PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Palio Sporting & Megane Coupe F7R "Rolling"

Ertekin
19-01-2012, 18:08
Palio Sporting 1.6 16v
Filtre
Egsoz

Megane Coupe F7R 2.0 16v
Filtre
Düzboru sonda standart susturucu
Emme,Kelebek,Kapak port polish (153.6 dyno)

Palio da ben tektim F7R da ise 2 kişi vardı ve videoyu çeken arkadaş aynı anda telefonlada konuşmuş aldırış etmeyin pert arabasını satmaya uğraşıyo:D

Buyrun iyi seyirler.

so648PSa_uc&feature=youtu.be

ArMy
19-01-2012, 18:10
Maşallah palio'ya.Basar basmaz açmış.Kısalı gibi :D

UmutRıza
19-01-2012, 18:13
10 senem geçti roll yaptığınız yerde emlak konutlarından bizim okula giden yol :)

Juggernaut
19-01-2012, 18:14
Sportinglerin alt devirler iyidir maşallah araçlara.

Ertekin
19-01-2012, 18:14
10 senem geçti roll yaptığınız yerde emlak konutlarından bizim okula giden yol :)

Abi buralar otoban oldu:D

UmutRıza
19-01-2012, 18:15
evet 2005-2006 gibi açıldı sanırım o yol.

redlinemst
19-01-2012, 18:15
palio şaka yapmış :D

ProdriveSTI
19-01-2012, 18:16
abi nasıl ayırır yahu f7r almayı düşünüyordum 8V coupe'mi satıp vazgeçtim almaktan.

Ertekin
19-01-2012, 18:21
Pulat ın Yarış sonrası pozu:D

http://ressim.net/b/out.php/i5435234_foto-raf1475-jpg (http://www.ressim.net/i/5435234_foto-raf1475-jpg.html)

onur_S
19-01-2012, 18:42
kısa+hafiflikten sporting iyi gitmiş ama yol olsa megane biraz gececekti :D

wolrath
19-01-2012, 18:44
canlı satış olmuş :hahaha:

guzel vıdeo.sportıng ıyıdır ama meggy'nın kafa tutması gerektı dıye dusunuyorum :)

E0041
19-01-2012, 18:44
maşallah araçlara

megan 2000 devirden basıyor sanırım

Görkem
19-01-2012, 18:46
tebrikler sporting ezberleri bozmuş :) karşılaştırma konusunda f7r dan yana olduğumu sölemiştim,,,gönlümüz FİAT tan yanaydı sonuçta bu yönde olunca sevindim :p ,,,daha önemlisi böle güzel bi deneme ortamı yakalamış olmanız tabii,,,geçip geçilme söz konusu olmadan güzel bir deneme olmuş :icon_tup: ,,,,

bu arada palio kısalı gibi felan denmiş ama FİAT grubundaki en kısa ayna mahruti zaten palio sporting de ;) .........

E0041
19-01-2012, 18:46
abi nasıl ayırır yahu f7r almayı düşünüyordum 8V coupe'mi satıp vazgeçtim almaktan.

videoya aldanıp beğendiğin aracı almaktan vazgeçme :) çok düşük devirde basılmış sonuç normal

hepberaber araç sahiplerinden bir ricada bulunalım megan 4000 üstü devirde sabitlesin 2 vites o şekilde izleyelim

Makinist
19-01-2012, 18:47
Palio arayı açtı ama hemen ilerde aradaki fark sabitlenmiş. Her iki araca maşallah :)

ArMy
19-01-2012, 18:58
tebrikler sporting ezberleri bozmuş :) karşılaştırma konusunda f7r dan yana olduğumu sölemiştim,,,gönlümüz FİAT tan yanaydı sonuçta bu yönde olunca sevindim :p ,,,daha önemlisi böle güzel bi deneme ortamı yakalamış olmanız tabii,,,geçip geçilme söz konusu olmadan güzel bir deneme olmuş :icon_tup: ,,,,

bu arada palio kısalı gibi felan denmiş ama FİAT grubundaki en kısa ayna mahruti zaten palio sporting de ;) .........

Bişey demedik canım seri hızlanıyo o nedenle söyledim :) Kısalı falan demek istemedim yani :)

GokHan35
19-01-2012, 19:01
karsılastırmalara yazdım buraya da kopyalayım bari..

Zamanında arkadasımızda bi f7r vardı 17 jantlarıyla dereceli takan 106 larla yuruyodu,zlz nin cogu videosunu izlemeye calışıyorum ama bana gidişi f7r a göre yavas geliyo nedense gerci sahipleri keyif aldıktan sonra bize anca izleyip tebrik etmek düşer,ama bence cok daha iyi olabilir o arac,sporting hafif kalmalıydı f7r a :) maasallah

rv_saxo
19-01-2012, 19:07
karsılastırmalara yazdım buraya da kopyalayım bari..

Zamanında arkadasımızda bi f7r vardı 17 jantlarıyla dereceli takan 106 larla yuruyodu,zlz nin cogu videosunu izlemeye calışıyorum ama bana gidişi f7r a göre yavas geliyo nedense gerci sahipleri keyif aldıktan sonra bize anca izleyip tebrik etmek düşer,ama bence cok daha iyi olabilir o arac,sporting hafif kalmalıydı f7r a :) maasallah

gökhana bende katılıyorum normal şartlarda f7r ın geçmesi gibi bi olasılık söz konusu, hatta biri söylese inanmazdım. araçlara maşşallah

Cliosportve
19-01-2012, 19:14
Burda unutulan bir durum var

Ertekin hangi arabayı kullanırsa o geçer :D

onursoytam
19-01-2012, 19:16
nasıl oluyor anlmadım valla meganın tek piston u çalışmıyor kesin

mşallah araçlara :)

K.Kaan
19-01-2012, 20:08
bana da devırde bı sıkıntı var gıbı geldı bı ust vıtesten basıyormus gıbı de:) yıne de palioya tebrıkler. son yarım kalan vıdeoda da one cıkmıs sora gecılecek olsa bıle cok ıyı yurumus masallah.:)

Ertekin
19-01-2012, 21:17
Burda unutulan bir durum var

Ertekin hangi arabayı kullanırsa o geçer :D

Gel çorluya sanada bi şaka yapayım:)

nasıl oluyor anlmadım valla meganın tek piston u çalışmıyor kesin

mşallah araçlara :)

Hepsi çalışıyor:) teşekkürler

bana da devırde bı sıkıntı var gıbı geldı bı ust vıtesten basıyormus gıbı de:) yıne de palioya tebrıkler. son yarım kalan vıdeoda da one cıkmıs sora gecılecek olsa bıle cok ıyı yurumus masallah.:)

Hiçbi problem yok teşekkürler.:)

Şartlar eşit değildi Birdahaki sefere benimde yanımda biri olmalı ve ayrıca 200 ün üstündeki rakamlarda zaten gelmeye başlıyor.trafik müsait olsa gelip geçicektir zaten:)

CRUEL
19-01-2012, 22:54
ne palioda ne meganeda bişi olduğunu sanmıyorum bu koşullarda bu sonuç normal. denemelerde palionun geçmesi için herşey yapılmış herhalde:)
1.si megane 2 kişi palioda 1 kişi eşit olsa kafadan 2 boy geri düşer palio tork ve hacimden kaynaklı kg çok etkiler.artı olan ağırlıkları saymıyorum zaten:)
2.si çok alt devirde basılmış f7r daki düzboru ve ağırlıkdan dolayı palioda kısa ve hafifliğini kullanarak ilk etapda açıyor farkı ztn f7r toparlanana kadar sonra sabit kalıyo fark zaten:)
devrinde basılsa kg lar eşitlense megane önde olur:)

Ertekin
19-01-2012, 22:56
ne palioda ne meganeda bişi olduğunu sanmıyorum bu koşullarda bu sonuç normal. denemelerde palionun geçmesi için herşey yapılmış herhalde:)
1.si megane 2 kişi palioda 1 kişi eşit olsa kafadan 2 boy geri düşer palio tork ve hacimden kaynaklı kg çok etkiler.artı olan ağırlıkları saymıyorum zaten:)
2.si çok alt devirde basılmış f7r daki düzboru ve ağırlıkdan dolayı palioda kısa ve hafifliğini kullanarak ilk etapda açıyor farkı ztn f7r toparlanana kadar sonra sabit kalıyo fark zaten:)
devrinde basılsa kg lar eşitlense megane önde olur:)

Bende de düz boru var.Ama haklısınız şartlar eşit değildi:)

CRUEL
19-01-2012, 23:02
Bende de düz boru var.Ama haklısınız şartlar eşit değildi:)

sonucu duyduğumda şaşırdım ama videoyu izleynce heaaa dedim:D videoda bariz belli oluyor hafif olduğunuzdan ve şanzuman oranından direk açmışınız toparlanması kolay olmuş palionun megane 2 kişiyle yaklaşık 1300kg vardır haliyle devrine gelmesi hayli zaman almş:) yinede palio için güzel yürümüşünüz tebrikler

Vlkn
19-01-2012, 23:11
maşallah araçlara palio gayet başarılı f7r'da beklediğim gibi değil

kutsal
19-01-2012, 23:40
kırmızının gücü :) tehlıkelı palio

Ö.öztüRk
19-01-2012, 23:42
2 aracada maşallah palio çok güzel toparlıyor kendini megane biraz daha yüksek devirde basmalı

106arts
20-01-2012, 00:45
megan gelırken palio fren yapmış :D
birde teke tek basılsn 200e kadar megan call center yapar

Ertekin
20-01-2012, 00:52
megan gelırken palio fren yapmış :D
birde teke tek basılsn 200e kadar megan call center yapar

İlk bitişde araç 5 e girmedi zaten arkadan çıkan dumandan da belli vitesi sokamayışım.Diğerlerinde trafik okadar müsade etti. Ben tek başıma o iki kişiye yakın ağırlıkdayım zaten videoyu çeken 57 kilo:) Farketmez gene deneriz başka arabalarlada deneriz artık call centermi olur mitsubishi canter mi olur farketmez:D

106arts
20-01-2012, 00:55
İlk bitişde araç 5 e girmedi zaten arkadan çıkan dumandan da belli vitesi sokamayışım.Diğerlerinde trafik okadar müsade etti. Ben tek başıma o iki kişiye yakın ağırlıkdayım zaten videoyu çeken 57 kilo:) Farketmez gene deneriz başka arabalarlada deneriz artık call centermi olur mitsubishi canter mi olur farketmez:D

en son basmanızda 3e atıyosn dırek fren :D

Ertekin
20-01-2012, 00:58
en son basmanızda 3e atıyosn dırek fren :D

Sağdan tali yoldan benim yoluma araçlar çıkıyor eğer dikkatli izlediysen.
Hani belki 10 senedir drag rolling yapıyorum bu benim 34. spor arabam geçtiğimden çok geçildiğim vardır hiçte umursamam ki zaten can ciğer arkadaşım ama neyse o yani böyle fren yapmışın falan dikkatsiz yorum bunlar bence.

