PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel araca Carbon Clean hakkında bilgi

onursumer
01-01-2012, 21:01
Merhaba arkadaşlar

dizel araç kullanmadığımdan çokta fazla ilgili değilim

arkadaşımın volvo s80 2.4D aracı 60bin km yi devirdi

cabon clean yaptırmayı düşünüyoruz

okuduğum kadarıyla eğer düzgün işi bilen kişiler tarafından yapılmazsa ciddi sorunlar açabiliyormuş

nerde yaptırmalı nelere dikkat edilmeli ?

teşekkurler şimdiden

dark
01-01-2012, 21:07
Bende takipteyim belli bir kmden sonra tavsiye edilmiyor kurum dolan ince kılcal çatlakları temizleyip açtığı için diye biliyorum 60.000 km de yapılabilir bence daha yüksek km ler için yorumları alalım :)

Günkut
01-01-2012, 21:11
Bende takipteyim belli bir kmden sonra tavsiye edilmiyor kurum dolan ince kılcal çatlakları temizleyip açtığı için diye biliyorum 60.000 km de yapılabilir bence daha yüksek km ler için yorumları alalım :)

Evet bunu bende duydum carbon clean degilde su würth enjektör temizleyicileri var onlardan aldım kullandım ben işe yaradıgını söyleyebilirim hem yakıtım azaldı ufakta olsa çekişim arttı.

Carbon clean nedir ne degildir bilmiyorum benzin yerine enjektörlere ilaç veriliyor ve içerdeki kurum temizleniyor ama burası Tr o ilacın kacta kacı ilaçtır içine ne katılır bilemem.

997TT
01-01-2012, 21:58
Maslak Bosch iyi bu konuda. Toureg aracima yaptirdim 60.000 km de,yakit azaldi,ilgincdir seside azaldi...
Bir cok dizel aracima yaptirdim eger 60 a kadar geldiyse,tavsiye ederim...
Selamimi soyleyin ;)

merve
01-01-2012, 22:02
yetkili servislerde yapıyo bu işi, bende hiç yaptırmadım, trabzonda haliyle çok fazla yer seçeneğimde yok,yetkili serviste yaptırcam. aracım 69 000kmde yaptırmayı düşünüyodum, daha fazla ilerlemeden yaptırsam mı? km için geçmidir normal midir

997TT
01-01-2012, 22:10
Km normal ancak Carbon clean makinasi servislerde pek yok,kurum temizligi adi altinda katki ile yapmasinlar?
Makineli olmasina dikkat edin...

FaBeRgE
01-01-2012, 22:11
ben birkaç defa yaptırdım edindiğim tecrübeleri aktarayım hemen,

enjektörler yuvalarından çıkarıldıkları anda mutlaka pul ve keçeleri değişmeli yoksa dediğiniz o çatlama patlama olayı oluyor.

Motorvac ürünleri kullanan servise utlrasonic makine ile temizletmenizde fayda var. Diğer işlemlerde enjektörlerin eşit debiye sahip olması kolay kolay yakalanamıyor.

dark
01-01-2012, 22:16
ben birkaç defa yaptırdım edindiğim tecrübeleri aktarayım hemen,

enjektörler yuvalarından çıkarıldıkları anda mutlaka pul ve keçeleri değişmeli yoksa dediğiniz o çatlama patlama olayı oluyor.

Motorvac ürünleri kullanan servise utlrasonic makine ile temizletmenizde fayda var. Diğer işlemlerde enjektörlerin eşit debiye sahip olması kolay kolay yakalanamıyor.

abi enjektörlerin söküldüğüne eminmisin ?

ali_utku
01-01-2012, 22:18
Maslak Bosch a maillestim gayet ilgili gözüküyorlar.isterseniz aracın gaz kelebeğinide ücretsiz olarak söküp temizliyorlarmis.yalnız soyle bisey var aracım 95.000 kmde :) bu kmlerde yapiliginda herhangi bir sorun çıkarsa Carbon clean yapan yer sorumluluk almıyormuş.

