PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diyet Yardımı

ErayCerit
01-01-2012, 22:47
Arkadaşlar 1.72 boy ve 70-73 ortalamalarda kiloya sahibim.Göbeği biraz eritmem ve şöyle 5-7 kg arası da zayıflamam gerekiyor diye düşünüyorum :) netten çok fazla diyet listesi okudum,diyetisyenler saçma programlar hazırlıyor daha önce gittim.Evet belki çok aşırı bir kilom yok ama daha fit bir vücuda sahip olmak istiyorum ve ben kahvaltıda 2 dilim peynir 3 zeytinle öğle yemeği haşlanmış yarım tavuk göğüsüyle doyacak insan değilim (bkz: adanalıyım ) :D Her işe bir çözüm bulan TT ailesinden bana da bir çözüm önerisi bekliyorum

tdipower
01-01-2012, 22:51
spor yapmalısın :)

UmutRıza
01-01-2012, 22:54
8 ay önce 142 kiloydum, bir gün halı saha maçı yaparken dönemediğim için belimden sakatlandım ve ertesi sabah artık biraz kilo vereyim dedim kendi yaptığım liste ile bismillah dedim ve diyete başladım :)

Sabahları 1 simit ve 1 bardak çay içtim, öğle yemeğinde sebze yemekleri ve salata yedim, saat 15.00 gibi 2-3 adet bisküvi ve akşam yemeklerindede ekmeksiz ve çok yağlı olmaması şartıyla yemeklerden yedim 3 ayda 142 kilodan 108 kiloya düştüm şimdi vucut alışsın diye bekliyorum nisan mayısta tekrar edeceğim hedef 80 :)

rebelh
01-01-2012, 22:57
8 ay önce 142 kiloydum, bir gün halı saha maçı yaparken dönemediğim için belimden sakatlandım ve ertesi sabah artık biraz kilo vereyim dedim kendi yaptığım liste ile bismillah dedim ve diyete başladım :)

Sabahları 1 simit ve 1 bardak çay içtim, öğle yemeğinde sebze yemekleri ve salata yedim, saat 15.00 gibi 2-3 adet bisküvi ve akşam yemeklerindede ekmeksiz ve çok yağlı olmaması şartıyla yemeklerden yedim 3 ayda 142 kilodan 108 kiloya düştüm şimdi vucut alışsın diye bekliyorum nisan mayısta tekrar edeceğim hedef 80 :)

maşallah:)

ErayCerit
01-01-2012, 22:57

Maşallah :) umarım dilediğiniz kilolara ulaşırsınız :) Teşekkür ederim öneri için

BAŞAR
01-01-2012, 23:25

abi sen bu işte örnek alınacak insansın bence umarım ehedeflediğin kiloya kavuşursun hatta bende senden örnek aldım şimdi bunları yazdım bir kenara sağlıklı zayıflamalar dilerim...

Emir_b16a
01-01-2012, 23:28
kilo vermeye değil anremana ihtiyacın var sadece

ErayCerit
01-01-2012, 23:35
spora üşeniyorum :/

UmutRıza
01-01-2012, 23:35
abi sen bu işte örnek alınacak insansın bence umarım ehedeflediğin kiloya kavuşursun hatta bende senden örnek aldım şimdi bunları yazdım bir kenara sağlıklı zayıflamalar dilerim...

Estafurullah kardeşim, gençliğimizde profesyonel futbolcuyduk 27 yaşında geçirdiğimiz ciddi bir sakatlıktan dolayı bırakmak zorunda kaldık, 68 kilodan 142 kiloya varan bbir değişim geçirdik :) eski kiloya varmak zor artık ama hareketi kısıtlamadan birde roll yapacağım diye arabanın kaportasına varana kadar kg atmaktansa bir kaç kg vereyim diye düşünmüştüm :)

ErayCerit
02-01-2012, 01:12
dişimizi sıkmak gerekiyor anlaşılan :/ biraz spor ve öğünlere dikkat etmek gerekiyor

mmustu
02-01-2012, 01:14
1,72 boy 73 kilosun ve diyet düşünüyosun :D yaw bi git işine :D