106arts
20-01-2012, 01:02
Sağdan tali yoldan benim yoluma araçlar çıkıyor eğer dikkatli izlediysen.
Hani belki 10 senedir drag rolling yapıyorum bu benim 34. spor arabam geçtiğimden çok geçildiğim vardır hiçte umursamam ki zaten can ciğer arkadaşım ama neyse o yani böyle fren yapmışın falan dikkatsiz yorum bunlar bence.
ben ızledım vıdeoları takıldıgım yerlerı yazdım sadece ama megandakı agırlıkları atıp uzunda bida denemk lazm demek ıstedıgım bu .
neyse araclara maasallah dyelm konu daglmasn

Ertekin
20-01-2012, 01:04
ben ızledım vıdeoları takıldıgım yerlerı yazdım sadece ama megandakı agırlıkları atıp uzunda bida denemk lazm demek ıstedıgım bu .
neyse araclara maasallah dyelm konu daglmasn

Uzunda megane hertürlü ayırır.hacim ve fazladan birsürü hp si var :)

CRUEL
20-01-2012, 01:04
denemelerde art niyet olarak erken bırakma olduğunu sanmıyorum yol yoksa nere bascak adam:D zaten işi bilen herkes uzunda f7r ın geçiceğini bilir.videodaki tek yanıltan alt devirde palionun 1kişi ve hafif olması şanzuman oranı direk toparlanmasını farkı açmasını sağlıyo sonra bisüre sabit kalıp megane farkı kapatıyo zaten.yakın arkadaşlarmış zaten tekrar düzgün deneme yaparlarsa izlemesi daha zevkli olur:D
ama şu erken bırakmşn way çakal falan gibi yorumlara bende ayar oluyorum:D

106arts
20-01-2012, 01:08
denemelerde art niyet olarak erken bırakma olduğunu sanmıyorum yol yoksa nere bascak adam:D zaten işi bilen herkes uzunda f7r ın geçiceğini bilir.videodaki tek yanıltan alt devirde palionun 1kişi ve hafif olması şanzuman oranı direk toparlanmasını farkı açmasını sağlıyo sonra bisüre sabit kalıp megane farkı kapatıyo zaten.yakın arkadaşlarmış zaten tekrar düzgün deneme yaparlarsa izlemesi daha zevkli olur:D
ama şu erken bırakmşn way çakal falan gibi yorumlara bende ayar oluyorum:D

ulan 2. korna kemal:
her zman sen 2. kornada yapıştırır öne cıktımı frene basarsın
hemen alındın şimdi :D:D

CRUEL
20-01-2012, 01:11
ulan 2. korna kemal:
her zman sen 2. kornada yapıştırır öne cıktımı frene basarsın
hemen alındın şimdi :D:D

haha nerde gördn lan 2de bastığımı hatta genelde egsozdan duyamayıp geç basarm:)

106arts
20-01-2012, 01:11
haha nerde gördn lan 2de bastığımı hatta genelde egsozdan duyamayıp geç basarm:)

ug206 butun vıdeolarda görebılrsn sankı roll 2. kornada başlıo bzm habermz yok:D

CRUEL
20-01-2012, 01:14
ug206 butun vıdeolarda görebılrsn sankı roll 2. kornada başlıo bzm habermz yok:D

:) takılcak başkasını bul be olm akşam akşam videoları isteyen izler 10tanede belki 1tanedir

106arts
20-01-2012, 01:14
:) takılcak başkasını bul be olm akşam akşam videoları isteyen izler 10tanede belki 1tanedir

tamam kanka kızma :p

Vlkn
20-01-2012, 01:15

:) Kornada Problem vardır yoksa kemal'in işi olmaz

yoshimura
20-01-2012, 01:18
Masallah sportlar ezber bozduruyor :)

Günkut
20-01-2012, 13:31
Kemalde kutsal güç var 2.ci korna 3e gecerken böyle tam basıcakken hop diyo baslıo :D

atarktan
20-01-2012, 14:44
Maşallah araçlara, palio güzel yürümüş.

MatraX_07
20-01-2012, 15:46
saka gıbı f7r'nın alması gerekırdı ama
Tebrık ederım Palio Sportıng' ı

Ertekin
20-01-2012, 16:13
Maşallah palio'ya.Basar basmaz açmış.Kısalı gibi :D

Sportinglerin alt devirler iyidir maşallah araçlara.

palio şaka yapmış :D

Palio arayı açtı ama hemen ilerde aradaki fark sabitlenmiş. Her iki araca maşallah :)

maşallah araçlara palio gayet başarılı f7r'da beklediğim gibi değil

kırmızının gücü :) tehlıkelı palio

Masallah sportlar ezber bozduruyor :)

maşallah sporting şanzıman oranlarının kısa olması ve hafiflikle işi götürmüş :) ben sürdüm sporting gerçekten güzel yürüyor :)
106 gti ile eşit basmıştık egzossuz haliyle çok sağlıklı giden 106 gti dan 2-3 boy yiyiyordu egzoslu hali mutlaka etki etmiştir :) tekrar bi denemek gerek aslında bizim ibonun 106 ile abi :)

Maşallah araçlara, palio güzel yürümüş.

saka gıbı f7r'nın alması gerekırdı ama
Tebrık ederım Palio Sportıng' ı

Teşekkürler arkadaşlar.Yakın bir zamanda kendi ellerimle F7R ın bikaç sıkıntısını giderip birdaha deneriz.

bond777
20-01-2012, 16:21
palio gercekten guzel yurumus

kelalper
20-01-2012, 17:23
F7R sporting için biraz hızlı gelir :)
sonuç F7R olacaktır 1.6 coupe değil o karıştırmayın :D

maşallah sporting şanzıman oranlarının kısa olması ve hafiflikle işi götürmüş :) ben sürdüm sporting gerçekten güzel yürüyor :)
106 gti ile eşit basmıştık egzossuz haliyle çok sağlıklı giden 106 gti dan 2-3 boy yiyiyordu egzoslu hali mutlaka etki etmiştir :) tekrar bi denemek gerek aslında bizim ibonun 106 ile abi :)

Ulan bişeyi de bilme a.q. Madem sürdün biliodun F7R biraz hızlı gelir lafını ne kullandın.

redlinemst
20-01-2012, 19:07
Ulan bişeyi de bilme a.q. Madem sürdün biliodun F7R biraz hızlı gelir lafını ne kullandın.

:hehe: :hehe:

src106
20-01-2012, 19:09
araclara maşallah palio şok etmiş kazasız belasız

kelalper
21-01-2012, 09:08
Konunun açılış başlığı ne. Arabalar yazılmış neyin kafasındasın.

