PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alınabilir Araçlar [ Öneri Konusu ]

BilalAkbayır
27-12-2011, 22:20
Arkadaşlar kimi dönemlerde birçoğumuz araç alıyoruz, satıyoruz veya arıyoruz. Niyetlenip de alamadığımız veya fiyatını uygun bulup da almayı düşünmediğimiz araçlarla da karşılaşabiliyoruz. Bu araçları aramızda arayıp da, alabileceği aracı bulamayan arkadaşlarımızda olabiliyor. Benim bu konuyu açma amacım birbirimize çevremizde olsun internette olsun karşılaştığımız mantıklı,uygun,temiz veya referans olabileceğimiz araçları bu başlık altında birbirimizle paylaşmak.

Kıskanma Favorilerini Paylaş başlığı altında nasıl favorilerimizi tartışıyor ve paylaşıyorsak bu başlıkta da alınabilir araçları paylaşıp tartışabiliriz.

Saygılar.

erhanarici18
27-12-2011, 22:24
arabama her türlü kefil olabilirim :)
tabiki bi gün satıcak olursam

CooLeqenD
27-12-2011, 22:24
Tamamda Favori ilan demek Alınabilinir İlan değil mi ? Ben mi yanlış biliyorum ? Yoksa bu başlık farklı bi şekildemi işlicek ?

BilalAkbayır
27-12-2011, 22:26
Tamamda Favori ilan demek Alınabilinir İlan değil mi ? Ben mi yanlış biliyorum ? Yoksa bu başlık farklı bi şekildemi işlicek ?

Bir bakıma öyle. Fakat o başlık bazen makaraya sarıyor. Almayı düşünmediğimiz ve çoğu insan için sadece hayallerde kalacak Lamborghiniler, Ferrariler de paylaşılıyor.

Tunç
27-12-2011, 22:26
bence gereksız bı konu olmus

BilalAkbayır
27-12-2011, 22:32
Tam olarak kendimi anlatamadım heralde.

Örneğin ben bir Audi A3 almak istiyorum. Buluyorumda ancak şartlar uygun olmuyor veya kısmet olmuyor. Fakat ben o aracın mantıklı,uygun, alınabilir bir araç olduğuna karar veriyorum. Ve burada paylaşıyorum. Amaç; en azından forumdan birileri aracı almış olur. Forumda o aracı arayan kişi bulur. Satıcıya katkı olur vs. vs.

Ufuk
27-12-2011, 22:34
Kıskanma favorilerini paylaş konusuda zaten çoğunlukla dediğiniz gibi.Adam diyelim bmw e36 bakıyor 20 milyar en üst sınır diyip 10 tane ilanı koymuş sonunda bonus diyor hayalindeki aracı yada almayı istediği aracı koyuyor.

CooLeqenD
27-12-2011, 22:39
Bu forumda Lambo veya Ferrari alabilcek kapasitede abilerimizde var zaten :)

BilalAkbayır
27-12-2011, 22:41
''Çoğu insan için'' sadece hayallerde kalacak demiştim. Yoksa tabikide var Lamborghini veya Ferrari alabilecek,alan veya garajında bulunduran.

dragon
27-12-2011, 22:42
Favori değil de tavsiye edebileceğimiz araçlar olacak sanıyorum bu başlıkta. Gereksiz olmaz bence..

Eyüp
27-12-2011, 23:04
Temiz olan her araç bence alınabilir araçtır..

Tıpkı dedemdeki ''96 model 25.000'deki toros gibi :D

dragon
27-12-2011, 23:06

Bunları paylaşalım işte ;)

qwertynord
27-12-2011, 23:14

Hayır değil dostum orda olan bazı araçlar tamam iyi hoş güzel araçlarda kimisi on kere pert olupta toplanmış araçlar

Yani oraya koyulan her araç temiz güzel alınabilcek araçlar değiller

arkdaşaın dediği yanlış anlamadıysam işte kuzenimde 320dizel var arayan bana ulaşsın kefilim temizdir hoştur güzeldir misali yanlış anlamadıysam eyer vede iyi işlerse çok güzel faydalı bi konu olur

oğuzk
27-12-2011, 23:33
Siftahı ben yapayım o zaman :D

İlan benim ilanımdır araç dedemin yazın güneş kışın kar görmemiştir o kadar temiz :)

Ford Focus 1.6 Titanium 2010 Model 40.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 66808640 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-sifirdan-farksiz-lpg-li-66808640/detay/)

baha38
28-12-2011, 07:19
Yada burda şunları paylaşsak. Mesela ben hep hondaya biniyorum başka piyasayıda bilmiyorum aynı piyasada daha özellikli daha sağlam daha iyi gibi bilmediğimiz arabalar varsa memmun kaldıysak onları paylaşsak nasıl olur acaba.15.000 TL olsa şu araba en ideali gibi bierşeyler olmazmı acaba.

peace
28-12-2011, 07:37
alınabilir araçlardan kasıt fiyat-perf.(motor perf. değil :)) bakımından değerlendirilebilir araçlar sanırım.
benim tavsiyem sedan mazda 323. fiyatları uygun,çoğunda klima yok ama olan bulunabilir, arıza bakımından üzmiyecek arabalar.7-10 arasına temizi bulunabilir.

abdullahçöllü
28-12-2011, 07:47
yararlı bir konu bencede.. iyi temiz araçlar gün geçtikçe azalıyor ülkemizde.. herkes çevresindeki temiz araçları paylaşırsa verimli olabilir.. tabi kimse aracına kötü demez ama objektif gözler o aracın temizliğini daha iyi teyid edecektir.

