PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : smt6

akın
25-12-2007, 18:37
Merhaba smt6 hakkında bilgi alabilirmiyim.Kullanan varsa ne gibi verim alabilirim aracımı turbolamak için kullanmayı dusunuyorum.Arac mazda 626 fs 94 model.Memnun kalırmıyım smt6 dısında aynı fiyat katagorisinde baska neler önerebilirsiniz.Birde onericeğiniz cihazların montaj seklını yada araca nasıl monte edildiğinide acıklarsanız sevinirim. Açıkca söyleyim ben bu cihazları hiç görmedim fakat montajını kendım yapmayı düşünüyorum. Ayar konusunu nasıl halledicem bilmiyorum.İzmirde bunun ayarını kime yaptırabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.İlgileriniz ve yardımlarınız için tesekkurler.

boosted_pug
25-12-2007, 21:38
http://img232.imageshack.us/img232/927/dsc00057st2.jpg (http://imageshack.us)

hocam bununla büyük enjektör kullanabilirsin ayriyetten fazla sağlıklı olmasada 5. ve 6. enjektörleri sürebilirsin onun haricinde map sensörünü burdan okuyabilirsin istediğin gibi avans ve ateşlemeye müdahele etme şansın war hatta bu cihazı bikaç modla standalone olarak kullananlar bile var bu cihazı ben daha takamadım bende aynı dertden müzdaribim arıyorum bakalım bildiğim en basit altı kablo ile beyne piggyback olarak bağlanabiliyo daha fazla bilgi ingilizce olarak perfectpower die bi site war orda bulabilirsin ben taktıkdan sonra daha detaylı anlatırım

boosted_pug
25-12-2007, 23:06
http://www.perfectpower.com/downloads/WiringDiagrams/SMT6/MAZDA/Index.html

hocam önce siteye üye olucaksın ben daha önce baya araştırıyodum bulamamıştım azönce baktım elemanlar bütün dökümanları vermişler bence hemen indir ileride lazım olabilir

akın
25-12-2007, 23:25
tesekkurler ilgin ve yardımların için.smt6yı inceledım ve aracımada uygun hatta nasıl montaj yapmam gerektiğinide gösteriyor. 5 kablo bağlantısı ile iş bitiyor ama sorası işte *****.:( ayar problemi

akın
26-12-2007, 18:20
arkadaslar smt6 kullanan varmı? Varsa yorumlarınızı alabilirmiyim veya smt6 hakkında baska bilgisi olan varmı? teşekkürler :)

boosted_pug
04-01-2008, 00:18
hocam ayar öle çok profesyonel değil az önce yapmaya başladım ewde kendi harnessimi yaptım bilgisayara bağladım ***** yeni laptoplarda com port yok ingilizce olarak instalition guide de herşey anlatılmış dediğin gibi 5 kablo map sensör krank okuyucu gaz kelebeği potansı artı eksi okadar

Oz`
16-01-2008, 01:43
smt6 kötü bi işletim bence çünkü tamamiyle sensorleri yanıltıyor yeterl bi sistem değil bence

egeturbo
24-01-2008, 18:48
smt6 kötü bi işletim bence çünkü tamamiyle sensorleri yanıltıyor yeterl bi sistem değil bence

bende konu sahibine aynen bunları söyledim :cool:

polo34
29-01-2008, 05:33
apexi neo, saf2 vs bu cihazdan daha kötü değil mi? avans ile oynanamıyor deniyor...
bende okuyanlara bilgi olsun diye yazıyorum:) benim gibi araştırmadan almasınlar diye:)
benim araç chipli olduğu için nasılsa avansı artırılmıştır, apexi ile yeni takacağım ıvır zıvır modlar için ince ayar yapabilirim diye düşünüyorum, umarım mümkündür...

cem
31-01-2008, 13:42
Evet safc türevleriyle avansa mudahale edemezsiniz,
ufak ince ayarlar yapabilirsiniz tabiki.

trequal
12-02-2008, 13:53
buda türevleri gibi sensörleri yanıltıyor tabikide ama bugüne kadar programladıklarım arasında en başarılı software e sahip diyebilirim.Ateşlemeyede müdahele etme şansınız var.Bunun yanında pwm ve analog outlar ile nitrous,boost gibi solenoidleride kontrol edebiliyorsunuz.

akın
16-02-2008, 22:27
arkadaşlar yardımlarınız ve onerileriniz için teşekkurler :)

ofli
20-03-2008, 23:42
yeniden konu acmayayim dedim standart corsa 1.4 16v e smt taksak yapacagımız ayarla nekadar guc alabiliriz chipden dahamı iyi olur

portakal
05-05-2008, 21:42
bende konu sahibine aynen bunları söyledim :cool:

piggyback zaten yaptigi budur, sensorleri yaniltir.

Firelord Bz
29-01-2009, 12:18
arkadaşlar selam, 2005 civic için turbo işlemlerine başlıyorum. Smt6 var. bu konuda tavsiyelerine ihtiyacım olur... Ext enjektör mü? komple enjektörler mi. mapping di, rötar dı. mesela ext enj mappingini nasıl ve nerden yapacağız?

bladerk
29-01-2009, 12:30
arkadaşlar selam, 2005 civic için turbo işlemlerine başlıyorum. Smt6 var. bu konuda tavsiyelerine ihtiyacım olur... Ext enjektör mü? komple enjektörler mi. mapping di, rötar dı. mesela ext enj mappingini nasıl ve nerden yapacağız?
extra enjektör için digital enjektör kısmına değer gir
setupına göre enjektör büyütüp hem de gerektiğinde ekleyebilirsin normal enjektörleri de analogdan yönetiyosun

VteC_MaNiaC
09-02-2009, 18:27
extra enjektör için digital enjektör kısmına değer gir
setupına göre enjektör büyütüp hem de gerektiğinde ekleyebilirsin normal enjektörleri de analogdan yönetiyosun

abi burda güzel bir başlık açsanda tecrübelerini paylaşsan keşke SMT6 konusunda

bladerk
09-02-2009, 18:37
onu smt konusunda benden daha tecrübeli arkadaşlar yapsa daha iyi olabilir bence ama greddyle kıyas konusunu zenginleştirebiliriz bence orda çok detayı bilgiler var

Oz`
14-02-2009, 10:43
piggyback zaten yaptigi budur, sensorleri yaniltir.

hayır hakan abi biraz yanluış düşünce aemde piggyback emanage de piggyback fconda piggyback aama kendi enjektor driverları var basızının kendi ignitiyon driveri bilem var :)

Oz`
14-02-2009, 10:44

ben senin yerinde olsam extra enjektor işine gitrmem seni arabana zebil gibi parça varken ne gerek var böyle bir işleme

fatiii
13-03-2009, 05:11
şimdi bende AEM fic yada GReddy e - menage ultimate almayı dusunuyorum..ama duyduğum kadarı alfa Q4 e AEM olmuyor,e-menage oluyor ve tekrar bildigim kadarıylada AEM avans ayarı yapma imkanı saglarken GReddy boyle bir imkan saglamıyor..bana biraz bilgi vererek yardımcı olursanız sevinirim.Hangisi daha iyi yada hangisi benim aracıma daha uygun olacaktır?

Oz`
13-03-2009, 08:29
Aem fic sadece avansı düşürüyor
Emanage hem yükseltip hem düşürüyor

fatiii
13-03-2009, 08:53
anladım tesekkur ederim..o zaman bi emenage bulalım en kısa zamanda:icon_tup: