PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çekirdekleri hazırlayın :) turbo....

svtec
30-12-2011, 22:20
vti turbolamak isteyen birine verilen bir cvp...

turbolanan araç sahipleri... cidden araçlarından yaka silkiyormu....

turbo setupları çıkartılsın çeşit çeşit turbolar mevcut bunlar kendi içlerinde farklılıklar gösterir kimi turbo 400 bg güç aktarabilir kimisi 250 bg. turbolayacaksan kesin temelini iyi tutman lazım ki motorun sorunsuz ve dayanıklı olsun 3-5 ten kaçarsan sürekli arıza çıkartarak daha fazlasını cebinden verirsin. turboladın arabayı 300-350 bg güç aldın peki şanzumanın ne olacak debriyaj sistemin üzerindeki fren sistemin bu güce ve hıza yetecek mi hayır onlarıda elden geçirmen gerekecek. kafadan 10 bin masrafın olacak. sahibindende bir kaçtane var vti turbolamışlar satıyolar 300-400 bg yazmışlar. peki neden satıyolar bu arabayı. artık 400 bg güç bunlara yetmiyo da 600-700 bg güç alabilecekleri araba mı almak istiyolar ? bence yaptıkları işlemin arkası arkasına masraf çıkartıp artık yaka sirkmelerindendir diye tahmin ediyorum. ben öğrendim ki ve çok duydum turbolu araba kullanmak istiyorsan her zaman fabrika çıkışlı turbolu araba alacaksın. zaten mühendisler o gücü elde etmek için fazlasıyla düşünüp hesabını kitabını yapıp herşeyini ona göre dizayn etmiş. senin aracın fiyatı 20-25bin 10 bin masraf yapacaksın 35 bin. senin yerinde olsam GC8 impreza alırım hazır forgedlenmiş bulursan usta ellerde yapılmışsa yazılımdı turbo büyütmeydi 350-400 bg civarı o fiyatlara çok rahatt bulursun.honda gibi önden çekişte değil subarudaki AWD zevki emin ol ayrı bir keyif ve daha güvenli. illa ben vti turbolayıp maceraya atılacam diyorsan karar senin...

-başka bir cvp..

istanbul pendik de bi tane vardı si turbolu nettede satılıkdı bi ara yolda denkl geldil muhabbet falan abi yaptıgıma p,işman oldum hep masraf çıkarttı dedi daha dün

Frid
30-12-2011, 22:25
hep orijinalciyimdir zaten :D

By_HaNNibaLL
30-12-2011, 22:26
Orjinalden turbo iyidir 1.3 mjet :D

CooLeqenD
30-12-2011, 22:27
1.4 TSI Candır :cool::D

berkay_aydin
30-12-2011, 22:28
Orjinalden turbo iyidir 1.3 mjet :D

:D :D +1

birde awd olucak önden çeker zevk vermez :D :D

Brs_eg
30-12-2011, 22:33
her turbo vti satan problemden satmiyor.B.aktepenin araci gayet alincak bi araçti.şuandada ankarada yeni sahibi biniyor bildigim kadariyla.

pendikte civic si turbolayan kimmiş ? bende pendikteym duymadim pek oyle bişy.

yada esas olarak sen nie boyle bi konu acma geregi duydun.bu kdr mi yardim etmek istiyorsun turbo vtec yapacak olanlara :D

erhanarici18
30-12-2011, 22:33
herzaman heryerde söylemişimdir günümüzün teknelojisi;
TSİ MOTORLAR

131mirafiori
30-12-2011, 22:39
doğan slx motoruna hiç bir işlem yapmadan fındık kadar bi turbo takıcaz 0.4 basar rampada bayılmaz diyoruz sorun olurmu :D

samet_61
30-12-2011, 22:44
a3 1.8t k04 yazılım candır:D

Fatih_
30-12-2011, 22:51
gc8 leri herkese tavsiye etmeyin yav :D kıskanıyorum :D

anlayan var , anlamayan çok var bi hevesle alıp güzelim subaruyu rezil eden daha çok var.
Bırakın hondaya bincem diyen hondaya binsin :D

Antalyalogy
30-12-2011, 22:55
Peki genelde neden bu tarz proje araçları yapılıp video çekilip sonra satılığa çıkıyor.Yani onca emek,zaman,para harcanıyor sonra kısa süre içerisinde satılığa çıkıyorlar..
Turbolandıktan sonra uzun süre 1-2 sene binilen pek olmuyor ?

