PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en iyi lpg kiti hangisi ve nerede bağlatmalı

onurdestan
18-01-2012, 22:07
arkadaşlar passat b5 kasa 1.8t ye lpg bağlatmak istiyoruz marka konusunda her kafadan bir ses çıkıyo 1.8t de problemsiz lpg kullanan varmı?
neredeyse bütün 1.8t ler lpg li servisede sordum hiçbi sıkıntı olmadığını söylediler
ben en iyi marka brc diye biliyorum balmumcu gerçek otomotiv (opel-ford) brc bayisi olarak görünüyor deneyimi olan varmı lpgde sıkıntı yaşayan oldumu 1.8t de birde ortalama fiyatlar nedir acaba stepnenin yerine ve olabildiğince gizli şekilde bağlanıcak

cMg
18-01-2012, 22:13
teleflex, prins, brc üç büyükler bunlar :)

skyinnwolf
18-01-2012, 22:16
Prins kaliteli die biliyorum bir arkadaşım brc söktürüp prins taktırmıştı.

onurdestan
18-01-2012, 22:32
aralarında fiyat olarak uçurum yoksa en iyisi neyse onu düşünüyoruz performans kaybı yaşanırsa tadı kaçar

SOMEONESPECIAL
18-01-2012, 22:36
PRINS bu işin gerçekten erbabı. Fiyat farkı uçurum.
4 silindir için 2500 TL gibi bir rakamı var ama direkt
beyine müdahale edebiliyorsunuz. Performans, ekonomi
modları var. Ben Prins derim

GokhanE.
18-01-2012, 22:40
yakın zamanda bende toyota marka aracıma lpg dönüşümü yaptırdım,taktırmadan önce araştırırken edindiğim bilgileri aktarayım.
lpg dönüşümlerinde lpg 3 parametreye göre programlanıyor;
-enjektör zamanları
-araç üzerinde halihazırda bulunan oksijen sensörü
-lpg sistemi içerisinde extra takılan map sensörü

vasat sistemler sadece enjektör zamanlamasını algılıyor,bunlar atiker,lovatonun düşük modelleri ve brc nin düşük modelleri vs.

orta kalite dediklerimiz enjektör zamanlarının yanında oksijen sensörünü de okuyabiliyor,bunlara örnek lovato nun ve brc nin o2 okuyabilen modelleri bunları satarlarken "arıza ışığı yakmayan model" olarak tanımlarlar :)

en iyi dediğimiz sistemlerde ise (prins,teleflex) enjektör zamanları ve oksijen sensösrünün yanında map ı da okuyorlar,aracınızda map yoksa aracınıza extra olarak map sensörü takılıyor.

benim araştırırken angıladıgım belirgin farklar bunlar,kolay gelsin :)

drummer582
18-01-2012, 23:00
Brc atiker ve lovato kullandim fiyat-performans acisindan en sagliklisi brc bence

997TT
18-01-2012, 23:00
Prins ve brc ;)

onurdestan
18-01-2012, 23:16
2000-2500 civarında bütçe var zaten birde arabada yazılım ve kat iptalide var bu durumda bi sıkıntı çıkarmı diye korkmuyo değilim prins in bu performans vs modlu olanı bu fiyat aralığındaysa harika olur

rebel
18-01-2012, 23:16
orda kalite ve uygun fıyata en ıyı brc var fakat bende kit mtm diyorum. prinsten daha ucuz ama onun kadar kaliteli ve brc dende haliyle daha kaliteli. ygt te kullanıyo. biçok yerden okudum guzel sıstem

onurdestan
18-01-2012, 23:25
kit mtm i geçen gün adam inanılmaz övdü ama ilk defa duyduğum için satmak içinmi yapıyo acaba dedim kendi kendime alman plaka bi passata bağlıyolardı o sırada

eser
18-01-2012, 23:28
BRC kullanıyoruz en ufak sıkıntı sorun yasamadık

BurakCengizhanoğlu
18-01-2012, 23:30
kit mtm veya prins taktırın..brc kullanıyorum kaç kere ayara gittiğimi hatırlamıyorum 2000 lirada para ödedim yazıklar olsun..Yarın tekrar gidicem olmazsa söktürücem..

onurdestan
18-01-2012, 23:57
kit mtm denildiği kadar iyiyse fiyatı oldukça uygundu 1800 tl gibi bilemedim prinsmi mtm mi bide arabada yazılım olması kafamı karıştırıyor bu sorun oluyomu beyler ?

rebel
19-01-2012, 00:01
prinsle aynı enjektörleri kullanır(Keihin) gelişmil bi mapı var . yazılım olması bişeyi değiştirmez hocam . WB bağlayıp ona göre kalibre ediyolar zaten. 1800 tl. prins ten 500 tl daha ucuz sanırım .
turbolu araçlarda kullanılıyo.

dipnot: kullanıcı yorumu değildir hocam sadece duyduğumu bildiğimi söylüyorum.

onurdestan
19-01-2012, 00:09
adamın ogün söyledikleride bu yöndeydi ozaman ben yarın gidip tekrardan konuşayım sığarsa 55 lt lik depo bağlarız dedi sanırım o fiyatta farkettiriyo ama sıkıntı yok herkese tekrar teşekkür ederim yardımlarından dolayı gellişmeleri yazarım

rebel
19-01-2012, 00:22
hocam stepne tüp taktır. aman diyim bagajı rezil etme :D

onurdestan
19-01-2012, 00:24
yoo bagajda lpg gördüğüm arabadan kaçarım direk simit olucak kendimede taktırsam eşime dostumada bu şekilde olmak zorunda :) tapasıda görünmemeli altlara biyerlere gizliycez artık bagajın taban halısınada sağlam bi cırt cırt yaptırmalıki kapalı otoparklarda açamasınlar

rebel
19-01-2012, 00:27
onur sizin benzın kapağı kare dımı ? ve yanında ufak boşuk vardır. bıyerde gormustum adamlar benzın kapagının içine tapayı yerleştrıyolardı 10 numara , kımse anlayamaz :D

edit: buldum. yer varsa böyle yaptır. bızım b5 passatta yuvarlak malesef

http://img88.imageshack.us/img88/7759/200704053jf789aeq5rp4vcio6.jpg
http://img.donanimhaber.com/upfiles/1128908/7ABADC157CAE42AFB1213C97EEF43766.jpg
http://img820.imageshack.us/img820/2090/fotoraf0031s.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRAqqWK9g1ss6xa6YNF9LGJtt57WObii d4CFipofHh838Uyjws0usCRjwg-ig

TarikS
19-01-2012, 00:30
yoo bagajda lpg gördüğüm arabadan kaçarım direk simit olucak kendimede taktırsam eşime dostumada bu şekilde olmak zorunda :) tapasıda görünmemeli altlara biyerlere gizliycez artık bagajın taban halısınada sağlam bi cırt cırt yaptırmalıki kapalı otoparklarda açamasınlar

Orayi da acip bakmiyorlardir ya, yapiyorlar mi?

