PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1991 Marlboro Antalya Pist Yarışları

brsmustang
07-01-2012, 20:12
b7H9lEHX83w&sns
UUW7YrgHZVk&feature

mert_leon
07-01-2012, 20:17
biz ileriye gidiceğimze geri gidiyoruz milyondolarlık pisti çürüsün die bıraktık duruo nasıl bir ülkedir bu ya :S

brsmustang
07-01-2012, 20:19
aa olurmu bu sene kamyon yarışı yaptıracak federasyonumuz:ofk:

ramo35
07-01-2012, 20:58
yanlış anlaşılmasın daha önce buna benzer bi konu daha paylaşılmıştı ama o zamana bakıyorum bu zamana bakıyorum o zamanlar imkanlar değil sınırlar bile zorlanmış gerçekten müthiş şimdiye bakıyorum üzülüyorum sadece. keşke o zamanlara yetişebilseydik en azından anlatçagımız birşeyler olurdu çok yazık...

tolga900
07-01-2012, 22:04
ben bu ralliyi trt den canlı izlemiştim :)

dragon07
07-01-2012, 22:39
antalyada slalom moto-drag ,oto-drag, pist yarışı, rally, enduro, off road ,anatolia rallyhepsi yapılırdı

ama eskiden :)

alperkirman
07-01-2012, 22:54
çok şanssız hissettim kendimi yaş 4ken neler olmuş yaş 25 hiçbişey yok

Sabri-A
07-01-2012, 23:07
Yarış organizasyonları için eski potansiyelini bilemem yaşım küçük ama şimdiki zaman için gayet yeterli. Yazık geriliyoruz.

levent
07-01-2012, 23:08
2000 li yılların ortalarına doğru da güzel tuning show lar vs yapılırdı, alanyada bile 2 kez fuar gibi yaptık 2003-2004 te..

keşke şu videodaki günler geri gelse , çekirdek kolamızı alıp gitsek izlemeye, paralı olsun bizim olsun..

*AddO*
07-01-2012, 23:11
Günümüzde bu tarz organizasyonlar devem etseydi, aramızdan böyle yarışlara katılan çok olurdu ama caddelerde dümdüz rolling yapmakla yetiniyoruz...

Hata kimde, nerede ?

cagri-35
19-01-2012, 22:34
Anlatım bile ne kadar farklıymışşş....

ACTPK
22-01-2012, 23:43
Günümüzde bu tarz organizasyonlar devem etseydi, aramızdan böyle yarışlara katılan çok olurdu ama caddelerde dümdüz rolling yapmakla yetiniyoruz...

Hata kimde, nerede ?

Bu tarz organizasyonların devam etmediğini kim söyledi? Ben daha bu günün sabahında bir pist yarışında yarıştım mesela... Siz rolling yapmakla yetinin. Spor öldü herşey bitti diyin draglar dolup taşar. daha heyecanlı çekişmenin her an yaşandığı pist yarışlarında 100 kişilik seyirci kitlesi... tanıtımlara çağırılan basın geliriz diyip gelmez... Daha bir kaç ay önce açtım ben bunun konusunu Türkiye Pist Şampiyonası ve Porsche Cup aynı anda yapılıyordu İstanbul Parkta. sözüm sadece size değil. Aynı şekilde düşünen herkese. Peki şimdi ben sorayım; hata kimde, nerede?

http://www.tosfed.org.tr/images/dokumanlar/takvim_18012012.pdf

Pist yazan kısımda Türkiye Pist Şampiyonası tarihleri ve yerleri yazıyor. Diğer yarışlarda tabi... Meraklısı olan arar bulur takip eder zaten.

bond777
23-01-2012, 00:38
ne gunlerdi, lanciadan sonra e30lar getirmisti marlboro takimi pistler icin...

berkay_aydin
23-01-2012, 00:43
2-3 sene önceki fuarlar bile farklıydı.. Daha ufak bir bölüm ve ses sınırlaması ile bunlarıda bitiriyorlar.. İleride belkide drag yarışları yapılmış diyebiliriz :(

ahmet3425
23-01-2012, 01:15
21 turbolar lancia deltalar zamanın muntesem otomobıllerı...

