PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vectra 2.0 dtı hakkında

DOGAN__
13-01-2012, 12:29
arkadaşlar vectra 2.0 dtl almak istiyorum kronik sorunları varmıdır nasıl bi arabadır bilgi verirseniz sevinirim

dgoo
13-01-2012, 12:33
Nesli tükenmekte olan bi grup uzak durmakta fayda var :)

ErenErdem
13-01-2012, 12:49
Yaşından ve kmsinden dolayı sorunlar çıkabilir ama motoru, on numara yağ ile bile çalışır

tdipower
13-01-2012, 12:53
temiz bir araçsa alınıp binilebilir yazılımla falan gayet keyifli olur :)

darkmoon
13-01-2012, 14:06
güzel bir arabadır sesli gürültülü çalışır.. dti motor ısuzu motorudur gayet dayanıklı bir motordur sağlamdır yukardaki arkadaşın dediği gibi eurodizeli seven bir motor değildir eurodizel ince gelir kırsal dediğimiz eski tip dizelle çok daha verimli çalışır.. genel olarak güzel bir araçdır ve temizi bakımlısıda şaşırtıcak derecede az yakar..

DOGAN__
13-01-2012, 23:05
arkadaşlar teşekürler niyetim var temiz bitane alıp binicem kronik falan problemi varmıdır aceba

bond777
13-01-2012, 23:39
euro dizel sevmedigini bende duymustum, temiz bulmak cok zordur bencede

DOGAN__
14-01-2012, 00:34
herkeze teşekurler bılgıler Mehmet Gazihandan alındı :) burdan tesekur edıyorum

egeturbo
14-01-2012, 09:07
vectra v6 dizeller var çok nadirde olsa eğer onlardan birini denk getirirsen süper olur yeterki enjektör problemini aşmış olsun sonra azcık kıllattırabiliyor .Ama normal 2.0 larda gayet başarılı

by_speedvw
14-01-2012, 11:00
normal pompa olan yani camonrail dizel teknolojisi olmayan araçlara kırsal motorin hem daha iyi geliyor hemde euro dizele oranla daha az yaktırıyor. örnek ben :)

Harunde
26-01-2012, 08:54
çok çok az km li ve bakımlısı olursa alınabilir
ben 2003 de almıştım 2000 model 107.000 km de
bizi çok uğraştırdı.... az yakıt yakıyordu...
yakıt sistemi ile ilgili problemi vardı hava yapıyordu sabahları çalışmıyordu falan...
160.000 de sattık eski sahibine şuanda o biniyor...

haricinde hiç bir problemi yok biraz sesli çalışır ama konforlu rahat arabadır...

darkmoon
26-01-2012, 09:10
iki tip kasada dti var vectra c kasadada kullanıldı 2.0 dti limitli sayıda ama genelde vectra b kasada kullanıldı vectra c kasada 2.0 ve 2.2 dti kullanıldı sonra zaten fiattan aldıkları cdti motorlara geçdiler..

Yogi
26-01-2012, 09:28
v6 olanlara bir örnek verebilirmisiniz 2.0 da v6 bulamadım 3.0 da v6 var galiba?

darkmoon
26-01-2012, 09:37
benim bildiğim 3.0 dti yok.. 3.0 cdti var.. yani yeni nesil enjeksiyonlu motor.. dti lar eski tip ısuzu motorudur.. cdti lar yeni nesil fiat motoru.

Osman Bahadır
26-01-2012, 10:28
Mekanik olarak sağlam bir motordur. Ama gel gör ki kıl tüğ bir sürü sorunu vardır. Elektronik gaz kontrollü mekanik enjeksiyonludur. Pompa önündeki checkvalf-sibop yüzünden mazotu geri kaçırarak zamanla sabahları geç çalışma sorunu oluşur. Çok cüzi bir meblağla sorun çözülür. Ama birçok kişi bu sorunun kaynağını tespit edemeyip arabasını satmıştır. bkz: #11 Harunde

Bence tercih edilecek bir yanı günümüz itibariyle kalmamıştır. 1.9 TDI daha tercih edilesi bir motordur. Eski bir 2.0 DTI vectra B sahibi olarak şimdi olsa 1.9 TDI Passat tercih ederim.

initial-D
26-01-2012, 10:35
vw tdi vectradan pahalı, bende tdi bulsam alırdım.vectraya alternatif vede daha iyi seçenek önerebileceğim laguna dti

erh
26-01-2012, 10:39
vasat bir motor. mazot pompaları sıkıntılı ve cooook pahalı.. tavsiye edilmez..

darkmoon
26-01-2012, 11:03
Bence tercih edilecek bir yanı günümüz itibariyle kalmamıştır. 1.9 TDI daha tercih edilesi bir motordur. Eski bir 2.0 DTI vectra B sahibi olarak şimdi olsa 1.9 TDI Passat tercih ederim.