ARDA_E
30-12-2011, 23:04
Subliminal mesaj verme konusunda illuminatiyi geçtiniz , konu vti olunca her yol mübah.

cem
30-12-2011, 23:21
halkı aydınlatmakmı istedin naptın simdi :D bizim sikindirk ies turbo senelerdir gazlıyo ee napcaz smdi

hayır sanki turbo yapmak filtre takmak gibi bişe he heran herkes yapabilirmş gibi , konuda taşı atmak istedigin yeri söyle elinden tutarız bizde :)

34tb9544
30-12-2011, 23:21
zz ies turbo harıkaydı genelde bızım ınsanımız kurcalamayı sewdıgı ıcın kırıyor ulan bu benı gectı hadı kanka basınc acak dur suna bı saplayak king olalım kanka ver basıncı ulan falan kırmadı bu basıncta bı sey olmaz kanka ver ver güüüümmmmmmmmm ya ben dedım vtec motor kırar dıye onunda bı canı var asılırsan haywan gıbı kırarsın tabı adam gıbı basıncta kullanırsan sorunsuz bınersın

canozcan
30-12-2011, 23:31
............................................

canozcan
30-12-2011, 23:33
istanbul pendik de bi tane vardı si turbolu nettede satılıkdı bi ara yolda denkl geldil muhabbet falan abi yaptıgıma p,işman oldum hep masraf çıkarttı dedi daha dün

yada esas olarak sen nie boyle bi konu acma geregi duydun.bu kdr mi yardim etmek istiyorsun turbo vtec yapacak olanlara :D

cevap eklediğim alıntıların sıralamasını yer değiştirince ortaya çıkıyo :D :D

GKD
30-12-2011, 23:33
kama ne içtin olum sen dandik 206gtı binsene sanane vtı turbo falan :D

canozcan
30-12-2011, 23:44
Merkez bankasının honda piyasasınada müdahale etmesi lazım... :D:D:D

Boost Up
30-12-2011, 23:53
Peki genelde neden bu tarz proje araçları yapılıp video çekilip sonra satılığa çıkıyor.Yani onca emek,zaman,para harcanıyor sonra kısa süre içerisinde satılığa çıkıyorlar..

var abi, MTR turbo vtec. yılda 20k km yapmıştı Görkem abi:D en son twin plate de sanırsam sorun çıkmıştı, babasıda eh senin arabanı diye konuya girdi, sonra satıldı:D yoksa gayette biniyodu bakkala çakkala her yere turbo vtecle:D

AEAlmas
31-12-2011, 00:01
Ohoo turbo olayı karışık arkadaşlar bi bakarsın gecersin bi bakarsın gecilirsin senin gectigin m3 te olsa bi bakarsın şahin koymuş boyu :)

Subarudur
Nissandır
Hondadır

bunlar özellikle turbo aşıkları cok iyi tepki verior

Haa birde 86 mm lik sx pistonlu şahinler piskopat :)

0M42
31-12-2011, 00:02
Bence turbo yapıldıktan sonra yaka silkenler bir zaman sonra olanı ile yetinmeyip sürekli şeytanın dürtmesi sonucu daha fazlası için orasını burasını açan kasan vs. insanardır.Zaten araç neden turbolanır ? Gazlamak için.Adam dolarları akıtıyor neticede basacak tabi ama bununda bir ölçüsü olmadlı tabiki öyle sanıyorum ki gazlama söz konusu olunca gaza gelme konusu mantığı yeniyor gibi.