Gerci hic bi kapali otoparkta beni geri cevirmediler, Ford Focus'tan Mercedes E320'ye kadar farkli arabalarla denedim o kadar, cik diyen olmadi, rahat olun bence o konuda :) Ki Mercedes'i en iyi biliyorum, stepne yuvasinin altindan bariz sekilde ekstra boru geciyor, aynayla kamerayla falan kontrol eden yerlerde bile dur diyen olmadi :D

Size tavsiyem ayar yaptirirken ekonomik olsun diye kisik misik yapmasinlar sakin, gereken neyse versinler ayari :) Bizim aracta biraz ekonomik istemisiz, tam gazda bazen ariza isigi yakip benzine geciyor, tam gaz zorlamazsam gucte bi eksilme falan yok tabi de, yine de ben kullanirken canimi sikiyor, benzine alip devam ediyorum mecburen :)
Bizim marka Prince veya Zavoli'ydi galiba ama hatirlamiyorum.. 6 silindir icin 2400 lira vermistim

onurdestan
19-01-2012, 00:34
vallahi bu harika bi icat olmuş yarın bi kontrol ediyim oluyosa koyarız oraya harika olurdu :)
bakıyolar ama yakaladıklarında sokmuyolarmı napıyolar bilemedim ama bagaja bakıyolar istinye parkta mesela benim 525in halı altına baktılar bugün eminim içinden adam bu arabaya lpg siz binmiyodur deyip baktı bulamayınca kapadı bende tam kapamadan gazladım şekil yaptım lavuğa biraz :)

rebel
19-01-2012, 00:41
bızım ızmırdede problem olmuyo avm ler

onurdestan
19-01-2012, 00:58
şimdi benzinde km de 0.50 kuruş yakan araba lpg de ne yakıyo beyler aşa yukarı :)

TarikS
19-01-2012, 00:59
şimdi benzinde km de 0.50 kuruş yakan araba lpg de ne yakıyo beyler aşa yukarı :)

30 kurus :)

onurdestan
19-01-2012, 01:30
uzun yolda 250 kuruşlara indiririz ozaman iyi rakam vallahi :)

eser
19-01-2012, 01:35

senın aracında yuzde 40-45 net farkeder normal kullanımda

TarikS
19-01-2012, 01:38

20'ye kadar yolu var :)

onurdestan
19-01-2012, 01:52
bu değerler heyecan verici yav gezmeye hasret kaldık bende taktırıyım ozaman a4 e dayanamıyorum benzine artık :)

eser
19-01-2012, 02:26
bu değerler heyecan verici yav gezmeye hasret kaldık bende taktırıyım ozaman a4 e dayanamıyorum benzine artık :)

bızım corsa 195 e fullenıyodu benzınle :D sehır ıcı olarak 600 km cıvarında yapıyordu dıkkatlı kullanarak,suan lpg ıle 107 gıbı fullenıyor hıc dıkkat etmeden sehır ıcı 550 yı net yapıyor

turbo&quattro
19-01-2012, 02:37
Onur bende a4 e lpg dusunuyom. Konusalim karar verecegimiz marka ve yerden uygun fiyat alalim.

eser
19-01-2012, 02:38
BRC de fıyat standart her bayısınde 1600tl 4 sılındır ıcın

yearone
19-01-2012, 02:43
bızım corsa 195 e fullenıyodu benzınle :D sehır ıcı olarak 600 km cıvarında yapıyordu dıkkatlı kullanarak,suan lpg ıle 107 gıbı fullenıyor hıc dıkkat etmeden sehır ıcı 550 yı net yapıyor

1,2lt corsa mı ? 2,0 lt araçlar ne yakar ?

eser
19-01-2012, 03:00
1,2lt corsa mı ? 2,0 lt araçlar ne yakar ?

evet corsa 1.2

300 kurus yakıyor dıye bılıyorum kullanan bırkac kısıden ogrendıgım,normal dıkkat etmeden kullanım olarak. soyle soyleyım bı abımızde 2.0 honda CRV var sehır ıcı 250 kurus yakıyor sakın kullanımda, ıstanbuldan kesana tapagaz gıtmıstım bır keresınde o crv ıle 170 180 olarak 75 lıralık lpg ıle 210 km yapmıstım

yearone
19-01-2012, 03:03
evet corsa 1.2

300 kurus yakıyor dıye bılıyorum kullanan bırkac kısıden ogrendıgım,normal dıkkat etmeden kullanım olarak. soyle soyleyım bı abımızde 2.0 honda CRV var sehır ıcı 250 kurus yakıyor sakın kullanımda, ıstanbuldan kesana tapagaz gıtmıstım bır keresınde o crv ıle 170 180 olarak 75 lıralık lpg ıle 210 km yapmıstım

İsabet oldu CRV için soracaktım :)

eser
19-01-2012, 03:04
İsabet oldu CRV için soracaktım :)

crvde cok verımlı dızelınden az yakıyor :)

Low-Rider
19-01-2012, 07:25
vallahi bu harika bi icat olmuş yarın bi kontrol ediyim oluyosa koyarız oraya harika olurdu :)
bakıyolar ama yakaladıklarında sokmuyolarmı napıyolar bilemedim ama bagaja bakıyolar istinye parkta mesela benim 525in halı altına baktılar bugün eminim içinden adam bu arabaya lpg siz binmiyodur deyip baktı bulamayınca kapadı bende tam kapamadan gazladım şekil yaptım lavuğa biraz :)

Sıkıntı olmaz , artık çoğu yerde sadece bagajı açıp bakıyoralr aracın altına bile bakmıyorlar.

İstinye rahat o konuda hep yoğun olduğu için açıp kapıyolar:D

SOMEONESPECIAL
19-01-2012, 08:17
LPG de markadan sonra servis hizmeti de önemli.
O ayar tutmaması insanı deli ediyor.

KİT MTM nin servis ve parça durumu nedir ?

TünayK
19-01-2012, 09:09
acoorda kit mtm var...prins enjektorler prins beyin kullanıyor yazılım farklı devir devir mudalale sansın var...çok başarılı..

a3 de teleflex var normal kitlerden çok çok pahalı ama inanılmaz başarılı...tısır tısır çalışıyor çok az yakıyor ve performansı diğerleri kadar etkılemıyor...ben ıkısınden de çok memnunum...

ulasoztas1
19-01-2012, 09:21
arakdaşımın 320ci sinde Lavota var gazlamada yanlamada hiç sıkıntı çıkartmadı şimdiye kadar çok memnun, bende aynı markayı aynı ustaya taktırmayı düşünüyorum

h.guroglu
19-01-2012, 09:33
şimdi şöle birşey var lpg de tabiki kitin kalitesi de önemlidir ama kaliteden nazaran önemli olan montaj

sen bir kasaba prins te versen al bunu tak diye o kit bile seni rezil eder

lpg de kitten daha çok montaja işçiliğe önem vermelesiniz

orhan_guney
19-01-2012, 09:39
Zavoli alman bir marka. bugun Doğuş grubu bile Araclarında Garantıyı bozmadan Zavoli kullanıyor.

Osman Bahadır
19-01-2012, 10:05
Hangi arabaya, hangi motora taktıracağınız önemli.

Standart 4 silindir 1.6LT atmosferik bir motorda ortalama bir kit iş görür. Ama aşırı beslemeli, modifiyeli ve/veya yüksek hacimli motorlarda motorun özelliklerine göre bir kombinasyon hazırlamak gerekir.

Örneğin aşırı beslemeli bir motorda 1500mbar altında regülatör kullanmayın. Hemen hemen her kit MAP'ı destekler. Map sensörü de bağlatın. Veya Oem Map sensörünü tanıtın. Mesela BRC'de ayrıca Map sensörü bağlamazlar ama daha iyisini, yani aracın Oem map'ını kite tanıtırlar, kalibre ederler. Modlu ise oksijen sensörü bağlantısına gerek yok. Ayrıca oksijen sensörü bağlantısı olanlar da sensör değerine göre düzeltme yapmıyor. Sadece programlama sırasında size sensör değeri ile ek bilgi veriyor.

Modlu ve/veya aşırı beslemeli motorlarda yakıt besleme borusunun çapı da önemli. Atmosferik 1.6 bir araçta 6mm yeterli gelirken, turbo veya yüksek hacimli motorlarda 8mm gerekir.

Aynı şekilde enjektör seçimi de motor gücü ve beslemesine göre olmalı.

Eğer standart, modsuz bir araçsa obd'den fuel trim değerlerini okuyup ona göre düzeltme yapabilen bir kit tercih edilebilir.

Sonuç olarak, şunu taktırırsan sorun yaşamazsın, şunu taktırırsan yaşarsın diye birşey yok. Piyasadaki kaliteli markaların hemen hemen hepsinin farklı güçlerdeki motorlar için farklı kitleri veya opsiyonları var. Bu tercihlerle araç sorunsuz yürür hale getirilir.

vtec powe®
19-01-2012, 11:04
markadan daha ziyade usta-montaj kalitesi çok daha önemli.

brc kullanıyorum, taktıralı 20 bin km oldu. bi ara bilmediğim yerden gaz almıştım, bir iki kere stop etme sorunu yaşatmıştı, sonra kendiliğinden geçti.

bunun dışında ne arıza ışıgı ne sıkıştırınca benzine geçme v.s. herhangi bir problem yaşamadım. 50 liraya karmada 250 km yapabiliyorum.

lpgde uzun vadede subaplarda yıpranma olurmu endişem var biraz, onun dışında taktırdıgıma cok memnunum.
prinslerin subap yağlama sistemli olanları varmış...

şahsen 2.4 accordum olsa kesinlikle prins taktırırdım ama onun dışında 2.0 hacim altına brc yeterli gibi geliyor bana.

SOMEONESPECIAL
19-01-2012, 11:10
1,8 otomatik INTEGRA'ya ne marka önerirsiniz beyler ?

darkmoon
19-01-2012, 11:16
En iyi Lpg kiti tabiki prins ve teleflex dir.. zaten volvo nun onay verdiği resmi lpg firmasıdır teleflex..

bond777
19-01-2012, 11:17
benim aracim 5 silindir 154hp, brc'nin plug&drive dedigi kitten var

turuncu enjektörler, uygun borular ve 1200luk regulatorle yapilan son ayarlarda benzine cok yakın, bence fark %10un altindadir

zavoli de cok methediliyor ona da bir bakin isterseniz.

rebel
19-01-2012, 12:23
şun zavolli kullanıyoruz brc kadar kalitelidir fakat daha ucuz şuan 1300 olması lazım. gerçekten iyi bi firma

fiyata göre sıralarsak

zavolli/brc/mtm/teleflex/prins

yakma değerleri:

passat 1.8 N/a 125 ps 170 nm. 1400 kg ve turboya gore daha cok yakıyor

lpg izmirde 2.40tl
ş.dışı . 30 tl ye 135 km gidiyor(sakin)
ş.içide. 30 tl ye 105 km....(sakin)

ş.içi aşırı hayvansal kullanımda 85 km gidyor

yearone
19-01-2012, 12:40
crvde cok verımlı dızelınden az yakıyor :)

Gönlümde taht kurdu verilerle :) Bu arada araç kaç model ve kit ne marka ?

onurdestan
19-01-2012, 12:49
iyiki konuyu açmışım beyler hepinize teşekkür ederim cumartesi günü bende a4 e taktırmayı düşünüyorum 1-2 yerle markaların kendi sitelerindeki bayilere gidicem direk zaten çoğu maslakta var
verilen değerler çok iştah kabartıyo gerçekten gezmeyi çok özledim yıllardır doya doya :)
ozaman bu kitlerin standart fiyatlı olanlarından değil map sensörünü tanıyan oksijen sensörünü tanıyan büyük regülatörlü vs bi kit taktırıcaz
benim gönlüm prins te eğer çok abartı bi fiyatı yoksa bu bahsettiğim şekilde bi kitin taktırır rahat ederim inşallah
birde bu prinsteki performans ekonomi modu olayı gerçekmidir?
yusufçum istanbuldamısın öm at bana :)

golfcu0101
19-01-2012, 12:54
landi renzo nun bosh enjektörlü olanini arastirin derim özellikle büyük motorlar icin bosh enjektörü kullaniyorlar heleki alman araclarina cok iyi uyum sagliyor golfümde ve focusumda bu markayi kullaniyorum

Osman Bahadır
19-01-2012, 13:02
landi renzo nun bosh enjektörlü olanini arastirin derim özellikle büyük motorlar icin bosh enjektörü kullaniyorlar heleki alman araclarina cok iyi uyum sagliyor golfümde ve focusumda bu markayi kullaniyorum

Bosch'un LPG enjektörü üretimi yok. Hiçbir zaman da olmadı.

Ama piyasada yalan dolanla iş yapan çok...

