PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GNS Typer & YKY Megane Rs Trafik Roll :)

GokhanRS
13-01-2012, 16:37
GNS Typer ile dostça denemeler yaptık. Maaşallah çok hızlı aracı. Tekere 225 dynosu varmış. Hiç sorun ve hırs yapılmadan deneme yapılmasından mutlu olduk. Basınç açtığımda da gene onunla deneyeceğim basınca göre verimleri görmek için. böyle efendi insanlar bulmak zor oluyor bazen. Kendisine tşkler.

teke tek denemede 270leri gördük ama cam car yavaş kalınca video çekemediler.

GNS Type-R Specleri bildiğim kadarı
Kpro
Headers
egzos
Filtre
RBC
Fn2 Kısa var

YKY Rs Specler
76 Düz Boru + orta susturucu (custom garage)
Intercooler
Basınç 1 bar (14t den 7mm büyük emme pervanesi.)
Sıkıştırma 8.5:1(orjinaldan 0.5 düşük)

MW3I-XOQMLI

U2D_qYtiYUw

eLHNpRaso_w

toplam 4-5 video çekebildik alayı burda
Kanal von BurgazTuningClub - YouTube (http://www.youtube.com/user/BurgazTuningClub)

Cry
13-01-2012, 16:41
Maşallah iki aracada. Type-R'ın vites geçişleri iyiymiş.

berkred
maşallah araçlara

Alicanrs
heyy maşallah dou çok güzel gidiyor aracın Meggy rs te baya güzel gidiyor maşallah kazasız belasız ..Aytuğ abi clio rs lerin rollerinde spiker gibi sunuyordun ama bunlarda biraz tırsmış gibi gördüm :D yavaş lan yavaş slolom yapıoz sanki :D

GKS TypeR
13-01-2012, 16:42
araçlara maşallah gns hep hızlıydı zaten o gecede baya iyi yürümüş.

chiefkadir
13-01-2012, 16:42
Güzel denemeler olmuş,trafik vs. olmasına rağmen kazasız belasız bitmesi iyi olmuş araçlara maşallah..Typer uzunda koparıyor :)

_muhaRRem
13-01-2012, 16:48
ya bu kilogram basınç açıklamaları nedir atmsferik typeR la deniyrsunuz sonuçta . basınç ve turbo nun ismini söylersin biter.

1200 kg olsa megane rs fena geçerimmi demek istiyorsun typeR ' a ?

o zaman typeR da turbo taksın veya herşey aynı olcaksa map lerde aynı olsun , herşey aynı olcaksa neden deniyrsunuz.

M3CSL
13-01-2012, 16:48
megan speclerıne gore guzel gıtmıs ancak ctrnınde 5 klasık cok guzel,(kısa sanzda etkısını gosterıyo bellı):)

GokhanRS
13-01-2012, 16:50
ya bu kilogram basınç açıklamaları nedir atmsferik typeR la deniyrsunuz sonuçta . basınç ve turbo nun ismini söylersin biter.

o zaman typeR da turbo taksın veya herşey aynı olcaksa map lerde aynı olsun , herşey aynı olcaksa neden deniyrsunuz.

ben geçerdim amacıyla değil megane rsin tutunamaması lazım diye düşünen olursa diye araç boş değil amacıyla tüm specleri yazdım. rahatsızlık söz konusuysa silerim.

ille bi deneme konusunda muhalefet yapacaksınız.

yearone
Maşallah araçlara. MRS çok iyi gitmiş.

TarikS
Megane iyi gitmis masallah, 4'e kadar kopmayip sonra 2-3 boy arkasinda kalmasi cok iyi bence :)

Allah kaza bela vermesin ikinize de

kolaylı
13-01-2012, 16:52
Masallah araclara :)

_muhaRRem
13-01-2012, 16:52
ben geçerdim amacıyla değil megane rsin tutunamaması lazım diye düşünen olursa diye araç boş değil amacıyla tüm specleri yazdım. rahatsızlık söz konusuysa silerim.

ille bi deneme konusunda muhalefet yapacaksınız.

sil kardeşim turbonu yaz basıncını yaz kg lere ne gerek var . soğutmayın insanları denemelerden.

MatraX_07
13-01-2012, 16:53
Maşallah Araçlara
Aytuğ daha iyi yorum beklıyorum
Olmadı Tekrarlayın :)
Kazasız Belasız Bitmesi Güzel Sonuc

GokhanRS
13-01-2012, 16:54
sil kardeşim turbonu yaz basıncını yaz kg lere ne gerek var . soğutmayın insanları denemelerden.

sildi kardeşin aman sen soğuma

M3CSL
13-01-2012, 16:54
megan 270 280 hplerdedır herhalde ctrden guclu o kesın
ama uzunda ctrnın alması devır dönmenın farkını gosterıyor:D tabı bunda ust devırde turbonun nefesı(kısa sanz)aerosal bozuklukta bıraz etken..

GokhanRS
13-01-2012, 16:56
megan 270 280 hplerdedır herhalde ctrden guclu o kesın
ama uzunda ctrnın alması devır dönmenın farkını gosterıyor:D tabı bunda ust devırde turbonun nefesı(kısa sanz)aerosal bozuklukta bıraz etken..

turbo 1 barı hiç bırakmıyor sonuna kadar tutuyor çok iyi kondüsyonda. tabi enjektörler malesef yetmiyor aldık takıcaz inş.

yani turboyla ilgili bi sıkıntı yok tamamen gns çok iyi yürüyor ve iyi devir çeviriyor. biz 6500 çeviriyoruz

meh66
13-01-2012, 17:02
2 aracada masallah kazasız belasız

som306
13-01-2012, 17:09
yani turboyla ilgili bi sıkıntı yok tamamen gns çok iyi yürüyor ve iyi devir çeviriyor. biz 6500 çeviriyoruz
Aradaki farkın aslında bu cümleye göre daha fazla olması gerekiyor ama gitmesi gerekenin üstünde gitmiş RS.
6500turbo ile yaklaşık 9bin rpm dönen hayvan typer arasındaki en sağlam roll olmuş maşallah ikisinede.

yasin_R
13-01-2012, 17:09
maaşşallah gökhan tebrik ediyorum seni. gns de baya iyi gitmiş ve son susturucusunu merak ettim:)

en güzeli gecilmene ragmen video koymuşssun herkes koyamayabiliyor,
ben rahatsızlık duymadım:)

Ek.Civic_Spoon
13-01-2012, 17:10
maşallah denemeler çok zevkli olmuş aytuğ abi spikerlikte biraz dilin tutulmuş eski denemelere göre :D daha iyi performans beklerdim senden :D

kaanpoyrazoglu
13-01-2012, 17:17
Çok güzel denemeler olmuş , 2 aracada maşallah..

GokhanRS
13-01-2012, 17:18
maaşşallah gökhan tebrik ediyorum seni. gns de baya iyi gitmiş ve son susturucusunu merak ettim:)

kanka no problem geçildim koydum. geçmek önemli değildi. bi kaç spec değişikliği yapıncada denermiyiz dedim tabi tabi amaç aracı görmekse her zaman hazırım dedi denedik geçildim gene koydum videoları.

maşallah denemeler çok zevkli olmuş aytuğ abi spikerlikte biraz dilin tutulmuş eski denemelere göre :D daha iyi performans beklerdim senden :D

evet 220lerde otobanda bitirince rolleri korkmuyorduda trafikte 250 yi aşabilen araçlarda roll yapınca tırstı banada panik yaptırıyor videoda duymuşundur bırak bırak diyip durdu.

TarikS
13-01-2012, 17:20

Eger degistirmediyse Skunk2 cat-back var 70lik.

Headers da Kidd Racing

yasin_R
13-01-2012, 17:23
Eger degistirmediyse Skunk2 cat-back var 70lik.

Headers da Kidd Racing

maaşşallah, hks skunk 2 cok seviyorum ikisinin sesini...

bi zamanla ertanda vardı skunk2 efsane bi ses vardı;)

yasin_R
13-01-2012, 17:24
kanka no problem geçildim koydum. geçmek önemli değildi. bi kaç spec değişikliği yapıncada denermiyiz dedim tabi tabi amaç aracı görmekse her zaman hazırım dedi denedik geçildim gene koydum videoları.

evet 220lerde otobanda bitirince rolleri korkmuyorduda trafikte 250 yi aşabilen araçlarda roll yapınca tırstı banada panik yaptırıyor videoda duymuşundur bırak bırak diyip durdu.

gökhan nasip olursa kpro takacağım bende benlede bi görürsün...

EM-RE
13-01-2012, 17:24
dou ne vitesi atıyor arkadaş :)

maşallah araçlara..

