PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu döndürünce Gacır Gucur ses geliyor

phoenixs
30-12-2011, 23:55
iyi akşamlar son günlerde şunu fark ettim arabayı çalıştırıyorum hareket etmez iken direksiyonu döndürünce lastiğin oradan gacır gucur ses geliyor neyden geliyordur ? bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardım ederse seviniirm.

fdl
31-12-2011, 00:32
daha bugün ön takım sorunum için ustaya gitmiştim orda gördüğüm kadarıyla ön tekerlerde bağlı olan ekipmanlar porya,z rotu, rot kolu ve tablalar..bunlardan z rotu virajda denge gibi bi meselede iş görüyor,tabla en alttaki taşıyıcı kısım, rot kolu ***** direksiyon çevrildiğinde iş görüyor, porya da cantın bağlandığı yer...
bunlardan sorun olabilecek 2 aksam var tahminimce dururken, rot kolu ve porya...hareket etmediğinde tekeri yağınla güç uygulayarak oynattığında oynama varsa poryada veya bilyasında sorun vardır..bence geç olmadan bi ustaya göster mazallah ön takım bu ne olur ne olmaz...

Emre İlbi
31-12-2011, 06:45
iyi akşamlar son günlerde şunu fark ettim arabayı çalıştırıyorum hareket etmez iken direksiyonu döndürünce lastiğin oradan gacır gucur ses geliyor neyden geliyordur ? bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardım ederse seviniirm.

büyük bi ihtimal amortisör takozu'ndan kaynaklanan bi ses,
aynı şey benim arabadada vardı, 4gün değiştirdim :)

gorke
31-12-2011, 07:08
Amortisor takozundandir yuzde 99..

ÜSTÜNERC
31-12-2011, 10:55
rot kolunu gosterın ama bencede amortisör takazundandır

frkblt
31-12-2011, 11:04
aynı sorun benım aractada basladı dun aksam garajda manewra yaparken farkettım.. ancak ben aracıma yenı coıl yaptırdım we takozlar dahıl olmak z rot ları falanda degısmıstı.. manewra yapınca sıkır sıkır bılya sesı gıbı bı ses..

bu arada konunu kullandım kardesım ozur