PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza tutanagina itiraz

Low-Rider
30-12-2011, 12:20
Sabah babamin arabasina biri carpmis

İse gittigii saatte isiklar calismiyor,herzaman cok kontorllu cikar zaten biri yuksek suratte carpmis yandan.

Tutanak ambulansta tutulmus. Kaza rapporunda babamin kirmizi isikta gectii yaziyor ki o saatte trafik isiklari calismiyor. Evin toparkinda bile sinyal verir babam kirmizida olse gecmez zaten

Ortada bi kolpalik varr vuran ve polis arasinda
Bu tutanaga nasil itiraz ederiz ne yapmak lazim

Ahmet A.
30-12-2011, 12:52
Öncelikle geçmiş olsun. Ceza tutanağı için asliye hukuk mahkemesine dilekçe ile başvuruyordun, kaza tutanağında da aynı olması muhtemel ancak aramızda avukat varsa daha doğru bilgi verebilir.

Jem89
30-12-2011, 12:54
Geçmiş olsun Özgür. Babanda birşey yoktur umarım..

Bende asliye hukuk mahkemesine başvuruyorsun diye biliyorum..

CaNeR54
30-12-2011, 12:54
Burdada öyle bir durum olmuştu polisde karakoldan vermezler ama gidin mobese kayıtlarını isteyin itiraz için demişti vermezlerse savcılıga gidin durumu anlatin ordan çözülür diye adamı yönlendirmişti.

Tunç
30-12-2011, 12:58
egerkı orada mobese varsa o göruntulerle ıtıraz edebılırsın

volkan_gs
30-12-2011, 12:58
Geçmiş olsun, benim başımada benzeri geldi. Tutanağı tuttuktan sonra diğer nüsha üzerinde oynama yapıp bizden önce Tramer'e yolladılar ve suçlu bulunduk.

Kaskonuz varsa ve acentenize güveniyorsanız onlardan destek alın zaman geçmeden, sigorta şirketinin avukatlarınında destek hizmeti var diye biliyorum. Tramer'e gittikten sonra ne kadar uğraşsakta mahkemeye başvurmak dışında bir çözüm yolu olmadığını söylenmişti..

Low-Rider
30-12-2011, 13:32
Saoğlun , Babam'da birşey yok Allaha şükür,Yandan girmiş şoför kapısından.

Eve gelince öğrendim detayları , sabah geçtiği ışık çok erken vakit olduğu için isik yanmiyor , bu durumda 50-50 oluyormuş suç daywalker oğuz öyle söyledi.

Kasko sigorta zaten var ama yalan tutanak tutulmasına aşırı sinirlendi babam , tutanağı tutan polisde gececiymiş bugün yok yarın görüşücez.

Eds kamerası var kazanın olduğu yerde , görüntüler kimden istenebilir?

imprezaWRC
30-12-2011, 13:36
Özgür geçmiş olsun. :(

Day Walker
30-12-2011, 13:38
Tekrar geçmiş olsun kardeşim :(

poseidon
30-12-2011, 13:40
Saoğlun , Babam'da birşey yok Allaha şükür,Yandan girmiş şoför kapısından.

Eve gelince öğrendim detayları , sabah geçtiği ışık çok erken vakit olduğu için 2 tarafa da sarı yanıyor , bu durumda 50-50 oluyormuş suç daywalker oğuz öyle söyledi.

Kasko sigorta zaten var ama yalan tutanak tutulmasına aşırı sinirlendi babam , tutanağı tutan polisde gececiymiş bugün yok yarın görüşücez.

Eds kamerası var kazanın olduğu yerde , görüntüler kimden istenebilir?

Tutanağı yazan polis muhtemelen EDS kamerasının görüntülerini vermek istemeyecektir.
Fakat siz yine de savcılık vasıtasıyla isteyeceğinizi belirtin. Belki korkup bu görüntüleri çıkartır ortaya. Bu arada EDS kamerası olması çok iyi olmuş.
Geçmiş olsun bu arada.