Bahsi geçen kitlerdeki tek bosch markalı malzeme MAP sensörüdür ki zaten hemen hemen her marka LPG kiti aynı sensörü kullanır veya opsiyondur.

darkmoon
19-01-2012, 16:45
en iyisi prins ve teleflex dir hollanda malıdır pek çok markanın tek onayladığı lpg firmasıdır volvo avrupa corvette ayrıca sıvı püskürtme ve yağlama sistemleri gibi özel sistemleride geliştiren yani bu konuda ar-ge yapan firmalar ve devamlı lpg sistemleri üstünde yenilikler yapıyorlar..

fuarda prins sıvı püskürtme lpg sistemini porsche cayenne üstünde uygulamışdı..

http://reklamail.com/img/1288264373_PRINS-AUTOSHOW.jpg
http://www.trtuning.com.tr/images/haberler/Prins%20%20%281%29.jpg

prins khein enjektörleri kullanır japon malı dünyanın en iyi ve sessiz kaliteli enjektörleriden biri deniyor.

turbo&quattro
19-01-2012, 18:06
iyiki konuyu açmışım beyler hepinize teşekkür ederim cumartesi günü bende a4 e taktırmayı düşünüyorum 1-2 yerle markaların kendi sitelerindeki bayilere gidicem direk zaten çoğu maslakta var
verilen değerler çok iştah kabartıyo gerçekten gezmeyi çok özledim yıllardır doya doya :)
ozaman bu kitlerin standart fiyatlı olanlarından değil map sensörünü tanıyan oksijen sensörünü tanıyan büyük regülatörlü vs bi kit taktırıcaz
benim gönlüm prins te eğer çok abartı bi fiyatı yoksa bu bahsettiğim şekilde bi kitin taktırır rahat ederim inşallah
birde bu prinsteki performans ekonomi modu olayı gerçekmidir?
yusufçum istanbuldamısın öm at bana :)

Onur ist da degilim..Alacagin fiyata gore beraber taktiririz. Babam isyanlarda arabaya binemiyorum diye. Iki senede 3k km yapamamis :D

BurakCengizhanoğlu
19-01-2012, 18:10
benim aracim 5 silindir 154hp, brc'nin plug&drive dedigi kitten var

turuncu enjektörler, uygun borular ve 1200luk regulatorle yapilan son ayarlarda benzine cok yakın, bence fark %10un altindadir

zavoli de cok methediliyor ona da bir bakin isterseniz.
Aynı kitten bende var..Turuncu enjektörleri çıkarıp mavi taktılar sorunu düzeltmek için araba yürümüyodu gazda hiç bir şekilde.Benim regülatör 1500 lük bariz performans farkı vardı sistemi değiştirttim garantiden yarın bakıcam duruma..

d16y4
19-01-2012, 18:35
yazılım olan 1.8t olan motorda Landi Renzo marka lpg kit ile 5 sene bindim ve sorunsuzdu . simit tankta lpg basıncı düştüğü için sıkıntı oluyor 60 lt . veya 55lt lik tank koydurursanız sıkıntısız binersiniz. (yaşadığımı söyledim yanlış anlaşılmasın)

Mr.K
19-01-2012, 18:48
Ya arabayı sırf yakıttan dolayı turkıyeye getıremıyorum benzın pahalı dıye.LPG'de hıc kullanmadım nerdeyse 2defa deneme haricinde.İstanbulda S6 için tavsiye edebiliceğiniz usta varmı.. enjektorler max kac hp'ye kadar desteklıyo(yada bu tarz bısey vs hacim artık herneyse) 4.2 v8.. Az biraz perf. düşşün sorun değil ama ist trafiğinde çekilmez olur benzinde kullanırsam :( mevcut lpg kitimden memnun değilim sökülüp sıfırdan yapılmasını istiyorum şahsen..Bana da bir yardımcı olsanız..:)

Bu arada benimde dolum yerim orj. depo kapağımın içinde..

MehmetAli
19-01-2012, 18:54
Prins sorunsuz olur. teleflex ve brc aynı diye biliyorum. eğer aynıysa brcnin enjektörleri sesli çalışıyor araba dizel gibi oluyor.

onurdestan
19-01-2012, 19:42
herkesten bişey öğreniyoruz sanırım prins le bu işi çözücez 2000 tl civarında bu işten çıkarsam çok iyi olur fakat her markanın anladığım kadarıyla giriş ve üst seviyeleri var onuda araştırmak lazım ben bi prins bayisi bulup iletişime geçicem
yusuf bende aynı şekildeyim gına geldi arabaya binip biyere gidicem 45 defa düşünüyorum yeter tamam artık buraya kadar :)

d16y4
19-01-2012, 21:11
herkesten bişey öğreniyoruz sanırım prins le bu işi çözücez 2000 tl civarında bu işten çıkarsam çok iyi olur fakat her markanın anladığım kadarıyla giriş ve üst seviyeleri var onuda araştırmak lazım ben bi prins bayisi bulup iletişime geçicem
yusuf bende aynı şekildeyim gına geldi arabaya binip biyere gidicem 45 defa düşünüyorum yeter tamam artık buraya kadar :)

bilinen bir yerde montajını yaptır ve sürekli başında ol :D

darkmoon
19-01-2012, 21:32

prins doğru tercih olur giriş sınıfı var silver diye geçer onları önermem fiyatı düşükdür ama khein enjektör kullanılmıyor orjinal khein enjektörlü kit alın.. aracına bağlı yada çok seviyorsan valve vare özel yağlama sisteminide yaptırın.. valve care ek olarak sisteme ekleniyordu 400 tl gibi bir şeydi en son..

biz arkadaşın 2011 s60 2.0t galeriden çıkar çıkmaz valve care li kiti taktırdık araba şimdi 30 bin küsurlerde bir 30 bin km falan sonra arkadaşın dediğine göre kit kendini amorti ediyormuş şu anda yarı fiyatını amorti etmiş..

onurdestan
19-01-2012, 22:43
s60 a kiti herşeyiyle nekadara taktırdınız acaba ?birde prinsmi sizinkide

darkmoon
19-01-2012, 22:53
arkadaşa sorarım valve care kit dahil 2600 tl civarına taktırmışdı..
sizin araç fsi yada tsi motorsa prinsin sizin araca özel kiti var 3 bin tl civarında.. normal ise motorunuz normal vsi kit taktırıcaksınız o daha ucuzdur.

caglargungor
19-01-2012, 22:54
bu işte en önemli olay işçiliktir brc ve prins iyi seçim yanlız prinste servis olayı az brc de nreye gidersen git bulursun

BurakCengizhanoğlu
19-01-2012, 22:55
aracınızın dizel gibi çalışmasını istemiyosanız brc taktırmayın açık ve net..

onurdestan
19-01-2012, 23:30
ses olayı canımı sıkar bunu ilk defa duydum aracım tsi falan değil normal 1.8t takılıcak passat ta 1.8t 2001 model ikiside bu durumda 3000 beni aşar ama 2000-2500 arasını zaten gözden çıkardım gibi

darkmoon
19-01-2012, 23:33
valve care sistemini taktırmassan sanırım 2 bin tl civarına taktırırsın khein ennjektörler sessizdir.

ygtrn
19-01-2012, 23:35
prins ve teleflex adam gibi programlanamadığı yazılımına müdahale kısıtlı olduğu için bence çöp, ayrıca regülatörleride yetersiz kalacaktır ve çift regülatör kullanılacaktır....

brc yada mtm taktırın, mtm yi şiddetle tevsiye ederim, çünkü piyasadaki en baba enjektörleri kullanıyor(keihin) aynı enjektörleri prins te kullanıyor ancak dediğim gibi prins e o para çok fazla bence....

mtm brc ile birabir aynı kit enjektörleri daha iyi, regülatörü piyasadaki en iyi geniusmax denilen regülatör, tek başına prins teleflex regülatörlerinin ikitanesinin yaptığı işi yapar...

montaj vs derseniz ben istanbuldan kalkıp taa ankaraya gittim :)
ankarada quattro garage bakir usta montajı yaptı sağolsun 70bin km oldu hiç sıkıntım yok :)

garajın ismindende anlıyacağınız üzere admalar özellikle 1.8t dede uzmanlar ve bekir usta kalibrasyonu araca wideband bağlayarak yapıyor bu çok büyük bir artı :)

onurdestan
20-01-2012, 00:09
maslaktada mtm in yeri var hatta ben ilk orayla görüştüm adam maldan çok emin o sırada alman plaka yeşil bi passat 1.8t ye takıyolardı ama bu wideband le yapmaları benim için en önemlisi bana kim evet o şekilde yapıyoruz derse ona gitmeyi planlıyorum mtm i vw grubu için çok fazla duymaya başladım servisimde orayı önerdi bi görüşmeye gidicem cumartesi günü
kendimi yeni bi dizel araba alıcak gibi hissediyorum bmw nin muayene işleri olmasa çoktan halletmiştim ama pazartesiye falan sarkıcak gibi görünüyor

snan1910
20-01-2012, 01:05
2500liralar 3000liralar bence verilmez.o kadar para veripte yedek parça sorunu yaşamakta ayrı bir olay. Gidin 2a mühendisliğin yetkili bir bayisinde 1500liraya taktırın.. Biraz araştırın bulunduğunuz yerdeki bayilere gidin hangisi yatarsa kafanıza yaptırın. Brc türkiye şartlarında en mantıklı tercih. Parça garantisi malzeme kalitesi olarak. Ayrıca enjektör sesi denilmiş brcnin en güncel modeli olan my11de sesi bariz azalttılar..

eser
20-01-2012, 01:09
Gönlümde taht kurdu verilerle :) Bu arada araç kaç model ve kit ne marka ?

2000 model arac kıtte eften puften bı marka 700 lıraya taktırıldı :) adını bıle hyatırlayamıyorum sen dusun :)

eser
20-01-2012, 01:10
Prins sorunsuz olur. teleflex ve brc aynı diye biliyorum. eğer aynıysa brcnin enjektörleri sesli çalışıyor araba dizel gibi oluyor.

oyle bı sorunumuz yok bızım belkıde sana denk geldı

eser
20-01-2012, 01:11
ses olayı canımı sıkar bunu ilk defa duydum aracım tsi falan değil normal 1.8t takılıcak passat ta 1.8t 2001 model ikiside bu durumda 3000 beni aşar ama 2000-2500 arasını zaten gözden çıkardım gibi

tandıgım 3 kısıde var brc hıcbırıde o sekılde calısmıyor emın olabılırsın

eser
20-01-2012, 01:14
maslaktada mtm in yeri var hatta ben ilk orayla görüştüm adam maldan çok emin o sırada alman plaka yeşil bi passat 1.8t ye takıyolardı ama bu wideband le yapmaları benim için en önemlisi bana kim evet o şekilde yapıyoruz derse ona gitmeyi planlıyorum mtm i vw grubu için çok fazla duymaya başladım servisimde orayı önerdi bi görüşmeye gidicem cumartesi günü
kendimi yeni bi dizel araba alıcak gibi hissediyorum bmw nin muayene işleri olmasa çoktan halletmiştim ama pazartesiye falan sarkıcak gibi görünüyor

brc de ekstra bı ayar yok wıde band seklınde, bızım corsaya baglandıgında sadece orjınal ecudakı verılerı alıp lpg ıcın gereklı sekılde correct ettı 3 4 dakıka ıcınde ecu kendı kendıne ve o sekılde kullanılıyor arac suanda, yanı wıde bandla feklan hıcbısekılde ayar yapılmadı ve aracın degerlerı 1.2 aracta max yuzde 30 verım alırsın denmesıne ragmen yuzde 40 ustunde

darkmoon
20-01-2012, 01:38
brc yi bilmemde landi renzolu bir kaç opel gördüm tır tır tır ses geliyordu.

erdem325
20-01-2012, 01:44
valla bu brc enjektorlerinin sesi muhabbetine bende 3-4 gun once bi arkadasimin aracina bakarken sahit oldum..
baya baya tikir tikir bi ses geliyordu..
biz arabanin akusune bakiyorduk merak ettim dinledim farkettimki enjektorlerden geliyordu, baya diesel gibi otuyordu yani..
brc nin belki modelinden modeline fark olabilir bilmiyorum ama o sesi duydugumda cok sasirmistim o bir gercek :)

eser
20-01-2012, 01:48
valla bu brc enjektorlerinin sesi muhabbetine bende 3-4 gun once bi arkadasimin aracina bakarken sahit oldum..
baya baya tikir tikir bi ses geliyordu..
biz arabanin akusune bakiyorduk merak ettim dinledim farkettimki enjektorlerden geliyordu, baya diesel gibi otuyordu yani..
brc nin belki modelinden modeline fark olabilir bilmiyorum ama o sesi duydugumda cok sasirmistim o bir gercek :)

benım dedıklerımın hepsı 2011 montajı yenı versıyonu urunler

darkmoon
20-01-2012, 02:08
mtm konusunda mtm nin methini bende duydum ama bir ara firma khein enjektör tedarik edemiyordu.. bir sıkıntı vardı enjektör konusunda farklı gene kaliteli bir marka kullanıyoruz demişlerdi..

