PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akıllı Telefon Önerisi

BaybuRtlu69
29-12-2011, 12:40
Selam arkadaşlar, cep telefonu hakkında bilgisi olanlardan yardım alabilrmiyim. özellikle samsung modeli hakkında

Öncelikle İphone tarzında birşeyler istiyorum fakat, bütçem olarak iphone alamam.. o tarzda önerebilceğiniz modeller varmıdır HTC ve Samsung'un modellerine bakıyorum ama o kadar çok modeli varki anlayamadım pek galaxy serisi hakkında da bilgi alabilirim kullanıcılardan memnunlar mı acaba

Max 1.300 - 1.400 TL Civarı bütçem var bu arada arkadaşlar, bu fiyat çervesinde önereceğiniz cihazlar için şimdiden teşekkürler

Edit: Mesajlaşmayı çok kullanıyorum, hangisinde daha rahat ve hızlı yazabilirim ayrıca

Day Walker
29-12-2011, 12:49
1.400 TL bütçeyle çok rahat iphone4 alabilirsin.

Forumda emuştu nickli arkadaş telefoncudur.Ona ulaş bence.

vodkan
29-12-2011, 12:52
kullanım tarzına göre android sistemli cihazlara özellikle htc bak derim.

poseidon
29-12-2011, 12:54
Bu paraya Iphone 4 hatta 4s yurt dışı simfree 4s bile alınabilir.
Hiç tereddüt etme.

facia
29-12-2011, 12:55
samsung galaxy s2

c20let
29-12-2011, 13:03
bence çift işlemcili telefon almak için henüz erken kullanamayacağınız özellikler için fazladan para vermeye gerek yok ileride hem çift işlemcili telefon fiyatları düşer hemde kullanım alanları genişler o zaman alınır diye düşünüyorum

iphone 4 çok rahat alınır o bütçeyle ama yurt dışı cihaz olur sıfır olacaksa türkiye garantili ikinci el cihazlar bulunabilir.

ben çok büyük olmadığı (iphone 4 ile aynı hemen hemen boyutları daha ince fakat ) özellikleri de gayet yeterli geldiği için ( buda iphone ile çok benzer teknik özellikleri) HTC desire s tercih ettim komple alüminyum kasa olmasıda avantaj bence fiyatı da epey düştü

HTC DESIRE S CEP TELEFONU, HTC - Cep Bilgisayarlar (PDA) (http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101521&ad=HTC-DESiRE-S-CEP-TELEFONU-Cep-Bilgisayarlari-(PDA))

950 tl'ye bulunuyor gold'da

[RaCeR]
29-12-2011, 13:10
sony xpreia arc s de alınabilir

a.colak
29-12-2011, 14:26
samsung galaksi S II alınabilir

Orhan
29-12-2011, 14:40
Sahsi fikrimdir,
Kesinlikle akıllı değiller hatta bazen en dandik nokia dan bile gerizekalı olabiliyorlar
Mutlaka 2-3 adet sarj aleti al ev, iş tatil vs için
Araba sarj aletin kesnlikle olsun
USB sarjın olsun
Derdin telefonla konuşmak ve ulaşılabilir olmaksa bence yanlış seçim
Sebep hava civa internet vs. ise alınabilir

darkmoon
29-12-2011, 14:45
telden anlamam htc hediye geldi kardeşim iyi güzelde telefon elime sığmıyor kocaman ekranı var tel tel değil mubarek hesap makinası büyüklüğünde hediye geldiği için geride veremedim aldığım gibi sattım..
tel dediğin birazda aerodinamik olucak yapısı cebe giricek ele gelicek..

