PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabada dokunmatik ekranla internet keyfi ;)

canozcan
30-12-2011, 00:50
Proje Adı : araçta dokunmatik ekranlı internet
Proje Yapımcısı : özcan hasanoğlu
Yapılan Araç Marka / model / yıl : || Honda / typeR / 2002
Projenin Konumu: || iç kabin / göğüs
Kullanılan Malzemeler: || 1 adet tablet pc , 2 adet çakmak şarj cihazı, ses sistemi tesisatı

bu işi "en ucuza halletme" yolundan giderek anlatacağım.

piyasada ucuza alabileceğiniz tablet pc ler mevcut. bunların 3g yani simkart takılanları 2 kat daha pahalı. ben 285 tl ye sim kartsız 7" HD, wifi polypad w10 modelini aldım. android işletim sistemli ve 32gb a kadar hafıza kartı takılabiliyor. aynı zamanda flash bellekte. her tür video clip ve film formatlarını destekliyor ( flv,mp4 swf vs. ) dubledin lerdeki gibi youtubeden indirilen videoları convert etmenize gerek yok. aynı şekilde her tür müzik formatınıda destekliyor. aşağıdaki resimdeki gibi tabletimizi rahatlıkla oturtabiliyoruz.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/399733_10150444398501006_676231005_8891733_1884683 652_n.jpg?dl=1

daha sonra tabletimiz ve arabamızın göğüsüne uygun fındıktan ( zımpara ile kolay eğim verilebilmesi açısından ) yapılmış mdf ile marangozdan çerçevemizi yaptırıyoruz. burada önemli olan çerçeve göğüse tatlı oturcak ölçüde yapılmalı. çünkü astar ve boyadan sonra oluşan ölçü farkları göğüse girip çıkarken problem yaşatabilir. ve aynı şekilde arabanın göğüs açılarını tamamlayacak şekilde zımpara ile çerçeveye estetik verdirmek görünüm açısından şart.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/397027_10150444412946006_676231005_8891751_9154145 79_n.jpg?dl=1

çerçevemizin arkasına tabletimizin üzerinde kullanacağımız tuş vs. kablolar ( şarj kablosu,ses kablosu, usb çıkış kablosu ) için yuvalar yaptırıyoruz.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374290_10150444415366006_676231005_8891755_4330138 89_n.jpg?dl=1

monteleme işlemi bittikten sonra gelelim elektrik probleminin çözümüne. örnek olarak benim aldığım tablet 5v 2000mA ile besleniyor. bunu tabletin 220v ile çalışan adaptörün üstündeki çıkış güçlerine bakarak görebilirsiniz. 5v 2000mA gibi çakmaktan çıkış veren usb çıkışlı şarj çihazları bulmak zor. bu yüzden 2adet iphone şarj cihazını (5v 1000mA) birleştirerek bu gücü alabiliriz. bunuda iki adaptörün girişteki artılarını artılara, eksilerinide eksilerine paralel aynı şekilde çıkıştaki artılarını artılara, eksilerini eksilere paralel bağlayarak ; 5v 1000mA + 5v 1000mA = 5v 2000mA gücü elde edebiliriz. paralel bağlantıda voltlar aynı kalır amperler toplanır. bu işlemi az bi elektrik bilgisi olanlar kolayca yapabilir. yada bir elektrikçinize yaptırabilirsiniz.

satış linki : iPhone iPod GPS MP3 MP4 TELEFON ARAÇ ÇAKMAK USB ŞARJI (http://www.bugunbu.com/index.php?route=product/product&product_id=67)

http://www.bugunbu.com/image/cache/data/car%20charger%20white-500x500.jpg

bu işlem bittikten sonra 2 adet usb şarj çıkışısını tek usbye çevirebilmek için; bir ucu 2 tane erkek usb diğer ucu 1 tane dişi usb kablosuna ihtiyacımız olacak. bunu piyasada bulmak zor. bu yüzden 2 tane usb uzatma kablosunu kesip kendimiz yapıcaz. usb uzatma kablosunda kırmızı renk artı, siyah renk eksidir. diğer renklere ihtiyacımız yok. artı eksileri dişi ucunda resimdeki gibidir.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/382965_10150444454591006_676231005_8891949_1752711 355_n.jpg?dl=1