prinsde parçada sorun olmaz zaten sağlam takılan bir prins kitde normal bakım dışında ekstradan bir servis yüzü görmez ben prins alıpda henüz pişman olmuş birini görmedim..
bir forumda bir arkadaşımızın bmw de vardı yaklaşık 80 bin km prinsde kullandığı bmw 3.30ci nı üstündeki kitle sattmışdı sorunsuz sıkıntısız çokda memnundu kitten..

tabi her şeyin bedeli var prins teleflex gibi kitler diğer kitlere oranla tuzlu..

ygtrn
20-01-2012, 02:22
mtm nin kullandığı keihin enjektörlerinde kesinlikle ses duyamazsınız kaput açıken bile lpg enjektörlerinin çalışma sesi zor duyulur....

istanbulda ayarı wideband ile yapan yer yok ama maslakta kit i taktırdıktan sonra araca bi wideband takıp, kabloyu araca bağlayıp laptop ile özgün abinin dükkanın yolunu tutarsanız, mükemmel bir şekilde ayarınızı yapıcağını düşünüyorum :)

A.Cem
20-01-2012, 02:49
brc yi tavsiye ederim...

golfcu0101
20-01-2012, 05:32
Bosch'un LPG enjektörü üretimi yok. Hiçbir zaman da olmadı.

Ama piyasada yalan dolanla iş yapan çok...

Bahsi geçen kitlerdeki tek bosch markalı malzeme MAP sensörüdür ki zaten hemen hemen her marka LPG kiti aynı sensörü kullanır veya opsiyondur.

dediğim markayı bir araştırmakta fayda var derim kesinlikle

vtec powe®
20-01-2012, 09:43
evet brc nin enjektörleri seslidir, subap ayarı bozuk araç gibi şıkır şıkır ses verir ama bu sesi asla araç içinden duymazsınız.
bende durum böyle.

brc nin pipo yöntemlisinde sesi kestiler.

Low-Rider
20-01-2012, 10:26
evet brc nin enjektörleri seslidir, subap ayarı bozuk araç gibi şıkır şıkır ses verir ama bu sesi asla araç içinden duymazsınız.
bende durum böyle.

brc nin pipo yöntemlisinde sesi kestiler.

brc en iyisi diyorlarda ben lovato kullanıyorum brc'den daha uygun fiyatlı ve onun kadar iyi bir marka değil heralde.Ama bu ses olayı yok mesela

mur_84
20-01-2012, 10:40
BRC ve Lovato tavsiye ederim atikerden uzak durun.. prins'i çok merak ediyorum açıkcası neredeyse 2 katı fiyatı..

vtec powe®
20-01-2012, 11:05
brc en iyisi diyorlarda ben lovato kullanıyorum brc'den daha uygun fiyatlı ve onun kadar iyi bir marka değil heralde.Ama bu ses olayı yok mesela ses olayı maalesef brc de kronik.
bizdende bir arkadas 2009 civice lovato taktırdı ayar tutmadı arıza ışıgı filan çile çekiyor. usta çok önemli.

bond777
20-01-2012, 16:08
Aynı kitten bende var..Turuncu enjektörleri çıkarıp mavi taktılar sorunu düzeltmek için araba yürümüyodu gazda hiç bir şekilde.Benim regülatör 1500 lük bariz performans farkı vardı sistemi değiştirttim garantiden yarın bakıcam duruma..

neler degistirdin? mavi kirmizinin bir alt modeli diye biliyorum:confused:

ama kit kadar ayarda cok onemli, en son yaptirdigim ayarlara kadar gazlamak icin benzine almam gerekidi, simdi daha iyi

onurdestan
20-01-2012, 20:09
her kullanıcıda farklı sorunlar olması kafa karıştrıyo ama ben bunları usta ve montaja bağlıyorum brc nin ses olayını öğrenmiş olduk mtm için maslakta görüştüğüm yerde khein marka prins enjektörleri kullanıyoruz dedi defalarca tabi zoaamn ne demek istediğini anlamamıştım şuan prins ve mtm arasında gidip geliyorum mtm 1800 tl civarında prins için daha biyerle görüşemedim ama arada çok ciddi bi fark çıkarsa mtm taktırıcam gibi umarım sıkıntı yaşamadan huzurla binerim olanları burdanda paylaşıcam

darkmoon
20-01-2012, 20:25
hayırlısı olsun

esimsir
20-01-2012, 21:03
brc deki ses olayının sebebi enjektörlerin metal olmasın diğer markalarda enjektörler plastik. Plastik olması daha çabuk yıpranmasına sebeb veriyo bilginiz olsun ses problem değil yani. mesela taksiciler ya prins yada brc taktırır bunun sebebi az arıza yapması

BurakCengizhanoğlu
20-01-2012, 21:04
neler degistirdin? mavi kirmizinin bir alt modeli diye biliyorum:confused:

ama kit kadar ayarda cok onemli, en son yaptirdigim ayarlara kadar gazlamak icin benzine almam gerekidi, simdi daha iyi

Enjektörler bide kablolar değişti.8 mm bakır kablo takıldı 5 mm kaldırmamış..

snan1910
20-01-2012, 21:30
Enjektörler bide kablolar değişti.8 mm bakır kablo takıldı 5 mm kaldırmamış..

Tjet içinmi bunlar? Hangi bayiye gidiyorsunuz? Regülatör büyütüp bakır boru büyültüp enjektör düşürmek ilginç. Brcde Mavi < turuncu < sarı enjektördür..

bond777
20-01-2012, 23:48
Tjet içinmi bunlar? Hangi bayiye gidiyorsunuz? Regülatör büyütüp bakır boru büyültüp enjektör düşürmek ilginç. Brcde Mavi < turuncu < sarı enjektördür..

sarisini bilemiyorum ama neden mavi taktiklarini bende merak ettim

snan1910
21-01-2012, 00:06
bende merak ettim valla :) mavi enjektörü 1.0 1.2 corsa yaris benzer güçsüz araçlarda kullanıyorlar onlarda bile her zaman kullanmıyorlar. bu arada araç tjet se en az 5 tane felan gözümle gördüğüm sorunsuz binilen araçlar var. Çoğunu kısa süreli kullandım çekiş vs sorunu yoktu.Işçilik en az kit kalitesi kadar onemli..

Utku
21-01-2012, 16:07
Tartarini hakkında bilgisi olan varmı ? kitleri kalitesi yazılımı hakkında ?