1,80 boy 121 kiloyum ben ne yapayım :D

MKT
02-01-2012, 01:17
olm eray seninki sadece fındık kadar göbek.artizlik yapma.ben 175 boy 110 kg ben napacam.varsa kelepce takan miğdeye tanıdık gidek beraber.yoksa milletin moralini bozma:D

ErayCerit
02-01-2012, 01:19
Hep o biscolata reklamları yüzünden amk:Deli::ofk: izlediğim günden beri ne giysem yakıştıramıyorum :D

Hakan Burak
02-01-2012, 01:32
Bende kilo vermek istiyorum ancak bir acayiplik var:
Yaz mevsiminde 100 kiloya düşüyorum,
Kış mevsiminde 110 kilo oluyorum.
Boy ise 1.92. Ben hiç anlayamadım bu olayı. :D

MKT
02-01-2012, 01:34
yazın terliyorsun çok su içiyosun çok işiyosun havuz deniz vs normal olarak yağlar eriyo. kışın hammallık :)

FaBeRgE
02-01-2012, 01:35
bende bu hafta içi fitnessa başlıyorum boy 1.81 ve kilom 95:eek: yağ yakıcı + haftada 3 seans fitness + 3halı saha maçı şeklinde bir programım var :)

ErayCerit
02-01-2012, 01:39
bende bu hafta içi fitnessa başlıyorum boy 1.81 ve kilom 95:eek: yağ yakıcı + haftada 3 seans fitness + 3halı saha maçı şeklinde bir programım var :)

Ben bunları yaparsam ölürüm :D sigara alkol ve ders geri kalan zamanlarda da uyku ve yemek.

Hakan Burak
02-01-2012, 01:46
yazın terliyorsun çok su içiyosun çok işiyosun havuz deniz vs normal olarak yağlar eriyo. kışın hammallık :)

Sorma ya. Okul-iş git gel falan kışın kötü oluyor. Terlemek gerçekten faydalı ama her zaman aynı miktarda su içtiğimi düşünüyorum çünkü adım başı su içerim. Kışın bence biraz yemekleri kaçırıyorum. :D Bi sabitleyemedik şu kilo meselesini, Bi Kuzey olamadık :p:hahaha::hahaha:

ygtkrmdnz
02-01-2012, 01:46
bende 95 kg dan 78 kg ya düştüm önemli olan diyette bence ilk 1 2 hafta vücudun tam oturması daha sonra çabuk veriyorsun kiloyu sadece yeme içmene dikkat etsen bile farkı görürsün günde 1 2 saat yürüdüm ben ve 2 3 litre su içtim çok faydasını gördüm şimdi benim hedefim 73-75 kg a ulaşıp vücut çalışmak

FaBeRgE
02-01-2012, 01:47
Ben bunları yaparsam ölürüm :D sigara alkol ve ders geri kalan zamanlarda da uyku ve yemek.

Bizde sigara alkol yok, nargile var :)

Dersten fazlada çalışıyorum :o bizde istirahatimizden fedakarlık yapıcaz artık. Yoksa gidişat hiçte iyi değil :o

Conqueror
02-01-2012, 02:05
En onemlısı sebze. Sureklı mutfakta oldugumdan et balık tavuk yıyıp duruyordum. Sonra kılo sıkıntı vermeye baslayınca sebzelere yoneldım. Sebze ve salata sındırımı guclendırıyor.

Kuskonmaz brokolı karnıbahar havuc taze fasulye bunları buharda pısırıp az zeytınyagında soteleyıp tuz karabıber ıle ızgara veya tava etlerının yanına koyarsan hem saglıklı hemde sındırımı ıyı bır ogun olur

alp1903
02-01-2012, 02:47
Kola içiryorsa onu kes, ekmek yiyorsan yarıya düşür yada hiç yeme. (kepekli olabilir) Bol sebze ürünleri tüket ve düzenli spor yap koşu en ideali.

benimde 175 ve 72kg şuanda eylül başında 78 77 arası geziniyodum hedefim 6x li rakamları görmek bakalım.