son olarak çakmaklığın arka tarafına adaptörlerin artı ve eksilerini monte ederek şarj olayını bitirmiş oluyoruz. tabletimizin seçeneklerinden şarj konumunda uyku moduna geçme seçeneğini aktif ediyoruz. çakmaklığımızda kontak açık şartlı ise; kontak kapandığında elektriği kesmiş oluruz ancak tableti el ile uyku moduna almamız gerekiyor. tekrar kontak açtığımızda ise elektriği gören tablet kendiğinden uyku modundan çıkıp tekrar açılmaya başlar.

şimdi sıra internet olayımızı çözmede. bunun için wifi özelliği olan bir symbian ceptelefonuna ihtiyacımız var. örnek olarak 5800 vb. cep telefonumuza joikuspot ( joikospot (http://www.maxicep.com/s60-3rd-diger-internet-uygulamalari/joikuspot-premium-v-2-0-467-final-v-153257.html) ) programını kurmamız gerek. bu program ile bilgiler internette mevcut. kendisi cep telin wifi yayın alma özelliğini hotspot olarak wifi yayın yapmasını sağlıyor. bu sayede cep telimizdeki internet paketimizi wifi yayını yaparak tabletmiz ilede bu yayına wifi üzerinden bağlanarak internete girmiş oluruz. ancak aynı şekilde tabletimizede hotspot wlan yayınlarını algılayabilmesi için zt-180 adhoc ( Android Ad Hoc Sorunu Çözümü (http://forum.donanimhaber.com/m_53423859/tm.htm) ) programını kurmamız gerekiyor. ancak bu programı tabletimize kurabilmemiz için ( sadece anroid işletim sistemli tabletler için ki windows tabanlı tabletler çok pahalı :) ) z4root programı kurmamız gerekiyor. verdiğim linkte zaten bu iki program için bilgiler mevcut. googlede zaten bu program isimlerini yazarak daha fazla bilgi bulabilirsiniz. eğer wifi özellikli android işletim sistemli bir cep teliniz varsa bunların hiç birine gerek yok. kablosuz ağlar menüsünden hodspot seçeneğini aktif edip yine aynı şekilde kablosuz ağ ismi ve şifresi vererek bu adımı geçebilirsiniz. örnek olarak htc modelleri.

ve böylece tabletimizi internete bağlamış olduk. cep telinizdeki internet paketinizin hızına bağlı kalaraktan android markette ve googlede bir çok apk uygulamarı indirip tabletinizde kullanabilirsiniz. bunlara en güzel örnek olarak canlı tv, canlı internet radyoları, canlı filmler vs. bir çok özelliği kullanabilirsiniz. 3g nin çektiği her yerde tv kanallarını çok rahatlıkla arabanızda izleyebilirsiniz. bütün bu işleri yaparken cep telinizi araç şarj cihazı ile şarjda tutmayıda unutmayın internet keyfiniz yarıda kesilmesin :D ve bir başka güzellik benim kullandığım 45 tl lik 5gb kotalı internet paketi. bu sayede aynı cep telimle evimdeki laptopla wlan üzerinden internete giriyorum. yani tek fatura ile hem evde hem arabada internet...

şimdi sırada tabletimiz ile ses sistemimizi birleştirmek var. bu iş için ben pionnerın ekolayzırını kullandım. isteyen direk anfiyede girebilir tabiki. ama tüm ses kanallarını almak açısından eko güzel. bunun için kullanmamız gereken kablo; bir ucu tabletmizin kulaklık çıkışına gircek olan stereo kulaklık çıkış jackı, diğer ucu iki adet anfi çıkış jackı.

http://images.gittigidiyor.com/4758/GOLD-RCA-3-5MM-KULAKLIK-JAK-1-5METRE-BYKOCAMAN__47588433_0.jpg

son olarak tablet üzerinde bulunan kabloların başlıklarını ilk resimdeki gibi soyup inceltmek çerçevenin sağlı oturması açısından sizin aracınızda da gerekebilir.

bitmiş halinin resmini çekmeyi unuttum en kısa sürede eklerim. uzun bir hikaye ama sonucunda çok kullanışlı ve kaliteli ses ve hd görüntü acısından süper birşey.

