e kıyasla cok iyi olmasına ragmen insanlar buralardan alıyorlar. 92.95.98 oktan olarak satısı var su an 98 oktan 1 dolar bile degil 0,95 civarıydı en son.Türkiye icinde cok reasonable bir piyasa yorum dogru.Nette izlediğimiz мкад da deniyen GTR vs.. deniyen arabalarda bp den alıyo zaten baska alıcak yerleri yok ama eminim benzinini bile özel getiren tiplerde vardır.

onur_S
27-12-2011, 09:38

onu revo yapmıyor ki bosch med17 sagolsun

onur_S
27-12-2011, 09:45
bi daha yazayım benim jeton simdi düştü :D hatırlayamadım benimde basıma böyle bişey gelmişti
2 sene önce aracıma yazılım yaptırdım.97 leri deniyorum hangisi en güzel olcak diye farklı farklı alıyorum.opet aldım-shell aldım-po dan aldım.
po dan sonra araba aynen seninki gibi ağırlastı.son hızım dustu diye konu actım dalgaya vuran da oldu rüzgardandır vs vs.3 gün ard arda bi kere de yapmadı eskiden yaptıgı hızı.
yapman gereken yazılımını bi daha yükletmek baska hiçbirşey değil.shell alıyorum su an baska hiç bi yerden almıyorum hiçbirşey yok kısmadı araba kendini.önceden kısma gibi bişey olmustu.enjektör temizleyici filan attım hatta.
yazılımını tekrar yüklet düzelecektir büyük ihtimalle

Erden
27-12-2011, 10:32
Ben moskovada yasıyorum su an.Burda sadece bp var oda merkeze dogru gorebilirsiniz onun dısındakiler girip benzin bile alınmıycak türden yerler.. fakat arabaların tr e kıyasla cok iyi olmasına ragmen insanlar buralardan alıyorlar. 92.95.98 oktan olarak satısı var su an 98 oktan 1 dolar bile degil 0,95 civarıydı en son.Türkiye icinde cok reasonable bir piyasa yorum dogru.Nette izlediğimiz мкад da deniyen GTR vs.. deniyen arabalarda bp den alıyo zaten baska alıcak yerleri yok ama eminim benzinini bile özel getiren tiplerde vardır.

Selam. Moskovada duzgun benzin cok az bulunuyor. Bp de bunlarin icinde..
Benim arabamda ve bircok arabada bunun problemlerini yasadik.

Dediginiz GTR ve modifiyeli arabalar genelde VP racing denilen yerden benzin aliyor.

Ruscan varsa.
Delfin*Motorsport*2 | VpRacing fuels (http://delfinmotorsport.ru/passports/item/96)

TGY
27-12-2011, 11:08
Selam. Moskovada duzgun benzin cok az bulunuyor. Bp de bunlarin icinde..
Benim arabamda ve bircok arabada bunun problemlerini yasadik.

Dediginiz GTR ve modifiyeli arabalar genelde VP racing denilen yerden benzin aliyor.

Ruscan varsa.
Delfin*Motorsport*2 | VpRacing fuels (http://delfinmotorsport.ru/passports/item/96)

Ben burda sirket arabası kullandıgım icin arastırmadım bile:) map ten baktımda buda cok yaygın gibi durmuyo ama dogrudur... Bu arada maltepe-adatepe arasında minbs yolundaki shell de kendi istasyonu, 100 oktan satan istasyonlardandı kalkana kadar tabi..

Erden
27-12-2011, 11:50
Ben burda sirket arabası kullandıgım icin arastırmadım bile:) map ten baktımda buda cok yaygın gibi durmuyo ama dogrudur... Bu arada maltepe-adatepe arasında minbs yolundaki shell de kendi istasyonu, 100 oktan satan istasyonlardandı kalkana kadar tabi..

Dogru yaygin degil ama ozel olarak benzin almaya gidenleri biliyorum veya siparis ile getiriyorlar bildigim kadari ile.
Bide forumlarda gecen yazilardada lukoil in daha iyi oldugu soyleniyor.

zafa38
27-12-2011, 16:43
bi daha yazayım benim jeton simdi düştü :D hatırlayamadım benimde basıma böyle bişey gelmişti
2 sene önce aracıma yazılım yaptırdım.97 leri deniyorum hangisi en güzel olcak diye farklı farklı alıyorum.opet aldım-shell aldım-po dan aldım.
po dan sonra araba aynen seninki gibi ağırlastı.son hızım dustu diye konu actım dalgaya vuran da oldu rüzgardandır vs vs.3 gün ard arda bi kere de yapmadı eskiden yaptıgı hızı.
yapman gereken yazılımını bi daha yükletmek baska hiçbirşey değil.shell alıyorum su an baska hiç bi yerden almıyorum hiçbirşey yok kısmadı araba kendini.önceden kısma gibi bişey olmustu.enjektör temizleyici filan attım hatta.
yazılımını tekrar yüklet düzelecektir büyük ihtimalle

Teşekkürler aynen dediğiniz gibi bnmde basıma geldi bunu öğrenmek istiyordum...

onur_S
27-12-2011, 17:14
yeniden yüklettikten sonra,benzini güzel olan bi yer belirleyin hep oradan alın.ben shell kullanıyorum kısma olmadı.olay shell-bp değil iş istasyonda da bitiyor daha cok.cıktıgı gibi gelse shell iyidir,işin içine istasyonlarda girince shellde kötü cıkabiliyor.kısacası iyi bi shellden alın devam edin derim.97 yakıtların hepsi 95 katkılı gelir zaten ama iş markaların katkılarında bitiyor.oktan arttırıcı atmayın ayrıca.tsi motorlarda yaramıyor.benzin pompası gidiyor..
vagcom block 20 değerleri ne - kaclarda dolanıyor

audilover
27-12-2011, 17:56
yeniden yüklettikten sonra,benzini güzel olan bi yer belirleyin hep oradan alın.ben shell kullanıyorum kısma olmadı.olay shell-bp değil iş istasyonda da bitiyor daha cok.cıktıgı gibi gelse shell iyidir,işin içine istasyonlarda girince shellde kötü cıkabiliyor.kısacası iyi bi shellden alın devam edin derim.97 yakıtların hepsi 95 katkılı gelir zaten ama iş markaların katkılarında bitiyor.oktan arttırıcı atmayın ayrıca.tsi motorlarda yaramıyor.benzin pompası gidiyor..
vagcom block 20 değerleri ne - kaclarda dolanıyor

Onurcugum o aracin beyinde 20 numarali blok acilmiyor cunku meas blocksa girilmiyor obd2 protocolden secip ordan neler aciksa onlar goruntulenebiliyor.

