PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1994 BMW E36 320 Hakkında Bilgi

MatraX_07
15-01-2012, 01:47
Bi arkadaşımda 94model 320i var arac deri koltuklu,sunrooflu
284.000kmde siyah renkte motor yenı yapıldı
Ufak tefek ıslem var aracta ama sasede potyede bırsey yok
bırde m52motormus
bu aracın avantajı ve dezavantajı nedır?
Almayı dusunuyorum da BMWcılerden yardım beklıyorum

h.guroglu
15-01-2012, 06:35
94 modelse m52 olmasının mümkün değil m52 ler 96 dan sonra çıktı o araç m50 vanossuz 150 hp lik motor var üzerinde

şimdi gelelim diğer soruna

bir bmw adamı vezirde eder rezilde eder motor yapılmıştır ama kim yaptı nerde yaptı hangi parçalar kullanıldı sensörler fln değiştimi bun lar çok önemli faktörlerdir bmw için

ne fiyat belirtmişsin nede resim eklemişsin dikkat etmen gereken yer elektronik aksamı aksamın kırık dökük olmaması kapı ve tavan döşemesinde sarkıklık olup olmadığı fln.

kalan yerlerinide zaten her araç aldığın gibi bakıcaksın

HondatugraL
15-01-2012, 06:38
ı kapı ve tavan döşemesinde sarkıklık olup olmadığı fln

bunlar sarkık olunca ne oluyor neden bunlara bakmak onemlıdır merak ettim ondan soryorum kronık sorunları falanmı ??

MatraX_07
16-01-2012, 15:26
94 modelse m52 olmasının mümkün değil m52 ler 96 dan sonra çıktı o araç m50 vanossuz 150 hp lik motor var üzerinde

bir bmw adamı vezirde eder rezilde eder motor yapılmıştır ama kim yaptı nerde yaptı hangi parçalar kullanıldı sensörler fln değiştimi bun lar çok önemli faktörlerdir bmw için

ne fiyat belirtmişsin nede resim eklemişsin dikkat etmen gereken yer elektronik aksamı aksamın kırık dökük olmaması kapı ve tavan döşemesinde sarkıklık olup olmadığı fln.

Eyvallah verdiğin bilgiler için.Benide korkutan o oldu zaten.Motor yeni yapılmış ama nasıl yapıldığı belli değil
Arabanın içi hor sekilde kullanılmıs hocam
Araç 16500 ıstenıyor sıyah renkte bbs var o kdr yanı foto olsa yukleyecegm de foto yok

1.8 turbo
16-01-2012, 15:49
valla hocam aylardır bmw hevesı ıle yandım. sonundan arabamı sattım bmw alcam dıye.bırak e36 yı e46 ya bıle cesaret edemedım. 19-20 bın lerle bmw aramaya basladım 26 lara kadar cıktım e36 coupe ıcın. sonra dedım o kadar verılmez e36 ya. e46 aramaya basladım 32-33 e cıktım bı suru araba baktım ıcıme sınen olmadı 2007 honda cıvıcte karar kıldım.
bmw gercekten zor ıs.hele bıde tıtızsen cok zor ıs

MatraX_07
16-01-2012, 15:59

valla hocam aylardır bmw hevesı ıle yandım. sonundan arabamı sattım bmw alcam dıye.bırak e36 yı e46 ya bıle cesaret edemedım. 19-20 bın lerle bmw aramaya basladım 26 lara kadar cıktım e36 coupe ıcın. sonra dedım o kadar verılmez e36 ya. e46 aramaya basladım 32-33 e cıktım bı suru araba baktım ıcıme sınen olmadı 2007 honda cıvıcte karar kıldım.
bmw gercekten zor ıs.hele bıde tıtızsen cok zor ıs

Walla bende ondan dolayı korktum,tırstım yani ve sonunda vazgectım
Tamam zevkımız ama mutlu mutlu bınerken mutsuz olursak bı anlamı olamayacak

onurdestan
16-01-2012, 16:44
arabada vanos var ama m52 değil motor m50 bu sağlamlık açısından iyi bişey ama motoru kimin nasıl yaptığını bilmeden almayın yada gerçekten sağlam bi ustaya fösterin kapı ve tavan döşemesi kolay iş 250-300 liraya hepsi hallolur önemli olan motor mekanik ve kaporta sıkıntı yoksa alın döşemeymiş bilmemneymiş yapılır kolay

onurdestan
16-01-2012, 16:46
kaloriferine mutlaka bakın nasıl ısıtıyo heryerde aynı sıcaklıkta üflüyomu buna dikkatlice bakım birde klimasına bakın uzun uzun kontrol edin herşeyini kalorifer e36da büyük dert musluk arızalandımı en kötü 200 lira parça masrafınız olur ama petek yada motor falansa torpido sökülücek bilmemne uğraş dur kış günü rezil olursunuz ön takımları nazik bakın işte herşeyine varsa bu tarz masraflar fiyattan düşer anlaşırsınız

Greentiger01
16-01-2012, 16:54
bende takipteyim

h.guroglu
17-01-2012, 07:51
bunlar sarkık olunca ne oluyor neden bunlara bakmak onemlıdır merak ettim ondan soryorum kronık sorunları falanmı ??

ewt kronik

derler ya sinek küçüktür mide bulandırır ben dayanamıyorum sarkık döşeme gördümmü arabada soğuyorum hemen

Eyvallah verdiğin bilgiler için.Benide korkutan o oldu zaten.Motor yeni yapılmış ama nasıl yapıldığı belli değil
Arabanın içi hor sekilde kullanılmıs hocam
Araç 16500 ıstenıyor sıyah renkte bbs var o kdr yanı foto olsa yukleyecegm de foto yok

ağar içi hor kullanılmışsa araç genel anlamda kötü durumdadır o fiyat bence hor kullanılmış bir araç için çok fazla

MatraX_07
17-01-2012, 13:51
Arkadaslar herkese tesekkurler
Arac ıcıme sınmedı ve dırege kadar gırılmıs oldugu ıcın almadım

GökhanO
17-01-2012, 13:54
94 ise motor m50 vanosludur

gökhan-R
17-01-2012, 18:22
kaloriferine mutlaka bakın nasıl ısıtıyo heryerde aynı sıcaklıkta üflüyomu buna dikkatlice bakım birde klimasına bakın uzun uzun kontrol edin herşeyini kalorifer e36da büyük dert musluk arızalandımı en kötü 200 lira parça masrafınız olur ama petek yada motor falansa torpido sökülücek bilmemne uğraş dur kış günü rezil olursunuz ön takımları nazik bakın işte herşeyine varsa bu tarz masraflar fiyattan düşer anlaşırsınız

mrb arkadaşımın da bmw aracı var E36 kendisi foruma üye deyil arabanın içerisi sürücü tarafını ıslatıyo neden olabilir kalorifer muslığundanmıdır acaba yardımcı olursan sevinirim konu hakkında..

onurdestan
17-01-2012, 18:46
eğer kalorifer açıkken ayak tarafından su geliyosa o kalorifer radyatörüdür başka biyerde aramayın yeride ön konsolun arkasında araç klimasızsa orta konsol sökülmeden çıkıyor ama klimalıysa göğüs komple sökülücek ve radyatör değişicek bu bütün e36 ve e34 lerin hastalığıdır

gökhan-R
17-01-2012, 19:08
eğer kalorifer açıkken ayak tarafından su geliyosa o kalorifer radyatörüdür başka biyerde aramayın yeride ön konsolun arkasında araç klimasızsa orta konsol sökülmeden çıkıyor ama klimalıysa göğüs komple sökülücek ve radyatör değişicek bu bütün e36 ve e34 lerin hastalığıdır

teşekkür ederim yardımcı olduğun için