GokhanRS
13-01-2012, 17:27
gökhan nasip olursa kpro takacağım bende benlede bi görürsün...

olur kanka daha iyi olur ta ebesinin körü ataşehir. sen takarsan kınalı sonrası tüm düzlükler ikimizin olur :D

byspecial
13-01-2012, 17:31
2 Aracada maaşallah
GNS denemeleri en spekülasyonsuz type r =)

yasin_R
13-01-2012, 17:33
olur kanka daha iyi olur ta ebesinin körü ataşehir. Sen takarsan kınalı sonrası tüm düzlükler ikimizin olur :d

kınalı sonrası baya bi uzak kalır şimdilik bence:) cumartesi gecesi 3-4 de çıkar bi opete gider geliriz:):):):):)

Time-R
13-01-2012, 17:35
masallah her iki aracada

efe_
13-01-2012, 17:38
Maşallah. Megane nin sıkıştırma düşük değilmi biraz?

SEÇKİN172
13-01-2012, 17:41
maşşallah typer iyi gitmiş ama gideri oldugunu düşünüorum. RS inde hakkını yememek lazım oda güzel gidiyor. merak ettigim acaba megane rs ile typerın topp speed nolur ?

kelalper
13-01-2012, 17:43
megane forged lendi o nedenle düşürüldü. Turbosuda orjinal değil mitsu14T içerisinde 19T kartuşu var.

kelalper
13-01-2012, 17:49

Muharrem ne bu gerginlik hayıldıl yaw. Sakin patron. Gökhan kötü niyetle yazmamıştır. Bizim turbolardan ne bekliosun senin eski 30un yarısı 35in 3te 1 i büyüklüğünde turbolar. Tayyar turbolandığı zaman ne yaptığını seninle izliyoruz zaten. Bizim zaten 30 ya da 35 koyabilme şansımız hiç yok firewall yüzünden. Stock internal ımızda K20 kadar kuvvetli değil. Renault bu patron torosun biraz iyisi sadece.

GokhanRS
13-01-2012, 17:49
maşşallah typer iyi gitmiş ama gideri oldugunu düşünüorum. RS inde hakkını yememek lazım oda güzel gidiyor. merak ettigim acaba megane rs ile typerın topp speed nolur ?

6500 orjinal devirle 274de devir kesiyor. 7000e ayarlı ama 6500 sonrası 1 bardan 0.5 e çekip enjektör yetmediğinden zengine düşürüyoruz. dolayısı ile 6500 6600 gibi vites atmaya çalışıyorum genelde

6500 devre kadarda topspeed 274 hiç zorlanmadan yapıyorum. sonrasını hiç denemedim zorlamadım. taypar bilgim çok yok topspeedi nedir bilemiyorum.

SEÇKİN172
13-01-2012, 17:52
6500 orjinal devirle 274de devir kesiyor. 7000e ayarlı ama 6500 sonrası 1 bardan 0.5 e çekip enjektör yetmediğinden zengine düşürüyoruz. dolayısı ile 6500 6600 gibi vites atmaya çalışıyorum genelde

6500 devre kadarda topspeed 274 hiç zorlanmadan yapıyorum. sonrasını hiç denemedim zorlamadım. taypar bilgim çok yok topspeedi nedir bilemiyorum.

yani demek istedigim son hızlarda megane rs ile typerın ne olcagını merak ettgimden soruyorum bilmedigim için yani typer da görüyormu acaba 274 km hız :)

SNOPYY
13-01-2012, 17:53
maşALLAH GNS typeR a duruşuda gıdişide 10 numara:)

GokhanRS
13-01-2012, 17:56
yani demek istedigim son hızlarda megane rs ile typerın ne olcagını merak ettgimden soruyorum bilmedigim için yani typer da görüyormu acaba 274 km hız :)

kpro ile çok devir çevirebiliyorlar bence rahat rahat görüyordu. belki üstünüde görüyordur. sanmam yani daha erken biteceğini.

SEÇKİN172
13-01-2012, 17:58
kpro ile çok devir çevirebiliyorlar bence rahat rahat görüyordu. belki üstünüde görüyordur. sanmam yani daha erken biteceğini.

k pro olsa bile typerda 280 görmez die umuyorum yanlışım varsa düzeltin ep3 çüler :)

ErenErdem
13-01-2012, 18:05
ikisine de maşallah

Sportline
13-01-2012, 18:23
Maşallah iki aracada,
eksikler varsa giderilince daha keyifli denemeler olur.

by serçe
13-01-2012, 18:23
maşallah araçlara ....

KMR2-GT
13-01-2012, 18:24
maşallah ıkısınede cok keyıflı olmus.ama typer o speclerde tekere ımkansz 225 veremez. 196 vermıstı benımkı:D

dou vıteslerde yavaslama goruyorum ama:D

typer kporda olsa en fazla 270 yapar

Cliosportve
13-01-2012, 18:29
Megane RS ile Type r devirleri hiç tutmamış
Adam kalkıp onu bile dile getirmemiş
Turbodan bahsedilmiş
Gökhanı tanıyoruz hepmimiz
Rollingten sogutçak bir kişiliği yok aksine sevdirir

src106
13-01-2012, 18:33
typerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
maşallah k20 başkaaaaaaaaaa :)

GokhanRS
13-01-2012, 18:35
Turbodan bahsedilmiş

kanka savunmayın sakın beni. ben sonuçtan memnunum.

dou arkadaşımızla dostca deneyelim dedik. sürekli deneyebileceğim biri olduğunu anladığım için çıktık istediğin zaman istediğin mod yaptığında gelebilirsin aracını görebilirsin dedi. sorun yok.

aman kimse kimseyi savunmasın akşam douda söledi ikimzde sonucdan memnun ayrıldık.

levent
13-01-2012, 18:36
Gökhan abi sana ve Dou'ya ayrı ayrı maşallah, ben çok keyif aldım şahsen izlerken videoları :) Trafiğe rağmen güzel gitmişsiniz yine de , eğlenceli olmuş :)

src106
13-01-2012, 18:42
gerçekten art niyetsiz ve keyif için yapılmış ikinizide tebrik ederim bizim böyle bir ortammız yok kalmadı arabalarımız dolu garajda yatıyor süper bir dostluk keyifli bir yarış tebrikler

Dou
13-01-2012, 18:42
Gokhan abi masallah

Yazmamissin ama turbon buyuk diye biliyorum sadece o baya fark yaratan bir etken olmali. Stock turbolu hic bir megane rs in tutunabilecegini zannetmiyorum bana. Varsa iddiası olan stock turbo ile tabiki deneriz.

2vs2 benim dezavantajıma, ona ragmen guzel denemeydi. Teke tekte asagi yukari 3 boy fark oluyor yanlisim varsa duzeltirsen sevinirim.

Guzel denemelerdi, tebrik ederim aracın cok guzel yuruyor :)

GokhanRS
13-01-2012, 18:44
Gokhan abi masallah

Yazmamissin ama turbon buyuk diye biliyorum sadece o baya fark yaratan bir etken olmali. Stock turbolu hic bir megane rs in tutunabilecegini zannetmiyorum bana. Varsa iddiası olan stock turbo ile tabiki deneriz.

2vs2 benim dezavantajıma, ona ragmen guzel denemeydi. Teke tekte asagi yukari 3 boy fark oluyor yanlisim varsa duzeltirsen sevinirim.

yazdım kardeşim herşeyi yazdım kilolarımıza kadar ama bu kadar detaya ne gerek var diye fırça attı abilerimiz, kardeşleri olarak sildik. çoğu şeyi sildim baştan sona okuduysan. evet orjinalinden 6mm daha büyük emme pervanesi.

Dou
13-01-2012, 18:47
Benim aracimda filtre headers egzoz rbc fn2 kısa ve kpro var

Gecme gecilme derdi olmadan guzel deneme oldu

Buda baska bir video :)

QZQMSQ8ZtVo

Dou
13-01-2012, 18:50
Turbodan bahsedilmiş

Sanırım bu mesajın bana degil

Hangi type-r cı yeni tanıştığı birisiyle 3. viteste 3500 devirde dener

Ben denedim sıkıntı yok, o yuzden ustume alınmıyorum. Cunku adı "deneme".

Cliosportve
13-01-2012, 18:53
Sanırım bu mesajın bana degil

Hangi type-r cı yeni tanıştığı birisiyle 3. viteste 3500 devirde dener

Ben denedim sıkıntı yok, o yuzden ustume alınmıyorum. Cunku adı "deneme".

Sorun yok Dou seninle ilgili
Canavar gibi basmışsın mis gibide neşeniz yerinizde Gokhanla beraber :icon_tup:
Daha ne :)

GokhanRS
13-01-2012, 18:53
sorun yok doğu boşver kimin ne yazdığını :D çıktık keyifli keyifli denedik. ikimizn arasında sıkıntı yokken başkasının bana fırça atmasına bozuldu bizim arkadaşlar.

senden yana en ufak bir sıkıntı olmaz gerçekten düzgün birisin.

