PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet önerisi?

MaXo
26-12-2011, 18:13
Arkadaşlar ben gündelik işlerim için motor almayı düşünüyorum.Fakat marka konusunda kararsız kaldım alacağım motor tipi konusunda chopper tarzı yani kaslı yapılı ayrıca yedek parçası bol olacak önerilerinizi bekliyorum?

driftboy
26-12-2011, 18:16
Mondial 250 MCT'ler çok hoşuma gider, arkadasımda 2 tane var bazen turluyoruz 2 motor :D

hem fiyatı iyi hemde bu güne kadar parça sıkıntısı çekmedi diye biliyorum.. Bu arada bütcen ne motor için ?

rebelh
26-12-2011, 18:27
jinlun jl250 leride ben severim pek mekanik bilgim yok ama tutuluyor diye biliyorum

driftboy
26-12-2011, 18:29
jinlun jl250 leride ben severim pek mekanik bilgim yok ama tutuluyor diye biliyorum

Onlarda tutuldu, ama daha hoş gibi sanki mct'ler ?

Jinlun'lar çok change geliyo bana :D

MaXo
26-12-2011, 18:31
Cevaplar için teşekkürler bütçem iyi fakat yol tutuşu çok iyi olacak ayrıca birde chopper tarz motorlar nasıldır onlar hoşuma gidiyor

rebelh
26-12-2011, 18:33
Onlarda tutuldu, ama daha hoş gibi sanki mct'ler ?

Jinlun'lar çok change geliyo bana :D

bende mctnin direksiyon yapısını sevemedim ya:D jinlunda biraz çakma shadow falan tipi war güzelce çantalarını falan koydunmu tatlı duruyor 2 bin liraya güzel makineler çıkabiliyo

driftboy
26-12-2011, 18:35
İşte jinlun'lar çok çok çok çakma geliyo bana, önceki msj'da bahsettiğim arkadaş motorcu aslında dükkanı var hani onun sayesinde 2sinide kullanma fırsatım oldu vibrasyon jinlun'da daha fazla gibime geldi ? mct'ler daha bi güzel ve kullanımı rahat, konforlu sanki :)

RottingChrist
26-12-2011, 18:36
Amacin ne icin kosturacaksin. butce ne. bahsettigin tarz motorlar genelde uzun yol ve keyif makinalaridir.

rebelh
26-12-2011, 18:36
İşte jinlun'lar çok çok çok çakma geliyo bana, önceki msj'da bahsettiğim arkadaş motorcu aslında dükkanı var hani onun sayesinde 2sinide kullanma fırsatım oldu vibrasyon jinlun'da daha fazla gibime geldi ? mct'ler daha bi güzel ve kullanımı rahat, konforlu sanki :)

yok yok jinlun :D:D:D

wolrath
26-12-2011, 18:55
Cevaplar için teşekkürler bütçem iyi fakat yol tutuşu çok iyi olacak ayrıca birde chopper tarz motorlar nasıldır onlar hoşuma gidiyor

tam olarak max. bı rakam verırsen yardımcı olalım :)

MaXo
26-12-2011, 18:56
Amacin ne icin kosturacaksin. butce ne. bahsettigin tarz motorlar genelde uzun yol ve keyif makinalaridir.

5 milyar bütçem var.ilk mesajımda belirttim gündelik iş için şehir dışına çıktığım bile oluyor

elpadre
26-12-2011, 19:01
fazer yada fz6 al sorunsuz bınersın junlıne bende bındım yolda gıderken vıbrasyondan egsozu dustu

wolrath
26-12-2011, 19:02
ılk mesajında gundelık-son mesajında s.dısı demıssın. 2si cok farklı seyler.
s.ıcınde chopper-cruıser tarzı motorlar senı hayattan sogutur.gıdon-lastık uzaklıgı cok oldugu ıcın manevra kabılıyetı dusuktur.pızzacı motoru gıbı sıyrılamassın cakarsın bır yere :)
uzunyol ıcınde tourıng-sporttourıng-enduro tavsıye ederım.(chopper'lar uzunyolda bel-sırt agrısı yapar.) elbette 5.000 lıraya bu 3ü de cok zor. sımdılık senı zorlamayacak cok masraf cıkarmayacak bır gv250 alman en mantıklısı.(en guclu 250cc chopperlardan.) o paralara alacagın dıger marka chopperlar senı servıste uzerler :) kanunı servıs agı olarak cok gelıstı. parca fıyatları japonlardan bıraz daha ucuz olur.