Oz`
27-12-2011, 20:36
advance meas blocks a girip görebilirsin

ya kim dio pompa vbozuluyor die HURAFE yaratmayın oktanın neolduğunubilmeden yazıyorsunuz burada he

onur_S
27-12-2011, 23:05
advance meas blocks a girip görebilirsin

ya kim dio pompa vbozuluyor die HURAFE yaratmayın oktanın neolduğunubilmeden yazıyorsunuz burada he

:) ben attım sonra araba yolda kaldı bozuldu ,pompası değişti würth atıyodum 97 shell üstüne.oktandan gitti demedim oktan arttırıcı yaptı

audilover
27-12-2011, 23:06
Ozgun bir cogunda malesef advanced meas blockda cikmiyor...

Oz`
28-12-2011, 01:06
Ozgun bir cogunda malesef advanced meas blockda cikmiyor...

kaç kullanıyorsun ben 11.11 küsürü kullanıyorum daha çıkmayanı görmedimki :D

Oz`
28-12-2011, 01:07
:) ben attım sonra araba yolda kaldı bozuldu ,pompası değişti würth atıyodum 97 shell üstüne.oktandan gitti demedim oktan arttırıcı yaptı

kesinlikle inanmıyorum denk gelmiştir %99.9

onur_S
28-12-2011, 01:29
kesinlikle inanmıyorum denk gelmiştir %99.9

şans diyelim bi süre kullandıktan sonra yolda bıraktı araba tekleyerek stop etti,depo temizlendi,pompam değişti vs vs o yüzden öyle bişey dedim + tsi konusunda bişey yazdım bi de ona cevap alabilsem cok iyi olur cünkü kimseden konuyu açıklayan bi cevap alamadım.polo gti konusunda yazmıstım
aracta 60 mm dp,yazılım var 122 tsi.
3 rpm gibi 3 korna ardından gaza yüklenmede neden hızlı bı sekilde 3-4 kere caf caf ederek yürümeye baslar araba kacak macakta yok.
turbo neden az basınc basmaya baslar,0.4 basan turbo su an 0.6 basıyor kat mat takılı,dv aynı dv.turbo wg tümleşik onlar değişti sıfırıyla.heralde turbommu gitmiş oluyor ıslık fılan olması gerekmiyor sanırsam
bunlara cevap almak isterim amac kimsenin bilgisini ölçmek değil gercekten kimse kesin sundan sundandır diyemedi.özellikle ilk duruma.

Oz`
28-12-2011, 01:37
aracta 60 mm dp,yazılım var 122 tsi.
3 rpm gibi 3 korna ardından gaza yüklenmede neden hızlı bı sekilde 3-4 kere caf caf ederek yürümeye baslar araba kacak macakta yok.
turbo neden az basınc basmaya baslar,0.4 basan turbo su an 0.6 basıyor kat mat takılı,dv aynı dv.turbo wg tümleşik onlar değişti sıfırıyla.heralde turbommu gitmiş oluyor ıslık fılan olması gerekmiyor sanırsam
bunlara cevap almak isterim amac kimsenin bilgisini ölçmek değil gercekten kimse kesin sundan sundandır diyemedi.özellikle ilk duruma.

Nasıl bi çaf çaf Kesilmemi ? blow off mu neyin nesi ? araba tekliyormu kasılıyotmu napiyor?

onur_S
28-12-2011, 01:40
Nasıl bi çaf çaf Kesilmemi ? blow off mu neyin nesi ? araba tekliyormu kasılıyotmu napiyor?

cok bişey anlasılmıyor acıkcası bariz bi kesilme yok ama her türlü anlasılıyor cok hızlı 3-5 kere caflıyor.cok az bi kesilme var var yok arası gibi bişey o kadar hızlı.tekleme yok,alttan basıncada bişey yok ama gazı bırak tekrar bas yapıyor 3000 bin devire kadar filan olan devir bandında özellikle 2800-3 rpm civarı.
aracta bov mov hiçbişey yok sadece,dp yazılım.

Oz`
28-12-2011, 01:41
buji aralıklarını kısmayı denedinmi yada 0 buji takıp denedinmi ?

onur_S
28-12-2011, 01:46
buji aralıklarını kısmayı denedinmi yada 0 buji takıp denedinmi ?

denemedim maalesef,öyle bişey demedi kimse,arac zaten 20 bindeydi.
normalde 0.9 yürüdüğü yerlerdi 1800 mbarlarda yani,3000 rpm filan gazı bas cek yapınca 2000 mbarı bi gram gectiğini görmedim daha 2020 mbar bile.2000 olduğunda da yapıyordu onu.
ikincisi neden olur turboda ıslık filan yok arac aynı arac.bu sekilde kullana kullana tat alamadım dp söktüm ve katı taktım ama yine aynı yazılım 0.2 bara yakın dusuk basınc vardı aracta.turbom sıfırıyla değişti su an sorun yok.wg cubugumu gıtmıstır,turbo zararmı görmüştür,sert vites cekişlerinde safe moda gectiği oldu bi kaç kere bu süreçte

Mert G
28-12-2011, 11:36
Dün Safa ile konuşunca konuya bakmamı istedi, benim aracım 10k kmye gelmeden önce revo stage2 yaptırdım. yazılanları okuyunca acaba dedim powershop bana revo değilde başka bir yazılım mı yaptı. ateşleme problemi üzerinde çok durulmuş, ben 22k kmye kadar ne ateşleme ne de başka bir hata yaşadım (motor ikaz bile yakmadı). sadece 22k kmde motor ikaz yakmaya başladı arasıra bunun üzerine gittiğimde ngk iridyum buji ve komple yeni versiyon yazılıma geçtim, 26k kmdeyim ve Allah'a şükür yine bir sorun yok. Ne bugüne kadar bobinim değişti, ne başka bir arıza çıktı, ne de yazılımım sıfırlandı. Kaldı ki kullandığım araba hsonu arabası olduğu, evim TEM'in hemen yanı olduğu ve haftaiçi 70hp verip vermediğini bilmediğim bir pejo206ya bindiğim için cupraya her binişimde gazlıyorum, eşim kullanırken de bende çok bir farkı yok. Defalarca top speed denedim yine de bir sıkıntı çıkmadı. Stock cupralar revolu cuprayla aynı gidiyor diyen herkese müsait olduğum zamanlarda kapım açık, gelsinler deneyelim, ki safa ile stockken o denemişliğimiz var gidişini ona sorabilirsiniz.
Asıl benim takıldığım nokta yazılanlara baktığımda herkesin yaptığı işe, her chip firmasına saygım var, çünkü bir emek harcıyorlar, fakat çoğu yorum yazan kişi başka firmaların iyi olduğunu öne sürmek için revoya *** atmış ki bence çok saçma. revo bana hiçbir zaman en yüksek gücü ben veririm ya da 100k km motor ikaz bile yanmadan bineceksin demedi ki bunu verebilen kimse olduğunu sanmıyorum. Bana sorunsuz ve senin arabana uygun değerle yapıcaz demişlerdi dediklerinin karşılığını fazlasıyla aldım ben.