aslında tercih edilme nedeni bambaşka.. tercih edenler genelde bir şekilde eski tip kırsal dediğiniz yada kara mazot denilen yakıtı ucuza tedarik eden insanlar.. bu tür yakıtları yeni nesil common rail motorlar kullanamıyor ***** çok hassas yeni nesil common motorlar yakıtta.. bu tip eski dti türevi motorlar eski ustaların tabiriyle çamur koysan çalışır tarzında araçlar.. ve eski nesillerin son türevi olduğu için azda yakıyorlar eski nesillere orantılı.. en çok tercih edilme nedeni bu tarz araçların bunlar.. araçlarında biodizel yada yağla karışık dizel kullanan insanlar var ucuza yakıt temin amaçlı bu tip insanların ihtiyacınıda ancak bu tip motorlu araçlar karşılayabiliyor.. yani karma anlamda eski tip motoru bilhassa eski tip yakıtı tedarik edebilen insanlar tercih ediyor vectra olmasıda artı bir artı neticede d segmentinde dolu güzel kalıplı parçası v.b ucuz bir araç..

Osman Bahadır
26-01-2012, 11:09
aslında tercih edilme nedeni bambaşka.. tercih edenler genelde bir şekilde eski tip kırsal dediğiniz yada kara mazot denilen yakıtı ucuza tedarik eden insanlar.. bu tür yakıtları yeni nesil common rail motorlar kullanamıyor ***** çok hassas yeni nesil common motorlar yakıtta.. bu tip eski dti türevi motorlar eski ustaların tabiriyle çamur koysan çalışır tarzında araçlar.. ve eski nesillerin son türevi olduğu için azda yakıyorlar eski nesillere orantılı.. en çok tercih edilme nedeni bu tarz araçların bunlar.. araçlarında biodizel yada yağla karışık dizel kullanan insanlar var ucuza yakıt temin amaçlı bu tip insanların ihtiyacınıda ancak bu tip motorlu araçlar karşılayabiliyor.. yani karma anlamda eski tip motoru bilhassa eski tip yakıtı tedarik edebilen insanlar tercih ediyor vectra olmasıda artı bir artı neticede d segmentinde dolu güzel kalıplı parçası v.b ucuz bir araç..

Mekanik distribütör pompalı 97-2000 kasa passat 1.9 TDI da var. O da hertürlü yakıtı yakar. Hatta pompası 2.0 DTI'dan daha sağlamdır. Hem daha güçlü, hem parçası bol, hem de ikinci eli var. 97-2000 kasa passat'ta var.

Bence 1.9 TDI passata oranla ucuz olması tercih sebebi olabilir.

tdipower
26-01-2012, 11:53
benim araba 98 model rotary pompalı, elektronik gaz kelebekli en problemsiz dizel motor :) tavsiye ederim herkese

darkmoon
26-01-2012, 11:57
Mekanik distribütör pompalı 97-2000 kasa passat 1.9 TDI da var. O da hertürlü yakıtı yakar. Hatta pompası 2.0 DTI'dan daha sağlamdır. Hem daha güçlü, hem parçası bol, hem de ikinci eli var. 97-2000 kasa passat'ta var.

Bence 1.9 TDI passata oranla ucuz olması tercih sebebi olabilir.

tabiki vardır ben genel anlamda dedim yani o tip araçların tercih sebebi genelde bunlar..

rdmmm
26-01-2012, 12:13
Yakıt sistemleri sorunlu. Bir kaç gün kadar kullanmıştı babam her sabah hava yapıp çalışmıyordu. Sonra geri verdi aracı.

darkmoon
26-01-2012, 12:17
bu araçların ustası özeldir motorundan anlayan usta olursa sorun yapmaz ama motorundan anlamayan ustanın elinde araba tam sorunlu hale gelir.. orasını değiştirir burasını değiştirir gene sorunu bulamaz..

o yüzden zaten dti dan ya çok memnun olan vardır yada hiç memnun olmayan vardır..
sağlam düzenli bakımı yapılan dti 400-500 bin km yi görür.. ısuzu motoru çok dayanıklıdır öyleki zamanında bu motoru amerikalılar bazı jeep araçlarında falanda kullandı ısuzu motorlarını..

Ahmet Bby
29-10-2013, 07:22
Konuyu güncel tutabilirmiyiz tavsiye edeniniz etmeyeniniz kimler ? Pompadan çok sıkıntı cıkartığını okudum kronikmiş oda...

emp:)
29-10-2013, 11:19
PSG16 olmadığı sürece pompası tamir ediliyor, kara düzen çalışan sıkıntısız motor(b kasalar, c kasalar psg16 masraflı olan) Bir kronik sorunuda egr kurum bağlıyor.

Yakıt sistemininde kronik olayı hava yapması birkaç orig yenileme ve ekstra'dan takılmış bir çekvalf ile bu sorunun üstünden gelinebiliyor.

Kadyr
03-11-2013, 22:12
bendede megane dti vardı 1.9dti hemen hemen aynı motor sanırım tam bilmiyorum. meganın motorunda pek sıkıntı yaşamamıştık. vectra için arkadaşlar yazmış. ben olsam uzak dururum 2.0 benzinli al daha iyi. okadar eski tip dizelle uğraşmaya değmez. yada temiz 1.9tdi alınmalı