PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalorifer Sorunu

Eray90
20-01-2012, 21:27
Arkadaşlar 94 Vectra 1.8 GL aracım var Karbüratörlü ve Klimasız. aracı çalıştırıyorum ve hararet göstergesi 90'a gelene kadar zaten buz gibi üflüyor. 90'dada hafif ılık ve soğuk karışımı üflüyor. aracın kalorifer radyatörünü yeni değiştirdim. motor tarafındaki radyatörüm yeni değişti. antifiriz konuldu. fakat bu ısınma olayını çözemedim yani hep soğuk hep soğuk sizce neden olabilir ?

tdipower
20-01-2012, 21:30
havasını aldınızmı sistemin?

Cliosportve
20-01-2012, 21:30
Kalorifer radyatörüde değiştirdim diyorsun

Acaba 90 derece diye görülen derece mi yanıltıyor sizi ?

Eray90
20-01-2012, 21:33
havasını aldınızmı sistemin?

valla 2 kere antifirz değişti herşeyi yaptılar sanırım ama yok yok yok hep aynı.

Kalorifer radyatörüde değiştirdim diyorsun

Acaba 90 derece diye görülen derece mi yanıltıyor sizi ?

o yanıltmıyor tahminimce çünkü 95'te fan açıyordu aracım öncedende hala aynı değişiklik yok ve 10 km gittikten sonra araç anca mavi bölgeden kalkıyor kadran çok çok geç ısınıyıor motor.

TaGo
20-01-2012, 21:49
Benim accordda cift tarafli klima var. Benim taraf son 2 haftadir buz gibi ufluo. Diger taraf normal hamam. Neden yapar?

Eray90
20-01-2012, 21:52
aynı şekilde bnmde ılık üflüyo dediğim yer şöför tarafı diğer taraflarda buz gibi rüzgar esiyor :D:D:D:D

opelselim
20-01-2012, 22:11
LPG varmı araçta.

Eray90
20-01-2012, 22:24
araçta lpg var ama benzinde kullandığım zamanlardada aynı değişen yok

qulozet
21-01-2012, 11:24
Bende de var aynı sorunlar, tam da yeni kalorifer radyatörü aldım ama daha takmadım ki konuyu gördüm. Konunun takipçisiyim.

Calibra
28-01-2012, 16:43
araçta lpg var ama benzinde kullandığım zamanlardada aynı değişen yok

Arkadaş kalorifer peteğinin hava yapamış, aracın devirdaimi lpg üzerinden tamamlıyor olma ihtimaline karşı söylemiş sanırım.. Mantıklı..

Eray90
29-01-2012, 15:23
Arkadaş kalorifer peteğinin hava yapamış, aracın devirdaimi lpg üzerinden tamamlıyor olma ihtimaline karşı söylemiş sanırım.. Mantıklı..

ne yapmam gerekiyor yani bana bi işlem sırası çıkartırmısınız bana termostatında sorun varsa araç ısınmaz diyenlerde oldu sizce doğrumudur ?

ice
29-01-2012, 15:26
Uzak bir ihtimal ama radyotör suyunu kontrol ettniz mi ? Eksikse suyu geç ısıtabilir kalorifer...

Eray90
29-01-2012, 15:28
Uzak bir ihtimal ama radyotör suyunu kontrol ettniz mi ? Eksikse suyu geç ısıtabilir kalorifer...

eksikte olsa tamda olsa meret ısıtmıyor hiç üflüyor amaa öyleee boşuna hiç açmasan kendi nefesinle daha iyi ısınırsın.

emoro
29-01-2012, 15:32
bendede aynı sorun var hiç açmasam daha iyi yani cok soguk üflüyo:S

Calibra
29-01-2012, 17:40
ne yapmam gerekiyor yani bana bi işlem sırası çıkartırmısınız bana termostatında sorun varsa araç ısınmaz diyenlerde oldu sizce doğrumudur ?

Termostat kaçırsa aracın motor sıcaklık göstergesinden farkedersiniz ısınmaz..

Sizin probleminiz kalorifer hattı ile ilgili büyük ihtimalle.. Lpg nin buharlaşması için konulan ısıtıcı sistem, kalorifer hattını by-pass eder.. kalorifer peteği içinde hava kaldıysa araç devirdaim i lpg sisteminden tamamlar.