Hayatında hızlı araba sahibi olmamış dangalak. Bundan önceki arabalarımı bilio musun konuşuyorsun. F7R çıktığında kaç yaşındaydın. Al 2006 da yaptığım araba. Ama ben herşeyi iddia ettiğimi söylemiyorum. Evet yazılım yaptırdım arabama ama herkes gibi oo arabamda yazılım var diye çıkmıyorum. Biz yazılımı geliştirmek için uğraşıyoruz. Bittiği zamanda sadece bende olacak. Arabayı aldığımda stocktu şu anda nerelerde ortada. Sadece yazılımla mı geldi buralara sanıosun.
Madem sen çok biliosun yaparsın bir araba koyarsın ama nerdee sen bitek ciğer spec bilirsin.

Volvo S40 T4 (0-255km/h) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=rXZdeCvNCNk)

Ek.Civic_Spoon
21-01-2012, 09:22

Hayatında hızlı araba sahibi olmamış dangalak. Bundan önceki arabalarımı bilio musun konuşuyorsun. F7R çıktığında kaç yaşındaydın. Al 2006 da yaptığım araba. Ama ben herşeyi iddia ettiğimi söylemiyorum. Evet yazılım yaptırdım arabama ama herkes gibi oo arabamda yazılım var diye çıkmıyorum. Biz yazılımı geliştirmek için uğraşıyoruz. Bittiği zamanda sadece bende olacak. Arabayı aldığımda stocktu şu anda nerelerde ortada. Sadece yazılımla mı geldi buralara sanıosun.
Madem sen çok biliosun yaparsın bir araba koyarsın ama nerdee sen bitek ciğer spec bilirsin.

konuyla alakasız ama bu videodaki volvo senin miydi ?

kelalper
21-01-2012, 09:49
2005 Kasım da S te kaza yaptım. Sonrasında bu şekilde topladım. Volvo forumdan da alper adında bir arkadaş youtube a eklemiş. Kendiside buraya üye

UmutRıza
21-01-2012, 10:05
konuyla alakasız ama bu videodaki volvo senin miydi ?

Maaşallah bu nasıl volvo yahu :) içine jet kaçmış

UmutRıza
21-01-2012, 10:06

maaşallah volvo değil ferrari gibi :)

kelalper
21-01-2012, 12:23
Evet ben ataşehir bilmezdim bizim havaalanı yolumuz vardı. Öyle yapsaydım böyle yapsaydım için nineminde taşşakları olsa dedem olurdu diyeceğim. Yaktığın benzinden bana ne. Denemeye yaktığın benzinle mi bu işler biliniyor. Deniyordun da geçiyor muydun. EZN TIR sokuodu araya. Ben Clio ya benzin yakmıyorum artık. Bi denersem Kadirle denerim o da bu halimle. Yazılım bittikten sonra ona da benzin harcamam. Evet Ataşehir şu anda kıçımın dibinde ama biz senin gibi ipimiz boşta sokaklarda gezmiyoruz. Bi evimiz eşimiz var onlara karşı sorumluluklarımız var. Henkten yazılım almasını bende biliyorum 198€ stage 2 hemen aliim ama bana ne katıcak bilgi olarak.

Ertekin
21-01-2012, 22:57
Filtreli egsozlu 92 honda crx ile deniycez bi buluşabilirsek.Sonuç ne olur acaba fikri olan varmı??

Cliosportve
21-01-2012, 23:07
Edirnedeki CRX mi bu Eko

Ertekin
21-01-2012, 23:55
Edirnedeki CRX mi bu Eko

Yoo araç marmara ereğlide arada tekirdağ merkezde iş icabı.Edirnedekini bilmiyorum.

kelalper
22-01-2012, 08:32
ozaman bana bilmişlik taslama daha doğrusu tanımadığın insan hakkında ondan daha fazla şey bilirmişsin gibi konuşma aslında sen herkese bunu yapıosun ne biliosunda kime bu artistliğin anlamış değilim sanki kendi kafandan yazılım yazıomuş edalarında postlar atıosunn ister clio ile dene ister bugattiyle dene benim senle deneme gibi bir çabamda yok arabamda yok zaten şuanda ha zamanındada senden daha hızlı megane rs ile denedim o yüzden sana gerek yoktu hiçte olmadı zaten hadi bak işine..

evim var eşim var diosun ama hiç bu olgunlukta konuşmuyorsun benimde garibime giden o zaten sürekli birileriyle sidik yarıştırma peşindesin

zavallı çocuk daha önce de uyardım yine uyarıyorum benimle düzgün konuş seni yemek diye yer *** diye sıçarım. Bacak kadar boyunla yazdıklarına bak.

Benim neyi bilip neyi bilmediğimi ben biliyorum etrafımdakilerde bilio sen ne biliosun hayatında Cliodan başka araban oldu mu.Clio ya da ne yaptın. Gittin egzos taktın filtre taktın modifiye kıralı oldun. Ben onları Sierramda yapıodum. Senin bildiklerini ben unuttum sik kafalı.
Benden hızlı dediğin araba Gökhanın arabası heralde. O da gitti 10 binde sekman kırdı. Yazılımı ben yazmıyorum ama başkaları senin yazılım tamam boost sonuna kadar açık dedikleri arabalarda basınç değil değil avans ve afr nin açık olduğunu görüyoruz. 10 binde motor kıracak alsam merak etme avans ve afr ile o arabadan çok daha hızlı hale getiririm arabayı. Benim kimse ile sidik yarıştırma peşinde olduğum yok. İçerisinde olursam da merak etme en sonuna en uzağa her zaman ben işerim.