EM-RE
30-12-2011, 06:28
http://i1112.photobucket.com/albums/k496/Xdream505/26b4af9b.jpg

Bjk fener maci,acil durum :) kesme bicme yapistrma yok. :D
Telden giriyorm ama sanirim seninkinin bitmis halini koymamissin,merak ettm son halini...

metinmb407
30-12-2011, 09:25
Çok uygun ve temiz iş çıkarmışsınız... Tebrikler. Benim sormak istediğim aracın orijinal tesisatına direk bağladığımızda sanki normal bir mp3 player ı hoparlöre bağlamış gibi oluruz ve seste kalite sanırım çok fazla olmaz. Bu konudaki düşünceniz nedir? Fakat aracın teybi üzerinden aux gibi bir bağlantı kurarsak aracın teybini sökmediyseniz ses kalitenizde artar diye düşünüyorum...

b.arica
30-12-2011, 09:56
Güzel olmuş emeğinize sağlık :) çalıştığım firmanında projesi android işletim sistemli falan olacak güzelde olacak görsel açısında da :) 2012 de geliyor ürünler. testlerini beraber yapmıştık.

deeperblack
30-12-2011, 10:10
Bende baya bi zamandır ipad 2 için bunun altyapı çalışmasını yapıyorum. MEvcut sistemi iptal etmeden ve ipad i araçta şarj edebilecek bir sistem bulmaya çalışıyorum.
Bitmiş halldeki fotoğraflarınıda eklerseniz güzel olur.
Emeğinize sağlık. Güzel çalışma olmuş.

yavuz364
30-12-2011, 10:32
Bende muhtemelen böyle birşey yapıcam ancak yazılımı nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz ?? kendiniz mi yazacaksınız ??

metinmb407
30-12-2011, 12:36
Birde unutmadan, eğerki GPS antenlerinden tablet ile uyumlu olanlar varsa aracınızda navigasyon keyfini de sürebilirsiniz :)

Tunç
30-12-2011, 12:38
cok guzel olmuş tebrıkler

hasan çağri
30-12-2011, 12:39
Ben direk samsung tab için vantuzlu ayak aldım double alıcaktım navili falan bunu alıca gerek kalmadı ama tabi bu şekilde montaj yapamıyorum.

Ama android li telefon yada tabletlerin kamerası ve gps i olanlarla kendi dbn ölçümünüzü vs yapabilirsiniz :) Hatta video çekip video ile eşleştirebilirsiniz. Denemeler yapıyorum bittiğinde düzenleyeceğim.

Bu arada bu sistemi gömme yapıyorsunuz alet sürekli oraya gömülü mü olacak? içine sadece sd kart ile mi veri yükleyeceksiniz?

Son halini merak ettim elinize sağlık.

canozcan
30-12-2011, 12:42
http://i1112.photobucket.com/albums/k496/Xdream505/26b4af9b.jpg

Bjk fener maci,acil durum :) kesme bicme yapistrma yok. :D
Telden giriyorm ama sanirim seninkinin bitmis halini koymamissin,merak ettm son halini...

son halini eklicem tabiki. kesme biçme zaten araç üzerinde kesinlikle yok. orjinallik bozmadan yani. ayrıca ekran göğüse fabrika çıkışı gibi sıfır gömme olması lazımki, bakıldığı zaman fabrika üretimi gibi dursun. göze hoş gözüksün. tabiki bunun için ancak dubledin boşluğu olması lazım araçta...