Birkaç forumda 100.000 km üstünde Carbon clean yaptırıp sorun cikartmadigini yazan olmuş ama guvenemiyorum iste.bı ara uğrayıp detaylı bilgi almayı düşünüyorum.

FaBeRgE
01-01-2012, 22:19
abi enjektörlerin söküldüğüne eminmisin ?

evet daha geçen hafta yaptırdım :)

sizin bahsettiğiniz yakıt tankının iptal edilip makine ile temizlenmesi mi yoksa :)

997TT
01-01-2012, 22:24
Enjektor sokulup temizlenmesi benzinlilerde yaygin.
Yuksek km lerde sikinti oluyor,90-100 u gecmemek gerek yaptirmak icin.

merve
01-01-2012, 22:32
enjektörlerin sökülmemesi lazım, çünkü enjektör pullarını değiştirtmiştim, ki bilirsiniz pullar bikaç lira bişey sırf enjektörlerin işçiliğine baya para vermiştim. carbon clean için ise aynı yetkili servisten daha uygun bi fiyat aldım. enjektörleri sökecek olsalar fiyat çok daha fazla olurdu mantıken.

Mr.K
01-01-2012, 22:41
220bindeki araca uygulansa sorun mu cıkar demek bu ? :S Cıkarsa ne gıbı bı sorun cıkar ?
Bu arada bahsettıgınız maslak Bosch nerde ? 407 varken bıtanesıne ugramıstm ama pek oyle bılgılı gıbı gozukmuyordu :S

berkay_aydin
01-01-2012, 22:43
220bindeki araca uygulansa sorun mu cıkar demek bu ? :S Cıkarsa ne gıbı bı sorun cıkar ?
Bu arada bahsettıgınız maslak Bosch nerde ? 407 varken bıtanesıne ugramıstm ama pek oyle bılgılı gıbı gozukmuyordu :S

Bende yaptırmayı düşünüyorum 140 binde.. Usta olan kişiler sorun olmayacağını söylüyor :) Sorun olan kişiler için tekrar kurum oluşmasını bekle demişler başka bir forumda

ali_utku
01-01-2012, 22:46
Bende yaptırmayı düşünüyorum 140 binde.. Usta olan kişiler sorun olmayacağını söylüyor :) Sorun olan kişiler için tekrar kurum oluşmasını bekle demişler başka bir forumda

Ne tarz bir sorun oluyomus peki Berkay?

berkay_aydin
01-01-2012, 22:57
Ne tarz bir sorun oluyomus peki Berkay?

Abi onu bende anlayamadım kaçaktan bahsediyorlar, ilk 2 yağ değişiminde yağ yakan var :soru: yararlı kurum diye birşey varmış galiba.. Sıkıştırmada problem olsa zaten kurum dinlemez şu anda'da olur heralde..

slave
01-01-2012, 22:57
benzinli araçlarda uygulama nasıl peki ve km deki fazlalık ne gibi sorunlar teşkil ediyor ? bide fiyat nedir bu işlemlerde ?

berkay_aydin
01-01-2012, 23:00
Bu arada babamın kullandığı şirket aracına her bakımda carbon clean yapıyorlarmış (fiat) ki araç 2008 model yanılmıyorsam 110 binin üzerinde şu an..

ali_utku
01-01-2012, 23:03
Abi onu bende anlayamadım kaçaktan bahsediyorlar, ilk 2 yağ değişiminde yağ yakan var :soru: yararlı kurum diye birşey varmış galiba.. Sıkıştırmada problem olsa zaten kurum dinlemez şu anda'da olur heralde..

Carbon cleani yaptırdıktan sonra yağını değiştir demişlerdi 100 km sonra felan.
Benim sıkıntım rolantide normale göre az daha sarsıntıli çalışıyor.yaptırdıktan sonra azalıyormuş.yoksa yakıtı da iyi gidişi de.

Birde yaptirmisken enjektor manifolt gaz kelebegi temizliği + kat iptali yaptırayım diyorum ama km belimi büküyor iste

berkay_aydin
01-01-2012, 23:10
Carbon cleani yaptırdıktan sonra yağını değiştir demişlerdi 100 km sonra felan.
Benim sıkıntım rolantide normale göre az daha sarsıntıli çalışıyor.yaptırdıktan sonra azalıyormuş.yoksa yakıtı da iyi gidişi de.

Birde yaptirmisken enjektor manifolt gaz kelebegi temizliği + kat iptali yaptırayım diyorum ama km belimi büküyor iste

Evet abi banada söylediler yağ değişimini, Araç dizel değil mi ? gaz kelebeği olayını anlamadım.. Emme manifoldu çok önemliymiş egr'den dolayı kurum oluşuyormuş.. Ben kat yerine düz boru çektirdim ilginç bir ses vardı kesildi.. Kurum temizliği vs. yaptırıcam detayları paylaşırım :)

darkmann
01-01-2012, 23:13
30 bin bakımında usta carbon clean yapalım dedi yetkili serviste ben en erken 50 binde yapılıyor diye biliyordum ama yaptırdım yinede bi farkda hissemedim sanırım 30bin çok erken c clean için

ali_utku
01-01-2012, 23:21
Evet abi banada söylediler yağ değişimini, Araç dizel değil mi ? gaz kelebeği olayını anlamadım.. Emme manifoldu çok önemliymiş egr'den dolayı kurum oluşuyormuş.. Ben kat yerine düz boru çektirdim ilginç bir ses vardı kesildi.. Kurum temizliği vs. yaptırıcam detayları paylaşırım :)

Dizel lanet olasica :D 1.9 tdi

Gaz kelebegi bunda nasıldır bilemiyorum ama eski araclarimda sokmuştuk benzinlilerde bile durum vahimdi :)

Kurum temizliği için bir gelişme olursa haber bekliyorum yakın yerlerdeyiz galiba şarkkahvesindeyim ben.

berkay_aydin
01-01-2012, 23:24
Dizel lanet olasica :D 1.9 tdi

Gaz kelebegi bunda nasıldır bilemiyorum ama eski araclarimda sokmuştuk benzinlilerde bile durum vahimdi :)

Kurum temizliği için bir gelişme olursa haber bekliyorum yakın yerlerdeyiz galiba şarkkahvesindeyim ben.

Çok yakınız :) Benim bildiğim gaz kelebeği yok :D Yaptırdıktan sonra inşallah detaylı paylaşacağım

efe_
01-01-2012, 23:34
benim anlamadığım,neden servis bakım kitapçıklarında vs , periyodik bakımların hiçbirinde gözükmüyor bu enjektör temizliği

TarikS
02-01-2012, 01:12
Dizel araclara 20-30bin km'de bir periyodik olarak carbon clean yaptirilmasi iyidir. Ilk kez yapilacaksa genelde 60bin civarini gecmemesi oneriliyor.

50-60bin km'de 1 de enjektor temizligi yapilmali.

Bu dedigim kilometrelerde yaptigimda parasinin karsiligini veren faydalar tecrube ettim ben. Corsa 1.3 CDTi'da enjektor temizligi + cc ve Polo'da sadece CC yaptirdim.

Carbon Clean'de enjektorler sokulmez, yakit hortumu depodan ayrilip makineye baglanir ve ozel siviyla arac 45dk kadar rolantide calistirilir. Maliyeti 50 lira civari.

Enjektor temizliginde enjektorler cikartilir temizlenir takilir. 4 enjektor icin 120 lira civari.

berkay_aydin
02-01-2012, 01:17
Dizel araclara 20-30bin km'de bir periyodik olarak carbon clean yaptirilmasi iyidir. Ilk kez yapilacaksa genelde 60bin civarini gecmemesi oneriliyor.

Bu dedigim kilometrelerde yaptigimda parasinin karsiligini veren faydalar tecrube ettim ben. Corsa 1.3 CDTi'da enjektor temizligi + cc ve Polo'da sadece CC yaptirdim.

Carbon Clean'de enjektorler sokulmez, yakit hortumu depodan ayrilip makineye baglanir ve ozel siviyla arac 45dk kadar rolantide calistirilir. Maliyeti 50 lira civari.

Enjektor temizliginde enjektorler cikartilir temizlenir takilir. 4 enjektor icin 120 lira civari.

Tarık abi bu sıvı Yakıt pompasından öncemi veriliyor yoksa pompa devre dışı kalıp bağladıkları makine mi iş görüyor ? Benim anlamak istediğim bu carbon clean sıvılarını depoya koyarsak ne olur :)

TarikS
02-01-2012, 01:31
Tarık abi bu sıvı Yakıt pompasından öncemi veriliyor yoksa pompa devre dışı kalıp bağladıkları makine mi iş görüyor ? Benim anlamak istediğim bu carbon clean sıvılarını depoya koyarsak ne olur :)

Google it. :icon_tup:

KARBON TEKNK LER TEKNOLOJ RNLER (http://www.carboncleanturkiye.com/nedir.htm)

ChtArdARSL
02-01-2012, 11:04
Bende 50.000 de bır yaptıryorum aracım Mehmet Gazıhanın orda yaptırdım yaklasık 45-50 dk calıstır..
O yapılırken emmeyıde temızledık farklı kımyasal ıle aracı serı kulllanma ragmen baya kurum cıktı.. CC den snra yag bakımı+ıcındekı mazotu bıtırıp almak daha faydalı dıye dusunuyorum soylenenlerde bu yonde..

onursumer
02-01-2012, 11:12

tarık sen nerde yaptırdın aracına ?

aslında aracın herhangi bir sorunu yok ecufast yazılım var ama sanki hafifte olsa biraz zayıflamış gibi çekiş
belki oylede geliyor olabilri arkadaşa bilemiyorum sonuçta 4 çeker ve ağır bir araç

carbon clean çozucek gibi geliyor bana :D

0 alındığından beri yapılmamış

avrupa yakası tavsiye alabilirm

veya çok çok iyi ise anadolu yakasıda olur :D

darkmoon
02-01-2012, 11:24
bende giricem ama komple bir temizlik istiyorum cc clean enjektör clean manifolt temizleme başka unuttuğum bir yer bir şey varmı bilmiyorum

Mehmet Gazihan
02-01-2012, 12:01
Ataşehir de ben yapabilirim.

Velter
02-01-2012, 12:20
Benim aracim 40.000 e yaklasiyor su an.

40.000 yaptirmak icin erken mi yoksa ideal mi?

Bir de yazilim var aracimda, 4000 km dir yazilimli kullaniyorum.

Bir farki olur mu yazilimi olmasi, yani yazilimdan dolayi daha cok ihtiyaci var midir carbon cleane?

TarikS
02-01-2012, 19:34
tarık sen nerde yaptırdın aracına ?

aslında aracın herhangi bir sorunu yok ecufast yazılım var ama sanki hafifte olsa biraz zayıflamış gibi çekiş
belki oylede geliyor olabilri arkadaşa bilemiyorum sonuçta 4 çeker ve ağır bir araç

carbon clean çozucek gibi geliyor bana :D

0 alındığından beri yapılmamış

avrupa yakası tavsiye alabilirm

veya çok çok iyi ise anadolu yakasıda olur :D
Polo'ya yetkili serviste bakimla beraber yaptirdim, once CC sonra yagini degistirme sekli.
Corsa'ya Eskisehir'de yaptirmistim yazin orda yasiyordum o donemde :)

Zor bir sey degil Bosch Diesel Servislere flan bak internetten veya carbon clean turkiye mi ne onun sitesine gir bak bulursun yapan yerler :)

Benim aracim 40.000 e yaklasiyor su an.

40.000 yaptirmak icin erken mi yoksa ideal mi?

Bir de yazilim var aracimda, 4000 km dir yazilimli kullaniyorum.

Bir farki olur mu yazilimi olmasi, yani yazilimdan dolayi daha cok ihtiyaci var midir carbon cleane?