Day Walker
29-12-2011, 14:47
Sahsi fikrimdir,
Kesinlikle akıllı değiller hatta bazen en dandik nokia dan bile gerizekalı olabiliyorlar
Mutlaka 2-3 adet sarj aleti al ev, iş tatil vs için
Araba sarj aletin kesnlikle olsun
USB sarjın olsun
Derdin telefonla konuşmak ve ulaşılabilir olmaksa bence yanlış seçim
Sebep hava civa internet vs. ise alınabilir

Abi artık el çantası talıyorum saydıklarının hepsi mevcut artısı var eksisi yok :D

34btr1907
29-12-2011, 14:48
samsung galaxy s2 yada htc ...kızılay ekibine katılmak istıyorsan ayfon

Mr.K
29-12-2011, 14:48
galaxy s2 al heryönden tatmin eder..Hele son 2.3.5 güncellemesinden sonra(gercı onun gs2 ile alakası yok) ama çekirdek vs cartcurt tatmin eder.Hem bütçende rahatça yetiyor.Pişman olmicağına emin olabilirsin.

ygtrn
29-12-2011, 14:49
sonyericson xperia ray kullanıyorum, aşırı derecede memnunum, telefon oldukça küçük çok rahat taşınıyor buna karşın ekranı gayet yeterli büyüklükte çok kolay yazı yazılıyor, 1ghz işlemcisi var, alalı 1 ay kadar oldu dünyanın programını yükledim ne takılma ne kitlene var banamısın demiyor, ayrıca isternet sayfalarını iphone4 ten hızlı açıyor yanyana koyup bizzat denedim :)i,

içinde androidin son versiyonu mevcut fiyatı 900 ila 1000lira arası değişiyor

Orhan
29-12-2011, 14:50
Abi artık el çantası talıyorum saydıklarının hepsi mevcut artısı var eksisi yok :D

Bende heves edip almıştım sattım kurtuldum şimdi sarjı 4-5 gün giden aleminyum şaseli akılsız telefon aldım sadece işini yapıyor birbirimizden memnunuz :D

ygtrn
29-12-2011, 14:52
+ olarak şarjı öyle 1 günde bitmiyor normal kullanımda 3 kadar dayanabiliyor

darkmoon
29-12-2011, 14:52
bende iphone 4 vede lg gc 900 var

iphone da ios var
gc900 de bir cacık yok :) java var..

ama iphoneda yapabildiğim kullanabildiğim a dan z ye tüm eklentileri lg dede java da yapabiliyorum..

üstelik apple ın lcd ve dokunmatik ekran tedarikçisi Lg iphone daki lcd ve dokunmatik panelle gc900 deki ekran ve dokunmatik panel aynı ama aradaki fiyat uçurum.

Day Walker
29-12-2011, 14:53
Bende heves edip almıştım sattım kurtuldum şimdi sarjı 4-5 gün giden aleminyum şaseli akılsız telefon aldım sadece işini yapıyor birbirimizden memnunuz :D

Yok abi ben veremem çok alıştım uygulaması olsun oyunları falan olsun değişmem :D hem instgram var o yeter :D

Yiğit G.
29-12-2011, 15:53
Htc Desire Hd tavsiye ederim.Şu an indirimde idi electroworld de 999Tl ye kadar düştü.Androidsiz yaşanmaz o kadarını söyliyeyim.Herşeyim telefonda.. Evdeki pc ye senkronize olmuş durumda evdeki pc yide telden kullanıyorum.Ama ufak bir renksiz ekranlı nokia cebimde duruyor.Oda görüşmelerin çoğunlugunu yaptıgım hattım.2 telefon tasıyorum yani.

redbaron
29-12-2011, 17:29
iphone 4 ... otesi yok o fiyata da alabilirsin. neyse ya bosver alma piysada cok oldu :P

BaybuRtlu69
29-12-2011, 21:09
İphone Dan vazgeçtim arkadaşlar, bir çok kişide artık rastlar olduk bir özelliği kalmadı yani, 12 yaşında çockların elinde görür oldum. belediye dağıtıyor sanki :)

Vede araştırmalarıma göre HTC ve Galaxy 2 Bazı noktalarda gerçekten daha iyi konumda.