Tunç
13-01-2012, 18:54
maşallah 2 aracada çok tadında denemeler olmus rs basınc acarsa kesın önde olur dıye dusunuyorum

GokhanRS
13-01-2012, 18:56
maşallah 2 aracada çok tadında denemeler olmus rs basınc acarsa kesın önde olur dıye dusunuyorum

evet turbonun o güzelliği varda açıncası maçıncası yok pampa. o an bu kadardı basınç bu kadar gittik. gns gerçekten ciddi yürüyen bir araç. speclerinin hakkını veriyor. ama kısa harbiden iyi yaramış video istemeyen gizli deneme yaptığımız bir arkadaşımızda oldu gns gibi gitmiyor.

TYPERHAKAN
13-01-2012, 18:58

kardeşim sakin,olsun yazsın canı sağolsun arkadaşımızın ne olcak.hepimiz insan ız hepimiz kuluz hiçbirimiz hiçbirimizden üstün değiliz onun için kimseyi incitme .

Dou
13-01-2012, 19:06
dou ne vitesi atıyor arkadaş :)

maşallah araçlara..

Gazdan ayagimi cekiyorum kanka bunlarda

Yaza sakliyorum arabayi kisin yormaya gerek yok sanzimani :D

BoraRS
13-01-2012, 19:08
Şu kadar söyliyim bu Megane RS'in iyi yürüyen filtre hıdır egzozlu vafc li bir s2000' e temiz 2 boyu var 240 a kadar. 240 tan sonra s2k yetişebilir. Maşallah çok beğendim gidişini. Turbo murbo gerisi teferruattır. Kimse bozulmasın.

Dou' nun zaten arabasını canlı canlı gördüm gidişi ve kendisi 10 numara. Maşallah kardeşlerime.

kelalper
13-01-2012, 19:09
Gokhan abi masallah

Dou müsait bi akşam deneriz benim yazılım işi bittiği zaman. Serhatın BS ile deneme şansın oldu mu? Sonucu özelden de yazabilirsin aranızdaysa.

Dou
13-01-2012, 19:11
Dou müsait bi akşam deneriz benim yazılım işi bittiği zaman. Serhatın BS ile deneme şansın oldu mu? Sonucu özelden de yazabilirsin aranızdaysa.

Tabi ki abi deneyelim musait vakitte

Serhat abi ile deneme fırsatım olmadı abi ne yazık ki, o karşının taksisi ben anadolu yakasının :D

BoraRS
13-01-2012, 19:11

Özelden de yazamaz çok gizli :D Kimsenin bilmemesi lazım :D Noluyoruz ya :D Artık roll sonuçlarına sansür mü geliyo yoksa Alper :)

Dou
13-01-2012, 19:14
Şu kadar söyliyim bu Megane RS'in iyi yürüyen filtre hıdır egzozlu vafc li bir s2000' e temiz 2 boyu var 240 a kadar. 240 tan sonra s2k yetişebilir. Maşallah çok beğendim gidişini. Turbo murbo gerisi teferruattır. Kimse bozulmasın.

Dou' nun zaten arabasını canlı canlı gördüm gidişi ve kendisi 10 numara. Maşallah kardeşlerime.

Tesekkur ederim abi sagolasın :)

Turbo upgrade ile gayet guzel yuruyormus iste Megane rs ler, millet bide yurumuyor der genelde, tamam oem turbo ile bi yere kadar eyvallah ta gayet guzel hale gelebiliyor istenildiğinde :)

PULAT
13-01-2012, 19:15
Adaşım ve Dou kardeşim ayaklarınıza saglık. Kimsenin olumsuz yapıcı olmayan eleştirilerine takılmayın. Helal olsun 2 aracada maşallah. Burda amaç adı ustunde deneme. Geçmek geçilmek mevzu degil.

Ufuk
13-01-2012, 19:20
Maşallah dou'yada rs'ede.
Böyle güzel deneme olduğu için ayrıca teşekkürler.Kavgasız gürültüsüz son zamanların ilk deneme konusu sanırım.
Dou dsgden hızlı atıyor :D

kelalper
13-01-2012, 19:21
Özelden de yazamaz çok gizli :D Kimsenin bilmemesi lazım :D Noluyoruz ya :D Artık roll sonuçlarına sansür mü geliyo yoksa Alper :)

Abi ne biliim kendi aralarında denemişlerdir sonucu söylemek istemeyebilirler gayet normal.

Dou
13-01-2012, 19:25
maşallah ıkısınede cok keyıflı olmus.ama typer o speclerde tekere ımkansz 225 veremez. 196 vermıstı benımkı:D

dou vıteslerde yavaslama goruyorum ama:D

typer kporda olsa en fazla 270 yapar

Kamer yanlis anlama da dynodan dynoya fark var

Ben 225 hp teker gucu verdigimde agustos ortasi 35 derece ortam sicakligi vardi, zaten bu dyno krank hesaplamıyor direk teker gucu, bostancı vw tech i sanırım cogumuz bilir

Benden onceki sahibinde ecufastteki dynoda cikmisti (o zamanlar istanbul garage de) orada da 224 hp teker vermisti RBC yokken. Emmesiz 248 hp krank hesaplamisti o dyno. Ben onun ustune rbc yi taktim ve gaz kelebegini polish yapti kaan sagolsun

Dynodan dynoya fark vardir eyvallah ta 2 farkli dynoda yakin rakamlar cikmasi bence sans olmasa gerek.

Dynonun amaci zaten "benim aracim 250 hp a.k" diye haykirmak degil, oncesi sonrasi yapmak icin olmali, benim gorusum. Kismetse ufak tefek proje yaparsam onumuzdeki aylarda, bu 2 farkli dynodaki veriler benim icin referans olacak.

kelalper
13-01-2012, 19:25
Tesekkur ederim abi sagolasın :)

Turbo upgrade ile gayet guzel yuruyormus iste Megane rs ler, millet bide yurumuyor der genelde, tamam oem turbo ile bi yere kadar eyvallah ta gayet guzel hale gelebiliyor istenildiğinde :)

Esasında sıkıntı turboda değil beyinde. Beyin sürekli olarak müdehale ediyor basınca. Belli bir değerin üzerinde çıkmasına izin vermiyor. Biz onu aşmaya çalışıyoruz.

Dou
13-01-2012, 19:35
Esasında sıkıntı turboda değil beyinde. Beyin sürekli olarak müdehale ediyor basınca. Belli bir değerin üzerinde çıkmasına izin vermiyor. Biz onu aşmaya çalışıyoruz.

Bilmedigim icin soruyorum

Sen ve gokhan abi sanırım en iyi yuruyen 2 rs siniz

Asagi yukari kac hp sinizdir

life is life
13-01-2012, 19:45
maşallah iki aracada güzel deneme olmuş, kazasız belasız...

KMR2-GT
13-01-2012, 19:45
Kamer yanlis anlama da dynodan dynoya fark var

Ben 225 hp teker gucu verdigimde agustos ortasi 35 derece ortam sicakligi vardi, zaten bu dyno krank hesaplamıyor direk teker gucu, bostancı vw tech i sanırım cogumuz bilir

Benden onceki sahibinde ecufastteki dynoda cikmisti (o zamanlar istanbul garage de) orada da 224 hp teker vermisti RBC yokken. Emmesiz 248 hp krank hesaplamisti o dyno. Ben onun ustune rbc yi taktim ve gaz kelebegini polish yapti kaan sagolsun

Dynodan dynoya fark vardir eyvallah ta 2 farkli dynoda yakin rakamlar cikmasi bence sans olmasa gerek.

Dynonun amaci zaten "benim aracim 250 hp a.k" diye haykirmak degil, oncesi sonrasi yapmak icin olmali, benim gorusum. Kismetse ufak tefek proje yaparsam onumuzdeki aylarda, bu 2 farkli dynodaki veriler benim icin referans olacak.

yoo yanlıs anlamam sohbet edıoz :D
fark vardır elbet kardeş ama ben egzantrık rbc+kelebek polıshlıydı ınce conta taktım tekerde 211e cıktı anca.eger ıkımızın sonucu dogruysa benı baya bı gecmen lazım bunlara ragmen. su typerların dyno verılerıne hala aklım ermıyor bılmıyorum.

dragon07
13-01-2012, 19:48
10numara denemeler olmuş.trafik sıkıntılıymış baya.

tayyar viteslere 10 veriyorum.

