PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç sorum olucak sizlere :)

VtecDream
02-01-2012, 14:05
Kat iptali yaptırmak istiyorum aracım astra g sportive katı iptal ettikten sonra sensör yanıltıcılarına ihtiyacım olurmu yoksa sök devam tarzı kullanabilirmiyim ? daha önce yaptıgım opel corsa'da herhangi bi yanıltıcıya ihtiyaç duymamıştım. ikinci olarakta hava filtresinin borularını komple değiştiricem krom boru olarak direk onun için bi yer açıp yerleştirdiğimde yeterli olurmu sizce ? orjinalinde sensörün oldugu boruda önünde ve arkasında ızgara gibi birşey vardı. gözlerinizi yordugum için kusura bakmayın :) saygılar .

131mirafiori
02-01-2012, 14:08
Egzozcunuz bu soruların cevaplarını çok net vericektir. İyi günler :)

VtecDream
02-01-2012, 14:13
bizim buranın sanayisi küçük egzozcum bi kaynak yapmayı bilir başka bişi bilmez :) öyle tecrübeli insanlar yok ne yazıkki buralarda :(

fatihcakin
02-01-2012, 15:17
bizim buranın sanayisi küçük egzozcum bi kaynak yapmayı bilir başka bişi bilmez :) öyle tecrübeli insanlar yok ne yazıkki buralarda :(

:D:D abi servise danış dicem oda der ne gerek var bozma orjinalliğini falan milan

enginetune
02-01-2012, 15:30
Kat iptali yaptırmak istiyorum aracım astra g sportive katı iptal ettikten sonra sensör yanıltıcılarına ihtiyacım olurmu yoksa sök devam tarzı kullanabilirmiyim ? daha önce yaptıgım opel corsa'da herhangi bi yanıltıcıya ihtiyaç duymamıştım. ikinci olarakta hava filtresinin borularını komple değiştiricem krom boru olarak direk onun için bi yer açıp yerleştirdiğimde yeterli olurmu sizce ? orjinalinde sensörün oldugu boruda önünde ve arkasında ızgara gibi birşey vardı. gözlerinizi yordugum için kusura bakmayın :) saygılar .

kat iptali için bir şey söylemek zor yaptırdıktan sonra arıza lambası yakarsa mecburen yanıltıcı koymanız lazım olur. Sensörün yeri tam olarak nerde ? İkinci konu krom boru pek tavsiye etmiyorum çünkü motorun sıcaklığını üstünde topluyor bu da performansın düşmesine sebeb olacaktır. orjinal borusuyla uygulama yapmanızı tavsiye ederim :) ben uygulama yaptığımda yanlış hatırlamıyorsam 70 lik filtre raat bir şekilde boğaza oturuyordu :)

131mirafiori
02-01-2012, 15:46

O zaman aracınıza atlayıp yanınıza biraz cips kola falan da alıp Bursaya doğru yola çıkıyosunuz Küçük sanayide hangi egzozcuya girseniz yapar :)

Büyük ihtimal sensör yanıltıcı takmak gerekir :)

Chn53
02-01-2012, 15:48
sensör katalizörden sonraysa sıkıntı yaratabilir... deneyip görmeniz lazım....

krom boru içinde görüntüsü güzeldir çok deli ses çıkartır ama denildiği gibi ısınınca performans kaybı yaşatır. bunun içinde görüntüden taviz verip etrafını sargı malzemesiyle sarmanız gerekir.

VtecDream
02-01-2012, 17:04
sensör kattan sonra galiba öyle hatırlıyorum... evet zaten ses yetersiz geliyor hem egzoz olsun hem filtre katı çıkarınca bi ses artışı elde edeceğimi umuyorum. krom boru bulamadım sanayiide... şaka gibi.