LIGHT RS
22-01-2012, 18:10
Ertekin yaptın gene şakanı.... :)

maşallah araclara

kelalper
22-01-2012, 18:17
Daha rolling olayını geçen sene öğrenmişsin 2 kere Oz a aracını makinaya bağlatıp 2 yazılım attırmışın maşallah havalar 1500 :D neyi bildinde unuttun kendi arabanı kullanmaktan acizsin arabana para verir yazılım attırırsın sonra gider millete verir kendi arabanın denemesini videolardan izlersin sonra ben çok biliom die yırtınırsın ne bilion sen ya :D sen arabana filtre egzos yaparken biz sabaha kadar roll peşinde koşuyoduk. Senin gördüğün SS RS benim ilk RS im değil bunuda sok kafana :) Bundan 4 sene öncesi sen filtre egzosla uraşırken daha RS in anlamını bilmezken biz dereceli egzantrik yazılımlı kısalı vs vs vs clio rs ile pistlerde yarışıoduk 2 kere motor kırdım topladım ;) 35 yaşına gelmişin yazdığın yazıya bak bu 6 yaşında çocuk zekası ile yazdığın yazıya karşılıkta tamam abi bokunu yiyim abi ayakları yapmamı bekliosan hadi gülüm ilerle.. dahada fazla karşılıklı yazışmaya devam etceksen milletinkonusunun içine etme telefonum 05464122215
okan bana araba kullanmayı öğretir misin lütfen. Rolling olayını geçen sene mi öğrenmişim. Senin ehliyetin yokken ben havaalanı yolunda roll yapıodum 98 yılında VTS imle. Aq. salağı.Rs in anlamını bilmezken dediğin 2005 yılında Rs türkiyeye geldiğinde lansman testini yaptım körfez pistinde. Neyin kafasındasın neyin hayali ile yaşıosun bilmiyorum ki. Evet Özgüne yazılım yaptırdım ama 2 kere değil. Kaç kere sayısını biz unuttuk. Adamla beraber emek veriyoruz bişeyler bulmaya çalışıyoruz yapılmamışı yapıyoruz senin gibi oturduğumuz yerden işkembeden sallamıyoruz yapılmışın üstüne konmuyoruz. Sana laf anlatacağıma köpeklerle uğraşsam senden iyi modifiyeci olurdu merak etme. Okuma yazma engelli. OO megane F7R şöyle ayırır böyle ayırır sonrada eet palio kullandım kısa şanzımanla almış. Bu kadar anlıosun işte. 2 kere motor kırmak marifetse ne diim biz her gün motor kıralım namımız yürüsün. Bi *** bilmediğin için 2 kere kırmışsın işte motor kırdım diye hava atıosun.

PULAT
22-01-2012, 19:57
Arkadaşlar konuyu bulandırmayın ne olur. Geçilen eline verilen benim gıkım çıkmıyor :D Biz Ertekin ile kesin videodaki konuşmalara yorum yapılır bizi kimse sallama dedik ama dediğimiz çıkmadı mındar oldu konu :D:D

Ertekin
22-01-2012, 20:02
Arkadaşlar konuyu bulandırmayın ne olur. Geçilen eline verilen benim gıkım çıkmıyor :D Biz Ertekin ile kesin videodaki konuşmalara yorum yapılır bizi kimse sallama dedik ama dediğimiz çıkmadı mındar oldu konu :D:D

Harbiden Gökhan okadarda fırça attım Erdem e :) Böyle tartışma çıkacağını bilsem valla yayınlamazdım bende.Kalpler kırıldı boş yere.

PULAT
22-01-2012, 20:08

Ben oraya deneme yapmaya diye gitmedim aylak boş vaktim vardı Tekirdağ dönüşü çorlu yazısını görünce yeni mekana gidip bi hayırlı olsun diyeyim dedim. Standardım 1095 kg 195-50-16 jant lastik. Şu an üstünde 205-50-15 teneke jant lastik var. Lastik ebatı olarak taban geniş olduğundan pek fark oluşmuyor ama teneke jant olması bi avantaj. LPG sistemi ile (denemede tamamen boştu) ağırlığım 1160 kg. 3/4 depo benzinim vardı tam mındar etmelik, ben 93 kg, kameramanımız 57 kg :) Bagajımdaki standart! yüklerim ise mehmetRS in mındar egzozu, 2 adet dolu alet çantası, şarjlı el matkabı, aktarma kablosu :D vs vs. Arkada özel yaptırdığım pandizotum kolonlarıyla beraber aşağıda fotosu var. Stepnem yoktu. Sondaki standart yazdığımız susturucuda k4m 1.6 megane a ait ;) Kısmet olursa deneme için gidersem bir gün kesinlikle hazırlıklı olurum tabiki :) Kupa olmadıkça sonunda pek ciddiye alamıyorum :D:D

http://img23.imageshack.us/img23/2834/img0961ij.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/img0961ij.jpg/)

PULAT
22-01-2012, 20:10
Harbiden Gökhan okadarda fırça attım Erdem e :) Böyle tartışma çıkacağını bilsem valla yayınlamazdım bende.Kalpler kırıldı boş yere.

Bari bdahakine hazırlık yapayımda boşa kavga etmesin kimse o zaman daha yalın ve yapıcı olur tartışmalar ;)

Ertekin
22-01-2012, 20:12
Adamsın Gökhan:)

DuSTeRo
23-01-2012, 00:06
konu pert olmuş 35 yaşındaki olgunlaşmış aile sahibi olmuş birininde bu şekilde karşılık verilmeden küfür etmeyi yakıştıramadım doğrusu küfür eden genç kişi karşılık vermeyende aile sahibi abimiz olmalıydı. neyse toparlamaya çalışalım sen nettin öyle paylo:O italyan aygırı dedikleri bu olsa gerek herkese bol gazlamalar mevlam cebinizden benzin parasını eksik etmesin

kelalper
23-01-2012, 07:48
demek testini yaptın vay aq :D bak ankaradada 150 TL ye rüyanda sürebileceğin araçlarla drag yapma şansı veriolar git 2 tur atta onuda test ettim diye laflarsın :D hey allahım :D ha şunuda sölim ben pulatın F7R ı alacam ertekin abide sana sportingi versin 2. vites 50 den 200 e kadar çıkacaz SEN BENİ AYNI BU ŞEKİLDE GEÇ GEL BİDE BENİM ÜSTÜMDEN GEÇ AMA OLDUDA GEÇEMEDİN HİÇ BİŞİ İSTEMİYORUM SADECE BURAYA OKAN HAKLIYMIŞ ÖZÜR DİLERİM YAZACAKSIN !

