PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UG 206 Gti - GS 206 Gti - ZLZ F7r

CRUEL
11-01-2012, 00:04
Zevkli güzel denemeler oldu bayağa yol yaptım ama olsun değdi:)
3 Hemşeri gazladık gayet zevkli güzeldi:) pulat bu sefer sökük geldi (intikam için:D) aracın maşşallahı var sağlam yürüyor:) gs gti zaten benim sayılır:P:D
gs gti jantlardan olsa gerek ilk basmada tepkisi iyi olmasada yüksek hızlarda hepimize saplıyor:D megane ile gs 206 nın önceki denemesinden fark megane bu sefer sökük ve sonsusturucuyu değiştirmesi oldu.

Kesinlikle üstüne basarak söylüyorum fazla samimi abilerimdir dandik dundik yorum olmasın lütfen.

ug 206: kutuiçi filtre, egsoz - arka sökük (orjinal jantlar)
zlz f7r: kapak, emme ve kelebek portpolish, düzboru egsoz, filtre - arka sökük (sac jantlar)
gs 206: emme,kelebek, headers, egzantrik, chip, egsoz, dandirik filtre(bence:D) - arka sökük (17' oz jantlar)

UG 206 GTI & GS 206 GTI (2 deneme var bu videoda) (Kamera gs 206)
3e01ymvBexc

GS 206 GTI & ZLZ MAGENE F7R (Kamera gs 206)
GZXNV9iDpjc

UG 206 GTI & ZLZ MEGANE F7R (Kamera ug 206)
Jf50T5i8C4A

UmutRıza
11-01-2012, 00:12
yaw kemal bi beşe atamadık tırlardan be ama benim jantlar beni yavaşlatmamış öncedende 4 e kadar beraber gidiyorduk :)

Arasts61
11-01-2012, 00:13
maşallah araçlara. güzel denemeler olmuş. kemalin araca alıştık artık :)
3. videoda megane sanki geliyor gibi geldi bana.
yol musait değildi heralde.
gti kardeşliği kendine güzel bi hd kamera alsın bu arada. :)

reckor
11-01-2012, 00:15
Kemal sariyer olarak senle iftahar ediyoruz :)

CRUEL
11-01-2012, 00:20
yaw kemal bi beşe atamadık tırlardan be ama benim jantlar beni yavaşlatmamış öncedende 4 e kadar beraber gidiyorduk :)
erken saatte bu kadar oluyor umut abi jantlarda azda olsa yavaşlatmıştır bence:D

maşallah araçlara. güzel denemeler olmuş. kemalin araca alıştık artık :)
3. videoda megane sanki geliyor gibi geldi bana.
yol musait değildi heralde.
gti kardeşliği kendine güzel bi hd kamera alsın bu arada. :)

abi gti kardeşliğinin güzel makinasının şarjı bitikdi bunla idare ettik:D

Kemal sariyer olarak senle iftahar ediyoruz :)
eyw laciverttt beyazzzz:D

CRUEL
11-01-2012, 00:21
unutmadan gs 206nın balata biraz kokuttu mekana giderken(özel bi sebepden dolayı:D) gidişini birazda o kesti aracın sanki

UmutRıza
11-01-2012, 00:22
Önden çekişli arabayla drift yapmaya kalktık :) balata leş gibi koktu

GokhanRS
11-01-2012, 00:23
daha kötü kamera yokmuydu :D

CRUEL
11-01-2012, 00:28
üstüme gelmeyin devletin verdiği kamerayla çektik kamu malı bu kadar oluyor:D:D

106arts
11-01-2012, 01:12
cekımler cok kötu , gs gti gene şaşırttı benı

PULAT
11-01-2012, 06:26
Ben hep diyorum bu işi gündüz gözüyle yapalım diye ama :D

ArMy
11-01-2012, 06:44
Maşallah 3 aracada.

kelalper
11-01-2012, 07:17
Kemal megane 1 leri geçiyoruz bi de 2 RSlerle deneyelim demeyin sakın Gökhan kaldırmış beklio valla.

YsfTzcn
11-01-2012, 07:28
Maşallah araçlara :)

PPR engineering
11-01-2012, 07:29
maşALLAH araçlara bu gs 206 190 hp dynosu olan araç değilmi???eğer o ise biraz gariplik var:D...

atits61
11-01-2012, 09:17
UG 206 artık çok namlı tanımayan yok herhalde maaşallah.tam makina.

depresif
11-01-2012, 09:28
maşALLAH araçlara bu gs 206 190 hp dynosu olan araç değilmi???eğer o ise biraz gariplik var:D...
aynen o araç :D bencede gariplik var. vites atışları çok kötü. ben gezmeye çıktığımda bile daha hızlı atıyorum. biraz pilotaj eklense 2 boy daha iyi yürüyecektir. birazda hafifletme eklense tadından yenmez.

UmutRıza
11-01-2012, 11:29
aynen o araç :D bencede gariplik var. vites atışları çok kötü. ben gezmeye çıktığımda bile daha hızlı atıyorum. biraz pilotaj eklense 2 boy daha iyi yürüyecektir. birazda hafifletme eklense tadından yenmez.

Vites atışları kötü çünki baskı balata kaçırıyor :) pilotaj konusunda o kadar iddalıysan bir gün buyur gel sıkalım nasıl geziyorsun bir bakalım :)

depresif
11-01-2012, 11:45
Vites atışları kötü çünki baskı balata kaçırıyor :) pilotaj konusunda o kadar iddalıysan bir gün buyur gel sıkalım nasıl geziyorsun bir bakalım :)
eskilerden ufak bir videom. hem gazladığım hem çekim yaptığım için kendime göre çok başarılı değil viteslerim. ama size ufakta olsa bir fikir sağlar.

Peugeot 206 1.6 16v / 0-180 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/peugeot-206-16-16v-0180_999600.htm)

UmutRıza
11-01-2012, 12:19
eskilerden ufak bir videom. hem gazladığım hem çekim yaptığım için kendime göre çok başarılı değil viteslerim. ama size ufakta olsa bir fikir sağlar.