GokhanRS
13-01-2012, 19:51
10numara denemeler olmuş.trafik sıkıntılıymış baya.

tayyar viteslere 10 veriyorum.

yaptık bi eşeklik ama pişmanız. bidaha trafikte basmayız otobana çıkıcaz. sonradan farkına vardık riske attığımızın.

kimseyede tavsiye etmeyiz trafikte basılmasını aman örnek alınmasın.

ygtrn
13-01-2012, 19:53
bunlarda benden olsun :)
vMXpT5rGxO4
tf52EfaJKaI
rLi3UZVF7Aw

typermelih
13-01-2012, 20:01
rs iyi tutunmuş gerçi meganda çok iyi yuruyen bir araç ama atmosferık bir aracın böyle gitmesi nebilim helal olsun 225 hp ortalama 270 hp bir aracı yine geçiyor bir sebeple typer sonuçta ....kg avantajı devir çevirmesi başka bir etken yok aslında ...

cdc70
13-01-2012, 20:03
msllah araçlara gns duruşu ve gidişi ile 1o numara

megane rs de cok hızlı bi aksam cıkmıştık topluca msllah her 2 aracada

GokhanRS
13-01-2012, 20:06
vaybe su hortumu son denemelerde cırtlamış demekki. egzosa damlayıp ne biçim buhar yaptıydı :D neyseki alet edevat takım taklavat hep yanımda :D hemen hallettik.

typermelih
13-01-2012, 20:08
kardeşim sakin,olsun yazsın canı sağolsun arkadaşımızın ne olcak.hepimiz insan ız hepimiz kuluz hiçbirimiz hiçbirimizden üstün değiliz onun için kimseyi incitme .

:icon_tup:

ukku
13-01-2012, 20:09
Maşallah beyler kulağımızın pası gitti :)

GokhanRS
13-01-2012, 20:11
Maşallah beyler kulağımızın pası gitti :)

sürekli ataşehire gelemiyorum. geldiğinde gns ile de dene zevkli olur senin için.

freelife
maşallah iki aracada.... güzel keyifli takıntısız bir akşam olmuş ..

_muhaRRem

:icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

kardess sen geldinmii istanbula .

ukku
13-01-2012, 20:12
sürekli ataşehire gelemiyorum. geldiğinde gns ile de dene zevkli olur senin için.

muhtemelen ben senden de az gidiyorumdur ataşehire :)
gurbetten video izliyorum ayağınıza sağlık :)

freelife
13-01-2012, 20:13

gökhan en hızlı olmaya aday şu anda , diğerlerinden sadece kelalperinkini gördünüz sanırım daha nice rs ler var gazlamayan...

Arasts61
13-01-2012, 20:20
bu type r alper in denediği fn2 den hızlı mıdır? siyah yılan var ya gks galiba?

kelalper
13-01-2012, 20:22
Benim en hızlı olma gibi bir hırsım yok zaten olamazda günlük işe kullanıyorum istanbul Bursa Denizli geziyorum sürekli. Nisandan beri 30 bin km yol yaptım.

kelalper
13-01-2012, 20:23
bu type r alper in denediği fn2 den hızlı mıdır? siyah yılan var ya gks galiba?

GKS den hızlıdır BS ile nasıl gider bilemiyorum. BS de ağır yüklü.

freelife
13-01-2012, 20:25
Benim en hızlı olma gibi bir hırsım yok zaten olamazda günlük işe kullanıyorum istanbul Bursa Denizli geziyorum sürekli. Nisandan beri 30 bin km yol yaptım.

bir dizel alsan parasını çıkartır alper yaa :), üzülmüyormusun rs e o kadr km yaptırmaya ...:)

B.Aktepe
13-01-2012, 20:30
maşallah maşallah güzel denemeler olmuş.

kelalper
13-01-2012, 20:33

İzmirde Alperin arabası ile Ankarada Erhanın arabası var hızlı. Alper kendine münasır öyle geziniyor. Yanına gelip 3 korna yapsan öyle bakar.:D Erhan bayağı bir gazlıyor. Videoları var ama yayınlamayı sevmiyor. Şu anda heralde Gökhanda bende 260-270 civarındayızdır diye tahmin ediyorum. Dyno bizim için sıkıntı çünkü dyno havalandırmaları yeterli değil ve bizim arabalar kaput altında gerçekten feci ısınıyor. Arabanın altındaki Metal karter muhafazası bütün ön tarafı kapatıyor. Dynoda sıkıntı çıkarma riski yüksek. Arabanın ne kadar ilerlediğini ancak deneyerek görebiliyoruz.

kelalper
13-01-2012, 20:38
bir dizel alsan parasını çıkartır alper yaa :), üzülmüyormusun rs e o kadr km yaptırmaya ...:)

Abi o kadar km yapıyorum taksici gibi kullanırken zevk aliim diyorum. Müşteriler zaten ızdırap bi de yol ızdırap olursa yaptığım işin zevki olmaz. Çok yakmıyor yaw. Bursaya 7.7 lt ortalama ile giriyorum. Dönerken gazlayarak dönüyorum 12 litre ortalama ile Yalovaya iniyorum. Denizliye 9 litre ile gidip geliyorum. Fethiyeye 4 kişi yani yaklaşık 530 kg ile gittik ortalama 10 litre yaktım. Yalovadan doldurdum Fethiyeye indiğimde çeyrekden biraz az kalmıştı.

freelife
13-01-2012, 20:41
Abi o kadar km yapıyorum taksici gibi kullanırken zevk aliim diyorum. Müşteriler zaten ızdırap bi de yol ızdırap olursa yaptığım işin zevki olmaz. Çok yakmıyor yaw. Bursaya 7.7 lt ortalama ile giriyorum. Dönerken gazlayarak dönüyorum 12 litre ortalama ile Yalovaya iniyorum. Denizliye 9 litre ile gidip geliyorum. Fethiyeye 4 kişi yani yaklaşık 530 kg ile gittik ortalama 10 litre yaktım. Yalovadan doldurdum Fethiyeye indiğimde çeyrekden biraz az kalmıştı.

çok yakmadığını biliyorum km yapmasın diye dedim :)...

kelalper
13-01-2012, 20:42
rs iyi tutunmuş gerçi meganda çok iyi yuruyen bir araç ama atmosferık bir aracın böyle gitmesi nebilim helal olsun 225 hp ortalama 270 hp bir aracı yine geçiyor bir sebeple typer sonuçta ....kg avantajı devir çevirmesi başka bir etken yok aslında ...

Melih Gökhanın araba tekerde 270 versin bütün foruma tatlı ısmarlar heralde mutluluktan. GNS nin tekerde verdiği hp ile YKY nin krankta verdiğini karıştırıyorsun.

Gunes G.
13-01-2012, 20:43
Tebrikler, güzel denemeler olmuş...

kelalper
13-01-2012, 20:44
çok yakmadığını biliyorum km yapmasın diye dedim :)...

Yapsın yaw eskiyince 155 verir gider yenisini alırım. :P

Bende inanmadım ya neyse.

atits61
araçlara gerçekten maaşallah bence rs gayet güzel tutunuyor typer kısa olmasına ragmen ama 4-5 de aryı açıyor gibi typer vitesler motor sesi ve harika devir çeviriyor harika.

d_8007
maşallah araçlara .güzel denemeler olmuş .typer ın vites geçişleri çok başarılı

Arasts61
13-01-2012, 20:47

tüp kullanmanı tavsiye edebilirim. yakıt masrafında önemli kazanımlar elde ediliyor. :icon_wack:icon_wack:icon_wack

BAR22
13-01-2012, 20:57
Bu gns'de kesin egzantrik var....:):):):):) gecen nos switchini gorduk nasil 5te uzuyor saniyorsunuz

typermelih
13-01-2012, 21:02
:icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

kardess sen geldinmii istanbula .

askaldı sabret gelyorum kardeş serhat arar seni bs typer ...

typermelih
13-01-2012, 21:09
Melih Gökhanın araba tekerde 270 versin bütün foruma tatlı ısmarlar heralde mutluluktan. GNS nin tekerde verdiği hp ile YKY nin krankta verdiğini karıştırıyorsun.

hadiya :D nebilim kardeş ben o değerler üzerinde veriler sandım biranda okuduklarıma göre demek yanlışmış...peki bişey saracam sizin araçlar stok 225 hp değilmi öyle hatırlyorum eee yani bu stupla kaç hp almış olabilirki 250 oralarmı?

CLIORS
13-01-2012, 21:09
Maşallah pek keyifli olmuş, tayyarı kullanan arkadaşı vitesleri için tebrik ederim DSG gibi :)

Megane bu ayarsız haline göre çok iyi gitmiş, araçta yazılım ve enjektör desteği olmalı kesinlikle. Yine de o da iyi hızlanmış.