paylasım ıcın tskler.

atituti
23-01-2012, 12:54
üsküdar sahildede bi yarış olmuştu yada başka bi org. muydu hatırlamıyorum , önümüzde delta bir viraj almıştıki aman diyim :D

mmustu
23-01-2012, 12:58
muazzam yaa

karsiyakaliozi
27-01-2012, 09:36
bu kadar mı yaslandık yav

yaşar
27-01-2012, 09:56
İskender atakana helal olsun bir hata ile 10. düştükden sonra tekrar 2. oldu maşallah muazzam yemin ederim,sonucunu bilmediğim için bayağı bir heyecanlı oldu bekleyiş :)

zıpzıp
27-01-2012, 10:11
vay be azımın suyu aktı izlerken

sohc_vtec
27-01-2012, 12:30
Harbi harbii sonuna kadar izledimm merak laa .. :D

THUNDER
27-01-2012, 12:48
Way be dün gibi hatırlıyorum. Halbuki ne kadar zaman geçmiş. Polonezköyde ralli etapları seyircilere açıldığında diğer etapa yetişmek için bizde kendimizi denerdik. Bir keresinde 78 golf ümün söför kapısını ve silecek suyu deposunu o yollarda bıraktığımı bilirim. 22 yaşındaydım ve inanılmaz zevkli günlerdi. Servis aralarında Mahir Bayındır bizim aç halimize açımış olsa gerek bize yarım ekmek köfte bile ikram etmişti. Seyirci ile pilotlar iç içeydi samimi bir ortam vardı. Şimdiki organisazyonlara bakıyorumda hiç bir şey yok ortada iki drag yapmaya kalktılar cellolar rahat bırakmadı. Off road, motocross, pist, ralli, mahalli ralliler sene başında federasyon elimize takvimi verirdi. Dolu dolu geçerdi günlerimiz. Aaahh aah, Yaşlı hissettirdi bu video beni ;)

onursumer
27-01-2012, 14:05
Bu tarz organizasyonların devam etmediğini kim söyledi? Ben daha bu günün sabahında bir pist yarışında yarıştım mesela... Siz rolling yapmakla yetinin. Spor öldü herşey bitti diyin draglar dolup taşar. daha heyecanlı çekişmenin her an yaşandığı pist yarışlarında 100 kişilik seyirci kitlesi... tanıtımlara çağırılan basın geliriz diyip gelmez... Daha bir kaç ay önce açtım ben bunun konusunu Türkiye Pist Şampiyonası ve Porsche Cup aynı anda yapılıyordu İstanbul Parkta. sözüm sadece size değil. Aynı şekilde düşünen herkese. Peki şimdi ben sorayım; hata kimde, nerede?

http://www.tosfed.org.tr/images/dokumanlar/takvim_18012012.pdf

Pist yazan kısımda Türkiye Pist Şampiyonası tarihleri ve yerleri yazıyor. Diğer yarışlarda tabi... Meraklısı olan arar bulur takip eder zaten.

haklısın ama eskisi gibi olmadığı bir gerçek

basın hiç ilgi gostermiyor tv lerde bu yarışlarda olduğu gibi canlı yayın yapılmıyor

videonun girişindeki hazırlıklara bakıyorsun heryere afişler vs ben hiç hatırlamıyorum boyle birşey mesela

takip etmezsen bilmesi mümkün değil yarışları ama eskiden insanların gozune sokuyorlarmış yarış var diye :)

ghibli06
18-03-2012, 13:05
sene 1991, ben 15 yaşındaydım tanıdıklarım da yarışırlardı, Antalya, İstanbul, İzmir ve Ankara Hüpodrom'da pist yarışları olurdu... sonra ne mi oldu?

birincisi sigara üreticilerinin sponsorlukları yasaklandı, dünyada en fazla reklam verebilecek olan şirketler alkol ve sigaradır... redbull u da bir nevi alkol saymak lazım, gazlı içeceklerle beraber... adam gibi sponsorlar kalmadı...