Mesela fabrikasyon turbolu bir araç alan biri hiç sanmıyorum ki limitleri zorlasın sürekli "bir şey olur" yada "kırarım" korkusu ile ehemniyetli usülüne uygun gazlıyordur.Diğer yandan gazlamak için doları akıtmış tabiri caiz ise acısını çıkartacak redline redline - kesici de bir yere kadar.

volume81
31-12-2011, 00:08
bir abimizin lafı

İnsan gibi binene y.rak bile zevk verir :D

K.O.
31-12-2011, 01:40
konuyu açan arkadaşın düşüncesi değil sanırım, bi yerde böle bi konu geçmiş. :D

svtec
31-12-2011, 09:09
halkı aydınlatmakmı istedin naptın simdi :D bizim sikindirk ies turbo senelerdir gazlıyo ee napcaz smdi

hayır sanki turbo yapmak filtre takmak gibi bişe he heran herkes yapabilirmş gibi , konuda taşı atmak istedigin yeri söyle elinden tutarız bizde :)

:D yok yaw aramızda konusu geçti böyle bir laf söylendi bende merak ettim.. ki burası tam yeri :D

1. turbo işine girince araçlar mındarmı oluyor...
2.yapan kişiler memnun mu yoksa pişmanmı..
3.para çokomel eğrisi yani verdiğini alabiliyormu yapan kişi
4.sonradan turbolu araç sorun çıkarır adamın iflahını kurutur mu..

vs.. vs.. yani amaç vti ın piyasasını düşürmek değil.. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

bir çok kişinin turbolamak olarak tabir ettiğimiz olayı yapınca bu arkadaşların bahsettiği soırunlar vs yaşıyormu ..satılan turbo araçlar masraf çıkardığı içinmi satılıyor gibi diyeyim ben size :D

svtec
31-12-2011, 09:10
konuyu açan arkadaşın düşüncesi değil sanırım, bi yerde böle bi konu geçmiş. :D

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

aynen ne işim olur yaw :D turbo candır :D

senna
31-12-2011, 09:11
para çokomel para çokomel:D

bLackModeL
31-12-2011, 09:16
cok para cok zaman ıstedıgının olmaması ve bizim türk halkının hep daha fazla istemesi dahasi dahasi ..

ademsezer
31-12-2011, 09:24
sonu olmayan bi çıkmaz turbo araç:)

bLackModeL
31-12-2011, 09:28
sonu olmayan bi çıkmaz turbo araç:)

türkiyedei en iiyi örneklerden daha fazlasını istiyomusun adem abi :D

ademsezer
31-12-2011, 09:37
türkiyedei en iiyi örneklerden daha fazlasını istiyomusun adem abi :D

ya hep ya hiç:)

bLackModeL
31-12-2011, 09:49
ya hep ya hiç:)

eline emegine saglık :D bu cevap ustune

MeRtCaN
31-12-2011, 09:54
vti turbolamak isteyen birine verilen bir cvp...

turbolanan araç sahipleri... cidden araçlarından yaka silkiyormu....

turbo setupları çıkartılsın çeşit çeşit turbolar mevcut bunlar kendi içlerinde farklılıklar gösterir kimi turbo 400 bg güç aktarabilir kimisi 250 bg. turbolayacaksan kesin temelini iyi tutman lazım ki motorun sorunsuz ve dayanıklı olsun 3-5 ten kaçarsan sürekli arıza çıkartarak daha fazlasını cebinden verirsin. turboladın arabayı 300-350 bg güç aldın peki şanzumanın ne olacak debriyaj sistemin üzerindeki fren sistemin bu güce ve hıza yetecek mi hayır onlarıda elden geçirmen gerekecek. kafadan 10 bin masrafın olacak. sahibindende bir kaçtane var vti turbolamışlar satıyolar 300-400 bg yazmışlar. peki neden satıyolar bu arabayı. artık 400 bg güç bunlara yetmiyo da 600-700 bg güç alabilecekleri araba mı almak istiyolar ? bence yaptıkları işlemin arkası arkasına masraf çıkartıp artık yaka sirkmelerindendir diye tahmin ediyorum. ben öğrendim ki ve çok duydum turbolu araba kullanmak istiyorsan her zaman fabrika çıkışlı turbolu araba alacaksın. zaten mühendisler o gücü elde etmek için fazlasıyla düşünüp hesabını kitabını yapıp herşeyini ona göre dizayn etmiş. senin aracın fiyatı 20-25bin 10 bin masraf yapacaksın 35 bin. senin yerinde olsam GC8 impreza alırım hazır forgedlenmiş bulursan usta ellerde yapılmışsa yazılımdı turbo büyütmeydi 350-400 bg civarı o fiyatlara çok rahatt bulursun.honda gibi önden çekişte değil subarudaki AWD zevki emin ol ayrı bir keyif ve daha güvenli. illa ben vti turbolayıp maceraya atılacam diyorsan karar senin...