Aytu stres yapmışsın ne oldu espriler falan :)

CLIORS
13-01-2012, 21:10
İzmirde Alperin arabası ile Ankarada Erhanın arabası var hızlı. Alper kendine münasır öyle geziniyor. Yanına gelip 3 korna yapsan öyle bakar.:D Erhan bayağı bir gazlıyor. Videoları var ama yayınlamayı sevmiyor. Şu anda heralde Gökhanda bende 260-270 civarındayızdır diye tahmin ediyorum. Dyno bizim için sıkıntı çünkü dyno havalandırmaları yeterli değil ve bizim arabalar kaput altında gerçekten feci ısınıyor. Arabanın altındaki Metal karter muhafazası bütün ön tarafı kapatıyor. Dynoda sıkıntı çıkarma riski yüksek. Arabanın ne kadar ilerlediğini ancak deneyerek görebiliyoruz.

:D 3 korna yapana acımam gazlarım direk. Senin yazılım işin bitsin, hızlı Meggy sayısı artsın. Tanıtmak lazım bu cingözleri :)

GokhanRS
13-01-2012, 21:13
hadiya :D nebilim kardeş ben o değerler üzerinde veriler sandım biranda okuduklarıma göre demek yanlışmış...peki bişey saracam sizin araçlar stok 225 hp değilmi öyle hatırlyorum eee yani bu stupla kaç hp almış olabilirki 250 oralarmı?

üstad motorda 280 hp olsa tayparda motorda 250 üstünde verse sonuç bu civarlarda olur. en az 200 kg farkı var ama bu konuda bi sıkıntımız yok. yani megane rs ciddi güçlü. ancak devir çevirmesi olsun kilosu olsun ep3 tayparlar yapılınca gerçekten hızlılar.

GokhanRS
13-01-2012, 21:16
alper abi (kelalper) bende plastik karter koruma var. alsana onlardan bir iki tanede çizik atma yeri var karter havalandırması niyetine.

_muhaRRem
13-01-2012, 21:17
askaldı sabret gelyorum kardeş serhat arar seni bs typer ...

ahuahahah :) :)

Dou
13-01-2012, 21:21
Maşallah pek keyifli olmuş, tayyarı kullanan arkadaşı vitesleri için tebrik ederim DSG gibi :)

Megane bu ayarsız haline göre çok iyi gitmiş, araçta yazılım ve enjektör desteği olmalı kesinlikle. Yine de o da iyi hızlanmış.

Aytu stres yapmışsın ne oldu espriler falan :)

araba ayarlı zaten (oyle biliyorum)

enjektor duty si cok yuksek sadece enjektoru degistirmesi gerekiyor

basınç açarsa daha da çekişmeli bi mücadele olur :)

GokhanRS
13-01-2012, 21:30
araba ayarlı zaten (oyle biliyorum)

enjektor duty si cok yuksek sadece enjektoru degistirmesi gerekiyor

basınç açarsa daha da çekişmeli bi mücadele olur :)

evet yeni enjektör yazılım işini halledene kadar 10.5 yaptık afr yi. o yüzden enjektörü şuan baya zorluyorum. günlük hayatta hatta şehirler arası gezmelere filanda kullanıyorum keyifle ondan zengin iyidir :) inş haftaya 11.5 afr ile bi kaç boy hızlanırız. daha keyifli olur seninde dediğin gibi. en sevdiğim videolar hep kafa burun kapışan araçlar.

tekrar tanıştığıma memnun oldu gelecekteki nice gazlamalara.

esmerserseriler
13-01-2012, 21:33
typer in pilotaj fena. nefes aldırmadan vites geçişi yapıo .meganda güzel.allah kazadan beladan korusun ikisinide..

kelalper
13-01-2012, 21:35

evet 225 turbo küçük olduğu için fazla artışı olmuyor. 260 270dir max.

UmutRıza
13-01-2012, 21:42
İki aracada maaşallah yardıra yardıra gitmişler, megane sürekli gördüğümüz sahibi gibi 10 numara olan bir araç, type-r da adına şanına yaraşır gibi güzel gitmiş sahibine tebrikler.

typermelih
13-01-2012, 21:44
üstad motorda 280 hp olsa tayparda motorda 250 üstünde verse sonuç bu civarlarda olur. en az 200 kg farkı var ama bu konuda bi sıkıntımız yok. yani megane rs ciddi güçlü. ancak devir çevirmesi olsun kilosu olsun ep3 tayparlar yapılınca gerçekten hızlılar.

seni en iyi anlayan adamlardan biride benim çunku benim golf şuan 1540 kg kantarda görünce dudağım uçukladı ve daha 3 aydır 7400 çeviriyor aracım daha önce dsg yazılımdan önce 6800 çeviriyordu,ama şunuda yazmadan edemicem 6500 çeviren bir araçtan çok fazla bir beklentin olmasın

Dou
13-01-2012, 21:47
evet yeni enjektör yazılım işini halledene kadar 10.5 yaptık afr yi. o yüzden enjektörü şuan baya zorluyorum. günlük hayatta hatta şehirler arası gezmelere filanda kullanıyorum keyifle ondan zengin iyidir :) inş haftaya 11.5 afr ile bi kaç boy hızlanırız. daha keyifli olur seninde dediğin gibi. en sevdiğim videolar hep kafa burun kapışan araçlar.

tekrar tanıştığıma memnun oldu gelecekteki nice gazlamalara.

Enjektor yetmeyen araba zengin olmaz abicim yanlisin var

typermelih
13-01-2012, 21:49

basıncı kısmıştır maksimum benzin işetmiştir ozaman olabilir

Dou
13-01-2012, 21:49
Bu gns'de kesin egzantrik var....:):):):):) gecen nos switchini gorduk nasil 5te uzuyor saniyorsunuz

Eksantriksiz araba yoktur kardes :D

Kismet olurda eksantrik takarsam oemleri arabam hakkinda ileri geri konusanlara vazelinle beraber hediye edecegim

GokhanRS
13-01-2012, 21:50
seni en iyi anlayan adamlardan biride benim çunku benim golf şuan 1540 kg kantarda görünce dudağım uçukladı ve daha 3 aydır 7400 çeviriyor aracım daha önce dsg yazılımdan önce 6800 çeviriyordu,ama şunuda yazmadan edemicem 6500 çeviren bir araçtan çok fazla bir beklentin olmasın

abi ben günlük hayatta gazlayıp 100k + gazlaya gazlaya gezmenin yolu olarak böyle kısık kullanmayı uygun görüyorum.

alt yapı var piston kollar en iyisinden forged kit alındı takıldı. tüm parçalarım sıfır. sensörlerime kadar sıfır. tek arızalı olan beyin ki o da dün hiç sorunsuz çalışıyordu. sıfır beyini henüz takmadım ayar yapıldı duruyor.

yani internali forget olmasına rağmen gördüğün gibi ufak turboyu 1 barın üstüne açmıyorum tek sebebide çok uzun dönem gezmek amacım.

chip yazma silme cihazım filan var. 2 tane yazılım yapıcaz şimdi biri 1.4 bar birinide 0.8 orjinal yazılıma çekicem inş. rollden role 1.4 ü atarım tutunabileceğimiz araçlarla gazlar keyif alırız inş.

GokhanRS
13-01-2012, 21:51

basıncı kısmıştır maksimum benzin işetmiştir ozaman olabilir

aynen cevap yazılmış.

dou denememizle ilgili bi bahenem yok yanlış anlama sen sakın. dün gayet sağlıklı yürüyordum sıkıntı yok. ama turbo araç yani açılsaydı muhabbeti filan yapmıyorum ama alt yapı varkende sürekli bu basınçla gezmiyim arada açıyım dimi :)

EkReM
13-01-2012, 21:56
Maşallah araçlara.Sohbetleriniz her daim böyle olsun inşallah.Çok keyif aldım izlerken.

Dou
13-01-2012, 21:59
aynen cevap yazılmış.

dou denememizle ilgili bi bahenem yok yanlış anlama sen sakın. dün gayet sağlıklı yürüyordum sıkıntı yok. ama turbo araç yani açılsaydı muhabbeti filan yapmıyorum ama alt yapı varkende sürekli bu basınçla gezmiyim arada açıyım dimi :)

Istedigin zaman deneriz abi sikinti yok

Dynoya cikar bence arabani ama su halde ve sonrasinda :)

FaBeRgE
13-01-2012, 22:03
maşallah araçlara, RS iyi yürümüş.

Patisever
13-01-2012, 22:37
type r seside şiir gibi arkadas

GokhanRS
13-01-2012, 22:39
Istedigin zaman deneriz abi sikinti yok

Dynoya cikar bence arabani ama su halde ve sonrasinda :)

ins kardesim ben sana numaramı filanda veririm kaydedersin. şu yaza doğru veya havalar iyi olduğu zaman bu pist süre olayları olduğunda bende merak ediyorum megane rs pistte nasıl süre yapcak diye. benide çağarın bazen takip edemiyorum kaç seferdir kaçırdım etkinlikleri.

pist king adamsın sen kaçırmassın benide ara öyle etkinliklerde.