Peugeot 206 1.6 16v / 0-180 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/peugeot-206-16-16v-0180_999600.htm)

ok bir ara gazlayalım senle :)

Cliosportve
11-01-2012, 12:43
Ahh ben olmalıydım orda ahhh içim gitti valla :D

Melih-Ö
11-01-2012, 12:50
Maşallah bütün araçlara ama videolar gerçekten çok kötü :D

CRUEL
11-01-2012, 12:53
maşşallahı esirgemeyen arkadaşlara abilere kardeşlere teşekkürler:)

depresif@
serdar kızanım edirneden atıp tutmaya benzemez al şu crx i gelde vites atışlarını göreyim canlı görmeden inanmam:D

cliosportve@
ayağınıza geldk be insan utanır çay içmeye gelir en azından:D

Cliosportve
11-01-2012, 13:19
@Cruel
Çok fena ters zamana denk geldi
Tüv türke girmem gerekiyor yarına
3-5 eksik vardı onları yaptırırken denk geldi
Yoksa ağzıma layık 3 araba varmış bacakları kopartılcak :D

UmutRıza
11-01-2012, 13:25
@Cruel
Çok fena ters zamana denk geldi
Tüv türke girmem gerekiyor yarına
3-5 eksik vardı onları yaptırırken denk geldi
Yoksa ağzıma layık 3 araba varmış bacakları kopartılcak :D

selçuk sana çok özel bir spec ayarlıyorum öyle gezmeye gelir gibi gelmeyecem sana millet rahatsız oluyo baksana yok araba gitmiyo yok pilotaj hatalı :D

CRUEL
11-01-2012, 13:26
hadi bakalm:D selçuğa saplamak için tüm gti lar elele:D

Cliosportve
11-01-2012, 13:31
selçuk sana çok özel bir spec ayarlıyorum öyle gezmeye gelir gibi gelmeyecem sana millet rahatsız oluyo baksana yok araba gitmiyo yok pilotaj hatalı :D

hadi bakalm:D selçuğa saplamak için tüm gti lar elele:D

Zaten sapladınız sapladınız

Katalizör - orta - son susturucu orjinal takılı olarak yarışcam artık :)
Komple susturucu olcak alt taraf
Geçtiniz geçtiniz geçemediniz yandınız :D

depresif
11-01-2012, 15:05
serdar kızanım edirneden atıp tutmaya benzemez al şu crx i gelde vites atışlarını göreyim canlı görmeden inanmam:D

başkasının şeyiyle gerdeğe girmem ben çocuğum :D

bekleyin alayım kendime bi makine hazır olduğumda deneriz tabii :)

UmutRıza
11-01-2012, 15:09
heh işte şöyle atarlı olun canlansın ortalık :D

Ö.öztüRk
11-01-2012, 15:46
bütün araçlara maşallah çekim biraz kötü ama olsun seslerden anlıyoruz az çok

denniz9
11-01-2012, 16:20
Araçlara maşallah öncelikle yalnız 206 ların speclerine göre denemeleri çok farklı olmuş emme,kelebek, headers, egzantrik, chip, egsoz, filtre olmasına rağmen çok yavaş gibi geldi bana 206. f7r da gitmesi gerektiği gibi gitmemiş bence.

kelalper
11-01-2012, 16:32
bi de bi daha ki sefere hesap makinesi yerine düzgün bi kamera ile çekim yapın bu ne yaw.

UmutRıza
11-01-2012, 18:11
Araçlara maşallah öncelikle yalnız 206 ların speclerine göre denemeleri çok farklı olmuş emme,kelebek, headers, egzantrik, chip, egsoz, filtre olmasına rağmen çok yavaş gibi geldi bana 206. f7r da gitmesi gerektiği gibi gitmemiş bence.

F7R nin nasıl gitmesi gerekiyordu ?

PULAT
11-01-2012, 18:17
Ağırlık atmamın bi derece faydası olduğuna inanıyorum ben. Yalnız şu vitesi tam olarak nerede atacağımı kestirememem vites sonlarında beni dezavantaja sokuyor. Devir saatim bozuk. Bazen Her zamankinden daha erken kesiciye düşüyor araba. Dün gerçi öyle bişey olmadıda güvenemediğimden biraz erken attım vitesleri.

Birde bu 206 lar ne lanettir milisaniye geç basınca sanki kanguru gibi hemen zıplıyorlar ileriye sonra yetiş yetişebilirsen :D

F7R gitmesi gerektiği gibi gitmemiş demişsinizde arkadaşlar bu araçlardan siyah 206 ya ne crx direnebilmiş ne de vti :) Benim yaptığım işlerle alabildiğim beygir oranı belli. 153.6 hp dynom var ama eksik ama fazla. Arka koltukları söküp bagajı boşalttım ama onunda öyle aman aman bi ağırlığı yokmuş. Yeni pandizotum ondan ağır çıktı :) Deviri görebileceğim bir devir saati ayarlamam lazım veya kendininkini yaptırmmalıyım böyle olmaz haliyle. Bereket Umut abinin arabada 14 jantlar yoktu yoksa duman olacaktık :D

Aynı anda bastıklarımızda en fazla 1 boy açılıyor 2 araçlada. Ah keşke dünya gözüyle 5 e atabilseydik o zaman işin rengi değişirdi :D Gelen katılan çekimlerde yardımcı olan bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Umut abi misafir olduğun halde hesap ödettirmedin kesene bereket abi :D

Bi daha hiçbişe sökemem uğraşamam ama 5 e atılacak bi yolda yani çorlu istikametine doğru gazlıcaz şöyle uzun uzun dipgaz gidilcek bi yola doğru yani :) Arabamı bir kez daha sevdim böyle gözde 2 araca bu kadar tutunabilmesinden dolayı ;)

UmutRıza
11-01-2012, 18:26
Ağırlık atmamın bi derece faydası olduğuna inanıyorum ben. Yalnız şu vitesi tam olarak nerede atacağımı kestirememem vites sonlarında beni dezavantaja sokuyor. Devir saatim bozuk. Bazen Her zamankinden daha erken kesiciye düşüyor araba. Dün gerçi öyle bişey olmadıda güvenemediğimden biraz erken attım vitesleri.

