PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pompadanmıdır ?

Utku
03-01-2012, 15:03
Beyler şimdi şöyle bi problemim var.Bazı arkadaşlar bilir ben arabamın yakın zamanlarda bazen ok gibi hızlandığnı bazende istikrarsız olduğunu söylerdim.dün bujilerimle alakalı herşey ve baskımda değişti.zaten bitmişti şuan kalkarken farkedilir şekilde yenilendiğini anlıyorum.Ama problemim hala geçmedi diyebilirim 1-2 hızlandım 3e yapıştırıyorum ilk bin bin beşyüz devir araba kıçını yere vuramıyor ondan sonra farkedilir derecede hızlanmaya başlıyor.dün ilkan usta 1.6 araba yokuş yukarı basıyorum hayvan gibi gidiyo fazla takma desede ben inanıyorum psikolojik değil avucunuzun içini üflerken elinizin kenarlarını azıcık açıp rahatlayıp kapattıktan sonra kısıldığını düşünün aynen öyle tepki alıyorum arabadan.bütün emme borularım da değişti. ya benzin pompasından şüpheleniyorum yada enjektörlerin pisliğinden siz nediyosunuz ?

Alper_
03-01-2012, 15:08
benzin pompası, hava akışmetresi, oksijen sensörü, aracın voltajını da ölçtürün bi :)

Utku
03-01-2012, 15:15
hava akışmetresi ve voltajla alakasını biraz açarmısın

suprolla
03-01-2012, 16:20
akış metre dediği maf yada map sensörlerinden hangisi varsa onu temizlersiniz
voltajla alakalı düşüncem voltaj düşükse iyi ateşleme olmasını engeller
pompada sorun yoksa regülatörüde kontrol edin....

dark
03-01-2012, 17:14
Aracı hiç bilgisayara bağladınız mı ? Sitede daha önce hava akışmetrenin temizlenmesi anlatıldı temizleyip değişim varmı bir gözlemleyin hata yoksa.

Utku
03-01-2012, 20:08
wav kardesım benım gıbı rahatsıza pc ye bagladınızmı mafı temızledınızmı dıye sorular sormayın ayda 1 makınaya baglıyorum mafıde 1ay once temızledım :D zaten ondan dert ettım dunyanın parasını harcadım yarısı hadı buda yenılensın dıye cogu seyı yenıledım sıkıntımı gıderemedım :) voltajı olcttureyım varsa kıllık onu hallettırıyım yoksa enjektoru temızletıp regulatore baktırıyım oda olmazsa emınım pompadan

recepserkan43
03-01-2012, 21:56
aracını çalıştırırken arkadan vızzzzz diye bi ses geliyormu eğer öyle bi ses duyarsan benzin pompan sorunlu. bu da çekişte düşme yığılma gibi sorunları yapabilir. birde az benzinle yolda kalırsan (bende olmuştu) pompanda sorun olabilir..

Utku
03-01-2012, 22:04
cok sukur ceyregın altına hıc ındırmedım bu zamana kadar buyuk ıhtımalle pompa cunku enjektorlerım olsa hızlandıkca tıkanır bu ılk tepkımelerde kısıp sonradan acıyor actıgıda saglıklı halı gıbı acık olmuyorda neyse pompa basıncı gıbı bı hısse kapılıyorum bı elektrık tesısatını kontrol ettırıyım olmadı pompayı degıstırıcem.soyle bı ıhtımalde var pompanın motoruda kendısıde ayrı satılabılıyo motoruda olabılır var bu aralar bende bı bahtsızlık ne cıkıcak ogrenıcez nende merak edıyorum

ArMy
03-01-2012, 22:10
Geçmiş olsun. Benzer sorun 1.6 da olsa bir arkadaşımın aracında olmuştu.HAtta şuan da tekrardan baş göstermiş.Bazı anlarda bi gitmemezlik isteksizlik ve sabahları ısınana kadar hafif silkeleme durumları var.O da gene pompasından şüpheleniyor.

Yanlız benzetme de harika :D :D '' avucunuzun içini üflerken elinizin kenarlarını azıcık açıp rahatlayıp kapattıktan sonra kısıldığını düşünün''

Utku
03-01-2012, 22:47
p.m ıle ılgılenen arkadaslara tesekkur edıyorum dıkkate alıyorum...