HTC Desire hakkında geniş bilgi verebilcek olan kimse varmı acaba ? Fiyatıda fena deilmiş..

ve birde genel olarak çok mesajlaşan biriyim, hangisi daha raht ettirir

mert_leon
29-12-2011, 21:13
sony ericsson xperia arc kullanıorum koya çekmek için aldım bu teli ekran filan büyük baya rahat oluyor genel olarakta çok memnunum. fakat bu tür telefon kullanmanın en büyük dezavantajı sarz problemi monutunz bi cebinde sürekli bi şarz aleti olacak, nereye gitseniz priz nerde acaba die sorucaksınız vs vs :D

zekirdek
29-12-2011, 21:20
Paranız varsa htc sensation eğer bütçeniz kısıtlıysa htc desire hd tavsiye ediyorum.Sırf htc nin sense arayüzü bile almak için çok büyük sebep.Samsung un gozumde tek artı yanı super amoled ekranı ama onunda renkleri cok baskın ekran renkleri gerçekçi değil ve benim fikrim 1000 tl bir telefona vericekseniz samsung gibi plastik bir telefon almayın htc i phone gibi aliminyum telefonlar tercih edin..

raga
29-12-2011, 21:23
arkadaşların dediği gibi Htc Desire Hd fena değil onun bi üst sensetion diye model alınabilecek kulanıla bilecek güzel telefon...

barutçu
29-12-2011, 21:24
Iphone 3-3S-4-4S...vs
bütçeye hangisi uygun gelirse.

hondaa
29-12-2011, 21:25
bnde almak ıstıyorum bnmde fıyat aralıgım bu sekılde bayagı arastırma yaptım su an en ıyı ıkı tel sgs2 ve lg 3d bu ıkı telıde 1400 e bulmak cok zor bnde takıpteyım konuyu :)

BaybuRtlu69
29-12-2011, 21:38
Iphone 3-3S-4-4S...vs
bütçeye hangisi uygun gelirse.

3 ile 3S artık geçt gitti :) 4 ve 4S ede şuan pek ilgim kalmadı ama tabi yabana atılcak cinsten değiller.. HTC üzerinde biraz yoğunlaştım

tşkler.

bnde almak ıstıyorum bnmde fıyat aralıgım bu sekılde bayagı arastırma yaptım su an en ıyı ıkı tel sgs2 ve lg 3d bu ıkı telıde 1400 e bulmak cok zor bnde takıpteyım konuyu :)

Bu 2 telefonuda araştırıyım bi, bakalım

fatih(fb)
29-12-2011, 22:18
Satilik iphone 4:) saka bi yana ama android kullanmadiysaniz daha once hos gelir ama iphonedaki rahatlik yok ondada sgs2 de kullaniyorum ama iphone 1 tane:) yogun kullanimda kullanim suresi 8 saatten az kesinlikle gitmiyor insan gibi kullaninca alo arada net mesaj falan 2 rahat 3 gunu zorluyor:)

Murat Özcan
29-12-2011, 22:24
androit işlemcili tavsıye ederım

Skyhawk34
29-12-2011, 22:29
Androidli Galaxy SII derim ya da HTC ve LG nin bazı modelleri

hondaa
29-12-2011, 22:50
Ben telefon isiyle ugrasan biriyim..o butceyle sana iphone oneririm cok rakat alirsin bence galaxy den uzak dur cihaz guzel ama sana zarar ettirir..benim iphone musterim belli blalcberry musterilerim belli birde galaxyci musterilerim bellidir ne kadar galaxy sattiysam bugune kadar hepsi donup dolasip geri iphone aldilar benden :)

madem telcısın :) lg 3d nasıl alınırmı

powERS
29-12-2011, 22:53
bence su anda alıncak en iyi telefon HTC Desire HD yada Sensation.

su anda 3d olayı HTC evo da birde lg optimusta var ama bence daha coookk calısmaları lazım kı gerek varmı oyle bır telefona tartısılır.

kesınlıkle cok fazla goz yoruyor ve kullanıslı degıl. zaten 3 d de pek olmuyo. ama asırı goz yordugu kesın 2 3 dk ınceledık telefonu muazzam kafa yapıyo :D

hondaa
29-12-2011, 23:04
3d ıcın sormamıstım aslında bnm ıcın onemlı degıl ekran buyuk ve hızlı tel ve kronık bı arızası yok gıbıymıs dıyorlar . sensatıoan da toz kacpa problemı ve dokunmatıkte problem cıkıyormus arastırmama gore :)

ertan333
29-12-2011, 23:12
İ Phone tek gecerim

Serkan06
29-12-2011, 23:15
galaxy s 2 link verebilirim, senin fiyatlarına sıfırı var, ekranı ve işlemcisi çok iyi.