canozcan
30-12-2011, 12:44
Çok uygun ve temiz iş çıkarmışsınız... Tebrikler. Benim sormak istediğim aracın orijinal tesisatına direk bağladığımızda sanki normal bir mp3 player ı hoparlöre bağlamış gibi oluruz ve seste kalite sanırım çok fazla olmaz. Bu konudaki düşünceniz nedir? Fakat aracın teybi üzerinden aux gibi bir bağlantı kurarsak aracın teybini sökmediyseniz ses kalitenizde artar diye düşünüyorum...

evet dediğiniz gibi teyp aux üzerinden ses kalitesi bozulmaz. ama ben kaliteli bir ekolayzır takviyesiyle anfiye giriş yaptım.

canozcan
30-12-2011, 12:45
Bende baya bi zamandır ipad 2 için bunun altyapı çalışmasını yapıyorum. MEvcut sistemi iptal etmeden ve ipad i araçta şarj edebilecek bir sistem bulmaya çalışıyorum.
Bitmiş halldeki fotoğraflarınıda eklerseniz güzel olur.
Emeğinize sağlık. Güzel çalışma olmuş.

mevcut sistemi zaten iptal etmiyoruz. çakmaklığın arka kısmına giren kablosundan artı eksi paralel çıkış alıyoruz.

canozcan
30-12-2011, 12:47
Bende muhtemelen böyle birşey yapıcam ancak yazılımı nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz ?? kendiniz mi yazacaksınız ??

yazılımı çözmek derken neyi kastettiniz tam olarak anlamadım ama herhangi bir çözme işlemine gerek yok. anroid işletim sistemli tablet pc zaten cihaz.

canozcan
30-12-2011, 12:51
Birde unutmadan, eğerki GPS antenlerinden tablet ile uyumlu olanlar varsa aracınızda navigasyon keyfini de sürebilirsiniz :)

tabiki usb den bağlanan android destekli gps alıcıları piyasa zaten mevcut. anroid işletim sisteminde navigasyon programıda kendisinden mevcut. cihazı usb ile bağlayıp kullanmak mümkün. ancak tabletlerde tek usb çıkışı olduğu için, hem flash hem gps alıcı vs. takmak için usb çoğaltıcıların çalışıp çalışmayacağını henüz test etmedim. ama çalışması gerekir diye düşünüyorum. burada önemli olan seçtiğimiz tabletin işlemcisinin 1ghz dan az olmaması ki işletim sistemi rahatlıkla usb üzerinden işlemlerini takılmadan gerçekleştirebilsin.

canozcan
30-12-2011, 12:56
Ben direk samsung tab için vantuzlu ayak aldım double alıcaktım navili falan bunu alıca gerek kalmadı ama tabi bu şekilde montaj yapamıyorum.

Ama android li telefon yada tabletlerin kamerası ve gps i olanlarla kendi dbn ölçümünüzü vs yapabilirsiniz :) Hatta video çekip video ile eşleştirebilirsiniz. Denemeler yapıyorum bittiğinde düzenleyeceğim.

Bu arada bu sistemi gömme yapıyorsunuz alet sürekli oraya gömülü mü olacak? içine sadece sd kart ile mi veri yükleyeceksiniz?

Son halini merak ettim elinize sağlık.

çerçevenin amacı zaten tableti istendiğinde tekrar çırakabilmek için imkan sağlıyor. ama usb kablosundan flash takabildiğim için verileri flashtan yüklemek mümkün. veya wlan üzerinden önüne yanaştığınız internet kafeden ağ paylaşımı ile dosya alış verişide mümkün. istenirse tablet bir ucu dişi bir ucu erkek usb kablosu ile laptopa bağlayıp, tableti harici disk olarak kullanmakta mümkün. aynı şekilde çerçeveyi çıkarıp hafıza kartını söküp, herhangi bir pcde kart okuyucu ile dosya yüklemekte bir seçenek tabiki.