TYPERHAKAN
28-12-2011, 12:45
yuh size be ,emek düşmanları ne kadar REVO düşmanı varmış ya.içinizde nekadar kin varmış hepsini kusmuşunuz REVO nun yaptıkları ortada kardeşim gözünüz körmü neyi inkar ediyosunuz evotech çi arkadaş neyin peşindesin biraz saygı göster sende aynı işi yapıyosun başkasını kötüleyerek hiçbir işin rast gitmez onu bilesin adalet sahibi ALLAH herkesin adaletini yapar merak etme.yapsana bir 2.0 tfsi cupra ,madem çok iyi senin evotech in,kaçtane yaptın cupra,s3,golf r,golf gti anlat bakalım öğrenelim kaçtane yaptın...insan lar neyin ne olduğunu biliyor merak etme .yolun açık olsun evotech.........

BlackEmperor
28-12-2011, 12:56
Dün Safa ile konuşunca konuya bakmamı istedi, benim aracım 10k kmye gelmeden önce revo stage2 yaptırdım. yazılanları okuyunca acaba dedim powershop bana revo değilde başka bir yazılım mı yaptı. ateşleme problemi üzerinde çok durulmuş, ben 22k kmye kadar ne ateşleme ne de başka bir hata yaşadım (motor ikaz bile yakmadı). sadece 22k kmde motor ikaz yakmaya başladı arasıra bunun üzerine gittiğimde ngk iridyum buji ve komple yeni versiyon yazılıma geçtim, 26k kmdeyim ve Allah'a şükür yine bir sorun yok. Ne bugüne kadar bobinim değişti, ne başka bir arıza çıktı, ne de yazılımım sıfırlandı. Kaldı ki kullandığım araba hsonu arabası olduğu, evim TEM'in hemen yanı olduğu ve haftaiçi 70hp verip vermediğini bilmediğim bir pejo206ya bindiğim için cupraya her binişimde gazlıyorum, eşim kullanırken de bende çok bir farkı yok. Defalarca top speed denedim yine de bir sıkıntı çıkmadı. Stock cupralar revolu cuprayla aynı gidiyor diyen herkese müsait olduğum zamanlarda kapım açık, gelsinler deneyelim, ki safa ile stockken o denemişliğimiz var gidişini ona sorabilirsiniz.
Asıl benim takıldığım nokta yazılanlara baktığımda herkesin yaptığı işe, her chip firmasına saygım var, çünkü bir emek harcıyorlar, fakat çoğu yorum yazan kişi başka firmaların iyi olduğunu öne sürmek için revoya *** atmış ki bence çok saçma. revo bana hiçbir zaman en yüksek gücü ben veririm ya da 100k km motor ikaz bile yanmadan bineceksin demedi ki bunu verebilen kimse olduğunu sanmıyorum. Bana sorunsuz ve senin arabana uygun değerle yapıcaz demişlerdi dediklerinin karşılığını fazlasıyla aldım ben.

suan kac bg aracınız?

Mert G
28-12-2011, 13:46
230hp verdi dynoda.

Oz`
28-12-2011, 14:00
yuh size be ,emek düşmanları ne kadar REVO düşmanı varmış ya.içinizde nekadar kin varmış hepsini kusmuşunuz REVO nun yaptıkları ortada kardeşim gözünüz körmü neyi inkar ediyosunuz evotech çi arkadaş neyin peşindesin biraz saygı göster sende aynı işi yapıyosun başkasını kötüleyerek hiçbir işin rast gitmez onu bilesin adalet sahibi ALLAH herkesin adaletini yapar merak etme.yapsana bir 2.0 tfsi cupra ,madem çok iyi senin evotech in,kaçtane yaptın cupra,s3,golf r,golf gti anlat bakalım öğrenelim kaçtane yaptın...insan lar neyin ne olduğunu biliyor merak etme .yolun açık olsun evotech.........

alınayımmı ? ? alimiyim demi :D

zafa38
28-12-2011, 15:41
Burda amacım basına gelen varmı ne yapabilirim neyden olabilir gibi soruları öğrenmekken Konu Evotech Benzin vs konularına döndü maalesef...

zafa38
28-12-2011, 15:43

Maşallah abi araban hakkaten sorunsuz ve max yürüyor:)
İbret alıyorum arabanı :D

997TT
28-12-2011, 18:06

Ozgun ben ustume alınıyorum,senden musade...
Neyın emek dusmanlıgını yapıyorum?
Revo dusmanlıgı ne demek?Revo benım dusmanım mı?Sacmalık olmus buyazın...
Bır seyın pesınde degılım,ne ıse onu yazıyorum. Ne yanı,ben Revo cok kotu dıyınce Evotech ın onunde yazılım kuyrukları mı olucak?
Yada revonun ıslerımı dusucek?
Yaptıgımız onlarca arac var,cok merak edıyorsan arastır,zor dıyorsan Gıt Vmax'a,oradakı yetkılı sana dosyayı cıkarsın,kafana gore yorumla kardesım...
Avukat desem,avukat gıbı yazmamıssın,revonun elemanısın desem teknık bır acıklama yok...
Merak ettıgım sey,revo yu nerede kotuluyorum? Bu cok rahatsız ettı benı yoksa yazdıkların senın fıkırlerın,herkes saygı duyar duymaz...
Ayrıca,sordugum soruları,duzgun ve acık cevaplarsan sevınırım. Benım gıbı merak edenler vardır,bu kadar karalama kampanyası yapıyorum...
Ayrıca Baycu yu ne kadar tanırsın,benı ne kadar tanırsın bılmem ama yanlıs yazmıssın....

Fazıl T.
29-12-2011, 01:47
230hp verdi dynoda.
250 260 dıodun bi aralar baska forumlarda ben cozemedım valla ne revoymus bu

Mert G
29-12-2011, 09:11

linkini koysana, nerede demişim?
Görelim kim yalan söylüyor..

Mert G
29-12-2011, 09:22

haaa bu arada ben arabaya 300hp dersem ve 300hp çıkmazsa da bu revonun suçu olur di mi??

TFSİ
29-12-2011, 09:43
konu nerelere gıtmıs.... revo cok can yakmıs sanırım...
ayrıca mert ne zaman 250hp dedı bende cok merak ettım aracı ıcın

CeM öZeR
29-12-2011, 10:25
Lan Safa nasıl bi konu açtın olay oldu. Valla revonun tarafını tutmuyorum hadda hiç bir chip firmasına 1.4 tsi da sorunsuzluk konusunda yeterince güvenemiyorum ama doğru ve tarafsız bir yorum yapıyım konu biraz reklam kokan hareketler konusuna dönmüş. ;) Safa gel biz önümüze bakalım deneyelim de kafana çakıyım yine :p :hahaha:

dragstar
29-12-2011, 10:50
arkadaşımın bocanegrasında ciddi sorunlar yaşadık revo stage 2, cai ve iskender downpipe ve egzost vardı komple,

araba kesme yapıyordu arıza yakıyordu ateşleme sorunu gözüküyordu vag com dan baktığımda,

Bayçu 1 kere orjinal buji taktırttı, sonra iridyum buji taktırttı, bobinler bozuk dedi Doğuş otodan bobin aldık, sonra gine buji taktırttı sorun düzelmedi 1.7bar basıyordu araba, cai i söküp orjinal filtreyi taktık basınç 1,55 lere fln düştü araba düzeldi sonrada sattık ztn.

