PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yaralı yavru kedi

ibrahim
18-01-2012, 01:21
biraz önce kokoreç yemeye gidiyodum tam arabaya binerken bi kedi sesi duydum yerde yatıyodu fazla önemsmedim arabaya binip gittim eve döndüm bira aldım içiyodum cam kenarında manzaray abakarken kedinin sesini tekrar duydum o kedi sanki beni çağırıyodu baktım susmuyor eşimde hadi gidip bakalım belki üşümüştür alıp eve getirelim dedi allahın işi indik evden kediye doğru gittik bi baktık kedi yerde can çekişiyor sanırım arka iki ayağı kırılmış tirtir titriyordu hemen havluya serdik eve çıkardık kalorifer peteğinin yanın akoyduk anında sesi kesildi hemen inyernetten veteriner ve hayvan barınağı numarası aradım ama aradığım barınaklar kedileri almıyoruz dedi kendi imkanınızla yasarsa yarın veterinere götürürsünüz diyip telefonu kapadılar daha önce hiç kedi beslemedim sizce bu durumda olan bi kedinin yaşama sansı ne iyileşmesede en azından yarın sabaha kadar yasaması için ne olur dua edin acayip pisikolojim bozuldu

Ertekin
18-01-2012, 01:24
Ilık süt ver abi azcık suyla karıştırıp.Sabaha kadar yaşar umarım.

ibrahim
18-01-2012, 01:27
acısı okadar çok ki ne verdiysek umursamadı bile uyuyo acısı artınca biraz bağırıp tekrar uyuyor

Shekil
18-01-2012, 01:34
ah ah benımde canım sıkıldı şimdi ibrahm abi yarın veterinere götür ararım seni :(

ibrahim
18-01-2012, 01:36
belediyeyi aradım sabah 8.30da belediyeye getirirseniz gerekli işlemleri yaparız dediler sabahı bekliycem inşallah yaşar

sasuuke
18-01-2012, 09:40
İnşallah ölmemiştir kedicik.
ne oldu yetiştirebildiniz mi

HondatugraL
18-01-2012, 10:17
ay canım ya kıyamaammm :( kım bılır gen geldı başına :(

Tunç
18-01-2012, 10:18
sütüne biraz aspirin kırıp verseydiniz agrısını bırazda olsa keserdi :(

cagri-35
18-01-2012, 11:09
İnşallah kırık yoktur o zaman çok sakat.

Arka bacakların üzerine bazen çok güçten düşüncede basamazlar.

SLH
18-01-2012, 11:15
kedi ne durumda acaba ?

2000HC
18-01-2012, 11:16
Daha 6 yaşındaydım kedimin üzerinde 2 tonluk Ford Granada Station geçti gözümün önünde oldu anında öldü yavrucak çok üzücü :(

imprezaWRC
18-01-2012, 11:26
kedi ne durumda acaba ?

+1 bende merak ettim. İnşallah yaşıyordur.

RSBurak
18-01-2012, 11:44
bel kırıldıysa çok yaşamıyorlar malesef çalıştığım dükkanın önünde bulmuştuk bir tane motor çarpmış karından aşağısı ezilmiş durumdaydı her gün akciğer filan verdik veterinere götürdük bağırsakları ezildiğinden çok yaşayamaz dedi hayırsever bir bayan aldı ama oda kurtaramamış malesef :(

ibrahim
18-01-2012, 19:08
arkadaşlar ne yaptıysak olmadı sabah veterinere götürdüm ama veterinerin de artık yapacağı bişi kalmadı veteriner film çekmeye aldığında kaybettik sabahtan beri morelim çok bozuk sanki canımdan bi parça kopmuş gibi oldu allah o kediyi o hale getiren serefsizden sorsun

erdem325
18-01-2012, 19:20
arkadaşlar ne yaptıysak olmadı sabah veterinere götürdüm ama veterinerin de artık yapacağı bişi kalmadı veteriner film çekmeye aldığında kaybettik sabahtan beri morelim çok bozuk sanki canımdan bi parça kopmuş gibi oldu allah o kediyi o hale getiren serefsizden sorsun