Yaptir yaptir, faydasini gorursun :)

Kadyr
02-01-2012, 20:14
km yuksekse boşverin gitsin arkadaşlar.egr iptal edin, atın wurthu devam edin.çekişten düşerse zaten goturursunuz bosch servise açtırıp temizlersiniz.yuksek km de sorun cıkarıyor cc dıye duymuştum.enjektordeki zamanla kalmış kurumu temızledıgınde enjektor işeme yapıyormuş daha fazla püskürttüğünden dolayı.benım aracım 117 binde egr de iptal değil benden oncede cc yapıldıgını sanmıyorum sahibi gtl kullanmış hep bende shell den alıyorum wurth attım bikere.ilk çalışmadaki siyah duman atması gtti sorun yok yola devam :)

emre_277
03-01-2012, 00:03
d4d hakkında yorum yapabilicek varmı CC konusunda ? sıkıntı yaşarmıyız nelere dikkat edilmeli ?

Mehmet Gazihan
03-01-2012, 12:38
Yazılımlı araçların daha SIK yapması gerekir Carbon Clean i..

Kullanılan kimyasalın MotorVac şirketine ait olması çok önemli.

Yapan ustanın, km si ilerlemiş araçların yakıt sistemleri kondisyonuna göre karışım konsantrasyonunu iyi ayarlaması gerekir.

Ben 6-7 senedir bizzat carbon clean uygularım, Türkiye Distribütörlüğünde, eğitimlerinde aktif rol oynadım, binden fazla araca uyguladım ve hiçbir problem yaşamadım.. bunlarında arasında milletin kaputunu kaldırmaya korktuğu km si çok ilerde araçlarda vardı.. Yanlış uygulamalar sıkıntı çıkartıyor, uygulamanın kendisi değil..

mr.korhan
03-01-2012, 12:53

Yapan ustanın, km si ilerlemiş araçların yakıt sistemleri kondisyonuna göre karışım konsantrasyonunu iyi ayarlaması gerekir.

Ben 6-7 senedir bizzat carbon clean uygularım, Türkiye Distribütörlüğünde, eğitimlerinde aktif rol oynadım, binden fazla araca uyguladım ve hiçbir problem yaşamadım.. bunlarında arasında milletin kaputunu kaldırmaya korktuğu km si çok ilerde araçlarda vardı.. Yanlış uygulamalar sıkıntı çıkartıyor, uygulamanın kendisi değil..

peki mehmet bey yağ değişiminden öncemi yoksa sonramı önerirsiniz carbon cleani , ayrıca sevgili üyelerimize olan maliyeti nedir ? :D

Mehmet Gazihan
03-01-2012, 17:16
uygulama sonrasında yağ değiştirmek iyidir ama olmazsa olmaz değildir..

intake system cleaner uygulaması dahil 75tl den yapıyorum.

MehmetAli
03-01-2012, 17:50
Bugun babamin kuga icin bosch servise sordum cci ara 80000de adam bisey olmaz dedi ama supheliyim ne gibi bi sorun olurki yuksek km olunca

yakuza
03-01-2012, 17:54
fazla sorun etmeyin sıkıntı olmaz yaptırın gitsin

Mr.K
03-01-2012, 18:00
Şu maslaktaki yer neresiyse biriniz tarif etsenizde gitsem.. :) Rica edicem = ) Chipten önce yapılması daha makbuldür heralde değil mi ?

darkmoon
03-01-2012, 19:11
maslakdaki bosch servisi yapıyor.

Mr.K
03-01-2012, 19:13
maslakdaki bosch servisi yapıyor.

Çok açıklayıcı oldu :D

SONE-R
03-01-2012, 19:18
yapan firmadan mıdır nedir, ben pek beğenmemiştim CC işlemini..