bobinleri test ettim ben megasquirt jimstim simülatöründe hiç bozukluk yok sapasağlam çalışıyor

997TT
29-12-2011, 12:59
Basinc cok fazla...
Bukadarini kaldiramiyor.
En buyuk sorun bu yazilimda,cok kez karsilasilasilan bir durum malesef...

zafa38
29-12-2011, 13:01
arkadaşımın bocanegrasında ciddi sorunlar yaşadık revo stage 2, cai ve iskender downpipe ve egzost vardı komple,

araba kesme yapıyordu arıza yakıyordu ateşleme sorunu gözüküyordu vag com dan baktığımda,

Bayçu 1 kere orjinal buji taktırttı, sonra iridyum buji taktırttı, bobinler bozuk dedi Doğuş otodan bobin aldık, sonra gine buji taktırttı sorun düzelmedi 1.7bar basıyordu araba, cai i söküp orjinal filtreyi taktık basınç 1,55 lere fln düştü araba düzeldi sonrada sattık ztn.

bobinleri test ettim ben megasquirt jimstim simülatöründe hiç bozukluk yok sapasağlam çalışıyor

Peki aynı şekilde Mert abinin cupra nasıl sorunsuz yürüyor yaptıgınız işin biyerinde sorun var ? Bahsettiğin bocanegra Mer22 Plakalı olanıdır kesin onun sorunu ün saldı zaten onun yüzünden kimse stage 2 yapamıyor...

zafa38
29-12-2011, 13:02
Lan Safa nasıl bi konu açtın olay oldu. Valla revonun tarafını tutmuyorum hadda hiç bir chip firmasına 1.4 tsi da sorunsuzluk konusunda yeterince güvenemiyorum ama doğru ve tarafsız bir yorum yapıyım konu biraz reklam kokan hareketler konusuna dönmüş. ;) Safa gel biz önümüze bakalım deneyelim de kafana çakıyım yine :p :hahaha:

Sen stock denemeye dewam et canım ben seni kullanarak kendimi geliştiriyorum daha ne istiyim senden :)
Çocuk cocuk yorumlar yazma şuraya aq akşam çekip koyarız video kim kafasına yiyo :D

zafa38
29-12-2011, 13:05

Siz en iyisi akşam bi deneyin arabaları Mert abiyle ;)
Stage2 de tsi nasıl 260 hp oluyomuş acaba kim demiş böle bişey merak ettim :)

Mert G
30-12-2011, 00:10
Peki aynı şekilde Mert abinin cupra nasıl sorunsuz yürüyor yaptıgınız işin biyerinde sorun var ? Bahsettiğin bocanegra Mer22 Plakalı olanıdır kesin onun sorunu ün saldı zaten onun yüzünden kimse stage 2 yapamıyor...

işine gelmediği için insanlar susuyor bu konuda, öyle bir konuşulmuşki sanırsın tüm revolu araçlarda bobin sorunu var ama ben stage2 ile nedense hiç yaşamadım, üstelik mer22 ile beraber ilk stage2yi yaptıranlardan biriyim, bende extradan forge twincooler vardı o arabaya göre..
bu arada cai'yi söktük demişsiniz ama mer22'de benim gördüğüm şeyse cai fln değildi, normal bir borunun ucunda duran filtreydi tamamen el yapımı.
safa 260hplik tsi benmişim, artık modlu typer s2000 kovalıycam, polo gtilar rakibim değil:D

zafa38
30-12-2011, 09:53
işine gelmediği için insanlar susuyor bu konuda, öyle bir konuşulmuşki sanırsın tüm revolu araçlarda bobin sorunu var ama ben stage2 ile nedense hiç yaşamadım, üstelik mer22 ile beraber ilk stage2yi yaptıranlardan biriyim, bende extradan forge twincooler vardı o arabaya göre..
bu arada cai'yi söktük demişsiniz ama mer22'de benim gördüğüm şeyse cai fln değildi, normal bir borunun ucunda duran filtreydi tamamen el yapımı.
safa 260hplik tsi benmişim, artık modlu typer s2000 kovalıycam, polo gtilar rakibim değil:D

Aman abi suski smdi snn arabaya nazar fln degicek...
Snn rakibin artik THY olmali B-)

Mert G
30-12-2011, 11:55
Aman Allah korusun.
Neyse asıl konuya gelirsek ne durumda şimdi araba, yüklettin mi yazılımı tekrar..
aslında bi ara gelsende senle tekrar denesek, ne kadar hızlandığını görürüz.

zafa38
30-12-2011, 13:18
Aman Allah korusun.
Neyse asıl konuya gelirsek ne durumda şimdi araba, yüklettin mi yazılımı tekrar..
aslında bi ara gelsende senle tekrar denesek, ne kadar hızlandığını görürüz.

Abi arabayı daha dün akşam aldım servisten. Yazılım yükletemedim Switch cihazım yok ayın 16 sında gelcekmiş...
Arabayı henüz deneme şansım olmadı şimdi teste çıkıcam ardından vagcomdan loglar okuncak vs vs...
İnşallah bi aksilik çıkmassa abi ayın 19 20 21 inde Fuarım var oraya gelicem arabayla geleyim diyorum...

TFSİ
30-12-2011, 17:39
zafa sen bi seylık var bence elını neye atsan bozuluyo:)

zafa38
30-12-2011, 20:18
Bugun 2 aracin denemesi ayni sartlarda yapilmistir. Benzin degisimi yapilmistir. Ilk denemede cupra 2 boy ilerde 2. denemede kafa kafaya 3. denemede polo GTI 1 BOY gecmistir.
Araclari dinlendirdikten sonra Cupra ilkinde 1 boy ikincisinde yarim boy ilerde gidiyor sorun intercooler yanmasi yani yetersizligi ve benzin olarak bulunmustur. Cooler takildiktan sonra Cupranin 2 3 boy kadar daha hizlanacagi soylenmektedir.
Cupranin ilk stock gitme problemi ise benzin degisiminden sonra duzelmistir...
Not cupra 40070 KM de (Revo stage1 orta ayarda yazilim+Revo kutu ici filtre+Orta iptali)
Polo GTI ise 12650KM dedir Stock

Arasts61
30-12-2011, 20:26
Bugun 2 aracin denemesi ayni sartlarda yapilmistir. Benzin degisimi yapilmistir. Ilk denemede cupra 2 boy ilerde 2. denemede kafa kafaya 3. denemede polo GTI 1 BOY gecmistir.
Araclari dinlendirdikten sonra Cupra ilkinde 1 boy ikincisinde yarim boy ilerde gidiyor sorun intercooler yanmasi yani yetersizligi ve benzin olarak bulunmustur. Cooler takildiktan sonra Cupranin 2 3 boy kadar daha hizlanacagi soylenmektedir.
Cupranin ilk stock gitme problemi ise benzin degisiminden sonra duzelmistir...
Not cupra 40070 KM de (Revo stage1 orta ayarda yazilim+Revo kutu ici filtre+Orta iptali)
Polo GTI ise 12650KM dedir Stock

video var mı?

zafa38
30-12-2011, 20:34
video var bir tane cekebildim o da 2 boy gectigim denemenin videosu. yuklemeye calisiyoruz.

zafa38
30-12-2011, 21:20
http://www.youtube.com/watch?v=MIZ7qLDkyY0&list=UUQC9P8X-4rog--K8a2LZePw&index=1&feature=plcp

Arasts61
30-12-2011, 21:54
araçlara maşallah.

