PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Stilo Hakkındaki Görüşleriniz Öğrenmek istiyorum

phoenixs
19-01-2012, 20:55
İyi günler Bi tanıdık fiat stilo satıyor 1.6 dynamic lpg li 2004 model siyah üstü tüm cam tavan 4 cam otomatik city modu dijital klima deri döşeme vs vs müthiş özellikler var 16 valve ve fiyatına da 17 felan diyor sizin yorumunuz nedir bu araç hakkında sizcce böyle bi araba alınmalımı yada 1-2 fazla verip golf 4 felan mı alınmalı ?

messi
19-01-2012, 21:01
bi ara çok araştırdık stilo'ları.
dynamic'ler fiyatlarına göre çok donanım sunuyorlar falan diye cezbetmişti. :)
avrupa'nın en sorunlu araçlarından birisi olduğunu birçok yerden okuyunca soğumuştuk.
özellikle cam tavan arızaları kronik, tamiri zor ve masrafı çok.
ayrıca ikinci eli neredeyse hiç yok...

TigeR
19-01-2012, 21:04
17stiloya bence verilmez ama tabi sizin bileceğiniz iş bi ara parça sıkıntısı var diye duymuştum parçaları pahalıymış sanırım ama o fiyatlara dediğiniz gibi 1-2daha koyup golf alınır daha mantıklı

Ers
19-01-2012, 21:07
Mpi motor tüpte sıkıntılı diye biliyorum.

darkmoon
19-01-2012, 21:20
suzukide bunu sx4 diye üretmiyormuydu.

EREN34
19-01-2012, 21:28
Bol yakıt
Bol donanım
Bol arıza
Pahalı yedek parça
Düşük 2. el piyasa

d16y4
19-01-2012, 21:30
Bol yakıt
Bol donanım
Bol arıza
Pahalı yedek parça
Düşük 2. el piyasa

+1 aynen bende katılıyorum. sunroof açtığına pişman olursun

1lker
19-01-2012, 21:38
bizde vardı stilo yıllar önce 0 aldık 7 ay servise gitti geldi gitti geldi sürekli abuk sabuk sorunlar çıkarıyordu babam o yıllarda kızıp satmıstı sattıgındada daha 1 yaşındaydı hiç memnun değildi şu an içeriden yaptığı yorumu yazıyorum :) hiç bulaşmasınlar 2.eli olmayan araba alınmaz dedi kendileri :)

Kakus
19-01-2012, 21:38
Okuduklarım göre, fazla yakıyor ve gitmiyor.

Ertekin
19-01-2012, 21:39
1.6 sını elektronik arıza belki çıkarır ben rastlamadım.Motoru çok dayanıklıdır donanım olarak belki golften bile fazlası var ama kalite olarak golf ile baş ölçüşemez. 17 değilde 14-15 lere alınabilir.Yedek parça konusunda sıkıntısı yok yok her parçası sıfır yada 2. el bulunuyor. ama srekli değer kaybeden bir araç

SLH
19-01-2012, 21:50
aman uzak durun yakıt ve sorun olarak baya bi üzüyor ve elden çıkarması ölüm.

CasabLanca
19-01-2012, 22:30
4 kapılı 1.6 en dolu paketi vardı bende
özellikleri donanımları bakımından fiattan beklenmeyecek karakterde bir araç, çok rahat konforlu ama ara sıra elektronik arızalar veriyordu
motor olarakta eşşekten farkı yok öküz gibi yakar kaplumbağa gibi gider, rampalarda 1. vitese düşüyordum :D