997TT
03-01-2012, 19:21
Ben gecen hafta yaptırdım Ozgen oto Bosch servıse...
Yıllardır yapıyorlar...

darkmoon
03-01-2012, 19:32
Yok kocaman yer ondan dedim adamların kocaman tabelası var sanayinin girişinde yani sanayinin herhangi bir yerinde kafayı kaldırıp baksan bosch Amblemini görürsün :D hadi onu bırak kime sorsan gösterirler

maslakda 2 tane bosch servisi var bir girişde birde üst kısımda.

mrtngn
27-03-2012, 15:08
Konu kirliliği yapmamak adına bu konu altından sorayım :)

Dün arkadasın aracını bi ustaya götürdüm muhabbet ederken konu carbon clean'e falan geldi..Ben turbolu araclara asla önermiyorum.Motor içindeki kurumları söküp dısarı atarken kurumlar turbo miline yapısıyo ve zamanla turbonun calısmasını engelleyip bozuyo dedi... 2 kere yaptırdım ciddi anlamda farketti ve memnundum ama ustanın bu söylediğide biraz tereddüte düşürdü beni.. Konu hakkında mantıklı acıklaması,bilgisi olan varmı ??

silwerhooks53
27-03-2012, 15:27
arkadaşla bızdede 2007 megane 1.5 dızel var 165 bınde bakımdan bakıma gıdıyo araç babam arabaya hıc bakmıyo ve çekiş falan baya düştü carbon clean ve enjektor temızlıgı kısacası guzel bı temızlık yaptırsam zararlımı olur km den dolayı

aspava983
03-04-2012, 11:26

merhaba mehmet bey peki adanaya geldiğiniz zaman yapabilme şansınız varmı?

initial-D
03-04-2012, 14:08
bu maslaktaki servisin hangisine gidicez peki?

giriştekine mi, üst kattakine mi?:)

desperadoo
16-04-2012, 18:02
merhaba bende renault master 120dci var ticari amaçlı kullanıyoruz 82.000 km de carbon clean yapsam uygun olur mu acaba birde çatlakların oluşup oluşmadığını nerden öğrenebiliriz ?

SONE-R
16-04-2012, 18:04
Uraz oto (ankara-ostim) ya gidip ben de yaptırayım diyorum...

Mehmet Gazihan
16-04-2012, 18:18
Master için 82k km sorun olmayacaktır..

desperadoo
16-04-2012, 18:27
peki istanbulda bildiğiniz carbon clean yapan yer varmıdır telefon veya adres verirseniz teşekkrler

Mehmet Gazihan
16-04-2012, 18:28
Ataşehir de ben varım..

532 243 73 66

dirk
16-04-2012, 18:29
Aracıma 30 binde doğuşta yaptırdım.. şuan için bi faydası warsada anlamış değilim :D ama ilerde umarım işe yarar :)

Dragger
16-04-2012, 19:15
Carbon Clean ve manifold temizliği her zaman faydalıdır.

Ben de kiaya yaptırmam lazım :D

Puntoda ne güzel 3 ayda bir fiat servisinde yaptırıyordum kiaya yapamazlar herhalde :(

berkay_aydin
16-04-2012, 19:21

Daha önceden yazdığım gibi 140 binde carbon clean yapıldı, 20 bin km oldu yaptıralı hiçbir sorun yok..

Mehmet Gazihan
16-04-2012, 19:47
KIA ya da yaparlar.. Sen paradan haber ver ((:

EGR iptali çok önemli yavuz 1.6 CRDI da.. hemen balçık olur manifold..

desperadoo
17-04-2012, 13:48
egr ne oluyor birde onu niye iptal ediyoruz ? teşekkürler

initial-D
17-04-2012, 16:54
egr ne oluyor birde onu niye iptal ediyoruz ? teşekkürler

emisyonu düşürmek için egzos gazının bir kısmını silindire yeniden gönderiyor.zamanla kurum bağlayıp tıkandığı için yada yüksek devir performansını baltaladığı için iptal ediyoruz

306TT
17-04-2012, 16:59
KIA ya da yaparlar.. Sen paradan haber ver ((:

EGR iptali çok önemli yavuz 1.6 CRDI da.. hemen balçık olur manifold..

bende para çok bendemi yaptırsam :))

Mehmet Gazihan
17-04-2012, 17:30
bende para çok bendemi yaptırsam :))

sen önce sigorta yaptır arabana..