varmısın yokmusun :)

Biz o arabaları kullanmak için para vermiyoruz. İstanbul parka çıkıp bütün gün eğitimini veriyoruz Ferrari Track Day lerde. Formula zamanı 4 gün Quatroporte ile pilot taşıyoruz. California ile bütün gün trafikte milleti gezdirip araba satıyoruz. İstediğim zamanda gider Kuruçeşmeden F458 i California Quatroporteyi alır çıkarım test arabasının programı yoksa.
Şimdi de Pulat mı arabayı kullanamıyor oldu. Seninle benim aramda 100 kilo fark var hesap kitap salağı. Karşındaki adamı kendin mi sandın. Mamiyi koyalım oraya benim yerime mami geçilsin ben özürümü dilerim merak etme.

senna
23-01-2012, 08:39
Biz o arabaları kullanmak için para vermiyoruz. İstanbul parka çıkıp bütün gün eğitimini veriyoruz Ferrari Track Day lerde. Formula zamanı 4 gün Quatroporte ile pilot taşıyoruz. California ile bütün gün trafikte milleti gezdirip araba satıyoruz. İstediğim zamanda gider Kuruçeşmeden F458 i California Quatroporteyi alır çıkarım test arabasının programı yoksa.
Şimdi de Pulat mı arabayı kullanamıyor oldu. Seninle benim aramda 100 kilo fark var hesap kitap salağı. Karşındaki adamı kendin mi sandın. Mamiyi koyalım oraya benim yerime mami geçilsin ben özürümü dilerim merak etme.

ya abi niye yazıyorsun adam yüzsüz 50 kere banlasak siteye geri geliyor niye elini yoruyorsun mesaj yazmaya değmez boşver:)

Ertekin
23-01-2012, 11:04
Biz denememizi ilk 2. vites 50km den yaptık. sonraki deneme 3. vites 90-100km den aşşa yukarı.

E0041
23-01-2012, 11:09
Filtreli egsozlu 92 honda crx ile deniycez bi buluşabilirsek.Sonuç ne olur acaba fikri olan varmı??

şimdi buraya yazılacak şey tutarsız olacak

ciğeri yerinde olan bir rexe yetişmeniz zor fakat çok turşu rexler var araya tır da sokabilirsiniz deneyin bizde izleyelim :)

birde rexin plakasını verin

Ertekin
23-01-2012, 11:14
Plakasını da yazarım resminide koyarım videosunuda ama bugün haber bekliyorum.Hava çok güzel tam denemelik.Çok ciğerli dedi arkadaşım bakalım görücez:)

kelalper
23-01-2012, 20:15
olay Pulatın kullanamaması değil zaten araçların bastıkları devir daha bunu bile anlayamıcak kadar bilgisizsin. Senin anlayacağın türden konuşayım benim 206 dizelle pulatla 3. vites 1000 devirden bassak emin ol 4. vites sonuna kadar önde giderim araç 68hp sonrada frene basar işte sonuç bu derim senin gibilerde anaaa 206 ya bak ne pis gidio die şaşırır :)

Mami değil shumacher gelsin farketmes :) ben hertürlü iddiaya hazırım. 50-200 için ;)

evet bilgisizim 2 de 50 basmislar 3 te 90. F7R lar ne zamandir vtec oldularda 2 de 90 da mi basacaklar. 1 kacta bitiyor en fazla 60. 7000 cevirse 50 2. vites 5000 5500 civarinda olur. 2 de 60 ta bassalar ne degisecek.

ArMy
23-01-2012, 20:21
evet bilgisizim 2 de 50 basmislar 3 te 90. F7R lar ne zamandir vtec oldularda 2 de 90 da mi basacaklar. 1 kacta bitiyor en fazla 60. 7000 cevirse 50 2. vites 5000 5500 civarinda olur. 2 de 60 ta bassalar ne degisecek.

Abi f7r'a 2. vites 50 çok düşük.O vites ve hızda 4000devirin aşağısında oluyor muhtemelen. 3000-4000rpm arasında seyreder.
70 tam ideal f7r'a :)

Bende sayfalar sonra 50de basıldığnı gördüm.Demek palio o ndenle zıpkın gibi fırlıyormuş :D

Ertekin
23-01-2012, 21:01
Benim 2. vitesim 85 90 arası bitiyor:) ama 2 de 80 de basalım dese genede denerim sorun yok:)
kese kese:D

kelalper
23-01-2012, 21:17
Abi f7r'a 2. vites 50 çok düşük.O vites ve hızda 4000devirin aşağısında oluyor muhtemelen. 3000-4000rpm arasında seyreder.
70 tam ideal f7r'a :)

Bende sayfalar sonra 50de basıldığnı gördüm.Demek palio o ndenle zıpkın gibi fırlıyormuş :D

Yaw 1. vites 80 de mi bitiyor. Ne 4000 i. 1 60 da bitse devir 5000 5500 lere gelir. Araba zaten max torkunu 4500 de veriyor. Max gücünü 6000 de. Yani zaten 4500 6000 arasında hızlı. Her vites değiştirdiğinde araba 2500 rpm mi düşüyor.4 ileri otomatik mi F7R lar.

CRUEL
23-01-2012, 21:46
megane 70 de 5000 civarı oluyor..

PULAT
23-01-2012, 21:47
Ben viteslerimi ve max hızları yazayım. Biliyordum böyle plansız deneyince bu kadar curcuna olacağını. Benim max devir 6900-6999 arası değişiyor tam stabil diyemem her arabada da öyledir sanırım yani aşağı yukarı ufak değişiklikler olur.

1. vites 60 km
2. vites 105 km
3. vites 155 km
4. vites 195 km
5. vites 240-245 arası net hesaplayamadım bakamadığımdan :D

Aracımda yazılım yok fabrika çıkışı nasıldır bilmem ama böyledir herhalde. Port polish inde çevirdiği deviri artırma durumu olmadığına göre hızlanma süreleri dışında stock değerler bunlar sanırım.