Birde bu 206 lar ne lanettir milisaniye geç basınca sanki kanguru gibi hemen zıplıyorlar ileriye sonra yetiş yetişebilirsen :D

F7R gitmesi gerektiği gibi gitmemiş demişsinizde arkadaşlar bu araçlardan siyah 206 ya ne crx direnebilmiş ne de vti :) Benim yaptığım işlerle alabildiğim beygir oranı belli. 153.6 hp dynom var ama eksik ama fazla. Arka koltukları söküp bagajı boşalttım ama onunda öyle aman aman bi ağırlığı yokmuş. Yeni pandizotum ondan ağır çıktı :) Deviri görebileceğim bir devir saati ayarlamam lazım veya kendininkini yaptırmmalıyım böyle olmaz haliyle. Bereket Umut abinin arabada 14 jantlar yoktu yoksa duman olacaktık :D

Aynı anda bastıklarımızda en fazla 1 boy açılıyor 2 araçlada. Ah keşke dünya gözüyle 5 e atabilseydik o zaman işin rengi değişirdi :D Gelen katılan çekimlerde yardımcı olan bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Umut abi misafir olduğun halde hesap ödettirmedin kesene bereket abi :D

Bi daha hiçbişe sökemem uğraşamam ama 5 e atılacak bi yolda yani çorlu istikametine doğru gazlıcaz şöyle uzun uzun dipgaz gidilcek bi yola doğru yani :) Arabamı bir kez daha sevdim böyle gözde 2 araca bu kadar tutunabilmesinden dolayı ;)

Pulatcım senin araban gayet gitmesi gerektiği gibi gidiyor. sende arabanda 10 numarasınız :)

Bayrampaşalı
11-01-2012, 18:28
sabret selcuk sabret adalet yapıcam sana ben şu arac bı bıtsınde :D

Arasts61
11-01-2012, 18:28
Pulat@
Senin aracin sokuk degilken kac kilo? Uzerindeki lastiklerin tam olcusu nedir? 3 ve 4. Viteslerin maks hizi kac? Aracina masallah:icon_tup:

PULAT
11-01-2012, 18:29
Eyvallah abim hep gazlamak için değil yakınız hanımlarla oturmalıda buluşalım :)

PULAT
11-01-2012, 18:31
Pulat@
Senin aracin sokuk degilken kac kilo? Uzerindeki lastiklerin tam olcusu nedir? 3 ve 4. Viteslerin maks hizi kac? Aracina masallah:icon_tup:

Normalde pandizot yok iken 1160 kg. LPG var onu sökemiyorum :)
205-50-15 saç jant lastik var.
3. vites max hız 155, 4. vites 195 km.

Bazen bu rakamlar 3-4 km yukarı aşağıya oynuyor o yüzden kestiremiyorum tam. 150-190 gibi değiştirmeye çalışıyorum vitesleri.

Görkem
11-01-2012, 18:33
3 aracada maaşallah öncelikle,,,zevkli denemeler olmuş,,,f7r ve ug 206 gitmesi gerektiğinin en iyisini gitmiş :) gs 206 da ise 17 jantların etkisi tabiki vardır,, tam kg mı belli değil jantların ama 2-3 boya yakın etkiler kendi aracımdan biliyorum,,,ama genede sanki biraz daha iyi olmalıydı diyorum üstündeki parçalarla ;) ............

Arasts61
11-01-2012, 18:40
Umut laylay lom basmistir adim gibi eminim.
Bi kere kesin kendi devrini ayarlamak icin ugrasmamistir. 3. Kornaya da kesin gec tepki vermistir apacilik olmasin diye. Bu tur ince detaylara dikkat edecegini sanmiyorum.
17 janti, kendi agirligi, baski balta vs fark acmasini engelliyor gibi. Aracinin gucunun farki 5. Viteste ortaya cikar bence. O suratten sonra diger faktorler onemsizlesip aracin gucu ile ruzgar direnci başbaşa kalıyor cunku.

onur200sx
11-01-2012, 18:41

Yürü be pulat abi :D Allah gönlüne göre verir inş + hp lerde :D

UmutRıza
11-01-2012, 19:24
Bi kere kesin kendi devrini ayarlamak icin ugrasmamistir. 3. Kornaya da kesin gec tepki vermistir apacilik olmasin diye. Bu tur ince detaylara dikkat edecegini sanmiyorum.
17 janti, kendi agirligi, baski balta vs fark acmasini engelliyor gibi. Aracinin gucunun farki 5. Viteste ortaya cikar bence. O suratten sonra diger faktorler onemsizlesip aracin gucu ile ruzgar direnci başbaşa kalıyor cunku.

Kanka onura nispet yanlayayım dedim araba bir türlü vermedi yanı o vermedi ben denedim derken balatayı kokuttuk baskı kaçırıyor araçta, 17 '' lerden pek fazla fark edeceğini sanmıyorum 6.9 kilo o jantlar tabii diğerlerine göre 1 kg kadar daha ağır ama bundan sonrakine lastik ayarladım önler 14 jant 45 yanak lastik arkalar 17 jantla girecem role :) birde kalitelisinden baskı balata ve hafif volan lazım bana onu nereden bulurum bilmiyorum fikri olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var :) şanzımanı indirmişkende bi kısa atayım diyorum fena olmaz dimi :)

Cliosportve
11-01-2012, 20:02
sabret selcuk sabret adalet yapıcam sana ben şu arac bı bıtsınde :D

Bacaklarını kopartıcam senin :D

Bayrampaşalı
11-01-2012, 20:05
Bacaklarını kopartıcam senin :D

aklını alıcam suprız yapcam sana baska aracla ınsallah :D

PULAT
11-01-2012, 20:07

5. viteste inceden inceden yanaşmaya başlıyodum Umut abiye ah keşke 5 e atacak yollar olsaydı esas zevkli kısmı orası olurdu. Alt viteslerde dayanamıyorum GS ye çok fena gidiyor :D :D

UmutRıza
11-01-2012, 20:09
5. viteste inceden inceden yanaşmaya başlıyodum Umut abiye ah keşke 5 e atacak yollar olsaydı esas zevkli kısmı orası olurdu. Alt viteslerde dayanamıyorum GS ye çok fena gidiyor :D :D

:D bir dahakine 5 ede atarız pulatımda benim son hız 220 onu nasıl yapacaz 220 ye gelince mecburen bırakıyorum :)

Cliosportve
11-01-2012, 20:12
Hepinizi istiyorum
Audi 1.8T
Pulat F7R
Umutrıza 206GTİ
Cruel 206GTİ

hepinizi geçicem hepinizle tek tek yarışmak istiyorum
Bu Pazar müsait ise hava durumu sabah kesinlikle Kınalıdan sonra Lüleburgaza kadar basarım tek tek grup halinde :D