-başka bir cvp..

Niye zoruna gittiki bu kadar satılan turbo vtec
mal adamın degılmı ıster satar ıster kırar
ısterse parcalar satar
bunu dert etmeye deymezkı ?

sen subaru al yukle
ben turbo vtec yapar bana o daha fazla zekv verır
30.000 km kullandım turbo vti gayette zevklıydı
20 bın tl lık vti ile
prosche lere
m3 lerı
335 turboları
m5 ı
subaru sti ı
evo 6 yı
gecmek gercekten cok zevklıydı.. :D

MeRtCaN
31-12-2011, 09:56

yaklasık 2 sene GÜNDELİK bındım
30.000 km yaptım
:icon_tup:

miniks
31-12-2011, 10:11
Parasi olan yaptirsin arabasini

Her vtec alan baba harcligi ile turbo yapmaya kalkinca dedigin gibi oluyor

Ogrenci adamin vtec tarzi araclara binme hakki elbette var ama babasinin durumu musait bile olsa baba bana 30 bin ver turbolucam diyemez

Nabcan lan okadar parayi sipa der babasi

Kendi paranizi kazanmaya basladiginizda bu isi yapabilirsiniz

Ben goruyorum baba parasi ile yapilanlar dan bi cacik olmuyor

Maddi durumun iyi elin bol degilse ugrasma kardesim git dizel al chiplet bin

Herkesin harcimi bu tiP araclar kimse ayagini yorganina gore uzatmiyorki

Istiyosunuzki bozyum uzasin yorgani gecmesin

Olur

Boost Up
31-12-2011, 10:23

Ogrenci adamin vtec tarzi araclara binme hakki elbette var ama babasinin durumu musait bile olsa baba bana 30 bin ver turbolucam diyemez

Olur

valla Hilmi abi yada Ahmet abi hanginiz bilgisayar başındasınız bilmiyorumda Görkem abi hazır aldı, adam en sonunda çöktü ya:D

Mehmet Gazihan
31-12-2011, 10:27
Araba yapmaktan zevk alanlarla
Yapılan Arabaya binmekten zevk alanları iyi ayırmak lazım..

Benim tanıdığım bi çoğu yaptığı arabaya 2 ay bindikten sonra kaşıntısından ya satıyor ya farklı bişeyler yapmaya calısıyor..

Yapılırken alınan haz operasyon bittiğinde son buluyor ve amaç noktalanıyor..

Emre İlbi
31-12-2011, 10:34
gc8 leri herkese tavsiye etmeyin yav :D kıskanıyorum :D

anlayan var , anlamayan çok var bi hevesle alıp güzelim subaruyu rezil eden daha çok var.
Bırakın hondaya bincem diyen hondaya binsin :D

hahaha, aynen ya, önermeyin GC8, Hondaya binsinler :D

Schumi
31-12-2011, 10:39
Söylediğim her araç için geçerli. Stock motoru kalın conta felan ile turbolayan aynı arabasının aldığı ekstra 100 hp güç karşısında şok olup off ne fena gidiyor. Basınç açsak kim bilir neler olur sevdasına ya makinayı kırıyor. Yada motoru açıp forged internal işine giriyor. E haliyle sorunlar başlıyor. Bütün sorunlar maddiyat ile aşılabilir ama harca harca bitmiyor. :) Kararında bırakınca hiçbir sorun olmaz. Ama insan doyumsuz.

sword
31-12-2011, 10:50
vtec de 190k de motora stock turbo yaptım 6-7 bın km bındım kıtı sökup ayrı aracı ayrı sattım pişmanlık oldummu evet oldum ama aracı sattığım için oldum:D

ıyıkı yapmışım cok zevklıydi zarar da etmedım hatta aracı suan satsam 3-4bınlıra daha fazla satardım pıyasası arttı:D

ProdriveSTI
31-12-2011, 10:52

Olur

Haklısın abi,bu işten vazgeç demiştin bana da :) Oysa ki çokta niyetlenmiştim :)

cem
31-12-2011, 12:43
:D yok yaw aramızda konusu geçti böyle bir laf söylendi bende merak ettim.. ki burası tam yeri :D