Vlkn
13-01-2012, 22:42
Maşallah araçlara

YsfTzcn
13-01-2012, 22:46
Maşallah Gökhan, çok güzel denemeler olmuş ve Meggy dahada iyi olacak inş :)

BAR22
13-01-2012, 22:57
Eksantriksiz araba yoktur kardes :D

Kismet olurda eksantrik takarsam oemleri arabam hakkinda ileri geri konusanlara vazelinle beraber hediye edecegim

vazelinsiz kuru kuru geliyorum sessiz ve derinden kanka :D
inanırmısın vazelin ve egzantirik demişken benim tek eksiğim egzantirik kaldı :D

GokhanRS
13-01-2012, 23:02
inanırmısın vazelin ve egzantirik demişken benim tek eksiğim egzantirik kaldı :D

sesli gülme espirisi diyim anla :D

SekoLive
13-01-2012, 23:05
MAŞALLAH araçlara

dounun pistteki sesi hala kulaklarımda ve beyaz ep3 ne güzel duruyor yaw gece karanlıgında inci gibi. maşallah

freelife
13-01-2012, 23:07
aslında ben denemeliydim beyaz beyaz ne güzel olurdu tabii yanyana gitmeyi başarabilrisem :D

BAR22
13-01-2012, 23:08
sesli gülme espirisi diyim anla :D

adam böyle bi arkadaş işte egzantirik eksiğimi hissetmişte yazmış :D

ibratice
14-01-2012, 01:29

ikinizede ayıp arabaları aynı servisten çıkarıp sonra birbirinizemi kaldırıyorsunuz :mad:

yoshimura
14-01-2012, 01:29
maşallah zevkli denemeler olmuş çok iyi..

ÖmerF.Bayar
14-01-2012, 01:35
2 aracada masallah, typer in goruntu muhtesem :)

Dou
14-01-2012, 01:35
ins kardesim ben sana numaramı filanda veririm kaydedersin. şu yaza doğru veya havalar iyi olduğu zaman bu pist süre olayları olduğunda bende merak ediyorum megane rs pistte nasıl süre yapcak diye. benide çağarın bazen takip edemiyorum kaç seferdir kaçırdım etkinlikleri.

pist king adamsın sen kaçırmassın benide ara öyle etkinliklerde.

Estağfurullah

Haberleşiriz abi :)

Okan D.
14-01-2012, 01:38
denemeler ve en azından denemeyi deneme olarak görmiş ve kavgasız sonuclara ulasmıssınız tebrıkler ıkı aracada maşallah

GökhanAk
14-01-2012, 01:51
maşallah denemeler güzel olmuş keyifle izledim

SErhat.
14-01-2012, 02:31
Maşallah 2 araca da..:)

JumboAli
14-01-2012, 02:43
typerı seyretmek zevklı cam guzelmıs

mhmtsrtp
14-01-2012, 02:48
her iki aracada maşallah rs çok hoşuma gitti

samet_61
14-01-2012, 05:35
konusan adam olmasaymıs gayet guzel vıdeolar:D

Enes-x
14-01-2012, 05:50
Megane in ilk zamanlarini hatirliyorum da arada cok cok fark var,feci hizlanmis.

Gokhan yilmadan bizikladin su arabayi hizlandirdin ya helal olsun takdir ediyorum :) Keyfini cikara cikara binersin insallah.Ki dahada ileri goturceginden suphem yok potansiyel var zaten.

Dounun araba siradan bi typer degil bence cok guzel gitmissin.

Masallah ikinizede...

cheers
14-01-2012, 07:29
Çok güzel denemeler olmuş.GNS çok ıyı yürümüş ve vites geçişleri de çok iyi.MRS de gayet iyi tutunmuş Type-R a karşı.Dostça denemeleri seyretmesi de okuması da zevkli oluyor.

Maşallah ikinizede...

ardacngns
14-01-2012, 08:14
masallah ıkı aracıda cok begendım dou masallah kardesım araban cok guzel gercekten sesı olsun gıdısı olsun

megane rs te yazılım var mı acaba standartı 1 barda yurumuyor dıye bılıyorum

canozcan
14-01-2012, 08:30
typera maşallah,egzantrikten sonra değişik manzaralar olur :)

freelife
14-01-2012, 10:30
masallah ıkı aracıda cok begendım dou masallah kardesım araban cok guzel gercekten sesı olsun gıdısı olsun

yazılım var ...standart 0.8

kelalper
14-01-2012, 11:04
Dun Dou ile bende denedim cok eglendim. Sonuc ayni oluyor benimlede. Demek ki Gokhanla denesem beraber yan yana fizana kadar gidicez.

Bulut Y.
14-01-2012, 11:20
mrs tabularımı yıktı maşallah.

gnsyi severek izliyoruz. :)))

SLH
14-01-2012, 11:56
Maşallah araçlara keyifli deneme olmuş

Dou
14-01-2012, 12:35
Dun Dou ile bende denedim cok eglendim. Sonuc ayni oluyor benimlede. Demek ki Gokhanla denesem beraber yan yana fizana kadar gidicez.

Aynen abi

Gökhan abinin yayınladığı ilk sayfadaki videolar 2 vs 2, onla kıyaslamıyorum

Teke tek denediğimizde hem seninle, hem onunla denediğimi kıyaslıyorum, çok yakın gidersiniz.

Aslında deneseniz de 2 tarafta merakını giderse en hızlı rs kim :D

Dou
14-01-2012, 12:38
Megane in ilk zamanlarini hatirliyorum da arada cok cok fark var,feci hizlanmis.

Gokhan yilmadan bizikladin su arabayi hizlandirdin ya helal olsun takdir ediyorum :) Keyfini cikara cikara binersin insallah.Ki dahada ileri goturceginden suphem yok potansiyel var zaten.

Dounun araba siradan bi typer degil bence cok guzel gitmissin.

Masallah ikinizede...

Teşekkürler Enescim, dediğin gibi baya hızlanmış RS ler.

Teşekkürler Arda :)

RS te turbo büyütülmüş ve yazılım var. Std basınç daha düşük ama kaç bilmiyorum.

Enjektor alip daha da basınç açarsa o zaman rahat geçer beni, ki gayet normal 300+ hp barajını geçer tahminimce bu şekilde

Çok güzel denemeler olmuş.GNS çok ıyı yürümüş ve vites geçişleri de çok iyi.MRS de gayet iyi tutunmuş Type-R a karşı.Dostça denemeleri seyretmesi de okuması da zevkli oluyor.

Maşallah ikinizede...

Teşekkürler

KSE71
14-01-2012, 12:41
Maşallah araçlara.

freelife
14-01-2012, 12:41

gökhan seni geçer , demedi deme :D hemde öle 1,2 boy değil :D ...( konuya hareket gelsin :D)

Dou
14-01-2012, 12:45
gökhan seni geçer , demedi deme :D hemde öle 1,2 boy değil :D ...( konuya hareket gelsin :D)

Teke tek iken Gökhan abiyle de net 3 boy oluyordu

Alper abiyle de bu şekilde oluyor

2 vs 2 de aşağı yukarı bu fark oluşuyor daha zor çıkabiliyorum atmosferik için dezavantaj çünkü turbo gibi değil yükü koyduğunda araba resmen tökezliyor. O yüzden 2 rs i kıyaslıyorsanız bunu baz almayın 2 vs 2 denemedik çünkü Alper abiyle.

Ben çok büyük bir fark göremedim 2 rs arasında, en fazla 1 boy hızlıdır Gökhan abinin arabası -teke tek- denemelerde. Ki büyük ihtimal daha da yakın gidebilirler. Umarım kimse yanlış anlamaz beni gördüğümü söylüyorum Gökhan abiyle de yeni tanıştım Alper abiylede kimseye kıyak geçmiyorum yani. :D

Denemesi lazım bence 2 arabanın baya zevkli olur.

Frank
14-01-2012, 13:01
İlk videoda istanbul seyehat iyi dayanmış size :D
Araçlara maşallah bu arada güzel denemeler olmuş

kelalper
14-01-2012, 14:05

Uçtuğunuda görmüşler şahitleri var.

ice
14-01-2012, 14:14
Maşallah dou :)

Ertan-R
14-01-2012, 14:30
Iki aracada maşallah..

freelife
14-01-2012, 14:33
Teke tek iken Gökhan abiyle de net 3 boy oluyordu

Alper abiyle de bu şekilde oluyor

2 vs 2 de aşağı yukarı bu fark oluşuyor daha zor çıkabiliyorum atmosferik için dezavantaj çünkü turbo gibi değil yükü koyduğunda araba resmen tökezliyor. O yüzden 2 rs i kıyaslıyorsanız bunu baz almayın 2 vs 2 denemedik çünkü Alper abiyle.