bilalMW
29-12-2011, 23:16
tamam lg optimus 3d gerçek 3d değil şuan hiçbiri değil ama gayet tatminkar be abi. :)

Gerçekten kafa yapıyor belli bir süre sonra doğrudur. :D

kadirsa
30-12-2011, 00:37
Konuda hiç bahsi geçmemiş, Sony Ericsson Xperia serisini incelemeden telefon alma derim gerçekten çok başarılı bence, samsung ve htc'den geri kalır yanı yok. Ayrıca çok şık (smartphone'larda pek aranmadığı için üreticilerin de sallamadığı bir durum) cihazlar.

1lker
30-12-2011, 08:17
Samsung galaxy s2 kuullaniyorum fazlasiylada memnunum iphone 4s le galaxy s2 arasinda kaldim daha ucuz oldugundan degil bana daha mantikli geldiginnden galaxy aldim cokta iyi yapmisim tavsiye.ederim 1600 lu fiyatlardan basliyor kaskosu vs 1900 u buluyor ama cebinde kirilsin vs her alanda garanti veriyor kasko muhabeti

Toul
30-12-2011, 09:35
HTC serisi öneririm şiddet ile ;)
Ben HTC Desire HD kullanıyorum ve aşırı memnunum işletim sistemi,kullanış,görsel vb vb. başka bir marka ile kıyaslanacak bir telefon deildir.

Yiğit G.
30-12-2011, 12:36
başka bir marka ile kıyaslanacak bir telefon deildir.

Katılıyorum ,iphone da kullandım htc yi sadece telefon olarak gorme.

BaybuRtlu69
30-12-2011, 18:36
Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar..

Eğer bir şey çıkmazsa 1 haftaya kadar HTC Desire HD veya S alıcam

BaybuRtlu69
30-12-2011, 18:39
Katılıyorum ,iphone da kullandım htc yi sadece telefon olarak gorme.

HTC lerin şarj durumu nasıldır ? Sık kullanımla günde kaç saat gider yani şöyle toplamda günde 2-3 saat telefon görüşmesi şeklinde ve sıklıkla sms yoluyla kullandığım zaman bana 1 gün boyunca yeter mi

redbaron
30-12-2011, 19:35
HTC lerin şarj durumu nasıldır ? Sık kullanımla günde kaç saat gider yani şöyle toplamda günde 2-3 saat telefon görüşmesi şeklinde ve sıklıkla sms yoluyla kullandığım zaman bana 1 gün boyunca yeter mi

arkadasımda htc var ve sürekli sarjı bitiyor.sabah dolduruyor aksam bitiyor.Yani bu tarz smartphone cihazların hic birinden uzun sarj sureleri beklemeyin... keza iphone da oyle

Musti PoweR
30-12-2011, 19:57
LG optimus .. android bi telefon , ben almadan önce hiç dikkatimi çekmedi fakat aldıktan sonra çok iyi bi telefon olduguna kanat kıldım :)

master
30-12-2011, 20:19
Arc S . şiddetle tavsiye ederim.

Yiğit G.
30-12-2011, 20:27

Bu tarz ne telefon alırsan al bi şarj cihazı evde bitane arabada bitanede işde bulundurman lazım :) Şöyle söyliyim eğer kurcalarsan oyun moyun internet vs her aksam şarja koyman gerek.Hiç ellemessen 3 güne yakın gidiyor. (desire hd)

Mr.K
30-12-2011, 21:21
arkadasımda htc var ve sürekli sarjı bitiyor.sabah dolduruyor aksam bitiyor.Yani bu tarz smartphone cihazların hic birinden uzun sarj sureleri beklemeyin... keza iphone da oyle

Bu tarz ne telefon alırsan al bi şarj cihazı evde bitane arabada bitanede işde bulundurman lazım :) Şöyle söyliyim eğer kurcalarsan oyun moyun internet vs her aksam şarja koyman gerek.Hiç ellemessen 3 güne yakın gidiyor. (desire hd)

O kadarda değil canım tamamen kullanıma bağlı olay :)
Face,whatsapp oyun..twitter vsvsvsvs 1.5günü temiz çıkartıyorum ben..+sureklı wifi açık kapatmıyorum da dısardeyken bıle..