Fazıl T.
30-12-2011, 21:59
Musait oldunuzda bende denemek isterim

dragstar
30-12-2011, 22:18

aynen mer22

bakış açısına göre değişir. short ram diyelim ortada buluşalım

dragstar
30-12-2011, 22:23
Basinc cok fazla...
Bukadarini kaldiramiyor.
En buyuk sorun bu yazilimda,cok kez karsilasilasilan bir durum malesef...

yazılımı bilmiyorum, tork limitöre girdiğinde nasıl arıza kodu veriyor bilmiyorum ama,

25kv civarı ateşlemesi var bobinlerin hesaplamayla bulduğum ateşleme yetmiyor fln tamamen hikaye bence,

knock yok, afr güzel, iat yüksek onada intercooler küçük dedik, egt aşırı yüksek e hadi yeni arabalar öyle diyelim

bence tork limitöre giriyor arabalar,

öskür
30-12-2011, 22:32
yazılımı bilmiyorum, tork limitöre girdiğinde nasıl arıza kodu veriyor bilmiyorum ama,

25kv civarı ateşlemesi var bobinlerin hesaplamayla bulduğum ateşleme yetmiyor fln tamamen hikaye bence,

knock yok, afr güzel, iat yüksek onada intercooler küçük dedik, egt aşırı yüksek e hadi yeni arabalar öyle diyelim

bence tork limitöre giriyor arabalar,

Ya coolerla falan alakasi yok tamamen lim.ler ve ayarla alakali cooler taktik olctuk ettik bi moka yaramadi:)
Herturlu revoluyla deniyelim farki gorelim...

997TT
30-12-2011, 22:37
Yahu Ozgur acikca yazmis...
Denensin gorulsun...

Fazıl T.
30-12-2011, 22:44
Aynen coolerin pek bi yarari yok turboyu buyutmedikce uzun gazlamada sismeyi engeller ancak

zafa38
30-12-2011, 23:13
Aynen coolerin pek bi yarari yok turboyu buyutmedikce uzun gazlamada sismeyi engeller ancak

Araba 3. gazlamada kendini kesiyor direk buda 1,4 un dezavantaji yazilim yapmis ve cooleri olmayan arkadaslar 3 4 defa bi arabayla gazlayinca dususu gozlemleyebilirler... Cooler sart -20 olsa bile hava sicakligi turbo yaniyor

997TT
30-12-2011, 23:14
Her turlu testini,farkli benzinlerle 50-150/100-200km hizlanmalarini Pboxda defalarca olctum...
Ancak havalar sicakken faydasi gorulebilir...
Turbo upgrade guzel sonuclar veriyor...

öskür
30-12-2011, 23:15
Araba 3. gazlamada kendini kesiyor direk buda 1,4 un dezavantaji yazilim yapmis ve cooleri olmayan arkadaslar 3 4 defa bi arabayla gazlayinca dususu gozlemleyebilirler... Cooler sart -20 olsa bile hava sicakligi turbo yaniyor

Valla ben 20 defa gazliyorum her seferinde sure ayni oluyor:)

zafa38
30-12-2011, 23:16
zafa sen bi seylık var bence elını neye atsan bozuluyo:)
Zuahahhahahaaa gecen ps3de bozuldu walla cope attik dedigin dogru olabilir

zafa38
30-12-2011, 23:18
Rakim farki ve oksijen duzeyide etkiliyor olabilir birde bnm aracim 40 bin km de

Fazıl T.
30-12-2011, 23:19
Bendede pek bi sisme olmadi suana kadar her denememde,turbo upgrade zor biraz bence dsg nin beynini guncellemek lazim nekdr upgrade olsada beyin kisio arabayi ,dsg guncelleme die bisey duydum ama pek bi bilgilm yok bu konuda

zafa38
30-12-2011, 23:20
Bendede pek bi sisme olmadi suana kadar her denememde,turbo upgrade zor biraz bence dsg nin beynini guncellemek lazim nekdr upgrade olsada beyin kisio arabayi ,dsg guncelleme die bisey duydum ama pek bi bilgilm yok bu konuda

Dsg guncellemeyle alakasi yok dsg guncelleme dedigin zaten serviste motor kntrol elektronigi guncellemesi oluyor oda ecu

Fazıl T.
30-12-2011, 23:25
Dsg guncellemeyle alakasi yok dsg guncelleme dedigin zaten serviste motor kntrol elektronigi guncellemesi oluyor oda ecu
Dsg nin ayri bi beyni var die bliorm onu guncelleyince kisma yapmiomus ole servisin yaptigi guncelleme degil maliyeti yuksek bi guncelleme sirf dsg icin ama dedigim gbi tam bi bilgim yok

zafa38
30-12-2011, 23:28
Dsg nin ayri bi beyni var die bliorm onu guncelleyince kisma yapmiomus ole servisin yaptigi guncelleme degil maliyeti yuksek bi guncelleme sirf dsg icin ama dedigim gbi tam bi bilgim yok
Aynen ole dedign dsg yazilimi unitronic de mevcut..

Fazıl T.
30-12-2011, 23:36
Fiyatla ilgili bilgin varmi guncellemenin

zafa38
30-12-2011, 23:38
Fiyatla ilgili bilgin varmi guncellemenin

O firma TR de yok maalesef ama sitesinden yada maille bilgi alablrsn kanimca...

997TT
30-12-2011, 23:38
Bizim Gti sadece gazlaniyor cunku amaci o.
Gunluk kullanilmiyor,ya Roll a cikiyor yada merak edenler kullaniyor.
Sindiye kadar sisme-kisma-koruma olmadi...
Ozgur ve benim arac ile Revo yada baska arkadaslarla denemek isteriz,farki goruruz...

zafa38
30-12-2011, 23:41
Ozgur ve benim arac ile Revo yada baska arkadaslarla denemek isteriz,farki goruruz...

Aracnzn spcler nedir tam olarak ?
Deneyip gormek lazm

Mert G
30-12-2011, 23:41
aynen mer22

bakış açısına göre değişir. short ram diyelim ortada buluşalım

kotu manada soylemedim o lafi, cidden cok verimli durmuyordu bence, yoksa varsin cai olsun.

zafa38
30-12-2011, 23:43
Dedigim koruma sisme vs olaylari bzm.memlekete has olabilir rakim farki ve oksijen.duzeyinden dolayi...

zafa38
30-12-2011, 23:48
kotu manada soylemedim o lafi, cidden cok verimli durmuyordu bence, yoksa varsin cai olsun.