hadi yaa :(
kotu olmus bu..
uzuldum gercekten..
bende hep iran kedisi istemistim, birgun nasip oldu kizarkadasimin bi arkadasi annesi yuzunden birakmak zorunda kalmis kedisini, alirmisin dedi seve seve dedim aldim..
3 yasinda bembeyaz saf bi iran kedisiydi..
3yasinda ve yavrulugundan beri ilk sahibinde oldugu icin alismasi kolay olmadi, en sonunda tam alismisti bize, baya baya kendi evi gibi davranmaya baslamisti..
bizim ev giris katta, on bahce cimler guller falan..
peder bey arada bahceye birakiyordu kediyi, bende o birakinca basinda duruyordum, sonucta bana gelene kadar hayvancagiz hic bahce falan gormemisti, ilk bahceye indiginde cimlere dahi basarken tedirgin oluyordu..
babama ozellikle diyordum baba bak gozunu sevim ya disari cikarma yada cikaricaksanda basinda dur, bu hayvan ne disariyi bilir ne tahlikeyi.. kopek gorse kacmaz dedim..
ben kirikkalede ogrenciyim, ev ankarada..
kediyi yanima almak icin ankaraya gittim, arabayla kirikkaledeki evime getiricektim, eve gittim evde kimse yok, kedi de evde degil..
annemler geldi dedim kedi nerde?
dun aksam disari cikardi baban kacti dedi..
beynimden vurulmusa dondum, ciktim sitenin icinde kediyi aramaya basladim, yok allah yok..
arkadasin apartmanin cevresinde bikac tane sokak kedisi var belki dedim onlara takilmistir, baktim onlarlada degil, sonra arkadasi aradim, dedim kedi kacmis gordunmu falan, valla ortak dun gece kardesinle bizde aradik ama bulamadik, gece 1 gibide sitenin ust tarafinda disarda kopek sesleri geliyordu falan dedi..
kosa kosa gittim anlattigi yere bi baktimki bizim pamuk oyleye yatiyordu, kopekler parcalamis..
uzun bi sure kendime gelememistim..
cok kotu birsey..
bunu neden anlattim onuda bilmiyorum ama ne bilim kotu yani anlayabiliyorum sizi..

PPR engineering
18-01-2012, 19:24
şimdi nasıl oldu kedi..

ibrahim
18-01-2012, 19:26
gerçekten çok üzücü b durum hayatım boyunca güvercinden başka bişi beslemedim ama o an onunla yaşadıklarım anlatılır gibi değildi çok üzüldüm beni çok etkiledi

ibrahim
18-01-2012, 19:27
şimdi nasıl oldu kedi..

malesef kaybettik :(

bLackModeL
18-01-2012, 19:34
:( cok kotu yaa

qatrio
18-01-2012, 19:34
allah onu o hale getirenden hesabını alır inşallah.. Hayır kazayı anlarım eyvallah kazadır olur ama bazı şerefsizler bilerek kasten yapıyo bunları forumdada konusu vardı şerefsizler ya

ulas
18-01-2012, 19:36
Çok üzücü fakat Allahınıza kurban sizin gibi insanlar olduğunu görmek çok güzel. Helal olsun !!!

Time-R
18-01-2012, 19:43
Uzuldum, basiniz sagolsun, umarim cabuk atlatirsiniz. Onu bu hale getirenlerede aynisi olsun insallah.

İbrahim33
18-01-2012, 19:58
ağlayan , inleyen vs kedi sesi insanı en çok etkileyen ve uyaran seslerdir...Bu yüzden insanlar kedi sesine tepkisiz kalamaz...

Type-R
18-01-2012, 20:39
çok üzüldüm :/ geçen kedinin biri koca minibüsün önüne attı kendini ezmemek için kaldırıma çıkıyodum valla.

dragstar
18-01-2012, 20:57
yapıcak bşy yokmuş ama insanlık gösterip en azından yaşasın hayvan diye uğraşmıssınız

vuran öküz de artık kına yaksın

bu işin öbür tarafıda var, hiç bir iyilik veya kötülük karşılıksız kalmayacaktır

ulas
18-01-2012, 21:01
yapıcak bşy yokmuş ama insanlık gösterip en azından yaşasın hayvan diye uğraşmıssınız

bu işin öbür tarafıda var, hiç bir iyilik veya kötülük karşılıksız kalmayacaktır

:icon_tup::icon_tup: kediler peygamberimizin sevgili hayvanıymış, rivayete göre peygamberimiz Hz. Muhammed SAV yılan saldırısına uğramak üzereyken onu bir kedi kurtarmış.. Aklıma geldi söylemek istedim konu dışıysa k. bakmayın.

ibrahim
18-01-2012, 21:30
ben bana yakısanı yaptığımı düşünüyorum taktir ilahi demekki onunda kaderi böleymiş

BoraRS
18-01-2012, 21:38
ben bana yakısanı yaptığımı düşünüyorum taktir ilahi demekki onunda kaderi böleymiş

BRavo dostum. Allah senden razı olsun.

Ae86
18-01-2012, 22:09
Çok üzücü ancak onu eve alarak en azından bir gecede olsa huzurla geçirmesini sağladınız.Allah sizden razı olsun.Benim de içim gitti ama bazı olaylar var kader diye adlandırabiliriz.Geçtiğimiz günlerde gözümün önünde bir arkadaşım doblo ile geri geri giderken kediyi görmedi dur dememe fırsat vermeden ezdi ve gözümün önünde çırpınıp can verdi gözlerim doldu ama yapacak birşey yoktu kaldırdım cenazeyi.Kimileri şanslı kimileri şanssız oluyor.

ibrahim
18-01-2012, 22:12
allah hepimizden razı olsun

vtiaras
18-01-2012, 22:38
Allah sizden razı olsun siz gereken herşeyi yapmışsınız

arabasızadam
18-01-2012, 22:43
Siz elinizden geleni yapmışsınız ölmesine çok üzüldüm gece gece moralim bozludu

cagri-35
18-01-2012, 23:23
:( :( :( :( :(

VTEC®
19-01-2012, 14:45

Doğru söze ne hacet. bende çok üzüldüm.

Allah senden razı olsun, sen gerekeni yapmışsın.