PULAT
11-01-2012, 20:14
İşe abim benim en çok zevk alacağım kısımda orası zaten :D :D 5 te olmasa kökünden mındar olacam zaten iyiki varsın 5 :cokgreen:

PULAT
11-01-2012, 20:18
Hepinizi istiyorum
Audi 1.8T
Pulat F7R
Umutrıza 206GTİ
Cruel 206GTİ

Bu Pazar müsait ise hava durumu sabah kesinlikle Kınalıdan sonra Lüleburgaza kadar basarım tek tek grup halinde :D

Seninle çok duygusal işler denemeler yapmak istiyorum gözlerimden yaşlar aka aka geçmek istiyorum seni :D Ama bi şartım var Aytuğ aga da olacak o gün kızacam biraz :)
Bakalım o gün hava güzel olurda ben çalışıyor olabilirim oda var :)

Arasts61
11-01-2012, 20:30
Guzel atarlar varr. Kemal nerde yaw. Hala evlilik hayallerinde mi?:D

PULAT
11-01-2012, 20:41
İlişmeyin adama :D

UmutRıza
11-01-2012, 20:43
Hepinizi istiyorum
Audi 1.8T
Pulat F7R
Umutrıza 206GTİ
Cruel 206GTİ

Bu hafta benim şanzuman yerde olur muhtemelen canım bahara artık :D

CRUEL
11-01-2012, 21:44
iyi dilekler için herkse teşekkürlr..

başkasının şeyiyle gerdeğe girmem ben çocuğum :D

bekleyin alayım kendime bi makine hazır olduğumda deneriz tabii :)
olm burası edirneye benzemez şahinle kafaburun gittiğin günleri unutma:D:D

Normalde pandizot yok iken 1160 kg.
abi yanlışın var senin araç 1090kg normalde araştırdımda geldm:D kantarda ne çıkar bilmiyorum benim araç kantarda 1090 çıkmştı tüm araçlar hemen hemen eşittir kanımca.
Megane F7R Teknik veriler..

Motor 4 silindir
Motor hacmi 1998cc 16V
Eksantrik Üstten çift eksantrikli
Besleme Püskürtme
Maksimum Güç150 HP / 6000 d/d
Maksimum Tork185 Nm / 4500 d/d
Maksimum Hız215 km/h
Hızlanma
0-100km/s 8,10 sn
Ağırlık 1090 kg
Aktarma Önden
Frenler ( ön / arka )Soğutmalı Disk / Disk
Şanzıman Manuel
1. Vites 3,36
2. Vites 1,86
3. Vites 1,32
4. Vites 1,03
5. Vites 0,82
Son Dişli Oranı: 4.06
Lastikler 195/50/16
Gövde Tipi Coupe

Guzel atarlar varr. Kemal nerde yaw. Hala evlilik hayallerinde mi?:D
burdaym abi geldm saldırın:D
bidahakine umut abiden 2 tur alcam arabayı devrini vites geçişlerini rüzgarı bile hesap edip selçuğun rs i geçicem:D
pulat bey gs nin 5.vitesi efsane 5de ne sen ne ben yetişemeyiz:D

depresif
11-01-2012, 21:54
tamam birşey demiyorum ben. bmw var 3.20d burgaza doğru basıcaksanız getiririm bmwyi. ama otobanda plakasını bile okuyamazsınız :D atara atar varmı yiğido :D

CRUEL
11-01-2012, 21:56
tamam birşey demiyorum ben. bmw var 3.20d burgaza doğru basıcaksanız getiririm bmwyi. ama otobanda plakasını bile okuyamazsınız :D atara atar varmı yiğido :D

başkasının şeyiyle gerdeğe girmiyodun sen?:D alıcakdın vts i çıkıcakdın karşıma eskiticekdim seni:D
konuma gelip racon kesme boğazını keser çöp tenekesine atarım seni:D

UmutRıza
11-01-2012, 21:58

öyle başka arabalarla geleceksek yiğitin kralı var burada 5 km lik yarışta 1 km önden başlayacaksın ve ben 5. km ye senden önce gireceğim varmısın yiğidim :)

depresif
11-01-2012, 21:59
başkasının şeyiyle gerdeğe girmiyodun sen?:D alıcakdın vts i çıkıcakdın karşıma eskiticekdim seni:D
konuma gelip racon kesme boğazını keser çöp tenekesine atarım seni:D
ee napalım üstüme çok geldiniz saplamak yada saplatmak farz oldu :D elimizde hali hazırda bu var.

varsa atarlanan gelelim söndürelim ateşinizi :D

öyle başka arabalarla geleceksek yiğitin kralı var burada 5 km lik yarışta 1 km önden başlayacaksın ve ben 5. km ye senden önce gireceğim varmısın yiğidim :)
ben full stock araba getirecem seninle aynı beygirde. hatta senden 400kg ağır. güveniyosan pilotajına gelelim :) başkasına verme ama arabayı :D

cdc70
11-01-2012, 22:00
msllah araçların hepsine aslanlarım benim :D

UmutRıza
11-01-2012, 22:01
ee napalım üstüme çok geldiniz saplamak yada saplatmak farz oldu :D elimizde hali hazırda bu var.

ben full stock araba getirecem seninle aynı beygirde. hatta senden 400kg ağır. güveniyosan pilotajına gelelim :) başkasına verme ama arabayı :D

ok benim dediğim şekilde gün tarih ve iddaanın dozajını belirle geliyorum :)

Arasts61
11-01-2012, 22:02

iyi de adam 220 den fazla gidemiyor ki. nasıl gelsin ki?:)

UmutRıza
11-01-2012, 22:04
iyi de adam 220 den fazla gidemiyor ki. nasıl gelsin ki?:)

yok arkadaş başkasının bmw si ile 320 dizelle gelecekmiş madem öyle bende başka sürpriz bir arabayla geleceğim ama atarın adı konacak :)

UmutRıza
11-01-2012, 22:07

lafı gevelemeye gerek yok ben yukarıda yazdım yazacağımı atarın varsa görelim yiğitliğini :)

CRUEL
11-01-2012, 22:10
evet serdar seni bekliyoz sen 320d ile gelceksen 2.5 sti ile geliyorum:) şaka yapmıyorum ciddiyim? istersen 300e kadar basalım?:D