SPEEDY
19-01-2012, 22:47
5 ay önce sattım. Tam 1 sene kullandım. Yol tutuş, güvenlik iyi düzeyde. Her yedek parçası bulunmuyor. Ornegın Sol ust motor takozu sıfır olarak turkıyedekı hıcbır fıat deposunda yok aksaraydakı tum fıatcılarda dahıl. Orjınalı 140 lıra yan sanayısı var fırsatcılar 330 lıra ıstıyor :). 4 kapıların 2. Eli hiç zayıf degıl yeterkı ederıne al ve ederıne sat. 3 ayda 7 tane stılo alıp satan arkadasım var. Bende zorlanmadım satarken. Yakıtı ıstanbul trafıgınde 7.5-10 lıtrelerde 100km de. Mekanık olarak normal fakat elektronık olarak benım gozumde berbat bır araç. Sahıp oldugum aracın ustasıyımdır herzaman 2-3 aylık zaman dılımınde kurcalar daha sonra tamır ıslerını hep ben yaparım. Habıre bır yerlerını sokup taktıgım bır araç olarak hatırlıyorum kendılerını. 4 aydır Clio 3 kullanıyorum, vidasına dahı ellemedım. Mazot, yağ, su devam :) huzuru buldum. Stilo konusuna gerı donersek arabadan anlıyorsan hıc canın sıkılmaz hep ugrasıcagın bır yerlerı olur :) Fakat anlamıyorsan sayesınde arabadan, sokmeden takmadan anlamaya başlarsın. Bence uzak dur ozellıklerı senı cezbetmesın başın çok ağrır.

Tunç
19-01-2012, 22:58
hiç piyasası parcası olmayan tutulmayan bır arac

erdem325
19-01-2012, 23:16
benim bi arkadasimda var, bu cam tavanli falan klimali zartli zurtlu.
bahsettiginizle ayni donanim olabilir net bilmiyorum..
2 yildir falan biniyor, aldigindan beri sunroofunu hic kullandigini gormedim, neden diye sordugumda aldigindan beridir bozuk oldugunu soyledi :)
tamiri icin cok cidi paralar istemisler kendisinden, o da biniyor oyle..
epey parasini yedi arkadasin ama hala duzen tutmus bir arac degil..
kendisiyle beraberken hep ben kullanirim araci, soforlugu cok iyi degil, cekiniyor trafikten falan..
yakitini bilmem ama gidisi cok zayif gelmisti bana, kisiden kisiye degisir tabi ama cok hantaldi bence..

ALPER-VNS
19-01-2012, 23:54
çok yakar az kaçar filtre sesi çok güzeldir.. tipi de güzel bence.. 2005di sanırım sene bi arkadaşımda vardı.. gitmemesine rağmen çok keyifli arabaydı.. 1 sene kadar kullandı bi sıkıntı yaşamadı ama aradan çok zaman geçti arabalar eskidi tabiki.. herkes sorunlu diyosa uzak durmakta fayda var

KorkuluRuya
20-01-2012, 01:14
bulaşma 4 yıl kullandım pardon o beni kullandı :D tek kapı tavanlı.spor paket görüntüsüne kandık.aşık oldum gecem gunduzum bir kız gibi aklımdaydı kimse iyi yorum yapmıyordu her kötu yorumu duydukca salla.. 2004 60binde iken aldım 119binde iken sattım.. yazsam destan olur..
kız arkadaşlarıma araba itletmekden tut ...devamı gelir :D
sana tek güzelliğini sölüyorum konfor süper kullanımı cok rahat gaz debraj diresiyon pamuk donanım süper esp asr ebd..cart curt.. ve görntü 4kapı zaten vaz gecme sebebin olsun cirkin.
kötü olan..
sürekli sorun yaşadım aldıgım ilk haftadan tut sattığım kişinin yolda kalıp arabayı geri vercem demesine kadar.:D
115binde komple motor yaptırdım ve 115binde motoru biten motor yaptıran şuana kadar 5 stilo sahibi denk geldi ne kısmetse 115bin km.
motor parçaları uyduruk degil fakat uzun ömürlü saglam bir motoru yok.. 4senede 14bin tl arızalara para harcadım. aklından bile gecirme derim. sevgiline aline gecirecek zamanı stilonun sorununa arızasıyla geçirirsin. yasadıgım sorunlar tavan.gaz kelebeği,bobin,kontak, direksiyon,motor takozları, sensöorler ,silecekler düşün yagmurlu havada sileceğin teki durdu.olsun teki çalıyo dedik.oda kitlendi kaldı nal gibi.:D benzin döküm yak beni diyor.. uludaga cıkmışız.kızlarla şeklimiz güzel herşey güzel :) anahtarsız calıştırma vardı marş basmıyor anca yarı kotak kızlara hadi itin:) Yaaa arabamı itecezz :D inin o zaman agırlık yapmayın 3 5 kişi geldi marş anıların olmaz inşallah benim gibi ama herşeye ragmen süper bir arac bir audı opel olsaydı alınırdı fakat ıtalyan arac cok nazık.dir.
herşeyi yasanmamış sayan unutturan tipi var..