sonrasında TOMSFED elindeki gücü farketti, rantı da farketti elbette, federasyon olduktan sonra bütçeleri anormal artmaya başladı ama buna karşılık elini taşın altından yavaş yavaş çekmeye başladı, okullar olmasa ne güzel idare edilen milli eğitim gibi oldular... Ankara'da Hitit rallisi Antalyaa'da tırmanma, Kıbrısta ralli, İstanbul'da hem ralli hem de tırmanma, İzmir'de ralli... ne sezonlar geçti, sonra ? bu yarışların bütün maliyetleri yarışanların üzerine yıkılmaya başlandı, şehirlerden araçları alabilecek bir tırı bile ayarlayamadılar... yarış arabaları sanayi köşelerinde kümes oldu...

sonraları 'o iş bizsiz olmazdı zaten bu işin lokomotifi biziz' diyen üretici takımları çıktı ortaya, Ford, Citroen, Skoda... onlar da reklamlarını güzelce yapıp hemen kenara çekildiler...

sonra gençlerin sevgilisi drag yarışları çıktı, illegal ENKA lar ölen kişiler, canımız kardeşlerimiz! OPET işe el attı sponsor oldu, gençler illegal olmasın dedi ama TOMSFED yine unuttu sorumluluğunu, adam gibi gözlemci yetkili bile yollamadığı Antalya'daki üzücü kazadan sonra hemen herşeyi yasaklamakla buldu çareyi...

derken Formula1 için Bernie ile anlaşıldı, yine yükselir dedik motorsporları... ama öğrendik ki olay tamamen Bernie ile Tahincioğlu'nun rant paylaşımıymış... İzmir'de , Antalya'da hem tatil hem tesis, hem de otel bakımından büyük potansiyel olmasına rağmen pisti nerdeyse hem Ankara'dan hem de İstanbul'dan aynı sürede gelinebilen bir yere kurdurdular pisti, sonuç da ortada...

bu işin sorumlusu TOMSFED sonradan ayrılan motorsikletle TOSFED olan kurumdur! sırf ben Ankara'da yatan 10dan fazla ralli arabası biliyorum, subaru, cosworth, evo palio vsvsvs... yazık insanaları legal işlerden soğuttular, illegalite tam gaz!

Frid
18-03-2012, 17:55
şimdi herşeyi ayağımıza ve bedelsiz istediğimizden bu durumdayız sanırım

ghibli06
18-03-2012, 19:01
1 depo benzin 250 tl bu ülkede, ama küfür de etse herkes ayıla bayıla biniyor, gezmesinden kısmıyor ama 150 TL verip F1 izlemeye gidemedi bu ülke yıllarca... WRC ise özel etaplar harici bedavaydı, onda da durum aynıydı... laptopu alıcaz kucağımıza, insanlar show yapıcak ekranda onu istiyoruz sadece...

ghz_spr
18-03-2012, 19:10
Cok guzel bir paylasim olmus. O yillardaki imkanlari yapilan yarislari tvde sunulma seklini bile gorunce gercektende su anda ne kadar sanssiziz:S:S:S keske simdide bu tur organizasyonlar, yep yeni pistler, boyle guzel tv programlari yapilsa!!!!

brsmustang
24-03-2012, 00:13
sene 1991, ben 15 yaşındaydım tanıdıklarım da yarışırlardı, Antalya, İstanbul, İzmir ve Ankara Hüpodrom'da pist yarışları olurdu... sonra ne mi oldu?

birincisi sigara üreticilerinin sponsorlukları yasaklandı, dünyada en fazla reklam verebilecek olan şirketler alkol ve sigaradır... redbull u da bir nevi alkol saymak lazım, gazlı içeceklerle beraber... adam gibi sponsorlar kalmadı...

sonrasında TOMSFED elindeki gücü farketti, rantı da farketti elbette, federasyon olduktan sonra bütçeleri anormal artmaya başladı ama buna karşılık elini taşın altından yavaş yavaş çekmeye başladı, okullar olmasa ne güzel idare edilen milli eğitim gibi oldular... Ankara'da Hitit rallisi Antalyaa'da tırmanma, Kıbrısta ralli, İstanbul'da hem ralli hem de tırmanma, İzmir'de ralli... ne sezonlar geçti, sonra ? bu yarışların bütün maliyetleri yarışanların üzerine yıkılmaya başlandı, şehirlerden araçları alabilecek bir tırı bile ayarlayamadılar... yarış arabaları sanayi köşelerinde kümes oldu...

