PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gr crx - ug 206 gtı

turgay.ozgur
03-01-2012, 18:26
arkadaşlar Kemal in (cruel) ın açmış olduğu konu oldukça bulanmış... gerçekler fazlasıyla sapıtılmış... Ben hala Kemal kardeşimle konuştuğumuz gibi kafa kafaya gittiğimizi iddia ediyorum farklı yerlere çarpıtanlara gelsin bu videolar. Onunda beni geçtiği oldu benimde onu. Benim için geçmek geçilmek hiç problem değil... kardeşçe bir deneme olmuştur iki aracada maaşallah...

Gr Crx - Filtre headers egzoz. (sağ far sökük)
206 gti - kutu içi filtre son susturucu (arka taraf sökük koltuklar vs.)

_2353938.htm

_2353941.htm

kadirsa
03-01-2012, 18:31
arkadaşlar Kemal in (cruel) ın açmış olduğu konu oldukça bulanmış... gerçekler fazlasıyla sapıtılmış... Ben hala Kemal kardeşimle konuştuğumuz gibi kafa kafaya gittiğimizi iddia ediyorum farklı yerlere çarpıtanlara gelsin bu videolar. Onunda beni geçtiği oldu benimde onu. Benim için geçmek geçilmek hiç problem değil... kardeşçe bir deneme olmuştur iki aracada maaşallah...

Gr Crx - Filtre headers egzoz. (sağ far sökük)
206 gti - kutu içi filtre son susturucu (arka taraf sökük koltuklar vs.)

:bravo:

Araçlarınıza maaşallah. Kemal'e yüzyüze de söyledim msn'de böyle bir 206'ya sahip olduğu için çok şanslı ;)

Arka koltukları söylemedin bana Kemal ;) Turgay o sağ far olayı ne filtre için mi? O kadar fark ediyor mu ya?

CRUEL
03-01-2012, 18:32
konu kapancaksa dediğim gibi crx in öndee olduğu videolar koyulsn demştm umarım konu kapanır.
turgay kardeşiminde benmde bildiğim üzere 206nın ve crx in öne çıktığı değişik denemeler oldu. o yüzden ben kafakafaya olan videoyu koymuştm ama ortalık karışmş üzgünüm..
videolar maşşallah güzel çekilmiş gerek yokdu böyle şeylere ama olsn karştı bi kere ortalık :)
bide benm geçtklermden koysaydın madem:D
(not:sadece arka koltuk sökük)

CRUEL
03-01-2012, 18:34

Araçlarınıza maaşallah. Kemal'e yüzyüze de söyledim msn'de böyle bir 206'ya sahip olduğu için çok şanslı ;)

Arka koltukları söylemedin bana Kemal ;) Turgay o sağ far olayı ne filtre için mi? O kadar fark ediyor mu ya?
teşekkürler hocam:)
sağ far gerçekden çok iyiymiş filtrenin bu kdr farkettiğini düşünmemiştim.o yüzden hala orjnal kutuyla geziyom:D farlı farsız denedik far işi değiştiriyyor bidahakine bende sökicem:D

kadirsa
03-01-2012, 18:36
Sen kalsmanınla yarış Kemal, 2000cc hatırlatırım ;) :D Tayyar, s2k ;)

skaratas2
03-01-2012, 18:36
Evet sağlam giden bir crx in gittiği gibi gitmiş aracın. GTİ ise üst düzey bir performans sergilemiş üzerindekilere göre. Sökük olması da bu performansı sağlamış olabilir mi? bilmiyorum. Araçları ve kişileri tebrik ederim.

turgay.ozgur
03-01-2012, 18:38

saolasın Kadir Abim. sağ far inanılmaz etkili şu anda big tube filtre var rexte panjurda yok önde garibim headersta sargıda yok full sıcak hava çekiyo sis deliğinden soğuk hava borusu çekicem zamanım yoktu bende böyle yaptım. kesin ve net 1 boyu var. mesela far takılıyken kemal öne geçiyor. Bende yalan dolan yok..

CRUEL
03-01-2012, 18:40
Evet sağlam giden bir crx in gittiği gibi gitmiş aracın. GTİ ise üst düzey bir performans sergilemiş üzerindekilere göre. Sökük olması da bu performansı sağlamış olabilir mi? bilmiyorum. Araçları ve kişileri tebrik ederim.

teşekkürler
sökük dediğiniz sadece arka koltuklar (20-30kg) emerler vs araçda. bnm araç full standart şekilde kantarda 1090 kg

@kadirsa
hocam onlar benim üstüme pantol diker:)

KMR2-GT
03-01-2012, 18:42
bende bı vıdeo varda neyse ortalıgı karıstırmayım:D maşallah ıkısınede

shero
03-01-2012, 18:43
bu 206 kapat yapılmadımı simdi yada baska seyler???

CRUEL
03-01-2012, 18:45
bu 206 kapat yapılmadımı simdi yada baska seyler???

pöf yoruldum yahu yok bişi demekden dilimde tüy bitti... he arkadaş kapakda yapılı egzantrkde var chipde var:D

turgay.ozgur
03-01-2012, 18:51
bende bı vıdeo varda neyse ortalıgı karıstırmayım:D maşallah ıkısınede

nedir o Kamer ciddi merak ettim şimdi :D

crisis
03-01-2012, 18:53
Masallah iki aracada guzel yuruyorlar

KMR2-GT
03-01-2012, 18:59
nedir o Kamer ciddi merak ettim şimdi :D

leon 1.8t 180lık egzos yazılım fıltre var tek kısı ıkı araçta:D crxın specler aynı

206 nın mantıken bu leonlada yanyana gıtmesı gerekıor:D

vRbzltY7TTE

crx vs leon fr 1.8t 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=vRbzltY7TTE&list=UUU-NP_9rWU6kFO7tMLDABFw&index=17&feature=plcp)

burdakı 206da egzantrık egzos fıltre kapak yapılı kısa sanzıman yazılım var

baska bı 1.8t 180lık yıne bundada egzos yazılım ve fıltre var.hatta yazılım olmayabılır tam hatırlamıyorum

2TVGsRdM16M

Project01's 206 gti vs Seat Leon Top Sport(1.8 Turbo) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2TVGsRdM16M)

yanı senle deneyen 206 la bu 206 teknık olarak aynı gıdıyor:D yanlıs anlasılmasın ama 206da egzantrık ıvır zıvır var demıyorum ama bısıler var yanı:D

crisis
03-01-2012, 19:07
Kamer gercekten super anlatmissin durumu bu 206 gidiyor kimse gitmiyor demiyor ama bir durum var iste isin icinde

tuner faruk
03-01-2012, 19:21
Kamer gercekten super anlatmissin durumu bu 206 gidiyor kimse gitmiyor demiyor ama bir durum var iste isin icinde

Bende aynı şeyi anlatmaya çalıştım ama yanlış anlaşıldım neyse herkes bildiğiyle mutlu iki aracada Maşallah

CRUEL
03-01-2012, 19:22
leon bozuk yada gitmiyor:D demek lazım burda:D
evet benm araça fabrikada yanlışlıkla rc motoru koymşlar bende diyorum bu koca manifold ne böle:D

CRUEL
03-01-2012, 19:23
Bende aynı şeyi anlatmaya çalıştım ama yanlış anlaşıldım neyse herkes bildiğiyle mutlu iki aracada Maşallah

peki bu leonla crx nasıl yürüyor diye neden kimse ne ayak demiyor? :) yancımız yok diyemi:D

KMR2-GT
03-01-2012, 19:29
yancıya gerek yok garıp olan crx ın degıl 206 nın gıdısı:D ee crx le deneyenı anladık dıger leondamı bozuk butun 1.8tlere yanlıslıkla 1.6 8v motorumu koymus fabrıka:D

tuner faruk
03-01-2012, 19:29
peki bu leonla crx nasıl yürüyor diye neden kimse ne ayak demiyor? :) yancımız yok diyemi:D

Yok herkes Crx in nasıl gittiğini bildiği için kimse bişey demiyor bu arada farkında olmadan ortalığı kendin kızıştırıyosun ve farkındaysan hiç bişey yazmıyorum 1. si konun p.ç olm asın diye 2.si dün akşam gelemediğim için..

Arasts61
03-01-2012, 19:31
Kemal naber?:)
Sakin gordum seni bugun.:)

CRUEL
03-01-2012, 19:32
yancıya gerek yok garıp olan crx ın degıl 206 nın gıdısı:D

neden garip? ikiside 136hp? ikisinde performansa yönelik şanzumanları düzgün.kilo farkı var onuda hacim ve torkla kapatıyor 206 neden şaşırıyosunuz bunu anlayamıyorum..:) ki 206gti lar kısık halde bu şekilde çıkıyor ufak işlemlerle güzel güçler alındığı aşikar

CRUEL
03-01-2012, 19:34
Kemal naber?:)
Sakin gordum seni bugun.:)

herzamanki halim:D alttan alıyom olmuyo üsteliyom gene olmuyo :D

ben kaçar....:)

JDM VTİ
03-01-2012, 19:34
kemal ne zaman chip yapıcaksın?

KMR2-GT
03-01-2012, 19:35
neden garip? ikiside 136hp? ikisinde performansa yönelik şanzumanları düzgün.kilo farkı var onuda hacim ve torkla kapatıyor 206 neden şaşırıyosunuz bunu anlayamıyorum..:) ki 206gti lar kısık halde bu şekilde çıkıyor ufak işlemlerle güzel güçler alındığı aşikar

bak daha oncekı konuda yazdım o crx 143 hp 930 kılo cıktı bız kendımız olctuk

senın araban 136 hp hadı son susturucyla 143 hp oldu dıyelım ruyalarda bıle olmazda 206 kac kılo mın 100 kılo var aralarında ayrıca aerodınamık farkı daglar kadar.:)

Arasts61
03-01-2012, 19:38

senın araban 136 hp hadı son susturucyla 143 hp oldu dıyelım ruyalarda bıle olmazda 206 kac kılo mın 100 kılo var aralarında ayrıca aerodınamık farkı daglar kadar.:)
Kac hp dir o zaman 206?