JANJ@N
30-12-2011, 13:01
güzel çalışma yakın geleceğin araç sistemi bi yerde :)

xplod
30-12-2011, 13:41
fiyat/fonksiyon açısından başarılı bir çalışma olmuş, ellere sağlık.

darkmoon
30-12-2011, 13:51
zaten yeni bmw 7 ve mercedes s serilerinde olan bir özellik ama şöför mahallinde değil neticede onlar makam aracı arka koltukda elektrikli oynar ekran göğsü var tablet gibi yan kolçak içindede joystick var her tür internet multi medya gps ihtiyacınızı görebiliyorsunuz.bilgisayarınızı bağlaya biliyorsunuz..

bu teknoloji yapılsa yıllar önce yapılırdı o kadar karmaşık zor bir şey değil arkadaş bile 300-400 tl ye halletmiş kaldıki fabrikalar seri üretime koysa daha 10 misli ucuza mal eder.. bence yapmamalarının nedeni şöförün dikkatini dağıtması kazaya mahal verebilicek olması..

kaldıki normal double din lerde tv film izlemek bile dikkati çok dağıtıyor birde internetten facebook forumlar twittera girdiğinizi düşünsenize :)))

hasan çağri
30-12-2011, 14:02
zaten yeni bmw 7 ve mercedes s serilerinde olan bir özellik ama şöför mahallinde değil neticede onlar makam aracı arka koltukda elektrikli oynar ekran göğsü var tablet gibi yan kolçak içindede joystick var her tür internet multi medya gps ihtiyacınızı görebiliyorsunuz.bilgisayarınızı bağlaya biliyorsunuz..

bu teknoloji yapılsa yıllar önce yapılırdı o kadar karmaşık zor bir şey değil arkadaş bile 300-400 tl ye halletmiş kaldıki fabrikalar seri üretime koysa daha 10 misli ucuza mal eder.. bence yapmamalarının nedeni şöförün dikkatini dağıtması kazaya mahal verebilicek olması..

kaldıki normal double din lerde tv film izlemek bile dikkati çok dağıtıyor birde internetten facebook forumlar twittera girdiğinizi düşünsenize :)))

Bu özellik yani internete bağlanabilen sistemler artık yeni toyota yariste bile var :D olay olmayan arabaya ucuz uygulama. Tabiki çok dikkat dağıtır :D

darkmoon
30-12-2011, 14:27
bende ebaydan araba için ipad askısı aldım bir iki defa takdımda yok dedim sonra :) yol araba falan kalmıyor dalıp gidiyorum facebook twitter msn forumlar :))

canozcan
30-12-2011, 21:24
arkadaşlar abartmayalım direksiyon başında kimse 7" ekrandan facede vb. yerlerde gezemez. tıklayamaz yazamaz zaten. durucan sahil kenarında, şehir manzaralarında biranı içerken tıkla, acil durumlarda tıkla ama direksiyonda tıklamanın alemi yok. internet radyosu vs. gibi işler için çok fena ideal. ben şahsen klip gösterimdeyken hiç baktığım yok ekrana. dur kalklarda kırmızı ışıkta vs. bakıyorum.

yavuz364
30-12-2011, 22:06
Aslına bakarsanız ben daha kompleks bir sistem düşünüyorum..
Örneğin masaüstü yerine araba double din sistemleri gibi, CD, GPS, v.b. seçenekler olabilir, geri viteste kamera açılır v.b. gibi o yüzden sormuştum soruyu :)

yazılımı çözmek derken neyi kastettiniz tam olarak anlamadım ama herhangi bir çözme işlemine gerek yok. anroid işletim sistemli tablet pc zaten cihaz.

driftboy
30-12-2011, 22:06
Ellerinize sağlık güzel olmuş...

Ahmet Saraçoğlu
30-12-2011, 22:19
nete sinirsiz 3g yi makul bi paket ile verdikleri ilk gün bayramım olucak , benim projem de su şekilde ;; bir adet bluetooth lu teyp , htc desire hd
m , ve vantuzlu telefon tutucu...bluetooth tan telefonu teyple eslestirip telefonun ses çıkışının hoparlörden gelmesini sagliycam....ben daha cok yoda tivibu , ve istediim mp3 u youtube dan anlık indirmek icin yapicam ama tivibuda kota büyük sorun aylık 4 gb i bikac saatlik yolculukta bitirmek hic ama hic zor deil...