sonraları 'o iş bizsiz olmazdı zaten bu işin lokomotifi biziz' diyen üretici takımları çıktı ortaya, Ford, Citroen, Skoda... onlar da reklamlarını güzelce yapıp hemen kenara çekildiler...

sonra gençlerin sevgilisi drag yarışları çıktı, illegal ENKA lar ölen kişiler, canımız kardeşlerimiz! OPET işe el attı sponsor oldu, gençler illegal olmasın dedi ama TOMSFED yine unuttu sorumluluğunu, adam gibi gözlemci yetkili bile yollamadığı Antalya'daki üzücü kazadan sonra hemen herşeyi yasaklamakla buldu çareyi...

derken Formula1 için Bernie ile anlaşıldı, yine yükselir dedik motorsporları... ama öğrendik ki olay tamamen Bernie ile Tahincioğlu'nun rant paylaşımıymış... İzmir'de , Antalya'da hem tatil hem tesis, hem de otel bakımından büyük potansiyel olmasına rağmen pisti nerdeyse hem Ankara'dan hem de İstanbul'dan aynı sürede gelinebilen bir yere kurdurdular pisti, sonuç da ortada...

bu işin sorumlusu TOMSFED sonradan ayrılan motorsikletle TOSFED olan kurumdur! sırf ben Ankara'da yatan 10dan fazla ralli arabası biliyorum, subaru, cosworth, evo palio vsvsvs... yazık insanaları legal işlerden soğuttular, illegalite tam gaz!

elinize sağlık çok güzel yazmışsınız :icon_tup:

ACTPK
24-03-2012, 09:47
haklısın ama eskisi gibi olmadığı bir gerçek

basın hiç ilgi gostermiyor tv lerde bu yarışlarda olduğu gibi canlı yayın yapılmıyor

videonun girişindeki hazırlıklara bakıyorsun heryere afişler vs ben hiç hatırlamıyorum boyle birşey mesela

takip etmezsen bilmesi mümkün değil yarışları ama eskiden insanların gozune sokuyorlarmış yarış var diye :)

Eskiden bu tür organizasyonlar tanıtılıyordu çünkü F1'i TR'ye getirmemişlerdi. F1 Türkiye'de takvime girsin diye diğer yarışların hepsinin bütçesini kıstılar. Sanki hiçbir yarış yapılmıyormuşta sadece F1 varmış gibi davrandılar. F1'e yönlendirdiler. Hatta TPŞ 2007'ye kadar TRT'de canlı yayınlanıyordu İzmirde tribünler tıklım tıklım oluyordu. Araya F1'i kaynattılar O da elimizde patladı. Federasyonumuzun hatasıdır bu. Düzeltecekleride yok. Otomobil sever olarak canlandırmak bizlere düşüyor.

metinmb407
28-03-2012, 21:25
Belgesel tadında geldi paylaşım için teşekkürler. Vay be dedirtiyor insana. İmkansızlıklar içinde yaratılan imkanların tadı bambaşka olsa gerek. Yaşamış olan üyelerinde mesajlarını okumak çok keyifli geldi.

individual
06-03-2013, 14:50
bu arabalar nerde şuan kim bilir :(

K.O.
06-03-2013, 15:42
sonuna kadar izledim çok iyiydi..zaman geçtikçe geriye gidiyoruz şaka gibi valla..

brutal
06-03-2013, 17:57

Bu sene Tosfed Kupası başladı, 11 mahalli ralli muazzam bir çalışma, amatörlere yönelik 2 çeker araçlar kupası. Çekici ücretsiz olarak sağlanıyor, geçtiğimiz yıllara göre bu yıl yeni yönetim ile daha umutluyum ben. Hatta bu yüzden bi ralli arabası aldım. ay sonunda 2. yarışa yetişeceğim. Gel hocam elimizi az biraz taşın altına koyalım, federasyon gerekli yardımları yapacak zamanla, bu yıl çoğalma zamanı, nekadar çok araç gözükürse yarışlarda seneye okadar daha uygun fiyatlarla yarışacağımıza emin olabilirsin.