KMR2-GT
03-01-2012, 19:44
Kac hp dir o zaman 206?

crxten cok oldugu aşikar.bu kadar lafa yarın dyno yapardım ben olsam:D

crisis
03-01-2012, 19:45

Bu is yanci hanci isi degil burda herkez birseyler biliyor ona gore konusuyor bu iki arabanin fabrika cikisi nasil olduklari ortada ole bir iki dokunusla bukadar hizlanamaz 206 gti

Arasts61
03-01-2012, 19:48

Bir o bir digeri gecmis galiba. Videolari izleyemiyorum. Bu durumda sence kac hp dir. Agirliklar belli cunku.

mechanic
03-01-2012, 19:48

boşver ya maeşallah diyelim geçelim bence..

alone
03-01-2012, 20:06
ilgnç ya deneyen adamlar arasında sıkıntı çıkmıo. yok o nası geçer yok bu nası geçer inanmayan varsa gelir bakar bu kadar basit her denemeden snra aynı muhabbetler dönüo

elpadre
03-01-2012, 20:15
ıkı aracada maşallah rex kafasına gore gıdıyor bunuda herkez bılıyor adı avnı rex :)

M3CSL
03-01-2012, 20:16

Kamercim 206 komple egsozla cok ciddi gucler aliyor, yani fabrikadan arac iyi ciksa 142 144 hp gibi cai egsozla 3 boya yakin yani 10 hp temiz aliyor gti..
kg hpler budurumda :D
kg farkini guc esitliyor zaten torkuda yuksek guclu olan rollde avantajli ancak aerosu rexin iyi zaten dedigin gibi oda dengeler ivizr zivir iste anormal bir durum yok
durum piyasdadaki gtilarin 130hpyi ancak verebilecegi:D:D:D

kelalper
03-01-2012, 20:23
İki aracında emeğine sağlık. Denemeler zevkli geçmiş. CRX iddia ettiği kadar gidiyormuş.

alidinkcier
03-01-2012, 20:25
ug gti kaç hp ? tahmini

Arasts61
03-01-2012, 20:27
ug gti kaç hp ? tahmini

sekan buna cevap versene. sence kaç hp:)

alidinkcier
03-01-2012, 20:29
2TVGsRdM16M

Project01's 206 gti vs Seat Leon Top Sport(1.8 Turbo) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2TVGsRdM16M)

burdaki 206 gti bizim arabamızdır . dyno testi sonucu 176 hp olup adanada project01 garaj sami ramazanoglu nun aracıydı elleri dert görmesi sami abimiz arabasını yapmış bende ikinci sahibiyim çokda güsel yürüyüoyr görüldügü gibi arabayı bilen biliyor zaten adana :)

KMR2-GT
03-01-2012, 20:31
Kamercim 206 komple egsozla cok ciddi gucler aliyor, yani fabrikadan arac iyi ciksa 142 144 hp gibi cai egsozla 3 boya yakin yani 10 hp temiz aliyor gti..
kg hpler budurumda :D
kg farkini guc esitliyor zaten torkuda yuksek guclu olan rollde avantajli ancak aerosu rexin iyi zaten dedigin gibi oda dengeler ivizr zivir iste anormal bir durum yok
durum piyasdadaki gtilarin 130hpyi ancak verebilecegi:D:D:D

dostum komple egzos yok dıor caı de yok kutu ıcı fıltre sadece son var dıyor bak burdada yazmıs

http://www.techturkey.com/forum/2921966-post1.html

hadı gene dogru dıyelım koydugum vıdeoları ızlesene egzantrıklı kapak yapılı fıltre egzos kısa sanzıman ve yazılımlı gtı la denk gıdıyor onu gostermeye calıstım ben.

mantıken bole yuruyen gtı 160 civarıdır bence

KMR2-GT
03-01-2012, 20:32
az bıle yazmısım :D

alidinkcier
03-01-2012, 20:34
bence ug gti okdar çıkartamaya bilir . tahminim 150 civarı maxmimum filitre ve eksoz deniliyor sadece.

cMg
03-01-2012, 20:36
Ne honda imiş pehh :) Şu olay 106 ile olsa konuşulmaz

Günkut
03-01-2012, 20:40
Ne honda imiş pehh :) Şu olay 106 ile olsa konuşulmaz

Olay honda degil belirtilmeyen specler ve 20 yasında bir aracın yürümesi pehh

elpadre
03-01-2012, 20:41
Olay honda degil belirtilmeyen specler ve 20 yasında bir aracın yürümesi pehh

:icon_tup::icon_tup:

skaratas2
03-01-2012, 20:44
:icon_tup:
az bıle yazmısım :D

CRUEL
03-01-2012, 20:45
ya kardeşim 20yaşndaki aracın specleri doruda benm 68bindeki tertemz aracımınmı specleri belli deil saçmalamayın artık fanatiklikde biyere kadar...
kabullenin kardeşim orjnal kutu içi filtreli sadece son susturuculu 206gti bu crx ile yürüyor neden bu kadar zor? :)

kelalper
03-01-2012, 20:46
adam neden belirtmesin bi söyler misin. Ya da şöyle soriim tamam o kadar yükledi etti neden hava filtre kutusu üzerinde kalsın kutu içi filre ile roll a çıksın. Arabanın speclerini saklayıp eline ne geçecek. Haa diyeceksin ki yazarsa kimse denemez. O da yalan. Bi tane atarlı konu açsa arabası hakkında kapısında sıra olur denemek için.

CRUEL
03-01-2012, 20:48
hondayla denersen işin içinden çıkamazsn demişlerdi harbi doğruymuş :) sanki kanlısıyız:D

alone
03-01-2012, 20:51
hondayla denersen işin içinden çıkamazsn demişlerdi harbi doğruymuş :) sanki kanlısıyız:D

puhahah:D:D

wolrath
03-01-2012, 20:55
sımdı bır tane vti gecersen ınsanların belkı aklında soru ısaretı kalabılır ama pıyasa araclarla denersen (ozellıkle bılındık plakalı-baska markalar vs vs.) aracını gercekten kanıtlamıs olursun.

yoksa bu deneme mahallı bır basarıdan oteye gecemez kanımca :)

bunu arabana .ok atmak degıl de senın ıcını rahatlatmak ıcın yazdım. yanı konunun hondayla alakası yok. tek deneme oldugu ıcın ortada ınsanlar dogal olarak yanlışı dıger arabada arıyor ;)

he bana sorarsan ben rs le rc gecıyorken gtı'ın rs kadar gıtmesı hele kı o specte elbette bıraz zor derım. ama ılk yazdıklarımı uygularsan, bu kanıyı curutebılırsın belkı de :)

Arasts61
03-01-2012, 20:57
o leon videoları neydi oyle anlamadım. yazılımlı 1.8 turbo crx i geçemiyor mu?:)
kemalle yuruyen crx mı o??

CRUEL
03-01-2012, 20:58
sımdı bır tane vti gecersen ınsanların belkı aklında soru ısaretı kalabılır ama pıyasa araclarla denersen (ozellıkle bılındık plakalı-baska markalar vs vs.) aracını gercekten kanıtlamıs olursun.

bunu arabana .ok atmak degıl de senın ıcını rahatlatmak ıcın yazdım. yanı konunun hondayla alakası yok. tek deneme oldugu ıcın ortada ınsanlar dogal olarak yanlışı dıger arabada arıyor ;)

he bana sorarsan ben rs le rc gecıyorken gtı'ın rs kadar gıtmesı hele kı o specte elbette bıraz zor derım. ama ılk yazdıklarımı uygularsan, bu kanıyı curutebılırsın belkı de :)

tmm da hocam ben tek vti la denemedim başka vti la ve benm denediğim vti ında başka vti la denemesi mevcut bu 3vti da sorunlu o zaman:)

Arasts61
03-01-2012, 21:00

adam rc geçemiyorki. videoları da var ustelik.
rs geçme iddiası da yok. ama denemem demıyor sadece..

Günkut
03-01-2012, 21:13
ya kardeşim 20yaşndaki aracın specleri doruda benm 68bindeki tertemz aracımınmı specleri belli deil saçmalamayın artık fanatiklikde biyere kadar...
kabullenin kardeşim orjnal kutu içi filtreli sadece son susturuculu 206gti bu crx ile yürüyor neden bu kadar zor? :)

Kabullenmıcek birşey yok neredeyse 206larin hiçbiri yürümüzken ve adam ben 0'ını aldım kullandım diyen adama neden inanmıyorsun o adam yalanmı söylüyor ?

adam neden belirtmesin bi söyler misin. Ya da şöyle soriim tamam o kadar yükledi etti neden hava filtre kutusu üzerinde kalsın kutu içi filre ile roll a çıksın. Arabanın speclerini saklayıp eline ne geçecek. Haa diyeceksin ki yazarsa kimse denemez. O da yalan. Bi tane atarlı konu açsa arabası hakkında kapısında sıra olur denemek için.

Az parcayla yürüyen araba her zaman piyasa yapmazmı sormazlarmı adama bu araba bu speclerle yürürken aynı araba headers egzantrik yazılım ile nasıl aynı yürüyor diye ?

Kamer abi bi konuda bir 206 paylasmıs yüklü şekilde aynı rexin videolarını izlemedin galiba ?

İstanbula gelince rexmi yavaşladı yoksa adanada ki 206 üstündeki o kadar parcaya göre çöpmü çelişki çok yani 0,5 basıp gecilen bir araba haftaya 0,7 basıp o araba gecerse ve bende 0,5 bastım derse piyasa yapmazmı ?

Cruel yanlış anlama senin için birşey söylemiyorum piyasa yapma gibi bir niyetinin olmadıgını yazılarından postlarından anlayabiliyorum dediğin gibi metal parcaları için kırmaya değmez birbirimizi gecen ve gecilen araclara tebrikler.

