PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 ehliyet için prosüdür ?

mcolgecen
07-01-2012, 00:29
5 sene kadar ehliyetsiz plakasız kasksız motorsiklet kullandım b sınıfı ehliyet alınca motora ara verdim uzun zamandırda motorsiklet kullanmıyorum fakat içimde hep racing motorsiklet hevesi var Henüz bekar ikin birde onun tadına bakalım istedim b sınıfı ehliyetim var a2 ehliyet alabilmem için hangi sınavlara tabi olacağım ve ödeyeceğim ücret ortalama ne kadar tutar ?

mgnPower
07-01-2012, 00:38
dun ankarada arastirdigim kadari ile 700 lira civarinda mal oluyor komple. kursa kaydolcaksin derse girmeye gerek yok motor sinavina ve direksiyon sinavina gireceksin.

Pitbull...
07-01-2012, 00:48
Bende a2+b Ehliyet mevcut fiyat konusunu bilmem ama sanarsam sağlık konusundan sınava girmiyorsun Trafik ve motordan giriyorsun.

GokhanE.
07-01-2012, 01:18
Trafikten de girilmiyor,sadece motorsikletle alakali bi kisimdan giriliyor sinava..kursa 150 gbi bi rakam vermistim,emniyete de 100 civari bisey verilcek sanirim tabi benim soyledigim rakamlar 2009daydi. kurstan aldigim sertifika hala evde duruyor emniyete gidip de almaya useniyorum,birisi emniyete ne kdr ucret vercegimizi yazarsa benim icin de iyi olur :)

cabriolet
07-01-2012, 01:36
b sınıfı ehliyet almaktan pek farkı yok hazırlanıcak evraklar olarak masraflarıda nerdeyse yakın :)

trafik ve ilkyardım sınavına girmiyosun

motor sınavı ardından direksiyon sınavına giriyosun o kadar

mcolgecen
07-01-2012, 01:50
İlginizden dolayı teşekkürler kısmet olursa pazartesi günü ehliyet kursuna başvuru yapıcam ..

asot
08-01-2012, 09:40
bende de b vardı, racing motor aşkına a2 yi yeni aldım.

2011 son günleri itibariyle kursa verilen para+emniyete verilen paralar ile toplam 400 tl civarına geldi. 2012'de bu işin sadece emniyetin almış olduğu paralar kısmında zam olması lazım. O da çok artmamıştır zaten.

Motorsiklet gibisi yok, şu kış günleri bitse de yeniden binebilsek.

dragon
08-01-2012, 10:03
bende de b vardı, racing motor aşkına a2 yi yeni aldım.

2011 son günleri itibariyle kursa verilen para+emniyete verilen paralar ile toplam 400 tl civarına geldi. 2012'de bu işin sadece emniyetin almış olduğu paralar kısmında zam olması lazım. O da çok artmamıştır zaten.

Motorsiklet gibisi yok, şu kış günleri bitse de yeniden binebilsek.

Evet bende geçen sene aldım. B ehliyetim olduğundan toplam 400 liraya filan maloldu.. Sadece motordan 20 soru soruyorlar o kadar. Direksiyon sınavıda çok basit. Ben kuka testine filan girmedim ve scooter kullandım sınavda :)