PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım!!! (Direksiyon ve Cam Suyu )

oguzedr
28-12-2011, 01:54
Arkadaşlar 06 model fiesta aracımın direksiyon simidi yıpranmış aşınmış..acaba direksiyon kılıfı mı almalıyım yoksa başka seçeneklerde war mı ? kılıf olayına sıcak bakmıyorum çünkü direksiyonum ince değil kılıf olursa daha kalınlaşacak...hangi seçeneklere başvurabilirim...ayrıca antirifrizli cam sularıyla ilgili şöyle birşey duydum bazı antfrizli cam suları aracın boyasına zarar veriyormuş..böyle bir durum war mı?

h.guroglu
28-12-2011, 07:23
direksiyou nubuk yada deri ile kaplatabilirsin cam suyu olayına gelince antifirizli su yerine cam sil koy kalan kısmını kireçsiz suyla tamamla gerek yok öle antifirizli suya fln

oguzedr
28-12-2011, 11:30
direksiyou nubuk yada deri ile kaplatabilirsin cam suyu olayına gelince antifirizli su yerine cam sil koy kalan kısmını kireçsiz suyla tamamla gerek yok öle antifirizli suya fln

hocam peki senin dediğin direksiyonu kaplatma işi orjinal gibi mi oluyor yoksa kaplandığı direk belli oluyor mu? birde hocam ben edirne ist. arası gidip gelen birisiyim yeri geliyor -20 leri görüyorum kireçsiz su + cam sil karısımı kışın donma yapmaz mı?

arkadaşlar birde aklıma takılmışken motor yıkatma olayına herkes soğuk bakıyor..yıkatmayın suyla diyor..fakat yağmur yağınca araç bir su birikintisinden geçerken zaten araç alttan almıyor mu sonucta alttan gene cok fazla su sıçrıyo ve alttan baya su alıyor...yardımlarınızı bekliyorum

h.guroglu
28-12-2011, 12:07
deri kaplama

http://img690.imageshack.us/img690/6273/21062010494.jpg

nubuk kaplama

http://img819.imageshack.us/img819/4097/dsc02538z.jpg

bunlar kaplamalara örnekler her ikiside sonradan yapılan uygulamalar

-20 lerde donma yaparmı bilmiyorum ben hiç o sıcaklıklara denk gelmedim benim dediğim karışım -5 lere kadar dayanıklı -20 de ne yapar bilmiyorum

motor yıkatma olayına gelincede ben her sene yıkatırım gerekli önlemleri aldıktan sonra bir sakıncası olacağını sanmıyorum (elektronik aksam yalıtımı)

oguzedr
28-12-2011, 12:18
deri kaplama

http://img690.imageshack.us/img690/6273/21062010494.jpg

nubuk kaplama

bunlar kaplamalara örnekler her ikiside sonradan yapılan uygulamalar

-20 lerde donma yaparmı bilmiyorum ben hiç o sıcaklıklara denk gelmedim benim dediğim karışım -5 lere kadar dayanıklı -20 de ne yapar bilmiyorum

motor yıkatma olayına gelincede ben her sene yıkatırım gerekli önlemleri aldıktan sonra bir sakıncası olacağını sanmıyorum (elektronik aksam yalıtımı)

hocam benm esas kafama takılan şey kullandığm antifrizli cam suyunun aracın boyasına zarar verip vermeyeceği gercekten böyle bir durum söz konusu mu ? birde aracım için en kaliteli motor yağını kullanmak istiyorum aracım 2006 model fiesta 1.4i benzinli abs li bir araç...

devil_berk22
28-12-2011, 12:28
ben edirnede yaşadığımdan dolayı senelerdır antfrizli cam suyu kullanırım hiç bir sıkıntı görmedim

oguzedr
28-12-2011, 12:32
walla ben kipadan aldım çiçekçi marka 3 litre 3.5 gibi fiyatı wardı..üzerinde -22 yazıyor ...karışım falan yazmamış üzerinde şu kadar suya falan diye içendekilerde; nanyonik aktif madde ipa saf su içerir demiş..benm merk ettiğim şimdi bu ürün aracın boyasına zarar verir mi vermez mi? tırsmamın sebebi bu...

h.guroglu
28-12-2011, 12:34
antifirizli cam suyu hiç kullanmadığım için yorum yapamıyacağım ama nette aratırsan birsürü yorum bulacağına garanti verebilirim sadece google amcaya sor gerisini ohalleder

aracına en uygun yağı burdan bakabilirsin Türkiye Mobil | Otomobil Motor Yağları | Mobil ürün seçimi (http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx) ben mobil yada castroldan başka yağ kullanmıyorum araçlarımda

sülüman
28-12-2011, 12:36
100 liraya direksiyonunu kaplatailirim kırmızı mavi siyah istedigin dikiş rengi var .

omerta.

bu nubuk kaplama ısını nerde yaptırabılırım bılgınız varmı ? ve fıyatı nedir ? bıkac yer kaplatıcam.

volkan_gs
valla genel olarak antifirizli cam sularını bilmemde, o markayı bende gördüm geçen kipada kokusuna baktım şöyle, iğrenç ötesiydi sanki arta kalan ürünler karıştırılmışta yapılmış gibiydi almadım o yüzden :)

oguzedr
28-12-2011, 12:45
hayır kipada ki ürünü aldım fakat daha araca koymadım..tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa tavsiyelerinizi beklerim edirnede sağlam soğuk olan bi yer yeri gelir -30 bile olur siz düşünün çok soğuklarda boyaya zarar vermeyen kaliteli bir ürün olsun

devil_berk22
28-12-2011, 13:15
sonaxın ürünü var geçe gün tekzende görmüştüm onuda kullanabilrsiniz

FK.Sub
28-12-2011, 17:20
Arkadaşlar 06 model fiesta aracımın direksiyon simidi yıpranmış aşınmış..acaba direksiyon kılıfı mı almalıyım yoksa başka seçeneklerde war mı ? kılıf olayına sıcak bakmıyorum çünkü direksiyonum ince değil kılıf olursa daha kalınlaşacak...hangi seçeneklere başvurabilirim...ayrıca antirifrizli cam sularıyla ilgili şöyle birşey duydum bazı antfrizli cam suları aracın boyasına zarar veriyormuş..böyle bir durum war mı?

Direksiyon kılıfı hem kötü durur hemde direksiyonu kalınlaştırır kaplama yaptırmanızı öneririm orjinal gibi kaplama yapan yerler mevcut onları araştırabilirsiniz.Antifirizli cam suyu boyaya zarar vereceğini sanmıyorum en fazla beyaz leke bırakır oda bezle silinince geçer würth ün antifirizli cam suları var onları tavsiye ederim onu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

bora1311
28-12-2011, 17:27
ben yıllardır antifirizli cam suyu kullaniyorum, boyaya herhangi zarar verdigini gormedim, belki de bana denk gelmedi...

oguzedr
28-12-2011, 18:01
arkadaşlar antifrizli cam suyu için marka tavsiyelernizi alabilirmiyim? modaCar, Seonce, Guex in cam suları nasıldır

Baran^
28-12-2011, 18:31
Valla ben son 2 senedir shellden alıyorum antifirizli cam suyu bayada bol koyuyorum kışında bol kullanırım cam suyunu hiçbir sıkıntı olmadı.Ama diger markaları bilemicem.

Kadyr
28-12-2011, 18:45
carrefourda aldım suyu ben fena kokmuyor bı sıkıntı yok