PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko ve Sigorta Hakkında Bilgi ve Sorular

GokhanRS
19-01-2012, 15:55
Başlığı açma nedenim kasko işleriyle ilgili paslaşalım arkadaşlar. Ben öncelikle başıma gelenden bahsetmek istiyorum.

Yıllardır ilk kasko yaptırdığım zamanlardan bu günlere tek bir kaza hasar v.s hiç bişeyim yok. 1 Tane iğne bile almışlığım yoktur kaskodan. Boş boş hep ödedim.

Allaha şükür başıma hiç bişi gelmedi verdiğim paraların karşılığını almam gerekmedi.

2011 yazında aracı satmayı düşünmüştüm. 2600 TL olan megane rs kaskosu yüksek seviyeden hasarsızlık indirimleri ile 1500 TL çıktı.

O aralar aracı satmayı düşündüğüm için bi süre bekliyeyim dedim. Ancak sonra arabayı satmaktan vaz geçtim ve bi kaç ay sonra kaskoyu aradım.

Kaskom bittikten sonra 1 ay içinde kasko yaptırmadığım için 1500 TL olan indirimli rakam 2200 2400 civarlarında rakamlara çıkmış 3-5 farklı şirketten alınan fiyat.

3-5 ay kaskosuz gezdik diye 1000 Tl ye yakın artış normal mi? ben uzun yıllardır var olan hasarsızlık indirimimden faydalanamazmıyım tekrar?

şimdi gene kasko yaptırmak istiyorum ama 1500 tl civarlarına gene düşürtebilirsem tabi bu konuda aramızda kaskocu veya kaskocu arkadaşı olanlara gereken araç bilgileri ve kimlik bilgileri gönderebilirim.

Bu tarz sıkıntıları olanlarda başlığı kullanabilir no problem.

BosphorusBoys
19-01-2012, 16:01
Hasarsızlığınızı alaßilirsiniz
Ama Kimi Şirket 1 ay kimisi 3 ay kimisi 6 ay hasarsızlık alma durumları mevcut.
Fiyat konusuna gelince;
Her Şirketin kendine göre fiyat sınıflandırması vardır.
Kimisi ucuz çıkar kimisi pahalı tabii kalite farkı bulunur şirketler arasında.
6 Tane acentem var Bilgilerinizi payla$ırsanız hepsinden size fiytat verme olasılığım olaßilir.

GokhanRS
19-01-2012, 16:03
Hasarsızlığınızı alaßilirsiniz
Ama Kimi Şirket 1 ay kimisi 3 ay kimisi 6 ay hasarsızlık alma durumları mevcut.
Fiyat konusuna gelince;
Her Şirketin kendine göre fiyat sınıflandırması vardır.
Kimisi ucuz çıkar kimisi pahalı tabii kalite farkı bulunur şirketler arasında.
6 Tane acentem var Bilgilerinizi payla$ırsanız hepsinden size fiytat verme olasılığım olaßilir.

işte kaskom bittiğinde 2-3 şirket 1500 ve 1700 arası fiyat verdiler hiç bu güne kadar hasarım olmadığı için.

şimdi ise hasarsızlık indirimimin görmezden gelineceğini söyleyip yüksek fiyattan teklif vermeye kalkıştılar.

eğer bana pm atarsan hangi bilgiler lazım olduğunu en kısa sürede göndermeye çalışırım teklif alman için

Osman Bahadır
19-01-2012, 16:04
Kaskoda kesinti süresi firmalara göre değişiyor. Bazı firmalar 1 gün dahi kaskosuz kalmışsa araç, hasarıszlık indirimini sıfırlarken, bazıları 1 ay, bazıları 3 ay, bazıları 6 ay ve hatta bazıları 1 yıl boyunca uyguluyorlar hasarsızlık indirimini. Firmaları araştırmakta fayda var.

GokhanRS
19-01-2012, 16:08
Kaskoda kesinti süresi firmalara göre değişiyor. Bazı firmalar 1 gün dahi kaskosuz kalmışsa araç, hasarıszlık indirimini sıfırlarken, bazıları 1 ay, bazıları 3 ay, bazıları 6 ay ve hatta bazıları 1 yıl boyunca uyguluyorlar hasarsızlık indirimini. Firmaları araştırmakta fayda var.

aslında ankara sigortadan kaskoluydum ve çok memnundum. lastiğin havası inse çıkıp geliyorlardı kaskoyu delmeden.

aptalca sorulara bile yardımcı oluyorlardı. mesela izmire geldim nerde kalmalıyım iyi restoranlar nereler filan böyle saçma sapan sorular için bile yardımcı oluyorlardı ücretsiz güzel hizmetleri vardı.

ama şimdi en uygun yerden yaptırayım diyorum çünkü çizikti rütuştu hiç kullanmam ben kaskoyu anca araç pertlik kaza yapacak o zaman lazım olur. hızlı araçlara biniyoruz sakata gelmeyelim.

BosphorusBoys
19-01-2012, 16:09
işte kaskom bittiğinde 2-3 şirket 1500 ve 1700 arası fiyat verdiler hiç bu güne kadar hasarım olmadığı için.