CRUEL
23-01-2012, 21:53
Ben viteslerimi ve max hızları yazayım. Biliyordum böyle plansız deneyince bu kadar curcuna olacağını. Benim max devir 6900-6999 arası değişiyor tam stabil diyemem her arabada da öyledir sanırım yani aşağı yukarı ufak değişiklikler olur.

1. vites 60 km
2. vites 105 km
3. vites 155 km
4. vites 195 km
5. vites 240-245 arası net hesaplayamadım bakamadığımdan :D

Aracımda yazılım yok fabrika çıkışı nasıldır bilmem ama böyledir herhalde. Port polish inde çevirdiği deviri artırma durumu olmadığına göre hızlanma süreleri dışında stock değerler bunlar sanırım.

oranlar bellide 2de 70km de devir kaç da oluyor? yada 50de?

PULAT
23-01-2012, 21:59
Bilmem hiç bakmadım devir saatim bozuk zaten her zaman tutmuyorki.

Arasts61
23-01-2012, 22:02

50 de 3500
70 de 4900 devirde

EREN34
23-01-2012, 22:02

70 km/h 2. viteste 5500 falan. Tam fitenk açıyor:D max tork 4500d/d da.

PULAT
23-01-2012, 22:04
2. viteste bastığımız hızlarda araç nerdeyse hiç tepki vermiyordu bana. Açıkçası pek anlamam bu devirdi torktu bilmem neydi. O yüzden saçma sapan şeyler yazarsam vay öküz bi cacıktan anlamıyor yazdıklarına bak demeyin :) (Diyen bazı arkadaşlar var şahit olduğumdan haberleri yok biliyor onlar kendilerini)

Arasts61
23-01-2012, 22:05
70 km/h 2. viteste 5500 falan. Tam fitenk açıyor:D max tork 4500d/d da.

eren senin araç 2 de maks kaç görüyordu ve maks kaç devir donuyordu?

CRUEL
23-01-2012, 22:05
benm araştırmama göre 5000de 70 gibiydi bide pulat söylesin dedim ama saati bozukmş. youtube dan bakıyorum Arasts61 in dediği gibiymiş

EREN34
23-01-2012, 22:07
eren senin araç 2 de maks kaç görüyordu ve maks kaç devir donuyordu?

Abi 2de gördüğüm hız 110 7100 7150de vites değiştiriyordum. Redline 8000

PULAT
23-01-2012, 22:12
O zaman dediğim değerler doğru stock olarak. Ama ara değerleri sormayın mındarım :)
Eren burdan yazayım şu gösterge paneline bişeyler de de alayım yav çok müşkül durumdayım :D

Arasts61
23-01-2012, 22:14
kemal senin 2, 3 ve 4 . vites maks suratleri neydi?

EREN34
23-01-2012, 22:15
O zaman dediğim değerler doğru stock olarak. Ama ara değerleri sormayın mındarım :)
Eren burdan yazayım şu gösterge paneline bişeyler de de alayım yav çok müşkül durumdayım :D

Swap meselesinde o kadran bana lazım olma ihtimali var ondan kenara koydum şimdilik. Zira bizim ecular devir bilgisini kare sinyal olarak yolluyor kadrana. Kadran datayı işleyip gösteriyor. Aldığım arabanın kadran karadüzen olduğundan devir çalışmayacak. Onu çözmek için lazım olabilir. O meseleyi çözersem sıkıntı yok:)

EREN34
23-01-2012, 22:16
Abi 2de gördüğüm hız 110 7100 7150de vites değiştiriyordum. Redline 8000

Bu arada orj redline 8k değil. 8k yazılımın marifeti

Arasts61
23-01-2012, 22:19
Bu arada orj redline 8k değil. 8k yazılımın marifeti

ok.
yenisi de oyle olsun bari:)

EREN34
23-01-2012, 22:21
ok.
yenisi de oyle olsun bari:)

Aynı kalbi başka vücuda koyacağız. Hatta kalp tezgahta şu an. Gene aynı atacak inş abi:)

kelalper
23-01-2012, 22:22
Siz neye bakıosunuz arkadaşlar. buyrun megane 20 coupe kadran videosu. 2 de 95 görüyor. 1bittiğinde 5500 lere düşüyor hız 55. 50 de olsun 5000. Tork zaten 4500 de geliyor. En iyi çevirdiği yerde.

megane coupé 2.0 16v monte carlo 0/180 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bPLzIU-vJoA&feature=related)

CRUEL
23-01-2012, 22:22
kasmaya gerek yok kuralı matematiği var 196 60 15 lastik çapıyla f7r ın 5bin devirdeki hızı 76km/h dir.

Tekerlek yuvarlanma dairesi = [(15*25,4)+(195*0,60*2)]*3,14=1931mm=1,931mt
Tekerleğe aktarılan devir = (Motor devri(rpm)/son dişli oranı/hangi vitesdeysek o dişlinin oranı/1000)
2. viteste >> 1.931 x (5000/4.06/1.86/1000) x 60 =76.71km

195 50 16 orj ebatla ise 75km/h

EREN34
23-01-2012, 22:26
Siz neye bakıosunuz arkadaşlar. buyrun megane 20 coupe kadran videosu. 2 de 95 görüyor. 1bittiğinde 5500 lere düşüyor hız 55. 50 de olsun 5000. Tork zaten 4500 de geliyor. En iyi çevirdiği yerde.

megane coupé 2.0 16v monte carlo 0/180 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bPLzIU-vJoA&feature=related)

Abi bu arabanın şanz. kesinlikle orj değil. Hadi 5 10 km yanlış hatırlarızda bu bambaşka bir boyut. En basitinden Selçuk ile roll yaptığımızda viteslerimiz aynı bitiyordu (VE rs)

CRUEL
23-01-2012, 22:28
4bin de 61km/h
3bin de 46 km/h

bu durumda 50km/h de kaç k devirde olduğunuda siz hesaplayın:)

tdipower
23-01-2012, 22:29
palio ne güzel yürüyor maşallah :)

106arts
23-01-2012, 22:32
kasmaya gerek yok kuralı matematiği var 196 60 15 lastik çapıyla f7r ın 5bin devirdeki hızı 76km/h dir.