1. turbo işine girince araçlar mındarmı oluyor...
2.yapan kişiler memnun mu yoksa pişmanmı..
3.para çokomel eğrisi yani verdiğini alabiliyormu yapan kişi
4.sonradan turbolu araç sorun çıkarır adamın iflahını kurutur mu..

vs.. vs.. yani amaç vti ın piyasasını düşürmek değil.. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

bir çok kişinin turbolamak olarak tabir ettiğimiz olayı yapınca bu arkadaşların bahsettiği soırunlar vs yaşıyormu ..satılan turbo araçlar masraf çıkardığı içinmi satılıyor gibi diyeyim ben size :D

soruların geneline cevap verilmiş zaten, ben sadece hatırladıgım ecnebilerin cok guzel bi lafını yazcam şimdi hatırladıgım :)

bu genel kuraldır x y z aracı farketmez :) eheh du imzamada yazayım :D ;

" If you aren't breaking things on your car , either you are driving like a sissy or your car is not fast enough"

vtechasan
31-12-2011, 12:54
uzun yolda, şehir içinde, gazlamak için her türlü biniyorum Allaha şükür çok memnunun emeği geçenler saolsun

MeRtCaN
31-12-2011, 18:39
Svtec
Arkadaşım Konu fazla hit yapmadı
Şansına Küs

Yeni bir Forum açılmış

www.civicvtiboklama.com/forum

Herkesi bekliyoruz

khan
31-12-2011, 20:12
Tamamen katiliyorum,
Herkez araba yapmak istiyor, herkez birseyler yapmaya calisiyor fakat bu is oyle bir iski millet 10 liralik is yapip 50 liralik zevk almaya calisiyor, bunun subarusu, hondasi,toyotasi yok bu is butce isi , butcenin yettigi kadar is yapmak lazim.adam misal gc8 e wrx e gt30 takiyor bir sekilde sonra sanziman alacak, debriyaj alacak parasi yok o zaman vf35 tak birader gt30 u kullanamadiktan sonra neye yarar gt30.

Olur

Toul
31-12-2011, 20:49
Svtec
Şansına Küs

Yeni bir Forum açılmış

Herkesi bekliyoruz

:icon_tup:

__FrK__
31-12-2011, 22:52
konuyu vti olarak sınırlandırmanın anlamı yok. Genel olarak hepimiz burda bu işlerle uğraşmaktan zevk alıyoruz ki burdayız değil mi? Nefis meselesi, ben içinde kendimi güvende hissediyim gerisi fifi 20 ye alır 20 de üstüne harcar 1 sene uğraşır 1 ay biner ilanını açarım :D bknz:. imzam :D

I-HANN
01-01-2012, 01:15
Niye zoruna gittiki bu kadar satılan turbo vtec
mal adamın degılmı ıster satar ıster kırar
ısterse parcalar satar
bunu dert etmeye deymezkı ?

sen subaru al yukle
ben turbo vtec yapar bana o daha fazla zekv verır
30.000 km kullandım turbo vti gayette zevklıydı
20 bın tl lık vti ile
prosche lere
m3 lerı
335 turboları
m5 ı
subaru sti ı
evo 6 yı
gecmek gercekten cok zevklıydı.. :D

20 bın tl lık vti ile 335i m5i nasıl geçtiniz :soru:

MeRtCaN
01-01-2012, 01:30
20 bın tl lık vti ile 335i m5i nasıl geçtiniz :soru:

335i JB3 2.0 Map8+DCI+AR DPs+HPF intercooler VS Civic Turbo with GT30R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=m65Qjrrqob0)

http://www.streetfire.net/video/m5-vs-vti-turbo_717989.htm

Mutlu NOEL ler :heyoo:

JapanVsGermany
01-01-2012, 01:36
Ben 35bin tl lik vti'ın icindeydim..
fabrikadan taze cikan porsche turbo onumuzdeydi...

Sonra bir baktik onumuz açılmış, arkamizdan bir araba basiyor gibiydi....