306TT
17-04-2012, 17:31
sen önce sigorta yaptır arabana..

trafik ve kasko poliçem cebimde merak etme :)

tek ruhsatımız gelmedii :)

Mehmet Gazihan
17-04-2012, 18:00
http://d1204.hizliresim.com/w/k/4kmd7.jpg
http://d1204.hizliresim.com/w/k/4kmf4.jpg

araba yürümez zaten indirdik herşeyi..

306TT
17-04-2012, 18:02
http://d1204.hizliresim.com/w/k/4kmd7.jpg

hayırlısı olsun :) kara tren gecikir belki hiç gelmez

desperadoo
18-04-2012, 13:41
emisyon düştümü araba çekişden düşmez mi boğulma veya eşya taşırken zorlanma yapar mı?

ChtArdARSL
18-04-2012, 15:34

Ben halen bekliyorum abıı...

desperadoo
23-04-2012, 12:08
Neyi Bekliosunuz ??

aspava983
26-04-2012, 09:00
bu egr'yi nasıl iptal edecez.. yetkili servis ellemiyor özel servisteki usta gereksiz bir parça olsa mühendisler koyarmıydı ortalığı duman altı mı yapacan diyor :D

desperadoo
30-04-2012, 09:59
servisteki usta haklı gereksiz bi parça olsa niye taksınlar neden iptal ediyoruz ve iptal edince ne farklılıklarla karşılaşıcaz ?

Mehmet Gazihan
30-04-2012, 10:21
Nice master motorları gördüm kurumdan berbat hale gelmiş, manifolddaki çamurdan motora hava giremez olmuş,

siz kullanmaya devam edin EGR yi..

http://img396.imageshack.us/img396/5866/dscn1781smallxn8.jpg
http://www.agaoglugroup.com/MOTOR/2300075_35_full.jpghttp://img13.imageshack.us/img13/8972/17112011094.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/9743/26122011654.jpg

özgür67
30-04-2012, 10:25
manifolt temizliği için ideal km ne olmalıdır?

Mehmet Gazihan
30-04-2012, 10:46
Temizleyip tekrar kirlenmesi için bekleyecekseniz 15.000km de bir temizleyin derim..

Ama EGR yi iptal edip birdaha temizlememek üzere birdefa temizletmeniz yeterli..

efe_
30-04-2012, 11:30
Megane dizellerde (105lik) emme manifoldu temizliği mümkünmüdür acaba

SONE-R
30-04-2012, 13:53

servisteki eleman çok zor bir iş olduğunu söylemişti..

Mehmet Gazihan
01-05-2012, 12:12

Tabiki yapılabilir, birikim yüksek seviyelerde değilse kimyasal spreylerle de temizlenebilir sokmeden.. ama 105 lik motor daha 10 bin de iken bile EGR ciddi kurum tutuyor..

Ben yazılımladığım her arabanın EGR sini kapatıyorum.

berkay_aydin
01-05-2012, 12:21
emisyon düştümü araba çekişden düşmez mi boğulma veya eşya taşırken zorlanma yapar mı?

Emisyon düşmüyor ki ? Bu parça asıl emisyonu düşürüyor siz tam yanlış anlamaşsınız :)

aspava983
03-05-2012, 08:15
Tabiki yapılabilir, birikim yüksek seviyelerde değilse kimyasal spreylerle de temizlenebilir sokmeden.. ama 105 lik motor daha 10 bin de iken bile EGR ciddi kurum tutuyor..

sizin bilginize itimat edip bende kapattırmak istiyorum da kapatacak kişiyi bulamıyoruz =)

Mehmet Gazihan
03-05-2012, 09:55
Yazılımı gönderttir bana, elektronik iptal de sana yeterli olur..

efe_
21-05-2012, 18:48

Yazılımsal iptal yeterlimidir 105lik eu4 motorda?

_Emre_
28-07-2012, 01:33
Yeni konu açmayayım dedim,
Aracım 2011 Dizel corolla,
43.300km'de, carbon clean olayına kaç kmlerde girmeliyiz veya zamanı gelmiş midir? Daha önce hiç yapılmadı ve ilk yapıldıktan sonra periyodik olarak ne kadar sürede yapılması gereklidir?