Bu mer 22 de cooler yoktu sanirim sorunlar ondan kaynakli olablrmi?

997TT
30-12-2011, 23:50
Sadece yazilim ve Dp...
Birde Filtre,ne kadar mod sayilirsa artik...
Ozgurdede ayni set up var.
Hatta Ozgur konu bile acmisti denemek ile ilgili ama nedense kimse yapalim demedi...
Deniyerek ve bilgileri paylasarak dogruyu buluruz,en azindan ben buna inaniyorum yillardir...

Mert G
30-12-2011, 23:52

cidden guzel olur, bize olmasa bile en azindan baskalarina fikir verir, bu aralar bi yogunlugum var ama 2 hafta sonra olur derseniz yapalim bi organizasyon. bu arada cooler gorusunuze cok katilamiyorum, full dolu bagaj 2 kisi tatile gittim defalarca stok coolerda 30 dkden sonra bariz sisiyor arac ama twincoolerdan sonra hic yasamadim onu. ozellikle vmaxi 2 kere deneyince bile belli oluyor. kisma ya da koruma bende de olmadi hic, ne stok ne yuklu.

zafa38
30-12-2011, 23:54
Konu nereye acilmis gormedimde DP varsa ayarlar muhtemelen yuksektr yani stage2 ayaridir. Oyuzden ist.e geldgmde ins denerz Milltek DP mi takinca...
Siz kaclik Dp kullandz custom mu spor kat varmi?

Mert G
30-12-2011, 23:58
Bu mer 22 de cooler yoktu sanirim sorunlar ondan kaynakli olablrmi?

bende dusunuyorum ama bilemiyorum ne kadar mantikli.

Mert G
31-12-2011, 00:01
Konu nereye acilmis gormedimde DP varsa ayarlar muhtemelen yuksektr yani stage2 ayaridir. Oyuzden ist.e geldgmde ins denerz Milltek DP mi takinca...
Siz kaclik Dp kullandz custom mu spor kat varmi?

dp olmadan senin araba biraz geride kalir diye dusunuyorum, ama dp de cok tartisildi bizim arabalarda, bence dpsiz gel gorelim sonra ne fark ediyor.

zafa38
31-12-2011, 00:04
dp olmadan senin araba biraz geride kalir diye dusunuyorum, ama dp de cok tartisildi bizim arabalarda, bence dpsiz gel gorelim sonra ne fark ediyor.

Abicim bnm yazilim zaten suan safe mod gbi bisey sps olmadgndan...
Aklimdaki soru spor kat ile 70lik milltek DP mi yoksa katsiz 63 luk DP mi.
Ben milltekte israrciyim sesi cok hos...

Mert G
31-12-2011, 00:09
yok o meseleyi halledip stage1 ol yine yoka anlamsiz olur. milltek bencede cok iyi ama ben hem esimden hem polisle ugrasmamak icin hemde uzun yolda cok bas agrittigi icinvarexi sectim.

Oz`
31-12-2011, 08:45
Bariz neden sisiyor ? Dusuneniniz varmi ? Yani bunu akil edemiyormusunuz cidden ?

CeM öZeR
31-12-2011, 09:00
Bariz neden sisiyor ? Dusuneniniz varmi ? Yani bunu akil edemiyormusunuz cidden ?

Sorunun cevabı zannedersem revonun basit bir sistem üzerine geliştirilip sadece yakıt,avans,benzin değerlerini zorlayarak performans alınması. Bu da devamlılığı olmayan bir güce ve 3-4 denemede şişmesine yol açıyor. Düşününce aslında adam standart birkaç yazılım yapmış ülkesinde ki kaliteli benzinlerle araçlarını bir kaç farklı setup la yürütüyor. Bu işte usta olan sizsiniz sizin tam net yorumlarınızı alalım. Karalamak gibi olmasın ama eksik olan şeyleri siz bize söyleyin. -5 derecede deneme yaptık 10 defa sıkarız da anlarım araba şişer. Ama 2 denemede işlerin tam tersine dönmesi gerçekten hiç mantıklı değil.Ben 1.4 tsi da dediğim gibi hiç bir chip firmasına güvenemiyorum. Zaten limitlerde bir motor benim görüşüm. Yorumlarınızı bekliyorum Özgün abi. Aynı şekilde 997 TT sizin de net yorumlarınızı bekliyorum.

Oz`
31-12-2011, 10:01
Hayir alakasi yok revo kotu bir firma deil ama custom da napar bilmiyorum ...

Amma velakin o sisenlerin nedeni insoyleyeyim size yuksek basinc minicik seyden fon makinasi gibi hava cikinca turbonuz overspeed olduGu icin yavasliyor cidddi isiniyor cunku cooler onune geciyor ama air temp correctionda arabanizi geri cekiyor malesef

zafa38
31-12-2011, 12:33
Sorunun cevabı zannedersem revonun basit bir sistem üzerine geliştirilip sadece yakıt,avans,benzin değerlerini zorlayarak performans alınması. Bu da devamlılığı olmayan bir güce ve 3-4 denemede şişmesine yol açıyor. Düşününce aslında adam standart birkaç yazılım yapmış ülkesinde ki kaliteli benzinlerle araçlarını bir kaç farklı setup la yürütüyor. Bu işte usta olan sizsiniz sizin tam net yorumlarınızı alalım. Karalamak gibi olmasın ama eksik olan şeyleri siz bize söyleyin. -5 derecede deneme yaptık 10 defa sıkarız da anlarım araba şişer. Ama 2 denemede işlerin tam tersine dönmesi gerçekten hiç mantıklı değil.Ben 1.4 tsi da dediğim gibi hiç bir chip firmasına güvenemiyorum. Zaten limitlerde bir motor benim görüşüm. Yorumlarınızı bekliyorum Özgün abi. Aynı şekilde 997 TT sizin de net yorumlarınızı bekliyorum.

İsmail ben enine boyuna araştırıyorum.
Zaten 1.4 motor 1.4 bile değil 1390cc Aluminyum kücücük blok ufak turbo ve tamponun bayagı bir arkasında sapa yerde olan ufacık bir intercooler...
Şişmesi gayet doğal. Eger bu 1.4 TSİ lara modifikasyon yapıyorsanız ekstra maliyet oluyor cunki intercooleri falan zaten limitlerde bunlarıda upgrade etmeniz gerekiyor. O yuzden dezavantajlıyız verilen para-performans dengesini ele aldıgımızda evet tsilara fazla para veriyoruz ama cok guç alamıyoruz...
Revoya gelince her türlü güveniyorum çünki adamlar paket yazılım sunmuyorlar.
Her şart koşula göre 4-5 parametresini ayarlanabilir yapmışlarki kullanıcılar ayar yapsın iklim şartı benzin şartı falan gibi etmenlerle sağlıklı olsun diye.
Övmek gibi olmasın ama adamlar sadece vw üzerine çalışıyor herkes tercih ediyor... SPS cihazı hangi firmada var. Ben kayserideyim istediğim zaman stock istediğim zaman stage 1 olmak bnm için bir zaruri ihtiyaç...
Diğer baska firma yazılımlı araçlar şişmediğini kesilmediğini iddia ediyor ama 4 5 defa aynı arabayla ardarda rollingde farkı görürler düşüşü şişmeyi...
Çünki öle hissedilicek bişey değil sadece ben sesinden anlayabiliyorum stock yada yazılımlı çalıştıgını motorun...