UmutRıza
11-01-2012, 22:11
yada şöyle yapalım mesele bizm araçların son hızı ise arkadaş yine 320 ile gelsin 3 ümüz birden trafikte e5 de avcılardan mecidiyeköye kadar basalım pilotaj sadece vites atmak değildir :)hangisini tercih edersen yiğit seçenek çok :)

CRUEL
11-01-2012, 22:12
raptor alttan izleme bizim kızana giderini yap:D

depresif
11-01-2012, 22:13
yok arkadaş başkasının bmw si ile 320 dizelle gelecekmiş madem öyle bende başka sürpriz bir arabayla geleceğim ama atarın adı konacak :)
ohooo noldu 190hp 206ya? ben 188hp 1500kg araba getiriyorum full stock herşeyi üzerinde istepne dahil :D

sen kendi arabana güvenmiyor musun?

bana sorarsan istersen kendi arabamıda getireyim bunu geçtim dersin 1.3 cdti var stock ama 90hp :D tam senin klasmanın :D

220ye kadarsa 206nın ömrü 220de devir kesene kadar basılır problem yok.

şaka maka kalp kırmaya gerek yok. sevmemde. madem atarlandınız cevap verdik. Bmw nin sahibi buraya üye değil o nedenle ben yazıyorum.

daha da yorum yapmıyorum konuya. kemal beni yakından tanır o bana ulaşır.

raptor
11-01-2012, 22:15
Ben sizin kadar acımasız olamıyorum

UmutRıza
11-01-2012, 22:15
ohooo noldu 190hp 206ya? ben 188hp 1500kg araba getiriyorum full stock herşeyi üzerinde istepne dahil :D

sen kendi arabana güvenmiyor musun?

bana sorarsan istersen kendi arabamıda getireyim bunu geçtim dersin 1.3 cdti var stock ama 90hp :D tam senin klasmanın :D

220ye kadarsa 206nın ömrü 220de devir kesene kadar basılır problem yok.

şaka maka kalp kırmaya gerek yok. sevmemde. madem atarlandınız cevap verdik. Bmw nin sahibi buraya üye değil o nedenle ben yazıyorum.

daha da yorum yapmıyorum konuya. kemal beni yakından tanır o bana ulaşır.
arkadaşım 1.3 ün varsa kendi klasmanında atar yapacaksın el bilmemnesi ile gerdeğe girmeyeceksin fark etmez senin corsana görede arabamız var sen yeterki gel atarın her türlüsüne her türlü cevabı yapıştırırız merak etme benide burada herkes tanır istediğin an ulaşırsın adımızı vermen yeter :)

raptor
11-01-2012, 22:19
evet serdar seni bekliyoz sen 320d ile gelceksen 2.5 sti ile geliyorum:) şaka yapmıyorum ciddiyim? istersen 300e kadar basalım?:D

Yavaş gel 2.5 sti ile yollar kaygan :D Seni gidi tarihi sariyer ciğercisi seni

M3CSL
11-01-2012, 22:50
206 YOLA 180 KUSUR HPLERI verebiliyorsa megan 153 hp gucuyle 5te yakalamasi biraz zor:D
bence baski balatadan:zamaninda benimde kotuydu ilk denemeden sonra araba abartisiz 2-3 boy yavasliyordu isininca, ve koku filanda gelmiyordu yani.
ne olursa olsun 3 sonu ayrilmaya baslamasi lazim gs 206nin:D
masallah hepsine..

CRUEL
11-01-2012, 22:51
@depresif
herkes başkasının şeyiyle gelirse sen bmw ile gelrsn umut abi daha üstün bişiyle gelir ben daha üstünüyle gelirim bu böyle gider.he gs 206 teke tek denemede 210a kadar bmw nin önünde olur pilotajlığı hesaba katma bakarsın başkası kullanır yada pilotaj ilerler.aynı beygirde 1500kg diyorsun torkda 2katı farkındasın umarım? gider yapıyosanda adam gibi yapıcaksın adam gibi deniceksn.terbiyesizliğin lüzumu yok 6-7 senelik arkadaşımsın annenin arabasını kaçırdığın günleri hatırlıyorum. umut abiyi tanıyalı 1sene olmadı ama senin yaptığın yanlış.
bana alıntı yaparak söylediklerini ayrıca konuştuk zaten geldiğin yerleri unutmamak lazım;) gerçi sana demiyorm demiş olsanda mesajlar yukarda..bana demiş olmasanda yukarda dediğim gibi düzgünce yazmalısın. özelden konuştk uzatmaya gerek yok çok yazdım..

CRUEL
11-01-2012, 22:54
206 YOLA 180 KUSUR HPLERI verebiliyorsa megan 153 hp gucuyle 5te yakalamasi biraz zor:D
bence baski balatadan:zamaninda benimde kotuydu ilk denemeden sonra araba abartisiz 2-3 boy yavasliyordu isininca, ve koku filanda gelmiyordu yani.
masallah hepsine..

206nın 189hp paşaoğlu dynosu var buda normalde 183 hp lere denk geliyor 25-30hp kayıp gücü var tekerde 150-160 olması lazım.

M3CSL
11-01-2012, 22:56
yani onu diyorum bende 183 hp ile megana yakalanmaz:D tAbi 153hp ise megan

UmutRıza
11-01-2012, 22:58
masallah hepsine..

benim araç dynoya göre 158 veriyor yere hocam gerçi dynoda 14 jantlarla çıkmıştık rollerde 17 kullandım bu fark edermi bilmiyorum birde baskı balata baya koktu benim gerçi bir önceki denememizde de megana 4-5 boy anca atabildim demekki arabanın gideri bu yada hakkaten genç arkadaşımızın dediği gibi bizim pilotaj zayıf :)

Arasts61
11-01-2012, 23:10
benim araç dynoya göre 158 veriyor yere hocam gerçi dynoda 14 jantlarla çıkmıştık rollerde 17 kullandım bu fark edermi bilmiyorum birde baskı balata baya koktu benim gerçi bir önceki denememizde de megana 4-5 boy anca atabildim demekki arabanın gideri bu yada hakkaten genç arkadaşımızın dediği gibi bizim pilotaj zayıf :)

umut teker gücü mü 158 mi çıktı?

UmutRıza
11-01-2012, 23:13
evet teker gücü

Arasts61
11-01-2012, 23:16
evet teker gücü

abi 1.12 ile çarpman gerekmiyor mu?