şimdi ise hasarsızlık indirimimin görmezden gelineceğini söyleyip yüksek fiyattan teklif vermeye kalkıştılar.

Eğer bana pm atarsan hangi bilgiler lazım olduğunu en kısa sürede göndermeye çalışırım teklif alman için

...............

exca-
19-01-2012, 16:09
konuyla çok alakasız olacak ama aklıma takılan bi konu var 2500tl çok yüksek bi rakam değil mi RS olduğu için mi böyle bi fiyat çıkıyor? Ya da aracın kasko değeri mi çok yüksek? Türkiye'de de avrupada olduğu gibi motor gücü kasko fiyatını etkiliyo mu kasko bedelinin dışında?

freelife
19-01-2012, 16:13
bende aynı konudan musdaribim, düşeceğine fazla çıkıyor kasko bedeli ...

BosphorusBoys
19-01-2012, 16:13
konuyla çok alakasız olacak ama aklıma takılan bi konu var 2500tl çok yüksek bi rakam değil mi rs olduğu için mi böyle bi fiyat çıkıyor? Ya da aracın kasko değeri mi çok yüksek? Türkiye'de de avrupada olduğu gibi motor gücü kasko fiyatını etkiliyo mu kasko bedelinin dışında?

araç sahibi yaşı
aracın sahibinin bugune kdr olan kaza ve trafik cezaları
aracın coupe olması
aracın hızlı olması

bir çok nedenleri var fiyat konusu için

exca-
19-01-2012, 16:15
performansın etkili olduğunu bilmiyorum TR de teşekkür ederim bilgilendirme için :)

BosphorusBoys
19-01-2012, 16:18
02/12/2010
poliçe bitişi yani hiç bir şirket snn hasarsızlığını $uan veremez gökhan
yeniden sıfırdan bir poliçe yaptırman lazım.

GokhanRS
19-01-2012, 16:19
konuyla çok alakasız olacak ama aklıma takılan bi konu var 2500tl çok yüksek bi rakam değil mi RS olduğu için mi böyle bi fiyat çıkıyor? Ya da aracın kasko değeri mi çok yüksek? Türkiye'de de avrupada olduğu gibi motor gücü kasko fiyatını etkiliyo mu kasko bedelinin dışında?

1 yaşında linea mı 600 tl ye kasko yaptırdım.

ama araç rs olunca 2 bin motor olması kasko değerinin yüksek olması filan sıkıntı çıkarıyor.

bide parçalarının pahalı olduğu düşüncesi var araç coupe oldumu kasko şirketleri değişiyor her markanın coupe araçlar normaline göre pahalı çıkar.

hatta arkadaşım 3200 tl ye yaptırdı geçmişinde kazası olduğu ve yaşı genç olduğu için. ama bana 1500 tl çıkıyordu. kişiye göre bile fiyat değişiyor.

GokhanRS
19-01-2012, 16:22
02/12/2010
poliçe bitişi yani hiç bir şirket snn hasarsızlığını $uan veremez gökhan
yeniden sıfırdan bir poliçe yaptırman lazım.

işte dostum hata orda bitiş tarihinde. o kadar zaman geçmedi benim kasko biteli sistemselmi başka bişi mi anlamadım.

2011 de bitmiş olması gerekirdi sistemde görünmesi gereken.

SeK23
19-01-2012, 16:22
Peki 10 yaş üstü araçlara hangi firmalar kasko yapıyor bilgisi olan var mı ?

exca-
19-01-2012, 16:23
1 yaşında linea mı 600 tl ye kasko yaptırdım.

ama araç rs olunca 2 bin motor olması kasko değerinin yüksek olması filan sıkıntı çıkarıyor.

bide parçalarının pahalı olduğu düşüncesi var araç coupe oldumu kasko şirketleri değişiyor her markanın coupe araçlar normaline göre pahalı çıkar.

hatta arkadaşım 3200 tl ye yaptırdı geçmişinde kazası olduğu ve yaşı genç olduğu için. ama bana 1500 tl çıkıyordu. kişiye göre bile fiyat değişiyor.

valla yaşın kazasızlığın etkilediğini biliyodum ama performans işi etkilemiyo sanıyodum en azından bu derece etiklediğini hiç tahmin etmezdim,o zaman iyi ki rs almamışım sıkıntı çıkıcakmış kasko konusunda öyle yada böyle artıcakmış ödemem gereken tutar..

Low-Rider
19-01-2012, 16:24
işte dostum hata orda bitiş tarihinde. o kadar zaman geçmedi benim kasko biteli sistemselmi başka bişi mi anlamadım.

2011 de bitmiş olması gerekirdi sistemde görünmesi gereken.

2.12.2010da bitipte sen yenilediğin halde yenilememiş olabilirler mi:D

BosphorusBoys
19-01-2012, 16:28
Peki 10 yaş üstü araçlara hangi firmalar kasko yapıyor bilgisi olan var mı ?

2-3 şirket yapar.
y.kredi en iyisi.