Serkan VTEC
21-01-2012, 16:33
Prins kullanıyorum tavsiye ederim parasını hak ediyor. Yeterki montajı yapacak yer düzgün taksın performans kaybı yok sorun yok :)

onurdestan
21-01-2012, 19:34
bugün kit mtm için maslaktaki yerle görüştüm ama bitürlü güven vermedi bana adama bu 1.8 turbo dedim sonradan turbo yapılan arabalardada bişey olmaz dedi yani 1.8t yi tanımadı sonra map sensöründen falan bahsettim herkes satmak için bişey söylüyo ben onu bunu anlamam ama performansın düşmez emin ol dedi çıktım oradan
daha sonra prins in maslaktaki bayisine gittim herşey okey gibi pazartesi gününe randevu aldım 55 litrelik tank khein enjektörler ve en önemlisi 200 lira farkla turbo arabalarda map sensörü kullanıyoruz dedi 2500 liraya anlaştım pazartesi günü hayırlısıyla sabahtan bırakıyorum biraz tuzlu oldu ama kit mtm içinde 2000 lira dediler 500 tl için şansa bırakmak istemedim prins taktırıyorum umarım dertsiz tasasız olur zaten kısa sürede kendini amorti eder gibi düşünüyorum

darkmoon
21-01-2012, 19:46
bugün kit mtm için maslaktaki yerle görüştüm ama bitürlü güven vermedi bana adama bu 1.8 turbo dedim sonradan turbo yapılan arabalardada bişey olmaz dedi yani 1.8t yi tanımadı sonra map sensöründen falan bahsettim herkes satmak için bişey söylüyo ben onu bunu anlamam ama performansın düşmez emin ol dedi çıktım oradan
daha sonra prins in maslaktaki bayisine gittim herşey okey gibi pazartesi gününe randevu aldım 55 litrelik tank khein enjektörler ve en önemlisi 200 lira farkla turbo arabalarda map sensörü kullanıyoruz dedi 2500 liraya anlaştım pazartesi günü hayırlısıyla sabahtan bırakıyorum biraz tuzlu oldu ama kit mtm içinde 2000 lira dediler 500 tl için şansa bırakmak istemedim prins taktırıyorum umarım dertsiz tasasız olur zaten kısa sürede kendini amorti eder gibi düşünüyorum

en doğrusunu yapmışsın bence prins takıpda ne çevremde ne başka yerde memnun olmayan duymadım.. 3-5 fazla ver dedğin gibi arabandan tam verim performans al sorunsuz olsun aracına zarar vermesin seninde başın kulağın rahat rahat sür aklın kalmasın..

onurdestan
21-01-2012, 20:48
0.20 kuruşlu uzun yollar beni bekler :) yeni araba alıcak gibi heycanlıyım vallahi

onurdestan
23-01-2012, 16:31
beyler merak edenler bugün prins marka lpg yi a4 üme bağlattım map sensörlü ve 55 litre depolu mal çok kaliteli sensörler vs hepsi bosch marka enjektörler keihn işçilikte güzel oldu

yorumuma gelince beklediğimin tersine değişik bişekilde araba benzindekinden çok daha iyi gidiyo bunu yazılımın 97 oktana göre ama benim 1.5 senedir 95 oktan almama bağlıyorum araba 97 oktan benzin aldığım zamanlardaki gibi gidiyo buna çoksevindim bunun dışında enjektörler kulağını dayasanız bile zor duyulucak kadar sessiz rölanti vs gibi şeylerde yada gaz tepkisinde hiçbir sıkıntı yok kısacası servisten eve kadar geldim görüşlerim bu şekilde inşallah böyle devam eder

TünayK
23-01-2012, 16:35
beyler merak edenler bugün prins marka lpg yi a4 üme bağlattım map sensörlü ve 55 litre depolu mal çok kaliteli sensörler vs hepsi bosch marka enjektörler keihn işçilikte güzel oldu

yorumuma gelince beklediğimin tersine değişik bişekilde araba benzindekinden çok daha iyi gidiyo bunu yazılımın 97 oktana göre ama benim 1.5 senedir 95 oktan almama bağlıyorum araba 97 oktan benzin aldığım zamanlardaki gibi gidiyo buna çoksevindim bunun dışında enjektörler kulağını dayasanız bile zor duyulucak kadar sessiz rölanti vs gibi şeylerde yada gaz tepkisinde hiçbir sıkıntı yok kısacası servisten eve kadar geldim görüşlerim bu şekilde inşallah böyle devam eder

arabanın daha iyi gitmesinin sebebi senin benzin hattındaki elemanların zaman içerisinde yıpranması ve tam verimle çalışamıyor olmalarıdır...hayırlı olsun lpg kulubune hoşgeldin:)

onurdestan
23-01-2012, 16:52
hoşbulduk :) çok daha az yakıp daha iyi gidicekse ben daha ne isteyebilirimki :)

darkmoon
23-01-2012, 16:58
hayırlı olsun :)

bond777
24-01-2012, 10:05

hayırlı olsun

onurdestan
24-01-2012, 22:27
teşekkür ederim beyler

şöyle bi durum var aracıma takılan tank atiker marka bunu garanti belgesine bakarken gördüm direk servisi aradım prinsin kendi tüpü yok sadece kit üretir ve türkiyeye 3-4 marka dışında lpg tankı girmez 2000 senesinden beri atiker kullanılır vs söyledi bu durum doğrumu şimdi ve tankın atiker yada başka bi marka olmasının bana bi zararı varmıdır?

darkmoon
24-01-2012, 22:30
benim bildiğim olmaz tank tankdır.. bir esprisi özelliği yok hepsi aynı diye biliyorum.

onurdestan
24-01-2012, 22:52
bende telefonda bişey demedim ama yinede araştırıyorum gerçekten prins tank varmı yokmu diye

darkmoon
24-01-2012, 23:51
illaki avrupada vardır ama ithal ederken kiti daha ucuz satabilmek adına tankını getirtmemiş olabilirler tank tankdır benim bildiğim prins ana merkezi yani distirübütörünü arayıp öğrenebilirsiniz..

onurdestan
25-01-2012, 01:02
sonuç dedikleri gibi baya araştırma yaptım prinslede irtibata geçtim herhangi bi sıkıntı olmaz şu sıralar ipragazın tankını kullanmaya başladık denildi içim rahatladı sıkıntı yok :)

Utku
25-01-2012, 08:15
Hadi hayırlı olsun tüpünde simit hiç sorun yaşamazsın inşallah...Benzinden daha iyi gitme olayını bende diyodum baskıyla bobini değiştirince benzin açık ara kalitesini gösterdi tabi kışın ortasında klima açık 22krş yakıyorum 8v pancar motorla bununda keyfi bir başka...

Bende tartariniye wideband bağlayıp ayarına bakacak yer arıyorum varmıdır bilinen yer ?