Bu vacum switch valve ne oluyo ne ıse yarıyo alakası varmıdır ? Ben mesajda emme hortumlarnı degıstım dedımde sorun ordaymıs gıbı olmasın ben onları keyfı degıstırdım emmede problem oldugunu sanmıyorum hayvan gıbı emme sesı gelıyo cunku kısma yok tıkanma var

Patisever
03-01-2012, 23:46
parça değiştirmek elbette dogru olabilir ama sunu unuta derim dostum yakıt aldıgın yerin yakıt temizliği durumunuda göz ardı etme

Alper_
04-01-2012, 00:26
hava akışmetresi ve voltajla alakasını biraz açarmısın

hava akışmetresinde problem varsa istekli gitmez..

voltajla alakası da aracın şase kablosu gevşemiştir ara ara tam temas etmez ve yeterli ateşleme sağlanmaz..

Firat.M3
04-01-2012, 08:22
pompadan önce benzin filtreni de bir değiştir istersen..

Utku
04-01-2012, 10:32
parça değiştirmek elbette dogru olabilir ama sunu unuta derim dostum yakıt aldıgın yerin yakıt temizliği durumunuda göz ardı etme

yakıtımı shell ve opetten başka yerden almıyorum cevizlibağ yada cadde sabit.

hava akışmetresinde problem varsa istekli gitmez..
voltajla alakası da aracın şase kablosu gevşemiştir ara ara tam temas etmez ve yeterli ateşleme sağlanmaz..
elektrik tesisatı hatası okudum galiba bununla alakalı ?yalnız bunu yeni verdi benim sıkıntım 1 aydır vardı

pompadan önce benzin filtreni de bir değiştir istersen..

filtremde değişti şüphelendiğim parçalar kaldı sadece

Utku
27-11-2012, 17:47
Tam 1 yildir bu konuyla alakali arabamda degismedik sey kalmamisti.dip gazda kestiremedigim problem olarak baska bir konuda vardi.yag degisimi icin hepimizin bildigi bi ustaya gitmistim torpidodaki bujilerimide degismesaini soylemistim veogun bugundur arabamda tuhafliklar vardi patirdama cat cat ses ve dip gazda kesilmesi gibi..saolsun bu abimiz bujimi degistirirken birtanesine dis atlatmis :) yazdiklarim gibide ben sirf bu sorun yuzunden baski balata degisiminden enjektor temizligne lambda degistirmeme elektrik tesisati kontrolune kisacasi baktirmadigim degistirmedigim hicbiyeri kalmamisti.ve en nihayetinde babam marasa giderken izmit semalarinda yolda kalmis lpg enjektorunden gelen sestir diye aldandigmiz ses dahada artmis rolanti kafayi yemis.cekiciydi 62 yasinda adamin tek basina gecenin 4unde otobanda kalmasi o saatte tamirci aramasi hos degil.300 tl masraf yapmis guvenerek gittigim ustanin 1 anlik dikkatsizliginden biz 1 senedir kafa yoruyoruz bu arabaya ve herseyini sifirladik.bujide yeni degsti diye hic aklimkiza gelmemisti kablosundan kapaina kadar yeniledigmiz halde..buji elimde goturup gostericem :)

Onrcn
27-11-2012, 17:52
basligi gorunce haydaa yine cok enteresan bir konu acmis biri dedim ama konu ciddiymis :D

Utku
27-11-2012, 18:00
ağustos 2011 de açtığım konu 14 aydır biz bu problemi arıyordum..konuda debriyajı değiştirme olayımda var.düşünün gidip baskı balata bobin buji kabloları emme manifoldu hortumları ne varsa değiştiriyosunuz 800 o işlemler genelde 2 lira para harcıyosunuz o servisten akşam çıktığımda gaza bastığımda aynı sorunun olduğundaki yüzümü ? Şuan tek sevindiğim Audiden nefret edip arabamın ilanını koyucakken ilk aldığım zevk veren sorunsuz haline dönmesi...

http://www.techturkey.com/forum/genel/92684-dip-gazda-kestiremedigim-problem-2.html