VTEC®
30-12-2011, 13:41
Özgür geçmiş olsun, üzüldüm gerçekten.

onursumer
30-12-2011, 13:46
geçmiş olsun ozgur sanırım itiraz edilince zaten kamera kayıtları incelemeye alınır

yanlış tutatak tutan polistende şikayetçi olun bence

Talih.b16
30-12-2011, 13:46
görüntüyü büyük ihtimalle size vermezler ama tramerle irtibarta gecseniz onlar kolaylıkla alırlar raporler için sürekli izliyorlardır zaten.büyük geçmiş olsun öyle bi hak yeme durumu varsa peşini bırakmayın bence.söylede olabilir tramere itiraz edin edsden izleyin deyin onlar zaten izleyip size dönmek zorunda olanı anlatır tutanakla karşılaştırabilirsiniz.tekrar geçmiş olsun

CaNeR54
30-12-2011, 13:49
görüntüyü büyük ihtimalle size vermezler ama tramerle irtibarta gecseniz onlar kolaylıkla alırlar raporler için sürekli izliyorlardır zaten.büyük geçmiş olsun öyle bi hak yeme durumu varsa peşini bırakmayın bence.söylede olabilir tramere itiraz edin edsden izleyin deyin onlar zaten izleyip size dönmek zorunda olanı anlatır tutanakla karşılaştırabilirsiniz.tekrar geçmiş olsun

vermiyorlar abi zaten. 1 yıl kayıt halinde duruyor zaten görüntüler. Savcılığa itiraz yapıcak savcı görüntüleri istiycek anca bu şekilde veriyorlar.

TaGo
30-12-2011, 13:50
Öncelikle babana ve sizlere büyük geçmiş olsun. Hata oranıda %100 değilse her halukarda hasarsızlık bozulacağından hiç önemseme canını sıkma.

barutçu
30-12-2011, 13:54
Görüntüleri savcılık yoluyla aldığınızı biliyorum.
Ama kayıtlarda ışıkların çalışmadığı vs... gözükecekmi?
Biraz zor bir durum. Her iki ışığıda gören bir kemara lazım. Sonuçta sizin ışık çalışmasa bile belki geçen adama yeşil yanıyordu?
Hergün o saatde o ışıklar çalışmıyorsa kameradan çok trafikten;
"Bu saatler aralığında ....cad ...sok ikaz ışıkları çalışmamaktadır" tarzında bir yazı alırsanız sorun gene çözülür.
Geçmiş olsun...

Talih.b16
30-12-2011, 13:57
vermiyorlar abi zaten. 1 yıl kayıt halinde duruyor zaten görüntüler. Savcılığa itiraz yapıcak savcı görüntüleri istiycek anca bu şekilde veriyorlar.

olum peki tramer kaza raporunu nasıl hazırlıyor?mutlaka izliyordur kayıtları mobese olan veya arkadaşınki gibi eds olan yerlerin görüntülerine bakıyordur mutlaka.onların izleme yetkisi vardır

CRUEL
30-12-2011, 14:20
öncelikle geçmiş olsun.benzeri başıma geldi çok araştırıp kafa yormuştum önce benim durumu anlatiyim fikir verir; bundan 2-3 sene önce hiç çalışmayan ışıklarda(ışıklar bozuk) düz yolda giderken yan yoldan biri çıkıp arka çamurluğumdan vurmuştu bana.ışıkların yanmadığını o an kamera ile hemen kayıt etmiştim. polis geldiğinde amca benim kırmızıda geçtiğimi söyledi.ben farklı söyledim o yüzden polis suç oranı belirtemedi. bende mahkemeye verdim. 'eds kayıtları incelensin ışıklar yanmıyordu yanmadığında yol hakkı benimdir' diye.ayrıca çektiğim görüntüyüde ek de sundum. fazla uzun sürmeden kazanan taraf ben oldum mahkeme masraflarını ve maddi manevi tutar aldım ayrıca sigorta şirketinden aracımın hasarının parasınıda aldım.
bu durumda sizinde polisle sigortayla vs uğraşmayıp direk olarak mahkemeye vermenizi tavsiye ederim.mobesayada gitseniz sigortayada gitseniz kayıtları mahkeme kararı olmadan vermiyorlar denedim. kaza anında ışıkların çalışmadığını eds kayıtlarının incelenmesini isteyin.ön kapıdan vurması biraz kötü olmuş. ışıklar çalışsa dahi yan yoldan çıkan kontrollü çıkmalı diye kural vardı.
boş geçmeyin yani verin mahkemeye ben verdim aldığım parayla arabayı komple boyatmıştım alfa cincik gibi olmuştu:D

SkY
30-12-2011, 15:56
geçmiş olsun..