darkmoon
26-12-2011, 19:06
çin malı alma tavsiyem bak burda yılların motorcusu kardeşin var bende bir ara ikinci motor olarak alıyım dedim almaz olaydım.. içlerinde iyileri yokmu var mesela v motor virago250 cloneları var onlar çok iyi vibrasyonu az ve v motor olmasından ötürü azda yakıyorlar.. misal bisan roadstar keeway shadow..

bunların dışında mct sorunu azdır ama ben tavsiye etmem.. jinlun katiyen önermem vibrasyondan taş dökersin regal raptor önerebilirim su soğutmalıdır bende aldım bir ara güzel motor ama çok kromlu cicili bicili ...

vel hasıl çin motorlarında sürdüğümde şunu anladımki yemeleri gereken çok ekmek var teknolojileri eski..

çin malı bir chopper alıcakdım marka vermiycem kasası aşırı hoşuma gitti 250 v motor
motoru bizim bir motorcu arkadaş dyno ölçüme sokmuş motor verilerinde 13kw yazıyor yaklaşık 17 beygire denk geliyor bu çin kitapçığı türkçe kitapçığında 19 beygir yazıyor :)
neyse o konulara girmeyelim hiç kısaca motor ölçümde 12kw çıkdı yani 1 kw da çinlilerin verdiği değerden az.. buda yaklaşık 15-16 beygire geliyor..

eğer gerçekden kaliteli sürülücek adam gibi sorunsuz bir motor istiyorsan benim motorumdan tavsiye ederim bende şu anda enjeksiyonlu gv250 var memnunmuyum evet nihayetinde kore malı gayet kaliteli ve sağlam.. koreden üç beş parça aksesuarınıda getirdim öne arkaya michellin lastik attım o ring zincir takdım smoke egzos yaptım çıtırdan hem modifiye hem tok ses alıyım diye güzel oldu.. zaten orjinalden 28 beygir egzosdan usta rahat 2-3 beygir alırsın dedi onunda pek önemi yokya ortalama 30 beygirlik motor işde yetmezmi fazla fazla yeter..

bende yüksek hacimli chopper cruiser tarzı makinelerde vardı vulcan900 en500 hatta polis ihalesinden çıkma kısa süre cbx750p bile oldu enduro lara bindim tekrar döndüm dolaşdım chopper lara döndüm en son bu gv250 yi aldım ve satmayıda düşünmüyorum çok memnunum..

netice şu bizim zamanında aldığımız 500 lük 600 lük makinalar 30-40 beygirdi şimdi teknoloji çok gelişdi adamlar 250 lik makinadan 30 beygiri çıkartıyor.. ayrıca vergiden ve uslu kullanırsan yakıttanda büyük tasarruf ediyorsun.. temiz kaliteli teknolojik bakımlı bir chopperın olsun ardına bakmadan türkiye turu atarsın..

rebelh
26-12-2011, 20:29
wala ben bile niyetlendim bu yazıdan sonra elinize sağlık :)

PaSSerBy...
26-12-2011, 21:23
regal raptor incele bi derim..:) chooper tarzında düşünürsen.

dragon
26-12-2011, 21:25
Hyosung GV250 iyi makinedir. Birde Regal RAPTOR lar tip olarak hoşuma gider ama T gidon olursa ;-)

Musti PoweR
26-12-2011, 21:35
honda spacy al keyfine bak :) bi kere kayış kopardı sadece 14 bin kmde :) çokta konforlu motosiklet , başın agrımaz , bakımlarını yap benzini koy gazla :)

alex
26-12-2011, 21:51
al bitane Kanuni chopper :)

MaXo
27-12-2011, 09:43
Verilen cevaplar için teşekkürler arkadaşlar darkmoon adlı üye arkadaşım yardımcı oldu motor seçimi konusunda

TünayK
27-12-2011, 09:48
gunluk işin nedir?

asot
27-12-2011, 12:21
regal raptor önerilen bir motor ama başı çin malı motordan yanmış biri olarak, sıfır saçma sapan marka alınacağına ikinci el bir japon almakta fayda var diyorum.