akarags1905
02-01-2012, 02:52

abi beni de al yanına nereye gidersen yaa:D

1.80 boy- 111kiloyum:D kilo çok olunca boyda hiç 1.80 gibi durmuyo:(

şubat ayında bende diyet+spor yaparak insan olucam inşallah:)

douu
02-01-2012, 02:54
143 kg gördüm bir ara. zayıflamalıyım diye karar verdigimde diyet yapamayacagımı bildigim için ekmegi kestim. geceleri karnım acıktıgında ekmek arası bişeyler yapmak yerine salatalık tuzlayıp yedim. ilk 2 ay spor yapmadım. sonraki 4 ay spor yaptım ve 6 ay içinde 108 kg'a düştüm. boyum 2.02 oldugu için şu andaki halim de kilolu deil gibi görünüyor fakat zaten omzum geniş bide göbek olunca kıyafet bulmak hepten zor oluyor :) spor yapacaksın eray çaren yok :)

alpello
02-01-2012, 02:55
az yiyerek hatta bazen yemeyerek 1,5 ayda 20 kilo verdim şimdi sabitledim öküz gibi yiorm ama yine 80 civarıyım dipçik:100 düm tabiki :D

FeaTuRiNG
02-01-2012, 09:54
Bende düşünüyorum..2012 yeni tur yeni şans.. Az yiyerek ve alkolu keserek 7-8kg veririm gibi geliyor..

ahmetuygur
02-01-2012, 09:57
Bizde sigara alkol yok, nargile var :)

Dersten fazlada çalışıyorum :o bizde istirahatimizden fedakarlık yapıcaz artık. Yoksa gidişat hiçte iyi değil :o

ben nargileyi bıraktım artık ayda 1 yada 2 ayda 1 kere içersem içerim gazetede bişey okudum aman diiyim sende içme :)

SekoLive
02-01-2012, 10:00
beyler bayağa başarılıymısısnz..

bende proje olarak dietemi başlasam :D napsam bilemedm bu yazılanlardan sonra bi gaz geldi.

Erdem K.
02-01-2012, 10:23
bence sadece diyet ile istediğiniz fit görüntüye kavuşamazsınız ki vücut ölçülerinize göre diyete de gerek yok. İstediğiniz vücuda sporla ulaşırsınız, ve spor yaptıkça istediğiniz gibi de yersiniz :)

Wromm
02-01-2012, 10:35
Spor güzelde bunu hayat biçimi olarak sürekli yapmak lazım yoksa Sibel Can gibi 10 senede 245 kg alıp 245 kg veririz. :D:D

Ha bunları söylüyorum ben uyuyormuyum tabiki hayır :D

Bakalım Spora başladım3. haftadayım şu ana kadar iyi gidiyoz.. 1.83 94 kg'yum.. İlk hedef Mayısa kadar kadar 85'e düşmek..

SHOCKİNG
02-01-2012, 10:40
Kesinlikle öğünlere çok dikkat etmek gerek.. ben tüm şekerli içecekleri , tatlıları , kızartma ve yağlı yemekleri keserek 7 ayda tam 40 kg verdim 118 kg'dan 78 kg'ya düştüm.

Selim.Y
02-01-2012, 11:20
Özellikle kilosu aşırı fazla olanlar, kafalarına göre diyet yapamazlar bir diyetisyenden yardım almalılar. Ben gecen sene 1,72 boy 109 kıloydum dıyete gıttım bır lıste hazırlandı sabahlarıda 30 dk yuruyuş. 2Hafta sonra kontrole gıttıgımde yemek yeme mıktarım bır anda dustugunden vede 30 dk yuruyus yetmededıgınden Kalp kasından gıtmıs.Kilo verememişim.Oyuzden hareketı artırdık sabahları 1 saat yuruyordum. 1 ayda 10 kılo vermıstım.Tabıı sonradan bıraktım yıne 110- 107 aralıgındayım ama 80'lı rakamlara dusme planım var :)