bu arada bu projeme uygun ;aynı ekranda hem muzikcalar menusu , hem playlist hemde ses ayarının tek ekranda birleştigi bi android programı yaziyorum, onu indirirseniz cok rahat edersiniz..

music player for pad/phone

canozcan
30-12-2011, 22:49
nete sinirsiz 3g yi makul bi paket ile verdikleri ilk gün bayramım olucak , benim projem de su şekilde ;; bir adet bluetooth lu teyp , htc desire hd
m , ve vantuzlu telefon tutucu...bluetooth tan telefonu teyple eslestirip telefonun ses çıkışının hoparlörden gelmesini sagliycam....ben daha cok yoda tivibu , ve istediim mp3 u youtube dan anlık indirmek icin yapicam ama tivibuda kota büyük sorun aylık 4 gb i bikac saatlik yolculukta bitirmek hic ama hic zor deil...

bu arada bu projeme uygun ;aynı ekranda hem muzikcalar menusu , hem playlist hemde ses ayarının tek ekranda birleştigi bi android programı yaziyorum, onu indirirseniz cok rahat edersiniz..

music player for pad/phone

App Inventor ile zaten androide hiçbir programlama dili bilmeden kendi programını yapabilirsiniz. bu zor birşey değil.

Ahmet Saraçoğlu
31-12-2011, 06:19
''bu arada bu projeme uygun ;aynı ekranda hem muzikcalar menusu , hem playlist hemde ses ayarının tek ekranda birleştigi bi android programı yaziyorum, onu indirirseniz cok rahat edersiniz..''

gece öyle bi yazmışım ki , sanki programın yazılımını ben yapmışım gibi olmuş :D , markette gördüüm programın ismini yazıyorum demek istemiştim :D

okn84
31-12-2011, 19:48
bendede civic sport war gercekten cok guzel olmus konuyu gordumden berı tabletlere bakıyorum bnde yapıcam en kısa zamanda bıtmıs halının resımlerını ekleme sansın warmı

metinmb407
01-01-2012, 13:47
Can bey benim bilgim yok o yüzden soruyorum. Bu Car PC olayına bir ara baya merak sarmıştık bir kaç arkadaş. Bende ekranı kırık laptop vardı ona dokunmatik panel bulup birşeyler yapmayı planlıyordum ki laptopta bozuldu :D Bizim düşüncemizde araç ecu değerlerini bilgisayar ekranından görebilmek, GPS vs. gibi şeyler vardı.

VW Golf MKIV Custom Laptop install-DVD-Radio-Bluetooth-WiFi-USB (pics) (http://www.mp3car.com/show-off-your-project/129712-vw-golf-mkiv-custom-laptop-install-dvd-radio-bluetooth-wifi-usb-pics.html)

DaRk GTI (http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?37843-DaRk-GTI/page8)

İŞTE KARŞINIZDA FORUMUN İLK CARPC ÇALIŞMASININ DEMOSU (http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?71042-İŞTE-KARŞINIZDA-FORUMUN-İLK-CARPC-ÇALIŞMASININ-DEMOSU&highlight=)

Tablet ile GPS mümkün. Başka neler yapılabilir :)

darkmoon
01-01-2012, 13:53
Örneğin masaüstü yerine araba double din sistemleri gibi, CD, GPS, v.b. seçenekler olabilir, geri viteste kamera açılır v.b. gibi o yüzden sormuştum soruyu :)

bu dediğinizi ben vectramda yapdım çok kolay bir sistem resimleride vardı hatta isterseniz yüklerim..

o iş için önce bir indash yada double din sadece monitör alıcaksınız teyp değil sade monitör arabaya bir konvertör birde ekranı arızalı olursa daha ucuza gelir ve faydalı olur bir laptop alıcaksınız.. laptop ın ekran çıkışını ön göğse monte ettiğiniz indash monitör veya lcd ekrana bağlıyorsunuz oldu biti haloluyor..

ben bu sisteme usb navigasyon anteni alıp navi bile yapmışdım.. öne pointer mouse almışdım kablosuz tek sıkıntı sürerken çok verimsiz ve kullanışsız araba teybi gibi olmuyor

onun dışında aslında fazla bir verimliiğide olmuyor benim arabada 1 sene kaldı bir senede 3 kez nete girdim misal zor oluyor 7 inç ekranda..

mesela tablet askılığı aldım benim ipad2 ye o çok daha güzel oldu ve pratik..

juds2k
01-01-2012, 13:58
cok iyi olmus gercekten bende bole bisiy istiyorum bakalim nasil yapicaz :) ellerinize saglik

master
01-01-2012, 14:16
tebrikler. çok güzel.