CRUEL
03-01-2012, 21:19
Günkut@
eyw dediklernfde haklısın benm tek sölemek istediğim bu tür araçların hepsi bir gitmiyor.. dolu bi crx vardı bayağa listesi kalabalıkdı ama punto hgt ile kafakafaya yürüyodu benm puntoyla denediğim ortak araçla kıstas aldığmda o crx i geçermişim gibi görünüyor ama bu demek deilki crx ler yürümüyor.istisnalar kaideyi bozuyor bazen:) senin aracında neler var? edirneye gelme durumum var bu hafta gelirsem görüşürmüyüz

DaRkNeSs-
03-01-2012, 21:20
o leon videoları neydi oyle anlamadım. yazılımlı 1.8 turbo crx i geçemiyor mu?:)
kemalle yuruyen crx mı o??

bir crx ci olarak bunu bende merak ettim :D

kadir senin eski araban ortalığı amma karıştırıyor kardeşim :D

Günkut
03-01-2012, 21:22

Günkut@
eyw dediklernfde haklısın benm tek sölemek istediğim bu tür araçların hepsi bir gitmiyor.. dolu bi crx vardı bayağa listesi kalabalıkdı ama punto hgt ile kafakafaya yürüyodu benm puntoyla denediğim ortak araçla kıstas aldığmda o crx i geçermişim gibi görünüyor ama bu demek deilki crx ler yürümüyor.istisnalar kaideyi bozuyor bazen:) senin aracında neler var? edirneye gelme durumum var bu hafta gelirsem görüşürmüyüz

Salı günü gelebilirsen görüşürüz diğer günler çalışıyorum ve cıkma sansım yok edirneye 20 km uzaktayım giriş cıkıs kapı gümrük filan sıkıntı aracım suanda komple stok egsoz borularına kadar tüve gidicegim için ve gel misafirim ol muhabbetimizi ederiz daha sonra benim bir istanbul yapmam lazım bakımı filan gecti biraz bakımı tamamladıktan sonra birde biz deneriz :)

Benim rexte komple düz boru,acık filtre birde iman power ve halilin babannesinin üfürüğü var :D:D

CRUEL
03-01-2012, 21:24
Salı günü gelebilirsen görüşürüz diğer günler çalışıyorum ve cıkma sansım yok edirneye 20 km uzaktayım giriş cıkıs kapı gümrük filan sıkıntı aracım suanda komple stok egsoz borularına kadar tüve gidicegim için ve gel misafirim ol muhabbetimizi ederiz daha sonra benim bir istanbul yapmam lazım bakımı filan gecti biraz bakımı tamamladıktan sonra birde biz deneriz :)

Benim rexte komple düz boru,acık filtre birde iman power ve halilin babannesinin üfürüğü var :D:D

541-446-25-55 ararsın gelince

bakımını istanbulda yapıyorsanız buraya geldiğinizde görüşürüz hocam numaranı kaydettm

Günkut
03-01-2012, 21:26
Tamamdır :)

shero
03-01-2012, 21:52
pöf yoruldum yahu yok bişi demekden dilimde tüy bitti... he arkadaş kapakda yapılı egzantrkde var chipde var:D

insan gibi yazdık araba orjinalse helal olsun demesini bilen insanız ...:cool:

elpadre
03-01-2012, 21:52
gunkut bende gelıyımmıı :D

DR059
03-01-2012, 21:53
206 şaşırttı. Maşallah her iki araca da.

Hangi araçta ne var ne yok bilemem ama AVN Rex Mustafa abideyken aracın gidişini hem içerden hem dışardan defalarca gördüm. Mersin'de, Adana'da, Ankara'da, İstanbul'da denemelerine şahit oldum vs özetle bu araç güzel gidiyor.

Bir 206 GTI'ın bu Rex'in karşısında böyle yürümesi de, 206 için bence güzel bir sonuç.

Kazasız belasız her iki araca da, Maşallah Turgay kardeşim tekrardan.

cdc70
03-01-2012, 22:02

:))))) hahaha gına gelmiş

Günkut
03-01-2012, 22:06
gunkut bende gelıyımmıı :D

sen yada siz gelceksiniz zaten 1 sene oldu :D

CRUEL
03-01-2012, 22:11
Tamamdır :)

eyw hocam serdar yanımda şuan belki atlar gelrm kafamın durumuna göre:D
(edirneli olan eski 206 şimdi corsası olan:D )

Günkut
03-01-2012, 22:13
eyw hocam serdar yanımda şuan belki atlar gelrm kafamın durumuna göre:D
(edirneli olan eski 206 şimdi corsası olan:D )

onun ben... anlamıstır o :D

ahah sor bakayım kemal dam tepelredınde gezıyomuymus yine :D

CRUEL
03-01-2012, 22:16
onun ben... anlamıstır o :D

ahah sor bakayım kemal dam tepelredınde gezıyomuymus yine :D

:D ahuhaha martıdır :D

Günkut
03-01-2012, 22:17
hahahah :Dahahhashda:D

-Ata-
03-01-2012, 22:18
leon 1.8t 180lık egzos yazılım fıltre var tek kısı ıkı araçta:D crxın specler aynı

206 nın mantıken bu leonlada yanyana gıtmesı gerekıor:D

vRbzltY7TTE

crx vs leon fr 1.8t 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=vRbzltY7TTE&list=UUU-NP_9rWU6kFO7tMLDABFw&index=17&feature=plcp)

burdakı 206da egzantrık egzos fıltre kapak yapılı kısa sanzıman yazılım var

baska bı 1.8t 180lık yıne bundada egzos yazılım ve fıltre var.hatta yazılım olmayabılır tam hatırlamıyorum

2TVGsRdM16M

yanı senle deneyen 206 la bu 206 teknık olarak aynı gıdıyor:D yanlıs anlasılmasın ama 206da egzantrık ıvır zıvır var demıyorum ama bısıler var yanı:D

açıklama çok mantıklı :)

206 gti'ın ufak dokunuşlarla bu kadar gittiğini yeni gördüm sadece kutuiçi ve egzoz üstelik düzboru da yok :) senelerdir böyle ciğerlisini görmemiştim maşallah ug' ye:)

ayrıca 2 araca da maşallah güzel deneme olmuş...

elpadre
03-01-2012, 22:20
sen yada siz gelceksiniz zaten 1 sene oldu :D

haloyuuu kandıramıyoorumkıı ben ladamla gıderım her yere dıyor :D

ramorex
04-01-2012, 10:25
sanırım atıp tutanlara ders olacak tarzda bir video ve davranış helal olsun Turgay kardeşime...

emre_
04-01-2012, 10:41
ya kemal gerçeği söyleyelim artık insanlara :D

Pecoların hondalardan daha iyi olduğunu :D
Eninde sonunda herkez görücek nasıl olsa
Canı gidiyo insanların honda piyasası bozulcak diye
Oldu bitti maşallah :D

rio
04-01-2012, 10:56
leon bozuk yada gitmiyor:D demek lazım burda:D
evet benm araça fabrikada yanlışlıkla rc motoru koymşlar bende diyorum bu koca manifold ne böle:D

gizliye gerek yok ne varsa söyle bence burda herkes bu işi biliyor ayıp deilki ama filtre egsoz yok ciğerli falan kimsa saf deil :icon13: :D

ENG
04-01-2012, 11:20
bazen böyle şakacı arabalar çıkabiliyor. eski bir crx sahibi ve hayranı olarak 206 sahibini tebrik etmek lazım arabasına iyi bakmış. turgayı tanırım çok iyi arkadaştır. arabası en iyi yürüyen rexlerden birisidir oda videoda görülüyor zaten. 206 nın dc rex e attığı farkı düşünürsek ne kadar iyi yürüdüğünü anlamamak ahmaklık olur.

kaanpoyrazoglu
04-01-2012, 11:33
Maşallah arkadaşlar ;)

dnr1
04-01-2012, 11:58
emeklerinize saglık arkadaşlar..bi tanesi kaç model..bi tanesi orjinal..ikiside en iyisi helal ikinizede ....izlemek bile keyifliydi..

GokHan35
04-01-2012, 12:20
Ya arkadaslar tamam anladık her araba aynı gitmez,yok biri fabrikadan ciğerli cıkar,biri üfürüklüdür,biri asırı iyi pilotajla şansını zorlar falan eyw ben zaten crx falan bilmem hiçte binmedim ama bu arkadasın (cruel) 2-3 video konusunu takip ettim ve 206 gti denen araclarda yeterince o arabaları yasamıs ve farklı araclarda (206 gti) tecrube sahibi olmuş biriyim,sıfırı ve 2.elleri dahil,ve bilmediğim konularda da arastırma yapmışımdır gözlemlerimle beraber,hadi bu arkadasın aracı harbiden ciğerli,öbur 206 lardan farklı,peki bu ülke sınırlarında hiç mi baska bu sekilde hiç ama hiç ellenmeden bu kadar gidebilen bi 206 yok,bu araba tek basına ben temizim ben ciğerliyim diye bagırıyo peki neden 1 tane daha yok veya var da biz mi bilmiyoruz? insanlar buna sasırıyo,olsaydı 30-40 tane hadi onu da gecelim 5 tane bu speclerde bu sekilde yuruyen eminim konular karısmazdı,ilk ve tek olması cok garip,yine de mal arkadasımızın zevkte alıyo evet akıcı bi sekilde gidiyo da kazasız belasız,ama bazı gercekler değişmez :)yeni dunya duzenine gerek yok :)

smtkrglu
04-01-2012, 12:24
Mesela 1.6 gti s16 ile 1.6 vti b16a2 motorlar güç bakımından birbirlerine denk değildir ama yanyana yürüyen iki araçtır honda 160 hp peugeot s16 120 hp :D

Günkut
04-01-2012, 12:29
Mesela 1.6 gti s16 ile 1.6 vti b16a2 motorlar güç bakımından birbirlerine denk değildir ama yanyana yürüyen iki araçtır honda 160 hp peugeot s16 120 hp :D

106 kac kg ?
vti kac kg ?
sanzıman oranları?
aerodınamık ?

Herşey hp demek degil arkadaslar bunu neden görmezden geliyorsunuz.He bide " :D

106arts
04-01-2012, 12:35
106 kac kg ?
vti kac kg ?
sanzıman oranları?
aerodınamık ?

Herşey hp demek degil arkadaslar bunu neden görmezden geliyorsunuz.He bide " :D

herşey hp demek degılse o zaman 206da crx i gecıyor olabılır :D herşey hp demek değil

smtkrglu
04-01-2012, 12:39
GTİ:950 kg
VTİ:980 kg
gtiların şanzıman oranları vti nazaran daha kısa mesela 155 gibi 3.vitesde kesiciye giren gti ve vts ler vtilere nazaran daha kısa mesafe yol katediyor aerodiniğe gelince bunlar laboratuar ortamında şimdiki teknoloji ile test edilmiş araçlar değil kim arar 98 modelde aerodinamiği :D :D hondayı bende severim ama bu kadarda efsaneleştirmeyin arkadaşlar :icon_wack

KMR2-GT
04-01-2012, 12:42
vtı 1050 kılo

CRUEL
04-01-2012, 12:49
sanırım atıp tutanlara ders olacak tarzda bir video ve davranış helal olsun Turgay kardeşime...
bide benim geçtiğim videolardan koysanız keşke? evet yanyana gitmek hoşunuza gitmedi herhalde içinden gaz kestiğim(2.video)ve virajı içten aldığnz önde olduğunuz videoyu koymuşunuz gerçekden helal olsn:)

gizliye gerek yok ne varsa söyle bence burda herkes bu işi biliyor ayıp deilki ama filtre egsoz yok ciğerli falan kimsa saf deil :icon13: :D
sen hala nediyon ya:D

ya kemal gerçeği söyleyelim artık insanlara :D

Pecoların hondalardan daha iyi olduğunu :D
Eninde sonunda herkez görücek nasıl olsa
Canı gidiyo insanların honda piyasası bozulcak diye
Oldu bitti maşallah :D
ahuahah iyiymiş bu:D

bazen böyle şakacı arabalar çıkabiliyor. eski bir crx sahibi ve hayranı olarak 206 sahibini tebrik etmek lazım arabasına iyi bakmış. turgayı tanırım çok iyi arkadaştır. arabası en iyi yürüyen rexlerden birisidir oda videoda görülüyor zaten. 206 nın dc rex e attığı farkı düşünürsek ne kadar iyi yürüdüğünü anlamamak ahmaklık olur.
bende bu rexin bu kadar iyi gitmesine anlam veremiyoyurm kesin bişiler var bunda:D

Günkut
04-01-2012, 12:50
herşey hp demek degılse o zaman 206da crx i gecıyor olabılır :D herşey hp demek değil

206 crxi geciyor olabilir ben geçmiyormu dedim ?