Tekerleğe aktarılan devir = (Motor devri(rpm)/son dişli oranı/hangi vitesdeysek o dişlinin oranı/1000)

nedir olum bu kadar hesap kitap ya :D

EREN34
23-01-2012, 22:34
Megane Coupe F7/R 0-140 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/megane-coupe-f7r-0140_163895.htm)

Arasts61
23-01-2012, 22:36
alper senin koydugun linkteki aracın şanzıman kısa. 6000 devirde surat 75
bu linlkteki araç ise 5000 de 75
Renault megane coupe 2.016V 0-215 km/h - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-jElwEakLCs&feature=related)
bu da fotolar
http://c1201.hizliresim.com/t/r/21put.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://d1201.hizliresim.com/t/r/21pw2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Arasts61
23-01-2012, 22:38

güzel çalışmışım aferin bana:D
can sıkıntısı işte:D

Arasts61
23-01-2012, 22:39

hani matematiği sevmiyodun?:)
tekerin integralini alsaydın bari:hahaha:

CRUEL
Renault megane coupe 2.016V 0-215 km/h - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-jElwEakLCs&feature=related)
bu da fotolar
http://c1201.hizliresim.com/t/r/21put.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://d1201.hizliresim.com/t/r/21pw2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

alttaki resim doğru olan hesaplamayla birebir eşit çıkıyor:) burda 50km de 3300gibi rolling yapmş f7r olay bu..

PULAT
Ben en az 10 defa kendim, 1 kez sanırım Selçuk Aytuğ ile kaç defa denedik bilmiyorum hepsindede bu değerler aynı çıkıyor 2-3 km oynuyor oda devirle alakalı sanırım.

CRUEL
23-01-2012, 22:40
hani matematiği sevmiyodun?:)
tekerin integralini alsaydın bari:hahaha:

sevmesemde meslek sayısal napalım:D

Arasts61
23-01-2012, 22:41
alttaki resim doğru olan hesaplamayla birebir eşit çıkıyor:) burda 50km de 3300gibi rolling yapmş f7r olay bu..

kemal sana soru sorduyduk?:)
vites lerdeki hzılar neydi?

EREN34
23-01-2012, 22:44
güzel çalışmışım aferin bana:D
can sıkıntısı işte:D

Ab iderse iyi çalışmışsın ama kitapta virgül atlamışsın sanırım:) Benim bildiğim tüm F7R lar kadran digital:)

EREN34
23-01-2012, 22:45
O değilde ben koşuda alayınızı geçerim. Alt devir üst devir fark etmez:D

Arasts61
23-01-2012, 22:49

erencim bizde yalan olmaz.:D
olsak da youtube yalancısı olmuşuzdur:D

EREN34
23-01-2012, 22:52
erencim bizde yalan olmaz.:D
olsak da youtube yalancısı olmuşuzdur:D

:D :D

Bizde yanlış olmaz olsada yanlışlıkla olmuştur gibi birşey oldu:)

Ertekin
23-01-2012, 22:53

Bende bilek güreşinde sınır tanımam:D

EREN34
23-01-2012, 22:58
Bende bilek güreşinde sınır tanımam:D

Alt devir üst devir farketmez diyorsun:D

wolrath
23-01-2012, 22:59

(.nokta.)

boş keseden sallamaktan sıkılmadılar a.q.

Ertekin
23-01-2012, 23:03
Alt devir üst devir farketmez diyorsun:D

Allah ne verdiyse diyerekten bi ince yanlıyorum:D

CRUEL
23-01-2012, 23:12
kemal sana soru sorduyduk?:)
vites lerdeki hzılar neydi?

benimkini soruyorsan ortalama 55-100-135-175-220 die gidiyor :)

(.nokta.)

boş keseden sallamaktan sıkılmadılar a.q.
:)

PULAT
24-01-2012, 00:04
F7R ın orjinal jant lastik ölçüsü 195-50-16 ve jant ağırlığıda 8.6 kg dır. İnanmayan jantı tartar broşürüne bakar :)

Benim arabamda 205-50-15 teneke jant lastik vardı hesaplayınca ne olur bilemem ama orjinal jantıylada bunlarlada rakamsal değer 1 de 60 2 de 105.

CRUEL
24-01-2012, 00:20
F7R ın orjinal jant lastik ölçüsü 195-50-16 ve jant ağırlığıda 8.6 kg dır. İnanmayan jantı tartar broşürüne bakar :)

Benim arabamda 205-50-15 teneke jant lastik vardı hesaplayınca ne olur bilemem ama orjinal jantıylada bunlarlada rakamsal değer 1 de 60 2 de 105.

senin sölediğin zaten doğru megane 50de alt devirde kalmaz diyenler için yazdık çizdik:)
jantın ağırlığı etkilemiyor bu arada
7bin çevirdiğini varsayarsak;

195 50 16 ile tekerlek yuvarlanma dairesi = 1.888

2. viteste >> 1.888 x (7000/4.06/1.86/1000) x 60 =105km

205 50 15 ile tekerlek yuvarlanma dairesi = 1.840

2. viteste >> 1.840 x (7000/4.06/1.86/1000) x 60 =102km

senin jant lastiğinle 3km lik bi sapma olur o kadar:)

ArMy
24-01-2012, 02:40

Adam yorumlarda specleri yazmış abi.Kısalı bu araba ragnotti şanzuman varmış 14-63'lü mis :D

-arbre à cames gr.a catcams

-boite à air gr.a

-boite de vitesse jc5129 clio ragnotti couple court 14*63

-Collecteur et ligne cup diam 63mm

-Modification de la gestion par HUGER le mans

PULAT
24-01-2012, 15:31
Bu şanzuman olayına gireyim diyorum nerden bulunur bu meret :D

Ertekin
24-01-2012, 15:31
Bu şanzuman olayına gireyim diyorum nerden bulunur bu meret :D

Bende var:)