;)

I-HANN
02-01-2012, 03:28
335i JB3 2.0 Map8+DCI+AR DPs+HPF intercooler VS Civic Turbo with GT30R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=m65Qjrrqob0)

M5 VS vti turbo - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/m5-vs-vti-turbo_717989.htm)

Mutlu NOEL ler :heyoo:

teşşekürler :)

I-HANN
02-01-2012, 03:29
Ben 35bin tl lik vti'ın icindeydim..
fabrikadan taze cikan porsche turbo onumuzdeydi...

Sonra bir baktik onumuz açılmış, arkamizdan bir araba basiyor gibiydi....

;)

hmm anladım

_muhaRRem
02-01-2012, 06:50
Biz yaparız siz izleyin boşverin, neden yapacaksınızki paranız gider , ama yoruma sıra geldiğindede hiç çekinmeden yaparsınız.En güzeli yorum yapmak, bedava ya nasıl olsa..yorumunu yap yap yap sonra bin dizel arabana evine git oraya git buraya git :) Bide arkadaş ortamında varsa bi turbo araba ohh arasıra binersn bide sana verdimiydii al sür diye hiçde gerek kalmaz turbo araba yapmana nası olsa arkadaşında var :)

Erdem K.
02-01-2012, 07:42
Biz yaparız siz izleyin boşverin, neden yapacaksınızki paranız gider , ama yoruma sıra geldiğindede hiç çekinmeden yaparsınız.En güzeli yorum yapmak, bedava ya nasıl olsa..yorumunu yap yap yap sonra bin dizel arabana evine git oraya git buraya git :) Bide arkadaş ortamında varsa bi turbo araba ohh arasıra binersn bide sana verdimiydii al sür diye hiçde gerek kalmaz turbo araba yapmana nası olsa arkadaşında var :)

:Bravoo:abi tşk butonu olmadığından alkış avatarı koymak istedim, tamamen haklısın...
turbo emek ister, orj turbolu araçtansa imkan ve zaman varsa sonradan turbolanan araçlar her daim daha zevkli olur, çünkü emek vermişsindir sen turbolamışsındır. öyle bir araca binmenin zevkinin paha biçileceğini düşünmüyorum

işinin ehli garajlardan çıkan hiçbir aracın sonradan turbolanmasından pişmanlık duyulmaz, yeter ki layığıyla yapılsın...

Arenimo
02-01-2012, 08:41
Araç ne olursa olsun arabayı yapıyoruz biniyoruz yetmiyo basınç aç avans aç bas kır:D iyi yapılmış bir araç bile olsa bu işin bir yeteri var dahası yok şunu anladım tadında bırakıcan alt yapısı 450 500 hp ye dayanıklı aracı 360 370 mx kullanıp bırakıcaksın yada 400 e dayanıklıysa 310 320 brkıcaksın 400 500 tane atın hepsini koşturmicaksın iyi bakıcaksın o zaman uzun süreli binersin bide çıkma parçalarla ucuza kaçarak toplanan araçlar var sonu malesef hüsran oluyo bu iş para emek kadar sabırda işi aceleye gelmez parçalarını özlenle sabırla toplicaksın bu işin karı zaten yok hobi işi bu hobinin karı olmaz turbo bi vti nin bitmesi arabasıyla 50000 tl yi geçer fakat satarken %50 net zarar oluyo çok mantıklı işler hep kar hep kar:D

JenGoO
02-01-2012, 11:52
Sagda solda catara patara gezip canini cikarirsan masraflarida arkandan getirirsin kesici kesici nereye kadar ;)

svtec
02-01-2012, 12:03
Svtec
Şansına Küs

Yeni bir Forum açılmış

Herkesi bekliyoruz

vtec gibi bir genelleme yapmadım ... gerek te yok... hit alsın diye açkılmadı konu ... vtec le zorum olsa dolaylı laf koymam.. direk amacımı yazardım.. konun başlığı hariç.. hiç bir yazı benim kendi fikrim veya düşüncem değil.. böyle bir durum var siz nedersiniz diye açılmış bir konu...

