PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ej9 kalorifer su akıtıyor

JDMmaster
28-12-2011, 07:26
merhaba arkadaşlar civic aracımda kalorifer açında sağ ön tarafın paspası halısı ıslandığı farkettim aşağıda en dipte 2 sarı su borusu gibi bir şey var ordan geliyor şekerli su gibi bu büyük bir soruınmudur? nasıl çözerim yardımlarınızı bekliyorum

Maxi
28-12-2011, 07:57
tabiki büyük bir sorun su akıyor arabanın içine ?

o su aslında motor suyudur dikkat et
motor suyu eksiliyor yani kontrol edin

kaçak neredeyse bir şekilde tamir edin veya ettirin
forumdan su kaçağına müdahale bu kadar olabiliyor :)

JDMmaster
28-12-2011, 08:11
motor suyu evet ön konsolun tamamen sökülmesinden korkuyorum

kRo_bOy
28-12-2011, 08:21
büyük ihtimal kalorifer radyatöründen kaçırıyodur

Patisever
28-12-2011, 08:21
Kardeş bir su war katkılı motorcularda eğer boru değişmiyorsa o suyu döküyorsun kapatıyor yaralı bölgeyi

JDMmaster
28-12-2011, 08:30
kalorifer açık olmayınca bir şey yok acık olunca kacırıyor.

gökberk
28-12-2011, 09:37
Kalorifer peteğini değiştireceksin muhtemelen... Onun için de göğüs sökülecek...
Dikkat et radyatör suyuna...

Burak53
28-12-2011, 10:17
benim de kalorifer kazanında soğuk ve sıcak havanın gelmesini ayarlayan açılır kapanır kapaklardan birinin ayağı kırılmıştı, soğuk üflüyordu. kalorifer borularından tut heryerine baktık en son ön konsol komple söküldü ayağının kırıldıını ögrendik. bu arada tanıdık yer var ümraniye sanayide ön konsolu oraya söktürdüm. işçilik iyi :)

dest
28-12-2011, 10:41
merhaba arkadaşlar civic aracımda kalorifer açında sağ ön tarafın paspası halısı ıslandığı farkettim aşağıda en dipte 2 sarı su borusu gibi bir şey var ordan geliyor şekerli su gibi bu büyük bir soruınmudur? nasıl çözerim yardımlarınızı bekliyorum

bence kalorifer radyatöründen kaçırıyor.. diğer radyatörden eksiltir dikkat et derim göğüslükte sökülcek kaçarı yok zaten :)

timucintt
28-12-2011, 13:11
hemende kalurufer radyatörü suçlu oldu... önce bir bir klimanın ve blowerın su geri dönüş borusuna bir incele tıkalılarsa arabanın içine su girer doğal olarak.... aynı şekilde silecek altındaki plastiği sökerek araç içine giden havalandırma kapaklarının kırık çaltak yada lastik contasının ölü olup olmadığına bak...

JDMmaster
28-12-2011, 14:51
yarın ustama gidicem bakalım ne olacak sorunu buraya yazacağım

JDMmaster
30-12-2011, 06:17
kalorifer radyatörü patlamış arkadaşlar komple söküldü ön konsol :(

heartness
31-12-2011, 23:50
kalorifer radyatörü patlamış arkadaşlar komple söküldü ön konsol :(

hocam ne kadara maloldu ıs gecmıs olsun benım radyator kacırmıyor ama on konsolun ızgarasından yazın sıcak havalarda buhar yapıyordu on cama bıraz gec oldu ama antıfırız eklerken wurthun radyator katkısından koydum ıse yaradıgını hava ısınınca anlarız heralde :)