Oz`
31-12-2011, 13:41
ya kardeşim bişiy demiyeyim diyorum ama adam yazmış 10 kere üst üste ölçtüm diyor aynı saniye çıkıyor diyor sen neyin peşindesin
tamam sps Güzel bişiy ama bilip bilmeden yazma kardeşim Revo basınc açıyor biz açmıyoruz derse adam napıcaksın her seferinde sismiyor derse ne diyeceksin ??? açıklasana bana

intercooleride 5.5 litre 160 likların bilgine

997TT
31-12-2011, 14:31
Ozgun,bu kadar teknik aciklama ve benim verdigim PBox degerlerine ragmen alt yapisi eksik yazilar geliyorsa,bunun adi baska bir sey.
Deniyelim,gorelim. 5 kez...
Cekincek birsey yok,yazilim ve DP var sadece,Ozgurde de bende de...
Cooler taktim,faydasi olmadi. Defalarca,2 farkli firmanin benziniyle.
Denemeleri ayni yolda,hic birsekilde araci dinlendirmeden,2 km boyunca 4 sefer 50-150/100-200km olarak olcuyorum,fotografliyorum...
Ayrica sirf kendi araclarimi degil,arkadaslarimin,merak edenlerin de deniyorum.
Elimde okadar cok feedback varki her yazilim sirketi ve otomobiller hakkinda,bazi yazilari okurken sasiyorum!!
En iyi degerlendirme yolda olur,yalan makinasi herseyi soyluyor,yskinda VBox ile herseyi videolu koyucagim...
Revo yada baska firma,isi hakkiyla yapiyorsa,sorun yasamazsiniz. Yasanirsada,yaptigi isin arkasinda durmali,cozmeli...

zafa38
31-12-2011, 14:50
ya kardeşim bişiy demiyeyim diyorum ama adam yazmış 10 kere üst üste ölçtüm diyor aynı saniye çıkıyor diyor sen neyin peşindesin
tamam sps Güzel bişiy ama bilip bilmeden yazma kardeşim Revo basınc açıyor biz açmıyoruz derse adam napıcaksın her seferinde sismiyor derse ne diyeceksin ??? açıklasana bana

intercooleride 5.5 litre 160 likların bilgine

Ben bişeyin peşinde değilim kardeşim:) Asıl sen neyin peşindesin ben kendi yazılımımdan kendi aracımın şişmesinden bahsediyorum sen bana X firmayı gösteriyosun. Şişmiyor olabilir değerler olabilir. Aradaki deniz seviyesi farkını hesaba kattınızmı?
Basınç açmayıpta avansla yada baska birseyle yürütülüyorsa zaten o kullanıcının kendi tercihi :)

zafa38
31-12-2011, 14:54
Ozgun,bu kadar teknik aciklama ve benim verdigim PBox degerlerine ragmen alt yapisi eksik yazilar geliyorsa,bunun adi baska bir sey.
Deniyelim,gorelim. 5 kez...
Cekincek birsey yok,yazilim ve DP var sadece,Ozgurde de bende de...
Cooler taktim,faydasi olmadi. Defalarca,2 farkli firmanin benziniyle.
Denemeleri ayni yolda,hic birsekilde araci dinlendirmeden,2 km boyunca 4 sefer 50-150/100-200km olarak olcuyorum,fotografliyorum...
Ayrica sirf kendi araclarimi degil,arkadaslarimin,merak edenlerin de deniyorum.
Elimde okadar cok feedback varki her yazilim sirketi ve otomobiller hakkinda,bazi yazilari okurken sasiyorum!!
En iyi degerlendirme yolda olur,yalan makinasi herseyi soyluyor,yskinda VBox ile herseyi videolu koyucagim...
Revo yada baska firma,isi hakkiyla yapiyorsa,sorun yasamazsiniz. Yasanirsada,yaptigi isin arkasinda durmali,cozmeli...

Hayırda ne alaka anlamadım burda arkadasında durulmayan problemmi var veya hakkıyla yapılamayan bir işmi var. Hertürlü desteğimi alıyorum çözüm üretiliyor...
19 20 ocakta deneyelim Fuarım için istanbulda olucam eger aracımda DP olursa hertürlü denemeye açığım aracımı oraya getirmeye çalışıcam...
Cooler taktınızda neye göre faydası olmadı onu merak ettim?
Lag mı yaptı? Nekadar gazladınızda neyin faydasını gördünüz yada göremediniz coolerin?

997TT
31-12-2011, 15:30
Hepsi postlarimda var....

audilover
31-12-2011, 15:45
Guzel konu faydali paylasimlar ancak gercekten 1.4 tsi yapmasi verim almasi stabilitesini tutturmasi zor bir motor beyin olarak med 17 ise anlamak yillar aliyor allah kolaylik versin

Oz`
31-12-2011, 17:04
Ben bişeyin peşinde değilim kardeşim:) Asıl sen neyin peşindesin ben kendi yazılımımdan kendi aracımın şişmesinden bahsediyorum sen bana X firmayı gösteriyosun. Şişmiyor olabilir değerler olabilir. Aradaki deniz seviyesi farkını hesaba kattınızmı?
Basınç açmayıpta avansla yada baska birseyle yürütülüyorsa zaten o kullanıcının kendi tercihi :)

bende sana araban neden şişiyor onu yazıyorm hala aynı saçma seyi yazıyorsun

bak ben gidip türkiyenin heryerinde yazılım yapıyorum chiptuning deil
istersenbana arada basıncı öğretme ne dersin ? kaç sewiyedesin ankaradan yukarıdamısın ? ankaradaki sismiyor seninki nasıl şişiyor Sana bunu anlatıyorum hala diyorsunki araban şişiyor Neyin peşinde olucam bana açıklarmıısn buraya OZ chiptuning der en iiyisi konuyu kaparım eee ozaman neolcak? biz burda bişiy paylaşıyoruz kendi şirketim var diye kendime çekmeye çalışmıyorum seni burda herkes bilir parasınıda versen istemediğim şeyi yaptıramasssın bana ben burda insanlar Blgilensin die yazıyorm beyenmiyorsan yazma insanlarada ... atan yok tekrar yazıyorum basıncn bastığında turbonun üflediği sıcak hava intercooler tarafından yeteri kadarr soğutulamıyor bunu okuyan Ecu da kendini kısıyor bukadar basit neyini anlamıyorsun onu anlamadım Detaylandırırsak insanlar salakmı felan demesim belkide sıcak hava yüsünden avans vuruyor oda kendini kısıyor olabilir + med17 çok akıllı bir beyin birçok correction u var BARometrik basıncıda var ;)

kimse revoya kötü saçma salak allah cezasını versni yazmıyor insanlar sana bişiy açıklıyor biri diyorki taktım bir işe yaramadı

biri diyorki neden sıcak aslında yarar basıncı açmak lazım diyor eeeee sen neden kötü düşünüyorsun ? 2 gün önce farklı yazıyorsun kimse bişi dedimi ozamanda demedi ondan dolayı sakin ol art niyet bekleme yazılarımdan