2.0lt 206 gti kac hp ? 1.6 lt crxin yanında ? :D

gtiların şanzıman oranları vti nazaran daha kısa mesela 155 gibi 3.vitesde kesiciye giren gti ve vts ler vtilere nazaran daha kısa mesafe yol katediyor aerodiniğe gelince bunlar laboratuar ortamında şimdiki teknoloji ile test edilmiş araçlar değil kim arar 98 modelde aerodinamiği :D :D hondayı bende severim ama bu kadarda efsaneleştirmeyin arkadaşlar :icon_wack

Birşeyin efsaneleştirildiği yok. 98 model aracta aerodınamık yokmu diyorsun yani ?

KMR2-GT
04-01-2012, 12:52
crx te ne oldugu bellı dyno verısı bellı senden hala dyno beklıyoruz stock gtı :)

smtkrglu
04-01-2012, 12:56
Yazdığımı tarafsız ve daha düzğün yorumlarsan ben 98 modellerde aerodinamik yok demedim bahsettiğim iki araçta aynı segment ve normlara sahip bunların aralarında bariz bir fark olması mantığa aykırı...:cool:

GokHan35
04-01-2012, 13:16
Ya arkadaslar tamam anladık her araba aynı gitmez,yok biri fabrikadan ciğerli cıkar,biri üfürüklüdür,biri asırı iyi pilotajla şansını zorlar falan eyw ben zaten crx falan bilmem hiçte binmedim ama bu arkadasın (cruel) 2-3 video konusunu takip ettim ve 206 gti denen araclarda yeterince o arabaları yasamıs ve farklı araclarda (206 gti) tecrube sahibi olmuş biriyim,sıfırı ve 2.elleri dahil,ve bilmediğim konularda da arastırma yapmışımdır gözlemlerimle beraber,hadi bu arkadasın aracı harbiden ciğerli,öbur 206 lardan farklı,peki bu ülke sınırlarında hiç mi baska bu sekilde hiç ama hiç ellenmeden bu kadar gidebilen bi 206 yok,bu araba tek basına ben temizim ben ciğerliyim diye bagırıyo peki neden 1 tane daha yok veya var da biz mi bilmiyoruz? insanlar buna sasırıyo,olsaydı 30-40 tane hadi onu da gecelim 5 tane bu speclerde bu sekilde yuruyen eminim konular karısmazdı,ilk ve tek olması cok garip,yine de mal arkadasımızın zevkte alıyo evet akıcı bi sekilde gidiyo da kazasız belasız,ama bazı gercekler değişmez :)yeni dunya duzenine gerek yok :)

cruel kardesim ne dusunuyosun bu yazdıklarım hakkında? :D

106arts
04-01-2012, 13:19
206 crxi geciyor olabilir ben geçmiyormu dedim ?

2.0lt 206 gti kac hp ? 1.6 lt crxin yanında ? :D

Birşeyin efsaneleştirildiği yok. 98 model aracta aerodınamık yokmu diyorsun yani ?

kac hp bilmem 1.8t ile kafa kafaya giden crx ile aynı gidiyo onu bilirim izle ve gör :D

Günkut
04-01-2012, 13:19

Bunu ben yazmadım yorumlarımı okursan tarafsız oldugumu anlarsın vts,106 yada vti 98 modeli yokmu ?

Evet araçlar aynı segment kabul ediyorum peki konumuzda ki araçlar aynı segment mi ?

Günkut
04-01-2012, 13:20
kac hp bilmem 1.8t ile kafa kafaya giden crx ile aynı gidiyo onu bilirim izle ve gör :D

İzliyorum ve görüyorum yürüyen 206ları görmek güzel en azından kaflarda klişeleşmiş düşünceleri ve pasları silme çabaları olan arkadaşlar var ;)

106arts
04-01-2012, 13:20

dostum aramamıssın demekkı benım vıdeolarıma bakarsan görebılırsın aynı speclerdekı 206gtı yururunu aynı olayları o konulardada görebılırsın
iyi araştıramamıssın demekkı ;) mkg gti konularına bak

crisis
04-01-2012, 13:22
Stock abi dynoya ne gerek imanla yuruyor cihaz mubarek albi gti tak son susturucu devam

smtkrglu
04-01-2012, 13:25
Bunu ben yazmadım yorumlarımı okursan tarafsız oldugumu anlarsın vts,106 yada vti 98 modeli yokmu ?

Evet araçlar aynı segment kabul ediyorum peki konumuzda ki araçlar aynı segment mi ?
Zaten sıkıntıda burda başlıyor birisi 2.0 birisi 1.6 litre hacmindeki araçlar yanlız model itibari ile 206 daha modelli ve teknoloji farkı var her ne kadarda araç sahibine motoru hakkında ileri geri konuşulsa da stock 206 için güzel bir performans crx içinde aynı şey geçerli yanlız burda ima edilmek isteneni merak ediyorum neden crx e bahane bulunmazken 206 nın dyno ya filan çıkması isteniyor :D

GokHan35
04-01-2012, 13:26
dostum aramamıssın demekkı benım vıdeolarıma bakarsan görebılırsın aynı speclerdekı 206gtı yururunu aynı olayları o konulardada görebılırsın

bence sen bindiğin arabayı yeterince tanımıyosun guzel kardesim :) inanmak guzel bişey ama bide olanla yetinme olayı var,sizin dunyanızdaki 206 ları bilemem ama bahsettiğiniz gti olayı bu değil :) ha sen diyosan bu videodaki arkadass orda ben kendi memleketmde ortalıga stock olarak hukmediyoruz,uretilen diğer binlerce 206 gti tezlerine karsı 2 kişi savasıyoruz orası ayrı mevzu :) ama cidden seviyorum araclarınızı,art niyet hayatta yok goruyosun zaten olayı neseli sekilde yorumlamaya calışıyorum ama gercekciliği de severm kardesim,keyifli gazlamalar :)

Günkut
04-01-2012, 13:26

Aramadığım konusunda haklısın vaktim olursa bakabilirim ;)

GokHan35
04-01-2012, 13:28
Aramadığım konusunda haklısın vaktim olursa bakabilirim ;)

bana kızıyo arkadas neden mkg den haberim yok diye sana değil kardesim yanlış anlama :p:)

CRUEL
04-01-2012, 13:28
yürüyeninide gayet iyi biliyorum diğerleride yürütememişler demekki:) kaçtane böyle yürüyen typer kovalayan crx gördün?:D hemde bu speclerle?? ben hiç görmedim o yüzden bu crx dede bişi var dememmi lazım? :) dc crx ile gr arasında bu kadar fark oluyorsa benimkiylede diğer bi 206 arasındaki olan farklı neden hoş görmüyosun? :) mantık çalıştırın yahu hep 206ya yüklenmeyin bide etrafınıza bakın

Günkut
04-01-2012, 13:29
Zaten sıkıntıda burda başlıyor birisi 2.0 birisi 1.6 litre hacmindeki araçlar yanlız model itibari ile 206 daha modelli ve teknoloji farkı var her ne kadarda araç sahibine motoru hakkında ileri geri konuşulsa da stock 206 için güzel bir performans crx içinde aynı şey geçerli yanlız burda ima edilmek isteneni merak ediyorum neden crx e bahane bulunmazken 206 nın dyno ya filan çıkması isteniyor :D

Kendin söylüyorsun teknolojisi eski motoru ufak kasası eski ederi gideri belli dynosu var ve nasıl oluyorki böyle bir araba teknolojisi yeni motor hacmi yüksek ve dynosu olmayan bir araçla kaf burun gidiyor ?

Bana göre 206nın boy boy ayırması lazım 2.0 lt motor daha fazla beygir gücü vs ama aktarma agırlık ve yine söylüyorum aerodinamik ten bahsedilmiyor sadece arabasını basarak 1 boy aldıgını gördügüm arkadslarım var.

Arabanın yere 3 parmak dahi alçalması aracımı hızlandırır diye düşünüyorum.

Crx-Em
04-01-2012, 13:29
İkiside Çok Güzel Yürüyor Maşallah.