Max 2gün bilmem kaç saat gördüm ondada sırf whtsap ve oyun vardı konusma daha azdı..Kısaca kullanıma bağlı olarak değişiyor şarj olayı en azından Galaxy S2 için konuşursam.Ama şu bir gerçekki iphone'a göre katbekatkatkat fazla gidiyo şarj..(eski ayfon kullanıcısı:D)

Yiğit G.
31-12-2011, 00:31
O kadarda değil canım tamamen kullanıma bağlı olay :)
Face,whatsapp oyun..twitter vsvsvsvs 1.5günü temiz çıkartıyorum ben..+sureklı wifi açık kapatmıyorum da dısardeyken bıle..

Max 2gün bilmem kaç saat gördüm ondada sırf whtsap ve oyun vardı konusma daha azdı..Kısaca kullanıma bağlı olarak değişiyor şarj olayı en azından Galaxy S2 için konuşursam.Ama şu bir gerçekki iphone'a göre katbekatkatkat fazla gidiyo şarj..(eski ayfon kullanıcısı:D)

abi non stop oyna 3-4 saatte bitiyor ne taktın sen telefona akü falanmı :D

BaybuRtlu69
01-01-2012, 22:03
Şu HTC serisinin, Vodafone Turkcell yada Avea da kampanyalı olarak alsak hangisi daha karlıdır arkadaşlar ?

24 ay taksit şeklide olmuş olur, rahat bir şekilde öderim böylelklede

overblack
01-01-2012, 22:07
telefon=ayfon

StyleALP
10-10-2012, 13:41
Turkcell ZTE serisi telefonlarına da göz atın. MaxiPlus5 T21 modelini edindim son derece güzel cihaz. Ön yargınız olmasın.

Zero
02-07-2014, 15:21
Hort hort hort.Arkadaşlar neredeyse hiç anlamam teknolojiden.Telefonda aradığım özellikler 1.si pili mümkün olduğunca kuvvetli olsun zırt pırt takmak zorunda kalmayalım %50yken pil evden 4-5 saatliğine çıkarken yanımızda kabloyla gezmeyelim genelde watsapp chrome falan kullanırım sürekli müzik açarım bi nevi walkman niyetine gezdiriyorum telefonu yanımda :) 2.si kamera kalitesi yüksek olmalı hem video hemde resim çekimlerinde hafızada tabi haliyle yüksek ve arttırılabilir olmalı 3.olarak işlemleri hızlı yapabilmeliyim aklımdan geçtiği hız ekrana yansımayınca geriyor biraz takılmalar falan :) note 3 kadar büyük cihaza gerek yok kalem falan kullanmıyorum.Adaylar lg g3 ve samsung s5.Ayfon sevmediğimden 6 yı bekleme fikrim yok htc one m8 de pili sebebiyle elendi kafamda.S5 in en büyük avantajı su toz olayı bütün telefonlarımı cebimde denize düşerek bozdum diyebilirim :D lg ise bildiğim kadarıyla daha iyi işlemci ve piliyle önde.Her yönüyle bilenler hangisini tavsiye eder ve neden?

Gry
02-07-2014, 15:24
Lg kullanan yakınım var ayrıca kendisi teknoloji markette satış temsilcisi,

Lg telefon aldı kendine ve samsungdan daha iyi olduğunu söylemekte. Lg hakkında deneyimim yok ama adam baya baya memnun kalmış yani :)

Zero
02-07-2014, 15:29
2. samsungum s4 kullanıyorum şu an aslında memnunum ama yenilik vakti geldi sanki hem pil bakımından hem performans bakımından hemde kamera bakımından biraz daha iyisi fena olmazdı.Samsungdan lg ye geçiş pişman etmesin asıl derdim o hiç kullanmadım çünkü lg.

STHL
02-07-2014, 23:49
xperia go kullanıyorum garantisi doldu herhangi bir sorun yaşamadım. fazla özellik aramıyorum bu telefonun artısı

su geçirmez
kum geçirmez
ekranı çizilmez vs. 650tl almıştım :) hortatan için uygundur. su altında foto / video çekebiliyoruz.