Emir_b16a
02-01-2012, 12:08
spora üşeniyorum :/

spor yapmadığın sürece o vücut her zaman yağlanıcak :) düzgün beslenme programı haftada 3 4 gün spor la istediğine ulaşırsın hemde aç kalmazsın

merve
02-01-2012, 12:20
çok zayıflamıştım ilaç kullandım toparlamak için, zamanla iştahım açıldı özelliklede yemekten çok sürekli tatlı çikolata yedim ve şuan 43 kiloyum. ama baktım çokta hızlı kilo alıyorum böyle giderse şişkonun teki olabilirim, ilaçlar kontrolünü kaybetmeye başladı sanki. diyetisyene gittim,güldü bana senin kilo almaya ihtiyacın var dedi vermeye değil. ama anlatamıyosun çok kilolu olmadığın sürece dikkate almıyolar. halbuki ben önlem almak istiyodum. spordanda çok sıkılyıorum yorucu şeyler hiç bana göre değil.zaten bünyemde kaldırmıyo,arkdaşlarım aerobik felan yapıyolar,tansiyonum düşüyo benim yapamıyorum,zaten onlar aşırı kilo vermek isteyenler için. sporu zevkli hale getirmek geldi aklıma. mutlaka vardır çevrenizde bi tesis. fitness olcak kendini çok yormadan hareketlerini yapcaksın, saunaya girceksin buhar banyosu yapcaksın, üzerine bide yüzceksin. hem spor oluyo, hemde keyif alıyosun, sıkılmıyosun zorunluluktan çok keyif gibi geliyo. bence böyle bi yer bulup gidebilirsin. paket programları oluyo, süreli kart edinip gidebiliyosun.

cagri-35
02-01-2012, 12:26
Ben 3 haftadır düzenli spor yapıyorum ve toplamda 1 aydır yemegıme dıkkat edıyorum. 6 kilo verdim bile. Bir 6 daha verirsem hedeflediğim kiloya incem Allah'ın izniyle. Önemli olan irade bu işte. Birde ben eskiden sağlıksız oldugunu bilmeme ragmen gunde anca 2 tam öğün yiyebilirdim artık öğünlerimin saati belli mümkün oldugunca kaçırmamaya çalışıyorum ara öğünlerim var, eskisine göre daha sık ama daha az yiyorum. Tuz,şeker,hamur işi yok.Hayvansal yağları alabileceğim yumurtayı kahvaltıda yemek yanındada yoğurt,çok midem kazınırsa yağı azaltılmış süt içiyorum.Toplamda 3 ana öğün 2 ara öğün yiyorum. Haftada 3 gün fitness 2 gün yüzme var(yüzme yeni başladı) Fitnessta sadece 1 saati kilo verme amaçlı çalışıyorum bakalım işe yaradı gibi. Hiç bir ek hap map kullanmadım sadece yazdıklarımı uyguladım ve gerçekten sağlıklı şekilde zayıflıyorum herkese öneririm.

ErayCerit
02-01-2012, 22:20
Bugün bir spor salonuna yazıldım bakalım,eğer kısa sürede sıkılıp bırakmazsam profesyonel hoca eşliğinde yağları eritip kasa çevirecez :) Biscolata erkekleri gibi olurum yaza kadar :D

By_HaNNibaLL
02-01-2012, 22:27

Ayni durumdayiz boy ayni kilo 85ttim 2 hafta biraz dikkat ettim alkolu biraktim 80e düştüm şimdi bilmiyorum.

Benim ne yapmam gerek :D

ErayCerit
02-01-2012, 23:17
Ayni durumdayiz boy ayni kilo 85ttim 2 hafta biraz dikkat ettim alkolu biraktim 80e düştüm şimdi bilmiyorum.

Benim ne yapmam gerek :D

Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, bir dilim kızarmış kepek ekmeği, çay.
Öğle : Bir parça haşlanmış ya da ızgara et, söğüş domates, şekersiz çay veya kahve.
Akşam : Bir dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşil salata, bir tane meyve, çay ya da kahve.

Yukarıdaki liste bana göre değil diyorsan eğer spor yapacaksın başka çaresi yokmuş bu işin :D