Ers
10-01-2012, 15:54
Tebrikler , en kısa zamanda bitmiş halini bekliyoruz.

canozcan
12-01-2012, 23:02
ilk 3 resim gözükmüyor, düzeltme şansınız varmı acaba?

resimler açık bir sorun göremedim.
bitmiş halini en kısa sürede eklicem. henüz çerçeve üzerine butonları ekleme aşaması yeni bitti. boya işini bekliyorum.

Rebellious
12-01-2012, 23:19
güzel çalışma tebrikler bitmiş halini bekliyoruz

TricksTeR
19-01-2012, 23:36
Süper çalışma olmuş. Son halini görmek isterim.

MBuğra
20-01-2012, 12:51
bende bu konu hakkında bir kaç soru sormak istiyorum:

04 honda cr-v var.

http://www.samarins.com/reviews/img/cr-v_04_int_large.jpg

resimde görüldüğü gibi 4lü flaşör lambasının altında kapaklı bir göz var. bende sizin bu uygulamanızı o bölmeye düşünüyorm. yerim geniş o yönde sıkıntı yok.

soracağım şey, bu tabletin bataryası var kendi içinde, bu bataryayı çıkarabilir miyiz? yani elektrik sadece kontağa bağlı olsa. çünkü aracı aileyle birlikte kullandığımız için, ben uyku moduna almayı unutmasam da onlar kesin unutur, ayda bir akü yeriz :D

2- tabletlerde webcam çalışıyor mu? eğer çalışıyorsa kaliteli bir webcamle geri görüş kamerası yapabilir miyiz?

canozcan
28-01-2012, 10:17
uyku moduna almazsanız sadece tabletin pili biter. şarj olayını çakmaktan alıcağımız için kontak açmadan şarj olmaz ve akü bitmez. yani kontak kapalıyken aküden elektrik çekmez.
camera olayını hiç denemedm daha

Jehuty
28-01-2012, 10:54
Car Pc yapmak için bu aralar bende araştırmadayım yurt dışında liliput touch screen kullanarak Mini ITX board ile DC-DC çevirici ve GPS bundle ile güzel Carpc örnekleri var. Biraz daha araştırma yapmam gerekiyor buradan da paylaşırım yapım aşamalarını . CarPc için Road Runner diye bir program tavsiye ederim inceleyin çok güzel bir arayüzü var.

Schumi
28-01-2012, 14:11
Bende hepsi var. PicoPSU. Mini-ITX board. 8" VGA dokunmatik ekran. SSD disk. İyi bir fiberci ve vakit lazım. :)

<<buğra>>
29-01-2012, 12:55
Bende hepsi var. PicoPSU. Mini-ITX board. 8" VGA dokunmatik ekran. SSD disk. İyi bir fiberci ve vakit lazım. :)

bu iş için tablet pc tavsiyeleriniz var mı?

darkmoon
29-01-2012, 14:00
capacative ekranlı multitouch özellikli andorid işletim sistemli bir tablet işinizi fazlasıyla görür tabi ses çıkışlarıda olsun en kötüsü bir kulaklık çıkışı falan olsunki anfi gibi ara bir ünite ile kolonlara sesi yollarsınız.

Low-Rider
29-01-2012, 15:18

arge sen navigasyonu yap:D

kanqoo55
15-02-2012, 21:14
Elinize sağlık on numara olmuş..

SifirinciMurat
16-02-2012, 11:08

şubat sonunda raspberry pi çıkıyor, gpio eklentisiyle röle falan sürebilirsin yazılım üzerinden. arm olduğu için android de çalışır.

beagleboard da olabilir ama daha pahalı.