UmutRıza
11-01-2012, 23:17
ben çarpmayı falan anlamam kağıtta ne yazıyosa ona bakarım :)

Arasts61
11-01-2012, 23:21
ben çarpmayı falan anlamam kağıtta ne yazıyosa ona bakarım :)

benim araç da 159 çıkmıştı.
manuelde 1.1 le çarpsan 173 hp ediyor.

UmutRıza
11-01-2012, 23:22
benim araç da 159 çıkmıştı.
manuelde 1.1 le çarpsan 173 hp ediyor.

ben çarpılmış halini söylüyorum kw yi değil :) motor gücü 189 hp teker gücü 158 hp

Arasts61
11-01-2012, 23:26
ben çarpılmış halini söylüyorum kw yi değil :) motor gücü 189 hp teker gücü 158 hp

anladım yaw:)
teker gücün 158 hp çıktı ise motor gucun onun 1.1 katı işte.
önden çekişli manuel bir araç için oran kabaca bu.
abi 190 olmaz zaten. olsa pulat veya kemal bu kadar tutunamaz sana bence.
doldurmaya devam:)

UmutRıza
11-01-2012, 23:31
bilmem ben kağıtta yazan o kanka :) benim arabanın konusunda dyno çıktısı var oraya bi göz atıversene hesaplayalım :)

Cliosportve
11-01-2012, 23:32
190 HP yi göstermek istiyorum
Sadece Filtrem olcak abi
Pazar darlıycam seni

UmutRıza
11-01-2012, 23:34
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/106735-gs-206-gti.html

aha burda dyno

UmutRıza
11-01-2012, 23:36
190 HP yi göstermek istiyorum
Sadece Filtrem olcak abi
Pazar darlıycam seni

selçuk asabiyim daraltma beni :)

Arasts61
11-01-2012, 23:47

158 teker den motor gucu 189 hesaplanması için 1.2 ile çarpılması lazım. o oran da biraz fazla galiba. benimkini ölçen vwtech den ilkan usta idi. manuel için 1.1 le çarpcan dedi.

Cliosportve
11-01-2012, 23:48

Peki abi sustum :D

UmutRıza
11-01-2012, 23:52
158 teker den motor gucu 189 hesaplanması için 1.2 ile çarpılması lazım. o oran da biraz fazla galiba. benimkini ölçen vwtech den ilkan usta idi. manuel için 1.1 le çarpcan dedi.

Valla kanka benim bildiğim bunun sabit bir çarpanı yok aktarma organlarındaki kayıp belirliyor teker gücünü diye biliyorum baskı-balata durumu bilmemne falan

GokhanRS
11-01-2012, 23:53
300hp lik sti getirebiliyorsanız ben istiyorum denemek. rs ile.

UmutRıza
11-01-2012, 23:54
300hp lik sti getirebiliyorsanız ben istiyorum denemek. rs ile.

sti sarıyerde kemalin arkadaşında.

GokhanRS
11-01-2012, 23:56
sti sarıyerde kemalin arkadaşında.

farketmez abi gaza getirip getirebilirse arkadaşı ben deniyeyim onla.

UmutRıza
11-01-2012, 23:57

olur sorarız gökhanım

Arasts61
11-01-2012, 23:57
Valla kanka benim bildiğim bunun sabit bir çarpanı yok aktarma organlarındaki kayıp belirliyor teker gücünü diye biliyorum baskı-balata durumu bilmemne falan

aslında motorun ne oldugu da önemli değil zaten. sonuçta yere verdiğin önemli o da 158 hp. onu baz alarak diğer araçlarla karşılaştırmak en iyisi gibi.
megane ın dyno kağıdı da vardı galiba. koymuştu buraya..

GokhanRS
11-01-2012, 23:59
aslında motorun ne oldugu da önemli değil zaten. sonuçta yere verdiğin önemli o da 158 hp. onu baz alarak diğer araçlarla karşılaştırmak en iyisi gibi.

en iyi dyno roll dyno gibi. hem yakınlar birbirlerine. umut abiye baskı balata ve volanını yenileyelim 15 leri takıp bi çıksın bence fark artar.

UmutRıza
12-01-2012, 00:00

haklısında dynoların aynı yerde yapılması lazım sağlıklı kıyaslama için paşaoğlu fazla çıkarıyor diyolar pulatınkide az çıkarıyomuş :)

Arasts61
12-01-2012, 00:08
haklısında dynoların aynı yerde yapılması lazım sağlıklı kıyaslama için paşaoğlu fazla çıkarıyor diyolar pulatınkide az çıkarıyomuş :)

neyse eksiklerini gider dene diyeceğim ama kısaya geccen galiba.:D

CRUEL
12-01-2012, 00:09
dyno var dyno var her dyno aynı ölçmüyorki yahu o yüzden bu yok 190hp miş 500hp miş olayına takılmamak lazım ben paşada dyno ya girsem 150hp çıksa şimdi benim aracım 150hp mi?:D yada fabrikadan orjnal çıkan 200hp lik araç paşada dyno da 220hp çıkıyorsa 220hp mi? gazlayın gitsn ne dyno su ya:D
sti çok gergin şuan rodajda:D

UmutRıza
12-01-2012, 00:16
neyse eksiklerini gider dene diyeceğim ama kısaya geccen galiba.:D

evet sanırım kısaya geçecem :)

PULAT
12-01-2012, 07:55
iyi dilekler için herkse teşekkürlr..

olm burası edirneye benzemez şahinle kafaburun gittiğin günleri unutma:D:D

abi yanlışın var senin araç 1090kg normalde araştırdımda geldm:D kantarda ne çıkar bilmiyorum benim araç kantarda 1090 çıkmştı tüm araçlar hemen hemen eşittir kanımca.
Megane F7R Teknik veriler..