106arts
04-01-2012, 13:30
bence sen bindiğin arabayı yeterince tanımıyosun guzel kardesim :) inanmak guzel bişey ama bide olanla yetinme olayı var,sizin dunyanızdaki 206 ları bilemem ama bahsettiğiniz gti olayı bu değil :) ha sen diyosan bu videodaki arkadass orda ben kendi memleketmde ortalıga stock olarak hukmediyoruz,uretilen diğer binlerce 206 gti tezlerine karsı 2 kişi savasıyoruz orası ayrı mevzu :) ama cidden seviyorum araclarınızı,art niyet hayatta yok goruyosun zaten olayı neseli sekilde yorumlamaya calışıyorum ama gercekciliği de severm kardesim,keyifli gazlamalar :)

ben sattım cok arabayı sattıgım arabayı savunmam herhalde bak oda satıyor görüş istersen inanmıyorsan :D yapacak bişey yok yürüyor :)
Peugeot 206 2.0 GTI 2000 Model 17.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 69312383 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-206-gtiii-69312383/detay/)

Günkut
04-01-2012, 13:30
bana kızıyo arkadas neden mkg den haberim yok diye sana değil kardesim yanlış anlama :p:)

yok yok :D

Seviyeli bir şekilde tartısıyoruz güzel oluyor ögreniyoruz :)

GokHan35
04-01-2012, 13:32
yürüyeninide gayet iyi biliyorum diğerleride yürütememişler demekki:) kaçtane böyle yürüyen typer kovalayan crx gördün?:D hemde bu speclerle?? ben hiç görmedim o yüzden bu crx dede bişi var dememmi lazım? :) dc crx ile gr arasında bu kadar fark oluyorsa benimkiylede diğer bi 206 arasındaki olan farklı neden hoş görmüyosun? :) mantık çalıştırın yahu hep 206ya yüklenmeyin bide etrafınıza bakın

valla mantıga aykırıysa diyebilirsin kardesim neden olmasın :) senin arabanın farklı oldugunu ben kabul ediyorum,guzel aracın var takip ediyorum hoşuma gidiyo bak övuyorumda :) ama neden baska yok? git hangi sehrde kac tane 206 gti varsa tak bi son susturucu bu sekilde yurutunde göreyim,fabrikadan cıktıgı gibi böyle yurusun arabamı satıp 206 gti alcam aynı amac ugrunda koşalım :D

smtkrglu
04-01-2012, 13:36
Kendin söylüyorsun teknolojisi eski motoru ufak kasası eski ederi gideri belli dynosu var ve nasıl oluyorki böyle bir araba teknolojisi yeni motor hacmi yüksek ve dynosu olmayan bir araçla kaf burun gidiyor ?

Bana göre 206nın boy boy ayırması lazım 2.0 lt motor daha fazla beygir gücü vs ama aktarma agırlık ve yine söylüyorum aerodinamik ten bahsedilmiyor sadece arabasını basarak 1 boy aldıgını gördügüm arkadslarım var.

Arabanın yere 3 parmak dahi alçalması aracımı hızlandırır diye düşünüyorum.
Biraz geçte olsa bir noktada hem fikir kalabildik :D videoda bahsedilen 206 stock deniyor buna kesin kanaat getiremediğim için böyle polemikler yaşanıyor bende stock olduğunu tahmin ediyorum çünki ekzantirik bile olsa farklı sonuçlar alınır 206 dan...

16EC813
04-01-2012, 13:42
yılan hikayesi :D

elpadre
04-01-2012, 13:48
yılan hikayesi :D

sen cok fenasın :D

ENG
04-01-2012, 13:51
Poşet ne izliyosun konuyu araban yok bişeyin yok :P metrobüs rollcüsü

shero
04-01-2012, 13:56
valla mantıga aykırıysa diyebilirsin kardesim neden olmasın :) senin arabanın farklı oldugunu ben kabul ediyorum,guzel aracın var takip ediyorum hoşuma gidiyo bak övuyorumda :) ama neden baska yok? git hangi sehrde kac tane 206 gti varsa tak bi son susturucu bu sekilde yurutunde göreyim,fabrikadan cıktıgı gibi böyle yurusun arabamı satıp 206 gti alcam aynı amac ugrunda koşalım :D

dur bulayım sana amcadan dayıdan bitane 206 gtı hahahah :hahaha:

16EC813
04-01-2012, 13:56
sen cok fenasın :D

ahushashaaha :D

poşetçay
04-01-2012, 13:57
erdinçle fazla takılma engin kör we şaşı

ENG
04-01-2012, 13:58
.....................

poşetçay
04-01-2012, 14:00
ya 40 yaşında adamsın küfür etsem ben utanırım senin gbi aç gezip arabaya yakıt alamıcaksam hiç arabam olmasın

ENG
04-01-2012, 14:02
.........................

poşetçay
04-01-2012, 14:03
kimlerle takılmışım ben ya gel weriyim

ENG
04-01-2012, 14:06
ne biçim konuşmalar bunlar ENG

poşetçay
04-01-2012, 14:08
siz kendi konuşmalarınıza bakın herkezin içinde taşakmı geçmeye çalışıonuz neyin peşindesiniz şaka yapıosan kaldırmayıda biliceksin yoksa yapmıcaksın

106arts
04-01-2012, 14:10
evet az önce cruel arkadasımız bana msn den specleri açıkladı bırazdan sayfanın resmını eklıyorum :D:D

ENG
04-01-2012, 14:11
tamam volkan ben .... yaptıkça sen uzatma

turgay.ozgur
04-01-2012, 14:12
206 şaşırttı. Maşallah her iki araca da.

Hangi araçta ne var ne yok bilemem ama AVN Rex Mustafa abideyken aracın gidişini hem içerden hem dışardan defalarca gördüm. Mersin'de, Adana'da, Ankara'da, İstanbul'da denemelerine şahit oldum vs özetle bu araç güzel gidiyor.

Bir 206 GTI'ın bu Rex'in karşısında böyle yürümesi de, 206 için bence güzel bir sonuç.

Kazasız belasız her iki araca da, Maşallah Turgay kardeşim tekrardan.

saolasın kardeşim hepimizin araçlarına maaşallah...

saol Engin abim sende çok iyi ve dürüst birisin...

98 modelde kim arar aerodynamic i mi??? si ve crx i ele alalım... ikisindede aynı motor var neredeyse ağırlıklarıda birbirine çok yakın. peki aralarındaki gidişteki bu dağlar kadar fark niye? iki cevabı var aerodynamic ve crx in şanzuman oranı... o yıllardada demekki aerodynamic üretici ve tasarımcı mühendisler tarafından düşünülmemesi değil aksine çokta ön planda olan bir etkendir... çok eskilerden beri hesabı kitabı tutulan bir konudur... honda efsanedir ürettiği motorlardan aldığı güç ile ve japon olarak yıllardır sadece araç üzerinde değil bir sürü sisteme motor üretmelerindende bu kanıya varabilirsin... atmosferik 2.0 litreden 240 beygir üretebiliyorlarsa bunu diğer firmalar turbo modellerinde ulaşamıyorsa vardır bi hikmet japonda. kesinliklede fransıza almana veya herhangi başka üretici ülkeleri kötülemiyorum burada teknoloji çok gelişti artık zaten üretilebiliyor istenen güçlerede ulaşılabiliyor emisyon olayı olmasa...

Günkut
04-01-2012, 14:14
Teşekkür butonu turgay :D

turgay.ozgur
04-01-2012, 14:16
Teşekkür butonu turgay :D

rica butonu günkut :)

DaRkNeSs-
04-01-2012, 14:37
bu denemedeki crx kadirsa arkadaşımızın adanaya sattığı crx mi?
o crx ise eğer onun motoru baştaş performance da yenilenmişti,
yıllardır dilimizde tüy bitti motoru fabrikasyon olan bi crx iyi gider, vti dan pek bi farkı yoktur diye dinletemedik :) bide üzerinde headers komple egzos cai varsa çok çok iyigider kilosu hafifliğindne dolayı.

şimdi eğer bu crx o crx ise, biliyoruz ki bu aracın motoru orjinal parçalarla yenilendi. kapağında falan bir işlem yok sıkıştırma artmadı, sadece bu speclerle yürüor.

peki cruel kardeşim senin 206 gti 0 km den beri sende mi yada bi yakınının arabası mı?
eğer değilse belki önceki sahibi conta yaktı kapağı da biraz traşladılar sıkıştırma az da olsa arttı o yüzden gücü de arttı olamaz mı?
arabanı küçümsemiyorum.yanlış anlama çok çok iyi gidiyor videodan görünen, bişeyler yapılmış olması da bişey değiştirmez.neticedir önemli olan ve iyi gidiyor :)
neden böyle bişey yazdım
bir arkadaşımda da 206 vardı arabası stock diyordu, sonra kutuiçi filtre egzos ve chip olduğunu öğrendik,kendisi chipin bir işe yaramadığından bahsediyordu,böyle düşünmesinin sebebi de arkadaşının 206 gti ına chip yapmışlar aynı yerden ve deneme yaptıklarında farkın değişmediğini söylediler. ama belki diğer 206 ya yaramayan kendi arabasına yaradı bunu bilemeyiz dyno sonucu olmadan :)

yine başka bi arkadaşımın başka marka bir aracı da bütün tr deki emsallerine göre çok çok iyi gidiyordu sadece chip ve egzosla,hatta yine bu forumda da baya tartışması olmuştu.
sonra bi proje için baktığımızda üst kapağın biraz taşlandığını gördük, demek ki bütün emsallerinden iyi gitmesinin sebebi oydu,kendi de kabul etti..

biraz uzun yazdım ama anlatabilmişimdir umarım.
demem o ki 2. el aldığımız arabalaramızın daha önce ne işlemlerden geçtiğini bilmiyoruz çoğunlukla.farklar burdan çıkabiliyor.

ama dediğim gibi önemli olan netice. forumlarda karşılaştırma yapılırken hep hata içindeyiz
a markası ile b markasını kıyaslarken birer örnek alıp kıyaslıyoruz aama bizler kimiz ki? otomobil karar kurumu falan mı :D
bizim kıyaslamamız gereken markalar değil 34 xyz.45 plakalı araç ile 34yzx 54 plakalı araç olmalı
umarım anlatabilmişimdir :)

shero
04-01-2012, 14:44
yıllardır dilimizde tüy bitti motoru fabrikasyon olan bi crx iyi gider, vti dan pek bi farkı yoktur diye dinletemedik :) bide üzerinde headers komple egzos cai varsa çok çok iyigider kilosu hafifliğindne dolayı.