darkmoon
20-01-2012, 01:36
arabaya bak bir kişi memnun kalmazmı kardeşim :D :D :D
tam sevmediğin arkadaşına tavsiye edebiliceğin bir araba tarzı :D :D

TarikS
20-01-2012, 01:45
bulaşma 4 yıl kullandım pardon o beni kullandı :D tek kapı tavanlı.spor paket görüntüsüne kandık.aşık oldum gecem gunduzum bir kız gibi aklımdaydı kimse iyi yorum yapmıyordu her kötu yorumu duydukca salla.. 2004 60binde iken aldım 119binde iken sattım.. yazsam destan olur..
sana tek güzelliğini sölüyorum konfor süper kullanımı cok rahat gaz debraj diresiyon pamuk donanım süper esp asr ebd..cart curt.. ve görntü 4kapı zaten vaz gecme sebebin olsun cirkin.
kötü olan..
sürekli sorun yaşadım aldıgım ilk haftadan tut sattığım kişinin yolda kalıp arabayı geri vercem demesine kadar.:D
115binde komple motor yaptırdım ve 115binde motoru biten motor yaptıran şuana kadar 5 stilo sahibi denk geldi ne kısmetse 115bin km.
motor parçaları uyduruk degil fakat uzun ömürlü saglam bir motoru yok.. 4senede 14bin tl arızalara para harcadım. aklından bile gecirme derim. sevgiline aline gecirecek zamanı stilonun sorununa arızasıyla geçirirsin. yasadıgım sorunlar tavan.gaz kelebeği,bobin,kontak, direksiyon,motor takozları, sensöorler ,silecekler düşün yagmurlu havada sileceğin teki durdu.olsun teki çalıyo dedik.oda kitlendi kaldı nal gibi.:D benzin döküm yak beni diyor.. uludaga cıkmışız.kızlarla şeklimiz güzel herşey güzel :) anahtarsız calıştırma vardı marş basmıyor anca yarı kotak kızlara hadi itin:) Yaaa arabamı itecezz :D inin o zaman agırlık yapmayın 3 5 kişi geldi marş anıların olmaz inşallah benim gibi ama herşeye ragmen süper bir arac bir audı opel olsaydı alınırdı fakat ıtalyan arac cok nazık.dir.

hauahuaha ulan gece gece ne guldum ya :D

KorkuluRuya
20-01-2012, 01:49
civic 125hp 0-100 kafa kafaya sonrası 2 3boy önde civic stilonun gücü tatminkar vites araları uzundur.spor fitre sesi spor egsoz 106gtı 206gti sesi misali güzel. yakıtı 9litre 9.5 ş.dışı 8. 8,5dir full depo 700km yapar 58litre depo'dur cok keyif alınarak surulen aracdır.. sorunları en cok can sıkan ugrastran tadını bozan kendinden sogudan bir araç proje aracı olarak alınma:) kasası hak ediyor 3D.
son olarak 6bin tl harcadım motoruna satma sebebim.arada stop ediyordu..meger motor takozu kırıkmış bilseydim satmazdım :) gaz kelebeği sandıydım. sandık motoru 6250tl..+kdv.
http://img31.imageshack.us/img31/930/dsc08791s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/31/dsc08791s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

can2k
20-01-2012, 01:52
kötü olan..

guzel anılar bence alınabilir :D

KorkuluRuya
20-01-2012, 02:05
arabaya bak bir kişi memnun kalmazmı kardeşim :D :D :D
tam sevmediğin arkadaşına tavsiye edebiliceğin bir araba tarzı :D :D

aynen öle düşman başına :)

darkmoon
20-01-2012, 02:17
bende kemikli direksiyon 1300 vw vardı gençlik heves edip toplamak için almışdık :D aracın torpidoyu açıyordun püfür püfür esiyordu her yerinden hava alıyordu izmire gitmeye niyet ettim o zaman kapıdada sıfır tipo 2.0 ım duruyor yok inat ettim vw ile gidicem 50 yaşında araç bakımı yok bir şey yok lastikde 35 tane yama var nuhneviden kalma lastik :D :D :D çıkdım yola yolda 3 kez kaldım :D :D izmire vardım :D

KorkuluRuya
20-01-2012, 02:28
stilo forum sitesine aldanıp tavanı kendimiz yapalım dedik tam 14 saat boyunca ugraştık yapamadık cok enteresan sistemi var, tavanın. bir türk yapsa eminim cok daha basit bi sistemle işi cözerdi.. 7kişi ugraştık gece 1oldu millet tavanı toplamadan tuymeye başladı :D 2 vida attırdık fakat cam tavan sistemi tamemen işcilik 700tl yaptırdım bursada tanıdıgım süper bi usta var.