TünayK
25-01-2012, 09:01
teşekkür ederim beyler

şöyle bi durum var aracıma takılan tank atiker marka bunu garanti belgesine bakarken gördüm direk servisi aradım prinsin kendi tüpü yok sadece kit üretir ve türkiyeye 3-4 marka dışında lpg tankı girmez 2000 senesinden beri atiker kullanılır vs söyledi bu durum doğrumu şimdi ve tankın atiker yada başka bi marka olmasının bana bi zararı varmıdır?

sıkıntı yok hepsı atıker:)

onurdestan
25-01-2012, 12:03
turbo araçlar için en çok prinsi öneriyolar benim aracım tiptronik ben bu daha iyi gitme olayını 95 oktan alıyo olmama bağlıyorum dün bi 320d yle baya sağlam yürüdük büyükçekmece rampada geçtim arkadaşı turbo daha üst devirlere kadar geliyo aynı 97 oktan gibi

widebandle ayar sanırım özgün yapıyomuş

multispace
26-01-2012, 17:58
teşekkür ederim beyler

merhaba.

tank olayına gelince dedikleri dogru... bende de teleflex lpg kiti var 307 de kullanıyorum.. 45 lt simit tank, markası aldesa.. sıkıntılı bir durum değil yani. :) kitiniz hayırlı olsun.. tek sorun şu ki , az yakıyor diye arabanız cok km yapacak :) allah kaza bela vermesin.

turbo araçlar için prins iyi oluyor enjektörlerinin kaliteli olması dolayısıyla.. bizim aracımızda turbo olmadıgı için teleflex seçtim memnunum cok sükür..

onurdestan
26-01-2012, 22:11
teleflexte başı çeken diğer marka zaten :) teşekkür ederim daha hiç ayar yapılmamasına rağmen 30 liralık gazla 105 km yaptım ayardan sonra dahada oturucakmış inşallah

akay
27-01-2012, 00:00
prins doğru tercih olur giriş sınıfı var silver diye geçer onları önermem fiyatı düşükdür ama khein enjektör kullanılmıyor orjinal khein enjektörlü kit alın.. aracına bağlı yada çok seviyorsan valve vare özel yağlama sisteminide yaptırın.. valve care ek olarak sisteme ekleniyordu 400 tl gibi bir şeydi en son..

biz arkadaşın 2011 s60 2.0t galeriden çıkar çıkmaz valve care li kiti taktırdık araba şimdi 30 bin küsurlerde bir 30 bin km falan sonra arkadaşın dediğine göre kit kendini amorti ediyormuş şu anda yarı fiyatını amorti etmiş..

bu kit kendini 60k km de mi amorti ediyor yani? hiç taktırmasaydı ondan iyiymiş. dizel motor benzinli motor fiyat farkı gibi olmuş. bana kalırsa yanlışınız var..

yearone
27-01-2012, 00:11
Cayenne'lerde sorun çıkıyor mu lpgde ?

darkmoon
27-01-2012, 00:18
bu kit kendini 60k km de mi amorti ediyor yani? hiç taktırmasaydı ondan iyiymiş. dizel motor benzinli motor fiyat farkı gibi olmuş. bana kalırsa yanlışınız var..

onur arkadaş tam yakışı oturdumu önce benziinliye oranla yapdığı karı hesap etsin kaç km de kit kendini amorti ediyor söylesin..

darkmoon
27-01-2012, 00:19
Cayenne'lerde sorun çıkıyor mu lpgde ?

cayenne için prinsin sıvı püskürtmeli kiti var ama tuzlu epey. yalnjız performans kaybı sıfıra yakınmış..

ygtrn
27-01-2012, 00:33

bahsettiğin yer çevre otogazmı?

multispace
27-01-2012, 00:55
teleflexte başı çeken diğer marka zaten :) teşekkür ederim daha hiç ayar yapılmamasına rağmen 30 liralık gazla 105 km yaptım ayardan sonra dahada oturucakmış inşallah

bu değer şehir içi mi :) benzin + lpg dimi :)

halilkarakas
27-01-2012, 01:18
benim arkadaşım var floryada bütün araçlara taktı infinitiden tutun porş şayan a kadar falan heryerden geliyorlar.....floryada aydın üni yanı pakten sanayi sitesi sedat oto gaz adı erkan

Low-Rider
27-01-2012, 08:52
benim arkadaşım var floryada bütün araçlara taktı infinitiden tutun porş şayan a kadar falan heryerden geliyorlar.....floryada aydın üni yanı pakten sanayi sitesi sedat oto gaz adı erkan

ramoların eski dükkanın karşısında ki lovatocu'mu yoksa başka yer mi

turbo&quattro
27-01-2012, 09:11

bu hafta bende lpg dusunuyorum a4 1.8 TQ icin . Bu dedigin yer hangi kitleri takiyor ve fiyatlari nasil ?

onurdestan
27-01-2012, 19:38
yusuf 1.8t ye prins tak benden sana tavsiye :)

taktırdığım yer prins.com.tr de bayilerimiz seçeneğinden seçtiğim maslaktaki TGS otogaz sistemleri yani prins bayisi olan biyer

şuanda hiç ayar yapılmadan 50 liraya şehiriçi 209 ve 30 liraya 105 km yaptım ama az yakmaya dikkat ettim desem yalan olur çünki araba eskisine oranla daha canlandı ve 209 km yaptığım seferde bi 320d yle ciddi şekilde yarıştım ve zorladım.
kit takıldıktan sonra 2 depo bitir gel ayar yapalım dediler gidicem bakalım ne değişicek bende merak ediyorum gerçekten bu arada 200 tl fazla vererek map sensörlü kit taktırdım sensörde bosch marka kutusun ben açtım

multispace
27-01-2012, 20:04
yusuf 1.8t ye prins tak benden sana tavsiye :)

taktırdığım yer prins.com.tr de bayilerimiz seçeneğinden seçtiğim maslaktaki TGS otogaz sistemleri yani prins bayisi olan biyer

şuanda hiç ayar yapılmadan 50 liraya şehiriçi 209 ve 30 liraya 105 km yaptım ama az yakmaya dikkat ettim desem yalan olur çünki araba eskisine oranla daha canlandı ve 209 km yaptığım seferde bi 320d yle ciddi şekilde yarıştım ve zorladım.
kit takıldıktan sonra 2 depo bitir gel ayar yapalım dediler gidicem bakalım ne değişicek bende merak ediyorum gerçekten bu arada 200 tl fazla vererek map sensörlü kit taktırdım sensörde bosch marka kutusun ben açtım

bu değerleri nasıl ölçtüğünüzü söyler misiniz ?

ayrica benzin+lpg ile yaptıgınız km dimi bu