Motor 4 silindir
Motor hacmi 1998cc 16V
Eksantrik Üstten çift eksantrikli
Besleme Püskürtme
Maksimum Güç150 HP / 6000 d/d
Maksimum Tork185 Nm / 4500 d/d
Maksimum Hız215 km/h
Hızlanma
0-100km/s 8,10 sn
Ağırlık 1090 kg
Aktarma Önden
Frenler ( ön / arka )Soğutmalı Disk / Disk
Şanzıman Manuel
1. Vites 3,36
2. Vites 1,86
3. Vites 1,32
4. Vites 1,03
5. Vites 0,82
Son Dişli Oranı: 4.06
Lastikler 195/50/16
Gövde Tipi Coupe

burdaym abi geldm saldırın:D
bidahakine umut abiden 2 tur alcam arabayı devrini vites geçişlerini rüzgarı bile hesap edip selçuğun rs i geçicem:D
pulat bey gs nin 5.vitesi efsane 5de ne sen ne ben yetişemeyiz:D
Araştırmana gerek yok sorsan söylerdim benim arabamda lpg var lpg li agırlıgı 1160 kg ;) Pandizot ve bagajdakiler hariç bu rakamda.

denniz9
12-01-2012, 10:19
F7R nin nasıl gitmesi gerekiyordu ?

benim denediğim f7r da filtre eksozlu chipliydi. benim aracımda da filtre eksoz chip vardı buna rağmen biz f7r la 200 e kadar kafa kafaya gidiyoduk hacim farkı olduğu için 200 den sonra alıyodu beni. Aynı zamanda o akşam 206 Rc ilede denedik onunla da kafa kafaya gidiyorduk meganda aynı şekilde gidiyordu. videolara bakarsan fikir sahibi olursun.

http://www.techturkey.com/forum/videolar/70353-uy-106-kn-306-bth-206-uy-megane-f7r-rolling.html

UmutRıza
12-01-2012, 10:40
benim denediğim f7r da filtre eksozlu chipliydi. benim aracımda da filtre eksoz chip vardı buna rağmen biz f7r la 200 e kadar kafa kafaya gidiyoduk hacim farkı olduğu için 200 den sonra alıyodu beni. Aynı zamanda o akşam 206 Rc ilede denedik onunla da kafa kafaya gidiyorduk meganda aynı şekilde gidiyordu. videolara bakarsan fikir sahibi olursun.

http://www.techturkey.com/forum/videolar/70353-uy-106-kn-306-bth-206-uy-megane-f7r-rolling.html

bizim F7R de chip yok ama detay burada :)

PULAT
12-01-2012, 10:40

hocam bahsettiğiniz araç eren in arabası leyla bu :) bildiğim kadarıyla benim aracimdaki işlemlerden fazlası var onda. Yanılıyorsam düzeltsin beni. Örnek aldığım bir araçtı. Benim aracımı rampa yukarı denediğimizde 220 de benzinde tıkanıyor ama gazda hızlanması sürüyor. Bu bahane değil tabi. Demek istediğim o araç normal megane gibi gitmiyor çok çok iyi durumdaydı. Kıyas aldığınız araç türkiye nin en iyi yürüyen f7r si. Ona yetişmek için daha çok fırın ekmek yememiz lazım :D o araç ile kıyaslarsak türkiyedeki hiçbir megane yürümüyor sonucu çıkar. Daha bırakın geçmeyi yakınında yürüyen megane görmedim ben. Şöyle chipli bi f7r olsa da demek istediğimi uygulamalı anlatabilsem keşke :)

denniz9
12-01-2012, 10:55
bizim F7R de chip yok ama detay burada :)

evet onunda bir payı olabilir.

hocam bahsettiğiniz araç eren in arabası leyla bu :) bildiğim kadarıyla benim aracimdaki işlemlerden fazlası var onda. Yanılıyorsam düzeltsin beni. Örnek aldığım bir araçtı. Benim aracımı rampa yukarı denediğimizde 220 de benzinde tıkanıyor ama gazda hızlanması sürüyor. Bu bahane değil tabi. Demek istediğim o araç normal megane gibi gitmiyor çok çok iyi durumdaydı. Kıyas aldığınız araç türkiye nin en iyi yürüyen f7r si. Ona yetişmek için daha çok fırın ekmek yememiz lazım :D o araç ile kıyaslarsak türkiyedeki hiçbir megane yürümüyor sonucu çıkar. Daha bırakın geçmeyi yakınında yürüyen megane görmedim ben. Şöyle chipli bi f7r olsa da demek istediğimi uygulamalı anlatabilsem keşke :)

Aynen megan leylaydı :) bize söylediği specler onlardı o kadarını bilmiyorum ama gerçekten yürürü çok iyiydi. Belki aracınızda lpg olmasıda önemli bir etken olabilir. biz 180 lik rc ile yürüyoduk o zamanlar eren abimizle. Sonuç olarak 206 gti ya yapılan işlemlerden sonra bu şekilde yürümesi beni şaşırttı sadece. bizdede 206 gti varken gkz plaka sadece bir chiple 206 Rc nin tamponunda gidiyoduk 206 gti'a chip ilaç gibi geliyor valla çok yarıyor. 106 da falan hikaye biliyosunuz

raptor
12-01-2012, 11:16

Yok hocam ben gaza gelmem teklifin için teşekkürler denemeyi düşünmüyorum.

CRUEL
12-01-2012, 13:09
@pulat
fabrika verilerini yazmıştım.lpg tertibatı 70kg diyorsan eyw bilmiyordum.

@denniz9
burda bth 206 nın hangi hali? şanzuman sıkıntısından yürümüyordu o araç son zamanlarda ama?
megane var megane var 206 var 206 var 10yaşlarında arabalar bu zamana kadar geçirdikleri her saat etken yürüyüşlerine o yüzden model olarak karşılaştırmak saçma olur.

@raptor
bravo güzel cevap:D

Cliosportve
12-01-2012, 13:12
Bu arada ben Mimarsinan - Silivri yakınlarındayım
Akşam birşeyler yapalım

Speclerim
Sadece filtrem var AEM oda :)

Eksozt katalizör - orta - 1.4 clio son susturucu aşırı sessiz spec :D

Akşam buralardayken hazır basalım Pulat-Cruel - Umut rıza abi

Hazır böyleyken basalım

CRUEL
12-01-2012, 13:18
ben o tarafa gelemem bidaha selçuk fazla uzak bana :)

Cliosportve
12-01-2012, 13:21
Pulatla konuştum
Onunlan basarım
Farka göre analiz ederiz artık :D
+10 diyorum halan daha

UmutRıza
12-01-2012, 14:03
selçuk benim baskı balata bitik cliomla gelirim istersen :)

GokhanRS
12-01-2012, 14:23
Yok hocam ben gaza gelmem teklifin için teşekkürler denemeyi düşünmüyorum.

