PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : buddy club condansator yardım

G_TT_I
13-12-2007, 19:47
siyah olanı eksiye kırmızı olanı artıya bagladık ***** diger 3unu arabaya sase verdik.
kontak kapalı olsa bile hatta anahatr sokukken ustundeki ısık yanık kalıyo.
kullanan varmı bu ısıgın durumu nedir.
ısık bitek artıyı akuden cıkardıktan 3-4 dak sonra sonuyo onun dısında hep yanıo?????

tool
13-12-2007, 19:58
arkadasimda var, evet isik hep acik duruyor..

mono
13-12-2007, 20:08
bende de var, aküyü bitirdiğine şahit olmadım henüz :)

sülüman
13-12-2007, 20:16
KONTAK CERYANINDAN AL ELEKTİGİ ..DİGER 3 KABLOYU NEDEN SASEYE BAGLYOSUN ZATEN SASE ZATEN EKSİDİR

Ne Işe Yariyo Bu Alet Elektrikçiyim Belki Yardimci Olabilirim

G_TT_I
13-12-2007, 20:28
bende de var, aküyü bitirdiğine şahit olmadım henüz :)

inşalah bende olmam, eger akuyu bitirise buddy dost kanka dinlemem mail dosenirim.
cok ilginç ısıgın surekli yanıyo olması

cem
13-12-2007, 20:35
Ne Işe Yariyo Bu Alet Elektrikçiyim Belki Yardimci Olabilirim

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=5039&highlight=buddy

R-13239
13-12-2007, 20:38
O ışık akünün güç durumunu gösteriyor , zayıf yanarsa akünüzün zayıf olduğuna işarettir...

Bende kullanıyorum , aynı şekilde... Problem yok :)

sülüman
13-12-2007, 20:43
elekririgi kontaktan al dirk aküden alma kontak ceryenıda nihayetinde aküye baglı hiçi biş olmaz konatgı actıgında devreye gireer ** direk aküdende alsan bişey olmaz aynı alarm ledleri gibi cok az bi akım ceker

1.6 VTi
13-12-2007, 22:32
Peki bu condansator ile bluebox denilen şey arasında bir fark var mı ? varsa nedir ? :)

cem
13-12-2007, 22:38
Peki bu condansator ile bluebox denilen şey arasında bir fark var mı ? varsa nedir ? :)

Hangi bluebox kardeşim ?

1.6 VTi
13-12-2007, 22:43
Hangi bluebox kardeşim ?

Tam olarak bilgim olmadığı için soruyorum zaten kanka, mesela Erol'un B20'de vardı Bluebox, o da bana "aracın elektrik aksamındaki düzensizlikleri önlüyor" demişti, condansatorü de okuyunca ister istemez aynı şey mi diye merak ettim...

sülüman
13-12-2007, 22:44
:D bence bunun tek bi açoklaması var bu alet japon arabalrında işe yarar çünkü japon amcalar ince kablo kullanıolrlar topraklamada genellikle. diger elektrik tesait kaoblos olsun v.s orjinalide.bunun içinde alıgıdı aküden aldıgı topraklamayı veya elektirigi içinde tutup anlık zayılamalrda içindeki elktrigi aküye gei vermsidir gibi bişeydirr tahminimce.aynı kapasitör gibi akü btince devreye giriyor.bence bu cihazı kullanmanıza gerk yok akünün eksi kutubunda motora vede saiye 35 mm kalınlıgında kablo bagalannız yeterlidir..tabi mantık benim düşündügüm gibi ise

VeNoM_35
13-12-2007, 22:45
greddy bluebox mı acaba bahsettiğin?

cem
13-12-2007, 22:55
Tam olarak bilgim olmadığı için soruyorum zaten kanka, mesela Erol'un B20'de vardı Bluebox, o da bana "aracın elektrik aksamındaki düzensizlikleri önlüyor" demişti, condansatorü de okuyunca ister istemez aynı şey mi diye merak ettim...

Bluebox greddy nin war piggyback ama anlattıgın dogru ama adı bluebox degil,

Görüntüsü şöyle blue renkte belki ondan bluebox demiş olabilir :)

http://www.streetrays.com/catalog/images/buddy_condenser.jpg

miniks
13-12-2007, 22:59
ugur kankam eroldaki buddy cluyb racing spec condansator

blue box farklı bişi

1.6 VTi
13-12-2007, 23:06
Bluebox greddy nin war piggyback ama anlattıgın dogru ama adı bluebox degil,

Görüntüsü şöyle blue renkte belki ondan bluebox demiş olabilir :)

http://www.streetrays.com/catalog/images/buddy_condenser.jpg

ugur kankam eroldaki buddy cluyb racing spec condansator

blue box farklı bişi

Saolun kankalar teşekkür ettim :) kafam karıştı herhalde sorry cümleten, ama yeni birşey daha öğrenmiş oldum sevinçliyim :D

levent
14-12-2007, 15:40
:D bence bunun tek bi açoklaması var bu alet japon arabalrında işe yarar çünkü japon amcalar ince kablo kullanıolrlar topraklamada genellikle. diger elektrik tesait kaoblos olsun v.s orjinalide.bunun içinde alıgıdı aküden aldıgı topraklamayı veya elektirigi içinde tutup anlık zayılamalrda içindeki elktrigi aküye gei vermsidir gibi bişeydirr tahminimce.aynı kapasitör gibi akü btince devreye giriyor.bence bu cihazı kullanmanıza gerk yok akünün eksi kutubunda motora vede saiye 35 mm kalınlıgında kablo bagalannız yeterlidir..tabi mantık benim düşündügüm gibi ise

binevii öyle de diyebilirsin, kapasitör büyük kondansatördür çünkü elektrik depolar, aküye geri dönüşüm sağlar.bu da araç üstünde aynı tesisattaki kapasitör görevini görüyor.