powERS
07-03-2013, 10:01
enfes görüntüler. istediğimiz organizasyonlar.

chatlaxs
13-03-2013, 19:10
şöyle bi link buldum inceleyebilirsiniz :)

marlborored - 1. Bölüm: Editoryal. Neden böyle bir eser yaptım?.. (http://www.marlborored.tr.gg/1-.--B.oe.l.ue.m-d--Editoryal-.--Neden-b.oe.yle-bir-eser-yapt%26%23305%3Bm-f--.--.----------.htm)

mkerim
23-07-2013, 17:32
İlk antalya pist yarışında inanılmaz bir kalabalık vardı varyant da yer yoktu falez oteli inşaat halinde iken çekilen fotoğraflarımız var. seyirci sayısı belli değil.
sonra ne mi oldu. Körler sağırlar birbirini ağırladı ve diğerleri uzaklaşınca pastanın körlere ve sağırlara kalması ile iş bitti. şimdi olmayan spor için birbirlerini kırarak iktidar savaşı veriyorlar.
sporcuya bakarsanız bunlardan hangisi rallici.
http://j1307.hizliresim.com/1c/r/qp710.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
bu arkadaşda rallici
http://l1307.hizliresim.com/1c/r/qp73g.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

TT992
23-07-2013, 17:35
ahh güzel antalyamızda bide güzel bir pist olsa :rolleyes:

mkerim
25-07-2013, 09:41
Bu sene Tosfed Kupası başladı, 11 mahalli ralli muazzam bir çalışma, amatörlere yönelik 2 çeker araçlar kupası. Çekici ücretsiz olarak sağlanıyor, geçtiğimiz yıllara göre bu yıl yeni yönetim ile daha umutluyum ben. Hatta bu yüzden bi ralli arabası aldım. ay sonunda 2. yarışa yetişeceğim. Gel hocam elimizi az biraz taşın altına koyalım, federasyon gerekli yardımları yapacak zamanla, bu yıl çoğalma zamanı, nekadar çok araç gözükürse yarışlarda seneye okadar daha uygun fiyatlarla yarışacağımıza emin olabilirsin.

bu kadar iyi niyet zarar verir.
Birbirlerinden ayrılmayanlar hatta ağabey tabir edilen kişilerden mali destek alıp işini büyütenler aynı sofrada yemek yiyenler. Birbirleri için neredeyse canını verecek olanlar ilk seçimde kanlı bıçaklı olup belden aşağı vurmaya başladılar. Belinden aşağı vurduklarından ağabey biraz koltuk çıksana dediklerini unutup pastadan pay almaya hatta pastayı önlerine almaya çalışırken pasta kaçtı. Şimdi gene pastanın peşine düştüler o belinden aşağı vurdukları ağabeyleri ile arayı düzeltme yollarını arar oldular.

40 araçın start aldığı yarışta 10 seyirci varken illegal bir sokak yarışında 1000 kişinin olması acaba resmi yapıştan kimsenin haberinin olmaması olabilirmi?? Yada eşini dostunu davet ettiğin yarış gelemeyen yolu bulamayan yada verdiğin davetiyede yazan yerde oturamayan arkadaşların seni kırmamak için bile yarışa gelirken ona kötü davranan organizasyon yarışçıyı bile küstürmüş olabilir mi?
yada ayrılan motosiklet kendine pasta yapıp her şey benim olsun diyen bir adamın iktidarına bırakılıp 7 yaşında motokros yapan bir kız çocuğuna sadece babası federasyon başkanını ciddiye almadığı için yarışa almayan bir zihniyete ne demeli.
daha sayayım mı???
son bir şey
illegal yarış eddenleri potansiyeli bütün yetkililere gösterinde bu adamları ciddiye alın pist verin organizasyon yapın diye söyleyince sadece geldik buraya zihniyeti ile ilgileniyormuş gibi yapıp evlerine dönünce bir daha arayıp sormamalarına ne demeli.

Yarışa meraklı olduğum zamandaki adamlar ben yarış ederkende vardı bıraktım bu işleri hala var ve birbirlerini yediler gene bitmediler.