rebelh
28-12-2011, 08:04
konu yararlı olmuş fakat resimlere bakarak bu iyi bu kötü olmasın

etrafımızda bildiğimiz gördüğümüz referans olabileceğimiz satılırsa sorumluluk kabul edebileceğimiz araçlar olmalı

kelalper
28-12-2011, 08:53
Ben megane Rs tavsiye ederim. Donanım ve performans olarak yüksek ikinci el fiyat olarak düşük. Temiz ve düşük kmlileri 30-35bin e bulabilirsiniz. Daha uygun dersenizde S70 t5 ya da S40 T4 derim. Yaş olarak eskiler ancak performans olarak iyiler ve en önemlisi az yıpranan arabalar. Benim Volvomu mesela annem kullanıyor 65 yaşında artık çukurdu köşeydi dinlediği yok. Senede 10000 ancak yapıyor. O kadar dikkatsiz kullanmasına rağmen bana açtığı masraf senede 1000 tl. Daha yeni tamponlar ve çamurluk boyandı direksiyon kutusu revize oldu carttı curttu 700 lira tuttu. Arka tampon ve çamurluk kaskodan tamir edildi.

BilalAkbayır
28-12-2011, 11:11
Favori değil de tavsiye edebileceğimiz araçlar olacak sanıyorum bu başlıkta. Gereksiz olmaz bence..

Anlatmak istediğim buydu. :)

Örneğin dedenizin aracı Toros bakanlar için kaçırılmayacak bir fırsat.

Hayır değil dostum orda olan bazı araçlar tamam iyi hoş güzel araçlarda kimisi on kere pert olupta toplanmış araçlar

Yani oraya koyulan her araç temiz güzel alınabilcek araçlar değiller

arkdaşaın dediği yanlış anlamadıysam işte kuzenimde 320dizel var arayan bana ulaşsın kefilim temizdir hoştur güzeldir misali yanlış anlamadıysam eyer vede iyi işlerse çok güzel faydalı bi konu olur

Evet haklısınız. Sadece resimlere bu araç hoş duruyor gibisinden değil de referans olacağımız, bildiğimiz, araştırdığımız, veya niyetlenip de alamadığımız araçlar. Bende faydalı olacağına inanaraktan açtımkonuyu.

alınabilir araçlardan kasıt fiyat-perf.(motor perf. değil :)) bakımından değerlendirilebilir araçlar sanırım.
benim tavsiyem sedan mazda 323. fiyatları uygun,çoğunda klima yok ama olan bulunabilir, arıza bakımından üzmiyecek arabalar.7-10 arasına temizi bulunabilir.

Fiyat ve temizlik açısından kastetmiştim.

yararlı bir konu bencede.. iyi temiz araçlar gün geçtikçe azalıyor ülkemizde.. herkes çevresindeki temiz araçları paylaşırsa verimli olabilir.. tabi kimse aracına kötü demez ama objektif gözler o aracın temizliğini daha iyi teyid edecektir.

İlginize teşekkür ediyorum.

konu yararlı olmuş fakat resimlere bakarak bu iyi bu kötü olmasın etrafımızda bildiğimiz gördüğümüz referans olabileceğimiz satılırsa sorumluluk kabul edebileceğimiz araçlar olmalı

Kesinlikle katılıyorum. Daha çok bildiğimiz araçlar olmalı.

Anıl E.
28-12-2011, 11:43
Yararlı bir konu bence

TOLGACANSAHIN
07-07-2012, 11:42
arkadaşlar 25 30 bin lira arası bmw e46(3.18 3.20) veya passat, jetta arıyoruz . çok fazla bilgi sahibi olmadığımız araçlar olduğundan ***** sitedeki ilanlara pek yanaşamıyoruz gözünüze takılan tavsiye edebileceğiniz araçlar varsa sevinirim.

muratburunce
07-07-2012, 13:28
10 numara bir konu olmuş bence "kıskanma favorilerini paylaş" bölümünde mantıklı araç çok az... burdan en azından acil nakite sıkışıp temiz araç satanlara yardım etmiş olunabilir... yada elindeki bütçeye göre en uygun ve temiz aracı önerebiliriz...

darkmoon
07-07-2012, 13:37
konu hayal edipde parasızlıkdan değil tam aksine para olupda başka neden yada engellerden dolayı alamadığınız araçlar tarzında bir konu olsa idi iki üç araç yazardım hep içimde uhde olmuşdur..

zirvecol
07-07-2012, 14:16
çok yararlı bir konu favorilerde onune gelen aracı koyuyoruz ama burda arkadasın demek istediği ne bileyim baktğımız gördüğümüz para konusunda anlaşamdiğimiz yada vazgeçtiğimiz ama temiz taklalı olmayan satılık araçları koyalım demiş çokta iyi yapmış..

c20let
07-07-2012, 14:28
Peki ilk yardımı ben alayım bu konudan müsadenizle

5000-6000 civarı 1 kuruş yukarısı olmaz
4 kapı 3 kapı sedan hatchback fark etmez
lpg-dizel (dizel zor olur farkındayım)
mutlaka ama mutlaka hidrolik direksiyonu olacak

neler alınabilir bu kriterlere uygun ? amacım satmak değil zor satılan parçası zor bulunan bi araç olsa da fark etmez