Erdem K.
20-01-2012, 07:52
cam tavanı açıldığında insanı cezbediyor fakat ikinci elinin zayıf olduğunu düşünüyoum. yazılanlara bakılırsa dili yanan çok :)

İbrahim33
20-01-2012, 20:38
Fazla bir performans beklentiniz yoksa alınabilir , gayette güzel olur...

bond777
21-01-2012, 00:11
ses yapmayan cam tavanlisi yok, performans beklemiyorsan dusunebilirsin 5k lari

hddsheriff
21-01-2012, 00:16
yardımı olur

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/59243-stillo-3k.html

Vintage
04-02-2012, 19:38
bir arkadaşımda vardı Speedy nickli :D

çok güzel çok konforlu araçtı fakat çok yakar çokta sorun çıkarırdı-mış
sürüş-donanım herşey iyiydi ama niye böyle sorunları var bilmem büyük hayalkırıklığı
ama dizayn duruş 10 numara güncel araçlar gibi hatları var o derece albenili

sonuç:almayın

EEE
04-02-2012, 19:58
bir adet agir hasarli topladim ciddi anlamda parca sikintisi yasadim radyator siparisle 2 haftada istanbuldan geldi bu gibi sikintilari var motor konfora bisey diyemeyecem binmeden sattim

Dragger
04-02-2012, 20:25
Motor ve yakıt tüketimi olarak rezalet....

Donanım ve konfor açısından 10 numara.

Bizdeki 20bin kmde, kazasız boyasız yazdan yaza kullanılmış, 10 numara 5 yıldız satmaya da kıyamıyoruz.

Cruise control, 8+1 müzik sistemi, cift bölgeli otomatik klima vs hersey var.

powERS
05-02-2012, 16:57
Fiat sever olarak çok hoşuma giden araçtır. bi kaç gazlanırken sesini duymuşluğum var. kendine baktıran bi cihaz.

Motor ve yakıt tüketimi olarak rezalet....

Donanım ve konfor açısından 10 numara.

Bizdeki 20bin kmde, kazasız boyasız yazdan yaza kullanılmış, 10 numara 5 yıldız satmaya da kıyamıyoruz.

Cruise control, 8+1 müzik sistemi, cift bölgeli otomatik klima vs hersey var.

fotoğafı filan varmı yavuz abi ? şöyle içli dışlı.??

themehmet
05-02-2012, 18:53
biz hemen hemen 2 sene bindik gayet zevkli bi araç kullanım konfor açısından oldukça güzel.biz bindik kullandık sadece sıkıntımız cam tavandan dolayı oldu başka konuda sıkıntı çıkarmadı kullanıma bağlı zaten çıkaracaği arızalarda biz sattık ama yeniden güzel temiz bi stilo bulsak tekrar almayı düşünürüm yani :)

timmaah
05-02-2012, 21:35
sanırım en sorunsuzunu ben kullanmışım..
2004 te "0" olarak aldık anneme,2011 in sonuna kadar sadece 10k kmde bir servise girdi araba artık yeter satalım dedik 1 hafta sürmedi satılması(araba tavan hariç boyalı sağ 2 kapı değişikti)
acayip bi filitre sesi var ben 2004-2005 1 sene kullandım ehliyetim yokken yed filitre ile vtec açıyodu :D konfor bence çok güzel ama yakıt konusu çok sıkıntılı..
haa tavsiye ediyor muyum?
HAYIR boşver uzak dur :)

yuyusa
28-10-2014, 13:36
hort!
--
Yaşamadan Bilemezsiniz..

kesici
07-07-2016, 12:27
Beyler yeni konu açıp şişirmek istemedim, Bursa Tofaş müdürünün kullandığı Tr'deki tek Abarth Stilo vardı 2 sene evvel satılan, o araç kimde şimdi nerede bilgisi olan varmı ?