Teklif var ısrar yok tanımasamda aracına maşallah

red_
12-01-2012, 14:37
Araştırmana gerek yok sorsan söylerdim benim arabamda lpg var lpg li agırlıgı 1160 kg ;) Pandizot ve bagajdakiler hariç bu rakamda.

bahsettiğiniz lpg ağırlığı dolu halinde öyle boş haliyle değil ;) +tüp hariç ağırlık yapacak ne var tertıbatta söylermısınız bana taş çatlasın 15-20 kg agır lpg(boş halıyle)

PULAT
12-01-2012, 14:38
Pulatla konuştum
Onunlan basarım
Farka göre analiz ederiz artık :D
+10 diyorum halan daha

Seni ibret olsun diye öyle bir ayıklazaccihn

PULAT
12-01-2012, 14:50
bahsettiğiniz lpg ağırlığı dolu halinde öyle boş haliyle değil ;) +tüp hariç ağırlık yapacak ne var tertıbatta söylermısınız bana taş çatlasın 15-20 kg agır lpg(boş halıyle)

Kardeş sen baya biliyosun anlaşılan. Keşke yorum yaparken araştırıpta yapsan. LPG li BOŞ agırlıgı 1160 kg. Daha önce siyah f7r vardı bende onda ruhsatta 1165 yazıyordu. Bunda 1160. Sadece tank 30 kg çekiyor biraz araştırmak zor degil. O da max kapasitesi 35 lt olan tankların agırlıgı. Benim tank 40 lt lik ve max 37 lt gaz alıyor ok? En başta sayfaya da yazmıştım extra agırlıklarımı. Bazı insanlar herhalde burda bizi sinirlendirince zevk alıyorlar ben bunu anlıyorum. Yaptırdıgım özel pandizotun agırlıgı 20 kg. Hadi orjinalini söktum de 15 kg. Bagajda dagılan krank kasnagımdan mehmetRS arkadaşımıza ait egzoza varana kadar bi dolu malzemem var aku şarj kablom şarjlı el matkabım 2 adet dolu alet çantam ilk yardım setim vs. Denemede lpg hariç fazla yukum yoktu. Arka koltuk pandizot ve malzemeler yokken denemiştim nispetende daha iyi yurudu aracım. Şu an 1.6 egzozu ve saydıgım butun malzemeler bagajımda sökuk hiçbirşey yok ve yaklaşık 1200 kg civarında bir agırlıgı var aracımın. Kalp kırdımsa özur dilerim. Haksız yere beni veya denedigim arkadaşlarımı eleştirenler ve bilmeden araştırmadan yorum yapanlardan hariç!

ArMy
12-01-2012, 15:07
Abi ruhsatta yazanı kaale alma kafaya göre yazıyorlar emniyette. Bi kantara çık kendi gözünle gör en iyisi.

CRUEL
12-01-2012, 15:16
sikinti yapmayın beyler ben lpg'siz boş ağırlığı yazmştm 1090 die.koltukları falan sökünce tankda sökük sandım. tankla ister 1100 ister 1200 olsun sorun değil.
benimde depom full dü(benzinci yanlışlıkla fulledi) yazmaya gerek bile duymadım. geçmiş geçilmş ağırmış hafifmiş mevzusu dönmesine gerek yok

PULAT
12-01-2012, 16:00
Konu niye buralara geldi bende anlamadimki Kemalim :) Maksadimiz asagi yukari giderleri gorup sohbetti onuda fazlasiyla yaptik bisuru mukemmel insan tanidim guzel bir aksam gecirdik :) gecmek gecilmek mevzu olsa cikip rs ile deneyip benzin yakmazdim ;) herkese keyifli forumlar gaz tenekelerine sebep kalp kırmaya gerek yok.

Kemal seni 1 sefer getirdik bu tarafa sira bende kardesim haftaya isin yoksa kacabilirim gunduzden yanina :)

CRUEL
12-01-2012, 16:25
Konu niye buralara geldi bende anlamadimki Kemalim :) Maksadimiz asagi yukari giderleri gorup sohbetti onuda fazlasiyla yaptik bisuru mukemmel insan tanidim guzel bir aksam gecirdik :) gecmek gecilmek mevzu olsa cikip rs ile deneyip benzin yakmazdim ;) herkese keyifli forumlar gaz tenekelerine sebep kalp kırmaya gerek yok.

Kemal seni 1 sefer getirdik bu tarafa sira bende kardesim haftaya isin yoksa kacabilirim gunduzden yanina :)

tabi buyur gel alo demen yeterli:) ama ben o tarafa daha öncede gelmştm ilk deil yani ama son olabilir:D

PULAT
12-01-2012, 17:22
tabi buyur gel alo demen yeterli:) ama ben o tarafa daha öncede gelmştm ilk deil yani ama son olabilir:D

Allah muhabbetimizi atırsın kardeşim gelecem o taraflara :D

Cliosportve
12-01-2012, 23:30
Pulatla yarışıldı bugün
Videolar 1-2 gün içinde gelir
Zır stock Clio Rs neler yapabilir gördük gene :D

CRUEL
12-01-2012, 23:45
Pulatla yarışıldı bugün
Videolar 1-2 gün içinde gelir
Zır stock Clio Rs neler yapabilir gördük gene :D

moruk senin zır stockun dolu rs e neler yapabildiğini gördük zamanında zaten:D pulat sökükmüydü?

PULAT
13-01-2012, 07:02
Hiçbişey sökmedim extra agırlığımda vardı. Bagajı boşaltmayı düşündüm ama sonuçta VE ninde stock olarak gelecek olması ve bu denemenin arabanın bu haliyle ne kadar gidebileceğini görmek istememiz sebebiyle yapılması yüzünden gündelik halimle çıktım denemeye. Sonuç olarak kapak işlenmiş halimle 10 boy atamadı çok attıysa 6-7 :D

UmutRıza
13-01-2012, 09:15
6-7 fena değil araban gayet iyi gitmiş pulat uşağum :)

PULAT
13-01-2012, 13:04
Bacaklarim hep ayrik don lastigi gibi nedir bu kaderim :D

SNOPYY
13-01-2012, 17:58
maşallah bu UG 206 hu halde baya başarılı gıdyor:)

TUGCA
23-01-2012, 23:01
evet ug çok güzel gitmiş maşallah, tabi diğer araçlarada.

CRUEL
23-01-2012, 23:13
hortingen ştrayze:D teşekkürler