şimdi eğer bu crx o crx ise, biliyoruz ki bu aracın motoru orjinal parçalarla yenilendi. kapağında falan bir işlem yok sıkıştırma artmadı, sadece bu speclerle yürüor.

peki cruel kardeşim senin 206 gti 0 km den beri sende mi yada bi yakınının arabası mı?
eğer değilse belki önceki sahibi conta yaktı kapağı da biraz traşladılar sıkıştırma az da olsa arttı o yüzden gücü de arttı olamaz mı?
arabanı küçümsemiyorum.yanlış anlama çok çok iyi gidiyor videodan görünen, bişeyler yapılmış olması da bişey değiştirmez.neticedir önemli olan ve iyi gidiyor :)
neden böyle bişey yazdım
bir arkadaşımda da 206 vardı arabası stock diyordu, sonra kutuiçi filtre egzos ve chip olduğunu öğrendik,kendisi chipin bir işe yaramadığından bahsediyordu,böyle düşünmesinin sebebi de arkadaşının 206 gti ına chip yapmışlar aynı yerden ve deneme yaptıklarında farkın değişmediğini söylediler. ama belki diğer 206 ya yaramayan kendi arabasına yaradı bunu bilemeyiz dyno sonucu olmadan :)

yine başka bi arkadaşımın başka marka bir aracı da bütün tr deki emsallerine göre çok çok iyi gidiyordu sadece chip ve egzosla,hatta yine bu forumda da baya tartışması olmuştu.
sonra bi proje için baktığımızda üst kapağın biraz taşlandığını gördük, demek ki bütün emsallerinden iyi gitmesinin sebebi oydu,kendi de kabul etti..

demem o ki 2. el aldığımız arabalaramızın daha önce ne işlemlerden geçtiğini bilmiyoruz çoğunlukla.farklar burdan çıkabiliyor.

ama dediğim gibi önemli olan netice. forumlarda karşılaştırma yapılırken hep hata içindeyiz
a markası ile b markasını kıyaslarken birer örnek alıp kıyaslıyoruz aama bizler kimiz ki? otomobil karar kurumu falan mı :D
bizim kıyaslamamız gereken markalar değil 34 xyz.45 plakalı araç ile 34yzx 54 plakalı araç olmalı

valla güzel bi acıklama olmuş :icon_tup:

CRUEL
04-01-2012, 14:54
@DaRkNeSs-
bende modelle deil plakayla kıyaslama yapılmasını düşünüyorum zaten daha öncede belirttim.ben aracımdan eminim 68binde motor ve şanzumanı hiç açılmamış garanti verebiliyorum. bana inanmıyorsunuzda baştaş performance yapılan motorun stock toplandığına inanmamı nasıl bekliyorsunuz? bende inanmiyim o zaman? mantıklı düşünüp yerime koyun kendinizi:) o yüzden polemiğe gerek yok..
crx in söylediği speclerden başka bişi yazmadım ben doğrudur dedim her ne kadar aşağıdaki linkde motor yapıldıkdan sonra araçda stage 4 exedy balatapr4+chiplenmiş beyin olduğuda yazıyor;
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/81807-avni-rex.html

ben yine bişi demiyorum.. olayı örneklerle onla bunla deşifre etmeye çalışırsak çok çok şeyler çıkar ortaya o yüzden sahibi ne diyorsa tamam dedim aynı hassasiyeti sizdende bekliyorum:)

KMR2-GT
04-01-2012, 14:56
beynı orjıanl onun, bız denedık chıplemeyı olmadı orjınal gerı taktık stage 4 debrıyaj dedıgınde sadece balatası ve 2. el geniş ol :D

106arts
04-01-2012, 14:58
@DaRkNeSs-
bende modelle deil plakayla kıyaslama yapılmasını düşünüyorum zaten daha öncede belirttim.ben aracımdan eminim 68binde motor ve şanzumanı hiç açılmamış garanti verebiliyorum. bana inanmıyorsunuzda baştaş performance yapılan motorun stock toplandığına inanmamı nasıl bekliyorsunuz? bende inanmiyim o zaman? mantıklı düşünüp yerime koyun kendinizi:) o yüzden polemiğe gerek yok..
crx in söylediği speclerden başka bişi yazmadım ben doğrudur dedim her ne kadar aşağıdaki linkde motor yapıldıkdan sonra araçda stage 4 exedy balatapr4+chiplenmiş beyin olduğuda yazıyor;

ben yine bişi demiyorum.. olayı örneklerle onla bunla deşifre etmeye çalışırsak çok çok şeyler çıkar ortaya o yüzden sahibi ne diyorsa tamam dedim aynı hassasiyeti sizdende bekliyorum:)

oha speclere bak dayı :D

CRUEL
04-01-2012, 15:05
beynı orjıanl onun, bız denedık chıplemeyı olmadı orjınal gerı taktık stage 4 debrıyaj dedıgınde sadece balatası ve 2. el geniş ol :D

ben genişim zatende siz bi türlü genişleyemediniz:D

elpadre
04-01-2012, 15:07
nan turgay aracında pr4 mu var dogruyu soyle :D

ofli
04-01-2012, 15:15
ben genişim zatende siz bi türlü genişleyemediniz:D

aracım stok diyebilecek kadar genişmi :D

CRUEL
04-01-2012, 15:16

fazlasıyla ;)

106arts
04-01-2012, 15:17

şu konuya göz attysan 1432534564 defa stock demış arkadas hala genişlik darlık peşindesnz :D :D

ofli
04-01-2012, 15:18
şu konuya göz attysan 1432534564 defa stock demış arkadas hala genişlik darlık peşindesnz :D :D

aaa ciddimisin okumamıştım !

İBRAHİM_MEY_GTİ
04-01-2012, 15:21
kemal noluyo burda ben sana demedimmi senin bu gti ortalıgı karıstırı diye...:)

crisis
04-01-2012, 15:22
sen hala crx pesindesi crxin yürüyenlerine daha öncede şahit olduk bu arabada neler olunca nasıl gideceğini biliyoruz bu 206 gti lar nerde sadece son susturucu filtre takıpta yürüyenlerinden hiçmi yok böle sizin tabirinizle CİĞER li araba sitedede adının altına yazanları gürüyoruz hepsimi ölü bu gti ların çok garip gerçektende

meli abi arabada orjinal beyin takılı mustafa abiden öle geldi araba zaten bizede pr4ü vermemişti sonra vercem filan demişti

106arts
04-01-2012, 15:24
aaa ciddimisin okumamıştım !
bi araba için yalancı muamelesıne gerek yok bence

OnurK
04-01-2012, 15:24
Bu kadar tartışmanın sebebi nedir ya anlamış değilim açıkcası bu kadar polemik CRUEL ile deneme yapmıştım. aracın maşallahıı var gittiği gibi gitmiş. ne fazla ne de az butun araçlara maşallah.

Kazasız belasız arkadaşlar.

İBRAHİM_MEY_GTİ
04-01-2012, 15:26
kanka senin sonuç ne oldu kemalle?

CRUEL
04-01-2012, 15:28
ak 106 ile önceden denemiştim geçmişti.bikaç sıkıntım vardı.gitmişken denedik ama şimdi denesem yine geçer.

ENG
04-01-2012, 15:29
7200 dede kesiyormuş şüpheli durum hımmmm:)

ofli
04-01-2012, 15:31
bi araba için yalancı muamelesıne gerek yok bence

bencede hiç gerek yok ben crx i bildigimden konustum fizik kurallarına aykırı yani dedigim gibi crx buradaki gibi gitmiyor ozaman

OnurK
04-01-2012, 15:32
ak 106 ile önceden denemiştim geçmişti.bikaç sıkıntım vardı.gitmişken denedik ama şimdi denesem yine geçer.

Amaç araçtaki yapılan değişiklikleri görmek değil mi kemal. net konuşma bakarsın geçersin. bir sensorun bile bozulması cook gerılere goturur. sıkıntıları halletmen iyi olmuş aracının maşallahı var.

yani demek istediğim peugeot ve honda kullanıcısı olan arkadaslar bu kadar bence fanatiklik yapmanın amacı ne :soru:

CRUEL
04-01-2012, 15:34
Amaç araçtaki yapılan değişiklikleri görmek değil mi kemal. net konuşma bakarsın geçersin. bir sensorun bile bozulması cook gerılere goturur. sıkıntıları halletmen iyi olmuş aracının maşallahı var.

bu kadar bence fanatiklik yapmanın amacı ne :soru:

teşekkürlerde anlamadım benmi fanatiklik yapıyom:D

OnurK
04-01-2012, 15:35
teşekkürlerde anlamadım benmi fanatiklik yapıyom:D

Editledim :)

Yok sen değil üstüne alınma konularında fanatiklik yapanlara sözüm :heyoo:

UmutRıza
04-01-2012, 15:44

Arkadaşlar tartışmaya gerek yok egzantrikli 206 da var kemalle deneyen aynı araç gelsin egzantrikli 206 ilede deneyelim fark ortaya çıksın.

yaşar
04-01-2012, 16:30
Sen kalsmanınla yarış Kemal, 2000cc hatırlatırım ;) :D Tayyar, s2k ;)

Arkadaşlar tartışmaya gerek yok egzantrikli 206 da var kemalle deneyen aynı araç gelsin egzantrikli 206 ilede deneyelim fark ortaya çıksın.

Bence en iyi çözüm bu olur :)

Gereksiz yere neden boş muhabbet döndü anlamayanlar gibi bende anlamadım :)

çok istiyorsanız aracı ustaya gösterirsiniz sıkıntı biter :icon_tup:

mustafa_KYR
04-01-2012, 16:31
Bu crx'in adanadaki ve sitedede bu araçla en cok vıdeoya sahip olan kişi olarak birseyler yazmak ıstıyorum. Kımse yanlıs anlamasın kımse atar tutar yapmasın sadece düşüncelerim ve gördüklerimi ileteceğim.

İlk olarak 206 gayet başarılı yürüyor rex zaten efsaneye dönüşmüştü burada iki aracada masallah sahıplerıne kazasız gunler.

Ben aracı kadırden aldıktan sonra adanada getırdım ve aracın uzerıne 4-2-1 dc replıka ebay malı headers taktık, uzerınde dandık bır fıltre vardı cıkarıp simota big tube taktık, ara borular orj.di degıstırıp dışı 60 içi 54 olan borular ile sona buddyclub son susturucu takıp, daha sonra debriyaj kaçırmaya başladıgı ıcın biraz fantaziye kaçıp ACT stage 4 balata aldık baskı stage 2 exedy. Daha sonra PR4 beyın alıp bunu chıpledık felan ama bır turlu yazılımını oturtamadık onun ıcınde s..rım böyle askın ızdırabını dıyıp takmaktan vazgectım :) . Araç suan orj. beyın ıle boyle yuruyor pr4 yok bunu bilin.