GokhanRS
19-01-2012, 16:35
2.12.2010da bitipte sen yenilediğin halde yenilememiş olabilirler mi:D

sanırım öyle bişi oldu baktım kartımdan 2011 yılında kasko için taksit para filan çekilmemiş :D

allah korumuşta kaza bela hiç bişi gelmemiş başımıza.

bosphorus boy aradı sağolsun. kasko değeri 42 milyarmış arabamızın. artı 2011 yılında kasko yapılmamış aynen dediğin gibi olmuş sanırım. çünkü kartı ilk defa inceledim hiç sigorta taksidi ödemesi yok çekilmemiş hiç bişi.

GokhanRS
19-01-2012, 17:01
bosphorus güzel fiyat verdi. bu ay kartımı ödeyince yaptırmayı düşünüyorum.

konunun işe yarıcanı biliyordum zaten. ihtiyacı olanlara faydalı olur bu konu.

BosphorusBoys
19-01-2012, 17:06
bosphorus güzel fiyat verdi. bu ay kartımı ödeyince yaptırmayı düşünüyorum.

konunun işe yarıcanı biliyordum zaten. ihtiyacı olanlara faydalı olur bu konu.

No proßlem dostum..
ztn sitedeki birçok arkadaşın kasko trafikleri bende.
nasıl çalıştığımı kendilerinden öğrenebilir herkes.
Örn: Low-rider,Quantum,derman vs vs
bunlardan gerekli referans alınadabilir.

ne kdr yardımcı olduysam ne mutlu bana.
saygılar.

Ferhat_V
19-01-2012, 17:07
kaskolar çok garip cidden..2008 senesinde honda civice 2300 küsür tl kasko yaptırdım araç 1998 sedan 1,4

sene 2011 hiç kazam trafik kaydım yok 2009 mitsubishi lancere 2500 tl kasko çıktı :)

yaşım çok etkiliyor herhalde bu durumu arabayı yaşlı birinin adına yapmak lazım :D arkadaşa s2000 için 7,000 tl fiyat çıkmıştı :)

GokhanRS
19-01-2012, 17:13
kaskolar çok garip cidden..2008 senesinde honda civice 2300 küsür tl kasko yaptırdım araç 1998 sedan 1,4

sene 2011 hiç kazam trafik kaydım yok 2009 mitsubishi lancere 2500 tl kasko çıktı :)

yaşım çok etkiliyor herhalde bu durumu arabayı yaşlı birinin adına yapmak lazım :D arkadaşa s2000 için 7,000 tl fiyat çıkmıştı :)

s2000 cilere müstahak :D 70 milyar yazıyolar ilanlarına kasko şirketleride kıllanıyor bu kadar pahalı araba mı bu diyerekten dayıyorlar demekki ehehehe :D

C!N
19-01-2012, 18:30
Sürücü kaç yaşını gçtikten sonra indirime giriyor fiyatlar bilen var mı?

KA®ANLIK
19-01-2012, 20:09
kasko yaptırırken bir püf noktası veriyim madem bende, kasko yaptıracaklar kaskolarında bu şıkkı göz ardı etmesin (:

ben her kaskomda "Artan mali sorumluluk" klozunu LİMİTSİZ olarak yaptırırım.
Allah korusun bir kaza başımıza geldiğinde, hatalı olduğumuzda biliyorsunuz trafik sigortası karşılıyor karşı tarafın hasarını fakat trafik sigortası 20.000TL ye kadar olan hasarları karşılıyor. Kasko poliçenizde Artan mali sorumluluk klozu varsa, atıyorum karşı tarafın aracını perte çıkarttınız, 100.000TL veyahut çevredeki bariyer olsun, kaldırım olsun aklınıza gelecek kazadaki her türlü verdiğiniz zararı kaskonuzun artan mali sorumluluk klozu karşılar...

bu klozu limitsiz yapmakta poliçeye çok fazla ek bir maddi yük getirmez. komik bir rakam 10TL-20TL gibi bir rakam...

belki bilmeyen arkadaşlar vardır,
güzel bir püf noktasıdır bana göre (:

Alper_
19-01-2012, 20:23
106 gti ı geçen sene 800 den bu sene 715 liradan kasko yaptırdım..arkadaşım sigortacı bende yardımcı olabilirim :)

Low-Rider
19-01-2012, 20:49
bosphorusboys hüseyin'e gözü kapalı güvenebilirsiniz

beni hiç tanımadığı halde sıkışık zamanımda çok güzellik yapmıştı.

2 aracımında trafik sigortasını ona yaptırdım

muhammet.325
20-01-2014, 12:44
yeni konu açmayım dedim. 2007 model kia rio aracımız var 6 yıldır kaskosunu düzenli olarak yapıyoruz kaskonun bıtmesine 2 hafta var arabanın arka tamponunda çizikler var sağ arka kapıyada park halinde sürtmüşler elimizde görüntü yok kasko bu hasarı karsılarmı.kasko poliçede mini onarım dahildir yazıyo kasko bedelide 900 lira.

Le10ur
06-04-2014, 17:43
konuyu hortlattım kusura bakmayın bı konu vardı arkadas acmıstı sıgorta konusunda yardımcı oluyordu konuyu bulamadım ?