+ vtec hakkında düşüncemi ögrenmek istiyorsan 96-99 bir araca 25 bin verdiğim gün kendimi asarım...:icon_tup:

svtec
02-01-2012, 12:06
konuyu vti olarak sınırlandırmanın anlamı yok. Genel olarak hepimiz burda bu işlerle uğraşmaktan zevk alıyoruz ki burdayız değil mi? Nefis meselesi, ben içinde kendimi güvende hissediyim gerisi fifi 20 ye alır 20 de üstüne harcar 1 sene uğraşır 1 ay biner ilanını açarım :D bknz:. imzam :D

:icon_tup: :icon_tup:
konuyu anlamadan.. dinlemedn yazıyorlar.. araç ne olursa olssun sonradan turbo araç lar hakkında konuşulan bir konuyu buraya taşıdım .. ne marka kötülemek ne başka bişi herkes yazmış bişiler...

fatihcakin
02-01-2012, 12:15

Bu yorum ayakta alkışlanır

aliburma
02-01-2012, 12:24
: Biz yaparız siz izleyin boşverin, neden yapacaksınızki paranız gider , ama yoruma sıra geldiğindede hiç çekinmeden yaparsınız.En güzeli yorum yapmak, bedava ya nasıl olsa..yorumunu yap yap yap sonra bin dizel arabana evine git oraya git buraya git Bide arkadaş ortamında varsa bi turbo araba ohh arasıra binersn bide sana verdimiydii al sür diye hiçde gerek kalmaz turbo araba yapmana nası olsa arkadaşında var

Bravoo:abi tşk butonu olmadığından alkış avatarı koymak istedim, tamamen haklısın...
turbo emek ister, orj turbolu araçtansa imkan ve zaman varsa sonradan turbolanan araçlar her daim daha zevkli olur, çünkü emek vermişsindir sen turbolamışsındır. öyle bir araca binmenin zevkinin paha biçileceğini düşünmüyorum

işinin ehli garajlardan çıkan hiçbir aracın sonradan turbolanmasından pişmanlık duyulmaz, yeter ki layığıyla yapılsın...

Aynen katılıyorum. B16A2 yi sattım. inşallah B18C integra LS Vtec almak üzereyim. birkaç yıl VTEG'e binip de turbo altyapısını hazırlamak bile çok zevkli olacak. Gerisini düşünemiyorum bile,
bence insanlar bu konuları açmaktan çok hayallerini gerçekleştirebilecek paraları kazanacakları işleri kovalasa daha iyi olur. yazmak kadar kısa değil ama sonunda altındaki canavara kamçı vurmak var... :heyoo:

BAŞAR
02-01-2012, 12:26
1.3cdtı astra tek geçerim :D turbo konusunda

CGR328
02-01-2012, 12:38
Ohoo turbo olayı karışık arkadaşlar bi bakarsın gecersin bi bakarsın gecilirsin senin gectigin m3 te olsa bi bakarsın şahin koymuş boyu :)

Subarudur
Nissandır
Hondadır

bunlar özellikle turbo aşıkları cok iyi tepki verior

Haa birde 86 mm lik sx pistonlu şahinler piskopat :)

neden şahinler ve şahincilerle bu kadar uğraşıyosunuz:soru:

K.O.
02-01-2012, 12:39
arkadaşım konunun başına büyük fontlarla BENİM DÜŞÜNCEM DEĞİLDİR ALINTIDIR yazsan iyi olacak hala herkez sen kendin düşüncen die düşünüp yaziyor :) biçok yoruma katılıyorum para ve getirisi konusunda ama ''biz yaparız siz izleyin'' gibi yukardan bakmak olmamış ... tebrik edilecek bi taraf varsa bırak karsındaki etsin sen BENİM deme,mütevazilik her zaman iyidir..

TigeR
02-01-2012, 12:58
arkadaşım konunun başına büyük fontlarla BENİM DÜŞÜNCEM DEĞİLDİR ALINTIDIR yazsan iyi olacak hala herkez sen kendin düşüncen die düşünüp yaziyor :) biçok yoruma katılıyorum para ve getirisi konusunda ama ''biz yaparız siz izleyin'' gibi yukardan bakmak olmamış ... tebrik edilecek bi taraf varsa bırak karsındaki etsin sen BENİM deme,mütevazilik her zaman iyidir..:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup::i con_tup:

nokian
02-01-2012, 13:15
Subliminal mesaj verme konusunda illuminatiyi geçtiniz , konu vti olunca her yol mübah.

Türkçe meali nedir :D