En basiti lpg ye giden su borusunu iptal edip, hattı direk olarak kalorifer sistemine bağlayıp denemek.. Yada lpg hattına giden hortumu zedelemeden sıkıştırarak su geçişini kesebilirseniz, antifreez kalorifer sisteminden dolaşıp havayı atabilir..

RSBurak
06-12-2012, 14:51
yeni konu açmayım aynı sorun bendede var.eskiden hareret biraz yükseldimi sıcacık hava üflerdi şimdi tam ortaya geliyor ılık hava üflüyor..kalorifere giren iki tane hortum girişi var biri ılık biri sıcak.petek tıkanmış olabilirmi ? peteği sökmeden temizlemenin yolu varmıdır.Sökerken bir kaç klips kırılacak sonra bulamayacaklar takır tukur ses gelecek her yerinden bu riski almak istemiyorum..

berdoz76
07-12-2012, 13:37
yeni konu açmayım aynı sorun bendede var.eskiden hareret biraz yükseldimi sıcacık hava üflerdi şimdi tam ortaya geliyor ılık hava üflüyor..kalorifere giren iki tane hortum girişi var biri ılık biri sıcak.petek tıkanmış olabilirmi ? peteği sökmeden temizlemenin yolu varmıdır.Sökerken bir kaç klips kırılacak sonra bulamayacaklar takır tukur ses gelecek her yerinden bu riski almak istemiyorum..

Arkadaşlar 94 Vectra 1.8 GL aracım var Karbüratörlü ve Klimasız. aracı çalıştırıyorum ve hararet göstergesi 90'a gelene kadar zaten buz gibi üflüyor. 90'dada hafif ılık ve soğuk karışımı üflüyor. aracın kalorifer radyatörünü yeni değiştirdim. motor tarafındaki radyatörüm yeni değişti. antifiriz konuldu. fakat bu ısınma olayını çözemedim yani hep soğuk hep soğuk sizce neden olabilir ?

Size kesin çözüm.Arabanın kalorifer peteği tıkanmış.Güzel bir elektrikçiye gidiyorsun.Aracın göğsü altında bulunan kalorifer peteğini çıkarıyor.sonra peteği şişletmeye gönderiyorlar.Peteğin muhtemelen bakırdır.bu sebepten peteğin şişletebilirsin.sonra tekrar yerine takıp göğsü elektrikçi yerine takıyor.sonrasında daha ilk kademede sıcaklıktan aracın içerisinde duramayacaksın.tecrübeyle sabit.

XSi
07-12-2012, 16:35
Benim accordda cift tarafli klima var. Benim taraf son 2 haftadir buz gibi ufluo. Diger taraf normal hamam. Neden yapar?

büyük ihtimaller, sıcak hava yı yönlendiren bir flap var, ve bu flap arızalandı, sıcağı tek tarafa yolluyor.

sökülüp temizlenmesi, bozuksa değişmesi vaciptir :)

bLackModeL
07-12-2012, 22:31
büyük ihtimaller, sıcak hava yı yönlendiren bir flap var, ve bu flap arızalandı, sıcağı tek tarafa yolluyor.

bu dogru cevaptır

kadirsa
08-12-2012, 16:40

Aynen; kalorifer musluğunu bir kontrol ettirin derim ben de. Siz sıcağa ayarlasanız da (mekanik veya elektronik kontrollü olabilir) musluk çalışmadığı için sıcak suyun dolaşımına müsaade etmiyor olabilir. Önce ona baktırıp sonra kalorifer radyatörü işine girin. Kalorifer radyatörü söktürme işi bazı araçlarda komple göğüsün sökülmesi ve uçuk bir işçilik masrafı anlamına gelebiliyor.

onat
20-12-2014, 20:06
arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim bu konu üzerinden sorumu sorayım. 1.7 dti aracımın ısıtma sorunu var. hararet göstergesi sabit şekilde 90 da duruyor ama hiçbir şekilde 2 saatte trafikte kalsam ısıtmıyor içerisini kalorifer. ankarada bu işten anlayan usta kimdir ? olası radyatör değişimi maliyeti nedir ? havanın içeriye geldiği kanallarda da sanırım ufak çaplı bi tıkanıklık var. ne yapmak lazım bunlar için ? cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Skyhawk34
21-12-2014, 13:47
genel olarak temizlikleri duydum. tıkalı noktayı tuz ruhu atıp açanlarada bizzat şahit oldum