SubieGuy
17-02-2012, 10:55
Elinize sağlık, çok hoş olmuş.

Schumi
17-02-2012, 12:31
şubat sonunda raspberry pi çıkıyor, gpio eklentisiyle röle falan sürebilirsin yazılım üzerinden. arm olduğu için android de çalışır.

beagleboard da olabilir ama daha pahalı.

XBMC için kasıyorlar Pi üstünde. Başarılı olsun TV'yi açıp içine monte edicem. :D

silent furious
26-02-2012, 17:08
çok güzel olmuş gerçekten

bond777
26-02-2012, 22:23
guzel calisma tebrikler,

android islemciler icin olan` torque` programi ve beyine uygun porttan kablo cekerek arabanin pek cok veriside takip edilebilir bu sistemle

canozcan
28-02-2012, 16:14
guzel calisma tebrikler,

android islemciler icin olan` torque` programi ve beyine uygun porttan kablo cekerek arabanin pek cok veriside takip edilebilir bu sistemle

beyine uygun port derken ?

bond777
29-02-2012, 14:18
beyine uygun port derken ?

yani obdII mi yada sizinki neyle beyine baglaniyorsa o kablodan temin edip androidin torq yazilimi ile pek cok motor verisinide ekranda takip edebilirsiniz sanirim

tolgasena
03-03-2012, 12:44
sırf bu iş için ipad2 wifi 32GB aldım amerikadan..
sonradan öğrendiğim, bu cihazlar sadece 220 volt ve pc'de şarj oluyormuş..
kendi bataryasının sağlığı için araç kitleriyle şarj olmuyormuş..
ama bu konu çok başarılı incelemem lazım :D

yavuz364
03-03-2012, 17:02
Öyle birşey yok :) güzel bi şarj aleti ile sorunsuz şarj edebilirsiniz..
En kötü ihtimal arabaya bitane 12-220 dönüştürücü alıp 220 şarj aletini takarsınız ama gerek yok..

sırf bu iş için ipad2 wifi 32GB aldım amerikadan..
sonradan öğrendiğim, bu cihazlar sadece 220 volt ve pc'de şarj oluyormuş..
kendi bataryasının sağlığı için araç kitleriyle şarj olmuyormuş..
ama bu konu çok başarılı incelemem lazım :D

aliburma
04-03-2012, 15:50
Öyle birşey yok :) güzel bi şarj aleti ile sorunsuz şarj edebilirsiniz..
En kötü ihtimal arabaya bitane 12-220 dönüştürücü alıp 220 şarj aletini takarsınız ama gerek yok..

ben de herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorum. işin IPAD'in beslenmesi ile ilgili kısmı fazla hassas davranılması gereken bir konu değil. dediğiniz gibi en kötü ihtimal uygun invertör, o kadar...

Sabri-A
04-03-2012, 21:49
Mucitce bir fikir:) Ellerinize, fikrinize sağlık.

yilmazcatalbas
09-03-2012, 08:01
elinize sağlık güzel çalışma

Low-Rider
15-03-2012, 10:54
Bitmis hali yokmu

Jehuty
15-03-2012, 12:40
Burada anladığım kadarı ile bu işten anlayan arkadaşlar var , sabit bir konu açsak forumda içinde bilgi , parça , yazılım paylaşımında bulunsak nasıl olur ? Benim üzerinde çok düşündüğüm ve araştırdığım bir konu ilgilenenler ile kafa patlatmak isterim..

fatihtemizer
15-03-2012, 15:16
tebrikler güzel fikirler..elinize sağlık..

WRX_STI
29-07-2012, 15:45
çok güzel fikir.Bitmiş halinin resmini alabilirmiyiz?

FAGE12
29-07-2012, 20:33
Elinize ve aklınıza saglık good fikir ;)

mstfkr
27-09-2012, 15:02
Hem ucuz hem keyifli bir uygulama az biraz uğraşla üstesinden gelinircok teşekkürler yol gösterici olmus