daha sonraları otobana cıktıgımızda
1-207 RC (yazılımlı) 199,8 hp dyno verısı olan araçla düzde yan yana yokus yukarı 1 boy o onde yokus asagı 1 boy ben onde oluyordum.
2-1.8T leon 185 hp cıvarı dyno verısı olan bir leonla uzunda sonuna kadar yanyana gittik 240 cıvarlarına kadar
3-Header+fıltre+egzoz'lu temız bir vti ile( km olarakta 100.bın ı yenı yapmıs) yarım boy onde gıdıyordum
4-2011 model BMW 320d 184 HP +box'lı araçla 220 ye kadar yanyana gıdıyoruz neredeyse 220den sonra 2-3 boy onume gecıyordu mecburen ruzgara gırdıgımde 240a tamponunda oluyordum (yolun sıkısık oldugu ve yana gecme sansım olmadıgı ıcın)
5-citroen c4 vts 180 hp'lik 220 ye kadar 2 dırek atıyorum
6-206 citiayy ile iki farklı araçla biri baya kotu durumdaydı 400'de 1 dırek
diğeri yine egzoz+fıltrelı bır aractı ben bır ust vıtesten basıyordum
7-106 gti iki kez farklı araçlarla denedım ıkısınede baya baya fark attıgımı hatırlıyorum
8-Mavi crx b16 lı 220 ye kadar 2 en fazla 3 boy arkaasında oluyordum (elpadre yanımdaydı hatta)
9-Sitedeki efsanevi SU VTEC :D ile denemelerimzde de arabanın durumuna gore bazen 1-2 boy gectıgı oluyordu ama 220den snra gectıgım vıdeolarda mevcut :D
10-İbiza FR pd130 170-180 hp dyno verısı olan bir ibiza ile uzunda yıne arkamda kaldıgını hatırlıyorum vıdeolarıda var
M5 ile sehir icinde basmıs gecmıslıgım var :Dhehe

neyse bu kadar araçla denedıkten sonra ve sımdı bu 206 da olan specleri görünce ınanamıyorum şahsen. eger stoksa ve fabrıkadan bu sekılde cıkmıssa o an uretım bandındayken basında olan teknısyenler bır saka yapıp baska bısıler eklemıslerdır herhalde şaka olsun dıye :) . Yükülüsü, dyno verısı 176 hp olan gti gibi hissettiren stock GTİ ın Ben çok merak ediyorum ne kadar güç ürettiğini dyno cıktısını beklıyorum umutlaa :) ikinizinde ayagına saglık tek far olayı cok saglıklı degıl allah gostermesın 1 boy ıcın sag tarafı gormemek ve bodoslamasına gıtmek cok rısklı dıkkat et turgay'ım
İki aracada masallah. dyno ıstıyoruzzzzz :D

M3CSL
04-01-2012, 16:32
Son cevap guzel olmus:D

4-5yıl oncede fıltre egsozla gene aynı specte vtıla yuruyen 206 vardı mrk etmeyın:D yer ankara..
bırkac yılda bır cıkıyor ıste:D bazı hgtler nası farklıgıdıyor, m3ler, o durum gıbı...

turgay.ozgur
04-01-2012, 16:56

neden böyle bişey yazdım

yorumun için teşekkürler... aynen öyle Kadir abinin araç motorunun nerde yapıldığı belli arabanın son 4 sahibi belli neyin ne olduğu ortada benim araçta ne var ne yok gayet herkes biliyor...

en az 10 boyu var 140 beygirlik araçta stage 2 balatanın kamer sen anlamıyon :) makine 1000 beygir gibi full sarıyo volan, anca tutabiliyoz böyle olmasa 10 boy gerilerim.

melii abi sende neyin ne olduğunu iyi biliyon varya fenasın he karıştırma ortalığı bi dur varsa hediye et pr4 kardeşinede chipletelim :)

7200 dede kesiyormuş şüpheli durum hımmmm:)
Engin abi radar şeref usta döşemeyi kaldırıp baktı. Beyinden değil 7200 elektriksel beyin orjinal...

Bu crx'in adanadaki ve sitedede bu araçla en cok vıdeoya sahip olan kişi olarak birseyler yazmak ıstıyorum. Kımse yanlıs anlamasın kımse atar tutar yapmasın sadece düşüncelerim ve gördüklerimi ileteceğim.

İlk olarak 206 gayet başarılı yürüyor rex zaten efsaneye dönüşmüştü burada iki aracada masallah sahıplerıne kazasız gunler.

Ben aracı kadırden aldıktan sonra adanada getırdım ve aracın uzerıne 4-2-1 dc replıka ebay malı headers taktık, uzerınde dandık bır fıltre vardı cıkarıp simota big tube taktık, ara borular orj.di degıstırıp dışı 60 içi 54 olan borular ile sona buddyclub son susturucu takıp, daha sonra debriyaj kaçırmaya başladıgı ıcın biraz fantaziye kaçıp ACT stage 4 balata aldık baskı stage 2 exedy. Daha sonra PR4 beyın alıp bunu chıpledık felan ama bır turlu yazılımını oturtamadık onun ıcınde s..rım böyle askın ızdırabını dıyıp takmaktan vazgectım :) . Araç suan orj. beyın ıle boyle yuruyor pr4 yok bunu bilin.

1-207 RC (yazılımlı) 199,8 hp dyno verısı olan araçla düzde yan yana yokus yukarı 1 boy o onde yokus asagı 1 boy ben onde oluyordum.
2-1.8T leon 185 hp cıvarı dyno verısı olan bir leonla uzunda sonuna kadar yanyana gittik 240 cıvarlarına kadar
3-Header+fıltre+egzoz'lu temız bir vti ile( km olarakta 100.bın ı yenı yapmıs) yarım boy onde gıdıyordum
4-2011 model BMW 320d 184 HP +box'lı araçla 220 ye kadar yanyana gıdıyoruz neredeyse 220den sonra 2-3 boy onume gecıyordu mecburen ruzgara gırdıgımde 240a tamponunda oluyordum (yolun sıkısık oldugu ve yana gecme sansım olmadıgı ıcın)
7-106 gti iki kez farklı araçlarla denedım ıkısınede baya baya fark attıgımı hatırlıyorum
8-Mavi crx b16 lı 220 ye kadar 2 en fazla 3 boy arkaasında oluyordum (elpadre yanımdaydı hatta)
9-Sitedeki efsanevi SU VTEC :D ile denemelerimzde de arabanın durumuna gore bazen 1-2 boy gectıgı oluyordu ama 220den snra gectıgım vıdeolarda mevcut :D
10-İbiza FR pd130 170-180 hp dyno verısı olan bir ibiza ile uzunda yıne arkamda kaldıgını hatırlıyorum vıdeolarıda var

neyse bu kadar araçla denedıkten sonra ve sımdı bu 206 da olan specleri görünce ınanamıyorum şahsen. eger stoksa ve fabrıkadan bu sekılde cıkmıssa o an uretım bandındayken basında olan teknısyenler bır saka yapıp baska bısıler eklemıslerdır herhalde şaka olsun dıye :) . Yükülüsü, dyno verısı 176 hp olan gti gibi hissettiren stock GTİ ın Ben çok merak ediyorum ne kadar güç ürettiğini dyno cıktısını beklıyorum umutlaa :) ikinizinde ayagına saglık tek far olayı cok saglıklı degıl allah gostermesın 1 boy ıcın sag tarafı gormemek ve bodoslamasına gıtmek cok rısklı dıkkat et turgay'ım

Mustafa abim döktürmüşsün. denicek pek bişey kalmamış... yol ışıklı yoldu yoksa bi boy için riske girmem o şekilde kesinlikle sende şu pr4 ü gönder gözünü yiyem bak pr4 var diyolar kargolarkende resim çek... :)

mustafa_KYR
04-01-2012, 17:01
Kardesım ınan kı elım degmıyor yoksa sozumun arkasındayım ama dur en azından beynı yollayımda mılletın beynınde bır ? ısaretı kalksın :)

cMg
04-01-2012, 17:18

Abi bende sadece sonda susturucu var bende denerim stok olarak arka torsiyonlar bile havada daha :D

tuner faruk
04-01-2012, 17:22

Bu açıklamadan sonra bence Crx için akıllarda bi soru işareti kalmaması lazım:)

DaRkNeSs-
04-01-2012, 19:25
@DaRkNeSs-

68 binde arabana motorun açılmadığına dair garanti eminim diyorsan sorun yok o zaman :) senin araban şanslı 206 lardan belli ki. kıymetini bil. :)
ama baştaş dan araba stock motor yapıldı sende buna inan :)

bencede hiç gerek yok ben crx i bildigimden konustum fizik kurallarına aykırı yani dedigim gibi crx buradaki gibi gitmiyor ozaman
belki crx adanadaki gibi gitmiyordur,ama belki de 206 adanadaki 206 lardan iyidir onu denemeden bilemeyiz :)
bu sorunun cevabı için de kimsenin adanadan istanbula yada istanbuldan adanaya gitmeyeceğini bildiğim için bu bir sır olarak kalacak :D

Bu açıklamadan sonra bence Crx için akıllarda bi soru işareti kalmaması lazım:)

bu kadar deneme listesinden sonra benim aklımda soru işareti kaldı valla :D ama crx in motor sağlığı açısından... bi radar hondaya götürüp baktırsanıza belki sensör arızası olmuştur bi ölçtürün :)

bu arada bende bu crx in kadirden önceki sahibinde olan videoları da var, egzantrikli falan yüklenmiş bi 206 gti ile olan drag videosu var ama eklersem konu hepten karışır :hahaha::hahaha:

MeRtCaN
04-01-2012, 19:47
Son cevap guzel olmus:D

4-5yıl oncede fıltre egsozla gene aynı specte vtıla yuruyen 206 vardı mrk etmeyın:D yer ankara..
bırkac yılda bır cıkıyor ıste:D bazı hgtler nası farklıgıdıyor, m3ler, o durum gıbı...

Nedense Ankara da benım araçla yuruyen bı 206 göremedim :)

cMg
04-01-2012, 21:41
Nedense Ankara da benım araçla yuruyen bı 206 göremedim :)

Abi seninle deniyelim ya dediğim gibi geçmek geçilmek umrumda değil maksat muhabbet olsun :)

kadirsa
04-01-2012, 22:46
68 binde arabana motorun açılmadığına dair garanti eminim diyorsan sorun yok o zaman :) senin araban şanslı 206 lardan belli ki. kıymetini bil. :)
ama baştaş dan araba stock motor yapıldı sende buna inan :)

Yok motor Baştaş'da yapılmadı, orayı düzeltelim ki emek harcayan ustanın emeğini ezmeyelim. Erkan ustamla (Baştaş) dirsek temasındaydım, çok kafasını ütüledim ama motor ben askerdeyken babam tarafından yaptırıldı, Mustafa ustam (eski "atakmusti" nickli üyedir kendisi, şu anki nicki "xpower" galiba yanlış hatırlamıyorsam) sağolsun eline koluna sağlık.