+ sen sadece stage seçebilirsin basıcnı avansını herseyini tuner seçer sen sadece izlersin :cool:

zafa38
31-12-2011, 17:17
bende sana araban neden şişiyor onu yazıyorm hala aynı saçma seyi yazıyorsun

bak ben gidip türkiyenin heryerinde yazılım yapıyorum chiptuning deil
istersenbana arada basıncı öğretme ne dersin ? kaç sewiyedesin ankaradan yukarıdamısın ? ankaradaki sismiyor seninki nasıl şişiyor Sana bunu anlatıyorum hala diyorsunki araban şişiyor Neyin peşinde olucam bana açıklarmıısn buraya OZ chiptuning der en iiyisi konuyu kaparım eee ozaman neolcak? biz burda bişiy paylaşıyoruz kendi şirketim var diye kendime çekmeye çalışmıyorum seni burda herkes bilir parasınıda versen istemediğim şeyi yaptıramasssın bana ben burda insanlar Blgilensin die yazıyorm beyenmiyorsan yazma insanlarada ... atan yok tekrar yazıyorum basıncn bastığında turbonun üflediği sıcak hava intercooler tarafından yeteri kadarr soğutulamıyor bunu okuyan Ecu da kendini kısıyor bukadar basit neyini anlamıyorsun onu anlamadım Detaylandırırsak insanlar salakmı felan demesim belkide sıcak hava yüsünden avans vuruyor oda kendini kısıyor olabilir + med17 çok akıllı bir beyin birçok correction u var BARometrik basıncıda var ;)

kimse revoya kötü saçma salak allah cezasını versni yazmıyor insanlar sana bişiy açıklıyor biri diyorki taktım bir işe yaramadı

biri diyorki neden sıcak aslında yarar basıncı açmak lazım diyor eeeee sen neden kötü düşünüyorsun ? 2 gün önce farklı yazıyorsun kimse bişi dedimi ozamanda demedi ondan dolayı sakin ol art niyet bekleme yazılarımdan

+ sen sadece stage seçebilirsin basıcnı avansını herseyini tuner seçer sen sadece izlersin :cool:
O değilde sen konuyu nerelere çekmişsin yazılarımdan nasıl bir mana çıkarmışsın Anlayamıyorum gerçekten......

CeM öZeR
31-12-2011, 19:35
Safa kardesim o zaman kusura bakmada bu revo bu yazılımı yapıyorsan bunu da yap sunu da yap yoksa 2 basma da araba şişer şöyle olur böyle olur diye yazacak çizecek çok güvendiğin revo firması. Stage 1 olmasına rağmen böyle olacaksa bu iste bir terslik var. Ya bu kadar maliyeti göz önüne alacaksın sunu bunu yapacaksın diyecek. Yada şişip kalacaksın 2 deneme de stock arabanın gerisine düşeceksin diyecek. ;) 210 hp diye yazıyor revonun sitesinde ama unutulan bisey var "sadece ilk basmada" polemik yapma aq yap hepsini cooler dp egzoz hepsini yap

zafa38
01-01-2012, 00:52
Safa kardesim o zaman kusura bakmada bu revo bu yazılımı yapıyorsan bunu da yap sunu da yap yoksa 2 basma da araba şişer şöyle olur böyle olur diye yazacak çizecek çok güvendiğin revo firması. Stage 1 olmasına rağmen böyle olacaksa bu iste bir terslik var. Ya bu kadar maliyeti göz önüne alacaksın sunu bunu yapacaksın diyecek. Yada şişip kalacaksın 2 deneme de stock arabanın gerisine düşeceksin diyecek. ;) 210 hp diye yazıyor revonun sitesinde ama unutulan bisey var "sadece ilk basmada" polemik yapma aq yap hepsini cooler dp egzoz hepsini yap

Merak etme isocugum ben yas tahtaya basmam senin çope giden golf3 gti turbo projesi gibi olmaz ;)

CeM öZeR
01-01-2012, 07:59
İnşallah Safacım ondan sonra şunu garantiye soktur çatladı, patladı , üstü yuvarlandı demezsin bana :)

zafa38
01-01-2012, 11:23
İnşallah Safacım ondan sonra şunu garantiye soktur çatladı, patladı , üstü yuvarlandı demezsin bana :)

Olum garantiyle senin alakan yokki sana desemde bişey değişmiyor fazla ağırlıgın yok orda;)

CeM öZeR
01-01-2012, 12:26
Olum garantiyle senin alakan yokki sana desemde bişey değişmiyor fazla ağırlıgın yok orda;)

İstediğim ağırlığı koydururum Safacım kafanı yorma sen. Sen arabanı yap hevesini al sat.

zafa38
01-01-2012, 12:35
İstediğim ağırlığı koydururum Safacım kafanı yorma sen. Sen arabanı yap hevesini al sat.

Ne biliyim kanka buji değişmeye randevu aldım dedin. Buji değiştirmeye gelince servis geri gönderince aklıma o geliyor:)
Bu lafını unutma ozaman :p
Sen nasıl olsa hevesini aldın olm artık agır adamsın Golf3 GTİ ı turboladın hevesi aldın sattın :)
Sıra bende heves alması :D

CeM öZeR
01-01-2012, 12:40
Sanki ay sonu içerinin balık istifi olduğunu bilmiyorsun. Randevucunun mallığı aq getirsin hallederiz 10 dakikada dedi sonrada içeri 15 tane araba almış bir anda. sende heyecanından kendini yenemediğinden 1 saat bekleyemedin bende iyi dışarıda taktır dedim. Neyse şu konuya yazma artık aq sorun belli iste intercooler ı tak bakalım. Yine bir sorun çıkmaz insallah

zafa38
01-01-2012, 12:48
OK hayatım

Mert G
02-01-2012, 09:58

işte insanların bir örnek üzerinden bir firmaya bu kadar yüklenmesini anlamıyorum. mer22 bobin arızası çıkardı mı? Evet. Düz mantık tüm stage2ler bobin arızası çıkarır. Mert'in arabası niye çıkarmamış??
Safanın arabada sorun olup stoğa dönmüş, yok şişmiş. Eee tüm revolu araçlar bir süre sonra stoğa döner ve şişer yani. Mertin arabası niye şişmiyor, 1 senedir hiç stoğa dönmemiş yazılım??
Forumda başka bir konuda Sinan'ın Paşaoğlunda yapılan arabası yatak sarmış, demekki Türkiye'deki en kötü servis Paşaoğlu mu oluyor??