yusufbatırel
30-12-2011, 16:04
buyuk gecmıs olsun kardesım:(

drummer582
30-12-2011, 16:23
Cok gecmis olsun benzer bir durum basima gelmisti kazada karsi tarftaki bayan haksiz olmasina ragmen tutanaga ben carptim seklinde yazim bilmeden.daha sonra itiraz ettim sigorta sirketim vasitasiyla bilir kisi gelip olay yerinde inceleme yapti ve bayanin cikis yaptigi yolda yol ver tabelasi oldugunu tespit etmis.kusur 8/8 bayana verildi ve benim maduriyetim giderildi

bora1311
30-12-2011, 16:32
cok gecmis olsun...

baykara
30-12-2011, 16:53
geçmiş olsun. ışıklar hiçmi çalışmıyor sinyalizasyonda mı. birde ışık ihlali mi diyor kırmızıda geçtimi çünkü ikisi farklı anlamlarda. polisin bunu atlayacağını sanmıyorum, sinyalizasyonda ise yol hakkı sarı yanıp sönenin olduğu için bunu değerlendirmiş ve tutanakta falan plakalı araç ışık ihlalinde bulunmuş yazabilir. kırmızı sinyalin yandığı taraftan gelenin sarı sinyalin yandığı taraftan gelene yol vermesi gerekir. bir de EDS kameraları belediyenindir polisin bu görüntüleri saklaması söz konusu değil. bu görüntüleri polis veya savcılık alabilir ancak sivil şahıslara vermek için değil adli olaylarda kullanmak için alır. sigortacı falanda alamaz bu görüntüleri. tekrar çok geçmiş olsun.

deniz
30-12-2011, 16:59
kardesım buyuk gecmıs olsun .

YavuzNaz
30-12-2011, 17:02
Çok geçmiş olsun kardeşim, mahkeme kararı olmadan hiç bir şekilde kamera kayıtlarına ulaşamazsın, savcılık karar çıkartır heyet tarafından incelendikten sonra karara bağlanır.

Low-Rider
30-12-2011, 17:05
geçmiş olsun. ışıklar hiçmi çalışmıyor sinyalizasyonda mı. birde ışık ihlali mi diyor kırmızıda geçtimi çünkü ikisi farklı anlamlarda. polisin bunu atlayacağını sanmıyorum, sinyalizasyonda ise yol hakkı sarı yanıp sönenin olduğu için bunu değerlendirmiş ve tutanakta falan plakalı araç ışık ihlalinde bulunmuş yazabilir. kırmızı sinyalin yandığı taraftan gelenin sarı sinyalin yandığı taraftan gelene yol vermesi gerekir. bir de EDS kameraları belediyenindir polisin bu görüntüleri saklaması söz konusu değil. bu görüntüleri polis veya savcılık alabilir ancak sivil şahıslara vermek için değil adli olaylarda kullanmak için alır. sigortacı falanda alamaz bu görüntüleri. tekrar çok geçmiş olsun.

babama sorduğumda hiç yanmadığı söyledi hergün aynı saatlerde geçiyor ordan ki

tutanakta vuran araç sarıda,babam kırmızıda geçmiş olarak yazmış polisler

teşekkür edermi herkese

baykara
30-12-2011, 17:36
Oncelikle mahkemeye basvurmaniz gerekecektir mahkeme bir bilirkisi atayacak ki buda baska bir trafik polisi olacaktir. Bilirkisi Eds kayıtlarından kazayi inceler olay yerine giderek incelemeyi yapar ve mahkemenin verdigi sure icerisinde dosyayı tamamlar ya polisin kaza raporu ile aynı yonde karar verir yada kaza tutanağını bozar kendi görüşünü bildirir. Ama çok uzun bir süreç olmayacağını düşünüyorum.

EM-RE
30-12-2011, 18:13
geçmiş olsun kardeşim :(

Frid
30-12-2011, 21:00
geçmiş olsun özgür

SekoLive
31-12-2011, 08:33
özgür cok geçmiş olsn. babada bişey olmaması sevindirici.

BosphorusBoys
31-12-2011, 09:08
Geçmiş Olsun dostum hemen hasar dosyası ile ilgilenen eksperi bulabilirsen daha iyi olur
olmadı dava açacak mahkeme bilirkisi atayacaktır.
fazla uzun sürmüyor bu olay

Shekil
31-12-2011, 10:01
özgür geçmiş olsun kardeşim

crazydog
31-12-2011, 16:32
geçmiş olsun özgür.

Low-Rider
31-12-2011, 16:35
sağolgun beyler

valla bugün adliye karakol hastane üçgeninde gidip gelmekten milletin artistliklerinden laf anlatmaktan bıktı babam uğraşmıcak herhalde

şu an tek beklediğimiz alkol raporunun çıkması , o çıkmadan kasko çivi çakmıyor