Ben çok büyük bir fark göremedim 2 rs arasında, en fazla 1 boy hızlıdır Gökhan abinin arabası -teke tek- denemelerde. Ki büyük ihtimal daha da yakın gidebilirler. Umarım kimse yanlış anlamaz beni gördüğümü söylüyorum Gökhan abiyle de yeni tanıştım Alper abiylede kimseye kıyak geçmiyorum yani. :D

Denemesi lazım bence 2 arabanın baya zevkli olur.

bu iki arabanın denemesi yılın en zevkli denemesi olacağı kesin :), ben iki aracıda aşağı yukarı biliyorum ( gökhanınkini epey iyi biliyorum ) o yüzden biraz işin gırgırındayım iki aracında maşallahı var ama denemeleri bencede süper zevkli olacak pilotaj hatalarına bile kalabilir gibi fakat gökhan bundan sonrasını devam edip yaparsa ( enjektör v.s ) alperde sadece yazılımını düzeltirse alper geçemez şu anda deniyeceklerini sanmıyorum o yüzden gökhan geçer dedim ...şu anki halleri dediğim gibi pilotaj hatası bile birini öne geçirmeye yeter..

freelife
14-01-2012, 14:33
Uçtuğunuda görmüşler şahitleri var.

evet evet :D siyah birşeymiş gökhandır diyorlar :D

kelalper
14-01-2012, 14:42
bu iki arabanın denemesi yılın en zevkli denemesi olacağı kesin :), ben iki aracıda aşağı yukarı biliyorum ( gökhanınkini epey iyi biliyorum ) o yüzden biraz işin gırgırındayım iki aracında maşallahı var ama denemeleri bencede süper zevkli olacak pilotaj hatalarına bile kalabilir gibi fakat gökhan bundan sonrasını devam edip yaparsa ( enjektör v.s ) alperde sadece yazılımını düzeltirse alper geçemez şu anda deniyeceklerini sanmıyorum o yüzden gökhan geçer dedim ...şu anki halleri dediğim gibi pilotaj hatası bile birini öne geçirmeye yeter..

Devam ederse geçer forgedlediği için. Benim öyle bir hırsım olmadığı için sıkıntı yok. En hızlı Rs olma gibi bi sevdam olursa inan olurum zaten. Başlar hemen bitiririm. En fazla 2 haftamı alır başlayıpta bitirmek.

ibooo
14-01-2012, 14:44
şuan en hızlı RS siyah olanmı?

kelalper
14-01-2012, 14:47
Bence en hızlı RS izmirde Alperin arabasıdır diye düşünüyorum.

freelife
14-01-2012, 14:47
hiçbir rs birbiriyle denemediki en hızlı rs kim bilinemiyor daha sadece tahminler edilebiliyor :),bana sorarsan en hızlı benim :D

Dou
14-01-2012, 14:48
Bunu yeni gördüm ilk sayfadaki linke bakınca, güzelmiş aslında koysaydınız keşke diğer 3 üyle beraber

TfRrbPGzkfI

Tüm videolar için teşekkürler

Görkem
14-01-2012, 14:48
çok güzel denemeler olmuş gerçektende ,,,ben konu içerisinde paylaşılan tüm videolardan çok keyif aldım ,,,, iki aracada maaşallah ,,,ikiside emsalleri içinde güzel gitmişler ;) ...........

kelalper
14-01-2012, 14:51
Dou çocuum sen kızla buluşuodun bak öldürecek hatun forum yüzünden bi daha çıkamayacaksın akşamları demedi deme. :D

Son video bizim deneme gibi aynen copy paste.

Dou
14-01-2012, 14:53
Kar yağınca acıdı halime yollara düşmedim bugün ahah :D

freelife
14-01-2012, 14:53
Dou çocuum sen kızla buluşuodun bak öldürecek hatun forum yüzünden bi daha çıkamayacaksın akşamları demedi deme. :D

Son video bizim deneme gibi aynen copy paste.

maşallah maşallah ,her rs bizim zaten benim yok bizim :D her yürüyen rs sevindiriyor beni açıkcası ....:icon_tup:

bende yakında dayanamam arkadaşımız kabul ederse denerim bakalım bende bir copy paste yapabilecekmiyim :)

sedat s
14-01-2012, 19:54
masallah araclara böyle dostca denemelerı özlemıstık

EMRE KAAN
14-01-2012, 20:03
maşallah rs çok duruşu kadar gidişiylede çok başarılı

GokhanRS
14-01-2012, 20:07
kızıştırmayın bakim ortalığı. :) ikimizde enjektörlerin nerdeyse limitinde gidiyoruzdur muhtemelen.

gazlamak esas olan kim geçerin derdinde olaydım alt yapı hazır turbo alacak paramızda var allaha şükür. gaza gelip düşmeyiz birbirimize :)

Ertekin
14-01-2012, 20:26
Vaybe izlemesi çok keyifli videolar olmuş.İki araçta hakını vere vere yürümüş.Gökhan arkadaşımı çok severim çokda özledim ilerde çok daha iyi sonuçlara ulaşacağınada eminim.Bravo iki aracada.

freelife
14-01-2012, 21:28
kızıştırmayın bakim ortalığı. :) ikimizde enjektörlerin nerdeyse limitinde gidiyoruzdur muhtemelen.

gazlamak esas olan kim geçerin derdinde olaydım alt yapı hazır turbo alacak paramızda var allaha şükür. gaza gelip düşmeyiz birbirimize :)

birbirinize düşün diyen yok ama herhalde son zamanların en zevkli denemeleri olur ...onun peşindeyim ben hatta bende cam car olabilirm önden çekerim sizi :D

wolrath
14-01-2012, 21:42
maasallah araclara , guzel denemeler olmuş.

denemenın ayrıntılarını sunan arkadaşa, "type-rda da turbo olsa.." dıye cevap yazan zıhnısınırı de ayakta alkıslıyoruz...

GokhanRS
14-01-2012, 22:10
birbirinize düşün diyen yok ama herhalde son zamanların en zevkli denemeleri olur ...onun peşindeyim ben hatta bende cam car olabilirm önden çekerim sizi :D

eyw. abi bende istiyorum. kar mevsimi atlatılsın ille güzel bi gün denk getirir deneriz dou kelalper ben artık kimler denk gelirse.

kelalper
14-01-2012, 23:12

Gökhan benim enjektörlerde daha bayaa pay var. Bu basınçta 10 afr görüyordum ben ki AEM de 10 un altını göstermiyor. Aynı enjektörlerle ben basıncı sıkıntısız açarım. Daha yolu var.

Havalar düzelsin deneriz aramızda sıkıntı olmaz seninle ki büyük enjektör ve basıncı açınca rahat geçersin.

CLIORS
15-01-2012, 10:53
Bence en hızlı RS izmirde Alperin arabasıdır diye düşünüyorum.

teveccühün Alper :) Alper ler her zaman hızlıdır :P

CLIORS
15-01-2012, 11:32
Gokhanın aracın alt yapısı bu anda forged, güzel bir yazılımla çok sürpriz sonuçlar çıkaracak.

5500
15-01-2012, 12:19
maşallah çok zevk aldım izlerken. iki aracada nazar değmesin. Beyaz bir typer izlemek zaten paha biçilemez :)

freelife
15-01-2012, 12:26
Maşallah bence GNS istanbulun en hızlı ep3 lerinden biridir yanlışım varsa düzeltilsin.
Yani speclerine göre en iyi yürüyen araçlardan birisi
Başka bir aynı spec typer ile belki kopamadan bile gidebilirler ama GNS şuan çok güzel maşallah
Megane RS i yaklaşık Gökhan abiyide 1 senedir yakından biliyorum.
Kimse yanlış anlamasın ama YKY megane rs in şuanki gidişinden daha hızlı gittiği zamanlarıda biliyorum GÖkhan abi yanlışım varsa düzeltir sonra sorunlar nedeniyle tekrar upgrade edildi makine ben eskiden denemiştim hatta Ertekin abide videoları vardır :D

aynen önceden daha hızlı hallerini biliyoruz fakat şimdik sağlıklı ve daha hızlı olacak :), hatta çok hızlı olacak :D

mehzent
15-01-2012, 12:27
Masallah ikinizede zevkli olmus agiz tadinca nice gazlamalara :)

kelalper
15-01-2012, 12:31
Megane o şekilde gittiği zaman işte motor fazla dayanmıyor stock internal ile. Üzerindeki stock turbo ile bu motor kırılmaz. Sadece avans ve fakir afr kırar. Sekman kırmasının nedenide o zaten başka bir sebep değil.

ygtrn
15-01-2012, 12:37
...................................