Ufuk
02-01-2012, 23:26
Bendede var o kilodan azcık :D
187 98 kilo.Ama bu 98 bölümü yeni yıl akşamı değişikliğe uğrayıp 3 basamaklı olmuş olabilir. :D
spor şaart

ygtrn
02-01-2012, 23:32
4e7iOIdzwsY

diyet miyet yalan arkadaş :D

ygtrn
02-01-2012, 23:39
yanlız boy ve kilo oranına baktımda, diyet falan yapmaya kalkarsan eğer hiçbirşeyi değiştiremezsin tamtersine güçsüz halsiz çöp gibi bişey olursun, senin ciddi anlamda spora ihtiyacın var arkadaşım, ben 170 boyundayım kilom 90, 85 olduğum zaman baklavalarım çıkıyor heleki 85 altına düştüğümde halterci gibi oluyorum, en düşük kilomda 75 80 arası dahada veremiyorum, çünkü o kilolarda vücudumdaki yağ oranı %15 lere düşüyor.... bunu sebebide zamanında çok spor yapmış olmam, özellikle bisikletten dolayı bir futbolcudan daha kalın bacaklarım var 6 7 sene kadarka handbol oynamışlığım gülle atmışlığım boks yapmışlığım var, tabiri caizse kollarımda öküz gibi, yani dicem oki şuan o kilodaysan ve vücudundan memnun değilsen spor yapmaktan başka çaren yok diğet yalan...

ErayCerit
03-01-2012, 00:31
lazım olan diyet değil spormuş zaten onu ben de anladım ve başlıyorum spora :) ben de 85 kilodan düştüm ve haliyle az da olsa sarkmalar mevcut,göbek de aldı başını gidiyor.onları toplamam lazım biraz

Emir_b16a
03-01-2012, 01:55
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, bir dilim kızarmış kepek ekmeği, çay.
Öğle : Bir parça haşlanmış ya da ızgara et, söğüş domates, şekersiz çay veya kahve.
Akşam : Bir dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşil salata, bir tane meyve, çay ya da kahve.

Yukarıdaki liste bana göre değil diyorsan eğer spor yapacaksın başka çaresi yokmuş bu işin :D

kalkar kalmaz 2 kuru kayısı 1 bardak su

sabah 9 : temizinden 3 yumurta 2 sinin sarısı yenmicek biraz beyaz peynir biraz domates biraz salatalık yanında 2 kepek ekmeği şekersiz çay

saat 11 : 1 avuç fındık ceviz yada kuş üzümü

saat 1 2 arası öğle öğünü : 300 400 gr civarı et beyaz yada kırmızı farketmez ( tavuk ucuz olur) yanında 100 gr kdr yağsız tuzsuz pilav

saat 4 5 gibi : 1 adet elma yada 1 tost yağsız mümkünse beyaz peynirle şekersiz çay

akşam 8 9: 1 adet salata ( ton balıklı tavuklu 100 gr üstünde koyabilirsin)

gece 11: 1 adet meyva mümkünse elma olabilir yada 1 e kdr ayakta kalıcaksan muz yiğebilirsin 1 adet

bu programı uygula spor programına göre aldığın karbonhidrat ve proteyin miktarını arttır

bnm bu hafta başlıcağım program 4 5 aydır çalışmıyorum hedefler konuldu oraya doğru ilerlenicek

önce kendine hedef koy :) aynanın karşısına geç kendine yakışanı ztn beynin söylicek sna sadece inan yeter

turbo&quattro
03-01-2012, 02:42
Sirf yapabileceklerimi gormek icin 1 haftadir diet yapiyorum ve yaklasik 4 kilo verdim .

Sabahlari kalkar kalkmaz cereal icine ceviz ve protein tozu

ogle yemeginde salata ve ton baligi

Aksam yemegi ne olursa olsun en fazla 1 kadeh sarap

Aksam yemeginden sonra acikmaya gore meyve, yogurt, ceviz..

Kesinilikle hamur yok

Gunde en az 1 saat spor , Yuruyus olur, kosu olur farketmez

BaDCaT
03-01-2012, 03:28
Diyet üzerine bir sürü yazi yazdim vücüt geliştirme konusunda bakabilirsiniz.

Mr.K
03-01-2012, 03:30
Diyet üzerine bir sürü yazi yazdim vücüt geliştirme konusunda bakabilirsiniz.

Düzenli uyku mesela :D

BaDCaT
03-01-2012, 04:34
Düzenli uyku mesela :D

Uyku skintili :D

Spook
03-01-2012, 07:50
iyi bir diyetle 8 haftada 8.6 kilo verdim. 6.2 kilosuda yağdan gitti :) istanbulda olsan yönlendirebilirdim seni.