DaRkNeSs-
04-01-2012, 23:38
pardon benim aklımda öyle kalmış kadir ustalar kusura bakmasınlar :) iyiydi ama be :D
özlemiyon mu keratayı?

turgay.ozgur
04-01-2012, 23:42

ne alakası var yani begenmedimi istanbulu :D aracın ilden ile gidişinin değişmesinin sebebi sadece atmosfer basıncıdır oda bi boy farketsin farketsin... sen sanırım gerçekte görmeden videoda oda farklı bir araç içinden çekilen videodan pilotajımın kötü olduğunu düşünüyosun :)

kadirsa
04-01-2012, 23:43
pardon benim aklımda öyle kalmış kadir ustalar kusura bakmasınlar :) iyiydi ama be :D
özlemiyon mu keratayı?

Özlemem mi la :D onun için özlem gidermeye gelebilirim her an oralara, detayı anlatırım telefonda, yarın öbür gün ararım seni ;)

kadirsa
04-01-2012, 23:45
ne alakası var yani begenmedimi istanbulu :D aracın ilden ile gidişinin değişmesinin sebebi sadece atmosfer basıncıdır oda bi boy farketsin farketsin... sen sanırım gerçekte görmeden videoda oda farklı bir araç içinden çekilen videodan pilotajımın kötü olduğunu düşünüyosun :)

yok Turgay'ım o dediğin baya büyük bir etkidir emin ol, senin sağ fardan çok daha fazla + veya - yönde etkileyebilir. (Ha burada öyle durum vardır yoktur bilemem orası ayrı) ;)

turgay.ozgur
04-01-2012, 23:53
yok Turgay'ım o dediğin baya büyük bir etkidir emin ol, senin sağ fardan çok daha fazla + veya - yönde etkileyebilir. (Ha burada öyle durum vardır yoktur bilemem orası ayrı) ;)

:icon_tup:Kadir abim tabikide çok büyük etkendir soğuk hava bile etkiliyo atmosfer basıncıyla yürüyen araçlar zaten bizimkiler. ben farkın bi boy olmasının Adana daki rakımla İstanbuldaki rakım arasının 7metre olmasından dolayı dedim etsin etsin 1 boy diye yoksa çok büyük farklarda gidişat tabiki değişir dediğin gibi haklısın...

DaRkNeSs-
05-01-2012, 03:34
kadir izmire geleceksen arabayı toparlayım sen son geldiğinden beri hiç binmedim arabaya gibi bişi :D afr sıkıntımvardı işallah özgün gelirse bu yakınlarda setupta biraz eklemeler yapıcaz :)
sırada kırılacak parça şanzıman var :D

kadirsa
05-01-2012, 08:32
kadir izmire geleceksen arabayı toparlayım sen son geldiğinden beri hiç binmedim arabaya gibi bişi :D afr sıkıntımvardı işallah özgün gelirse bu yakınlarda setupta biraz eklemeler yapıcaz :)
sırada kırılacak parça şanzıman var :D

Sen gelecekmişim gibi topla, napalım afr'side bozuk olsun afar'yi tutturduğunda çıldırıyo, o anını yakalamya çalışırız :D

erhann
05-01-2012, 10:42
ya o rex mustafanin rex degil yada o 206 206 degil videodan anlasilan bu malesef ???

mechanic
05-01-2012, 11:47
ya o rex mustafanin rex degil yada o 206 206 degil videodan anlasilan bu malesef ???

gti görünümlü rc olsa, ben anlamam hiç pecodan.
sonuç böyle olur muydu? rex vs rc yani...

KMR2-GT
05-01-2012, 11:51
aynen ole olurdu :D

turgay.ozgur
05-01-2012, 14:19
_2332431.htm

crx aynı gitmiyor diyenlere şöyle bir açıklamada buluniyim...
araç hala aynı kondisyonda gidiyor.bu 206 gti çok çok hızlı.... mesela örnek olarak şu videoyu koyiyim arkadaşımın crx i ile denemiştik 2 de 60 la kalkıyoruz 4 sonunda bırakıyorum zaten. arkadaşın crx te düz boru egzoz 4.25 kısa si ayna mahruti var... başka araçlarlada denemem oldu ama düzgün video hiç yok 306 gti la denedim sıfır motor yapıldı kapağı işlendi taşlandı header komple egzozda var 2 de bastığımız gibi zaten bi boy kadar öne çıkıyodum... bikere golf tsi denk gelmişti ışıklarda atarlı bir şekilde kalktı bende arkasından bastım 2. viteste yanına yetiştim gaz kestim baktım gazlıyomu diye gazlıyodu bende devam ettim 180 e geldiğimde dikizden 2 ışığı olan araba teke düşmüştü... bi kaç sciroccolar ilede sonuç aynı oldu... kısaca denediğim hiçbir araçla üzmedi beni bugüne kadar rexim maaşallah... dediğim gibi araç hala güzel gidiyorda bu 206 harbiden hızlı diğer videolardada rc yle 4 sonuna kadar kafa kafaya gidiyo yazılımlı filan golf gt ylede aynı şekilde...

Murat
05-01-2012, 14:23
hee tabi. :)

arabayı bi rc yapmamıştınız oda oldu :)

CRUEL
05-01-2012, 14:35
eyvallah turgay bende ilk defa böle giden crx gördm sonra öğrendimki avni rex miş:)
bu arada konudaki 2.videoda sölediğim halde kaldırmamış turgay üstüne çıkıcam die gaz kestiğim videoyu koymş hayırlısı maşşallah diyelim biz:)

her nekadar farklı sonuçlarda olan denemelerden elimde olmasada buda benden kısa mısa ilk kornada basılmş ama olsn;

hdDx5xt4x-E

turgay.ozgur
05-01-2012, 14:56
eyvallah turgay bende ilk defa böle giden crx gördm sonra öğrendimki avni rex miş:)
bu arada konudaki 2.videoda sölediğim halde kaldırmamış turgay üstüne çıkıcam die gaz kestiğim videoyu koymş hayırlısı maşşallah diyelim biz:)

her nekadar farklı sonuçlarda olan denemelerden elimde olmasada buda benden kısa mısa ilk kornada basılmş ama olsn;

hdDx5xt4x-E

o videolarda gaz filan kesmedin birinde viraj muhabbetine bağladınya olayı birinde virajı sen içten alıyosun diğerinde ben 2 videoyuda o yüzden koydum viraj muhabbeti net anlaşılsın diye...

bu videodada farımı taktıktan sonra eve dönerken güzel taktik yanıma gelip deneyelim dedin... sen öteki videoda gaz kestin demekki bende burda vites kaçırdım nolcak?. keşke sende koltuklarını getirseydin bide takık deneseydik :)

CRUEL
05-01-2012, 14:59
o videolarda gaz filan kesmedin birinde viraj muhabbetine bağladınya olayı birinde virajı sen içten alıyosun diğerinde ben 2 videoyuda o yüzden koydum viraj muhabbeti net anlaşılsın diye...

bu videodada farımı taktıktan sonra eve dönerken güzel taktik yanıma gelip deneyelim dedin... sen öteki videoda gaz kestin demekki bende burda vites kaçırdım nolcak?. keşke sende koltuklarını getirseydin bide takık deneseydik :)

ee moruk orda farklı konuşup burda illada geçtiğin videoları koyarsan bende elimde ne varsa koyuyorum ama çakal olsaydm düzgün bi camcar getiririm tüm denemeleri çekerdim:)
tmm sen burda vites kaçırdın bende o videolarda vites kaçrdm uzatmaya gerek yok:)

alone
05-01-2012, 15:04
sıkıntı yapmayın orda olanlar gördü herşeyi birşey ıspatlamaniza gerek yok 2 araçda birbirini geçti draw oldunuz:D

Tugral
05-01-2012, 21:04
alam bi crx canını alana kadar binerim gene :D Ne araçmış arkadas

DaRkNeSs-
05-01-2012, 21:28
Sen gelecekmişim gibi topla, napalım afr'side bozuk olsun afar'yi tutturduğunda çıldırıyo, o anını yakalamya çalışırız :D

sen bi iki hafta daha sabret özgün gelince izmire afr sıkıntısı kalmıcak ;) gene bi sürü para harcadım :D

Crx-Si
06-01-2012, 15:49
Maşallah 206 güzel yürümüş dinamo sonucunda kaç hp vermiş filtre?

KMR2-GT
06-01-2012, 15:54
Maşallah 206 güzel yürümüş dinamo sonucunda kaç hp vermiş filtre?

benım para yollamamı beklıor dynoya çıkmak için :D

emre_
06-01-2012, 18:55
Hahaha okan ss dede ciger saglamdi sende kapak isli damgasi yemistin :D

emre_
06-01-2012, 19:01
Sana baya abartmislar kemalin 206 da suan piston cikti ust kapak :D en son dedi masrafi karsilasin su merak edenlerden biri kapagi sokup baksinlar :D deneyen olsaydi bedavaya kapak islicektikde olmadi :D

CRUEL
06-01-2012, 19:08
ilgilenmiyorum artık boş insanlarla yırtınsın dursunlar:D
svtec alttan alttan izleme bugün gösterdin ustaya benim araç için ne dedi?:D
inanmazsınız ustaya gidip sormuşlar ug 206yı sen yapıyormuşsun ne var onda die yerlere yattım aq:D:D svtec şahidimdir:D

Arasts61
06-01-2012, 19:09
inanmazsınız ustaya gidip sormuşlar ug 206yı sen yapıyormuşsun ne var onda die yerlere yattım aq:D:D svtec şahidimdir:D

İmza iyiymiş:D

UmutRıza
06-01-2012, 19:10
Kemal 1 saat sonra bizim burada gazlayacağız istersen gel :) pulat geliyor

alone
06-01-2012, 20:45

:D:D:Dpuhahah

Schumi
06-01-2012, 23:49
Bülent'e mi gidip sormuşlar. :D

CRUEL
06-01-2012, 23:57
Bülent'e mi gidip sormuşlar. :D

aynen:D tukkanın adını ışık garage olarak değiştircekmiş:D

UmutRıza
07-01-2012, 00:01
aynen:D tukkanın adını ışık garage olarak değiştircekmiş:D

Bülent kardeşime yakışır ışık garage :) benim clionun triger setini, krank keçelerini ve bişeyini daha hatırlamıyorum 3 saatte değiştirdi adam sabah 11 de aradı umut tamamdır araba dondum kaldım telefonun öbür ucunda, bu arada harbi komik olmuş arabayı bülente sormaları ne 206 ymış beeeeeeeeeeee :)

HondatugraL
07-01-2012, 15:23
ah kadır abı ah kımlere kızayım ben sana kızmıyımde gul gıbı crx ı sattın turgay abıde satmazkı crx alırken onunkını alalım :(

ıkı aracada maaşallah ama GR heryerde başka