1lker
27-12-2011, 12:50
Burda motorcu bi arkadas var vn800 diyor neyse hicte anlamam motorun tekerleklisinden :D

emre yeşil
27-12-2011, 12:53
Suzuki VZ 800 Intruder M800 2007 Model Chopper / Cruiser Motor Sahibinden ikinci el 15.250 TL - 53908482 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-bakimli-kazasiz-boyasiz-kapali-garaj-motoru-53908482/detay)

uygun fiyatlı en iyi chooper bu bence hem kaliteli hem gösterişli hem kullanışlı hemde parçası var.

asot
27-12-2011, 13:12
Suzuki VZ 800 Intruder M800 2007 Model Chopper / Cruiser Motor Sahibinden ikinci el 15.250 TL - 53908482 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-bakimli-kazasiz-boyasiz-kapali-garaj-motoru-53908482/detay)

uygun fiyatlı en iyi chooper bu bence hem kaliteli hem gösterişli hem kullanışlı hemde parçası var.

:D arkadaş fiyat belirtmediği için tavsiyeler mondial ile başlamış, suzuki'ye gelmiş.. harley davidson ile kapanış yapılacak.

driftboy
27-12-2011, 13:22
:D arkadaş fiyat belirtmediği için tavsiyeler mondial ile başlamış, suzuki'ye gelmiş.. harley davidson ile kapanış yapılacak.

5 milyar bütçem var.ilk mesajımda belirttim gündelik iş için şehir dışına çıktığım bile oluyor

10 krktr..

abdullahçöllü
27-12-2011, 13:25
regal raptor 250 cc kullanmış biri olarak çok memmun kaldık diyebilirim.. 2006 model şu an 18 000 km de sorunsuz devam ediyor.. su soğutmalı olması en büyük avantajı... yeni aldığımız dragstarda bile su soğutma yok. adananın yaz sıcağında nasıl kullanacağız bizde bilmiyoruz.. marşa basınca ya pozantıya yada mersin tarafa uzun yola çıkacağız galiba... :)

Erdem K.
27-12-2011, 13:26
komik gelebilir ama honda today'lere bayılıyorum :) bana ufak gelse de ş.içi için inanılmaz keyifli bir motor.

darkmoon
27-12-2011, 15:47
regal bendede vardı 9b serisi yani t-gidon lu olanı..

iyi yanı

Görüntüsü havalı
çinliler içinde nispeten en iyi işçiliğe sahip buda doğru orantılı az bir vibrasyon demek
su soğutmalı olması

Eksileri

her çin motorunda olduğu gibi bakım aralıkları çok sıkdır
sabah bilhassa soğuk sabahlarda zor çalışır her çinli gibi
çok süslü püslüdür ama parçalarıda bir o kadar narindir.. kırılırsada zor temin edersiniz..
çin motoru alıyorsanız elinizin anahtar tutmasıda gerekir

su soğutma olayına bir açıklık getirmek istiyorum su soğutmalıda olsa kimse bir motora araba mantığıyla yaklaşmasın öyle bineirm 6-7 saat yol giderim diye bir şey yok bir motor üstünde en fazla uzun yolda mola vermeden yapabiliceğiniz mesafe 4 saat falan olur onun ötesinde size demir popo ünvanı veririm saygı duyarım :))
sele popo orantısı :)) yani motor su soğutmalı olsada sizin poponuz dayanmaz.. o yüzden zaten sık ve kısa molalarla yol alırsınız mola verdinizmide 10 dakka bile motorun kendine gelip rahatlaması için yeterlidir.. gv250 lerde yağ soğutmalıdır..

arkadaşlada konuşdum daha çok genç ve acemi öyle vn800 e falan binemez.. illaki bir 125cc yada 250 den başlaması lazım sonra yükseltir öğrendikçe ustalaştıkça..

darkmoon
27-12-2011, 15:56
komik gelebilir ama honda today'lere bayılıyorum :) bana ufak gelse de ş.içi için inanılmaz keyifli bir motor.

yazlıkda 2005 model honda todayim var vergiden muaf diye aldım uğraşmıyım dedim vergisiyle sonra niye trafikdir tüv dür uğraşıyım dedim plakadanda düşdüm site içi kullanıyorum zaten ana caddeye çıkdığım yok motorla :)
birde elimde arabadan çıkma xenon vardı onu takdım :) yazlıkda site içi kullanıyorum işde gerçi eskisi kadar çok sık gidemiyorum işden güçden yazlığa.. duruyor işde bir zararı yok :)