Dou
15-01-2012, 13:37
Maşallah bence GNS istanbulun en hızlı ep3 lerinden biridir yanlışım varsa düzeltilsin.
Yani speclerine göre en iyi yürüyen araçlardan birisi
Başka bir aynı spec typer ile belki kopamadan bile gidebilirler ama GNS şuan çok güzel maşallah
Megane RS i yaklaşık Gökhan abiyide 1 senedir yakından biliyorum.
Kimse yanlış anlamasın ama YKY megane rs in şuanki gidişinden daha hızlı gittiği zamanlarıda biliyorum GÖkhan abi yanlışım varsa düzeltir sonra sorunlar nedeniyle tekrar upgrade edildi makine ben eskiden denemiştim hatta Ertekin abide videoları vardır

Teşekkürler, en hızlı olma gibi bi gayem yok motor içi yapılı bi type-r muhtemelen geçecektir, normal olarak. Benim aracım bolt-on sonuçta stock hale çevirmek yarım gün alır :D

Megane RS in şu hali bile nereden baksanız 280 hp si var, basınç açtığı vakit en kötü ihtimalle başa baş gideriz teke tek halde. O zaman da 300-310 hp den aşağı olacağını sanmıyorum.

Sadece şunu diyebilirim ki, Gökhan abinin ve Alper abinin Megane RS leri şu kondisyonda, çoğu "benim" diyen s2000 i ve type-r ı geçer ya da başa baş giderler. Ki zaten denemişlerdir başka type-r larla yada s2000 lerle.

OmeR-FE
15-01-2012, 13:45
Maşallah araçlara.
GNS'nin vites geçişlerinde sesi çok başarılı :)

Cihad Güney
15-01-2012, 21:04
Maşallah iki aracada çok zevkli güzel denemeler olmuş, kimin geçtiği önemli değil, nihayetinde araçlar deneniyor ona göre eksikler tamamlanmaya çalışılıyor.
Çekimlerde güzel olmuş, güzel paylaşım

umut01
15-01-2012, 21:44
denemeler süper çekimler on numara.
araçlara maşallah.

osman 1.8t
15-01-2012, 23:56
arkadaşlar bu denemeler cuma günüde oluyor dimi sadece cumartesi toplanılmıyor ataşehirde ona göre belki cuma bende gelirim bu arada benle denemek isteyen olursada kapım açık maksat muhabbet :)

VTec_king
16-01-2012, 00:01
iki aracada maşallah
Doğu Hastasıyım aracının biliyorsun :)))

shumi
16-01-2012, 09:34
seslerde videolarda çok güzel,maşallah araçlara :icon_tup:

fa'R'uk
16-01-2012, 10:27
videoyu çeken arkadaş yusufla yusufuda almış eee kendi var şöför var 4 kişi iyi yürümüş typerla :D:D:D
one öyle videolarda hep yavaş yavaş yavaş :)

Dou
16-01-2012, 10:51
@Egemen abi, teşekkür ederim. Bayadır görüşmüyoruz :) :)

Gökhan abi bana bi ulaşsana VTC ile bi sıkalım YKY yi :)

Mumkunse 2vs2 deneyin de videolu izleyelim

RsErdi
16-01-2012, 10:55
maşallah araçlara

Erdem K.
16-01-2012, 12:06
iki araca da maşallah, type r fena yürümüş...

raptor_98
16-01-2012, 18:27
honda sewmem ama typer ın sesi de ayrı bi güzel ya :)) maşallah araçlara ...

boss_rs
16-01-2012, 19:09
maşallah araçlara

larrysafak
16-01-2012, 20:39
Benim aracimda filtre headers egzoz rbc fn2 kısa ve kpro var

Gecme gecilme derdi olmadan guzel deneme oldu

Buda baska bir video :)

QZQMSQ8ZtVo

o nasıl guzel bir sestir öyle ya MASALLAHHH!:icon_tup: tabiiki iki aracada ;)

gkmn
16-01-2012, 21:47
uhhhh, akşam akşam uykum kaçtı vallahi.
MRS herşey güzel hoş da ya bir arabanın sesi hiç güzel olmaz mı ya ne yaparsan yap tın...
elinize ayağınıza sağlık....:icon_tup:

Djalican
16-01-2012, 22:12
Douuuu Ben Var Seni İstemek Kankim :D :D :D

K20SWAP
17-01-2012, 11:15
GNS yaaa alayına goo.:) Maşallah kardeşim tekrar tekrar...Alican bende var seni istemekkk.:)

BAR22
17-01-2012, 11:48
Douuuu Ben Var Seni İstemek Kankim :D :D :D

GNS yaaa alayına goo.:) Maşallah kardeşim tekrar tekrar...Alican bende var seni istemekkk.:)

ben var alayınıza gitmek aslanlar :D

Ö.öztüRk
17-01-2012, 12:36
arkadaş yavaş yavaş diyor ama ne fayda :) Gns tyPer'a maşallah :)

Dou
17-01-2012, 12:44
Tesekkurler arkadaslar

Kankalar opuyom sizi :) goruselim

osman 1.8t
17-01-2012, 19:34
gns benlede denermisin ne olacağını merak ediyorum :) tanışmış oluruz muhabbet olur

Dou
17-01-2012, 20:03
Olur tabiki deneriz de sizin aracınızda ne var?

ümitech
17-01-2012, 20:04
maşallah araclara çok keyifli olmuş denemeler

CorsaMer
06-05-2012, 13:07
maşallah araçlara güzel deneme olmuş..

emirarslan34
06-05-2012, 13:18
maşallah süper video süper denemeler herşey cok net iki aracada kameramanada ayrıca maşallah

ahmet3425
06-05-2012, 17:27
2 araca da masallah megane rs bu speclerle cok iyi tutunmus typera ayrıca masallah.

merak ettiğim dou stock 265 lik trophy ile denedi mi? yiğite denemesini tavsiye etmistik gökhan noldu o muhabbet?

tahiminen su videoda izlediğimizin tersi olacaktır.

emirzukak
06-05-2012, 21:56
araçlarada sahiplerinede maşallah videolarda yazışmalarda şahane kazasız belasız kullanın inşallah:icon_tup:

ümitech
07-05-2012, 00:23
maşallah güzel denelemer olmuş...
ayagınıza saglık...

Dou
07-05-2012, 00:25
Konu fena hortlamış :D

2 araca da masallah megane rs bu speclerle cok iyi tutunmus typera ayrıca masallah.

merak ettiğim dou stock 265 lik trophy ile denedi mi? yiğite denemesini tavsiye etmistik gökhan noldu o muhabbet?

tahiminen su videoda izlediğimizin tersi olacaktır.

Valla pekte kafa yormadım açıkçası, sonucun ne olacağı ile ilgili yeni kasasıyla denesem :) Geçedebilir geçiledebilirdi görmek lazım

Şu sıralar farklı projeler içindeyim :D Katalizörlü stock egzozlu type-r ımla mutluyum pek ilgilenmiyorum bu işlerle ahhaha

Metin Bilen
07-05-2012, 00:43
masallah guzel deneme olmus..GNS typr cok basarılı gorunuyor..

alper1001
07-05-2012, 03:13
elinize sağlık, güzel bir deneme olmuş, bende uzun süre 14t ye 1.1 barda kullanmıştım, güzel verimli bir turbo, özellikle üst hızlar içim, type-r ın başarısınada söylenecek söz yok kesinlikle

iskbjk
11-05-2012, 17:33
megane rs nin arka tamponundan yanan sönen ışık ferarilerdede var.. bunun hazırı satılıyormu ismi nedir bu lambanın.. nerden bulabiliriz acaba. konu dışı olacak ama megane rs nin sahibi cevaplarsa memnun olurum. maşallah araçlara kazasız belasız..

ProdriveSTI
11-05-2012, 17:36
megane rs nin arka tamponundan yanan sönen ışık ferarilerdede var.. bunun hazırı satılıyormu ismi nedir bu lambanın.. nerden bulabiliriz acaba. konu dışı olacak ama megane rs nin sahibi cevaplarsa memnun olurum. maşallah araçlara kazasız belasız..

benim meggy coupe'de de var arka plakanın yanındaki sislere bağladım.dilerseniz aldığım fiyata satabilirim.

SDR_07
11-05-2012, 17:40
maşşallah güzel giden aracın hakkını vermek lazım her iki aracada maşşallah

1lker
12-05-2012, 07:56
2 aracada kocaman masallah cok keyifli deneme olmus

RsErdi
12-05-2012, 11:36
maşallah iki aracada :)

Trance-R
12-05-2012, 11:52
araçlara kocaman maşallah , GNS'nin sesi gidişi harika ...
RS'e ve GNS' ye kocaman maşallah ;)

mustafa3067
13-05-2012, 22:09
maşallah 2 aracada yky de farklı projelerde şimdilerde :)