İzzet Göçmen
03-07-2014, 00:07
Lg G2 öneririm 3000Mah Pili var

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10485381_10203593453013623_531312758597688770_n.jp g

Kendi telefonum Kesinlikle öneririm asla sarja takma olmamıstır gün içerisinde.Cok yogun tempolara maruz bıraktım (Fifa 14) Facebook+WatsApp acık+ Olarak Veri baglantısı hiç kesilmedi,Isık %30 + Otomatik

c20let
03-07-2014, 00:23
Hort hort hort.Arkadaşlar neredeyse hiç anlamam teknolojiden.Telefonda aradığım özellikler 1.si pili mümkün olduğunca kuvvetli olsun zırt pırt takmak zorunda kalmayalım %50yken pil evden 4-5 saatliğine çıkarken yanımızda kabloyla gezmeyelim genelde watsapp chrome falan kullanırım sürekli müzik açarım bi nevi walkman niyetine gezdiriyorum telefonu yanımda :) 2.si kamera kalitesi yüksek olmalı hem video hemde resim çekimlerinde hafızada tabi haliyle yüksek ve arttırılabilir olmalı 3.olarak işlemleri hızlı yapabilmeliyim aklımdan geçtiği hız ekrana yansımayınca geriyor biraz takılmalar falan :) note 3 kadar büyük cihaza gerek yok kalem falan kullanmıyorum.Adaylar lg g3 ve samsung s5.Ayfon sevmediğimden 6 yı bekleme fikrim yok htc one m8 de pili sebebiyle elendi kafamda.S5 in en büyük avantajı su toz olayı bütün telefonlarımı cebimde denize düşerek bozdum diyebilirim :D lg ise bildiğim kadarıyla daha iyi işlemci ve piliyle önde.Her yönüyle bilenler hangisini tavsiye eder ve neden?

Xperia z2'yi anlatmışsın. Walkman, kamera, şarj ve hız. Hepsi bir arada. Boyut olarak kabadır kendileri tabi ki. :D

cabrioleter
03-07-2014, 12:28
Xperia z2'yi anlatmışsın. Walkman, kamera, şarj ve hız. Hepsi bir arada. Boyut olarak kabadır kendileri tabi ki. :D

aynen öyle. z2 bu aranan özellikleri fazlasıyla karşılıyor. üstelik tasarım olarak da lg ve samsunga çıkartma yapar :)

Zero
22-07-2014, 17:10
Evet arkadaşlar xperia z2 kullananlardan yorum alabilirmiyiz.İnternette bir çok problem okudum yok tuşu bozuldu yok aşırı ısındı vs tarzı hatta içine su kaçan duydum hiç hoş bi yorum değil o :) kullanıcılardan problem yaşayan var mı bu tarz ve memnuniyet durumunuz?

Berkan
22-07-2014, 17:14
z2 hangisi oluyo bilmiorm ama sözde su kacmayan modeline su kactı arkadasımın telefonuna. serviste kabul etmedi 1000küsür lira istedi s.gidin dedi mahkemeye verdi :D sonucuda olduda hatırlamadım ogrenim yazarım

c20let
22-07-2014, 17:20
Bu telefonlar su geçirmez değil zaten bizlerin yanıldığı nokta bu. Suya ve toza dayanıklı. Geçirmeme garantisi yok yani bu cihazların.

Zero
22-07-2014, 17:34
Bu telefonlar su geçirmez değil zaten bizlerin yanıldığı nokta bu. Suya ve toza dayanıklı. Geçirmeme garantisi yok yani bu cihazların.

Yanılıyor olabilirsiniz 30 dakika kadar tuzlu olmayan suda 1 metre derinliğe kadar çalışabiliyor yani bildiğimiz su geçirmiyor.Ya da geçirmemesi lazım :) belki ileride gelecek yeni partilerde sorunu çözerler diye yorumlar var.Takıldım su olayına ama gerçekten öyle bir cihaza ihtiyacım var suda çekim yapabilen ve uzun ömürlü pile sahip :) yoksa lg g3 daha iyi bir cihaz gibi genel yorumlara bakılınca.